Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54051) arn válasza Mercutio_ (#54050) üzenetére


arn
félisten

Ezt eljatszottam a nikon ff vazakkal is :) az tenyleg "csak" az mft meghosszabbitasa volt. Tobb dinamika, tobb reszlet, nyugodtabb kepek. A fuji egy mas vilag, hogy jobb rosszabb, dontse el mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54052) Mercutio_ válasza arn (#54051) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha sokat manuáloznék biztos vettem volna már egy X-M1 - et 45-ér ;] de utoljára Pentaxon kötött le, AF-es lencsék terén pedig méret/súly /gyutáv tekintetében (árat és használt piacot már meg se említve) nem én vagyok a célcsoport :(

Irányjelzőn utalt rá valaki, hogy hirdetnek valahol E-M10-et, hol keressem?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54053) gorgo válasza schawo (#54024) üzenetére


gorgo
őstag

Bizony, bizony, ezt nem szabad kihagyni a számításból! Fujin az összes obi látószöge más lesz, egyik sem a megszokott!
G3 mellett már csak egyedül az ára szól és a kihajtható kijelző.
Valóban egy EM5 lehet neked a megváltás. Maradsz a rendszerben, olcsóbb és sok obi. Fuji tud valamit de az em5 is.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54054) jjeahh válasza gorgo (#54053) üzenetére


jjeahh
nagyúr

e-m5 drága itt, látószög nem zavar :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54055) gorgo válasza eeXaa (#54014) üzenetére


gorgo
őstag

Ha te is G3-ról váltottál volna Oly-ra ellenkező lenne a véleményed. Csak az újabb oly vázak korrigálnak CA-t EM1 és 10.
Amiről te beszélsz mindössze annyi, hogy a korrekció nem tökéletes, itt ott maradhat sarkokban, stb. némi CA. De u.azok az obik G3-on és EM5-ön jól mutatják, hogy bizony szűr a G3 (mint minden más Pana).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54056) gorgo válasza .mf (#54044) üzenetére


gorgo
őstag

Én ezeket meglőném egy oly em1+12-40-el... + panalajka25-tel (csak valaki vigyen el oda!!! + szerezzen 1 hónap szabit)
Te is pontosan tudod, sokat utazol, és ráadásul nem Debrecen-Bp vonalon: a világban vannak olyan helyek, amelyek önmagukban is akkora wow faktort hordoznak, hogy beszarik az ember. Alaszka pont ilyen! Egy jobb mft váz+jobb üvegek elegendőek ehhez. Persze egy sunyi A7r biztos jobb, vagy egy lajka m9 f<2..

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54057) gorgo


gorgo
őstag

Voltam egy hetet Göteborgban em5+12-32 kombóval. Napot egyszer az ablakból láttam, mire kiértem, már esett :DDD. Szürke, örökké borús, szeles, gyakran szitálós idő volt. Ide már nem az igazi a kis kitobi. Szarul granulál :(( iso 640-től fölfelé.
Viszont a svéd nők, úúúú, hát ott vannak a legszebb nők svédföldön. No, gyerek kitúrt a gép elől, ma valamikor teszek fel képeket is...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54058) MrChris válasza jjeahh (#54054) üzenetére


MrChris
nagyúr

Próbáltál már rendes evf-et?

(#54059) jjeahh válasza MrChris (#54058) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nex-6, ha az rendesnek számít :D igaz csak belekukkoltam egy pillanat erejéig...nagyon kíváncsi lennék milyen a g3 keresője, mondjuk a kijelzőjéhez képest, vagy úgy általánosan...pl mennyire kontrasztos, színek melegek, vagy hideg felé hajlanak, felbontás, méret stb...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54060) madgie válasza jjeahh (#54059) üzenetére


madgie
titán

Francé nem laksz közelebb :)

(#54061) jjeahh válasza madgie (#54060) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez van... :((( ezért érdekel minden apróság, észrevétel, nem tudom kipróbálni, így alaposan utánnanézek a dolgoknak, nincs más választásom :( mondjuk az e-p1-et is rendeltem, és nem bántam meg, kereső hiányát leszámítva (ami nagyon hiányzik) teljesen elégedett vagyok vele...talán valamivel jobb magas iso jól jönne max, de amúgy jó kis váz az

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54062) schawo válasza jjeahh (#54059) üzenetére


schawo
titán

nex-6, ha az rendesnek számít
Nem, az az EVF-ek szégyene.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54063) Studi válasza Mercutio_ (#54052) üzenetére


Studi
addikt

(#54064) gorgo válasza gorgo (#54057) üzenetére


gorgo
őstag

Pár kép a 12-32+EM5-tel. Nagyon hiányzott a fixek fényereje és minősége. Ezek után nagyon kíváncsi leszek a 12-40-re, amit nov. első hetében próbálok majd ki...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54065) MrChris válasza jjeahh (#54059) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát ha fentebb schawo azt írja hogy szégyen... nem láttam csak olvasom, hogy nex6 2,3mp oled. A g3/6 meg 1,4...

Érdekes mód hiába jobb felbontású a g6 keresője az Lcd-nél, mégis utóbbit jobbnak látom. Sajnos azért nem érdemes belenézni, hogy szépet lássak. A nagy nagyításnak van hátránya, hogy jobban látni az oledre jellemző 'harisnyás, szálkás' hatást ami ront az 'élményen' és az árnyalatokból se látok annyit. Viszont az arcomra paszírozva 1-2 fé plusz stabilizátort kap :D meg jobban tudok manuálozni és jobban szemügyre tudok venni dolgokat. Eddig kizárólag technikai előnyét láttam, 'ihletet' nem adott :D
Bár a méret az hatásos, a gh2-vel szinte azonos ami a csúcsragadozókéval vetekszik:
http://pixinfo.com/img/Canon/EOS-1DX/a/viewfinder_oa.jpg

Hozzá képest a 'belépő/haladó' dslr-eké kis lyukak :D

(#54066) Mercutio_ válasza gorgo (#54064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugye nem a gumicsímás prezentálja a svéd csajokat?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54067) Mercutio_ válasza Studi (#54063) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Aszittem valami jobb ajánlat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54068) Rum.cájsz válasza .mf (#54044) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Van egy fotós kolléga, sztem mindenki ismeri, gyakorlatilag minden rendszeren végig zongorázta már magát és azt látni, hogy akár melyikben is van a végtermék látszólag szinte ugyanaz, éles, kontrasztos, színileg szépen telített képek :K
Ebből azt a következtetést vontam le, hogy -kis túlzással élve- tök mindegy milyen rendszert használsz, ha ismersz trükköket a feldolgozás során nagyjából ugyanarra vagy képes.
Néha kiemel dolgokat, pölö E-M5 kiemelkedő dinamika tartalék, faszányos Sony érzékelők és így tovább...
Van egy kedvenc beállítása (biztosan van több is) PS-ben sharpness menü 0.5 pix - 150%, ettől kipengül minden. :Y
Jelenleg ha jól tudom prémium kompaktal lődöz, de meg nem mondanám hogy ezzel fotózgat, valszeg ért az alapokhoz is.
Nem akarok sokat vau-vau, de ahhoz hogy ilyen képek készüljenek végtermékként ismerni kell az egész folyamatot, elejétől a végéig. Én is ezen vagyok és még van mit tanulnom...
Sztem ezt (majdnem) bármilyen felszereléssel meg lehet csinálni, tehát nem a technika a leggyengébb láncszem... :D

(#54069) Rum.cájsz válasza MrChris (#54065) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Pana gx7 evf: 2,76 mpix, 100% Adobe RGB + 90 fokban dönthető! Ez is sz@r?
Nem vagyok evf guru, belekuksiztam, sztem elég ütős... Egy próbát megér!

(#54070) schawo válasza MrChris (#54065) üzenetére


schawo
titán

Nem maga a kijelző rossz, hanem a mögötte lévő elektronika. Úgy zajosodik, mint a rosseb, ha nincs szikrázó napsütés, olyan zsizsikes, hogy nem látni rajta semmit. Ugyanakkor a hátsó LCD teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54071) jjeahh válasza MrChris (#54065) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R mondjuk a g6 keresője asszem teljesen más technológia, mint a g3-ban lévő...de amit írsz azért megrémiszt, a g3-ban gondolom ugyanaz a kijelző van mint a gx1-ben, amit utálok, ha annál kopottabb, gyengébb az evf, akkor jaj nekem :(((

(#54070) schawo: na ja, és én a nex-6-ba pont tűző napon kukkoltam bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54072) MrChris válasza Rum.cájsz (#54069) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt nem tudom, még nem kuksiztam bele, biztos sokkal jobb. A saját g6-omról írtam, milyennek látom az evf-ét. Meg jjeahh keres jó evf-es gépet, a gx7 valszeg kivül esik a keretein. Ha p1-nél újabb gépe lenne akkor csak egy külső keresőt kéne beszereznie.

(#54073) jjeahh válasza MrChris (#54072) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja...vagy nem...egy vf2 vagy vf4 drágább, mint egy evf-es panasonic asszem :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54074) MrChris válasza jjeahh (#54071) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak ki kéne próbálnod a jelölt gépeket. Lehet hogy érdemes lenne áldozni egy mustrára, esetleg összehozni a srácokkal egy talit váz ügyben. Nemtom milyen messze laksz...

(#54075) Mercutio_ válasza MrChris (#54074) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erdélyi

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54076) MrChris válasza jjeahh (#54073) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja igaz mennek le gyorsan az árak. Keresőé meg kevésbé. Általában 35-40 körül láttam. Most egyet sem.

(#54077) jjeahh válasza MrChris (#54074) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kb. 800km :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54078) madgie válasza jjeahh (#54077) üzenetére


madgie
titán

Tőlem csak 400 körül, nem? :D

(#54079) Mercutio_ válasza madgie (#54078) üzenetére


Mercutio_
félisten

De mire eljut hozzád te már pálinkázol csillagfotózol!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54080) madgie válasza Mercutio_ (#54079) üzenetére


madgie
titán

Sz@r az idő, pedig mióta arra várok, hogy az erdő széléről, kevesebb fényszennyezéssel csillagoljak.

Marad a pálesz, ja.

(#54081) jjeahh válasza madgie (#54080) üzenetére


jjeahh
nagyúr

felhőfotó? :)

Mercutio_: már úgyse lenne mibe belekukkoljak, én még nem juttam el a g3-ig, madgie meg már eladta :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54082) madgie válasza Mercutio_ (#54079) üzenetére


madgie
titán

Nem írok én a Fujiba, csak linkelek :D

jjeahh: van G3 a közelben, ha lejössz, iszunk, akkor összelőjük az X-E1-gyel :D Most ne indulj, egy órán belül indulunk Pusztafalura.

[ Szerkesztve ]

(#54083) gorgo válasza Mercutio_ (#54066) üzenetére


gorgo
őstag

Isten ments! Talán lenne 1-2 kép amin van szép szöszi, de mint képek elég jellegtelenek, vagy pedig iso2000+ zajhalmaz.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54084) jjeahh válasza madgie (#54082) üzenetére


jjeahh
nagyúr

annyit nem utazok ezért... mondjuk kamaszkoromban 4-500km-ket utazgattam egy jó buliért vagy ivásért, de már nem lennék képes rá :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54085) MrChris válasza jjeahh (#54077) üzenetére


MrChris
nagyúr

egy kollégám szokott néha messziről eljönni a melóhelyemre, igaz ő csak Nagyváradról jön. Akkor ez felejtős.

(#54086) Studi


Studi
addikt

Az optikai célzó az az üveg bele nézőke? :F :C

[ Szerkesztve ]

(#54087) Ear001 válasza Studi (#54086) üzenetére


Ear001
addikt

Hűbameg, ez nagyon kemény! ;) Minden mondata egy kincs!

[ Szerkesztve ]

(#54088) Studi válasza Ear001 (#54087) üzenetére


Studi
addikt

Ez valami google translate csoda amúgy. Másik kedvencem benne a "mezőmélység teszt". :DDD

De az árképzés is megér egy misét amúgy, ez a váz múzeumi állapotban sem ér 25-öt manapság sajnos, az objektív meg újonnan valóban 70, de ki vesz ilyet újonnan, amikor az építési minőségében, képminőségében, sebességében és átfogásában is klasszisokkal jobb Zuiko 14-42-k, 14-45-ök nagyjából egy Szent Istvánért szoktak gazdát cserélni manapság. :)

[ Szerkesztve ]

(#54089) Ear001 válasza Studi (#54088) üzenetére


Ear001
addikt

Automatikus fordításnak szerintem túl jó, inkább olyan és ezt most minden bántás nélkül mondom, olyan határontúli magyar stílt érzek benne. Az ár meg pont annyira abszurd, mint a szöveg. :)

(#54090) Gondwana válasza Ear001 (#54089) üzenetére


Gondwana
addikt

Köhömmm....
Mostakkor ezmiez?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#54091) ati3x válasza gorgo (#54057) üzenetére


ati3x
senior tag

Hello, itt élek màr több mint 7 éve, azért amnyira nem rosz a helyzet! Most jön a sötét periódus ugy màrciusig, de utàna.. :) Amúgy én is eröteljesen gondolkodok a 12-40-en. Lehet karira meglepem magam:)

(#54092) Ear001 válasza Gondwana (#54090) üzenetére


Ear001
addikt

Na ez gépi fordítás:

Az E-400, mint az összes Olympus E-System fényképezőgépek, használja az Olympus által szabadalmaztatott Supersonic Wave Filter pormentesítő rendszer, hogy rázza a port az érzékelő indítás során, és amikor a felhasználó által kért; ez nagymértékben megszünteti a problémát a por felhalmozódását a felszínen a képérzékelő.

(#54093) gorgo válasza ati3x (#54091) üzenetére


gorgo
őstag

Persze. Az ősz itt is ősz, a különbség csak annyi, hogy itt tovább van kevés fény nappal. Ellenben a tél, az itt kb. fehér holló, ott viszont fehér szépség ha kisüt mellé a nap!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#54094) MrChris válasza Ear001 (#54089) üzenetére


MrChris
nagyúr

hát nemtom, határon túli barátaim ennél sokkal érthetőbben fogalmaznak :D
Ez biztos gépi fordító és a tulaj sok pénzt akar. Már ha igaz a hirdetés.

(#54095) MrChris válasza ati3x (#54091) üzenetére


MrChris
nagyúr

azt elfelejtetted megírni, hogy alanyi jogon ingyen jár, vagy hűségkártya mellé adják ;]

(#54096) .mf válasza Studi (#54088) üzenetére


.mf
veterán

A Moomobjektív már smafu? :DDD

Chris: nyugi, így is felébe lesz, mint nekünk :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#54097) Mercutio_ válasza ati3x (#54091) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt hittem egy szőkén gondolkodsz erőteljesen ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54098) arn válasza madgie (#54082) üzenetére


arn
félisten

Mi ez a nagy sertodottseg?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54099) jjeahh


jjeahh
nagyúr

még nem jött meg a pénzem paypalre :O :O [link]... ennyiért ebayen sosem volt még g3.. szokás szerint, amire megjön a pénz 160 fölött lesznek :O

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54100) rbalint88 válasza jjeahh (#54099) üzenetére


rbalint88
addikt

ennyiért adtam el 7 hónapja, nagy nehezen. szóval nem olyan extrém jó ár ez ám.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.