Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54851) Parci válasza MLaca (#54840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jöhet az infó, és aztán én sem írok le semmit ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54852) Mercutio_ válasza |AP| (#54834) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majdnem 1 évig csak egy 20-asom volt, tudom mire gondolsz és bizonyos szempontból igazad van, nagyon jó az a látószög, segít az egy fix kicsit lassulni, 1-2 hét után rá áll a szem az obi adta látószögre, tudod mit milyen távolról érdemes meglőni, mint ahogy azt is mire nem érdemes a keresőbe nézve.

Ugyanakkor, ha elsősorban pihenek és a hellyel akarok "egybeolvadni" akkor a fotózás kicsit a háttérbe kerül nálam és minél több időt akarok úgy tölteni, hogy nem kerül közém és a hely közé a kamera.
Tavaly még 3 fix volt nálam és az obicserék időt vettek el, ez idén sokkal ritkább volt.
Persze volt néha kisdof-os móka, de kevesebb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54853) Mercutio_ válasza MLaca (#54840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak azt ne mond, hogy mazsi kezdeti árulni a Fujit, mert menten sokkot kap.
Persze az is igaz, hogy akkor lenne 1 parcis vázam :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54854) madgie válasza Mercutio_ (#54853) üzenetére


madgie
titán

Sokkot én a mesteremberektől kapok, hétfőn lesz három hete, hogy nem lakunk otthon. Fürdőszoba, folyosó...három hét, b+ :(((

Egy szál táskányi cucc, borotva nuku, szépen festek, idegileg is.

Ehhez képest leszarom a Fujit, azt se tudom, hol a fotóscuccom :D

(#54855) Mercutio_ válasza madgie (#54854) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD na majd a piacon kapsz az öreglányoktól, hogy milyen mondatban vagy ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54856) Parci válasza madgie (#54854) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

haha, én inkább befejezem az utolsó simításokat magam, mert ők "nem jönnek ki pár óra munkákért"... egyem a zuzájukat!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54857) Mercutio_ válasza Parci (#54856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még balek koromban belementem, hogy a gipszkartonos nem glettel "és akkor olcsóbb", na azóta tudom, hogy miért volt ez a tuti ajánlat :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54858) Studi válasza madgie (#54854) üzenetére


Studi
addikt

Ha te is szépen festesz, akkor miért mesterembereket bízol meg? :P :D

(#54859) Parci válasza Mercutio_ (#54857) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

glettelést sosem csinálnék sk. első festést sem, legyen normális.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#54860) rbalint88 válasza Parci (#54859) üzenetére


rbalint88
addikt

ugyanmá, puhapöcsöltök itt :DDD jövő nyáron lehet jönni szakérteni kalákában ;] #ejdevárom #jamégsem

(#54861) Gondwana válasza MLaca (#54846) üzenetére


Gondwana
addikt

(Csak ùgy ne jàrj, mint amivel a Kònusz Pötyi fenyegetett, nehogy valaki a szikràzò napfénynél meghekkelje a lelkedet!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#54862) arn válasza madgie (#54854) üzenetére


arn
félisten

Harom hete? En egy borondbol elek ket eve...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54863) madgie válasza arn (#54862) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem ugyanaz a szitu, de tökmindegy. Ha nem lakok ott valahol, máshol van dolgom, akkor megint más, de mi ott lakunk, szarrá hűlt már a ház, tesa szalaggal vannak beragasztva az ajtók, ne menjen be a kosz a szobákba, de kábé félezer raw van, amivel késésben vagyok, stb.

A családi helyzetet inkább le sem írom.

(#54864) MrChris válasza MLaca (#54840) üzenetére


MrChris
nagyúr

haha, tiszta dedó, mint a 4 évesek az oviban, bibibí-nemondomel-bibibí.

(#54865) schawo válasza MrChris (#54864) üzenetére


schawo
titán

Azzal az egy apró különbséggel, hogy az oviban nem köt szerződés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54866) TayRol válasza schawo (#54865) üzenetére


TayRol
veterán

Nincs ezzel gond, de laca is tudja, hogy a hsz-e semmire nem volt jó, egy kis közeg elleni izgatáson kívül.
:)

(#54867) Studi válasza schawo (#54865) üzenetére


Studi
addikt

Az írja elő, hogy dicskednie kell, hogy ő tudja, amit mi nem? :P :D Persze lehet, hogy csak blöff az egész, és Laca sem tud semmit. :DD

(#54868) TayRol válasza .mf (#54825) üzenetére


TayRol
veterán

Igazából a 12-es obi csak januárban kell, addig a 17-45 páros elég. Az EM10-en gondolkozom, de ugye ahhoz elég kicsi marcsa van, illetve most az EM5-hoz elég jó áron vehetek 45-öst a mintaboltban.

(#54869) Freddy76 válasza TayRol (#54866) üzenetére


Freddy76
addikt

Kb. "mint az LX100 beszarás", ami igen rövid tesztnek, de még fórumos élménybeszámolónak is :DDD .

Feleségem ma reggel közölte, hogy utálja a fujit, vegyek olyan régi gépet, amit szeretett (em5). Azt mondta, az sem baj, ha drágább... Úgy érzem, most nem világosítom fel a szett értékéről...

Azt is mondta, hogy ennél még a Nikon is jobb volt... Ekkor mondtam, hogy hagyja abba, mielőtt helyrehozhatatlan károkat okoz.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#54870) fattyu válasza Freddy76 (#54869) üzenetére


fattyu
veterán

:D:D:D:D:D :C

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54871) Mercutio_ válasza Freddy76 (#54869) üzenetére


Mercutio_
félisten

Utálja a Fujit? :Y Oszt' mit nem bír benne?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54872) Studi válasza Mercutio_ (#54871) üzenetére


Studi
addikt

Az már annyira retro kinézetű, hogy Freddy76 tényleg 76-nak néz ki, ha a kezébe veszi. :DDD

(#54873) madgie válasza Freddy76 (#54869) üzenetére


madgie
titán

Vegyél neki egy jó kamerás mobilt, azzal majd elfoglalja magát, míg te fudzsizol :D

(#54874) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Még soha nem használtam semmilyen közgyűrűt vagy fordítógyűrűt. Ki szeretném próbálni, de nem tudom milyen fordítógyűrű kell a a gépemhez. (E-PL3 és E-PL5) és azt sem tudom, hogy hol tudnám beszerezni, rövid időn belül.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#54875) MrChris válasza schawo (#54865) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak akkor meg minek. Az ovis azért mondja hogy bosszatson, irígylést keltsen, kitűnjön, többnek mutassa magát, fecsegjen...

(#54876) Freddy76 válasza Mercutio_ (#54871) üzenetére


Freddy76
addikt

Nincs rajta zöld A betű.

Korábban minden új gépnél leültünk, megmutattam neki a vezérlőtárcsát, bekapcsológombot, és az expógombot. Amikor Apa nincs otthon, akkor bekapcsol, tárcsa kis zöld A betűre teker, és fotóz. Na, a fujin nincs zöld A betű...

Tegnap gyerek valami übercukit csinál, Asszony megragadja a gépet, bekapcsol, fotóz. A délutáni naptól beragyogott nappaliban remek képek születtek 56 milin, 1.6 rekesszel, 1/60 záridővel, 3200 isoval... Kijelzőn komponálva, persze, megfelelően bemozdulva. Betöltöttem LR-be, de még a program is röhögött...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#54877) Studi válasza bb0t (#54874) üzenetére


Studi
addikt

Szia!

Fordítógyűrűből olyat kell venned, aminek az egyik fele m43 bajonettes, mint az obik hátulja. A másik fele pedig szűrőmenettel kell, hogy rendelkezzen, pont olyannal, mint a szűrők hátulja. A szűrőmenet mérete pedig egyezzen meg a felhasznált objektív szűrőmenetével. Leginkább e-bayen találsz ilyesmit. Olcsó lesz, gyors nem valószínű.

Arra figyelj, hogy elektronikus vezérlés nincs, azaz AF nem lesz, és a blendét sem tudod zárni. A fordított obis makrózáshoz emiatt leginkább régi manuális objektíveket érdemes használni.

A másik megoldás a közgyűrű, amit tudsz használni a váz saját obijaival is, még AF is lesz (bár a használhatósága azért elég korlátozott). Szintén ebayről lehet beszerezni, de ha még van itt eladó példánya valakinek, akkor biztos fog jelentkezni.

(#54878) Mercutio_ válasza Studi (#54877) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van egy Pixco-m (árat ha érdekli az érdeklődőt majd dobok privátban)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54879) hibavissza válasza madgie (#54863) üzenetére


hibavissza
veterán

ha hot-melt vagy solvent akkor már készülhetsz is az oldószeres vakargatásra...bár a solventnél nem biztos, beltérben nem kap sok uv-t. ha szerencséd van, akrilát a ragasztóréteg

[ Szerkesztve ]

(#54880) Studi válasza MrChris (#54875) üzenetére


Studi
addikt

Most került ki a blogra: "teljesen új szenzortechnológia". Meglássuk. :)

(#54881) madgie válasza hibavissza (#54879) üzenetére


madgie
titán

Jól látod, már letapadt. Persze a küszöb is tavalyi...

(#54882) TayRol


TayRol
veterán

srácok, vessetek egy pillantást az aláírásomra, és aztán privi...:)

ja, holnap délig legkésőbb.:D

[ Szerkesztve ]

(#54883) madgie válasza TayRol (#54882) üzenetére


madgie
titán

fudzsit el is vitték? :Y

(#54884) TayRol válasza madgie (#54883) üzenetére


TayRol
veterán

jah, elég gyorsan. hétvégén meg szülinap.:)

(#54885) Studi válasza TayRol (#54882) üzenetére


Studi
addikt

Napellenzős-ezüst-hibátlan-dobozos van, de gari nélkül. És annyiért úgysem adom el! :P :D

(#54886) Freddy76 válasza TayRol (#54884) üzenetére


Freddy76
addikt

Az még két nap, abba símán belefér egy komplett rendszerváltás is.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#54887) Monya78 válasza TayRol (#54882) üzenetére


Monya78
veterán

Canon cuccaidból meg van még valami? :B

(#54888) TayRol válasza Monya78 (#54887) üzenetére


TayRol
veterán

nálam nincs, rokonoknál igen.:)

(#54889) Mercutio_ válasza Freddy76 (#54876) üzenetére


Mercutio_
félisten

P-mód nem jó? Vagy nem lehet úgy beállítani, hogy egyik(?) tárcsával a rekeszt tudja állítani/korrigálni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54890) Studi válasza TayRol (#54882) üzenetére


Studi
addikt

Vettél E-M5-öt? Cseréld le gyorsan, itt van E-M1! :P :DDD Ha van hozzá markolat is, akkor szerintem korrekt az ár, nem?

(#54891) TayRol válasza Studi (#54890) üzenetére


TayRol
veterán

tetszik, de nem használnám ki. ennyi pénzt (+az obik) nem fogok most beleölni a rendszerbe. amúgy marcsával jó ár, anélkül nem.

(#54892) Mercutio_ válasza TayRol (#54891) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényleg, a marcsát mennyiért lehet eladni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54893) Studi válasza Mercutio_ (#54892) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem elég szűk lehet az igény rá külön, mert amikor forgalomba került, akkor adták hozzá ajándékba, és most megint jó ideje adják...

(#54894) TayRol válasza Mercutio_ (#54892) üzenetére


TayRol
veterán

kevesebbért, mint a HLD6-ost. 35e, nagyonmax 40, de ugye elég szűk réteg keresi, majdnem mindig adták hozzá.

(#54895) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kösz nepperek:R :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54896) Schanyee


Schanyee
senior tag

Én meg vettem közben egy VF-4-et, remélem hétvégén nem fog szakadni az eső és ki tudom próbálni. :) Az jó, hogy manuális lencsével is működik az arcfelismerés, de kár, hogy kihagyták azt a ziccert, hogy ha éles az arc, akkor zöld legyen a keret.

[ Szerkesztve ]

(#54897) Studi válasza Schanyee (#54896) üzenetére


Studi
addikt

:K Jó cucc! :)

Az új szenzor híre nem nagyon pezsdítette fel a társaságot, pedig én nagyon kíváncsi vagyok, miféle lesz ez a forradalmian új technológia. :)

(#54898) Mercutio_ válasza Studi (#54897) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint az első foveon? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54899) schawo válasza Studi (#54897) üzenetére


schawo
titán

Foveon-szerű Sony szenzorról írnak. Állítólag januárban a Sony is bemutat egy új, többrétegű szenzoron alapuló FF vázat, és 4/3"-os méretben az Olympus is megkapja azt a szenzort.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54900) Studi válasza schawo (#54899) üzenetére


Studi
addikt

Akkor ti már bőven többet tudtok, mint én, miért nem mondtátok? :DDD
Egyelőre a foveon szenzorok viszont érzékenységben hátrányban vannak, nem? Ennek kiküszöbölésére van valami nagy ötletük?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.