Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54651) hito válasza Mercutio_ (#54650) üzenetére


hito
nagyúr

Gondolni gondolhatja...azt lehet :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54652) schawo válasza Mercutio_ (#54643) üzenetére


schawo
titán

Ne keverjünk, nem az "R" a lényeg, hanem a II. Van R-es, meg nem R-es M.Zuiko 14-42 II, a zoomgyűrű bordázásán kívül semmi különbség a kettő között. A II jelölésről, és az MSC logóról lehet megismerni őket, a régi, lassú dögön ilyen nincs.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#54653) jjeahh


jjeahh
nagyúr

uhh skacok, már hajnaltól alkoholban párolom az agyam, nem viselem jól ezt a g3-ra várakozást :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54654) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#54653) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az szép. Mire megjön, átveszed, és eldőlsz vele az ajtóban. :)

(#54655) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#54654) üzenetére


jjeahh
nagyúr

majd makrózok hason :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54656) hito válasza jjeahh (#54655) üzenetére


hito
nagyúr

Mikorra várod?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54657) jjeahh válasza hito (#54656) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ebay szerint ma vagy holnap meg kell érkezzen, de a helyi posta néha eljátszadozik a csomaggal akár + egy hetet is :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54658) hito válasza jjeahh (#54657) üzenetére


hito
nagyúr

Velem ez általában meg is szokott történni ;] Volt, hogy a postás be se csöngetett és az értesítőt is 2nappal később találtam meg a postaládák alatti kis karton szemétgyüjtőben, amiben a kidobandó szórólapokat gyűjtötte a társasház. :((

Na de nem kell egyből rosszra gondolni, biztos hamar megjön az!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54659) Studi válasza hito (#54658) üzenetére


Studi
addikt

Társasházakban eleve egy nappal később szokott érkezni az értesítő: a "csomagos postás" hozza a cuccot, elvileg megpróbál felcsöngetni, de ha nem ér el, akkor csak megírja az értesítőt, és este odaadja a "leveles postás"-nak, mert ő tud bejutni csak a lépcsőházba. :U De lehet érdeklődni a postán, volt már, hogy láttam, hogy átvették, odacsörögtem, hogy másnap oda se adják a kézbesítőnek, reggel meló előtt beugrom érte. Működött. :R :)

(#54660) pitagi


pitagi
tag

Sziasztok!
Egy hónap fórum olvasgatás után vettem egy oly e-pm 1-et kitobival.(Kezdő vagyok, sok év pana LZ2 és mobiltelefonok után fél éve van egy oly xz-10-em, ez hozta meg a kedvem, hogy mást is kipróbáljak).
Tanácsot kérnék, hogy szűk keretből milyen kiegészítőket szerezzek be a következő célokra:
általános felhasználás(családi események, nyaralás), valamint tanulni: portré-háttérmosás, makró, tájkép, (+mindenféle, amit eddig meg sem próbáltam lefényképezni :) )

(#54661) ROBOTER válasza jjeahh (#54655) üzenetére


ROBOTER
addikt

Twin stabilizer. Hasonfekvés (stabil pozíció) + pia (stabil orientáció)

(#54662) hito válasza Studi (#54659) üzenetére


hito
nagyúr

Ja, azt nem is mondtam, hogy otthon voltunk végig és úgy játszotta el, be se csöngetett. Kőgetsi volt az a postát, nem is volt ott sokáig.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54663) jjeahh válasza hito (#54658) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálunk is elég hanyagok

Studi: uhh nem tudtam ilyen komplikált, azt hittem a csomagos tud értesítőt is hagyni...ez gáz, mert pont sz*rakszik a kapucsengőnk :((( sztem ha a tracking-et végre frissítik, hogy itt van a cucc, én is be fogok menni érte a postára

ROBOTER: próbáltam már, egész jó gombafotók lettek :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54664) MLaca válasza ROBOTER (#54661) üzenetére


MLaca
őstag

ment privi

http://mlzphoto.hu/

(#54665) jjeahh válasza pitagi (#54660) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mennyire szűk a keret? ha belefér, egy 45mm F1.8, ha nem, akkor olcsó manuálok, makróra meg közgyűrűk...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54666) berzerker83 válasza pitagi (#54660) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Ha nem akarsz sokat költeni és csak kísérletezni akarsz, akkor portréra valami fényerős manuál (a manuálos topicban érdeklődj inkább), derítőlap, egy alap állvány is sok újat hozhat, meg ND és CPL szűrő tájfotózásra. Ezek viszonylag olcsó cuccok. Azért a legolcsóbb kacatokat kerüld el, de ha mégis belépő cuccokból válogatsz, akkor ajánlott érdeklődni a megfelelő topicban. Külön-külön is használhatóak ezek egy csomó helyzetben. Valamint Lr vagy Ps, vagy akár valami ingyenes képfeldolgozó, ha már raw-ot dob ki a gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#54667) TayRol válasza MLaca (#54664) üzenetére


TayRol
veterán

mikorra várható LX100 teszt?

(#54668) MLaca válasza TayRol (#54667) üzenetére


MLaca
őstag

folyamatban van (az is).

http://mlzphoto.hu/

(#54669) MrChris válasza pitagi (#54660) üzenetére


MrChris
nagyúr

mennyit szánsz rá?
Portéra 45/1.8 ~70e., általános fix 20/1.7 ~70e., nagylátó fix 14/2.5 40e.
Ezek az 'elérhető árú' de igen jó natív obik. Még olcsóbb, de már kis fényerőveszteséggel jár a sigma 19/2.8, 30/2.8, 60/2.8, 40~60e. között. Használtan.
Portrét ki lehet váltani manuális fényerős obival (pl. 50/1.4-2) igény szerint 2-3000ft-tól +adapter. Meg népszerűek és olcsó még a 135/2.8-3.5-es obik.

(#54670) Marseille199 válasza MLaca (#54668) üzenetére


Marseille199
senior tag

Tessék rápörögni, már ott tartok, hogy félóránként ránézek. :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#54671) Monya78 válasza MLaca (#54668) üzenetére


Monya78
veterán

Lehet apróságokat kérdezni az LX100-ról?

- Auto iso-nál lehet e állítani minimális záridőt?
- Tényleng két féle sebességű a zoom? (egyik videóban nagylátó-tele zoom kb. 4sec volt, erre mondták hogy ez csak a videós léptető)
- Milyen obi sapit adtak hozzá? Automata vagy hagyományos?

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#54672) MLaca válasza Marseille199 (#54670) üzenetére


MLaca
őstag

ajánlom a x@na@ot :)

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#54673) MLaca válasza Monya78 (#54671) üzenetére


MLaca
őstag

- nem (nincs sehol ehhez beállítási menüpont, legalábbis nem találtam)
- nem. csak lassú van (lehet firmware frissítéssel orvosolják majd)
- a sima rápöccintőst, nem az automatát

http://mlzphoto.hu/

(#54674) daniduke válasza pitagi (#54660) üzenetére


daniduke
tag

Ezzel a szettel kezdtem én is, bovitettem egy helios 44m-mel, fujian 35tel, Canon 11-70nel és egy nagylátó konverterrel. Ezeknek darabja 5 ezres körül mozog, ekv ~22mm tol 280ig mindent lefedtem, fényerő is van. Ennél sóherebb megoldást nem tudok, persze kompromisszum kompromisszum hátán :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#54675) |AP| válasza MLaca (#54673) üzenetére


|AP|
veterán

"- nem. csak lassú van (lehet firmware frissítéssel orvosolják majd)" - ez viszont nekem újdonság, egy tesztben sem láttam még megemlíteni.
Mindenesetre nem túl jó hír... az obi körüli gyűrűre nem lehet a zoomolást beállítani?

(#54676) MLaca válasza |AP| (#54675) üzenetére


MLaca
őstag

az obi körüli gyűrű zoomol és fókuszt állít beállításoktól függően. lépésenként zoomoltat (24, 28, 35, 50, 70, 75 mm)

http://mlzphoto.hu/

(#54677) |AP| válasza MLaca (#54676) üzenetére


|AP|
veterán

és így sem gyorsabb a zoomolás? Vagy jobb inkább az expo gomb körüli kis karral zoomolni?

(#54678) MrChris válasza MLaca (#54673) üzenetére


MrChris
nagyúr

ekkora frimware ficsőr elég ritka pana/oly vonalon. Máris körvonalazódik az Lx200 :D tapi képernyő, többsebességes zoom, automata obisapi.

(#54679) |AP| válasza MrChris (#54678) üzenetére


|AP|
veterán

á, nem... ezek majd egyesével, szép lassan.
LX200: többsebességes zoom
LX300: automata obisapi
LX400: tapi képernyő

rosszindulat OFF :)

(#54680) MLaca válasza |AP| (#54679) üzenetére


MLaca
őstag

obisapit most is vehetsz hozzá (csak nem m.o.-n egyelőre; a fekete bőrtok is viszket..)

http://mlzphoto.hu/

(#54681) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na végre megjött a g3, és még be sem rúgtam :DDD tesóka meg már örvend az öreg olynak :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54682) MrChris válasza jjeahh (#54681) üzenetére


MrChris
nagyúr

grat! Gyors volt! Hogy teccik?

(#54683) hito válasza jjeahh (#54681) üzenetére


hito
nagyúr

:C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54684) jjeahh válasza MrChris (#54682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz, asszem tetszik, még nem tudom, egyelőre sokkolt :DDD az biztos, hogy nem olyan, amilyenre számítottam :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54685) hito válasza jjeahh (#54684) üzenetére


hito
nagyúr

Ugyanígy tudnám összefoglalni én is a tapasztalataimat. Nekem a váz kialakításával voltak gondjaim és az anyaghasználattal. Én végül annál maradtam, hogy ez nem nekem való. Sokkal jobban tetszik a GX1 féle váz. Ráadásul az színtiszta fém ;] Ez Made is Japan, az meg Made in China volt és ez meg is látszott. Viszont G3 sokkal praktikusabb köszönhető a beépített keresőnek és a csavarható kijelzőnek. Az nagyon hiányzik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#54686) madgie válasza jjeahh (#54681) üzenetére


madgie
titán

Használd egészséggel!

A tesó meg az Oly-t :)

(#54687) jjeahh válasza hito (#54685) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én meg pont azon lepődtem meg, hogy az anyaghasználat egyáltalán nem gáz, a "tank" olympus mellett sem tűnik gagyinak, sőt szerintem az előlap fém (de lehet a hátlap is), kivittem 10 percet, és ebben a hidegben, ami nálunk van, a kezem ráfagyott, miközben a 60d-re nem (mivel az gagyi műanyag) :D
a fogása is jobban tetszik mint a gx1-nek, mintha nem olyan rövid a markolat, és nem is olyan ronda mint képeken, de persze azért a gx1 sokkal dögösebb...

madgie: köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54688) madgie válasza jjeahh (#54687) üzenetére


madgie
titán

A G3 egy fasza méretű és kialakítású gép, a Pana elszúrta ezt a vonalat, más gyártó se nagyon vállal be hasonló mini-evf-es, nem gnóm gépet, ütni fognak ezért itt, de a Fuji X-T1 áll talán a legközelebb hozzá méretben, kialakításban (kezelésben persze nem).

Szóval örülj csak neki, baba masina az.

(#54689) MrChris válasza jjeahh (#54687) üzenetére


MrChris
nagyúr

úgy emlékszem fém, Marseille lekopott g3-asán alu szín jött elő.
Kereső milyen?

(#54690) jjeahh válasza MrChris (#54689) üzenetére


jjeahh
nagyúr

első blikkre tök jó, nagyobb minden dslr keresőnél eddig amit próbáltam, részletes, az élesség belenagyítás nélkül is látszik, de inkább tárgyakon, portrén mintha nem annyira... de lehet tévedek, egyelőre nem formálnék véleményt a gépről, meglátjuk élesben, használat közben hogyan teljesít :) annyit elmondhatok, hogy kellemesen csalódtam benne, a kijelző sem ugyanaz sztem mint a gx1-ben lévő (az nekem nem tetszett), az anyagminősége sem rossz, a kereső is jónak tűnik szal... azt a gyári pántot viszont gyorsan le fogom cserélni, mert baromira idegesít :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54691) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hogy lehet megnézni hány expó van a g3-ban nem tudja valaki? ez alapján sehogysem sikerül...
"Turn the camera OFF
Select single shot mode
"
ezt nem értem, erre nincs a g3-on tárcsa, ha kikapcsolom nem tudom átállítani "single shot"-ra :F bekapcsolt állapotban átállítottam, de úgy sem sikerül :((

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54692) .mf


.mf
veterán

Kíváncsi vagyok, lesz-e ebből valami:
Sanyi szabadalmi bejegyzés: fókusz a szenzor mozgatása által
Szerintem itt is emlegette valaki, hogy az Olynak ezt meg kellett volna lépnie, ha már úgyis ott van a szenzorstabi mozgató-mechanikája.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#54693) Studi válasza madgie (#54688) üzenetére


Studi
addikt

Ehh, (ex)G3 tulajok... Nem létezett soha G3 vonal! A G3 a G vonal egy eltévedése, monshatnám Quasimodoja, de a G5-el már korrigáltak, és visszatértek a DSLR-like formához! :P

(#54694) MrChris válasza jjeahh (#54691) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt van ebben a fórumban akinek műxik. Már kopottas a zár? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54695) MrChris válasza .mf (#54692) üzenetére


MrChris
nagyúr

eztet már régen többször is felvetettem :U Szerintem üzleti oka van hogy nincs :D

[ Szerkesztve ]

(#54696) jjeahh válasza MrChris (#54694) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi, később próbálgatom, most töltőre tettem az akksit, mert egyik júzer azt írja legyen 100%-on az akksi :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54697) HollyBoni válasza jjeahh (#54696) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem kell 100%-on lennie az akksinak. Biztos hogy működnie kell a módszernek, csak nagyon sokaknak elsőre nem jön össze mert nem egyszerű megnyomni a gombokat. Nekem sem jött össze elsőre, aztán azt hittem nem így kell, de próbálkoztam tovább és sikerült.

(#54698) madgie válasza Studi (#54693) üzenetére


madgie
titán

Tökmindegy, hogy vonal, vagy nem vonal, a G5/G6 ormótlan krumpli hozzá képest a GH-k dettó, a GX7-et meg eleve nem is tudnák eladni annyiért, ha a G6 is akkora és olyan lenne, mint a G3. Szándékosan nyírták ki azt a formát, vonalat, akármit.

Nem tudom, rémlik-e még, anno eladtam a G3-at, mert olcsóbb lett a GH2, aztán elég gyorsan visszaváltottam. Pedig kisebb volt a puffer, nem volt eye sensor, nem volt baba hack, stb.

Na mindegy, nemértekénehhez.

(#54699) jjeahh válasza madgie (#54698) üzenetére


jjeahh
nagyúr

volt egy g5 10 font-al drágábban, és én is ezért döntöttem mégis a g3 mellett :K g5 túl lufinak tűnt, számomra a gx1, e-p1, p2, p3, g3 méret tökéletes...nex-6 is tetszik, csak a markolat-obi között túl kevés a hely, beszorulnak az ujjaim... g3 amúgy meglepődtem mennyire kényelmes fogásra :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54700) Mercutio_ válasza Studi (#54693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor a G1/G2 is csak egy illúzió volt azt mondod, nem pedig a G5/G6 lufik lettek egy csak nevében utód vakvágány? :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.