Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53758) MrChris válasza ribarszki (#53689) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak szétszedtem a 20-ast ;] hogy mi ez a sercegés, porszemes csiszatolás. Nem találtam benne semmilyen trutyit, koszt és pláne port. :F Viszonta találtam benne ezt (kép közepén van)! Ez miez? Ahol belül felfekszik a fókuszgyűrű van egy váll, horony, sikló terület ilyen apró bemélyedésekkel megszakítva, sőt még vannak további, kisebb mélyedések is. Hogy mi a rák azt nemtom, de ha figyelmesen tekerem a fókuszgyűrűt érezhető. De ez hagyján mert a felületen aminek szerintem tök símának kéne lenni egy lapos csavarhúzóval végigsimítva olyan, mintha 1000-es papít érintene, végig körbe egyenletesen szemmel nem láthatóan de rücskös, érdes! Na ezaz ami serceg, mikor két ujjal megfogom a fókuszgyűrűt akkor tud a legjobban deformálódni és akkor lehet a legjobb sercegést előhozni, néhol még a pici bemélyedéseknél is változik az érzet. Kitakarítottam a nem létező koszt, az eredmény változatlanul ugyanolyan. Mivel láthatóan eredetileg is zsírozva volt, szépen én is bezsíroztam. :D
Most kafául jár, ahogy a hirdetésekben írják vajpuhán szinte semmit nem érezni, csak aki tudja figyelhet fel valamire ;) Egész más így használni, lehet, hogy az enyémben kevés zsír volt gyárilag, míg MLaca azt írta az övénél ilyen nem volt, talán oda több került. Kíváncsi lennék, hogy a 2-es verzió is ilyen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.