Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Švejk válasza Flow (#5094) üzenetére


Švejk
őstag

4,3" körül lehet ajánlani az Xperia S-t, Galaxy S II-t, Optimus L9-t illetve a support császárát a Galaxy Nexust, bár ennek és az Xperiának nem túl jó az akksija. És akkor alámentünk az árnak is. Ha viszont még a tepsik is szóba jöhetnek, akkor most friss, ropogós a Nexus 4, 4.2 Androiddal, csak nem tudom, hogy lehet-e kapni ott, ahol vennéd, és mennyiért. LG frontról a 4X, míg a HTC-től az One X jöhet szóba a 4,7"-esek közt. A Galaxy SIII meg drágábban indul, és ott még a hype is óriási...

[ Szerkesztve ]

(#5102) McKane


McKane
senior tag

ti melyiket választanátok ?

Samsung Galaxy Y S5360 Teszt

vagy:

ZTE Kis Plus Teszt

célszemély, egy fiatal srác, facebook, net, (wifin és mobilneten is ) ,néha egy-két kép készítése,amolyan ritka pillanatokat megörökítvén, de fontos lenne az akkuidő is !
A ZTE-vel mint gyártóval nincsen tapasztalatom,a Samsunggal viszont jó,több évig volt egy huzamban az egyik telefonja nálam ( S5230,sokmindent túlélt )

(#5103) HuMarc válasza Flow (#5098) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen sajnos a Hi-tech telefonok fogalma összeforrt a tepsi/féltégla fogalmával... Hát a legjobb a Nexus 4, de a te méretedben (4,3") kb. az SGS 2 és a HTC Sensation van és én ezek közül az SGS 2-t választanám. Ja még esetleg Xperia S, az is 4,3"-os. :)

(#5104) s4tch válasza Flow (#5098) üzenetére


s4tch
veterán

Sajnos nincs közvetlen tapasztalat, de a mobilarena tesztben és a gsmarena szintetikus tesztjében is jól szerepel. Kár, hogy nem RGB mátrixos kijelzője van, ez lenne a kedvencem a középkategóriából.

(#5105) Švejk válasza McKane (#5102) üzenetére


Švejk
őstag

Nyers erő szempontjából mindenképpen KIS+, de a tartósságáról nem tudok nyilatkozni. Az Y kijelzője ótvar, rendszere lassú, processzora gyenge...rossz annak mindene. Úgyhogy szerintem mindenképp Kis.

(#5106) michaeleb válasza 7 (#1) üzenetére


michaeleb
csendes tag

Üdv!

6 éves, korántsem modern és véletlenül sem okos telefonomat szeretném végre lecserélni, ebben kellene tanács. :)

-Árkategória: 60 ezer forintnál többet nem szívesen szánnék rá, bár kirívó esetben szóbajöhet.
-Új készülékben gondolkodom csak.
- Hol vennéd meg? - Kártyafüggetlenül venném, esetleg meglévő dominokártyás csomaggal a t-mobile-nál. Előfizetés nem játszik semmiképp sem.
-Hosszútávra kellene, nem akarok 1-2 év múlva megint újat venni.

Amire használnám:
-Telefonálás
-Internetezés. Fontos, hogy legyen gyors. Nem kell kirívóan jónak lenni, de ne akadozzon gyakran.
Emellett egy normális képernyőméretnek is örülnék, legalább 3,5, de inkább 4-4,3-ban gondolkodom. Nagyobb semmiképp sem kell.
-Fontos a multimédia. Jó minőségű képeket is szeretnék vele készíteni, illetve ha videóból is jót tud, az még jobb. Zenehallgatásra is használnám, tehát jó hangminőség kellene.
-Nagy tárhelyigényem egyáltalán nincs, sok cuccot nem tervezek rápakolni. 1GB minimum legyen, de sd-vel mindig bővíthető, tehát ez nem szempont.

Röviden: jó multimédia, 3,5-4,3-es képernyőméret és gyors processzor netezéshez. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5107) nggabi válasza michaeleb (#5106) üzenetére


nggabi
nagyúr

Tnél dominóban advance vagy grandX. ha fontos a fényképezés akkor talán inkább az advance.

"szenyor dzsíííí"

(#5108) benceb77


benceb77
tag

Mi a véleményetek a ZTE skate acqua telefonról?
Megéri a 60e ft árcédulát?

(#5109) Gabó75 válasza michaeleb (#5106) üzenetére


Gabó75
senior tag

Motorola Atrix 2 már 60-ért megvehető újonnan.

(#5110) pvt.peter


pvt.peter
őstag

vki erre?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#5111) nggabi válasza pvt.peter (#5110) üzenetére


nggabi
nagyúr

"buta"telefonokkal itt nem foglalkozunk, van külön melyik mobiltelefont vegyem topik. okos és strapabíró samsung pl az xcover, de nincs túl sok tapasztalat róla és elég batár is. talán egy motorola defy (+) is megtenné olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#5112) lordmynher válasza HuMarc (#4889) üzenetére


lordmynher
csendes tag

köszi az infót, de időközben lemondtam a dual SIM-ről
viszont szemezgetek a ZTE Blade III-al, mivel telenoros vagyok azt hiszem ez most a best buy az 50K alatti szegmensben

(#5113) Flow


Flow
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Kis idő kell, mire bedolgozom az adatokat! :DD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5114) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Tudna valaki írni egy rövid TOP listát kicsúsztatható QWERTY-s telefonokról? (Milestone, Xperia pro, és hasonlókon gondolkozom, csak nemtudom melyik lenne a legjobb választás). Ha lehet privátba. A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#5115) #25276416


#25276416
törölt tag

Sziasztok!

A barátomnak szeretnék karácsonyi ajándékot venni, de nem tudok dönteni az alábbiak közül:

Samsung Galaxy Y
Sony Xperia Tipo
ZTE Kis
Wayteq xtab-50/70

Nincsen semmi androidos, vagy hordozható wifis dolga, ezért gondoltam hasznos lenne valami ilyesmi. Telefont vagy tabletet ajánlotok inkább? Ha telefon, akkor a fentiek közül melyiket?

Amire használná:
skype
internet
esetleg zenehallgatás
egyszerűbb alkalmazások

Fiuk, ti ha a fenti 4 gép közül választhatnátok, melyik lenne az?

(#5116) edward2 válasza HuMarc (#5103) üzenetére


edward2
addikt

Hatalmas félreértés, hogy a 4.3as telefon kisebb, mint a 4.7es. Nézzétek meg párat egymás mellett. 1-2mm különbség lesz.

(#5117) CYPRIAN válasza #25276416 (#5115) üzenetére


CYPRIAN
tag

Ha írsz egy árkategóriát, akkor a srácok jobban tudnak segíteni. ;)

(#5118) tzsolesz válasza edward2 (#5116) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez így van. Ez azért van, mert minél nagyobb kijelzőket hasonlítunk össze, annál inkább törpülnek el a 0.3-0.5" különbségek. Pl. 19"-nál már nagyon nehezen lehetne észrevenni hogy 19 vagy 19.5", míg egy 3" vs 3.5"-nál már feltűnő. :K

(#5119) Rav3n02 válasza #25276416 (#5115) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Ha csak ezek közül akarsz választani, akkor válaszd az x-70 tabletet. Ha telefonban gondolkodsz, akkor ezeket szerintem ne vedd számításba, egyáltalán nem férfias készülékeket (jól értelmeztem egyáltalán, hogy férfi az illető :F )

(#5120) #25276416 válasza Rav3n02 (#5119) üzenetére


#25276416
törölt tag

Igen, viszont uj kellene, kártyafüggetlen és max. 35 ezerért. Ennyiért tudtok valami mást ajánlani?

(#5121) zsloti válasza Bogyó bá' (#5069) üzenetére


zsloti
senior tag

Ellenben a Note 2 red superrel csak 40.000
Ha már itt tartunk..
Note2 vagy Iphone 5?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5122) Rav3n02 válasza #25276416 (#5120) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Hát, talán a Kis még vállalható lehet, de 35 ezerért egy jobb tabletet vegyél inkább, ha szerinted tetszene neki egy ilyen kütyü

várd meg, amíg megjelenik és ha szerencséd van nem kapkodják el :DDD

Prestigio Multipad

(#5123) edward2 válasza tzsolesz (#5118) üzenetére


edward2
addikt

Én arra gondoltam, hogy 4"ig van egy készülék méret ahol 3.5ig lefelé csak a káva mérete fog nőni.

Ugyanez a helyzet a 4.3 vs 4.7 esetén is. A 4.3as kijelzőt ugyanúgy a 4.7es méretébe teszik bele de több lesz a káva. Ha igazán kisebb telefont akar valaki akkor nézegessen 4" körül.

HTC Desire X 118.5 x 62.3 x 9.3 mm
Sony Xperia P 122 x 59.5 x 10.5 mm

HTC One S 130.9 x 65 x 7.8 mm
HTC One X 134.4 x 69.9 x 8.9 mm

Továbbá Versusio telefon méret összehasonlító 1:1ben

(#5124) s4tch válasza zsloti (#5121) üzenetére


s4tch
veterán

"Note2 vagy Iphone 5?"

Elsősorban rendszert választasz, nem hardvert. Mondjuk a Note2 annyira qrvanagy, hogy az sem mindegy, tudsz-e, akarsz-e kezelni egy akkora tepsit. Nálam egyik sem jöhetne szóba: a Note2 a mérete, az iPhone a rendszer miatt.

(#5125) Akcept


Akcept
tag

Sziasztok!

Haldoklik a telefonom, így érik a váltás. Elsősorban telefonálás, kevés net, e-mail, semmi extra. Max 30 ezeret költenék rá.

Két készülék között vacillálok Sony Xperia Tipo vayg Huawei Ascend Y200, T-nél kártyás csomagban.
T-nél ma a neten 30e a Tipo, ráadásul a kisebb méret szimpatikusabb. Viszont a boltban tapizva a Tipo szoftvere nagyon idegen nekem. Megszokható? Melyiket válasszam?

(#5126) Sanyig4 válasza Akcept (#5125) üzenetére


Sanyig4
tag

A tipo azért jobb mint az Y200

(#5127) tzsolesz válasza edward2 (#5123) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

jah igen, meg ez is. :K

(#5128) strb válasza Akcept (#5125) üzenetére


strb
csendes tag

Tipo :K megszokható pikkpakk

(#5129) s4tch válasza strb (#5128) üzenetére


s4tch
veterán

...ill. ha nem tetszik, dob rá az ember egy tetszőleges launchert.

(#5130) Akcept válasza strb (#5128) üzenetére


Akcept
tag

Köszönöm mindegyikőtöknek, biztatóan hangzik :)

(#5131) fuximaxi válasza Sanyig4 (#5126) üzenetére


fuximaxi
senior tag

+1

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5132) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Lassan megadja magát a Defy-m és jövő év elején szeretném lecserélni.
Szívem szerint Razr (Maxx) HD-t vennék, de itthon még nem kapható és ha lehetne is biztos, hogy nagyon drága lenne és sok időbe telne mire elérhetőbb lesz az ára.
Szóval arra gondoltam, hogy veszek egy olyan telefont, ami jól tartja az értékét és tudásban is hasonló, ha esetleg úgy döntenék, hogy inkább megtartom.
Az árat az SGS3-ig maximalizálom.
Fontos az akkumulátor kapacitása.
Amire használnám persze telefonáláson kívül: internet/internetmegosztás, facebook, zene, filmek, néha játék, térkép/navigálás, alkalomszerűen fényképezés, illetve edzés közben sokat megy a stopper/timer, de ez ugye "csak" kijelzőhasználat, dokumentumok szerkesztése, olvasgatás, néha dropbox, torrent.
Eddig néztem a SGS3-at, LG 4X HD, ha esetleg lentebb kéne adnom az árból, akkor SGS2, Razr Maxx.
Esetleg egyéb ötletek jó értéktartó telókra? :)

Köszi! :R

(#5133) Rav3n02 válasza fkrinya (#5132) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Elfogult vagyok, de én Maxx-ot vennék és boltokban már itthon is kapható, csak szolgáltatónál nem

(#5134) execute93


execute93
őstag

Sziasztok!
LG Optimus L9 jobb a ZTE grand X in+ SGS advancnél?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#5135) fkrinya válasza Rav3n02 (#5133) üzenetére


fkrinya
tag

A HD? Hol? Én még csak Aprón láttam és azt is Németországból hozták.... :)

(#5136) fuximaxi válasza execute93 (#5134) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Pusztán a specifikáció alapján én az LG-t választanám, kérdés a megbízhatósága.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5137) Cyberpunk válasza fkrinya (#5132) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Samsung nem igazán tartja az értékét, ahogy az LG sem.

Én is a Maxx-ot mondanám. de jó lehet egy akármilyen más is, csak cserélhető legyen az akku és egy pót akkuval meg lehet oldani az üzemidő problémákat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5138) ftc


ftc
nagyúr

ZTE Acqua erről vélemény?

(#5139) HuMarc válasza ftc (#5138) üzenetére


HuMarc
addikt

Mennyibe kerülne?

(#5140) jooker82 válasza execute93 (#5134) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az L9,elég jó telefon és szerintem a 3 közül az kapta a legjobb kijelzőt...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#5141) ftc válasza HuMarc (#5139) üzenetére


ftc
nagyúr

Kemény 168EUR

(#5142) ASRMartyn


ASRMartyn
tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlásán gondolkodom, karácsonyra szerettem volna egy Lumia 800-at venni, T-ből készülékcserével 47-ért hozhatnám el. A mai Nokia közlemény azonban kicsit átformált bennem néhány dolgot, és eléggé megtetszett a L620. Szerintetek megéri azt a nagyjából két hónapnyi várakozást? 250€ bruttóra saccolják, nem tudom az mennyire jönne ki készülékváltással, vagy egyáltalán, hogy lesz-e T-nél!? :F
Megérné-e ezt a plusz pénzt?

Nagy dilemma nekem :U

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#5143) fuximaxi válasza ASRMartyn (#5142) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Mobilarena cikket idézve: "azaz hazai áfát feltétezve bruttó 68 000 forintos áron."

Kérdés, hogy hazánkban mikor lesz kapható. Nekem pl. az NFC miatt szimpatikusabb, illetve a mérte is még a kezelhető kategóriában van akkor is ha valakinek kicsi a keze. Fejlettebb processzor és gpu illetve bővíthető memória, cserébe gyengébb kamera.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5144) fkrinya válasza Cyberpunk (#5137) üzenetére


fkrinya
tag

Még a régi Maxxra gondolsz? Én itthon sehol sem találtam az újat...

(#5145) Cyberpunk válasza fkrinya (#5144) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az újra, de arra tényleg várni kell.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5146) ASRMartyn válasza fuximaxi (#5143) üzenetére


ASRMartyn
tag

A kérdés, hogy mennyire fejlett az a hardver wp8-hoz képest...azt lenne jó tudni, hogy inkább 610-hez vagy 710-hez közelíthető-e, ha a wp7-et nézzük. :U

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#5147) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Kérlek ajánljatok nekem egy készüléket, amit bátran javasolhatnék húgomnak megvételre, első érintős és androidos készüléke lesz, az árkeret max 30 és előfizetés nem játszik.
Elsősorban új kellene, de használt, újszerű készülék is szóba jöhet innen hardverapróról. T-s kártyával szeretné használni, ez fontos szempont, sajnos emiatt esik ki szerintem a Telenornál nagyon jó áron kapható Blade III. Ahogy ismerem nem fogja fél év múlva lecserélni, sokáig használ egy telefont, általában addig, míg tönkre nem megy, mint most a mostanija. Elsősorban a multimédia részét és a netet használná rajta a telefonáláson kívül, játékok annyira nem érdeklik. Tehát a fényképezőjével lehessen értelmes képeket csinálni, hangja is legyen olyan, hogy szívesen hallgasson róla zenét az ember, és a netezés miatt ugyebár a 320x240-es kijelző szóba sem jöhet.

Mit javasolnátok neki?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#5148) Bdanyy válasza A_ScHuLcZ (#5147) üzenetére


Bdanyy
addikt

Használt Live With Walkman, Mini, vagy Mini Pro esetleg :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5149) Cyberpunk válasza A_ScHuLcZ (#5147) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát elég alacsony a keret használt piacon nézelődnék. Esetleg ZTE Blade 3, persze szolgáltatónál.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5150) fkrinya válasza Cyberpunk (#5145) üzenetére


fkrinya
tag

Hát arra biztos. Nem tudom mikor jöhet ki itthon, de szerintem 150-160k körül fog kezdeni és mire az lemegy kicsit közelebb 100-120k-hoz... Májust saccolok :(
Amúgy ma megnyomkodtam a media marktban egy SGS3-at, de nem igazán tetszett. Gyorsan megszoktam azt, hogy kb másfélszer akkora mint a defy, de az anyaghasználat és a samsung kezelőfelülete nem igazán jött be. Megfogtam egy LG L7-et is, amivel megint ez volt a bajom. Viszont a Sony Xperia T és az Ion tetszett, jól össze van rakva, anyaghasználat is jobban tetszett, mint a másik kettőnél. Tudtommal az Ion akkuban jobb, mint a T. Ennek tudatában azt választottam volna a 4 közül :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.