Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) A-Bag


A-Bag
tag

Köszi srácok!

(#5452) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Szerintetek Xperia Miro vagy Galaxy mini 2? Melyiket érdemes megvenni vajon? Valamivel drágább a Miro, de nem sokkal.

(#5453) Švejk válasza Grande Ale (#5452) üzenetére


Švejk
őstag

Mini II.

(#5454) Grande Ale válasza Švejk (#5453) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mironak nem jobb a kijelzője? A mini 2 miben jobb, azon kívül, hogy olcsóbb is?

(#5455) fuximaxi válasza Grande Ale (#5454) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Parancsolj. A mironak jobb a kamerája, és nagyobb a kijelző. Én a kezelőfelülettel is jobban kivagyok békülve, mint a samunál annak ellenére, hogy samsungot használok.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5456) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Segítségre lenne szükségem. Most megjelent sok új, drága telefon, így lehet kapni a szolgáltatóknál olcsón régebbi, de nekem tökéletes telefont. Viszont kíváncsi vagyok mi a véleményetek kijelző ügyben, technológiát tekintve.

A lényeg: Olyan kijelző kell, amin jó olvasni. Színhűség nem érdekel, inkább a kontraszt és a fényerő. Pentile vagy sima is mindegy lenne, a lényeg, hogy tűéles legyen, ha szöveget kell megjeleníteni. IPS vagy AMOLED vagy Bravia Engine-s sony? MElyik a jobb, ha pusztán fekete-fehér megjelenítést vesszük figyelembe? A betekintési szög is jobb, ha minél magasabb!

(#5457) Bogyó bá' válasza ng0ofy (#5456) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Legszebb" képe az AMOLED kijelzőknek van, de például én nagyon meg vagyok elégedve a pár napja vett WP-s Nokia Lumia 610 sima TFT kijelzőjével is, olvashatóság szempontjából. Inkább a nagyobb képernyőfelbontás döntsön szerintem.
szerk: a túl kontrasztos kijelzőt egyáltalán nem biztos, hogy jó olvasni, bár a képek meg azon mutatnak legjobban. Menj el egy boltba, és nézegesd végig őket, ez a leginkább célravezető módszer.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5458) s4tch válasza ng0ofy (#5456) üzenetére


s4tch
veterán

A pentile pont olvasni nem jó, leghamarabb az apró betűkön veszed észre a szőrösödést. Nem tudom, árban hol húztad meg a határt, mindenesetre olvasni valami olyat vennék, ami minimum 4 collos, és RGB kijelzője van. Ilyeneket néznék a kerettől függően, mint pl. LG L9 vagy 4X, Sony P/S/SL/Acro S, HTC One S/One X/Desire X, olcsóbbak közül ZTE Grand X IN/Blade3.

(#5459) agymenő


agymenő
tag

Sziasztok!

Szeretnék okostelefont venni. Melyik a legmegbízhatóbb anyaghasználat stabilitás. Megbízható társ. T-mobilos érdekel számlás csomag mozaik xs vagy lehet megtartom a számlás mix csomagomat. Legyen benne wifi. Telefonálásra használnám főleg csak néha böngészés neten. Nem kell felső kategóriásnak lenni-e. Ne legyen lassú se. Flash támogatás legyen. Nem vagyok benne otthon ezért kérek segítséget. Ár mindegy szinte.

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#5460) stilo18 válasza s4tch (#5458) üzenetére


stilo18
addikt

Sajna a One S pont pentile...és fehér színnél az Amoled nem teljesít jól fogyasztásban, sem minőségben.
Én IPS vagy minőségibb LCD kijelzős telefon vennék.

Egyébként az említett telefonok tökéletesek erre a célra...

bogyo112: Olyat írni, hogy legszebb képe az Amolednek van...hát...óvatosan. Úgy kell fogalmazni, hogy szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#5461) ng0ofy válasza s4tch (#5458) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezeket nézegettem én is, csak kíváncsi voltam a véleményekre. Xperia J (4", gyenge hardver, de nekem tényleg csak olvasni meg telefonálni meg mailezni kell!), zte grand X (intel) és az LG L9 van versenyben, ár miatt. A sony az brávia engine, ez jelent valamit olvashatóság szempontból? (mint mondtam, teszekrá milyen a színhűség)

Akkor Pentile AMOLED kizárva, az a lényeg. Köszi!

(#5462) ADAM1337 válasza ng0ofy (#5461) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezek közül az LG-t venném én jobb felbontás nagyobb kijelző még épp kezelhető mivel kicsik a kávák a kijelző körül, ill hw-ben is az időt állóbb.

(#5463) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok
Az unokaöcsémnek (10éves) szeretnének telót venni karácsonyra minimál keretből, tőlem kértek segítséget, de én meg tőletek kérnék. :)

-Huawei Y200 : 7600,-HUF
-LG L3 : 6300,- HUF
-Samsung Galaxy mini: 8900,- HUF

Érdemes ezekből választani, vagy jobban jár a Nokia C5 vagy valamelyik Samsung Star 2 vagy 3 vételével?

Előre is köszönöm.
üdv:

[ Szerkesztve ]

Optika

(#5464) agymenő válasza agymenő (#5459) üzenetére


agymenő
tag

Én ezeket leltem:

Samsug galaxy mini 2: 7992ft
Sony Xperia U: 19000ft
Alcatel 995: 22000ft

AMD Ryzen R5 3600/LC Power 120/ MSI B450-A Pro Max/2x 8Gb Kingston Hyper X 3000MHz/Palit RTX 3060Ti 8Gb Dual/240 SSD Kingstone/1Tb Toshiba HDD/FSP Hyper K Pro 700W/ Rampage CARISMA MESH ATX/24" 1080p freesync LG

(#5465) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Samsung Galaxy Ace 2-t hol lehet kapni 24 hó gyártói garanciával feketében a legolcsóbban?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5466) Sanyig4 válasza Optika01 (#5463) üzenetére


Sanyig4
tag

Ezek közül az Y200-at választanám. Szerintem vállalható, alap dolgokra megfelelő.

(#5467) s4tch válasza stilo18 (#5460) üzenetére


s4tch
veterán

Igaz, az S-t benéztem.

(#5468) Grande Ale válasza fuximaxi (#5455) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudom. Szerintem a Samsung lesz , a Jelly Bean miatt. Elég belépőszint mindkettő, talán ez szól a Mini 2 mellett. Nővéremnek lesz, megnézi, melyik tetszik kinézetre jobban, a nők úgyis így választanak. :)

(#5469) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnek venni egy dual sim okos (smart) telefont. Egyenlore a Galaxy S Duos-t latom befutomak. Igazabol az lenne a kerdesem, van-e, ami egyertelmuen jobb telefon, rendes supporttal, ebben a meretben, valamint az, hogy hol erdemes megvenni. Annyi negativat olvasni a "sufni" GSM boltokrol...
Elore is koszi a segitseget! Tomi

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5470) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Miért nem ajánlja senki a HTC ONe X-et senki?Ennyire rossz?Azt hallottam a legjobb kamerába.Tévednék?

Nexus 5

(#5471) maggi1886076 válasza tvamos (#5469) üzenetére


maggi1886076
addikt

Sztem nagyon jobbat nem találsz.nem annyira elterjedtek ezek a telefonok, és a Samsungra mostanában nem sok panasz van!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5472) Sanyig4 válasza tvamos (#5469) üzenetére


Sanyig4
tag

Acer Liquid Gallant Duo-t nagyon dicsérik.
Nem is drága....

(#5473) tvamos válasza Sanyig4 (#5472) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nehez valasztas!.. Dual core A5 v.s. szimpla A9... Elolvasom a sok hozzaszolast, es kitalalom.

Milyen fele bolt ez az Expansys?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5474) Cyberpunk válasza Kunsztler (#5470) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem a legjobb a kamerában. Egy HTC kamerában? ;]

Nincs vele különösebb baj, leszámítva a gyenge üzemidőt, meg egyéb apróbb hibákat. De vannak jobban megérő készülékek is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5475) fuximaxi válasza Grande Ale (#5468) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem tudom, hogy csak ezért megéri azt megvenni. Eddig csak a Galaxy Nexuson és 4 magos készülékeken láttam Jelly Bean-t. Nem tudom egy gyengébb vason mennyit dob.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5476) Plinkett válasza tvamos (#5469) üzenetére


Plinkett
csendes tag

Galaxy S Duos-t nézegettem a napokban, nekem elég lassúnak tűnt!

Post a comment on this webzone if you want a pizza roll.

(#5477) stilo18 válasza Kunsztler (#5470) üzenetére


stilo18
addikt

Mert az elején a gyenge aksi idő kicsit elásta a megítélését... Amin a frissítések elég sokat javítottak, de az már nem jutott el sok emberhez....
Illetve mikor az SIII megjelent minden benchmarkban jobb volt, így az emberek elkönyvelték,hogy jó jó, de nem olyan erős... A frissítések, illetve az android verziószám természetesen javítottak ezen is, benchmarkok alapján simán hozza az sIII-at, sőt van amelyikben magasabbat is kap...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#5478) Cyberpunk válasza stilo18 (#5477) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kár, hogy csodákat nem szabad ettől várni. Tény, hogy kevés az az akku. De hát ilyen a HTC ők mindig alámennek. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5479) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Hasznátlan 40-45k-ig bezárólag van valami best buy teló, amit még be lehet szerezni gyártói garival függetlenül? Igazából alatta is jó, ha befutna valami xperia mini pl, de kevés az eladó belőle.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5480) Cyberpunk válasza Bdanyy (#5479) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Samsung Galaxy S Advane abból van fent pár darab használtan.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5481) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

A szakik segítségét kérném.

Egy 17 éves lánynak 30-35E Ft-os kategóriában mit lenne érdemes venni?

Elvárások:

- Multimédia (YouTube, FB, Zene...stb.)
- Navigáció (Kirándulások, túrázások)
- Pár androidos játék futtatása
- 1 SIM-es, kártyafüggetlen legyen
- Használt sajnos nem játszik

Ezen kritériumokat kielégítő 3-4 típust tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm szépen!

Üdv:

N!

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#5482) stilo18 válasza Cyberpunk (#5478) üzenetére


stilo18
addikt

Tudom, de azért mutatja, hogy egyáltalán nem gyengébb a Tegra 3 ha szépen megvan írva hozzá a rendszer...

Az akkuidő meg tényleg egész jó lett...estére van mág 35-40 %-om, pedig eddig mindig ilyen 15-20 maradt...!

persze nem Nóta II, de azért ez már nem a "nagyon rossz" kategória....:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#5483) Švejk válasza D®. GeNy@ (#5481) üzenetére


Švejk
őstag

-Xperia Tipo
-Galaxy Mini II (belefér??)
-ZTE Blade III
Szerintem ennyi, ami bátran ajánlható, a sorrend szerintem ZTE, Mini II, Tipo, de persze egyik sem mellényúlás, inkább tetszés kérdése.

(#5484) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztelek titeket, most új ajánlatok közül válogathatok:) A telefont valószínűleg kihasználnám: használnám telefonálásra, netezésre, zenehallgatásra, navigációra stb. Az Xperia X8-ammal hozzászoktam a rendszer bütyköléséhez, így szeretném, ha sokáig elérhető lenne rá a legfrissebb android (legalább XDA-n keresztül, de ameddig lehet elkerülném a használatát:)), továbbá a fentiek miatt a telefon teljesítménye az első számú szempont, mert főleg ennek hiánya miatt cserélném le a régit, és hosszú ideig nem tervezek újat venni.

A kinálat:
Galaxy S III mini 75k --- korábban ez volt a befutó nálam, de csak fehérben lenne, így valószínűleg nem ezt választom
Galaxy S advanced 65k
Galaxy S II 85k
Desire X 45k

Ti melyiket ajánljátok ezek közül? (ár/érték arány, és a szempontjaim alapján is). Örülnék neki, ha valamiféle rangsorba raknátok ezeket a készülékeket, hogy összevethessem a saját szubjektív rangsorommal:)

Köszi a segítséget!

(#5485) Cyberpunk válasza rebelinside (#5484) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ár/érték arányban szerintem egyértelműen a Galaxy S Advanced a befutó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5486) D®. GeNy@ válasza Švejk (#5483) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#5487) Bdanyy válasza Cyberpunk (#5480) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen, megnézem.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#5488) rebelinside válasza Cyberpunk (#5485) üzenetére


rebelinside
tag

megéri a desire x-hez képest a +20k-t? annyival jobb teljesítményű?

(#5489) Cyberpunk válasza rebelinside (#5488) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez egy jó kérdés. ha az a 45k valós ár a Desire X-re, akkor szerintem nem éri meg. Bennem még az eredeti független árra él. :DDD

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5490) rebelinside válasza Cyberpunk (#5489) üzenetére


rebelinside
tag

Ezek mind egy valós ajánlat árai:)

Igazából a kérdésem az, hogy gyorsabb-e érzékelhetően az S Advance, illetve jön-e ki rá frissítés (tudtommal még 2.3.6-al árulják, ami elég gáz), de a kérdés a Desire X-re is áll: lesz rá JellyBean, és újabb android OS?

Speciel nekem a Desire X nagyon tetszik, így ha nem gyorsabb az S advance szignifikánsan, akkor szerintem maradok annál, azon jelenleg frissebb az OS is (bár HTC semmi hivatalosat nem mondott még a JB-ről, az S advance-ra meg elvileg jönni fog valamikor).

Azonban ha gyorsabb érzékelhetően az S Advance, akkor azt veszem meg:)

(#5491) Cyberpunk válasza rebelinside (#5490) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az Samuban SAMOLED a kijelző, nem tudom ez neked mennyire számít. És lesz rá JB is hivatalosan. Januárt hallottam, de csak pletyka szintjén.:D

regener: vállalható, de a wp az más út mint a droid, arra számíts.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5492) regener


regener
veterán

Sziasztok (ismét, nemrég jártam itt öcsém részére kérdezve :D)
kérdezném hogy milyen tapasztalataitok vannak a Lumia 800-al kapcsolatban vagy egyáltalán jó-e ez a telefon?
Nekem kinézetre és specifikációk alapján bejön és a rózsaszín szolgáltónál már 59-ért kapható is.

[ Szerkesztve ]

(#5493) rebelinside válasza Cyberpunk (#5491) üzenetére


rebelinside
tag

Nekem tetszett élőben mind2 kijelzője, bár a HTC-jét többet láttam, de azzal is elégedett voltam. A sebesség lenne számomra a kérdés, azt 1-2 perc alatt nem éreztem annyira, meg nyilván nem futott rengeteg program stb egyszerre, így nehéz megítélni. Erről van vmi tapasztalatod, vagy csak a specekből indulsz ki te is?:)

(#5494) Cyberpunk válasza rebelinside (#5493) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Desire X-et nem fogtam még a kezemben. Tehát nem tudnák erről konkrét véleményt mondani. Advanced-el nincs baj szerintem, de azért be-be remeg mint ahogy az összes droid JB alatt. Kérdés majd milyen lesz rá a JB ROM.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5495) rebelinside válasza Cyberpunk (#5494) üzenetére


rebelinside
tag

Én Desire X-et fogtam már kezemben, látványra lassabbnak tűnt az s iii minihez képest, de ez lehet, hogy csak az eltérő animációk miatt volt így...az advance csak 1-2 pillanatra volt a kezemben. Az s iii mini nagyon smooth volt JB alatt, várhatóan az S advnace-nak is jót fog tenni:)
Köszi a segítséget, akkor még meggondolom, de az jött le, hogy nagyon rossz döntést nem hozhatok:)

(#5496) regener válasza Cyberpunk (#5491) üzenetére


regener
veterán

Tudom, épp ezaz hogy nemjön be a droid, valahogy nem szimpatikus.
Nagyrész zenehallgatásra, fényképezésre, wifin netezésre használnám majd és esetleg egyszerűbb járékokra, de ált. gépen játszom inkább.
A Nokia offline téképek eddig jól beváltak (C6-00-án, ami jelenleg van) annak is jó hasznát venném, mivel ugyanúgy kiadták WP-re mint Symbian-ra és az a 16Gb tárhely is bőven elég (jelenleg kb 4Gb-ot használok a 8Gb-os memókártyából).

(#5497) Cyberpunk válasza regener (#5496) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ilyen igények mellett nyugodtan vállalhatod. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5498) regener válasza Cyberpunk (#5497) üzenetére


regener
veterán

Értem, köszi a választ. :R

(#5499) petyaaa6


petyaaa6
tag

Mitgondoltok, HTC Sensation XE vagy Xperia S/SL ?

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#5500) stilo18 válasza petyaaa6 (#5499) üzenetére


stilo18
addikt

Én a jobb kijelző miatt a Sony-t választanám.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.