Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok fórumtársak!

Gondolom már több ezerszer tették fel nektek a kérdést "hogy milyen okos telefont vegyek" most én is ezt tenném, ezért előre elnézést kérek ha valaki emiatt idegbajt kap tőlem. :)

Maximum 40ezer forintot szánnék rá, Nokia 5800 telefonomat cserélném le. Lényegében egy ZTE BLADE III-as telefont néztem ki kb 30k-ért úgy gondolom elég jó ár/értékű telefon 1ghz procival és 512mb rammal.. Androidos telefonom nem volt még így picit tartok tőle.

Esetleg ha valaki tudna segíteni abban hogy milyen készüléket válasszak kitartsak e az eddigi álláspontom mellett vagy felejtsem el? Minden hasznos tanácsot, érvet szívesen fogadok.

3dfx, gone but never forgotten...

(#5802) fuximaxi válasza maestro87 (#5774) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Szerintem kezdj el tájékozódni és gondold át, hogy egyáltalán szükséged van e okostelefonra.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5803) CYPRIAN válasza akos86 (#5801) üzenetére


CYPRIAN
tag

Írd le az igényeid és nem kapunk idegbajt tudunk segíteni. Mire szeretnéd használni? Függő, független stb.

(#5804) axioma válasza Ghostface (#5798) üzenetére


axioma
veterán

A htc-ben nem vagyok otthon, de az X10-ert a kezdoreszletet se adnam oda, huseghez minimum hogy ingyen kene adjak, olyan osregi. Ha billentyuzetest szeretnel, akkor xperia mini pro (vigyazz, kicsi a nevek kozti kulonbseg, de nem mindeyg!) - ezt kb. hasonlo "ujszeru" aron megkapod mint a flottas szumma ar; vagy voda eseten me'g a nagyobb, xperia Pro-ra is van eselyed (hasznaltan, bar sok nem volt belole, de mondjuk karacsony utan ha vki lecsereli), bar az dragabb, duplaja mondjuk; illetve ennek az araban hasznalt Milestone2 is talalhato. Ebbol nagyjabol vege is az itthon normalisan megtalalhato es me'g ugy-ahogy ajanlhato androidos qwerty telefonoknak...
Ha a qwerty csak veletlen jott utadba, de nincs ra igenyed, akkor meg hirtelen szinte barmi van.

[ Szerkesztve ]

(#5805) akos86 válasza CYPRIAN (#5803) üzenetére


akos86
aktív tag

Telenoros vagyok. Főleg internetezésre, zenehallgatásra esetleg kevéske játékra használnám és természetesen telefonálásra, számomra fontos hogy legyen benne gps (tudom szinte mindben van már) lényegében ilyen kis univerzális készülék lenne. Számomra az SGS3 az etalon de azt nem tudom megfizetni illetve nem villogni szeretnék.Csak egy jó kis strapabíró szeretni való ki okos telefont szeretnék amely elég jó ár/érték arányú. Későbbiekben a szoftverfrissítés sem akadály nyitott vagyok ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#5806) ToBeY válasza ToBeY (#5793) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megtapiztam mindkét telefont Xperia U nem tetszet mert túl picike.Amúgy OT995 mi a baj?

(#5807) tom_tol válasza batai15 (#5788) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm, megvettem.

(#5808) batai15 válasza gabor20 (#5799) üzenetére


batai15
félisten

Így van, de érdeklődj a tmobile topicban!
http://mobilarena.hu/tema/nagy_t-mobile_topik/hsz_1-50.html

(#5809) kanzel


kanzel
csendes tag

Sziasztok!
Most szeretnék egy új telefont venni. Az első "okostelefonom" lesz, de a környezetemből adódóan nem teljesen "Idegenek" számomra.
Ritkán cserélgetem a telefonjaim ezért szeretnék valami új de értékálló telefont ami, használható lesz 2 év múlva is.
Árkategória: kb. 60000Ft szánnék rá de +/- 15E. még talán belefér. Részletre szeretném venni.
Most telenoros vagyok (flotta csomag) szóval így náluk vásárolnám a készüléket.
Androidos telefont képzeltem el, mert talán számomra ehhez az op. rendszerhez érhető el a legtöbb dolog.
Mire használnám? Legfőképpen a telefonáláson/smsezésen túl böngészésre/fényképezésre/zenehalgátasra. És esetenként játékra.
Fontos számomra még hogy kb. 4 inch körül legyen, esetleg "4,3" a "4,5"ösöket már nagyon nagynak találom, de lehet ez csak a szokatlanságból adódik.
Eddig egy Sony xperia P-ben gondolkodtam, ez szinte teljesen megfelel számomra, (kiv., hogy a 2 magos proci mellé egy 1305 mAh-es akut. és emiatt némi félelmem van de lehet, hogy alaptalan)

Szóval mivel nem vagyok tájékozott a piacon, fordulok hozzátok! "Melyik okostelefont vegyem?" :)

(#5810) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!
50.000,- Huf és alatt érdekelne WP/Android-os smartphone.
Amire elsődlegesen használnám, böngészés, fényképezés (preferálom az 5-8mp kamerákat).
Független / Vodafone lenne a jó, lehet akár használt is, de garancia mindenképp szükséges.
Lehetőleg karctűrő legyen. Lényegében ennyi. Játékra ritkán használom, főleg zene, fénykép/videó készítés, böngészésre jelenleg is lévő mobilom (Huawei X3).
szerk.: csak érintőképernyős érdekel.

Várom válaszaitokat, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#5811) batai15 válasza chosa91 (#5810) üzenetére


batai15
félisten

Xperia arc s.

(#5812) Bogyó bá' válasza chosa91 (#5810) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nokia Lumia 610: 3,7", 480x800 felbontás, karcálló GorillaGlass üveg, elég sokáig bírja egy töltéssel. Offline navigáció, nagyon jó térképekkel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5813) #68487936


#68487936
törölt tag

Sziasztok

Mindent tudó "okoska" telefont szeretnék vásárolni. Az előttem szólók is leírták, hogy nehéz dönteni mert túl nagy a kínálat. Sokan kritizálják a különböző gyártókat mert ezt meg azt nem tudja, gyenge. Sokszor úgy érzem, hogy sok esetben túlzásokról van szó és kissé az igények elrugaszkodnak egyesek esetében a valóságtól.

Átolvastam a hozzászólásokat, de bizonytalan vagyok a készülékeket illetően.

Alapvetően ezekben a modellekben gondolkodom, kártyafüggetlenül:
Apple Iphone 4S
Sony Xperia V vagy T
Gamsung Galaxy S3
Nokia Lumia 920

Az elvárások:
Videók és zeneszámok jó minőségben történő lejátszása az általánosan elterjedt formátumokban (sokat utazom távolsági járatokkal)
Használható fényképező (nem az a szempont, hogy profi legyen, hanem telefon szinten legalább egy jó átlagot produkáljon)
Stabil, folyamatos, gyors működés (ne keljen folyamatosan várni, hogy valami történjen, mikor elindítok egy alkalmazást, programot)
Navigációs készülékként is megállja a helyét
Strapabíróság (bár a leejtés elkerülhetetlen, de azért egy átlag használat mellett fél év alatt ne amortizálódjon le)
Problémanetes internet böngészés és Skype, kamerával
Bővíthetőség és a telefon személyre szabhatósága

Az S3-al a problémám a mérete, emiatt alapvetően nem gondolkodom ebben a típusban. A kérdésem az, hogy a fenti igényeket ezek a modellek tudják e teljesíteni? Nem játékra kell és az sem számít, hogy x platforma 100db-al több a haszontalan alkalmazások száma (mint pl: akvárium a mobiltelefonra stb...)

Felhasználói szemmel milyen előnyei és hátrányai vannak a három rendszernek? A Nokia esetében a Windows Phone kisebb szoftver támogatottságán kívül van e valamilyen hátránya?

(#5814) batai15 válasza #68487936 (#5813) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem pedig androidos téren az s3 al jársz legjobban.

(#5815) Ghostface válasza axioma (#5804) üzenetére


Ghostface
senior tag

Qwerty "csak véletlen jött az utamba", mert ez volt az ajánlatok közt ami még értelmesebbnek tűnt. Szóval olyan max 40-45k-ig jöhet bármit Vodától vagy függetlenül ami manapság megérné.
Köszönöm!

PSN: Nifty_Ghostface

(#5816) AT.


AT.
tag

Helló

Hozzáértőktől egy kis segítséget szeretnék kérni.
Páromnak kellene néznem vmi telefont.
Nincsenek nagy igények.
Vodás, vagy független, általános/otthoni felhasználásra kell.( fontos a vibernek működnie kell rajta :D )
Androidos érintőképernyős legyen.
Keret : max 50e ft
Lehet használt is, de abból csak újszerű érdekel.
Köszönöm.

(#5817) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!
80-90 ezer forint értékben milyen telefont ajánlotok? Fontos, hogy új legyen!

(#5818) artiny


artiny
őstag

100-200€ kozott milyen dual sim-es telefont ajanlotok (használt)?
-idaig egy galaxy ace-m volt.
-a legfontosabb hogy legalabb 5mpx es legyen.,..jo kepet csináljon
-lehet használt...szoval apron keresnek
-jo lenne androidos

(#5819) batai15 válasza Richee11 (#5817) üzenetére


batai15
félisten

Samsung galaxy nexus, xperia p, esetleg 4x hd bolti garival!

(#5820) fuximaxi válasza batai15 (#5819) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Bolti garit nem ajánlanám, főleg nem a prémium készülékek esetében. Volt szervizesként elég rossz tapasztalataim vannak azzal kapcsolatban.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5821) batai15 válasza fuximaxi (#5820) üzenetére


batai15
félisten

Azért is írtam ! jellel. De szerintem a nexus a legjobb választás.

(#5822) #68487936 válasza batai15 (#5814) üzenetére


#68487936
törölt tag

Miért? A felsorolt Sony modellekkel pl. mi a probléma?

ui:
nem vagyok otthonos a témában, emiatt inkább kérdezek

(#5823) batai15 válasza #68487936 (#5822) üzenetére


batai15
félisten

Semmi, de az s3 a legjobb ezekközül.

[ Szerkesztve ]

(#5824) chosa91 válasza Bogyó bá' (#5812) üzenetére


chosa91
aktív tag

Tetszetős, 50k alatt kapni a korábbi "követelményeimmel", dual-sim-es eszköz?

"Find something boring, and make it funny!"

(#5825) minasm3 válasza #68487936 (#5822) üzenetére


minasm3
tag

A Samsung Galaxy SIII lett az év telefonja, tehát mindegyik másiktól jobb, ha úgy nézzük. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#5826) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, van még olyan 1 GB RAM-os telefon ami felveszi a versenyt a ZTE Grand X-el hasonlóan jó áron (akár használtan is)?

[ Szerkesztve ]

(#5827) batai15 válasza atillaahun (#5826) üzenetére


batai15
félisten

xperia p vagy 20 kval többen.

(#5828) Bogyó bá' válasza chosa91 (#5824) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem dual-SIM-es, sajnos.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5829) atillaahun válasza batai15 (#5827) üzenetére


atillaahun
veterán

Ahogy nézem inkább 30, az a 20. Az már nem tűnik olyan jó árnak. :(

(#5830) chosa91 válasza Bogyó bá' (#5828) üzenetére


chosa91
aktív tag

Tudom, megnéztem gsmarena-n is. Esetleg valami magyar oldalt tudtok ajánlani, ahol relative jó árban vannak a készülékek?

"Find something boring, and make it funny!"

(#5831) Bogyó bá' válasza chosa91 (#5830) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én szolgáltatónál vettem előfizuval, de eddig itt találtam függetlent legolcsóbban. Nem ismerem amúgy a céget. Ja, itt még olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5832) vik078


vik078
csendes tag

Sziasztok,

telefon választásban szeretném kérni a segítségeteket :) mert elveszek a telefontesztek rengetegében... és idővel is szűkében vagyok - 1,5 éves kisfiam van, és mondhatom rendesen kihasznál - szóval nem nagyon tudok nyugodtan olvasgatni.

Igényeim: 1. JÓ KAMERA vakuval - képtelenség, h a számomra fontos téma fényképezhető lenne 1 perc elteltével mire előkapnám mondjuk a fényképezőgépet....
2. wifi - a mostani telómban nincs, és mondhatom sokszor hiányzott.
3. Méret - ne legyen nagy, nem fegyverként szeretném használni.
4. Sebesség - fontos, h ne tötymörögjön, azt nem bírom kivárni.
4. Árkategória: 60e-nél többet nem szeretnék rászánni, így inkább alatta legyen.

Máshoz nem ragaszkodom, asszem bármit elfogadok ami ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik.

A segítségért előre is köszi

(#5833) #68487936 válasza minasm3 (#5825) üzenetére


#68487936
törölt tag

Ami nem igazán látok, hogy az S3 lett a legjobb, de miben jobb a többi modellnél? Emiatt is írtam le az igényeimet, mert úgy érzem, hogy amire nekem kell sok különbség nincs közöttük.

Pl: a két említett Sony-t miért nem javasoljátok, vagy a többi modellt, miért az S3 az amire voksol mindenki?

(#5834) dwiss


dwiss
csendes tag

szerintetek zte grand x in vagy htc desire x?
köszi

(#5835) kali válasza #68487936 (#5833) üzenetére


kali
legenda

ne ezen múljon, de főként akkor látnád előnyét, ha garis ügyintézésre kerülne sor!

(#5836) Tomi0703


Tomi0703
őstag

sziasztok!

ocseimnek kellene egy telo. inkabb csak jatszananak rajta (nem gta-ra kell gondolni :D ). szolgaltato mindegy, keret 15k max (kartyas), uj johet csak szoba.
ket telefont neztem ki nekik:
alcatel ot-918 mix
telenor one touch c (alcatel one touch 985)

szoval, mit/melyiket javasoljatok?

(#5837) maestro87 válasza CYPRIAN (#5800) üzenetére


maestro87
őstag

Jó, de ne fél szavakat lökjél már ide légyszíves, mondd meg akkor az mennyit jelent nektek, mert én nem értek hozzá.
Nekem a telefonálás csak mellékes lenne, ami lényeges lenne számomra hogy legyen kamera rajta, wifi meg rugalmas legyen olyan szempontból, hogy lehessen frissíteni az OS-t és különböző programokat lehessen rátenni (pl. pdf nézegető ha van ilyen, e-mail kliens esetleg doc fájl megnyitása), illetve könnyen tudjak rá írni én is egyszerű programokat. GPS is jó lenne, de az olyanok már szerintem drágák. Meg tudjak olvasni rajta pl. prohardveres cikkeket.
Most szerintem ezt a Samsung Galaxy Mini is tudná, de mondjátok meg ha nem így van és hogy mivel tud többet egy drágább mobil mint ez. Ezen Android 2.2 van, gondolom ezt lehet frissíteni a legújabbra is, nem? Vagy nem bírná a processzora, vagy miket kell figyelembe venni a vásárlás előtt? Azért jó lenne ha nem kellene perceket várni pl. egy oldal frissítésre egy levél elküldésére, vagy 200MB-os pdf fájl lapozására.
Amúgy t-mobile-os teló kellene.

(#5838) Cs@bo


Cs@bo
csendes tag

Sziasztok!
Apukámat szeretném meglepni karácsony alkalmával valamilyen androidos csodagéppel. Fő szempontok, hogy a GPS jól működjön benne, illetve megbízható legyen. A bökkenő az, hogy maximum 20000Ft körüli összeget tudok rászánni.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

iPhone 6 | Samsung Galaxy Tab S 8.4

(#5839) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi telefonok közül melyiket javasolnátok "hétköznapi" használatra. Nem kell hogy 3D-s játékokat, vagy FullHD filmeket vigyen. Legyen "gyors", GPS jól működjön benne, ár-érték arányban jó legyen. Vagy ezeken kívül is mondhattok mást ami szerintetek jó.
Köszönöm!
Sony Ericsson Xperia Active
Sony Xperia Tipo
HTC Desire C
LG Optimus L3 E400
Samsung S6500 Galaxy Mini II
Samsung Galaxy S

PSN: Nifty_Ghostface

(#5840) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok!
Huawei Y200 vagy Alcatel OT-991, szerintetek melyik a "jobb" telefon? Melyiket választanátok, és miért? :)
Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#5841) Bogyó bá' válasza maestro87 (#5837) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha te doc-fájlokat akarsz kezelni, meg rendszeresen olvasgatni, akkor az überolcsó androidos telókat - a kijelző felbontása miatt - nyugodtan elfelejtheted szerintem. Nézz megfeleő felbontásút, (pl.480x800), onnantól már csak ízlés és pénztárca kérdése.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5842) kali8n válasza Ghostface (#5839) üzenetére


kali8n
tag

Arra felhívnám a figyelmed, hogy amit kinéztél Samsung Galaxy S Wi-Fi 3.6 8GB, az nem telefon, hanem PMP (portable media player).

(#5843) atillaahun válasza dwiss (#5834) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem már a specifikációk elolvasása és ár összehasonlítása után egyértelművé válik: a htc pont annyival drágább mint amennyivel gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#5844) Ghostface válasza kali8n (#5842) üzenetére


Ghostface
senior tag

Kösz, ezt benéztem! :R :D Azt hittem az első Galaxy S...

PSN: Nifty_Ghostface

(#5845) akos86 válasza akos86 (#5801) üzenetére


akos86
aktív tag

Ha senki sem tud tanácsod adni akkor megpróbálom még jobban belevetni magam a témába.

ÜDV!

3dfx, gone but never forgotten...

(#5846) nggabi válasza akos86 (#5845) üzenetére


nggabi
nagyúr

jó vétel lenne de elfogyott. :U

"szenyor dzsíííí"

(#5847) w333 válasza Ghostface (#5839) üzenetére


w333
félisten

Szerintem inkább egy Sony Xperia U mondjuk fekete vagy fehér színben :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#5848) Orlin válasza #68487936 (#5813) üzenetére


Orlin
addikt

hali.én azért benéznék a t topicba is.ott irjàk h elég sokmindenben alàzza 2 maggal is a többi csúcs telefont a t!!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5849) CYPRIAN válasza maestro87 (#5837) üzenetére


CYPRIAN
tag

Igaza van bogyo112-nek. Erősebb telefont nézz az igényeidre. Az 1 évnél több ideig garantált friss szoftverek pedig inkább a közép- és felsőkategóriás okostelefonok kategóriájában jellemzőek. 50-60 ezret szánj rá, ha ilyen igényeid vannak.

akos86: Árkategóriát nem írtál. Egyébként megnézném a helyedben az Sony Xperia Tipo-t is.

(#5850) meko1


meko1
tag

kedves fórumtársak,wifis androidos független telefont keresek,kimondottan csak voipozásra/skype,'alternatív' szolgáltatók/,egy,esetleg kétkártyásat,használtan is,más nem szempont!
Samsungokról inkább rosszat,mint jót hallok,tanácsok?köszönöm,üdv

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.