Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) fuximaxi válasza Tewe013 (#5646) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Akad egy pár darab, de azért nem leszel megkövezve :D És még olyan is akad köztük, ami itthon is kapható ;)

batai15: Értem, de még akkor is a kérdések fele teljesen általános, amik már korábban meg lettek válaszolva, és azok a válaszok még mindig helytállóak. Amit te felvázoltál, az sajnos nem egy gyakran feltett kérdés, pedig annak tényleg lenne értelme.

Cyberpunk: Ebben egyet értünk, de akkor is bosszantó, hogy akinek segítségre van szüksége, az nem hajlandó megmozdulni érte.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5652) vanek


vanek
tag

Üdv!

Ismerősöm szeretne a párjának venni telefont..

Sajnos én sem nagyon értek hozzá..

Szóval:

Ár: 45-50
vodafone, vagy kártyafüggetlen..
androidos,
képernyő 4 inch körüli..felbontás minél jobb..
belső tárhely 4-8 G
bővíthetőség előny
proci: dual core jó lenne..

körülbelül ennyi..

Nem nagyon tudom, hogy ilyen paraméterekkel rendelkező okostelefont kap-e ismerősöm ennyiért, de hátha :D

Előre is köszi

(#5653) minek?:S válasza stilo18 (#5585) üzenetére


minek?:S
őstag

jaszoo...köszi:D

Üdv.:M.

(#5654) Cyberpunk válasza fuximaxi (#5651) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem általános jelenségről van szó, túlságosan ellustultunk.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5655) minek?:S válasza Zoliwrc (#5592) üzenetére


minek?:S
őstag

Ha S akkor már inkább SL, S ről úgymondják, sokszor lefagy és besárgul a kijelzője, emellett a proci sebessége 1700MHz x 2 az SL nél:)(árban 1-2 ezer forint az eltérés)

Üdv.:M.

(#5656) minek?:S válasza nggabi (#5586) üzenetére


minek?:S
őstag

csak 1 ötlet volt, xperia U val szemezek:)

Üdv.:M.

(#5657) fuximaxi válasza vanek (#5652) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Kérdés, hogy milyen tarifa csomaggal.

Pl. Xperia U szerintem nem egy rossz választás

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#5658) batai15 válasza fuximaxi (#5657) üzenetére


batai15
félisten

Énis azt akartam mondani. :)

(#5659) xrvman


xrvman
őstag

erre
és
erre
Senki semmit?

(#5660) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a telefonkövető szolgáltatást hogy tudom kikapcsolni a jelszó hiányában? Gyári beállítás visszaállításához is kéri. Samsung Galaxy S

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5661) batai15 válasza xrvman (#5659) üzenetére


batai15
félisten

Én most veszek egy alcatel ot 995 telót. azon van előlapi kamera. tnél kártyásan webshopban 46 k.
pontosan nem tudom mekkora a felbontása, de vga lehet.
Előlapi csak skypera lehet jó, fotózni botor ötlet vele. Ennyiben tudok segíteni.

(#5662) Cyberpunk válasza xrvman (#5659) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egyéb kritériumok?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5663) cumpa


cumpa
csendes tag

Mely androidos telefonokat tudnátok ajánlani 40-50 ezer körül? (független :) )

[ Szerkesztve ]

(#5664) petyaaa6


petyaaa6
tag

Xperia SL vagy LG 4x ? Mennyire jó az LG4x azon túl hogy quacore?

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#5665) Cyberpunk válasza petyaaa6 (#5664) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég jó.:) Ráadásul elég jó a kijelzője is. Abszolút felső kategória.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5666) blt.62


blt.62
őstag

Tudnátok olyan magyar nyelvű hívásszűrő programot ajánlani amiben van fehér lista és csak azok a számok tudnak hívni akik benne vannak? Sms-engedheti. A hívástiltással nincs gondom,azt a névjegyzékben be lehet állítani. Csak azt szeretném hogy hétvégén csak a család tudjon hívni.

MegtorloXp

(#5667) andrás47


andrás47
senior tag

Erre valaki :[link]

(#5668) norbee2244


norbee2244
senior tag

Lumia 800 és htc 8s közt vacilálok . Ti melyiket mondanátok? Árban kb ugyan ott van viszont mobil arénás tesztben nagyon alul maradt a htc kamerája ami aggasztó.

(#5669) s4tch válasza andrás47 (#5602) üzenetére


s4tch
veterán

Az S Advance ebben az árkategóriában elég jó ajánlat, különösebb gyengék nélkül. A Desire X nekem jobban bejön, de egyrészt drágább, másrészt egyelőre nem tud HD videót, ami azért a kétmagos középkategóriásoknál mostanában elég alapvető. A ZTE picit nagyobb a másik kettőnél, a hardvere alapvetően rendben van, de a topikját érdemes átfutni, nem a kiforrottság csúcsa. (Ennek a kategóriának szerintem az Xperia P a legjobb darabja, de még mindig 90 rongy körül van, nehezen indokolható az ára.)

Gyökeresen más rendszer fut a 60e körül kapható Lumia 800-on, de érdemes megfontolni, egyetlen fajsúlyos kérdés vele kapcsolatban, hogy vállalja-e az ember a windows rendszert, minden korlátjával. Ha igen, kap egy jó minőségű házat, klassz kijelzőt, korrekt akksiidőt, gyors működést. WP8 nem lesz rá, ezt jó tudni.

(#5670) Švejk válasza norbee2244 (#5668) üzenetére


Švejk
őstag

Attól függ kell-e a kamera nagyon. Ha nem, akkor egyértelműen 8S, ha igen, akkor se mondom a Lumia 800-ast, szerintem megéri kivárni a 820-at...

(#5671) norbee2244 válasza Švejk (#5670) üzenetére


norbee2244
senior tag

Kellene sajnos meg a navigáció is és közben még egyszer átolvastam a cikket ott azt írják,hogy nem tud hangos navit és a ram is kevés. Kezd egyértelmű lenni a téma azt hiszem. Valaki még esetleg valamelyik irányban?

(#5672) petyaaa6 válasza Cyberpunk (#5665) üzenetére


petyaaa6
tag

Aztmondod? Tehat jobbvolna mint az SL?
Miert megbizhato? Mert LG-Tol vmiért fosok . Játékra,netre,filmre,zenére,fényképezés kene Lagmentesen.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#5673) s4tch válasza petyaaa6 (#5672) üzenetére


s4tch
veterán

A korábbi LG-k között volt hulladék dögivel, de ennek a 4x-nek elég jó a híre. Olvasd át a topikját, külföldi fórumokat, azok alapján szerintem vállalható.

(#5674) rep3at


rep3at
őstag

Hát eljött az idő hogy karácsonyra vegyek egy telefont magamnak, a segítségeteket szeretném kérni. Adtam fel hirdetést itt, de nem igazán érdeklődnek, hátha tudtok segíteni miben is túlzóak a követelményeim kicsivel 2013 előtt..

39-45 ezer Forint lenne a keret, minél olcsóbb annál jobb, használt készülékekben gondolkozom, feltételem viszont a gyári, karcmentes állapot.

Elvárásaim:

- Nagy kijelző (előny de nem feltétel, leginkább a 4,3" áll kézre)
- Minimum 512 MB RAM
- Minimum 1 GHz-es processzor (ez nem felskálázott MSM7227-et jelent!)
- Elsősorban Androidos (4.0+) mobil érdekel de mindent meghallgatok
- T-mobile vagy független
- Garancia nem feltétel

Kedvenc márkáim: HTC, Nokia, Motorola, de igazából nem ez a lényeg, bár Galaxy S-t nem vennék, túl régi nekem és a TouchWiz sem tetszik.

Remélem nem tartunk még mindig ott hogy a szinte egyetlen érdeklődőre kell fanyalodnom, aki egy Motoluxe-ot akart ajánlani. Ettől a processzortól kiráz a hideg, ennyiért ezt köszönöm szépen nem kérem.

Köszönöm a segítséget előre is!

Forward thinking. كرر

(#5675) Marchus


Marchus
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm újonnan szeretne venni feltöltőkártyás android telefont, mindegy hogy melyik szolgáltatónál. 50 000 - 70 000 HUF között gondolkodik.

Csináltam egy összehasonlító táblázatot a jelenleg kapható mobiltelefonokról. A fontosabb tulajdonságok alapján rá lehet szűrni a telefonokra, a táblázatban szerepel mindegyik mobilszolgáltató feltöltőkártyás ajánlata és egy link a telefonra. Lehet hogy nem tökéletes, de szerintem sokaknak hasznos lehet.

https://www.dropbox.com/s/dnpuu1d3gnehemr/Android_piac_12.dec.xlsx

Úgy gondolom, hogy egy telefonban illene 1 giga ramnak lennie, hogy az android rendszer fusson rajta, de sajnos azok már a 100 ezres nagyságrendű telefonok (ZTE Grand X IN -től félek, erős vas de a támogatottsága kérdéses). Kicsit lejjebb adtam az elképzeléseimből és a 768 mega rammal rendelkező Samsung Galaxy S Advance jött ki, 58 ezer forintért egy nagyon jó kis középkategóriás telefonnak tűnik.

A kérdéseim:
- Milyen tapasztalataitok vannak erről a telefonról?
- Van esetleg egy jobb telefonajánlatotok? (fusson rendesen a rendszer, a kamera minősége is fontos hogy le tudja fotózni a diákat az előadásokon)
- A RAM az tényleg fontos? vagy egy 512 -esen is tud rendesen futni a rendszer? Vagy tök fals oldalról közelítem meg a kérdést?

(#5676) s4tch válasza rep3at (#5674) üzenetére


s4tch
veterán

Xperia U-t 40.491 Ft-ért megkapod a T-mobile webshopjában, minden feltételednek megfelel.

(#5677) rep3at válasza s4tch (#5676) üzenetére


rep3at
őstag

Nézzetek finnyásnak de ez nekem valahogy nem tetszik, a tucattelefonokat amúgy sem szeretem. Ilyesmiben gondolkoztam: ZTE Grand X IN, Acer Liquid Gallant Duo, Nokia Lumia 800, HTC One V

Forward thinking. كرر

(#5678) DS39 válasza rep3at (#5677) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem a Sony jó választás, ZTE-t még nem hiszem hogy árulják használtan, elég friss.

[ Szerkesztve ]

(#5679) s4tch válasza rep3at (#5677) üzenetére


s4tch
veterán

Ezek mind tucattelefonok.

Valamivel könnyebb lett volna, ha azzal kezded, hogy van konkrétabb elképzelésed. A One V nem ajánlott, bár baromi szép és jó minőségű, de tényleg lassúcska. A többiből vedd azt, amelyik tetszik, és szembe jön karcmentesen, gyári garanciával, füstmentes otthonból, vegetáriánus tulajtól, 39-45e között.

(#5680) rep3at válasza DS39 (#5678) üzenetére


rep3at
őstag

Kicsit kicsi a kijelzője és a baráti körömben elég sok embernek van ilyenje vagy tervez ilyet venni, nem szeretem a tucatmobilokat.

Forward thinking. كرر

(#5681) Kripect


Kripect
csendes tag

Sziasztok!

Nekem eddig egy nokia C5-03 telefonom volt. Ezt 2 év hűséggel vettük a T-mobile -nál. A hűség lejárt, és nem tudom milyen telefont vegyek. Most hogy lejárt a 2 év hűség ha jól tudom olcsóbban vehetek telefont!? 8Gb-os memóriakártyám van, a telefont főként zenehallgatásra használnám. Milyen telefont ajánlotok? Nem szeretnék túl drágán, és ugyanilyen 2 éves hűséggel szeretném. Ár kategóriát nem tudok mondani, örülnék ha külömböző ár kategóriába is tudnátok írni telefonokat.

Előre is köszönöm! :R

(#5682) strb


strb
csendes tag

Sziasztok!

Barátnpmnek szeretnék venni karácsonyra egy telót.

Galaxy ACE vagy Wildfire S? Ez a kettő jöhet szóba... Most S5230-at használt, sok sms-t ír.

Melyiket ajánljátok?

(#5683) DS39 válasza Kripect (#5681) üzenetére


DS39
nagyúr

Samsung Galaxy S Advance.
Egy megváltás lesz a Nokia után.

(#5684) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb venni: Samsung Galaxy S Advance vagy HTC One V?

(#5685) zola09


zola09
aktív tag

Szevasztok.

Egy androidos telefon kellene, pár alap játék, 1-2 zene, meg szokásos telefonálási funckiók ellátására. Jó lenne ha rendekezne QWERTY billentyűzettel is. Árban 40 fölé nem igazán szeretnék menni, képernyőméret nem igazán számít, de nem egy monstrumot szeretnék. Tudnátok ajánlani valamit ?
/Ja igen, mindenképpen új kellene!/
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5686) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Telenornál vennék olcsó Androidost telkót. ZTE Atlas W - Xperia Tipo - LP Optimus L3.
Melyiket ajánljátok?
Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#5687) DS39 válasza fpatrik17 (#5686) üzenetére


DS39
nagyúr

ezek közül a Tipo. de inkább a Blade 3-t érdemes mostanában venni Telenor-tól.

(#5688) fpatrik17 válasza DS39 (#5687) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Ha nőnek lesz, és kinézetre az LG a szerelme, akkor mia teendő? :D Az roszz vétel?

• Honor Magic5 Pro •

(#5689) Bogyó bá' válasza fpatrik17 (#5688) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Feltétlenül ragaszkodsz az Androidhoz? Nokia Lumia 610 WP7.5-tel Telenornál nem drága, és nagyon szép.
Kijelző 800x480, akksi sokat bír, offline GPS, kitűnő és ingyenes térképekkel. "Összekarcolhatatlan" Gorilla Glass üveglappal.
Smarttarifa 2-ben (havi 3190,- teljesen lebeszélhatő, havi 250MB adatforgalom is van benne) 19.000,- pénz. Jár még mellé ajándékba egy 5000,- forintos Spar utalvány is... :))
Én 2 hete vettem ebben a konstrukcióban.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5690) DS39 válasza fpatrik17 (#5688) üzenetére


DS39
nagyúr

az übergagyi kijelzőt leszámítva jó lehetne, de az a kilejző, brr.. 3,2 hüvelyk, 240 x 320 pixel (125 ppi) :(

bogyo112: Lumia 610 valóban szép és nőnek való, de 50k-ért azért nem mondanám az olcsó kategóriába. (max a WP-sek között)

[ Szerkesztve ]

(#5691) Bogyó bá' válasza DS39 (#5690) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én mondjuk ronda, szakállas, öreg férfi vagyok, de első okostelóként nem akartam elmerülni az Android nevű "barkácsszakkör" rejtelmeiben... Eddig maximálisan elégedett vagyok vele. :)

(#5692) fpatrik17: Miért a Klasszik 2? Abban nincs adatforgalom, ha jól tévedek, és nem is igen olcsóbb... A Blade III járt az én kezemben is, igaz hogy nem nagy az én mancsom sem, de az egy ronda kidolgozatlan, túlméretes valaminek tűnt a 610-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5692) fpatrik17 válasza Bogyó bá' (#5689) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Köszi az infot. Igazából csak Androidban gondolkozok, mert én abban vagyok otthon, és nekem kéne majd megtanítani használni is. De amúgy ennyiért ajándék a Lumia az tuti :)

Klasszik 2 díjcsomaggal lenne a telefon, és így 20 k ig erre a kettőre szűkült a választási lehetőség én úgy néztem. Ha van esetleg más alternatíva síkitsatok légyszi :)
ZTE Blade III nagyon jó vétel lenne, csak a 4"-os kijelzőt sokallja a leendő tulaj :)

DS39: Köszi az infokat neked is! Megpróbáljuk majd megnézni őket. Én is Tipora hajlok inkább, az a kijelző tényleg nem acélos... A Tipoé se megy élményszámba, de azért az klasszisokkal jobb még video alapján is.

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#5693) DS39 válasza Bogyó bá' (#5691) üzenetére


DS39
nagyúr

ha pont ugyanannyiért vettél volna Androidost mint amennyiért a 610-est, az már olyan hardveres és szoftveres szinten van hogy normálisan működik "barkácsolás" nélkül is. ettől függetlenül nem rossz a WP rendszer sem.

(#5694) DS39 válasza fpatrik17 (#5692) üzenetére


DS39
nagyúr

bogyo112-nek igaza van, ne a Klasszik 2-vel vegyed, bármelyiket is választod, nem éri meg, nem jár hozzá net, pedig egy okosteló anélkül félkarú óriás. a Smarttarifa 2 nem sokkal több havidíjban, de percdíjban és a net miatt jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#5695) Švejk válasza strb (#5682) üzenetére


Švejk
őstag

Mindkettő szenvedés lesz, de ha feltétlenül csak ezek vannak, akkor az Ace. Nem hittem volna, hogy valaha is Ace-t ajánlok valakinek :DD

Fauno: Feltétlen S Advance.
zola09: Nézd meg az Alcatel OT-995,t, vagy az Xperia U-t. Az utóbbi kétmagos, de nem bővíthető, előbbi meg nagyon NAGY, emelett sebessége is rendben van. Van még Huawei G300 is.

[ Szerkesztve ]

(#5696) Bogyó bá' válasza DS39 (#5694) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ráadásul Smarttarifa2-ben 10 ezer forinttal olcsóbban is adják a készüléket, mit Klasszik2-ben. :N
Alul a táblázatban, 2 év tarifahűség vállalásával.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5697) Joao


Joao
tag

60ezres kategóriában (T-nél) HTC Desire X vagy HTC 8S? Esetleg érdemes várni? Január végéig Android berkekben jelenik meg valami érdekes? WP-nél a Lumia 620-ról tudok.

(#5698) zola09 válasza Švejk (#5695) üzenetére


zola09
aktív tag

Igazából ezek kicsit drágábbak mint amit rá szeretnék szánni(+ nőnek lenne, nem nekem).

(#5699) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Kedvenc propelleres szolgáltatóm ezeket az androidos készülékeket vágná hozzám 15k-ig hűség nélkül, ami a vásárlás lélektani határa nálam:

Huawei Ascend G300
LG Optimus L7
Sony Xperia J
Telenor One Touch S
ZTE Blade III

Melyiket választanátok átmeneti használatra, későbbi eladhatóság szempontjából?

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#5700) nggabi válasza Goatman (#5699) üzenetére


nggabi
nagyúr

bléd3at. azt keresi a nép.

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.