Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) plus44


plus44
veterán

(Leg)olcsó(bb) 2 sim-et kezelő okostelefont tudtok ajánlani?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5552) HuMarc válasza plus44 (#5551) üzenetére


HuMarc
addikt

Legolcsóbb, vagy legolcsóbb használható? A legolcsóbb használható jelenleg (de talán a legolcsóbb is) az Xperia Tipo Dual.

(#5553) plus44 válasza HuMarc (#5552) üzenetére


plus44
veterán

És a legolcsóbb (használhatóságot ne firtassuk :D)?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5554) HuMarc válasza plus44 (#5553) üzenetére


HuMarc
addikt

Ilyet keress, hogy Galaxy DuoS, ha a kínai vackok nem érdekelnek. De valószínűleg a Tipo Dual a legolcsóbb is

(#5555) stilo18 válasza blt.62 (#5534) üzenetére


stilo18
addikt

Kijelző One X, fénykép SIII, videó a JB óta szerintem kb egál, hangzás nekem a beats audio+power amp megfelelő One X-nél.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#5556) tvamos


tvamos
nagyúr

Teljesen osszezavarodtam... Dual Sim telefont szeretnek, es szemeztem a SGS Duos-sal. Javasoltatok az Acer Liquid Gallant Duo-t, ami szimpi is, de a Mobilarena teszt vegen ott van, hogy az Alcatel OT-997D a kiralysag, mert nagyobb a sebesseg, es uzemidoben is jobb.
Ha nem akarok boot loadert nyitni, meg rootolni, szerintetek melyik a jobb valasztas?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5557) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Faternak keresek maximum, tényleg maximum 40.000 ft-ig telefont. Fontos lenne a nagyobb kijelző, mert már ő sem fiatal, jó lenne ha látná a szövegeket és hogy ki hívja. Sztem dominós lenne a legjobb. Függetlenek közül nem tudom mi lenne jó. A lényeg, hogy neki nem kell nagy tudás, csak tényleg azt tudja a telefon, amire kitalálták. Hívni tudjon és őt is tudják hívni. Kb ennyi. Mit tudnátok ajánlani?
Köszi előre is. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5558) s4tch válasza GrooveHero (#5557) üzenetére


s4tch
veterán

Muszáj neki okostelefon?

(#5559) GrooveHero válasza s4tch (#5558) üzenetére


GrooveHero
addikt

nem feltétlenül, de a nagyobb kijelző már sajna hozza magával. Ilyen galaxy mini, vagy ilyesmire gondoltam.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5560) maggi1886076 válasza GrooveHero (#5559) üzenetére


maggi1886076
addikt

Xperia Tipo?Galaxy Mini 2.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5561) GrooveHero válasza maggi1886076 (#5560) üzenetére


GrooveHero
addikt

A mini 2-nek utánanézek, köszönöm. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5562) axioma válasza GrooveHero (#5559) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertek egyet, marmint azzal, hogy nagy kijelzo kell es igy okostelefon. Konkretan a nagy de szines kijelzot sokkal kevesbe fogja latni, mint a kicsi monokromot... a nagypapatelefonok inkabb arra epitenek.
Ha csak telefonal es sms-ezik, kicseszes lesz vele az android. Mindig melle fog nyulni, es nem tudja hogy mit csinal, apum legalabbis a legegyszerubb nokia menukbol is idonkent kikapcsolassal menekult ki... (pedig nem retardalt vagy szenilis, csak nem ezekhez a technikai kutyukhoz szokott). Most buta de idostelefonja van, azzal elvan, es meg kicsit utesallobb is, mert a masik problemaja az volt, hogy az olcso nyomogombos mobilokat azokat leejtessel, raulessel stb. nyirta igen surun - nem latta jol, hogy ott van. A tapisat mar meg se probalom neki. Persze ha a te apukad ennel jobban baratsagban van a modern eszkozokkel, netalan szamitogepet is hajlando hasznalni, akkor mar mas kategoria. Csak azt a nagy kijelzo azaz okostelo kell kovetkeztetest tartom hibasnak.

(#5563) maggi1886076 válasza GrooveHero (#5561) üzenetére


maggi1886076
addikt

Dominoban azt hiszem, hogy 35.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5564) GrooveHero válasza axioma (#5562) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ok, lehet valahol igazad van. Én csak azt próbáltam meg mondani, hogy a mai telefonok már nagy kijelzővel készülnek, és persze nem az idős korosztálynak, hanem a fiataloknak. De faternak ezzel nincs gondja. Oké, nem egy profi ilyen téren, de volt neki gsp-e, ami ugye érintős, szóval nem ezzel van a gond. Kap valami ilyen galaxy mini szerűséget, amit itt az előbb a kolléga javasolt, és jó lesz neki, nem féltem. Beállítom a betűtípust nagyra, és jó lesz :K
Köszi az észrevételt :R

maggi1886076 36. :P ;] :B (35.991Ft)

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5565) maggi1886076 válasza GrooveHero (#5564) üzenetére


maggi1886076
addikt

bkphtd :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5566) axioma válasza GrooveHero (#5564) üzenetére


axioma
veterán

Igy mar mas a helyzet. (Apunal joval idosebb aposom is gps-kompatibilis es vadul netezik, nem annyira a koron mulik.)
Akkor hajra, remelhetoleg sikerul jol eltalalni neki!

(#5567) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok!

Apumnak keresek telefon karácsonyra. Már beszűkült a kör de választani nem tudok.

- ZTE blade
- huawei y200
- Galaxy ace

Melyik jó szerintetek abból a szempontból, hogy édesapám sokáig fogja használni a telefont, nem igazán komoly használat mellett (netezés, emailezés olykor képek készítése)?

Köszi válaszotok.

Ja igen, 20ért keresek de mindhárom benne van ebben az árban.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#5568) maggi1886076 válasza Gregorg (#5567) üzenetére


maggi1886076
addikt

Galaxy Ace benne van?Ha találsz 20ért akkor megéri.ennyiért a legjobb.Bár én ZTE Bladet vennék, az y200-ban kevés a memória.az előbbi 2ben 512 van az y200-ban meg 256 mega.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5569) GrooveHero válasza axioma (#5566) üzenetére


GrooveHero
addikt

:K Köszönöm :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5570) Joao


Joao
tag

Üdv!
A közeljövőben szeretnék okostelefonra váltani, nem túl sürgős, várom a legjobb ajánlatot. :)
Amire használnám: elsősorban telefonálás, email, net. Játékra nem nagyon, arra ott van az iPod Touch. Viszont zenei rész fontos lenne, az iPodon már nem nagyon férek el.
Rendszert most nem határolnám be, mindegyikből jöhetnek javaslatok. Viszont a kijelző fontos lenne, hogy az iPodomnál (4G) ne nagyon adjon rosszabb képet, egyszerűen hozzászoktam, fáj már édesanyám Galaxy Gio-ját böngészni :)) Méret: 4" lenne az ideális, 4,3"-ig még elmegyek, de feljebb semmiképpen sem.
Igényes készülékház, relatíve vékonyság előny lenne.
És akkor a legfontosabb, 60, nagyon max 70k-ban megállhatna Telenornál a legkisebb Smarttarifa (vagy Extra) csomaggal. Ha nagyon megéri, váltani is hajlandó vagyok, de csak T-re.
Köszönöm a segítséget.
Szerk.: Márka majdnem mindegy, azért majdnem, mert a Samsungot inkább kerülném, ha lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#5571) TRobi86


TRobi86
csendes tag

Sziasztok!
Láttam hogy van most egy akció, a Samsung Galaxy Mini 15000 Ft. Szerintetek megéri? A mostani telefonom már elég régi, ráférne egy lecserélés. Nem akarok semmi extrát, csak esetleg néha fényképezni vele meg egyéb alap dolgok.

(#5572) Sanyig4 válasza TRobi86 (#5571) üzenetére


Sanyig4
tag

Inkább Huawei Y200, ha belefér

(#5573) szilard28


szilard28
aktív tag

Samsung Galaxy Mini vagy Alcatel OT 918 MIX

T-nél venném, az ára ugyanannyi, telefonáláson kívül VOIP-ra, navigációra és netezésre is használnám.

Ha jól láttam, az alcatelnek jobb a felbontása és újabb az oprendszere.

Melyiket ajánljátok?

Kösz.

(#5574) CYPRIAN válasza szilard28 (#5573) üzenetére


CYPRIAN
tag

Az Alcatel egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

(#5575) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

MIt gondoltok a ZTE Kis PLUS-ról T-nél 20-ért?
Esetleg Huawei Ascend Y200 (21ezer) vagy Alcatel OT-991 (25ezer)?
Néztem még a Sony Xperia Tipo-t, de az sajnos a másik t-nél van és a kijelzőjét kicsinek érzem, 3,2".

(#5576) Swami válasza plus44 (#5551) üzenetére


Swami
senior tag

Acer Liquid Gallant Duo. Kb 1 hónapja van meg és meg vagyok vele elégedve. 55 k körül van függetlenül.

szilard28: Alcatel.

TRobi 86: Én a helyedben mást keresnék...

TVAmos: Acer.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#5577) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: ajánlanátok-e telefont, az alábbiak szerint:

- android és wp is jöhet, még vacilálok. (Symbian-os Nokia "félokos" telefonról váltanék) - viszont ájfónt nem szeretnék
- első sorban munkára használom a telefont, átlag 2 órát beszélek naponta, így a leglényegesebb a megfelelő akkuidő (2 napot jó lenne, ha bírna)
- zene lejátszás, játékok nem érdekesek
- fényképezés/videózás jó minőségű legyen rajta, és ez alatt tényleg a képminőség lenne a lényeg, 5mp fényképnél és sima HD videónál bőven elég nekem. Külön exponáló gomb, gyors reakció plusz pont!
- hosszú ideje E52-t használok, minőségben, és designban nem szeretném lejjebb adni
- 3,7" - 4"-ban gondolkodom, hogy még zsebbe férős legyen. A böngészés csak eseti lenne, viszont offline autós navigációt gyakrabban használnám.
- max. 80-100e Ft, a jelenlegi Tmobil-os kínálatban kapható

(#5578) Cyberpunk válasza MM (#5577) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nokia Lumia 800 szerintem ha nem csak a droid érdekel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5579) Švejk válasza MM (#5577) üzenetére


Švejk
őstag

Nokia Lumia 800 lehet a befutó, illetve az akkumulátoros kitételnek nem felel meg, egyébként remek az Xperia P. Olcsóbban megnézheted az S Advance/Grand X duót, bár ezeknek se rózsás az akkuideje. Úgyhogy szerintem Lumia.

(#5580) athomi


athomi
veterán

Samsung Galaxy Y vagy Hauwei Y200 érné meg jobban? (mindkettő ugyanannyiba kerül)

Átmenetileg használnám, max. pár hónapig. Külsőleg az Y200 lényegesen vállalhatóbbnak tűnik, ráadásul nagyobb a kijelzője. Ami igazából fontos lenne, hogy ne fagyogasson, akadozzon. Az eladhatóság sem egy utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

(#5581) Cyberpunk válasza Švejk (#5579) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A gond, hogy egyik sem felel meg, de mérsékelt használat mellett azért elérhető bármelyikkel 2 nap.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5582) CYPRIAN válasza athomi (#5580) üzenetére


CYPRIAN
tag

A Samsungokat jobban keresik, szerintem azt vedd meg.

(#5583) DS39 válasza athomi (#5580) üzenetére


DS39
nagyúr

Huawei. jobb proci, szebb kijelző. Ez a Samsung egy ipari hulladék, biztos nem keresik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#5584) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv! ti hallottatok aTab 5 Phone-ról? Auchan(>.<) újságban láttam, 50.000Ft, 2x1GHz, 5''-s kijelző,5Mp hátsó és 0.3 előlapi kamera..?:)

Üdv.:M.

(#5585) stilo18 válasza minek?:S (#5584) üzenetére


stilo18
addikt

:D

Van itt a Mobilarenán külön fóruma. Faterom feküdt neki most nagyon, Tescoban 40000 vagy 45000 akciósan holnaptól. (Bár neki a 2 sim kártya miatt tetszik.)

Antutuban 6700-at csinál, tehát nem is gyenge.

Illetve ha beleolvasol a topikjába, majd az akksi idő ami meg fog lepni...:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#5586) nggabi válasza minek?:S (#5584) üzenetére


nggabi
nagyúr

800x480 5"-on :F én próbáltam a másik note klónt a tecsóban, annyira nem vészes... de akkor már vegyél inkább használt note-tot 80ért.

athomi: galaxy mini 15k dominóban. átmenetileg jó megoldás, 2 hónap múlva se fog kevesebbet érni.

"szenyor dzsíííí"

(#5587) Walkyre


Walkyre
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, következő opciókkal szeretnék telefont venni:

- 60e Ft körül,
- új, kártyafüggetlen,
- hoszzútávra tervezem, első okostelefonom lenne,
- androidos,
- amire használnám: telefonálás, zenehallgatás, wifi fontos lenne
/Sony Xperia U-t néztem, Mennyire problémás, hogy nem bővíthető a memoria? Mekkora van benne?/

(#5588) bobooo válasza Walkyre (#5587) üzenetére


bobooo
addikt

Inkább Xperia P, bár nem tudom pontosan mennyibe kerül

(#5589) madrac válasza bobooo (#5588) üzenetére


madrac
őstag

Az zúg gsm boltban is 75 ezer gyári garival, amivel szintén belehet fürödni sony-nál..

(#5590) demerion


demerion
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlása előtt állok és segítséget szeretnék kérni.
Max 70-100ezer forintom lenne rá, fontos hogy új készülék legyen. 4 nagyon max 4,3". Minimum 3 évre tervezek. Elvárásaim az elfogadható minőségű kamera, jó hangminőség és kb 1,5 napos üzemidő napi kb 5-8 óra wifi/3g és kb fél óra hívás melett.

Független vagy: http://www.vodafone.hu/letoltes/flotta-arlista.pdf (Kiemelt rész)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5591) MM válasza Švejk (#5579) üzenetére


MM
őstag

(#5578) Cyberpunk:
(#5579) Švejk:

Köszönöm a gyors választ, közben kicsit nézegettem még a Lumia 820-at is.

Ami miatt tetszik:
- erősebb hardver (2 évre tervezek)
- nem kell program a file mozgatáshoz
- micro SD jól jöhet
- 4,3" kijelző ellenére alig nagyobb, mint a 800-as

Vajon üzemidőben, illetve a fényképek minőségében nem visszalépés a 800-ashoz képest?
A tesztekben a fényképeket eléggé lehúzták...

A döntést az is árnyalja, hogy 2 évente választhatunk új céges telefont, meghatározott összegig, és a különbözetet ki kell fizetni.
Ez most úgy nézne ki, hogy:
800-ra ~25e
820-ra ~60e
Ezt a különbséget szívesen rátenném, ha az említett két dologban nincs visszalépés.

(#5592) Zoliwrc válasza madrac (#5589) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Nextelshop-ban is 75ezer 2 év gyári garival.

Egyébként én is ezzel a Sony-val szemezgetek, de csak kicsivel többet kell hozzátenni 15ezer forintnál és azért már Xperia S van.
Érdemes akkor inkább az S-t választani ha van rá "keret"?

(#5593) Cyberpunk válasza MM (#5591) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Fényképezésben rosszabb erre számíts! De frissebb rendszer, és amiket még írtál. Meggondolandó. De neked kell döntened.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5594) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok!
Két telefon között kellene döntenem:
Zte grand x- a tegra2es 512M rammal
Xperia u.
Fontosak a játékok mivel a fiamnak szánom, és a zte kb 10k val drágább.
Kérem segítsetek, karácsonyi ajándék lenne :-)
Köszönöm

(#5595) madrac válasza Zoliwrc (#5592) üzenetére


madrac
őstag

Azért írtam, hogy annyiért már akad gyári garival, igaz ki tudja milyen forrásból való v. hogy mennyire originál..

Az S komolyabb vas, gyorsabb, azthiszem ahogy gps-e is, nincs panasz hangminőségre sem, 2x akkora belső memóriája van ami egyikben se bővíthető sd kártyával, nagyobb a mérete/kijelzője, a nagyobb pixelsűrűsége szerintem nem biztos hogy egyáltalán észlelhető. Szóval amennyivel többe kerül, annyival jobb is. A kérdés, hogy kihasználnád-e a plusz tulajdonságait. A kisebb telefonnak mindenképpen előnye, hogy egy kézzel is könnyebb kezelni és könnyebb hordozni. Nincs kis kezem, de valahogy ez a 4" méret a határ kb., annál nagyobbat már nem mindig kényelmes 1 kézzel kezelni, de nyilván megszokható. Olvasni, alkalmazásokat használni nyilván nagyobb képernyőn élvezetesebb.

(#5596) maggi1886076 válasza haligali72 (#5594) üzenetére


maggi1886076
addikt

en a Zte mellett voksolok.de honnan szerzel tegrasat?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#5597) haligali72 válasza maggi1886076 (#5596) üzenetére


haligali72
aktív tag

Az itteni szolgáltatónál ez van(Vajdaság). Ha x in lenne nem gondolkodnék de a zte van annyival erősebb h megérti a plusz 10-15k-t?

(#5598) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Melyik az a legolcsóbb előlapi kamerával rendelkező változat amit még meg szabad venni?

(#5599) attiati


attiati
veterán

Van itt ph-n általános okostelefonos topik?
(nem készülékajánlós)

(#5600) Cyberpunk válasza attiati (#5599) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs! Szűkíteni kell a kört, ha nem konkrét vásárlásról akarsz úgymond tanácsot kérni. De vannak a készülékeknek, meg a mobil OS-eknek, és alkalmazásoknak is szakmai topicja.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.