Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
DLNA-ra Home Meda Centert használok.
Érdeklődnék, hogy feliratot valahogy elő lehet varázsolni?
Vagy valamilyen másik programmal?

Próbáltam letölteni az lg smartshare.zip-et, viszont mindig megszakadt a letöltés.
Akinek megvan a telepítő, egy zipben fel tudná rakni vhova hogy letöltsem? Kiváncsi vagyok mit tud. :)

Köszi.
üdv

(#38902) dimrus2 válasza farkas-j (#38889) üzenetére


dimrus2
tag

Üdv!
Rendkívül hasznos, és ideillő bejegyzés!
Akinek gondja van a wifivel, és figyelmesen elolvassa, sok bosszúságtól menekülhet meg, pénzt is spórolhat.
Amiért ide való az pedig szerintem az, hogy aki értékes hozzászólásod segítségével beállítja készülékét, Tv-jét
akadás és problémáktól mentesen tudja használni!
Magam részéről Köszönöm, hogy értékes munkáddal segíteni próbálsz fórum társaknak!

Direkt nem tettem off-ba !

Üdv!

LG G4 Titan/Arany QC, LG G3, LG 4xHD, Motorola Defy, Nokia több típus éveken át.

(#38903) farkas-j válasza Lackki (#38898) üzenetére


farkas-j
őstag

+1 +1 :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38904) farkas-j válasza szegto (#38901) üzenetére


farkas-j
őstag

Az aláírásomban szereplő linkről letöltheted a Smartshare programot. Személyes véleményem, hogy a Serviio-t próbáld ki inkább. Azt is letöltheted ugyanonnan.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38905) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, meg lehet vhogy oldani, hogy két különböző forrás csatornái egy listán, akár kedvencekén, legyen?
Antenna+műholdvevő, de idős nagyszülőknek nem nagy akár menni a forrás váltás menetének a megyjegyzése.

Próbáltam a csatornákat egy fav listában szerkeszteni, de forrás váltás után nem elérhető a másik fav lista.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38906) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Ilyen távot rendeltem... Meg is jött minden ok csak éppen arra nem tudom használni amiért rendeltem ..
Előhívni a hotel módot ...
Nyomom én a settings gombot amíg el nem tűnik és utána ütöm is be a 1105-öt de semmi nem jön elő.
Mit csináljak hogy előjöjjön az áhított hotel mód???
Vagy ezzel a távval nem lehet ???

Tévém: 55"LA691S

[ Szerkesztve ]

(#38907) Locsi válasza pusi1981 (#38906) üzenetére


Locsi
senior tag

A 1105 után még nyomd meg az ok gombot.

(#38908) szegto válasza farkas-j (#38904) üzenetére


szegto
senior tag

Huu nagyon köszi.
Próbáltam a Serviio-t, de valami Java hibával elszállt folyamatosan, valamint nem akart elindulni a Console programja.
Win8 64bitem van.

(#38909) farkas-j válasza pusi1981 (#38906) üzenetére


farkas-j
őstag

Ahogy előttem írták nyomj agy OK-t is utána. Ha így sem megy, az is lehet, hogy a Te távszabályzódon az INFO feliratú gombot kellene nyomva tartani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38910) farkas-j válasza szegto (#38908) üzenetére


farkas-j
őstag

Van a program mellett egy Serviio_info.txt fájl. Azt is töltsd le és olvasd el, hátha segít.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38911) szegto válasza farkas-j (#38910) üzenetére


szegto
senior tag

Ok köszi, próbálkozok. :R

(#38912) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Köszi!

Ok gombot nyomtam és jó lett!
:R

(#38913) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

LG 32LA620S tv-nk van.

Mivel nem nagyon szoktunk 3D filmeket nézni, ezért nem tűnt fel a következő dolog a sok frissítések óta.

Filmeknél passzív 3D-hez Half OU javasolt, de érdekes, hogy megvásárláskor az tényleg jó is volt, most - szerintem a frissítéseknek köszönhetően - az SBS (SidebySide) megy jól, a Half OU nem jó.

Megnéztük a Gravity című filmet Half OU-ban, és szinte 0 a 3D. Sajnos inkább szétcsúszik, minthogy 3D- lenne. Megpróbálok SBS változatot is szerezni, hátha az jobb.

Letöltöttem pár LG 3d Cinema Demo-t, és az SBS összeáll, a Half ott sem jó.

Mi történt ??? Tapasztaltatok ilyesmit ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38914) sultansmith válasza eladogeppc (#38913) üzenetére


sultansmith
senior tag

na ez érdekel, hogy mi lehet, nem teszteltem még ilyesmit.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#38915) Re-Tech válasza farkas-j (#38889) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Miért van szüksége egy ilyen appnak hozzáférésre fotókhoz/médiafájlokhoz?

(#38916) TMT7TMT7 válasza szrichie77 (#38897) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Bőven megéri, mindkettő jó készülék,de ha megteheted, LA660 inkább. Több kiegészítő jár hozzá,képe is picit szebb (mélyebb fekete) és van benne egy subwoofer (ami nyilván nem egy házimozi,de jótékony hatással van a hangra). :)

[ Szerkesztve ]

(#38917) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Sziasztok! Most kaptam egy LG LA660S televíziót, és az a problémám, hogy az mkv-filmeket akadozva, mintha alacsony fps-sel játszaná le, ha ki van kapcsolva a trumotion. Szerintetek mi lehet a probléma? A trumotionnel amúgy semmi bajom, csak pl. a star wars-filmeknél a lézerkard eléggé ocsmány lesz tőle, mintha hibás lenne a kép. A filmeket plex-szel, és serviio-val is streameltem, hdd-ről usb-vel is próbáltam, de ugyanaz a helyzet. Van egy 1.4-es hdmi-kábelem, de nem tudom, hogy kéne a laptopot external drive-ként csatlakoztatni. Vagy a legjobb lenne pl power dvd-vel lejátszani őket? Köszönöm előre is a válaszokat!

(#38918) F_Zolee válasza Lord Norbert (#38917) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is kipróbáltam trumotion nélkül a filmeket és úgy tényleg gáz. Nem sokat tudsz tenni, mint bekapcsolva hagyod.

(#38919) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Amióta okostelefonom meg okostévém van, csak gondom van a technikával:) Azt hittem, hogy az én tv-m hibás, de úgy néz ki, hogy akkor nem olyan erős a tv, hogy röccenés nélkül lejátssza az 1080p-s tartalmakat. Eléggé új vagyok hdtv témában, úgyhogy lehet hogy lesznek még kérdéseim. Neked is ilyen tv-d van?

(#38920) F_Zolee válasza Lord Norbert (#38919) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem, másik van. Itt nem arról van szó, hogy nem bírná el szerintem. Hanem, hogy csak azzal lejátszva lesz olyan folyamatos. Többi tv-hez viszonyítva szerintem sokkal jobb, mint ha nem lenne. Több helyen is néztem kirakva sok típust de ezek a trumotionosok jöttek be csak.

(#38921) yodamester10 válasza Lord Norbert (#38917) üzenetére


yodamester10
őstag

Érdekes a hiba jelenség.Nálam nem akad pedig ki van kapcsolva a tru.Én az LG oldaláról szedtem le a SmartShare programot és nincs gondom a lejátszással.Ha kis méretű filmet nézek akkor wifi ami sajna csak egy 741-es tp-link,ha nagyobb akkor lan kábel,és minden jó.Ha gyenge a géped,vagy a router akkor lehetnek ilyen gondok.

(#38922) Gicz válasza F_Zolee (#38920) üzenetére


Gicz
addikt

a moziban nem panaszkodtok, h kpcsoljanak trúmósönt nektek? :U
miért kell köztes képkockákkal amik ráadásul tele vannak hibával agyonvágni a mozis élményt? :F

[ Szerkesztve ]

(#38923) farkas-j válasza Re-Tech (#38915) üzenetére


farkas-j
őstag

Sajnos fogalmam sincs, ezt csak a program írója tudná megmondani. Nagyon sok app van ami felesleges hozzáférésekre tart igényt. Én minden programot ellenőriztetek az ESET Mobil Security-vel, ami telepítés után is folyamatosan monitorozza a rendszert, és nem jelzett kártevőt. Valószínűleg úgy mint a többi program (sajnos) gyűjti a felhasználói statisztikákat. :(( Ez valószínűleg az ingyenesség ára, bár a fizetős app-ok is gyűjtenek infót.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38924) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat! :) Szóval elvileg minden HD-film ilyen alacsony fps-sel megy, csak az ilyen szoftveres trükkök miatt lesz folyamatos, mintha egy dvd-filmet néznél? Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, de az én szemem nagyon kényes az ilyen dolgokra. Én wifin streameltem és 2.0-ás usb-vel csatlakoztattam a hdd-t. Mindkettőnél nagyjából ugyanaz a jelenség. A gépem meg i5-3337U 1.80 Ghz, Geforce GT 720m 2gb, 8gb ram. A netem meg azt hiszem a 30/5 mb-os T-homes cisco routerrel.

(#38925) #16729600 válasza Lord Norbert (#38924) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mi lenne,ha a 2 ócska és rossz megoldás helyett közvetlenül kötnéd HDMI-n a gépedet a TV re.nem is értem ennyi az önsanyargató,mazochista felhasználó? :) ;)

(#38926) Lord Norbert válasza #16729600 (#38925) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Akkor ha szépen megkérlek leírnád, hogy lenne a legjobb megoldás? 1.4-es hdmi-kábelem van, a gépemen meg power dvd 14. Viszont nem tudom, hogy kezdjek neki és hogy állítsam be.

(#38927) #16729600 válasza Lord Norbert (#38926) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem kell igazán nagyon állítgatni.Elsősorban felejtsd el a power dvd szörnyűséget és válts vagy XBMC,vagy MPC-HC lejátszó programra.Ha az XBMC-t választod,akkor kapsz egy profi klienst,24p kadencia helyes megjelenítéssel ( De az MPC-HC is kiváló )

(#38928) Lord Norbert válasza #16729600 (#38927) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Köszönöm:) Akkor kipróbálom az XBMC-t.

(#38929) eladogeppc válasza sultansmith (#38914) üzenetére


eladogeppc
veterán

Valami érdekes ez. SBS filmeken tökéletes a 3D elmény, Half Ou ban nem !
Pedig az utóbbi való a passzívokhoz.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38930) #16729600 válasza eladogeppc (#38929) üzenetére


#16729600
törölt tag

Pedig H.O-ban tökéletes a 3D élmény. ( átkapcsoltad rendesen és a megfelelő opcióval játszod le ?? :B )

(#38931) Locsi


Locsi
senior tag

Erre senki nem tud megoldást ?

(#38932) eladogeppc válasza #16729600 (#38930) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mit is kellene átkapcsolni ?

Kb fél éve/éve néztünk rajta filmet, Avatar Half Ouban volt jó.
2 szer volt frissítés, azóta mint írtam az LG Cinema 3d Demoi is szarok, amik természesen H.O.
De toltottem le LG Cinema SBS-t, az jó !

:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38933) yodamester10 válasza eladogeppc (#38932) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem minden filmnél kapcsol át a tévé 3d-re.Van mikor manuálisan meg kell nyomnod a 3D gombot a távirányítón és a megfelelő vízszintes vagy függőleges 3d -hez átnyomni.

[ Szerkesztve ]

(#38934) samspade válasza eladogeppc (#38932) üzenetére


samspade
csendes tag

3D gombot megnyomod, majd kiválasztod az összefésülési módok közül, amelyik neked kell.

(#38935) gyeniko válasza Gicz (#38922) üzenetére


gyeniko
őstag

Jajj, már!
A filmgyártás is tudja néhány tíz éve, hogy gagyi a 24fps, ezért agyalnak már egy ideje azon, hogy megkétszerezzék a kpékockák számát. A 24 fps egy őskövület, emely kb. a múlt század közepén fogant és kizárólag azért maradt fenn, mert rettentő költséges az átállás.
A mozi fílinghez hozzátartozik más zavaró tényező is? Pl. ropogtatás, böfögés, beledumálás, már megy a film de egyesek még ekkor érkeznek, stb.?
Az én szememnek szinte fáj a 24 fps, különösen a gyors kamera mozgásoknál. Volt már olyan is, hogy egyszerűen kikapcsoltam az egész hóbelevancot, annyira felidegesített.
Ez nem azt jelenti, hogy imádom a rossz minőségben történő képkocka interpolálást, de ez a kérdés szerintem nem fehér/fekete és őszintén szólva, nem tudok egyetérteni az ilyen "vallásos" megnyilvánulásokkal.
Írom ezt úgy, hogy kifejezetten kedvellek! :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38936) herdsman12 válasza huncutka1029 (#38872) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, az "Installation Menu" és "ChanShort" párosra volt szükségem.
A frissítést kihagyom, nálam még működik a firmware downgrade és a mostani verzióval nincs gondom.
Kíváncsiságból volt egy firmware downgrade és ott látom, hogy az előző verzió (03.01.08) "Termék-/Szolgáltatási infó" mutatja a "Használati idő"-t.

(#38937) F_Zolee válasza Gicz (#38922) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én most csak arra világítottam rá, hogy LG-nél jobb ha be van kapcsolva, mert nélküle elég gáz. És nem is azt mondtam, hogy ezen kívül minden szar, csak ez nekem jobban bejön/jött.
Remélem hozol még valami nem ide illő példát.

(#38938) Gicz válasza F_Zolee (#38937) üzenetére


Gicz
addikt

szerintem sosem jó belekontárkodni a forrásanyagba. azt úgy "kell" nézni, ahogy rögzítették, bármilyen belenyúlás csak ront a minőségen.

(#38939) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Egy korábbi modellel kapcsolatban lenne kérdésem: adott egy LG LW5590 típusú készülék, a minap szereztem be hozzá wifis usb-s donglet, a firm. frissítések után (jelenleg a legújabb, 06.01.28 van rajta) - jó pár hónap után - ismét elkezdtem feltérképezni a tv "okos" részét, de sajnálattal tapasztaltam, hogy sem az mtv videótár, sem a startlap tv nem működik, tekintettel arra, hogy 10-es flash player kellene hozzá...

Van valami lehetőség/h@ck a flash rész frissítésére, vagy ez kizárólag firm frissítéssel lenne orvosolható, már ha egyszer valaha beleégetnék?

Jól gondolom, hogy egy Ezcast/miracast stickkel működnének a 10-es flasht igénylő oldalak, videók is, mivel onnantól kezdve ennek már semmi köze a tv képességeihez?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38940) F_Zolee válasza Gicz (#38938) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én pl néztem egy hd-s filmet és csak kíváncsiságból kikapcsoltam ezt a feature-t és borzalmas volt nélküle(ha valaki azt élvezi akkor tegyen úgy). Wifin keresztül ment, azt nem tudom, hogy azért volt annyira darabos nélküle de ha be volt kapcsolva semmi problémát nem észleltem.

(#38941) eladogeppc válasza samspade (#38934) üzenetére


eladogeppc
veterán

samspade: Ha elolvastad mit írtam, akkor nem írnád válasznak a hülyeségeket. Ennyire nem kell a másikat gyenge elméjűnek nézni. Korábban írtam is, hogy "nem áll össze a kép". Ami azt jelenti, hogy HalfOU-nál is érezni a 3D-t valamilyen szinten, de a kép nem teljesen áll össze. Vagy az előtér, vagy a háttér csúszik kicsit szét. Így van 3D hatás, de zavaró ! Ezért írtam, hogy azóta SBS-t próbáltam és ott van 3D.
Ennyire ökör nem vagyok, hogy ne tudjam használni a TV-nket. Írtam is, hogy korábban nem volt gond, sőt az SBS-ek jóval rosszabbak voltak.
Már csak azt ne írd meg, hogy vegyem fel a szemüveget... :F :R

yodamester10: Egy kis segítség. Nyomd már meg SBS-nél alul/felülre hogy mi lesz. Olvasd már el te is mit írtam. Főleg a legelső bejegyzésemet, mert akkor kiderülne, hogy nem a 3D gomb nyomkodása okoz gondot

Egyébként kb 5 mp alatt átvált a TV 3D módra...vááoooo... Mogyoró Meló 3D - SBS tökéletes. És ez sem HalfOU.

Már csak az lehet, hogy akkora barom vagyok, hogy a TV-nk Samsung, és aktív, és valaki átragasztotta LG-re.
:(((

:R :R

Eredeti bejegyzésem

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#38942) #16729600 válasza eladogeppc (#38941) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól van elhisszük, hogy kened-vágod a 3D műveleteket,ellenben Te meg az hidd el,hogy a hibajelenség senkinél nincs amit leírtál,így joggal gyanakodhattunk akut user error ra. :)

(#38943) sultansmith


sultansmith
senior tag

Tényleg, valaki biztos tudja erre a választ:
Rendszerint találok az inputok között Windows Media Libraryt, vagy valamit hasonlót. Gondolom ez egy megosztott médiamappa a gépen, amit tudnék arra használni, hogy ne kelljen kilométer hosszú hdmi kábelt használnom.

Két kérdés:
Hol találom meg ezt a mappát a gépemen? (Win7)
Hol történik a render? A gépen vagy a tévén?

Előre is köszi a válaszokat, guruk! :)

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#38944) Lord Norbert válasza F_Zolee (#38940) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Kipróbáltam XBMC-vel hdmi-vel és ugyanúgy darabos a film. Esetleg tudnátok mondani egy optimális beállítást (mondjuk trumotionre), vagy hogy milyen formátumban próbáljam meg? Mp4-ben is próbáltam, de változatlan..

(#38945) Gicz válasza eladogeppc (#38941) üzenetére


Gicz
addikt

hdmi-ről nézed a tv-t pc-ről hajtva?

(#38946) F_Zolee válasza Lord Norbert (#38944) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én nem tudok más alternatívát, mint, hogy használd a trumotiont. Nekem nincs összekötve a géppel, így vagy pendriveról megy vagy wifin. Mindegy mit állítanék a gépen...

(#38947) Lord Norbert válasza F_Zolee (#38946) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Köszi szépen:) Trumotiont milyen értékeken használod?

[ Szerkesztve ]

(#38948) #16729600 válasza F_Zolee (#38946) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért azt mégse valóságszerű,hogy tm nélkül szaggatniuk kellene a FHD filmeknek,ott valami más gebasz van,vagy hulladék wifis kapcsolat,vagy még hulladékabb TV saját lejátszójának használata,vagy külső eszköznél fokozottan hulladék hw elemek :)

(#38949) F_Zolee válasza Lord Norbert (#38947) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem tudom neked mennyit lehet állítani de én 7-re állítottam, Törlés néven van.

(#38948) szunya1: hulladékokkal nem szolgálok így nem kerültünk közelebb a megoldáshoz. De ha az is lenne akkor TM alatt is annak kellene lennie, nem?

[ Szerkesztve ]

(#38950) Lord Norbert válasza F_Zolee (#38949) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Köszönöm:) Nekem is az volt szimpatikus. Gondolom clear volt eredetileg, és tisztának kellett volna fordítani:) De nálam is törlés:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.