Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) @matthew@ válasza Zirowe (#38749) üzenetére


@matthew@
őstag

Ez akkor azt jelenti, hogy ha külső HDD-ről játszom le a filmet, akkor jó lesz?

szunya1: akkor az EU garit kerülöm inkább :DDD

Matthew 24:42

(#38752) Zirowe válasza @matthew@ (#38751) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A jó relatív fogalom: nekem azt jelenti, hogy a kép pixelhelyesen lesz megjelenítve.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38753) MR!! válasza Gicz (#38745) üzenetére


MR!!
aktív tag

Már sajna nincs nálam a TV. De aszem megtaláltam a Catalystemben a képméretezést, erre gondoltál ?

miszter

(#38754) samspade válasza @matthew@ (#38747) üzenetére


samspade
csendes tag

De miért akarsz mindenáron csonkolt és rosszabb felbontású képet nézni? Ennyire zavar a fekete csík? A nagyítással azt éred el, hogy pl. egy western filmes párbajnál nem látod a kép két szélén álló cowboyt (vagy max. a fegyverük csövét), hanem csak a nagy pusztaságot középen. Levágás nélkülire kell állítani, akkor a legjobb a kép, DLNA-n és USB-n pedig eredetire.

Ha fontosabb a megbízható szervizháttér, akkor LG garis terméket vegyél, ha inkább az ár dominál, akkor bevállalhatod a bolti garis cuccot is, de akkor baj esetén esetleg körülményesebb lehet a szervizeltetés és az ügyintézés.Nyilván bolt és bolt között is óriási lehet a különbség a garanciális ügyintézés milyenségével kapcsolatban, de az LG garic cucc szvsz megéri az esetleges pár ezres árkülönbséget...

(#38755) Gicz válasza MR!! (#38753) üzenetére


Gicz
addikt

igen. a méretezési beállításokba. a csúszka legyen 0%-on.

(#38756) Flashget válasza MR!! (#38753) üzenetére


Flashget
félisten

Ez egy ATI/AMD driver bug mert samsung tv-n is ez van.

Realme GT Master Edition

(#38757) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

150-200e forintért keresek olyan okos tv-t 40-45 colos méretben, amit igazából csak "sima" tv nézésre használnának.
Tudnátok segíteni?
Ha lehet, akkor 2014es legyen. :)
LG-kből mi a befutó? Melyik éri meg a legjobban? megbízhatóak az LG tv-k?

(#38758) max004


max004
tag

LG 42LB670v video teszt:
http://tweakers.net/reviews/3523/1/lg-670v-42-inch-televisie-de-webos-generatie-is-hier-inleiding.html

(#38759) Burt1793


Burt1793
veterán

A 2014-es széria az LA? Vagy hogyan van ez, valaki beavat?

(#38760) #16729600 válasza Burt1793 (#38759) üzenetére


#16729600
törölt tag

LB a 2014 es,az LA tavalyi széria.( de azzal se jársz rosszul )

(#38761) max004


max004
tag

Haat ahogy leforditottam a tesztet marad az alacsony ips kontraszt 1172:1,meg a sarkokban sotetebb foltok vannak(ez a negativ) A pozitiv meg hogy a kijelzo felmatt,nem tukrozodik annyira.Na meg ujdonsag a webos

(#38762) Burt1793 válasza #16729600 (#38760) üzenetére


Burt1793
veterán

Tehát akkor szerinted is jól járok egy ilyen tavalyi Tv-vel? [link], bár ez se rossz, direct ledes és 2014-es (+200 hzes) [link]
Az, hogy Samsung vagy Lg már lényegtelen, ugye? Ugyanaddig bírják gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#38763) #16729600 válasza Burt1793 (#38762) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó választás.Samu vs LG az egyéni ízlésvilág kérdése,van akinek jobban bejön a samu színvilága,van akinek nem.A passzív 3D viszont mindenképpen az LG mellett szól.Megbízhatóságban nem hiszem,hogy lenne különbség a 2 gyártónál.Mindenképpen a nagyobb képátlósat vegyed,nem ad annyit pluszt a beltartalom mint a méret.

[ Szerkesztve ]

(#38764) Baaraanz válasza max004 (#38758) üzenetére


Baaraanz
tag

Amikor azt mondja, hogy: "Op de tv heb je de beschikking over diverse onlinevideodiensten", az szerintem nem teljesen állja meg a helyét. Amúgy jó review.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#38765) Gicz válasza Flashget (#38756) üzenetére


Gicz
addikt

nekem 0% on tökéletes. LG lcd-n és panasonic plazmán is. HD5850 kártya asztaliban és 6490m a macbookban.

(#38766) Flashget válasza Gicz (#38765) üzenetére


Flashget
félisten

láthatod nálam is ott van.
ez nem tv típus függő mint írtam, hanem VGA.

Realme GT Master Edition

(#38767) mbalazs82


mbalazs82
csendes tag

Sziasztok!

téma: LG 32LD350 TV
Ez a TV alapból csak képet és zenét játszik le USB-ről. Azt tudja valaki, hogy ha feloldom a videólejátszást a szerviz menüben (sok helyen írtak több módszert is), akkor minden kiterjesztést, videó és hangformátumot lejátszik és kimegy optikán vagy HDMI-n 5.1-re rendesen a hang?
Mert csak akkor szeretnék vacakolni a "hack"-el ha van gyakorlati haszna is.
Köszönöm!

(#38768) MR!! válasza Gicz (#38755) üzenetére


MR!!
aktív tag

Az is ott van (volt eddig is)...

miszter

(#38769) MR!! válasza Flashget (#38756) üzenetére


MR!!
aktív tag

(#38768) MR!! válasza Gicz (#38755) üzenetére

miszter

(#38770) Gicz válasza MR!! (#38769) üzenetére


Gicz
addikt

és a tv-n a képarány?

(#38771) MR!! válasza Gicz (#38770) üzenetére


MR!!
aktív tag

PC-re neveztem át, de próbáltam konzol, dvd stb, képarányt is , 16:9 de már sajna nincs nálam így nem tudom kipróbálni...

Most a régim (Samsung LE32R84BX ) van , de ezt csak így hajtom 1360*768 60Hz , ajánlott ... 1920*1080-at 30 Hz tudna...

miszter

(#38772) Gicz válasza MR!! (#38771) üzenetére


Gicz
addikt

16:9 képarány nem jó, levágás nélküli, vagy eredetit kell állítani.

(#38773) Hege1234


Hege1234
addikt

ezt próbálta már valaki ?
működhet a dlna hangsáváltás ?

[link]
[link]

(#38774) MR!! válasza Gicz (#38772) üzenetére


MR!!
aktív tag

Legközelebb kipróbálom ha lesz nálam. Remélem hamarosan, thx :R

miszter

(#38775) Freel


Freel
tag

Sziasztok!

Segíteni tudna valaki? Összekötöttem a 3D LG TV-met a router-rel, beállítottam a Windows-t, de csak a C:\User\...\Public könyvtárat látja a TV. Onnan gyönyörűen lejátsza a filmeket a TV ha oda bemásolom a fájlokat. De mivel az SSD vinyó, nem akarom erre használni. Meg tudná valaki mondani, hogyan kell úgy beállítani a Windows-t, hogy a TV lássa mondjuk a D:\Megosztás könyvtáramat is?
Köszönöm előre is.

Üdv.

(#38776) D.CS.


D.CS.
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom mennyire illik új tagnak egyből kérdéseket feltenni és a szokásokat se ismerem, szóval előre is bocs ha valamit vétek. Visszaolvastam jónéhány oldalt, részben találtam is válasz a kérdéseimre, de hátha tudnátok segíteni. Vettünk nemrég egy LG 32LN570R tv-t. Még az 32LN5400-on gondolkodtunk ami ugye nem smart de fullHD-s, végül a smart maradt (ugyanannyiba került mindkettő) Szóval pár kérdés, ha tudjátok kérlek válaszoljatok

1, a Time Machine-el felvett műsorokat valóban csak a tv-n lehet visszanézni? (ilyesmi kommentet láttam korábban itt) Az usb-n csatlakoztatott meghajtón 3 particiót hozott létre a tv és egyik sem olvasható - legalábbis windows által. Nincs valami hack erre?

2, lehet valahol listát találni, hogy milyen eszközöket ismer fel az usb-je? Csak úgy bedugtam a vezeték nélküli egér és billentyűzet rádióját és meglepődtem, hogy működik vele, lehetett egérrel és billentyűzettel használni a tévét (gondolom a böngészőjét is lehet majd vele irányítani). Erre nagy boldogan kipróbáltam mit szól az usb-s t-mobil modemhez, hátha azt is elfogadja aztán akár net is menne, de azt nem ette meg.

3, ha egy ilyen kulcsot veszek (http://www.lg.com/hu/tv-kiegeszitok/lg-AN-WF100-vezetek-nelkuli-internetkapcsolat ) ehhez gondolom kell router is vagy mi, nem? Nem értek igazán az ilyen hálozati témákhoz. Tehát ha ezt megveszem és a laptopomon van wifi akkor az nem elég ugye? Egyszerűbb (de kötöttebb) megoldás ha egy hálózati kábelt veszek és összekötöm a laptopot a tv-vel, nemde?

4, ne is álmodjak arról hogy usb-s mobilinternetes modem működni fog a tv-vel? Biztos ismeritek, tehát amibe telefonos SIM kártya van.

Köszönöm a segítséget és választ előre is.

(#38777) F_Zolee válasza D.CS. (#38776) üzenetére


F_Zolee
veterán

1. Én is úgy tudom, hogy csak a tv-n lehet lejátszani.
2. Nem hiszem, hogy lenne.
3-4. Ez kell hozzá és router. Mobilnetet felejtsd el. Ha meg tudod oldani a lankábeles összeköttetést(routerrel) legalább spórolsz jó pár ezer ftot.

[ Szerkesztve ]

(#38778) D.CS. válasza F_Zolee (#38777) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Üdv F_Zolee, nagyon köszönöm szépen a gyors válaszaid!

3-4-re: mobilnetet sajnos nem tudom elfelejteni mert csak az van nálunk. Nincs router, nincs semmi kábeles net. (miértbe nem megyek bele most) Mobilnet usb-s stick-jét dugom a laptopba és így van netem (most is azon írok) Lan kábelezést meg tudom oldani, étkezőben van falra téve a net és el tudok vezetni kulturáltan kábelt az asztalhoz amin a laptopom van. Elvileg lan kábelen a (laptoppal összekötve) meg tudom osztani a netet, hogy legyen a tv-n is, nem?

(#38779) F_Zolee válasza D.CS. (#38778) üzenetére


F_Zolee
veterán

A gépről közvetlen megosztásban nem tudok segíteni de elvileg lehetséges. Ha minden igaz akkor létezik olyan router is ami tud megosztani mobilnetet is(vagy már maga a szolgáltató olyan készüléket ad amire több készülék is tud csatlakozni de ehhez meg mindenképp kell a tv-hez a wifi stick). Mintha olvastam volna ilyenről. Ilyesmi után is lehet, hogy érdemes lenne utánanézni.

(#38780) #16729600 válasza D.CS. (#38778) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kismillió leírás van a mobilnet wifis megosztására,ad hoc,vagy hot spot létrehozására.pld

(#38781) Watt25 válasza D.CS. (#38778) üzenetére


Watt25
veterán

Vannak olyan router-ek, amelyeknek van USB portja direkt azért, hogy beledugd az USB-s mobilnet modemet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#38782) D.CS. válasza F_Zolee (#38779) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Köszi. Elsőre akkor simán egy lan kábellel próbálkozok, megveszem amint tudom aztán meglátom mire megyek. Ha van lehetőség net megosztásra akkor azt meg fogom találni. Már csak azért is mert jóval gazdaságosabb lenne mint ezért venni egy ilyen lg-s usb kulcsot meg routert is.

Egyébként tetszik a TV (32LN570R). Gyönyörű rajta a mindig tv hd adásainak képe. Annak ellenére ugye, hogy csak hd ready teljesen szép. 3-4 méterről nézzük, lehet azért nem tűnik kicsinek a felbontása. Egyetlen dolog amit kicsit hiányolok belőle, hogy EPG, tehát műsorújság nézetben elveszi teljesen a képet és a hangot. Samsungoknál kis képen ott hagyja és a hang is marad. Kíváncsi leszek milyen lesz a böngészője, de kellemes meglepetés, hogy a rádiós egér is billentyűzet jó vele, így használni is kényelmes lesz szerintem.

(#38783) D.CS. válasza #16729600 (#38780) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Kösz szépen. De ugye ehhez kell ez az usb-s eszköz, nem? http://www.lg.com/hu/tv-kiegeszitok/lg-AN-WF100-vezetek-nelkuli-internetkapcsolat

Önmagában a tv nem tud wifit ugye? Csak mert ilyen direkt wifi szöveg van ráírva. Nem tudom mire való az.

Másik, hogy van a tévén PCMCIA kártya hely, nekem meg régi laptophoz volt ilyen PCMCIA-s wifim. Lehet hogy azzal is menne és nem kéne ez az usb ezköz amit linkeltem?

ilyesmi wifi modemem van:

[ Szerkesztve ]

(#38784) #16729600 válasza D.CS. (#38783) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igen mindenképpen kell bele LG wifi vevőegység,mivel nincs benne.PCMCI biztos nem fog menni,ne is kísérletezz vele az CI modulra való kártyahely csak a TV ben,ez nem számítógép.:)

[ Szerkesztve ]

(#38785) samspade válasza Freel (#38775) üzenetére


samspade
csendes tag

Tegyél fel egy DLNA progit, ilyen pl. az LG saját Smart Share-je, vagy a Serviio vagy a Plex. Ezekben be tudod állítani azt a könyvtárat, amelyiket szeretnéd megosztani. A windows magában elég korlátozott DLNA lejátszás szempontjából.

(#38786) D.CS. válasza #16729600 (#38784) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Ok ok :) Igen, a ci modulhoz van, de hát ki tudja :) Csak annyi minden tud már, felvesz adásokat, neten böngészhetsz, usb-n rádughatsz eszközöket. Tiszta számítógép.

(#38787) daved0022


daved0022
újonc

Sziasztok! Kérdésem a következö adott egy Lg 32ln 570R tv és egy t-home cisco stb. Mért csak 50 Hz megy? Kezdö vagyok a témában

(#38788) Freel válasza samspade (#38785) üzenetére


Freel
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, meg is próbálom. :R

(#38789) D.CS. válasza daved0022 (#38787) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Hello. Én sem vagyok otthon a témában csak tapasztalat van ebben. Nálunk otthon is van egy 100hz-es Sharp tv és t-home-os sat tv, sagem beltérivel. Az is csak 50Hz-en megy. Rákérdeztünk még a szerelőnél, ő azt mondta, hogy a settopbox ezt tudja, hiába 100Hz-es a TV, ez a settopboxtól függ.

(#38790) daved0022 válasza D.CS. (#38789) üzenetére


daved0022
újonc

Értem köszönöm a választ sejtetem ,hogy box nem tud 100 Hz

(#38791) #16729600 válasza daved0022 (#38790) üzenetére


#16729600
törölt tag

A TV adás mindig is 50hz es lesz,volt és marad.Semmi köze a STB nek hozzá.Jó kis szerelő volt aki ezt mondta a tulajnak :)

[ Szerkesztve ]

(#38792) Gicz válasza #16729600 (#38791) üzenetére


Gicz
addikt

Szeintem a szerelő érti, csak már belefáradt a "hülye" kérdésekbe. Én is ezt mondanám, ha minden nap 45 embernek kellene elmagyaráznom.

(#38793) netcool21


netcool21
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek valami vélemény erről a tv-ről ?

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/LG-42LB630V-Smart-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,505022,1254631.html?langId=-19

[ Szerkesztve ]

(#38794) D.CS. válasza daved0022 (#38790) üzenetére


D.CS.
csendes tag

daved0022: inkább higyj szunya1-nek. Lehet tényleg rosszul mondta a szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#38795) #16729600 válasza Gicz (#38792) üzenetére


#16729600
törölt tag

Miért?Nagyobb energiabefektetéssel jár egy tagadó mondat kinyögése,mint egy félretájékoztatás ugyanannyi tagból álló mondat és nyelvtani szerkezettel? :) A kérdés valóban hülyeség,de hát nem mindenki vágja ezeket a
hz dolgokat,elnézően és jóindulatúan kell ismertetni a rideg valóságot a mezei userrel szerintem :)

(#38796) Freel válasza Freel (#38788) üzenetére


Freel
tag

Na, kipróbáltam az LG SmartShare-t és NAGYON jó!!! Pofon egyszerű, magyar és egyértelmű rajta minden. Pillanatok alatt sikerült rajta beállítani a megosztás mappámat és most már lejátsza a TV a PC-ről a filmeket, nem kell másolgatni semmit sehova, meg pendriveozni, meg vacakolni...
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm. :R

(#38797) daved0022 válasza D.CS. (#38794) üzenetére


daved0022
újonc

Oké :) igy már biztos vagyok benne ,hogy nem fogok tv adást 50Hz felet nézni

(#38798) boksz válasza Freel (#38796) üzenetére


boksz
senior tag

Honnan töltötted le ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38799) petya2012 válasza boksz (#38798) üzenetére


petya2012
őstag

http://www.lg.com/hu/tamogatas/smart-share

dlna Számítógépes szoftver a Windows letöltéséhez

amúgy én inkább serviio-t használok,mert ennél volt,hogy újraindult a tv miközben keresgettem a mappák között :)

[ Szerkesztve ]

(#38800) F_Zolee válasza Freel (#38796) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálam valamiért nem akart működni. Kiírta, a tv, hogy nem támogatott formátum amit pendriveon meg lejátszik. Inkább a serviio-t használom, ezt legalább jobban testre lehet szabni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.