Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) zso79 válasza HofiZoli (#39150) üzenetére


zso79
őstag

Köszönöm a gyors választ! ;)

(#39152) pgemil


pgemil
aktív tag

Help!
Laptopot hogyan kell-lehet összekötni, hogy a pc-n lévő filmet a tv -n tudjam nézni?
(az RTL most-ról szeretnék visszanézni korábbi műsort, de le kellene tölteni vmi segéd progit, de a tv-n nem winfos van. :( )

(#39153) OldMike válasza szami777 (#39139) üzenetére


OldMike
őstag

Kicsit kiegészíteném mivamma hozzászólását:
A D/A átalakítóval az optikai kimeneten jövő jelet lehet analóggá alakítani, amit már képes kezelni egy 2.1-es aktív hangfal, vagy egy - csak analóg bemenettel rendelkező - hifi. Egy lényeges tudnivaló azonban van. Az optikai kimeneten állandó erősségű jel jön, amit a tévé hangerő szabályozójával nem lehet módosítani, csak a hangfalon lévő szabályozóval. Amennyiben ez nem távirányítós, akkor elég macerás lesz a tévé elől felkelve módosítgatni. Egy hifi esetén ez már valószínűleg nem gond, mert még az olcsóbbakhoz is van távirányító.

42LM660S

(#39154) porkesz


porkesz
csendes tag

Sziasztok!
47LA660-asom Tv-em az HBO GO nem müködik rendesen(angolnyelven müködik, pedig a nyelv az HU).
Sajnos frissítettem a szoftvert, biztos az a gond.
soft.ver:04.24.08
Van valami megoldás szerintetek???

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#39155) parkr válasza pgemil (#39152) üzenetére


parkr
őstag

az rtl a MS silverlight fosát használja még mindig, amit szerintem egyik tv sem támogat

(#39156) pgemil válasza parkr (#39155) üzenetére


pgemil
aktív tag

Igen, azért kérdeztem, mert a tv-n valami linux lehet, nem winfos.....

Bár azóta sem sikerült kiküldeni semmit a tv-re a laptopról, hogy játsza le.
Telepítettem Plex Media Servert, melyre lehetett húzni fáljt, de nem játszotta le, nem a támogatott......
Most a vason nem tudom elindítani, a TV-n ott van. Csak nem csinál semmit.
Mit tanácsoltok?

(#39157) p2pp


p2pp
őstag

LG 42LA660S-re mekkora külső vinyót lehet kötni? USB 3-at látja?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#39158) LucasGrant válasza porkesz (#39154) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Sajna az HBO GO esetén ez a probléma fent áll, ez nem egyedi, az HBO GO az sw függetlenül frissül, mint a többi Premium Apps, elvileg nekem azt mondták, hogy legkésőbb június végére jó lesz. De nekem mostanában sikerül, a magyar nyelv, de ez random szerű.

(#39159) F_Zolee válasza LucasGrant (#39158) üzenetére


F_Zolee
veterán

Félig ehhez kapcsolódna a kérdésem. Láttam, hogy a tv-n is be lehet jelentkezni valamilyen felületre. Külön a gépen regisztráltam az LG oldalán egy profilt ahol bejegyeztem a készüléket. Próbáltam a tv-n belépni ezzel de nem sikerült. Külön a tv-n is kell regisztrálni vagy hogy megy ez?
Láttam több alkalmazás kéri, hogy lépjek be...

(#39160) LucasGrant válasza F_Zolee (#39159) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

HBO GO bejelentkezesre gondolsz, vagy a smart részes bejelentkezésre ?

(#39161) farkas-j válasza porkesz (#39154) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem is a 04.24.08 firmware van fent, és megy az HBO GO magyar hanggal. Volt olyan film, ami eredeti nyelven indult, pedig a magyar volt kiválasztva. Egyszer oda-vissza kellett váltani a hangot, és utána már szólt magyarul. Esetleg a menüben nyomj rá a legalsó (kérdőjeles) menüpontnál "Az Alkalmazástár Inicializálása" opcióra, hátha segít.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39162) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

PC monitornak szeretnék venni egy 32 vagy 42LN5400-as TV-t.

Ugye ez csak valós 50Hz és nem 100.
Emiatt jobban is ajánlott monitornak? Ha minden igaz a valós 100Hz-es panelnál még kis képromlást is ad, mivel HDMi-n úgy is csak 60Hz megy át max.

Bár lehet ez óriási baromság... javítsatok ki! :DDD

Szóval, input lag-ról semmit sem találtam sajnos.

Tudnátok ajánlani valamelyiket méretet monitornak???

Előre is köszönöm! :R

(#39163) mivamma válasza Daffchy (#39162) üzenetére


mivamma
senior tag

Ajaj, veszélyes vizekre tévedtél a hz-es kérdéseddel! :Y

Nem ellened szól, csak nem tudtam kihagyni. Olvass vissza a 100 hz vs 50 hz-es vitákról, ha szórakozni akarsz egy kicsit. És ha szerencséd van még randizni is elhívnak. :DD

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#39164) #16729600 válasza Daffchy (#39162) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tök mindegy,hogy a forrásod 50hz es TV adás,vagy 60hz es pc játékmód.A 100hz es panel a gyors mozgások elmosódottságának csökkentésére szolgál,szóval jobb panel = folyamatosabb mozgásvisszaadás és ezáltal élesebb,szebb,jobb kép.

[ Szerkesztve ]

(#39165) Zirowe válasza #16729600 (#39164) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha monitornak használja, teljesen mindegy, hogy 100hz vagy sem, mert nem használja és a hdmi sem tudja kinyomni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39166) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

LG 32LN5400-ról mi a véleményetek, esetleg valamelyikőtöknek van ilyen?

Átlagos használatra lenne, alap TV csatornák nézése, híradó, műsorok, filmek, sportok, pendrive-ról egy átlagos 720p filmet visz simán?

Én nem értek hozzá, de két dolgot olvastam, ami pici problémára adhat okot, az egyik, hogy a "ghosting time" 22 ms körül van, ez mennyire nagy gond? Pl. egy tenisz vagy focimeccs közben kilátszódna, vagy egyáltalán átlag használat mellett bármikor?

A másik, hogy a kontrasztarányt 580:1-nek írták, ez nem túl kicsi, vagy ettől függetlenül szép képe lesz?

Esetleg még a hangzásról, vagy tényleg bármi információt, ha tudtok róla.

Előre is köszönöm a segítséget!

:R

(#39167) Daffchy válasza Zirowe (#39165) üzenetére


Daffchy
őstag

Monitornak alkalmas lenne Input lagot nézve? Vagy az egér le lenne maradva egy fél méterrel mindíg? :)

[ Szerkesztve ]

(#39168) Tomdriver válasza p2pp (#39157) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én külső tápos 2TB vinyót használok, szerintem bőven elég, USB 3-at látja.

(#39169) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok !
La620-nál hogyan tudnám a csatorna listát lementeni ?
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#39170) SteveL válasza Attix70 (#39169) üzenetére


SteveL
aktív tag

1. A Settings gombot hosszan nyomod, míg a menüablak eltűnik.
2. Beütöd gyorsan a 1105 kódot, majd az OK gombot.
3. A felbukkanó menüből kiválasztod az USB Cloning menüpontot.
4. Send to USB.

Visszatöltéskor a 4. pontban Receive from USB.

:)

[ Szerkesztve ]

(#39171) Zirowe válasza Daffchy (#39167) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Alkalmas.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39172) Daffchy válasza Zirowe (#39171) üzenetére


Daffchy
őstag

Szuper. Akkor jó az input lag. Köszönöm a segítséget!

(#39173) p2pp válasza Tomdriver (#39168) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#39174) dorika87 válasza SteveL (#39170) üzenetére


dorika87
őstag

Szia. Huh köszi ez a választ nekem is nagyon jól jött. Igaz legközelebb csak hétfőn tudom kipróbálni, mert akkor leszek otthon, de a csatorna lista mentést tervezek már én is régóta.
Ezt egy formázott pendrive-re érrdemes lementeni, vagy nem baj ha van más is a pendriven, esetleg az usb-s hdd-n?

(#39175) F_Zolee válasza LucasGrant (#39160) üzenetére


F_Zolee
veterán

Maga a smart részre. De ha tudsz infót a HBO-ról az is megköszönöm. Nekem ez az egész tök új mivel most kerültem még csak ebbe bele...

(#39176) online1986


online1986
tag

Sziasztok még mindig nem tudom ,hogy lehet előhívni a szerviz menüt tud valaki segíteni?LG LA620S :R

(#39177) pgemil válasza online1986 (#39176) üzenetére


pgemil
aktív tag

Pontosan mire gondolsz, mert a távon van service gomb....
vs
1. A Settings gombot hosszan nyomod, míg a menüablak eltűnik.
2. Beütöd gyorsan a 1105 kódot, majd az OK gombot.
és ekkor bent vagy egy (hotel-szerviz) rejtett menüben :DD

lsd. feljebb #39170

[ Szerkesztve ]

(#39178) porkesz válasza farkas-j (#39161) üzenetére


porkesz
csendes tag

Köszi srácok a tippeket!
Hát akkor kisérletezek....
üdv

Apple iMac 27" Retina 5K Display Intel Core i5-4690 3,5 GHz.24Gb RAM--iPhone X_64GB-Apple--Watch Series _5--Ipad Pro 11 hüvelykes grey 64_GB wi-fi only--Apple TV 4k 64_GB

(#39179) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Amikor rákötöm hdmi-vel a laptopot a tv-re (42LA660S), és beállítom a felbontást a gépen, akkor miért van a tv 59hz-re állítva? Van 60hz lehetőség is de alapból 59-en áll. Az intel graphics and media vezérlőpultban 60hz-en áll.
És még valami: vajon az xbmc az az integrált intel videókártyát használja vagy az erősebb nvidiát? Be lehet ezt valahol állítani?

[ Szerkesztve ]

(#39180) samspade válasza giigz (#39166) üzenetére


samspade
csendes tag

Ár-érték arányban ez egy jó TV. Az SD adásoktól nem kell csodákat várni ezen a készüléken sem, a HD tartalmakat viszont szépen jeleníti meg. 1080p-s filmet is simán nézhetsz rajta pendrive-ról, viszont a DTS hangsávot nem kezeli a belső lejátszója! A feketéje valóban nem túl erős, de ez az IPS panel egyik gyengesége, igazából csak full sötétben lehet zavaró. Ha sportot is sokszor nézel, akkor egy valós 100 Hz-es tévével jobban járnál, pl egy la660-assal, de utánhúzás az 5400-on sem jellemző. A hangja korrekt tv hang, semmi extra, ha ennél komolyabbra vágysz, akkor úgyis rákötsz valamit. Viszont vásárlás előtt mindenképp nézd meg egy üzletben a készüléket, hogy megfelel-e az elvárásaidnak.

(#39181) Lord Norbert válasza Lord Norbert (#39179) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Javítanék. Az intel vezérlőpultban is 59hz-en áll.

(#39182) samspade válasza porkesz (#39154) üzenetére


samspade
csendes tag

Az HBO Go-s hangsávváltás probléma tényleg zavaró, bár elég random jelentkezik. Van amikor gond nélkül lehet váltani, valamikor meg egyáltalán nem. Valamikor többszöri próbálkozás után jó lesz, de néha a többszöri próbálkozás után sem reagál.

(#39183) MaxxDamage válasza Lord Norbert (#39181) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam is 60Hz a TV PC-n és elvileg 50Hz -es a TV-m , sz.al nincs nagy jelentősége szerintem...
/nem mai TV/

(#39178) porkesz: nálam is előjön a régi LG TV -n ez a funkció az említett módon... ;) /bár nem tudom mire is jó ez/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39184) szami777 válasza samspade (#39180) üzenetére


szami777
addikt

"viszont a DTS hangsávot nem kezeli a belső lejátszója"

Ha mkv formátumú filmet szeretnék lejátszani rajta DTS hangsávval, akkor nem lesz semmi hangja?
Mivel tudom elérni, hogy legyen?

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#39185) giigz válasza samspade (#39180) üzenetére


giigz
veterán

Köszi!

Olyat meg szoktak engedni, hogy viszek pendrive-on cuccot, és azzal megnézem, hogy milyen a kép?

Ez a DTS hangsáv elég nagy probléma, olyat nem lehet, hogy egy videónak, amin DTS hangsáv van, csak magát a hangsávot átrakni AC3-ra (ha jól tudom AC3 szokott lenni)? Mert ha a konvertálás nem lenne túl sok idő, akkor így még kivitelezhető lenne...

Vajon a Samsung 32F5000 tudja a DTS hangot lejátszani?

(#39186) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#39183) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

ez kimaradt :DD

Am. mi a különbség a 100Hz -es és 200Hz -es TV közt ? :F
Fater tegnap vett egy Samsung UE40F6100AWXXH , de az adás/kép elkezdi, nem erre számított, hanem jobbra mint képminőség.. én mondtam neki, hogy hiába van jó TV ha az adás és ami van a vonalon egy rakat f*s... (Gelka Hírtech Coax -on jön...) pff.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39187) Attix70 válasza SteveL (#39170) üzenetére


Attix70
aktív tag

Köszönöm szépen, sikerült !
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#39188) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Csak gondoltam hátha befolyásolja az fps-t, de valószínű az xbmc automatikusan változtatja hz-et a filmhez igazítva.

(#39189) samspade válasza giigz (#39185) üzenetére


samspade
csendes tag

Persze, hogy megengedik. Miért ne lehetne kipróbálni? De ha nem engedik meg, akkor abban a boltban szerintem ne is akarj TV-t venni.

A DTS-t át lehet konvertálni AC3-ba, de ez szerintem elég macerás. Egyszer-kétszer még lehet, hogy megérné vele babrálni, de hosszú távon nem jó megoldás. Vagy egy külső médialejászó kell, vagy egy olyan tv, ami megbírkózik a DTS-sel.

xsanyi77: ha csak DTS van benne, akkor nem lesz hangja, ha van mondjuk AC3, akkor az fog szólni. De jellemzően az egyik hangsáv az eredeti nyelv, a másik a szinkron, így ha pont az a DTS, amit te preferálsz, akkor szívás van.

(#39190) giigz válasza samspade (#39189) üzenetére


giigz
veterán

Én ahogy néztem, a magyar nyelvű az AC3 szokott lenni, az eredeti angol viszont igaz csak pár filmre néztem rá, de kivétel nélkül DTS volt...

(#39191) Watt25 válasza MaxxDamage (#39186) üzenetére


Watt25
veterán

nem erre számított, hanem jobbra
A kép minősége adott, ha nem áll át HD-s szolgáltatásra. Sokan esnek szerintem ebbe a hibába. A kép nem csak az új tévétől lesz jobb, hanem a HD-s adástól. Ha volt pénze HD-s tévére, legyen pénze HD-s előfizetésre is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#39192) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Van esetleg itt valakinek LG 32LB650V WebOS-es TV-je? Mik az általános tapasztalatok? Kompatibilis a UPC mediacard-dal? A UPC hivatalos listáján nincs fenn (de ahogy látom, szinte nincs is rajta egyáltalán 2014-es modell, lehetnének kicsit gyorsabbak). Jó kis TV-nek néz ki.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39193) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Illetve még arra lennék kiváncsi, hogy bármilyen WebOS-es TV esetében milyen gyors a csatornaváltás DVB-C/T/S2 esetében a kódolt csatikra?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#39194) #16729600 válasza szabogabor10 (#39193) üzenetére


#16729600
törölt tag

Biztosan lassabb mint beltérivel,( mert általában picit lomhább ),nem hinném hogy ez a WebOs-on múlna,ellenben kárpótol,hogy nem kell plusz energiazabáló kütyű és plusz táv.

(#39195) Bozso68 válasza szabogabor10 (#39192) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem 50LB671 van és simán megy a UPC MediaCard-dal.

(#39196) MaxxDamage válasza Watt25 (#39191) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

;) pont ezt mondtam neki én is... :DD
/meg mikor megvettem az FHD/LED TV-t (2010 dec.) akkor meg is rendeltem a Telekom IPTV -t... mondom ha már van normális TV-m akkor nézek normális quality adásokat is.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#39197) mazza


mazza
tag

Üdv!

Szoftverfrissítés menetéről szeretnék többet megtudni, hogy mire kell odafigyelni, lehet-e wifin keresztül vagy csak utp-n, és hogy megéri-e?

LG 42la620s

verzió:
04.04.17 --> 04.24.08 (körülbelül 500MB-t írt, amikor felajánlotta)

[ Szerkesztve ]

(#39198) LucasGrant válasza mazza (#39197) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Nyugodtan frissítsd le WiFi-ről, elöszőr úgyis letölti és utánna telepít csak, szóval ha a letöltés idejébe megszakad a net, akkor sincs semmi.
Nálam a legfrisebb sw van, eddig semmi hibát nem vettem észre.

(#39199) mazza válasza LucasGrant (#39198) üzenetére


mazza
tag

Letöltöttem, újraindítás után elérhető lesz ezt írta, egyszerűen csak kapcsoljam ki, majd vissza? Nem pipáltam be az automatikus frissítési módot.

[ Szerkesztve ]

(#39200) LucasGrant válasza mazza (#39199) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Aha, kikapcs bekapcs, es az infoba mar az uj sw verziot kell látnod.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.