Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Tomdriver válasza szinimini (#38400) üzenetére


Tomdriver
őstag

Vedd meg, nem fogod megbánni. :)
Ugyan én még csak most "tanulom" (ma vettem), de eddig szuper!

(#38402) Jumpalaja12 válasza Tomdriver (#38398) üzenetére


Jumpalaja12
tag

55LA660S. Holnap megnézem az előző hozzászólók által javasolt dolgokat is, és köszi a segítséget.

(#38403) samspade válasza szinimini (#38400) üzenetére


samspade
csendes tag

Sokunknak van ilyen tv-je, népszerű típus. Itt a fórumon is szinte minden nap írnak róla valamit, érdemes visszaolvasni, vagy a keresőben rákeresni. De ha konkrétabb szempontokra kérdezel rá (pl. mik az elvárásaid, mire használnád elsősorban ilyesmi), akkor talán könnyebben jönnek a vélemények is.

(#38404) MrChris válasza StSanya (#38357) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi!

A tv-m 690s, ISO-t lejátszik pendriveról? Ha nem, hogyan tudom veszteségmentesen átalakítani amit lejátszik?

[ Szerkesztve ]

(#38405) LucasGrant válasza MrChris (#38404) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

USB-ről nem játszik le .iso t.

(#38406) szinimini válasza samspade (#38403) üzenetére


szinimini
senior tag

Házimoziba lenne beépítve. Játékra is lenne használva. Szép éles kép.
Persze nézzen jól ki,mert nem győzöm meg az asszonyt sehogy :D
kn 3 méterről lenne nézve.
Így körvonalasan ennyi.
Részletezzem jobban vagy ennyi is elég? :)

(#38407) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok.

A héten vettem egy LG 47LA6136-os tv. Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e ennél a típusnál pendrive-ra menteni a csatorna listát, szerkesztés céljából.

Megoldva!

[ Szerkesztve ]

(#38408) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!
A két tévén szét lehet húzni a szélesvásznú filmnél a képet ( hogy ne lássam a fekete csíkot ) ha pendrive-ról ill. HDD-ről nézek filmet???
32LA667S
32LA660S
Köszönöm.

(#38409) lovka


lovka
csendes tag

Sziasztok!Szeretném megtudni,hogy LM660s típusú készülék esetében lehet -e csatornalistát szerkesztés céljából pendrivera menteni?Amennyiben igen,ennek mi a menete?Köszi a segítséget!

(#38410) LucasGrant válasza TOLEDOO (#38408) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Olyan,van,.hogy eredeti meg teljes, amire te gondolsz ott torzúl azért a képarány, de nem lehet módosítani úgy USB-s lejátszásnál.

(#38411) LucasGrant válasza Locsi (#38407) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Igen, csak ahhoz elő kell csalnod a hotel menüt, és úgy már tudod.

(#38412) LucasGrant válasza lovka (#38409) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Ha, jól rémlik az LM szérián nem elérhető a hotel mód, ott le van tíltva, ezért csatornalistát se tudsz kimenteni. A 2hete érkező sw-vel még nem néztem, de ezen nem hiszem, hogy változtattak.

(#38413) huncutka1029 válasza LucasGrant (#38412) üzenetére


huncutka1029
addikt

nincs letiltva, csak a gyári távirányítóval nem elérhető.
Kell egy univerzális táv, vagy robotos telefonra meg kell venni az LG service menu explorert.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38414) Fire_Vire válasza #16729600 (#38348) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszönöm!

Nekem nem olyan volt, ezért felhívtam az LG magyarországi képviseletét.
Kedvesek és segítőkészek voltak. Könnyen és gyorsan ki lehetett deríteni, hogy tőlük származik-e a készülék.
Azt mondták, hogy ők a doboz vékony oldalára vasalnak vízhatlan zacskóba egy kizárólag magyar nyelvű garancia füzetet nálam a bolt lepecsételte középen valahol és a végén a "C B A" részeket. Ezzel a kis füzettel és a számlával együtt érvényes a garancia. A többnyelvű garanciajegyet nem fogadják el

Így most már biztos vagyok benne, hogy hivatalos a garanciám :K

sajtosszenya.mybrute.com

(#38415) LucasGrant válasza huncutka1029 (#38413) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

A Hotel Menü meg a Szervíz menü az más, az említett alkalmazással is csak a szervíz menüt éred el, viszont az csak LW (2011) szériához jó.

(#38416) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

ezeket a tv-ket talaltam ,amikkozul erdemes lenne valasztani.
42LB650V
42LB671V
42LA620S ill. 47"-ban

Hazimozira, egy kis jatekra hasznalnam ill. persze sima tv-zesre.
Ami legjobban szamit,hogy minel szebb kepe legyen.Max 3meterrol lenne nezve.

Remelem kitudjuk valasztani a megfelelot. :)
koszi
szep napot

Udv
Dani

(#38417) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Azt szeretném megkérdezni, ha a TV a beüzemeléskor felajánlja a szoftver frissítést, azt érdemes vagy esetleg szükséges e letöltenem? Ha igen, lejön simán internet kapcsolaton keresztül és felülírja a régit, vagy kell valami + hókuszpokusz ehhez?

(#38418) boksz válasza Tomdriver (#38417) üzenetére


boksz
senior tag

Lejön simán internet kapcsolaton keresztül és felülírja a régit.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38419) huncutka1029 válasza LucasGrant (#38415) üzenetére


huncutka1029
addikt

Pontosan tudom mi a különbség a kettő között.
[link]

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38420) japy válasza Fire_Vire (#38414) üzenetére


japy
őstag

Ebben nem lennék olyan biztos! Nekem is hivatalos LG garancia levelem van mégis az ország beállításánál nem volt Magyarország! És elvileg az LG olyat nem ad ki. De már megoldottam. ;]

(#38421) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Írtam az LG-nek, hogy hogy is van ez a DE-blur - De-juder a a TruMotionon belül. Miért van az hogy ugyan azon a szérián belül ugyan azon országban is különbség van. A válasz :

Az új készülékeinken már csak a de-judder érhető el, a de-blur kikerült a készülékeinkből. De a de-judderbe belekerült ennek a beállításnak a tulajdonsága is.

Gondolom van akit nem érdekel, de akit igen az jobb ha felkészül, hogy ez is zsákbamacska. Engem pld. nagyon zavarna ha nem tudnám a 2 -őt külön állítani ...

Mint ahogy az is, hogy ugyan azon szérián belül van amelyik USB -ről ha olyan a forrás bekapcsolja a valósághű mozit és van amelyik nem. Ez pld. engem nem zavar mert Filmet HTPC -ről nézek. De gondolom van akit érint.

(#38422) fcbpete


fcbpete
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek plz, sürgős. digitalko.hu-nál telefonon keresztül rendeltem meg tegnap egy LG32LN370R készüléket, nagyon segítőkész volt a kollega, és ma ki is szállították az árut(Tans-oflex futárszolgálat). Fura volt mert sem a reggeli smsben, sem a helyszinen nem kérték a szállítási költséget(!), és átvételit sem kaptam pedig kértem, mondván a dobozban minden benne van (erre tanúm is van). A Dobozon külsérelmi nyomot nem láttam, a számlát viszont igen, így átvettem (az összeszerelés után kiderült) hibás készüléket (a panel felső harmada full sérült). Nagy bajban vagyok átvételi nélkül? Van tanúm rá, hogy kértem és nem kaptam. A digitálkönél azt mondták telefonban hogy fotozzak, írjak és csere lesz vagy vélelár visszafizetés, írtam is, küldtem képeket, és mondták h elkezdték továbbitani a reklamációmat az LG-hez, és kérdezték hogy észleltem -e valamit az átvételnél? Visszairtam nekik ami történt, azóta (kb másfél órája nincs válasz). Ez normális procedura? Hogy továbbították az LG-hez? Nem eladói cseregarancia van 3 napon belül? Kellene aggódnom? A készüléket visszacsomagoltam, és várom a fejleményeket. A segítségeket köszönöm. Péter

[ Szerkesztve ]

(#38423) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Az LM660S tévémmel kapcsolatosan kérdezném, hogy másnál is így működik-e?

A böngészőben feljövő billentyűzeten írnék ékezetes karaktert. MR-t használok. A magánhangzóra rámenve nyomom a görgőt (az OK gombot) hosszan, de csak az alapkaraktert írja. Amikor másodjára is megnyomom hosszan, akkor feljön a kis ablak az ékezetes betűkkel, és akkor már megy a megfelelő karakter. Csak így nagyon fárasztó, mert a megelőző alapbetűt ki kell törölni. A karakterbeállítás magyar.
Tudom, hogy a böngészőben nem gond, mert a keresés így is működik, de írtam volna hozzászólást fórumba, és ékezet nélkül nem igazán kulturált a dolog.

Érdekes, hogy a hagyományos távirányító OK gombjával megfelelően működik, persze kevés komolyabb büntetés van, mint a hagyományos távirányítóval szöveget írni.

42LM660S

(#38424) fcbpete válasza fcbpete (#38422) üzenetére


fcbpete
csendes tag

UPDATE:

Most azt mondja a webáruház, hogy jelezték a gyártó felé a hibát, és elszállíttatják a gyártóhoz, majd ők kivizsgálják hogy nem felhasználói hibából következett -e be a sérülés. És ha nem akkor talán majd küldenek egy újat. Ez a normális procedúra? Ez lenne az eladói csere garancia?

P

(#38425) bubuxp válasza fcbpete (#38424) üzenetére


bubuxp
tag

A panel sérelem külsőleg értendő? Ilyenkor sajnos az eljárás ugy tudom én is ahogy leírtad ,foto stb.. mert bizonyítani kell a sérülést meg amiről képeket kérnek annak eleget kell tenni. Az Lg és a cég is a 3-napon belül a pixel hiba és sérülés nélküli hibás készülékeket cseréli ki. Ilyenkor vizsgálat alá kerül a készülék. nekem is volt hasonló ügyem.. törött kijelzővel érkezett tv.. De végül kicserélték. Én megfogadtam ha legközelebb Boltból veszek és kihozzák akkor a kibontást videó felvétellel rögzítem mert az igazol engem h nem én tettem benne kárt,vagy nem veszem át csak a postán vagy a futár jelenlétében bontom ki.

[ Szerkesztve ]

(#38426) fcbpete válasza bubuxp (#38425) üzenetére


fcbpete
csendes tag

Hát ez az hogy nem sérült kivülről, mikor sérült volna, és nem is látszik se a dobozon semmi, se a készüléken. Kb 10 perc telt el az átvételtől a bekapcsolásig és a hiba jelzéséig az eladónak, amíg kivettem a dobozból összeszereltem a talpat, ráhelyeztem a készüléket és bekapcsoltam. Ha valóban ez a cseregarancia folyamata akkor választhatom inkább a vételár visszatérítését? Nekem a telefonba a vétel előtt azt mondták hogy 3 napig a ebáruház központjába kell visszavinni a készüléket, utána van gyártói gar és most mégis ki akarják vizsgáltatni a gyártóval.

(#38427) bubuxp válasza fcbpete (#38426) üzenetére


bubuxp
tag

Hívd fel az LG-t és ebben kérj segítséget. Normálisak nyugodtan keresd őket még ma.!

(#38428) fcbpete válasza bubuxp (#38427) üzenetére


fcbpete
csendes tag

De mit kérdezzek tőlük? Itt most a kérdés, hogy miért nem cseréli a webáruház azonnal, vagy fizeti vissza? Pont hogy az LG-t szeretném kihagyni ebből, hogy ne az ő elbírálásuktól függjön a csere. Mindenhol azt hallottam hogy 3 napon belül azonnal cserélnek ha hibás a készülék, most meg mindig azt kommunikálja a digitalko.hu hogy ha nem történt felhasználói hiba ha ez, ha az? Ez normális? Nem kérhetek azonnali cserét vagy visszatérítést? Hibás készüléket kaptam és fizettem ki

(#38429) bubuxp válasza fcbpete (#38428) üzenetére


bubuxp
tag

privátba tudsz nekem küldeni a készített képből amin látszik a hiba?

(#38430) fcbpete válasza bubuxp (#38429) üzenetére


fcbpete
csendes tag

Persze ment.

(#38431) szinimini


szinimini
senior tag

Közben szűkítettem a kört a vmennyire.
Annyi,hogy kb 2,5 méterről 42" vagy 47"?
És akkor ezek maradtak:
42LA620S ez lenne 47"-ban is.
42LB650V

Melyiket választanátok? Van vmi személyes tapasztalatok esetleg róluk?

[ Szerkesztve ]

(#38432) LucasGrant válasza huncutka1029 (#38419) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Kösszi, ez teljesen új infó, nah ha lesz lehetőségem kipróbálom.

(#38433) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Adott 1 LG 42LA620S készülék. Plex Media Server-rel meg vannak osztva a filmjeim a tv-nek.
Jelenleg ahol élek, csak mobilnetet tudok használni, nincs rendes net.
A gépemen csak úgy van net, ha a routerben a LAN kábelt a net csatlakozóba dugom, attól függetlenül, hogy USB-n van rákötve a gépemre a net. Így van net, de ebben az esetben a tv-m nem látja a gépet.
Ha az UTP kábelt átdugom a routerben másik csatlakozóba, akkor látja a tv a gépemet, de akkor viszont nincs net.

Találkozott már valaki ilyen hibával? Van esetleg erre valami megoldás? :U

Vodafonos mobil netem van.

(#38434) Tomdriver


Tomdriver
őstag

LA660s hangolásnál megakadtam kicsit. Nálam letöltött vagy 1000 csatornát, ami 90% persze használhatatlan. Most akkor ebből egyenként kell kiválogatnom azt a 61 Digist ami van? Több óra elmegy rá.
(Hogy miért nincs egy normális használati utasítás, nem is értem...)

(#38435) bubuxp válasza fcbpete (#38430) üzenetére


bubuxp
tag

most nézem

[ Szerkesztve ]

(#38436) gyugyo79 válasza Tomdriver (#38434) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nincs hozzá hagyományos távod akkor igen. Ráadásul törölni sem lehet csak "átugrani" elrejteni.
Ha van rendes távod akkor keress rá a fórumba, le van írva hogy lehet kimásolni pendrivra a csatornalistát és a progrram is amivel gépen tudod szerkeszteni. Itt már lehet törölni is.

Másik megoldás, hogy kitörlöd az összes TP-t amiről neked nem kell csatorna, pld kingofsat alapján (nekem pld. még kellet felvenni is TP-t mert a TV nem tartalmazta az összes UPC-st.). Ha ez kész akkor utána csinálsz egy keresést. Így jelentősen kevesebb csatorna közt kell rendet raknod.

(#38437) bubuxp válasza fcbpete (#38430) üzenetére


bubuxp
tag

itt a kijelző van sérülve a kép alapján,ha mégsem cserélik vagy adják vissza a pénzt akkor az lg ugy is tudni fog erről mert a bolt értesíti őket,de én csak felhívnám az lg-t ha nem egyeztek a boltal majd és az a biztos amit ők mondanak. De ha megnézi a bolt és cseréli akkor minden ok ahogy te is írtad.

[ Szerkesztve ]

(#38438) Tomdriver válasza gyugyo79 (#38436) üzenetére


Tomdriver
őstag

Csak ezt a rázogatós Magic akármi távot adták hozzá sajna.
Akkor nekiesek a 2. megoldásnak, köszi!

(#38439) gyugyo79 válasza Tomdriver (#38438) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem érdemes venni egy hagyományosat. Van ahol jó, de ahogy én használom arra pld. abszolút alkalmatlan ( HDMI-CEC -en át HTPC és egyéb eszköz vezérlés ) Egyszerűen még a virtuális távval együtt amit feldob a képernyőre is hiányoznak gombok ami nem kicsit gyalázatos úgy hogy ha csak az van valakinek mellé.

Ráadásul a rázogatást leszámítva is egy halom dolog elérése min 1 de van ahol 3 kattintással is tovább tart.

[ Szerkesztve ]

(#38440) RealZuperman válasza szinimini (#38431) üzenetére


RealZuperman
tag

Nekem 42-es 620S van. Eddig problémát nem találtam :) Igaz, nem vájt szemmel keresem a hibákat.
Előtte 92cm-es Pana plazmám volt, HD Ready. Ég és föld a különbség :)

(#38441) szinimini


szinimini
senior tag

LG 42LB650V ez lett a vége.
Remélem jó lesz. Vki találkozott már vele?

(#38442) TZMI


TZMI
csendes tag

Sziasztok,
Vettem egy lg660s típusú készüléket. Most váltottunk a hagyományos képcsöves készülékről erre. Elég nagy az ugrás.
Még analóg adás jön, az nem szép ezen a TV-n már. DVD, PC-ről a nagy felbontású filmek nagyon jók

Pár dolog azonban szokatlan nekem, beállítással lehet változtatni?

Ilyen mint:
-gyors mozgásnál nekem mintha szaggatna a kép
-színek nagyon műnek tünnek. (ez lehet a minőségi változás miatt)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#38443) sz666


sz666
újonc

Üdv. Lehet, hogy rossz helyre írok, de újonc vagyok.
Nos, abban kérem a segítségeteket, hogy van egy vadiúj LG 42la6130 led tv-nk.
Minden oké, vele, csak az nem, hogy a pendrive-ot felismeri, de a külső vinyót sajnos nem.
Nagyon nem értek hozzá, de a vinyóval minden oké, a P betűs és S betűs másik márkák felismerik a külső adathordozót.
Valakinek esetleg lenne valami tippje erre a problémára?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#38444) huncutka1029 válasza forras2 (#38433) üzenetére


huncutka1029
addikt

Kicsit el kellett gondolkodnom azon, mit is szeretnél.
Szóval van egy USB sticked.
Plusz van egy routered, amit a pc-ből egy LAN kábellel kötsz be, úgy, hogy a NET inputjába megy.
Nos ebben az esetben a következő lehetőségeid vannak:
1 felhívod a szolgáltatót ( VODA) és megkérdezed, hogy a stick-ed tud e hotspot ként működni.
Ha igen akkor hogy kell beállítani.
Nem használok ilyet, ezért nem is tudom mik a jó beállítások hozzá.

2
Bemégy a router menüjébe, a tipusnak megfelelő módon, és bekapcsolod a wifi rádiót, majd úgy állítod be a routert, hogy minden csatlakoztatott eszközt egy hálóra fűzzön.
Ezután érdemes újraindítani.
A pc-n az internet beállításoknál megkeresed a megosztás opciót, és beállítod, hogy a csatlakozó eszközök, használhassák a pc- net elérését.
Mondjuk így jó esetben akkor lesz net a tv-n, ha a pc megy.

Ezután lesz neted, és otthoni hálózatod is egyben.
3 ha nem wifis routered van akkor mindent úgy csinálsz mint a 2-es pontban, kivéve, hogy venned kell a tv-hez egy LAN kábelt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38445) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy LG 55La660S-t szerintetek érdemes rá kötni termék bitzosítást 14 ezer 3évre (törés,vill csapás lopás stb...)

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#38446) huncutka1029 válasza sz666 (#38443) üzenetére


huncutka1029
addikt

keresd meg azt a csatlakozót amire az van írva HDD in.
csak akkor ismeri fel, ha NTFS-re van formázva, ilyenkor a rajta lévő filmeket játssza le.
Ha van rajta time machine funkció, bár úgy tudom ezen pont nincsen, akkor megformázza magának, de utána nem tudod másra használni, míg újra nem formázod PC-n.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38447) forras2 válasza huncutka1029 (#38444) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm, megpróbálom :R

Routerem wifis. Eredetileg a tv a routert-->gépet wifin keresztül éri el. De próbáltam kábellal is. De mindig vagy csak net volt, vagy csak hálózat a tv irányába.

(#38448) LucasGrant válasza zsombor22 (#38445) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Szerintem 14e Ft-ot megér, biztos ami biztos, de ez szubjektív.

(#38449) huncutka1029 válasza TZMI (#38442) üzenetére


huncutka1029
addikt

1 analóg adással nem lesz túl jó a képed
2 kapcsod be a szuper felbontás opciót
3 színeket állíthatsz előre beállítottból, illetve te is menthetsz el a haladó 1-2 be neked tetsző beállítást, és ezeket minden bemenetre egyenként is alkalmazhatod.
Mondjuk klasszisokkal szebb és élénkebb színeket produkálnak a CRT képcsöveseknél, de
az sem mindegy, hogy otthoni használatra állítottad, vagy bolti bemutató módban maradt az első bekapcsolás után.
Az utóbbinál jellemző a harsány, túlvezérelt színkavalkád.
Keress viszza, sokan ajánlanak fény, és szín beállításokat erre a tipusra

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38450) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok!

Ma voltam a MediaMarkt-ban. 200 ezer a felső határ.

Elvárások:
- 107-116 cm
- valós 100 Hz (láttam két sony-t inkább a 400 Hz volt a meggyőző az lehet inkább 100)
- usb-ről lejátszás (mkv, felirat)

Nem kell:
- smart rendszer
- 3D

MM-os fiú azt mondta ha csak képminőségre kell akkor inkább sony-t vegyek.

Ezt a Sony 42W805A-t láttam. Elég meggyőző képe volt. Samsung is szóba jöhet. Valakinek még javaslat? Samsungnál mennyi ráírt Hz-től érdemes nézni a dolgokat? Ott is 400? Ez a táblázat hihető?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.