Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) Zjunior válasza Lackki (#38350) üzenetére


Zjunior
veterán

Semmi.

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#38352) Jumpalaja12 válasza #16729600 (#38348) üzenetére


Jumpalaja12
tag

"csak tudod az a tapasztalatom,hogy a 25689 at kérdezők,általában a végén nem vesznek az égvilágon semmit."

Hát igazán sajnálom, hogy neked ez fáj és képes vagy ráhánytorgatni másokra, hogy itt a fórumon kérdezni mernek. De ma valószínű veszek egy tv-t ha megengeded. Nem tudtam, hogy moderátor vagy. Tudod van az, hogy "Nem mindegy, hogy a okos ember hülyéskedik vagy a hülye ember okoskodik" értsd ahogy akarod. Részemről lezártam ezt a beszélgetést.

(#38353) #16729600 válasza Jumpalaja12 (#38352) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd,a vásárlás a következőkből áll:

- boltban áthajítod a lét a pulton az eladónak,az meg visszahajít egy TV-t.
- neten megrendeled és kicsengeted.

Ami nem kell a vásárláshoz :

-népszavazás,ankét,társadalmi vita,közvélemény kutatás. :)

Erről ennyit meg az okoskodásról is.Persze véleményt lehet kérni,de nem kell túlspilázni. :B
Részemről is lezártam,mivel ez LG topic felesleges olyanokkal diskurálni,akinek ( szvsz ) sohasem lesz a birtokában ilyen termék :)

[ Szerkesztve ]

(#38354) StSanya válasza Jumpalaja12 (#38352) üzenetére


StSanya
őstag

Az a gond, hogy nálad az 50"-es plazmával magasan van a léc, ezért nem fogja senki nyugodt szívvel ajánlgatni a LCD technológiájú TV-ket... Ugyanis, bár nem ismerjük a mostani pontos TV nézési szokásaidat (illetve a nejedéét), bizonyos tekintetben mindenképpen visszalépés lesz... Persze, van amiben meg jobb. :)

Ezt sajnos neked, nektek kell eldönteni, s csakis saját szemmel, hogy kiadtok-e egy csomó pénzt, pláne hitelre, egy LCD-ért, vagy esetleg maradtok a plazmáknál.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#38355) MrChris


MrChris
nagyúr

van egy 690s tv-m egy PC win7-el és köztük egy dlink router vezetékesen összekötve, milyen beállítások kellenek, hogy a tv lássa a PC-n lévő videó fájlokat? Most csak szimplán a PC-t látja.

(#38356) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

megéri a LG 47LA620S tv vásárlásán gondolkozni? Tudnátok róla véleményt mondani?
Köszi

(#38357) StSanya válasza MrChris (#38355) üzenetére


StSanya
őstag

Kell egy DLNA software a PC-re, alapból a Windows Media Player is tud ilyet, de pl. mkv kiterjesztést nem oszt meg.

LG a honlapján ezt a SmartShare PC SW(DLNA)-t teszi elérhetővé.

Én a Serviio-t használom, de van még pár hasonló és ingyenes program.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#38358) boksz válasza StSanya (#38357) üzenetére


boksz
senior tag

Azért jó a fórum, mert tudunk egymástól kérdezni, tapasztalatokat szerezni, segíteni egymásnak !
Természetesen meg kell nézni élőben is, nyomkodni ( Medai Markt ), mindenkinek más a lényeg erre senki nem tud megnyugtató választ adni, de egyfajta iránymutatásnak jó.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38359) boksz


boksz
senior tag

Pl. nekem a jó médialejátszó, élethű színek, szép HD kép volt fontos.
Mivel a nappaliban nem nézünk TV-t napközben ( dolgozunk ) csak este van Tv ezért a nagy fényerő nem volt fontos, de mindenkinek más a fontos....

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38360) StSanya válasza boksz (#38358) üzenetére


StSanya
őstag

Ez ok is, én a Jumpalaja12 vs szunya1 közti konkrét vitára céloztam.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#38361) boksz válasza StSanya (#38360) üzenetére


boksz
senior tag

Jaj, bocs általánosságban akartam írni
:)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38362) #16729600 válasza boksz (#38358) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyértelmű.hogy azért hasznos a fórum,hogy meg legyenek osztva a tapasztalatok.ellenben egy bizonyos szint felett,mit lehet elmondani a TV ről mint megjelenítőről? Ecsetelni a szép színeket?Leírni a feketéjét,a panel fényerősségét a nappaliban délelőtt 11-kor?Ezek egyrészt szubjektív dolgok,másrészt személyes tapasztalat híján zérót nem ér az egész okoskodás.Olyan ez mintha képeslapot nézegetnél vs. el is utaznál arra a helyre nyaralni.A kettő között műfaji különbségek vannak :) Nehogy már amiatt döntsön valaki egy drága beruházásról.hogy kispistajóska mit írt a fórumba.Meg kell nézni és meg kell tapasztalni tesközelből.Peace.

(#38364) #16729600 válasza #46372352 (#38363) üzenetére


#16729600
törölt tag

Elfogadom.Ellenben van rá ellenpéldám is,pld. az itteni házimozi topic szakijainak ajánlásait még az ellenségeimmel se fogadtatnám el sok esetben :) Persze ott is vannak kivételek.

(#38365) boksz


boksz
senior tag

Én bizony bementem az MM-be ott kiválasztottam a sok TV közül az LG ( ár, érték, kinézet, kezelhetőség, saját igényeim ) + internet olvasgatás, teszt, majd jött a fórum.
Kis visszaigazolást szerettem volna amit meg is kaptam.
Megvettem.

Hibája, előnye minden terméknek van, csak ÉN lehetek a végső döntő tényező !

( most meg várom a cserét :Y )

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38367) gyeniko válasza #46372352 (#38347) üzenetére


gyeniko
őstag

Igazad van, de a betekintési szöget nem mertem írni, mert olvashatóak itt olyan hozzászólások, melyek egy-egy konkrét LG modell (IPS) betekintési szögét fikázzák...

A színhűségről: nekem van ilyen is, olyan is (IPS és VA), mindegyik kalibrált. A delta E értékek alapján nem látszik jobbnak az IPS panel, nagyjából egyformák.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#38369) makoss


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38370) #16729600 válasza makoss (#38369) üzenetére


#16729600
törölt tag

Számítógépen zajló művelet=böngészés és egyebek?Sajnos szerintem nem,csak a megosztott mappákat látod.

(#38371) grunge


grunge
addikt

Hm, ahogy latom az LB szeria sem eppen habostorta. LG 47LB650V-t neztem ki.
Ez a latszo LED-sor dolog elegge fura nekem. Elsösorban a WebOS erdekel, kell tudnia netezni a tv-nek es a 3D is szempont. Mit ajanlotok?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#38372) Tomdriver válasza grunge (#38371) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én ma vettem egy LG 42LA660S-t, alaposan megnéztem (már amennyire lehetett) minden szögből, de az eladó mutatta, hogy azonos kategóriás Samsung F6500-ason is látszik halványan, és tényleg!
Egyébként az LG-n nem fedeztem fel ezt a jelenséget, lehet sötét szobában majd előjön jobban.

Szerintem 3D-ben az LG jobb a konkurenciánál, de ha konkrétan a típusra kérdezed amit kinéztél, azt sajna nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#38373) Schatt


Schatt
csendes tag

[link]
valami ötlet?

más
Tomdriver : én is szerda óta bűvölöm a sajátomat, érezhető a fejlődés a lw5500 hoz viszonyítva. viszont magic remóttal meggyűlik a bajom szemezek is egy utángyártott normál remóttal (az 5590- csak a felvétel gomb miatt-több mint a 5500-é -amivel úgy tűnik jól müxik)
a távirányító kompatibilitása hol ellenőrizhető?
köszi

Üdvözlettel: Attila

(#38374) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Egyrészt TV 1 hete azt írja ki az üzibe, hogy 1 nagyon fontos frissítést kap majd a tv menjek a beállításba frissítsek, de már lefrissítettem és még mindig ott van.

Más: Az új szériában mi a különbség az LA-hoz képest, nekem LA660S-em van, de néztem, hogy az új széria menüje sokkal másabb de a hardver?

Amúgy nálunk a kecsói tescoba lementek a TV -rak, tehát a 660S most 165K és stb minden LG-re 15% kedvezmény van

Xbox One: bandymnc

(#38375) Tomdriver válasza Schatt (#38373) üzenetére


Tomdriver
őstag

Na, akkor már többen is vagyunk itt 660s tulajok. :R

(#38374) bandi0000: Igen én is 15k-val kevesebbért vettem.

Sajnos aműködéséről még nem tudok semmit, egyelőre még a kocsi hátsó űlésén pihen. :)
Majd jelentkezem a tapasztalatokkal!

(#38376) bandi0000 válasza Tomdriver (#38375) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó kis TV, bár nem értem, mert az elején mikor megvettem és élénkre volt beállítva akkor láttam a jobb felső sarokba a bevilágítást, na már most ez 5-6 hónapja volt szóval vagy a frissítések vagy a beállás miatt, most is élénken van de inkább az egész képernyő kicsit világosabb mint 1 pontba, és ez engem kevésbé zavar mint az előbbi

Xbox One: bandymnc

(#38377) boksz válasza bandi0000 (#38376) üzenetére


boksz
senior tag

Hétfőn cserélik ki a LG50LA660.
Az lenne a kérdés, hogy ellenőrizhető-e valamilyen formában, hogy az új készülék volt-e használva ?
Gondolok itt olyan menüre ami mutatja az eltelt üzemórát stb. esetleg ha felhívom az LG-t ott IMEI szám alapján meg tudják mondani, hogy volt-e szervizben ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38378) bandi0000 válasza boksz (#38377) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nagyon jó kérdés, lehet van a szervizmenübe valami hogy mikor gyártották, de hogy számolná e az órát? Az passz, az LG meg tudja mondani azt h volt e szervizbe a sorozatszám alapján biztos

Xbox One: bandymnc

(#38379) boksz válasza bandi0000 (#38378) üzenetére


boksz
senior tag

Na majd hétfőn rákérdezek, mert a csere is érdekes lesz.
Azt mondta az eladó, hogy kiveszi a dobozból az irányítót, szemüvegeket, tartó állványt, mert ugye azok bontatlan fóliába vannak.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38380) bandi0000 válasza boksz (#38379) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez érdekes, mert ugye akkor mit csinálnak vele? Megjavítják és eladják? :F

Xbox One: bandymnc

(#38381) dr.bubo válasza boksz (#38379) üzenetére


dr.bubo
őstag

Úgy kellene, hogy kiviszi az újat, és annak összes tartozékát, a hibás terméket pedig elviszi kicsomagolt szemüvegestől távirányítóstól, úgyis vissza küldik az LG-nek az egészet.
vagy szólhatsz, hogy talpat se vigyen, hisz az is ott van ;]

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#38382) #16729600 válasza boksz (#38379) üzenetére


#16729600
törölt tag

Agyrém, már megint ötletelnek?Vigyék a francba az összes régi cuccot és vacsi újat hozzanak,amit Te bontasz ki.Ezzel az erővel lehet,hogy Xedik tulajnál volt már a TV és javítgatják :Y

(#38383) makoss válasza #16729600 (#38370) üzenetére


makoss
addikt

A megosztott mappa is jó kipróbáltam, jó a Serviio, de gép előtt görnyedni már unok, ezért volna jó ágyból gépezni! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38384) #16729600 válasza makoss (#38383) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy baromi hosszú HDMI kábel+vezeték nélküli egér+bill. a megoldás a bajodra,ha másik szobában van a gép :)

(#38385) bubuxp válasza boksz (#38379) üzenetére


bubuxp
tag

Ott már akkor valami rafináltság folyik..ilyen nincs h ezt meg azt megtart az új készülékből mert föl sem bonthatja! A 3-napos cserénél új bontatlan terméket kell kapjál! Én a helyedben fölhivnám az LG-t és erre rákérdeznék h ilyet csinálhat e egy bolt..amire a válasz ugy is az lesz h NEM! Ne hagyd annyiban mert eleve bontottat akarnak adni ami lehet már nem új! Ha ilyen hozzá állásúak akkor kérd vissza a pénzt és vedd meg máshol újra. Nekem ami hibás volt és vissza vittem vadonat új bontatlanra cserélték!..

(#38386) patomi válasza boksz (#38379) üzenetére


patomi
őstag

Gyárilag a káva oldalt, meg hátul bizonyos helyeken le van fóliázva méret pontosan.(lehet a képernyő is ebben már nem vagyok biztos) Ha az rajta volt akkor esélyes,hogy új a készülék. Itt ott azért el áll a fólia, tehát ha már volt használva, utána javítva, akkor szerintem az már nem volt rajta.
Amúgy meg minden tartozék,könyv lehegesztett hosszúkás zacsiban kellett, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38387) laszlo168 válasza Tomdriver (#38375) üzenetére


laszlo168
senior tag

Helló, megnéznéd hogy a te tévéd le van fóliázva, és hogy van.

(#38388) yodamester10


yodamester10
őstag

Szevasztok!
Végre eljött az idő és meg lett a 3,5-es 1 terrás külső vinyó.Kérdésem az lenne aki ilyet használ,hogy ha leformáztam a tévével,és beállítottam egy felvételt,DE nincs bekapcsolva a tévé akkor is fel tud rá venni? CI kártyával használom és digitális adásokról lenne szó.Kösz a választ!

(#38389) Tomdriver válasza laszlo168 (#38387) üzenetére


Tomdriver
őstag

Most végeztem az első behangolást, nagyon szép a kép. Keresem a pixel hibát, de nem találom szerencsére. :)) Beszűrődéseket sem találok a feketén, talán a jobb felső sarokban mintha lenne egy kis világosabb folt, de szinte észrevehetetlen. ha kicsit hajolok jobbra-balra, el is tűnik. Eddig még nem állogattam semmit, csak a wifit kapcsoltam össze meg a TV csatornákat néztem végig, képcsöves után jelentős a változás.

A fóliázás rajta van körbe a káván, a hangszórók alján, máshol nincs, a talpon sem. De látszik, hogy gyári, mondjuk azt a csomaglás is elárulta, meg az a jellegzetes új szag a kibontás után. :)

(#38390) LucasGrant válasza yodamester10 (#38388) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Aha, kikapcsolt állapotban is tud felvenni.

(#38391) boksz válasza patomi (#38386) üzenetére


boksz
senior tag

Hétfőn kiderül,
A bolttal semmi gondom, viszont az eladó hangneme ..... katasztrófa !!

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38392) Jumpalaja12 válasza StSanya (#38354) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Na megvettem, hazahoztam mert csak hétfőn tudták volna kihozni. 1 órát tudtam nyúzni most a gyerekek néznek rajta mesét.
Eddigi tapasztalat:
1, A Pana plazma tényleg felrakta lécet még ha csak HD Ready is. Legalábis sima UPC sd adásnál.Gyorsabb mozgásnál a kontraksztok elmosódnak, pixelesednek, fekete nem olyan szép mint a plazmánál, de ennek tudatában vásároltam. Amúgy meg 5x kevesebbet fogyaszt mint a plazma. Azért nem gáz.
2. A böngészője, ha eleinte ráléptem a Google-re olyan szinten befagyott, hogy újraindítás segített. Utánna begyorsult valamiért, pedig a wifi jel stabil volt.
3. A NAS-ra kötött külső meghajtót nem látja, ami kicsit bosszant mert azon is vannak anyagok rendesen.
4. logitech K400 vez nélküli billentyűzetet kezeli de olyan hibákat produkált, hogy gépeltem és 1 leütésnél 5x beírta ugyanazt a betűt.

Ezek amik egy kicsit basszák a csőröm de sokkal több a pozitív tapasztalat mint a negatív. Igazából amit tudnia kell a tv-nek azt tudja. Még holnap hajnalban amíg alszik a család kicsit nyuvasztom.
Köszi mindenkinek aki írt véleményt erről a típusról.

(#38393) patomi válasza boksz (#38391) üzenetére


patomi
őstag

Neked is így kell hozzájuk viszonyulni, mert lenyomnak simán, aztán mehet a fogyasztóvédőkel való fenyegetés...

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#38394) boksz válasza patomi (#38393) üzenetére


boksz
senior tag

Nem igazán lehet, mert ott lesz a 2 év garancia náluk....

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38395) huncutka1029 válasza Jumpalaja12 (#38392) üzenetére


huncutka1029
addikt

A NAS ra telepíts fel egy DLNA klienset, és a routert állítsd be úgy hogy minden csatlakoztatott eszközt egy azon hálózatra fűzzön fel. utána látja majd a tv a tartalmat rajta.

A gyors mozgásokra illetve az elmosódásra kis orvosság a valósághű mozi, vagy a True motion bekapcsolása.
egyszerre csak az egyiket kapcsold be.
a Pixelesedésen segíthet a szuperfelbontás bekapcsolása. (ez amolyan upscaling, elég jól végzi a dolgát)
Nem írtad ,vagy csak nem láttam, hogy STB-n vagy CI modulon keresztül jön az adás?
Illetve Analóg vagy Digitális e a forrásod? Ezek mind hatással vannak a végeredményre. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38396) StSanya válasza Jumpalaja12 (#38392) üzenetére


StSanya
őstag

Software-t frissítettél már a TV-n? Valamit segítene...

Sima SD adás, főleg ha analóg, a plazmán szebb, ez is alap igazság... :)

NAS-on milyen DLNA software fut? Azon kéne talán beállítani, hogy tallózza be a HDD-t...

A böngésző nem nagy szám, éppen csak arra való, ha néha kell valamit megnézni, s nincs kedved bekapcsolni gépet/laptopot, akkor van. :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#38397) huncutka1029 válasza boksz (#38394) üzenetére


huncutka1029
addikt

Dehogynem lehet, ha nem tetszik az eladó hangneme, főleg ha telefonon beszéltél vele, simán bepanaszolhatod, hiszen a beszélgetést rögzítik, és 72 óráig meg is őrzik.
Ha ezen belül jelzel, akkor kivizsgálják, és jöm a bünti az ügyfélszolgálatosnak.
erre azért kínosan ügyelnek.
A Hűségidő meg olyan, hogy egy adott szolgáltatásra kötöd, de ha Ők az abban foglaltakat nem tudják teljesíteni, mert pl szar a TV amit adtak, akkor a szerződést következmény nélkül felmondhatod, hiszen nem teljesítik a szerződés rájuk eső részét... :K :K :K
Olvass utána a fogyasztói jogoknak, hasznos!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#38398) Tomdriver válasza Jumpalaja12 (#38392) üzenetére


Tomdriver
őstag

ez melyik tipus?

(#38399) kosazolika


kosazolika
csendes tag

Sziasztok.Ha indul a windowsal a plex,a böngésző is megnyilik a plexel.Hol lehet ezt a beállitásokban kilőni??

(#38400) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

42LA660S készülékről tudnátok nekem vmi véleményt mondani?
165k ért jutnék hozzá. 47" méretben is van még.

köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.