Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) mazza válasza LucasGrant (#39200) üzenetére


mazza
tag

Sikerült, köszönöm.

(#39202) MR!!


MR!!
aktív tag

42LA620S belseje:

55LB671V ... :DDD

miszter

(#39203) magena


magena
újonc

Hello!
LG 47LM620S tv-n hogy lehet a programokat laptoppal szerkeszteni, sorba rakni. Köszi

(#39204) sixpak válasza MR!! (#39202) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kicsit megviseltnek tűnik...mi történt? :DDD

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39205) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok !
Van lehetőség arra, hogy megtudjam mit tartalmaz az újabb FW , vagy miben nyújt többet mint az előző ?
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#39206) kowik1984


kowik1984
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy LG 47LA660S-es tévét, amihez csak egy ilyen magic távirányítót adtak, és hagyományosat nem. Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet hozzá hagyományos távirányítót szerezni, illetve hogy hogyan lehet kideríteni, hogy milyen kell hozzá?

Koszi!

(#39207) Tomdriver válasza kowik1984 (#39206) üzenetére


Tomdriver
őstag

Én ezt használom 42LA660S-hez. Tőkéletes.

[ Szerkesztve ]

(#39208) huncutka1029 válasza magena (#39203) üzenetére


huncutka1029
addikt

a tv-n sehogy, ki kell menteni róla usb kulcsra, utána laptoppal lehet szerkeszteni a canshort nevű programmal.
Keress vissza, kb 1589 HSZ szól arról, hogyan kell csatornalistát menteni, és szerkesztetni Lg tévéken. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39209) huncutka1029 válasza Attix70 (#39205) üzenetére


huncutka1029
addikt

Nem jellemző, az LG nem ad ki changelogot, frissítésekhez.
Csak tapasztalni lehet, hogy változik e valami.... Ahhoz meg frissíteni kell.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39210) Nenősüljmeg! válasza kowik1984 (#39206) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Én 47lg660v-t vettem ahhoz adták mind a kettőt.
A hagyományosat többet használom. De kell mind a kettő. Nem értem miért csak a magicot adják sok helyen, hiszen néhány funkciót azzal nem tudsz használni...
A másik amit kaptam hozzá olyan amit az előttem szóló linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#39211) Nenősüljmeg!


Nenősüljmeg!
tag

Van lehetőség arra, hogy utorrent klienst telepítsek a tvre?
Most ki kell húzom a háttértárolót, ha új cuccot mások rá.
Kényelmesebb lenne tv-n keresztül töltögetni... :-)

(#39212) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Micro pixel controlról mik a tapasztalatok, vélemények?

(#39213) LucasGrant válasza Nenősüljmeg! (#39210) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

2014es modelleknél, LB670 és felette ahol már adnak MMR-t, ott adnak már újra normál távirányítót is.

(#39214) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem volna csupán:
Az LG 55LA640S LCD tévét vásárolnék...ár/érték arányban megfelelő tévét válaszottam? Illetve ez a televízió valóban 200Hz-es, mint ahogyan azt a gyári adatok is mutatják? :U

(#39215) retesz147 válasza Nenősüljmeg! (#39211) üzenetére


retesz147
addikt

ez engem is érdekelne :D

Xiaomi 13 eu dev...

(#39216) #16729600 válasza atika88 (#39214) üzenetére


#16729600
törölt tag

Belenyúltál a darázsfészekbe a kérdéseddel :) Szerintem valós 100hz es,de az is tökéletes lesz,a méret a lényeg.

(#39217) kowik1984 válasza Tomdriver (#39207) üzenetére


kowik1984
csendes tag

Köszi szépen, kipróbálom!

(#39218) atika88 válasza #16729600 (#39216) üzenetére


atika88
senior tag

Ójjjaj, ettől tartottam :DDD

Miért nincs erre igazából konkrét infó? Annyi infót olvastam már róla ez ügyben, hogy gyakorlatilag már elbizonytalanodtam....igen igen a mértet a lényeg persze, de azért nah...

(#39219) gatos50


gatos50
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
LG 55 la 660S-t vennék 0% THM-el kellene, de ahol van ilyen THM, pl Tesco (Baja), Extrém Digital, ott nincs ez a tipus. Valamerre lát még valaki ebből a tipusból?
Üdv mindenkinek!

(#39220) TMT7TMT7


TMT7TMT7
tag

Sziasztok, már baromi régóta látom, hogy nagyon nagy probléma ez a k***a Hz kérdés, "öröm" látni, hogy legtöbben látatlanban elhisznek bármit bárkinek,amit itt a fórumon olvasnak. . . Folyik a népbutítás. Kíváncsi lennék, hányan veszik a fáradtságot és nem csak az árukereső legolcsóbb boltját képesek kikeresni egy tv-nél,vagy egy külföldi fórumról ugyancsak "megbízható" információra alapoznak, hanem bemennek egy boltba és megnézik a saját szemükkel az adott készüléket. . . Hogy esetleg,de tényleg csak esetleg meggyőződhessenek róla, melyik tv mit tud, s akkor nem kéne beszarni, hogy most akkor melyik tv hány Hz,mit is jelent egyáltalán az MCI, meg egyáltalán a 200 Hz MCI, 400 Hz MCI között látom-e a különbséget. . Mert fotelből baromi jó magyarázni. Illetve van aki észre sem veszi a különbséget s akkor nem kell a drágábbat megvennie,mert árukereső összehasonlító táblában ez nem 200 hanem 400 Hz MCI . .

Egy oldallal korábban már kurvára érthetően leírtam, alátámasztva, melyik tv-nél hogy vannak a Hz-ek, hogy "csinálja" a tv, illetve X+n tulajdonos írta le a tapasztalatát LA620,LA660-ról . . .

Ennyit akartam dióhéjban, többet nem is írok a fórumba, mert akárhányszor feljövök ide egy hónapban 2x, csak felidegel, hogy ugyanazok a kérdések mennek. . .

Át lehetne nevezni a fórumot hány Hz-es az LG tv-m topicra is.

(#39221) Tomdriver válasza TMT7TMT7 (#39220) üzenetére


Tomdriver
őstag

Tiszteljük a szakértelmed. :R

Amúgy engem baromira nem érdekel hány Hz, meg az se, hogy ennek vagy annak a TV-nek ettől jobb a képe vagy kevésbé, a saját és a családom igényeinek feleljen meg és kész.
Úgy is annyiféle képbeállítás van rajtuk, hogy sztem mindenki megtalálja a saját ízlésének megfelelőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#39222) #16729600 válasza TMT7TMT7 (#39220) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezek kár felidegesítened magad,ilyen egy átlag fórum.Minden topikban elhangzik ugyanaz a kérdés naponta X-szer,hiába van összefoglaló vagy első hsz. Mondjuk a gyártónak is megvan ebben a maga sara,hiszen lehetne gy nyamvadt cimke a paneleken,hogy pontosan hány hz es.Ugyxanolyan top secret a dolog,mint Fort Knox belépő kódja,vagy az fw frissítések changelogja.Szóval nem csak a beírkálók hülyék,a gyártó is bekaphatná...:)

(#39223) huncutka1029 válasza Nenősüljmeg! (#39211) üzenetére


huncutka1029
addikt

esélytelen

Zárt SW van a tv-n és semmi mást nem tudsz telepíteni rá, mint amit az LG apps-ban megtalálsz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39224) retesz147 válasza huncutka1029 (#39223) üzenetére


retesz147
addikt

:W :(((

Xiaomi 13 eu dev...

(#39225) MR!! válasza sixpak (#39204) üzenetére


MR!!
aktív tag

55LB671V : zsír új, csak véletlenül összetörték :DDD azt nem tudom, hogy sikerült. (-366.900 HUF)

Kár érte, display látszik nem élte túl. :(

R.I.P

55LB671V

2014.MAY-2014.MAY

[ Szerkesztve ]

miszter

(#39226) retesz147 válasza MR!! (#39225) üzenetére


retesz147
addikt

leesett a kamionról, csak kár, hogy nem az ölembe :O

Xiaomi 13 eu dev...

(#39227) headhunter válasza TMT7TMT7 (#39220) üzenetére


headhunter
addikt

Ezen az oldalon található leírás "hiteles"?

[link]

(#39228) Danika256 válasza MR!! (#39225) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szép :) Bár lehet, hogy csak a külső takaró üvegréteg törött össze a kijelzőnél, ha tudsz szerezni 55"-os szép üveged és kicseréled, lehet olyan lesz mint újkorában . :)

(#39229) Baaraanz


Baaraanz
tag

Mik az eltérések a 47LB670 és 47LB671 között? LG honlapját átböngészve nem látok lényegi különbséget.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#39230) Zjunior válasza Baaraanz (#39229) üzenetére


Zjunior
veterán

Szín vagy káva, perem.
Technikai nincs :)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#39231) parkr válasza Baaraanz (#39229) üzenetére


parkr
őstag

szerintem a 70-es az ezüst színű a 71 meg sötétebb/fekete

(#39232) Baaraanz válasza Zjunior (#39230) üzenetére


Baaraanz
tag

Igen, arra jutottam, hogy a 670 az ezüst, a 671 a metál. De akkor ezek szerint más különbség nincs.
Köszi mindkettőtöknek.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#39233) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!
A szoftverfrissítést mennyire érdemes megcsinálni?
Pár napos 660S tv-n már meg is jelent egy szövegbuborék, hogy van elérhető frissebb sw.
Nem vagyok sw frissítés függő és a tv egyelőre remekül működik! Annak nem néztem még utána mi az, amit konkrétan javít, vagy változtat az újabb sw.
Esetleg van olyan verzió, ami kerülendő?

Másik kérdés, hogy a gyári állapot visszaállítása megában foglalja a gyártáskor telepített sw verzióra történő visszaállást is?

Kösz!

(#39234) huncutka1029 válasza Throme (#39233) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ha nincs baj, nem kell frissíteni
Nincs Changelog, nem tudn mikor mi változik, csak utólag derül ki ha gáz van.
A gyári visszaállítás nem állítja vissza az előző verziót, és te sem tudod megtenni 2012.06-havi frissítések óta.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39235) Throme válasza huncutka1029 (#39234) üzenetére


Throme
veterán

Kösz! Ez így akkor nem túl jó, sőt mi több, veszélyes vállalkozás...

más...

A tv egyik menüpontjában (technikai információk, vagy valami hasonló), ahol a sw verziószámát is közlik, a megadott MAC szám az konkrétan minek a száma?

Használok mac szám szűrést a router-emen és ezt a számot megvadva egyszer sem sikerült a tv-vel a netre csatlakozni.
Majd kikapcsolva a szűrést már sikerült wi-fin fellépni a netre és akkor láttam egy másik - az információs ablakban megadottól eltérő - mac számot kiírva (talán a kapcsolat állapota menüpont alatt). Ezt megadva a router-nek , már mac szám szűréssel is simán csatlakozik a tv a netre...
Így a probléma elhárult, de nem kevés hajtépés után.
Csak az nem értem, hogy az info ablakban lévő mac szám az mi, vagy minek, ha nem használható?

(#39236) Zirowe válasza Throme (#39235) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gondolom az a vezetékes mac.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39237) Bozso68 válasza Baaraanz (#39232) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az LB671 hivatalosan titán színű.

(#39238) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy valaki találkozott már LG 42 LA 620S tévén olyan hibával, hogy se szó se beszéd eltünik a kép tévénézés közben?
UPC Direct+ van beállítva, de néha szoktunk használni Serviio-val PC-ről tévére UTP kábelen át küldött filmeket, de eddig rendes tévénézés közben tünt el úgy a kép, hogy teljesen fekete lett és mikor újra bekapcsoltuk frissítés ablaka jelent meg a jobb alsó sarokban de mivel korábban sok ember panaszkodott a frissítésekre így mindig kinyomtuk, még mindig a gyári beállítással megy, frissítés még eddig nem volt.
Ha valaki tud megoldást illetve miért van ez a képelsötétedés az jelezze már!
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#39239) magena


magena
újonc

Hello! Mégegyszer!!!
LG 47LM620S tv-n hogy lehet a programokat laptoppal szerkeszteni, sorba rakni. Köszi

(#39240) magena


magena
újonc

Amúgy a leírt "settings" gombot mikor és milyen hosszan kell nyomni mert nekem nem mukodik.

Kérlek segítsetek!!!

[ Szerkesztve ]

(#39241) MR!! válasza Danika256 (#39228) üzenetére


MR!!
aktív tag

Nem csak az üveg tört össze. Bekapcsoltuk és ilyen képet adott. Ez K.O. ! :(

miszter

(#39242) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

A jövőben szeretnék venni egy 42LA660S TV-t. Mivel a környező panelok teljesen leárnyékolják a jelet, ezért a tuneren keresztül valószínűleg nem tudom majd nézni a VB-t. IOS-re és Android-ra van a MindigTV-nek appja, amivel szépen lehet nézni az m1 adását tableten és mobilon is. Kérdésem, hogy az LG app store-ban van olyan program, amivel tudnám majd nézni az m1 adását?

(#39243) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

LG tévét szeretnék vásárolni, de ahonnan kinéztem ott azt mondták, hogy 24 hónap bolti garancia van rá és nem gyártói. Ez probléma van különbség a 2 között?

(#39244) huncutka1029 válasza magena (#39239) üzenetére


huncutka1029
addikt

helló mégegyszer elmondom
LM sorozatnál nem elérhető a gyári távirányítóval a hotel mode, amiben ki lehet menteni a csatornalistát.
ezeket olvasd át

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39245) huncutka1029 válasza atee_13 (#39243) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha megbízható a bolt, akkor nincs különbség.
Gyártói garinál: felhívod a szervizt, és jönnek, javítják, vagy viszik a tv-t.

bolti garinál: felhívod a boltot, jönnek, viszik a szervizbe, és hozzák vissza a javítás után.

Neked egyik esetben sem kerül egy filléredbe sem.

Azért érdemes jól körüljárni, mert van olyan webshop, akik nem Magyarországon javíttatják, ilyenkor hosszabb átfutásra kell számítani. Ha ilyen van, kérhetsz cserekészüléket a javítás idejére.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39246) huncutka1029 válasza chatran (#39242) üzenetére


huncutka1029
addikt

biztosan van ilyen app, de ha van tableted, akkor a miracast, vagy widi segítségével a tablet képét kiküldheted a tv-re wifin keresztül.
Egyébként ha panelban laksz, csak akad egy koax kábel, amin alanyi jogon nézni lehet a közszolgálati csatornákat.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39247) atee_13 válasza huncutka1029 (#39245) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi a segítséget!

(#39248) Watt25 válasza huncutka1029 (#39246) üzenetére


Watt25
veterán

Egyébként ha panelban laksz, csak akad egy koax kábel, amin alanyi jogon nézni lehet a közszolgálati csatornákat.
Nem, ez egyáltalán nem így van!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#39249) Baaraanz


Baaraanz
tag

Köszi mindenkinek, végül TITÁN lett :)

Még egy kérdés, tudja-e valaki, hogy a 47LB671-nek van-e Kensington Lock lika?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#39250) parkr válasza Baaraanz (#39249) üzenetére


parkr
őstag

biztos van. elég filléres dolog ahhoz hogy lespórolják.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.