Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Akit érdekelnek az fw frissítések tartalmai, annak ajánlom ezt az orosz linket, írnak benne érdekes dolgokat.

Pl:
If you do not use flash video review , the version 04.22.11 is quite stable. Wi-Fi runs at maximum speed , no problems with DLNA ( eg 5 GHz without password jellyfish begin to spend only 80 Mbps , 60 Mbps with a password ) . Enough for watching movies up to 30 GB.

As for the new - with 04.22.53 , 04.23.22 beta - a new algorithm for video decoder . It differs from all previous unsurpassed quality and smoother images. But not enough CPU performance starts pissing movies > 20 GB.

04.24.01 firmware - no Flash Player, if you need the Flash should only firmware 04.04.07 .

I Sach on 04.24.08 LA620S. The image on the HD and SD noticeably better , but when watching videos on the browser when the browser sometimes lock mode transition fullscreen.

Azt tudom személyes tapasztalatból sajnos, hogy most a legújabbal, 04.24.08, sokat problémázik a wifi és a dlna.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38252) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Aki le tudja ezt játszani gépről 24Hz-en és van kedve nézze meg, hogy a nyíl árnyéka amikor a 2p és az 1p vonalakból jön ki, hogy változik (mennyi idő után lesznek megint normálisak vonalak) a de-judder érték növelésével már amikor bele megy el tud mosódni az egész. Eddig olyan LCD TV-t nem láttam amin ez normális lett volna 2-3 -as De-Juder fölött.

(#38253) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Az LA sorozatú tv-k lejátszák az 1-2 gb-os BDRip-eket (avi, vagy mkv)?

(#38254) Vgabor92 válasza Jumpalaja12 (#38253) üzenetére


Vgabor92
tag

le, mind a 2-t

[ Szerkesztve ]

(#38255) anddroid8205 válasza gyugyo79 (#38250) üzenetére


anddroid8205
csendes tag

Köszi a sok segítséget, bár kicsit nekem ilyen szinten már kínai amiről írtok. :)
A lényeg az, hogy ha belefér a keretbe, akkor a 660 vagy a 690 jobb választás, mint a 620 (bár a direct led-nél nem igazán lenne bevilágítás, ami sztem a 620 előnye), ugye?
Még annyi, hogy a 691 elvileg fehér színű, de a neten a képek alapján inkább csak valami halványabb feketének látszik. Jól gondolom?

(#38256) renasava


renasava
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy 42la660-as tv-t, de gond van az upc telepítéssel, a tv azt írta ki hogy nincs ci modul, nem lehetett mediacardot telepíteni. A set top box-al sem lett jó a telepítés, nincs jel, holnap jönnek a szerelők újra. A net működik a tv-n, pixelhibát nem látok. Szerintetek lehet hogy a tv a rossz? Kiirtam a upc topikba is a kérdést csak szeretném tudni hogy van-e vmi tipushiba esetleg a tv-vel vissza kell-e cserélnem.

(#38257) sixpak válasza anddroid8205 (#38255) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem, a 667 a fehér színű:

[L:/dl/upc/2014-05/07/370471_y0zglrekaepwo8zi_cam00656.jpg](IMG:/dl/upc/2014-05/07/370471_y0zglrekaepwo8zi_cam00656.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

A 690 ezüst, a 691 meg valami matt ezüstös...nem tudom mi a hivatalos neve, majd mindjárt megmondja valaki. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38258) retesz147 válasza anddroid8205 (#38255) üzenetére


retesz147
addikt

saját tapasztalat:
691: "világos ezüst" (világos szürke)
690: carbon-titán, azaz én azt mondanám rá, hogy grafit ceruza szürke....nem fekete, de nem is ezüst....pont a kettő között....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#38259) sixpak válasza retesz147 (#38258) üzenetére


sixpak
nagyúr

Na, akkor az... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38260) Montiii


Montiii
csendes tag

Sziasztok,

Nektek nem volt probléma a User Guide-val az óraátállítás után?

Nekem csúszott 1 órával mindig, ezért GMT+2-re állítottam az időt, és így jó csak.

LG 42 LA620S

(#38261) #16729600 válasza renasava (#38256) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mi az hogy upc telepítés? :U Ha kábelen jön akkor cl modullal be kell hangolni a TV-n az előfizetésnek megfelelő csatornákat, ha STB van akkor meg csak rá kell dugni a TV HDMI bemenetére.

[ Szerkesztve ]

(#38262) gyugyo79 válasza anddroid8205 (#38255) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elvileg technikailag igen gyakorlatilag meg sok mindenen múlik pld ledek száma elhelyezése mennyisége ezek vezérlése stb.A felhősödés az szerintem lutri, bármelyik LCD TV-n bele lehet nyúlni olyanba ami jobban felhősödik és olyanba is ami kevésbé. Ez csak akkor derül ki amikor kibontottad és bekapcsolod. Az egyik technológiából kifoghatsz egy jobbat és a másikból egy rosszabbat. Igazából akinek olyan LCD TV-je van amin nem látszik abszolút semmi felhősödés semmilyen körülménynél az baromi szerencsés (vagy csak ő állítja ezt).
Az egész majd akkor lesz tökéletes ha minden képponthoz külön LED tartozik amit külön vezérelnek a tartalomnak megfelelően tudtommal ilyen még nincs.

(#38263) renasava válasza #16729600 (#38261) üzenetére


renasava
csendes tag

Gondolom ezt csinálta a szerelő. Idáig nem volt még tv a lakásban, ez egy új építésű ház. Tv-be belerakta a mediacardot. erre írta ki hogy nincs CI modul. Aztán meggyőzött hogy a set top box jó lesz, beállította, de nem jött minden csatorna, azt mondta nem tud csinálni vele semmit hívjam az ügyfélszolgálatot. ma már csak annyit ír ki a tv hogy nincs jel (azaz nem jön egyetlen csatorna sem)de a net működik rajta. Nem értek hozzá, hogy mit mihez kell kötni, csak a kérdésem az, hogy lehet-e a tv hibás, a többit rábízom a szerelőkre.

(#38264) sixpak válasza renasava (#38263) üzenetére


sixpak
nagyúr

Első telepítésnél szoktak gondok lenni a UPC-nél...nálam legalább is mindig volt valami gebasz.
Szerintem ha felhívod őket, lehet azt mondják, hogy húzd ki, meg dugd vissza, vedd ki a kártyát, rakd vissza és jó lesz.
Én amikor előfizettem a HD csomagra annak idején, ott sem volt minden zökkenőmentes. Én is felhívtam őket, de már nem emlékszem mit csináltam. :B
Egy próbát megér.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38265) renasava válasza sixpak (#38264) üzenetére


renasava
csendes tag

Köszi, holnap küldenek hibaelhárítót, majd kiderül..

(#38266) Tékozló válasza gyugyo79 (#38247) üzenetére


Tékozló
tag

Pedig egyikben sincs benne amiket én élőben láttam, amiben van, az a 740S egy másik ismerősömnél.
A feljelentés=sóhivatal. Már a válaszuk is annyira érdektelen és lekezelő, hogy tudják nyeregben ők vannak.
Egyébként direkt a de-blur hatásait néztem, de semmi érdemlegeset nem láttam a 740-nél, és a csúcs LG-nél a Mediamarktban sem. Ha rontott a de-judder, a de-blur sem tudott változtatni rajta akármilyen értéken sem. Amikor meg (szinte) nem rontott az a 7 alatti érték a de-juddernél.

(#38267) boksz


boksz
senior tag

Most, hogy így jártam a 2 napost LG-vel, milyen gyakori a LG TV-k meghibásodása ?
Itt a fórumon más is járt így ?
Kicsit elbizonytalanodtam a márkával kapcsolatban, remélem ez elszigetelt egyedi eset lesz nálam, és a csere LG 10-15 évig tökéletesen működni fog ! :)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38268) Lackki válasza boksz (#38267) üzenetére


Lackki
senior tag

nekem is hibás volt, de legtöbbször táp hibásodik, vagy a vezérlőpanel sül el.

Privátot hamarabb észreveszem

(#38269) boksz válasza Lackki (#38268) üzenetére


boksz
senior tag

És neked mit csinált a TV ?
Illetve az új jó ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38270) bubuxp válasza boksz (#38269) üzenetére


bubuxp
tag

Gondolom ilyenkor mint én is elkondolkodik rajta az ember h első benyomás és csalódás.. cseréljen e gyártót vagy maradjon ennél és más széria.. Én pl samsungról váltottam LG-re, nekem 1-hétig bírta a samu és levágta a villanyórát majd többé be sem kapcsolt "képileg meg sem közelítette ezt a mostani LG-t"!. Megcsinálták majd váltottam LG-re de az első 2 -be egyből belenyúltam mert vissza kellett vinnem hibás volt... de volt már philips ledem is és az is bedöglött.. de én azt mondom ha az ember kifog egy jót legyen az bármi márka akkor az megfogja hálálni. Nagyon remélem végre kifogtam az 50la660s-el amit használok.

(#38271) yodamester10


yodamester10
őstag

Nálam most ki van kapcsolva a frissítés,melyik a mostani verzió,és van-e jelentősége?

(#38272) boksz válasza bubuxp (#38270) üzenetére


boksz
senior tag

Marad az LG mert teszik, csak a bizalom ugye....
Cseréltetem és bizakodom !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38273) LucasGrant válasza yodamester10 (#38271) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

04.24.08 a legfrisebb most.

(#38274) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én most találtam egy hibás pixelt a tegnap vásárolt tvn, eddig ilyennel nem is találkoztam még lg tvnél.

Gondolkodom, hogy mi legyen, eladó mondta, hogy 3 napig visszaveszi a bolt, ha ilyet tapasztalok, utána viszont a lg gariban csak 7db hibás pixel után fogadja el, ellenben még ugye van a 8 napos elállásom is, ha erre kerülne a sor.
Viszont ez volt az utolsó darabjuk.

Még néznem kell mennyire zavaró, mert rendes használat közben nem látszódik, csak a tesztképeknél jött elő.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38275) boksz válasza Zirowe (#38274) üzenetére


boksz
senior tag

Hol vetted ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38276) boksz válasza boksz (#38275) üzenetére


boksz
senior tag

Faja, azt mondta bolti emberke, hogy elviszik a TV-t ( adnak addig használtat, hogy tudjak tévézni ha kérek )
megnézik, hogy ne én állítottam-e el valamit!
Szerintem a 72 órás csere garancia él mivel kedden hozták és tegnap már beszéltem velük. Ki kellene cserélni szó nélkül nem ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38277) Zirowe válasza boksz (#38275) üzenetére


Zirowe
nagyúr

emátrix
Bolttal semmi bajom, nagyon rendesek, csak még én nem találtam ki mi legyen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38278) bubuxp válasza boksz (#38276) üzenetére


bubuxp
tag

3 napon belül azonnali csere, vagy toldod és másikra csere vagy péz vissza, ezek szerint rendesek mert nekem eddig egy bolt sem vitte vissza nekem kellett a 3-napon belül vissza vinnem mindég... ja és ilyet h csere készüléket soha nem ajánlottak fel. de minek addig a használt tv? Azt aznap meg kell oldani ahogy viszik.

(#38279) #16729600 válasza boksz (#38276) üzenetére


#16729600
törölt tag

Használt cserekészülék?Elmennek a jó büdös francba.Még hogy megnézik,hogy Te állítottál e el valamit.Olyan opció nem létezhet,hogy elállítasz valamit és attól elromlik,hacsak nem feszítővassal esel neki.Ne hagyd magad és ragaszkodj az új készülékhez,vagy pénz a visszafizetéshez.

(#38280) boksz válasza #16729600 (#38279) üzenetére


boksz
senior tag

Én sem értem, látszik a képeken ( elküldtem nekik emailben ), hogy nem állítási probléma.
Szerintem ez nem beállítási probléma :

Lehet a boltvezetőt kellene kérnem a telefonhoz.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38281) bubuxp válasza boksz (#38280) üzenetére


bubuxp
tag

ragaszkodj azonnali cseréhez nem kell ezt ragozni nekik! Ha jönnek a rosszért már hozzák is jövet az újat és ezt közöld is velük,itt nincs ilyen h bevizsgálás meg hasonló mivel 3 napon belül van!

(#38282) #04441088


#04441088
törölt tag

Ez a féle garancia mit is jelent pontosabban LG 42LA660S-nél? A bolt:link.
'A termékekhez a forgalmazók által kiadott országos garanciát adjuk. '

:R

(#38283) farkas-j válasza gyugyo79 (#38262) üzenetére


farkas-j
őstag

Rosszul tudod, mert már gyártanak is ilyet és kapható is néhány boltban. OLED-es készülékeknek hívják őket. ;) Szerves alapú aktív fénykibocsájtó "elemekből" épül fel a kijelző, ezért nincs szükség hátsó megvilágításra. Működéséből fakadóan ennek már tökéletes a feketéje, így versenytársa már ebben a plazmának ;] Az LG-nek is vannak ilyen készülékei. Az ára.... hát az nem az én pénztárcámhoz van kitalálva :( Egyébként a Samsung Galaxy S3 S4 sorozatú telefonjai (lehet, hogy már az előzőek is) ilyen alapú kijelzővel vannak szerelve.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#38284) boksz válasza bubuxp (#38281) üzenetére


boksz
senior tag

Megint felhívtam őket, azt mondták jövő héten cserélik egy másikra.
Kellemetlen ez a szitu nekem is, nem nagyon szeretek keménykedni de ez van,rendesek voltak a képeket látva beismerték, hogy nem beállítási probléma, és elküldték a képeket az LG-nek is.

Remélem úgy is lesz ahogy mondták ( de utálom az ilyet :U )

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38285) #16729600 válasza boksz (#38284) üzenetére


#16729600
törölt tag

Akkor lennének rendesek,ha nem próbálkoznának be ilyen ócska indokokkal.Szó nélkül cserélni kellene,mindenféle telefonálgatás,meg győzködés,meg bekeretezett fotók küldése nélkül is.

(#38286) boksz válasza #16729600 (#38285) üzenetére


boksz
senior tag

Gondolom gondolták, hogy elállítottam a piros színt..... és rögtön reklamálok.

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38287) samspade válasza #04441088 (#38282) üzenetére


samspade
csendes tag

Hivatalos LG garanciát adnak, tehát nem boltit. Pont a minap írta Edenyke fórumtárs, hogy az ematrixnál is LG gari van (pici bordó füzetke).

(#38288) #04441088 válasza samspade (#38287) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen. Pedig átfutottam pár hozzászólást, de úgy néz ki, hogy azt épp kihagytam. boksz kolléga esetét olvasgattam jobban. :R

(#38289) gyugyo79 válasza farkas-j (#38283) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az OLED az LCD ?

(#38290) retesz147 válasza boksz (#38286) üzenetére


retesz147
addikt

ha nem túl diszkrét a kérdés, megkérdezhetem, hogy hol vetted a TV-t...melyik ez a bolt?

Xiaomi 13 eu dev...

(#38291) boksz válasza retesz147 (#38290) üzenetére


boksz
senior tag

Nem tudom, hogy leírjam-e, mert segítőkészek, gyorsak, pontosak, aki hozta a TV-t ott dolgozik, segített a beüzemelésben. 1 nap alatt vidéken volt a készülék !
A TV hibája nem az ő saruk, és az, hogy telefonon mondtam, hogy piros a kép még gondolhatták, hogy én csesztem el valamit ami érthető is valamilyen szinten. Gondolom volt olyan esetük nem egy nem kettő, hogy kimentek és kiderült a kedves vevő rontott el valamit.
Én is kereskedelemben dolgozom tudom milyen a sok reklamáló vevő :)
De amint meglátták a képeket, rögtön rájöttek, hogy a TV rossz, és mire felhívtam őket már ők mondták, hogy félre is tették a másikat és cserélik.....

De ha szeretnéd tudni priviben leírom, nem szeretném rossz fényben feltüntetni őket, lehet én nem vagyok elég határozott emberke :))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#38292) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

LG la 660s tv-be, UPC direktkártyához használ valaki itt CI modult? Tudna valaki ajánlani árban elfogadhatót ami szépen kezel mindent a műholdas szolgáltatással kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#38293) #16729600 válasza Jumpalaja12 (#38292) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én ezt a Technisat modult használom.Az új ICE UPC kártyákhoz kifejezetten ajánlott.Itt Ausztriában € 35.95

[ Szerkesztve ]

(#38294) Jumpalaja12 válasza #16729600 (#38293) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Vélemény?

(#38295) #16729600 válasza Jumpalaja12 (#38294) üzenetére


#16729600
törölt tag

Német termék,tökéletesen jól üzemel tudja az irdeto kódolást is,ha regeled a kártyát a gyártó oldalán régiótól függően 3-5 év garancia kiterjesztést kapsz rá.Érdemes valahonnan Ausztriából rendelni,mert máshol kb 50-60 € .

[ Szerkesztve ]

(#38296) Jumpalaja12 válasza #16729600 (#38295) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Magyarországon 11800-20000 láttam, de szétnézek osztrák oldalakon is.

(#38297) gyugyo79 válasza Jumpalaja12 (#38292) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én mascom irdeto cryptoworks modul-al használtam a TV-t. A 0D97-es és a 0D02 CAID-s kártya is jól ment benne és ebben kikapcsolhatók a CI üzenetek (Boxban használva 1 TP-ről 2 csatornát is tud egyszerre kezelni így felvétel mellett lehet nézni mást). Használtan vettem 6000 Ft -ért. Szigorúan nézve a fentebb írt Technisat CI is jó és én is azt javaslom, hogy ha nem félsz neten rendelni akkor néz szét. Pld. a netboard sat fórumán most is hirdetnek egy Eurocam irdeto cryptoworks modul -t 6000 Ft-ért csak oda regisztráció kell, hogy lásd a hirdetéseket. De lehet ilyeneket másfelé is találni.
Amit véletlenül se vegyél az azok amik csak mpeg-2 -esek mert a HD csatikat azok nem tudják és sokszor dobnak csatornaváltáskor hibát mert túl lassúak.

(#38298) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok,

végre eljött az idő,hogy lecseréljük a TV-nket :)

Abban kérném a segítségetek,hogy az e-digital-nak van most 0% THM-es akciója ( ha tudtok mást Pécsen akkor az is jó,de csak 0% THM-es érdekel) és ,hogy ott melyik TV-t vennétek meg,ami jó sokáig TV is lenne? :)

A felső határ 250k,
Gépről közvetlen vagy wifin keresztül szeretnénk nézni a FULL HD filmeket.
Feliratot is kezelje rendesen
Akár a telóval is szinkronba hoznám ( LG G2 )
És a képe olyan éles legyen,hogy hozzá érek akkor elvágja a kezem :))

És tartalmazzon minden olyat,ami a mai korban kötelező :DDD

Mire figyeljek oda a vásárlásnál? Annyi TV van fent,hogy most egyenlőre elveszek a kínálatban.

Köszönöm a segítséget előre is, remélem tudtok segíteni :)

(#38299) Jumpalaja12 válasza gyugyo79 (#38297) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Köszi szépen a választ, amúgy be vagyok regizve ott is. Miböl látom, hogy mpeg-2-es vagy 4-es? Rá van írva?

(#38300) Jumpalaja12 válasza szinimini (#38298) üzenetére


Jumpalaja12
tag

Én is azért kérdezösködök itt a fórumon mert az edigitalban szeretnék venni LG 55 LA 660s-t. Most viszonylag jó árban van a boltban és én is hitelre venném, plussz az asszonyt is sikerült meggyőznöm, hogy a méret is számít. Igaz, hogy tavalyi model, de jó ár érték arányban van. Munkáltatói igazolás holnap lesz kész ezért holnap megyek megvenni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.