Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) metal01 válasza HSM (#79748) üzenetére


metal01
őstag

Én már jártam úgy, hogy minden további nélkül megette a T400 a RAM-okat, aztán random fagyi meg BSOD volt. Memteszt 2 óra után kezdett hibákat dobni. Ugyanez a RAM egy DELL-ben azóta is megy hiba nélkül. A TP kapott egy másikat, azzal jó :)

(#79752) HSM válasza metal01 (#79751) üzenetére


HSM
félisten

Persze, van ilyen is. De azért ez nem annyira tipikus. Az sokkal inkább, hogy 2*4GB-os kiszerelésnél az ember belefusson az elsőgenerációs i prociknál nem támogatott modulba. Akinek eladtam a T420-am gyári 1*4GB ramját is csak emiatt aggódott, és akitől vettem bele a vatta új 2*4GB-ot, annak is azért lett eladó, ment nem ette meg az elsőgenerációs i5-je....

(#79753) #27813376


#27813376
törölt tag

Most azt szeretném tudni, biosban mi a különbség ha Discrete, vagy ha Nvidia-ra állítom a grafikát?

(#79754) Tim82 válasza #27813376 (#79753) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79755) #27813376 válasza Tim82 (#79754) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ezt láttam. Akkor Nvidia+OS detected, és annyi. Igaz? Köszönöm szépen. :R

(#79756) Tim82 válasza #27813376 (#79755) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79757) Chaser válasza Zaied (#79739) üzenetére


Chaser
titán

1066/1333/1600 is megxy benne, annyin amennyit a ram vezérlő enged, 1066-on
Csak arra figyelj oldalanként 8 chipes ram legyen, ne négy, újan általában csak utóbbiakat lehet kapni, a chipenkénti 512mb miatt azt nem kezeli a cpu ram vezérlője. Holnap tudok mondani olyan típust ami biztos jó, talán 1600-os hynixaim vannak most.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79758) Zaied válasza Chaser (#79757) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nagyon halas vagyok :R :R :R

(#79759) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv! Időközben kiderült, hogy valóban az A-DATA SSD térdelt le a notimban, szóval picit fellélegeztem, hogy nem az alaplapnak lett valami gyíkja :U Így most kénytelen voltam a HDD-re visszatenni a Win-t...
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet visszaállítani azt a funkciót (X240-ről beszélünk), hogy a 16 gigás SSD-t ismét tudja a gép cache-ként használni? Milyen szoftvert kell feltelepíteni? A BIOS-ban be kell valamit állítani?
Thx!

(#79760) bads1


bads1
aktív tag

X200s-t szeretnék újrapasztázni, kell hozzá speckó csavarhúzó vagy elég a sima csillag? Csak a palmrestet és a keyboard bezelt kell eltávolítani hozzá vagy a lapot is ki kell szedni?

(#79761) Chaser válasza Zaied (#79758) üzenetére


Chaser
titán

Lassan meglesz.

bads1 Atomjaira kell szedni kis túlzással. Hűtő alul van, ki kell venni a lapot is. De elég egyszerű. Tabletnél mókásabb volt:) Manualt letöltöd szépen benne van mi a sorrend. Én normál csavarhúzóval szoktam csinálni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79762) bads1 válasza Chaser (#79761) üzenetére


bads1
aktív tag

Épp a manuált nézem.. Kösz. Remélem a végére egy csavar sem marad ki :)

(#79763) Chaser válasza Zaied (#79758) üzenetére


Chaser
titán

HMT351S6EFR8A-PB hynix
RMT316OED58E9W-1600 ramaxel

Ezek vannak benne, ebből is látszik a lényeg a chipkiosztás. Sok ramot használtam 500-asban egyikkel sem volt gond, nehéz mellényúlni persze nem lehetetlen.

DarkChild Gondolom SSHD, tudtommal semmit nem kell állítani, a win használja ahogy szükségét látja.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79764) DarkChild válasza Chaser (#79763) üzenetére


DarkChild
senior tag

Közben megtaláltam: az ExpressCache szoftvert kell feltelepíteni, aztán reboot és utána már bekonfigurálja magának. Meglepő mód beavatkozás nélkül is szépen megoldotta egyedül a progi, pedig azt hittem bezavar majd, hogy a Windows arra a meghajtóra pakolta fel az egyik láthatatlan rendszerpartícióját.

(#79765) Zaied válasza Chaser (#79763) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi :R
Már találtam is :DD

(#79766) Gondwana válasza Chaser (#79763) üzenetére


Gondwana
addikt

(a chipkiosztàs màsodlagos, amikkel talàlkoztam nemmindenbenműködő ramokkal, ott màsik gépben (nem TP mert az SPD tp-ben nem olvashatò rendszerint) kiderült, hogy 1066-os clock-tàblàt nem is tartalmazott az SPD.
Szerk: persze, C2D meg arrandale nem tudja cìmezni a 8GB-os modulok màsodik oldalàt)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#79767) rgeorge válasza Gondwana (#79766) üzenetére


rgeorge
addikt

((a 20-as sorozatos TP-kben már olvasható az SPD, talán a CPU-ba integrált memóriavezérlő miatt.))

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#79768) YumeD válasza Gondwana (#79766) üzenetére


YumeD
tag

Arrandale 4x8GB -ot vígan címez i7 mellett, tapasztalat.

(#79769) YumeD válasza rgeorge (#79767) üzenetére


YumeD
tag

Már a 10-es széria is, elég ha megnézed a wistron kikerült sémákat...

[ Szerkesztve ]

(#79770) jani0114 válasza metal01 (#79751) üzenetére


jani0114
tag

Szerintem az a maradék kóborfeszültségek bosszúja volt!... :)

(#79771) metal01 válasza jani0114 (#79770) üzenetére


metal01
őstag

?

(#79772) Chaser válasza Gondwana (#79766) üzenetére


Chaser
titán

Amikkel én találkoztam 1x4 chipes felállással, nem ment más gépben sem. Ezek csak sandytől felfelé működtek. Hogy most a chipkiosztás miatt, vagy mert nem tudnak 1066-on menni az érdekes, de működés szempontjából sztem lényegtelen. Na az mondjuk érdekes volt, hogy ua. a ram egyik 8570-ben ment, másikban nem:)

rgeorge Első gen. core i-nél is cpu-ba integrált a vezérlő, és ahogy rémlik 510-nél már kiköpi a ram típust bármi, bár lehet rosszul emlékszem. 500-asnál meg semmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79773) YumeD válasza Chaser (#79772) üzenetére


YumeD
tag

Nem memóriavezérlőtől függ, core2-es asus gépben simán átflasheltem oc-kor a ramokat, amiből a t61 képtelen volt kiolvasni boot után bármit. Lenovo tiltotta le annó boot után az SPD elérését.

High density ramokról bővebb infó:
[link]

(#79774) totron


totron
addikt

T500 kijelző-vibrálás, még mindig. Jól sejtem, hogy ha a videokártya bűne lenne ez, a külső kijelzőn is megjelenne a probléma? Mert hogy nem teszi.
De hogy valami jót is mondjak: ebbe a felbontáshoz képest kis méretbe bezsúfolt képpontszám ad egyfajta finomságot, precízséget a megjelenített képnek, amire könnyű rákattanni. Kár, hogy élvezhetetlen.

(#79775) Chaser válasza YumeD (#79773) üzenetére


Chaser
titán

Attól függ mi nem függ tőle:D

totron Talán inverter, az nem nagy pénz. Megnézném másik táppal is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79776) Tom1939


Tom1939
őstag

Szeretném megkérdezni hogy a thinkpadok gariztatásával mi mostanában itthon a tapasztalat? Illetve maguk az új thinkpadek milyenek minőségben?

Azért kérdezem mert horrorsztorikat hallok mostanában ebben a témában és nem feltétlenül csak ideapadokról.

A dell garival el lettem kényeztetve, de a thinkpadok mindig tetszettek (de valahogy konkrét vásárláskor dell vagy hp üzleti notijaim lettek) és most bejelentett p70 széria tökéletes lenne (jó videókari, ips kijelző és mobilnet modem egyben).

(#79777) YumeD válasza Chaser (#79775) üzenetére


YumeD
tag

A memórián található spd kiolvasása. Bios után, boot előtt tiltja a Lenovo a régebbi típusoknál, okot ne kérdezd...

(#79778) Chaser válasza YumeD (#79777) üzenetére


Chaser
titán

Az nem volt kérdés. Valamiért biztos jó nekik, hogy szét kell kapni a gépet ha kíváncsi vagyok milyen ram van benne:)
A főtéma az volt, mért nem megy 1x4gb-os modul 1x4 chipes oldalankénti kiosztással sandy cpu előtt. De ez biztosan memóriavezérlő miatt van és nem lenovo specifikus, más gépeknél sem megy ilyen ram.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79779) Tikakukac válasza Tom1939 (#79776) üzenetére


Tikakukac
titán

Szeretném megkérdezni hogy a thinkpadok gariztatásával mi mostanában itthon a tapasztalat?

Passz, 2 hete ment be az x230 még nem tudok róla semmit. Ami amiatt mondjuk gázos, hogy ennyi idő alatt egy 5110 megjavítódik, árban úgy 3-4* a diffi.

Illetve maguk az új thinkpadek milyenek minőségben?

Ha pénzt adsz érte tehát nem céges akkor azért viccnek drágák meg kell hagyni.

Maradjunk Precinél inkább, ultrabook WS-eket meg halasszuk még.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79780) YumeD válasza Chaser (#79778) üzenetére


YumeD
tag

Bocs, csak azt hittem a szövegkörnyezetből kiderül. Amúgy jah, nagysűrűségű ramok csak 2nd gentől mennek. Csak a fentebbi "nem mindegy hol van a memóriavezérlő" tartalmú problémára írtam a fórumtársnak, hogy spd szempontjából hótt mindegy :)

(#79781) Chaser válasza Tikakukac (#79779) üzenetére


Chaser
titán

Az én 5010-em 1 hónapig volt benn, több hibával jött vissza mint ahogy beküldtük:D 5110-es nbd garival meglett kvázi egyből. Ha dell akkor nbd, szerviz gar azért lutri erősen. Már csak emiatt is dellt vennék ha új gépről lenne szó. TP-nél csak on-site van, de nbd nincs?

YumeD Igen ez így van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79782) Tikakukac válasza Chaser (#79781) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerviz meg szervizes függő sajnos Dellnél erősen. Maga az alkatrész lejön csak ha olyan helyre viszed akkor szopó van. Sajnos ismerős szitu.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79783) soldi3r válasza Chaser (#79781) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert az az NBD sem szokott az lenni, esetleg Pesten talan, de az meg kit erdekel? :DDD

E30 (oo=[][]=oo)

(#79784) Tom1939 válasza Tikakukac (#79779) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi! Ahogy nézem a P70 nem "ultrabook" workstation lesz hanem rendes (ezt a kis vékonyka workstation lásd dell M3800 én is hanyagolnám).

Én is maradnék a precision vonalon ha teljesítik amit a P70 igen (IPS és mobilinternet modem együtt, ez eddig sehol nem volt). Majd meglátjuk mit gurít a dell M7710 (állítólag ez lesz a neve, nagy változások jönnek, csak nehogy ez legyen ultrabook...)

[ Szerkesztve ]

(#79785) Tikakukac válasza soldi3r (#79783) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagykanizsa elég messze van Pesttől szerintem és simán gariztam oda is nemrég.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79786) Chaser válasza soldi3r (#79783) üzenetére


Chaser
titán

Nem pesti vagyok:) Szentesen gariztattam párszor a 1520-ast apró-cseprő dolgokkal, 5110-es meg kméti volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79787) soldi3r válasza Tom1939 (#79784) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs? Dell premium panel, a WWAN-nak meg van slot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#79788) Tom1939 válasza soldi3r (#79787) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem minden prémium panel ips, és hp elitebook és dell precision sem hagyta az ips-t wwan együtt konfigurálni. Külön külön igen. Legalábbis egy éve mikor utoljára próbáltam (mondjuk zbookon nem próbáltam).

Szerintem a wwan zavarja (vagy reméljük már csak zavarta a régebbi típusokban) valamilyen módon az ips kijelzőket.

Szerk: Magyarrul ips-sel rendeled akkor ott a slot a wwan-nak de ha bezavar akkor széttárják a kezüket, nem gyári garis. Ezt köszönöm nem kértem.

[ Szerkesztve ]

(#79789) Chaser válasza Tom1939 (#79788) üzenetére


Chaser
titán

e7440 van fhd ips-sel és wwan-nal pl. Ha ips kijelzőt zavarna akkor tn-t is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79790) Tikakukac válasza Tom1939 (#79788) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem a wwan zavarja (vagy reméljük már csak zavarta a régebbi típusokban) valamilyen módon az ips kijelzőket.

Biztosan nem. Ha zavarná akkor másban is zavarná. Semmi köze a pixeleknek ahhoz, hogy milyen rádiófreki éri őket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79791) soldi3r válasza Tom1939 (#79788) üzenetére


soldi3r
veterán

Mi zavar be minek micsodat?

E30 (oo=[][]=oo)

(#79792) Tom1939 válasza Tikakukac (#79790) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát nem tudom mi volt a probléma, de 17,3 méretben valamiért nem engedtek együtt rendelni ips-t és wwan-t. Se hp, se dell. Dell rendelő felülete külön kiírta hogy ips és wwan együtt nem (hp kicsit kevesebb variálást engedett) Pedig nagyon akartam és ki is fizettem volna az ips felárat boldogan.

Szóval technikailag nem tudom miért nem engedték (vagy lehet hogy valami agyament üzleti döntés volt?).

[ Szerkesztve ]

(#79793) Tikakukac válasza Tom1939 (#79792) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem technikai ez biztos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79794) Zahze


Zahze
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni egy hasznalt t410-es vásárlásával kapcsolatban. Megeri 69-ert meg ilyen lapost venni? (I5 - 520mes procival)
4GB ram van benne, ezt lehet meg bővíteni? Illetve ODD box-al lehet e bele SSD-t tenni?
Mit erdemes használt lapos vásárlása elott le ellenőrizni? Elore is koszi a valaszt :)

Talk is cheap. Show me the code - Linus Torvalds

(#79795) Tim82 válasza Zahze (#79794) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem kapsz olcsóbban is.

8 GB RAM (2*4) a maximum.

Lehet, itt Ultrabay Slim Serial-nek hívják a kompatibilis "ODD boxot".

Szerintem zsanérok, kijelző, külső állapot-portok-billentyűzet-touchpad, hőmérséklet-értékek működés közben, ne legyen lejelszavazva a BIOS.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79796) bads1 válasza Zahze (#79794) üzenetére


bads1
aktív tag

Ennyiért T420-at is kapsz, inkább azt venném.

(#79797) Chaser válasza Zahze (#79794) üzenetére


Chaser
titán

Ha 10-es akkor inkább 510, az meg is ér ennyit nagy felbontású kijelzővel meg jó akkuval patika állapotban. De ha elég 14" akkor 420-ast ennyiért sztem is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79798) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok, ismét kérdéssel fordulok hozzátok thinkpad t40 xpvel telepitve minden fennvan rajta de a gép mégis szaggat youtube lejátszás közbe illetve online film lejátszás közben is. cpu 100% on van de mielőtt behalt a gépen az xp rendesen ment állítólag minden. kérdés mi lehet A BAJ?

VÁLASZOKAT ELŐŐRE IS KÖSZÖNÖM :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#79799) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok, a Thiknpad T431s-em fedelén repedések jelentek meg két oldal a zsanérok körül :( ... semmi más sérülésnyom nincs a gépen ... a repedések okát nem értem, mert mindig vigyáztam a gépre ... táskában szállítottam... persze mivel munkagép ezért napi 12-16 órát használom (programozásra) és néha elég proci igényes feladatok elvégzésére és ilyenkor természetes, hogy melegszik ...

még körülbelül 1-1,5 év garancia van rá ... szerintetek garanciában megjavítják? Esetleg ez tipushiba?

(#79800) Dhampir válasza Rolly (#79799) üzenetére


Dhampir
félisten

Próbáld meg garanciáztatni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.