Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) Chaser válasza MasterHUn (#79798) üzenetére


Chaser
titán

Vga driver fenn van? YT ilyen gépen max hd felbontásban megy de inkább alatta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79802) Francia91 válasza MasterHUn (#79798) üzenetére


Francia91
veterán

Maximum 480p-ben fogsz tudni YouTube-ozni vele, de a 360p sanszosabb....
Öreg a hardver, nincs hardveresen támogatott Flash gyorsítás, a proci próbálja izomból tolni a Flash tartalmakat... Ez ilyen, törődj bele

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#79803) Rolly válasza Dhampir (#79800) üzenetére


Rolly
veterán

megpróbálom de eléggé elkeseredtem ez a 4 Thinkpadem ... remélem gariba megcsinálják mert ha nem akkor asszem másik márkát választok Thinkpad helyett, mert nagy csalódás érne mivel tényleg ilyen jól még egyik Thinkpademmel sem bántam mint ezzel ....

(#79804) Koga777


Koga777
tag

Sziasztok!
Akkut keresek T420-ba. Visszaolvastam, az utángyártottakat nem ajánljátok, tehát eredetit. Hol tudom legolcsóbban megvenni? Mármint egy megbízható boltot keresek, ahol csakugyan eredetit adnak.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#79805) Chaser válasza Koga777 (#79804) üzenetére


Chaser
titán

Az árból rá fogsz jönni, olyan 35e környékén lehet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79806) Koga777 válasza Chaser (#79805) üzenetére


Koga777
tag

Köszi szépen. Találtam egyet a hardveraprón.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#79807) vikcsi válasza Koga777 (#79804) üzenetére


vikcsi
aktív tag

első találat :U

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#79808) Chaser válasza Koga777 (#79806) üzenetére


Chaser
titán

Megnézem elvileg nekem is van egy felesleges fullos, nem tudom jó-e 420-hoz.

vikcsi És ez mikor volt gyári?:)

szerk: És mióta vásárlunk 86 értékeléses eladótól bayen :F

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79809) Chaser válasza Koga777 (#79806) üzenetére


Chaser
titán

szia, ilyen akkum van:
9 cellás panasonic gyári 1% elhasználtsággal, 5-6 órás t510-zel, te gépedben inkább 6-7-8, 15e ft postával

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79810) sss válasza Chaser (#79809) üzenetére


sss
senior tag

X61s akkud nincs véletlen? :B

(#79811) soldi3r válasza Chaser (#79809) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez privatnak indult? :D

E30 (oo=[][]=oo)

(#79812) Revenge


Revenge
tag

Ultragyors kérdés, ebayről ha rendelnék 9 cellás akkut for T61 tehát nem original lenovo, mert az 77ezer ft, szerintetek tönkrevágná a gépet, esetleg tapasztalatok? 9800ft-ért free shippinggel 9 cellás 6600mah-s T61 akku elég csábitó, vagy ne gagyizzak? Esetleg valakinek tapasztalata?

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#79813) Chaser válasza sss (#79810) üzenetére


Chaser
titán

Az nincs.

soldi3r Jah:)

Revenge Vkinek bejön vkinek nem. Ha 15-ös van hozzá 9x %-os akkum bayes ugy. árért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79814) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok!
Tudan nekem vki ajánlani T400hoz kijelzőt? 1280x800 vagy 1440x900-as mennyibe kerülne?

(#79815) vikcsi válasza Chaser (#79808) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Kép s leírás szerint annak tűnik, de tovább keresgélve lehet van hitelesebb is, ha ez nem lenne az...
86 pozitív az jó, még nem kapott negatívot, nem csak 10000 üzlet után lehet valaki jó eladó.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#79816) Chaser válasza vikcsi (#79815) üzenetére


Chaser
titán

Leírás szerint:
Brand:
Unbranded/Generic = noname ugy.
Compatible Model: 42T4796 42T4817 ezek a komaptibilis fru-k. Képként gyári van kinn.
Original nem azt jelenti gyári, hanem hogy új, eredeti csomagolásban.
Ebayen 500 alatti értékelés semmit nem jelent, attól független lehet korrekt az eladó. Nagyon korrekt ha gyári képet rak fel ugy. akkuhoz. Az eredeti gyári szavacska ebayen a genuine.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79817) vikcsi válasza Chaser (#79816) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Genuine... tudom... igazad van, csak felületesen futottam át. Úgyis csak egy példa volt...

Függetlenül ettől, amíg visszakapom a pénzt, nem kell olyan sok értékélésnek lennie, csak jók legyenek a meglévők. Szerintem mindenki kezdte valahol

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#79818) Chaser válasza vikcsi (#79817) üzenetére


Chaser
titán

Az is úgy működik, x reklamáció után azt veszed észre hoppsz, törölték a regem:D Nyilván arra kell törekedni, reklamált ügyek száma minimális legyen. És nem feltétlen kapod mindig vissza a pénzt, van rá sok ellenpélda. Ennyi értékeléses eladó alapból kilőve, azt meg kell hagyni a kezdőknek, sztem mi azon már túl vagyunk:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79819) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Nem nagyon találom a keresővel: a T450s-nél az M2 slotba csak cache-elésre alkalmas modul tehető, vagy elbír egy olyan SSD-t is, amiről bootolni lehet? Egy 60-80GB-os szerintem bőven elég lenne. Gondolkodom majd a jövőben egy ilyenre újítani, de ettől is függne, hogy melyik verziót vegyem belőle.

(#79820) vikcsi válasza Chaser (#79818) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ezért szoktam megegyezni az eladóval ebayen kívül ;]

Bizonyára már szedett szét valaki lenovo akksit, hol kezdjek hozzá? 14" T60 6 cellást kellene felújítani, ha lehet :F

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#79821) Tikakukac válasza vikcsi (#79820) üzenetére


Tikakukac
titán

felújítani

Felejtős.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79822) Chaser válasza vikcsi (#79820) üzenetére


Chaser
titán

Cool, még szerencse hogy nem közvetlen a bay vág ki hanem a paypal ;]

Lehet felújítani, kár hogy majdnem annyiba kerül mint egy bolti gyári akku ára:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79823) Revenge válasza Chaser (#79822) üzenetére


Revenge
tag

egyébként ámulok és bámulok, hogy egy 10 éves notit használunk és egy faca akkuval 6-7-8 órát tudjuk használni. Ezt egy ma boltban megvásárolt 120ezres notival hol teszed meg? ...csak úgy lábjegyzet. :)

szerk.: Chaser, már árulom a VGA-mat, nemsoká meghirdetem a hangkártyámat is, és ha jó az akksid a T61-embe, akkor folytatjuk a eszélgetést. :) :K

[ Szerkesztve ]

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#79824) Chaser válasza Revenge (#79823) üzenetére


Chaser
titán

Az 510 kényelmesen 5 óra felett tud 9 cellással, ami nekem volt nvidiás. A 20-as szériában meg már sandy van ami még kevesebbet eszik, intel vga-val reális +2 óra.
Mai gépek hát..ilyen 30-40wh akkuk :F Kisebb fogyasztás van, de hát na.
Válaszoltam már, abba a gépbe nem jó az akku sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79825) Tikakukac válasza Revenge (#79823) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapacitásban ha belöknél egy 9 cellásat a 120k-s gépbe meg elkezdenél youtube és társait tolni romra lenne verve a 10 éves noti, nyugi.

6-7-8 óra meg erősen attól függ mit nézel és csinálsz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79826) Chaser válasza Tikakukac (#79825) üzenetére


Chaser
titán

Akarod mondani tolnál, ha lenne.
Nyilván 2 óra alatt is le lehet meríteni 90wh akkut is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79827) FoxiestFox válasza Chaser (#79824) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen felhasználás mellett?
Fél fényerő, wifi off, szövegszerkesztés? :D

(#79828) Revenge válasza Tikakukac (#79825) üzenetére


Revenge
tag

Igen, hát 35W-os T7100 már kapásból paksot kíván a mai cpu-khoz képest.

Nekem amire kell ez a gép, elektronikus formában kapott könyvek olvasása a suliban, kis szövegszerkesztés, PH FÓRUM :D, youtube és társai nem izgatnak arra ott az asztali X6-os AMD.

Régi álom gépem volt a T61 és most megkaparintottam, szerencsére elvileg vízálló a billentyűzet rész, mert erőteljesen csorog folyamatosan a nyálam hogy micsoda minőség van a kezemben. Értsétek meg, most volt kb karácsony 2-3 napja nekem, most vettem és nagyon tetszik. A 150ezres Dell 15r akármi típus 2 órát bírt új akkuval 3632QM i7-tel, hasított rajta minden még gamelni is lehetett, de ez a gép pont arra van amire nekem kell és maximálisan elégedett vagyok vele. Az akku időn pedig tényleg meglepődtem, mert amikor megvettem 8%-kal hozta ki nekem az ürge, na mondom akkut kell majd vennem tuti, alig tudtam kipróbálni, AIDA, DPT lement aztán off. Hazahoztam aztán feltöltöttem, maximum battery life-fal meg aztán 3,5 órát facebookoztam, ph-ztam, közben win update is ment rendesen, szóval ámultam bámultam.

A 9 cellás akkut meg valahol beszerzem hozzá, lehet hogy ebay lesz belőle 1-2 héten belül. Ha meglesz, majd írok tapasztalatokat, és akinek majd kell mert esetleg beválik, megadom majd az eladó oldalát és tudtok rendelni, ahogy nézem én leszek az első aki bevállalja a 10000ft-os 8800mAh-ás 9 cellát from China :D

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#79829) Tikakukac válasza Chaser (#79826) üzenetére


Tikakukac
titán

Fair összehasonlítás van, tehát nem engedek össze dupla akksis gépeket 3 cellás gyöszökkel. Fogyiban egy mostani 5. genes U-s gép olyat rak az asztalra, hogy ihaj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79830) soldi3r válasza FoxiestFox (#79827) üzenetére


soldi3r
veterán

Es a wordben is feketere allitva a hatteret :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#79831) Chaser válasza FoxiestFox (#79827) üzenetére


Chaser
titán

Wifi, yt nélkül vagy szolidan, közepes fényerőn. Divx filmekkel 4-5 óra. Azért 90wh-ba sok minden belefér és nálam csak ssd van, az is lendít a dolgon.

Revenge Az csak max tdp, nem sokat jelent. Ha ennyit enne magában a cpu az be is baxna:) Ha alulfeszeled a cpu-t és beállítod lehet ott nyerni még fél-1 órát is pluszban akkuval.

Tikakukac Itt nincs ketrecharc. Persze sokkal kevesebbet esznek a mai platformok, ami szép és jó. De onnantól kezdve, hogy 30-40wh-s max akku az elérhető egy gépbe ami 3-4 órát jelent sokra nem jutsz vele, ha neked kell 6-7 óra üzemidő. Ami mondjuk régebbi gépeknél elérhető nagy akkuval, persze ott se mindnél. Legyen vékony a gép, lassan már akku is minek, majd mennek fedlapba épített napelemről :K

szerk: soldi3r Az nem jó, fekete többet eszik tft-nél :P

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79832) FoxiestFox válasza Chaser (#79831) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én használat közben szoktam mérni, mennyit bír.
Még az a 9 cellás van a W500-ban, amit tőled vettem.
Akkor (egy éve) volt 10%-os az elhasználódás, most 14%. :D
Jól bírja, pedig hétvégéken kívül kerülni szokott bele napi 1-2 ciklus.
És Intel grafikával, wifin netezve, netrádióhallgatás közben a 3 óra meg szokott lenni közepes fényerőn.
persze csak ha áll a vinyó a bayben, ha megy oda a torrent, akkor 2 óra körül.

Szerintem visszasírom én majd ezt az akkut és gépet, ha már egyszer nem lesznek... mindenesetre eldöntött kérdés, marad a W500 is, és az akku is, halálukig. :D
Max átkényszerülnek másodgépnek, de el már nem adnám.

(#79833) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Srácok, a T61-ről lehet, kell tudni valami rosszat, típushibát, stb..., vásárlás előtt? Mire kell esetleg figyelni általános dolgokon kívül adott modellnél?

[ Szerkesztve ]

(#79834) edk-


edk-
őstag

Szépjóestét,

X200 Ultrabase milyen DP-DVI adapterrel ad képet? Vettem egy ilyet Jackiechanéktől; hát ezzel nem. Muszáj egy Lenovo 45J7915-öt beszereznem, vagy van olcsóbb megoldás?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#79835) FoxiestFox válasza Intruder2k5 (#79833) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nvidiások felejtősek, Intellel tulajdonképpen hibátlan a konstrukció.
Ha nagyon maximalista vagy, LGP kijelzővel veszed, és pattintasz bele T60 billencset (ami még nem szétlyuggatott alapú), valamint egy Pana akkut.

(#79836) Tikakukac válasza Chaser (#79831) üzenetére


Tikakukac
titán

Ott a 7537 ami olyan akksi time-t rakott le, hogy ihaj, Meg azóta még jött pár hasonló.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79837) Revenge


Revenge
tag

Saját tapasztalat T61-ről, egyedül a HDD elég szűk keresztmetszet, ezért most SSD keresőbe fogok, de azt sem tudom IDE csatis-e, és milyet érdemes bele venni. Hirtelen ötlet, és nem olvastam utána. Esetleg ajánlat? Mindenképp 120-as kéne, a 60-as nem jön be, USB-s 500GB-os HDD-m van mellé. :U

Szivesen veszek ötleteket, esetleg ha van eladó valakinek... :B

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#79838) Tim82 válasza Revenge (#79837) üzenetére


Tim82
nagyúr

SATA, de alapból le van korlátozva SATA I-re szoftveresen (gyári BIOS-szal) a történet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79839) Intruder2k5 válasza FoxiestFox (#79835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint nVidia VGA-s, vagy van belőle teljes nVidia chipset-es?

[ Szerkesztve ]

(#79840) Tim82 válasza Intruder2k5 (#79839) üzenetére


Tim82
nagyúr

Első.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79841) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek. Lenovo T410 laptoppal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
A hátsó memória hely mellett van egy foglalat, ha jól tudom "mini pci express" a neve. Nekem üresen áll.
A kérdésem a következő. Abba lehet SSD-t rakni illetve ha igen sebességben eléri a SATA2 sebességét?
Előre is köszönöm a választ.

(#79842) Tim82 válasza lajtika (#79841) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem lehet, T410 mini PCI-e foglalatai nem mSATA-képesek. T420-nál lehetne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79843) lajtika válasza Tim82 (#79842) üzenetére


lajtika
aktív tag

Értem, köszönöm a gyors választ.
Abban tudnál segíteni,hogy mire tudom felhasználni ezt a foglalatot?

(#79844) barnam_ válasza Intruder2k5 (#79833) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálunk is van egy T61 otthon, tökéletesen teszi a dolgát. Csak arra kell figyelni, hogy ne Nvidia VGA legyen benne.

Kicsit modernebb a T400 (DDR3 és SATAII), azt is megéri megfontolni.

(#79843) lajtika: 3G modemet tudsz belerakni, ezt: Qualcomm Gobi 2000. Arra figyelj, hogy Lenovo FRU-s modemet vegyél, mert csak az fog benne menni.

[ Szerkesztve ]

(#79845) #27813376


#27813376
törölt tag

T410s-be szeretnék ssd meghajtót a gyári helyre.

Van konkrét ember aki tudja milyen kell bele? Mert a nyílás szélessége 55mm, az 1.8"-os ssd meg 60mm-es elvileg. A dvd helyén van sima merevlemez, azt szeretném ott meghagyni.

Ha valaki tett már bele, megköszönném ha segítene. A helye gyárilag a bal alsó sarokban van, becsúsztatható mint egy kártya. Erre gondolok:

(#79846) Chaser válasza Tikakukac (#79836) üzenetére


Chaser
titán

Kivételek mindig vannak, nem is 120e ft-os gép:) Anno sok inspironhoz is elérhető volt nagy akku.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79847) otiscsiga


otiscsiga
csendes tag

X201-esemben most cseréltem akkut. A régi a gép első akkuja volt, mára már 780 ciklussal, kb. 50%-os elhasználódással. (SANYO, 6 cella, gyári).
A mostani utángyártott (SANYO, 9 cella). Kíváncsi leszek ez meddig bírja majd.
Mindkét cella oldalára ragasztanom kellett (mindkét felére a szimmetria miatt), egy kb. 1mm-es öntapadós habszivacsot, mert kellemetlenül lötyögött benne az akupakk.
Más X201-eseknél is előfordul ez, vagy egyedi hiba lehet?
Így viszont patentül belefeszül, meg sem moccan, cserélni meg nem szándékozom sűrűn...azért a gyárit is feltöltöttem és elraktam.
Ezeket hűvös helyen tárolva mennyi időnként kel feltölteni (önkisülés miatt)?




(#79848) Chaser válasza otiscsiga (#79847) üzenetére


Chaser
titán

Azért mozog kicsit, hogy legyen egy kis légrés. Ugy. akkunál meg sokszor van méret gond is. Az előző akkud bőven kiszolgálta az idejét, általában 3-400 ciklusnál többet nem tud a sanyo. Tekintve hogy 2010-es évjárat már amúgyis életének a végére ér lassan. Félig feltöltve rakd el, havonta vedd elő, vagy inkább add el.
Adatok alapján a másik akku is gyárinak tűnik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79849) otiscsiga válasza Chaser (#79848) üzenetére


otiscsiga
csendes tag

A régi akku is bírt még 1-1,5 órát. Akkor a lötyögés nem egyedi probléma, de így ha vinni kell a gépet nincs olyan érzésem, mintha szét akarna esni. Egyébként minden más összeszerelés/illesztés tökéletes a gépben.
Egy ilyen 50%-os gyári akkut mennyiért lehet elpasszolni?

(#79850) Chaser válasza otiscsiga (#79849) üzenetére


Chaser
titán

Mivel 2010-es és cc 700 ciklus van benne max egy ezrest ér.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.