Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) Francia91 válasza Tim82 (#80900) üzenetére


Francia91
veterán

A T500-as a nappaliban van a hangfalak miatt, igy a szobaban engem nem zavar az a pici zaj sem. A PCI kartyahely engem nem izgat, az UltraBay miatt erdekelt inkabb.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80902) Grafirka válasza Tim82 (#80900) üzenetére


Grafirka
őstag

Neha belefeledkezem a Heroes of Might and Magic III ba es mikor 2-3 ora utan kilepek akkor latom hogy a CPU
70C ig kuszik fel ( T420 / 2540M / turbo letiltva , max 2600 Mhz) Hosszabb tavon ez a homerseklet mennyire lehet karos?

[ Szerkesztve ]

(#80903) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy 32-es benq monitort, hogy tudok rákötni egy ilyenre: Lenovo ThinkPad Helix Ultrabook™ N3Z6CHV laptop?
Mini Displayportot látok csatlakozásnál, jelenleg rendes DP porttal csatlakozik a mostani laptopomhoz.

(#80904) Tim82 válasza Grafirka (#80902) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem 70 Celsius teljesen tolerálható hőmérséklet, még hosszú távon (órákon keresztül) is.

X220/i5-2520M + Witcher első rész kombóval (szintén letiltott Turbo-val) felment gyakran 85-90 fok környékére is a CPU hőmérséklet, a noti bírta (illetve bírná, ha nem tettem volna át a játékot desktop gépre). Én egyedül a palmrest bal felén éreztem melegedést mindeközben.

Nem hiszem, hogy ennyitől a T420-nak baja lenne.

PlatiaAmos: ha jól értem, a BenQ monitorodon normál displayport lenne a digitális bemenet. Egy mini DP apa-normál méretű DP anya átalakító és egy sima DP kábel pl. jó lenne. Lehet, hogy van olyan kábel is, amelyiknek egyik vége mini DP apa, másik vége normál DP apa, ezt nem tudom - ehhez nem kellene átalakító sem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80905) Francia91 válasza Grafirka (#80902) üzenetére


Francia91
veterán

Noti eseteben a 70 fokos CPU homerseklet semmi, meg hosszabb tavon is. Amikor kezd bekukucskalni 90 fok fole, akkor kell gondolkozni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80906) spammer válasza Tim82 (#80894) üzenetére


spammer
veterán

Tudom, hogy nem te találod ki ezeket a szabályokat és muszáj betartani, de... áhh... A szakmai eszmecserét és segítséget csak hátráltatják az ilyen hülye szabályozások. Van ebay meg bestbuy topik is, sőt, ott a retro telefonos topik, orrba-szájba megy a linkelés, akkor nem tudom én sem, kinek fáj, ha szakmai topikokba is kerülnek linkek, ha egyszer azok teljesen ontopicok. Ha ti, mint topikgazdák tehettek javaslatokat vagy ilyesmi, érdemes lenne fontolóra venni szerintem, mielőtt még tényleg ész nélkül cenzúráznak mindent.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#80907) Tim82 válasza Tim82 (#80904) üzenetére


Tim82
nagyúr

PlatiaAmos:

képekkel:

átalakító (mini DP apa-normál DP anya) ilyen; a normál DP kábel meg ilyen.

Ha lehet kapni, akkor kb. ilyen az egy kábeles (mini DP apa-normál DP apa) megoldás.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80908) Tikakukac válasza spammer (#80906) üzenetére


Tikakukac
titán

2 éve tuti nem használtam a link gombot a milyen notis topikban. Pont azért mert nekem is elegem lett a ki kinek a micsodája és milyen érdeke van benne. Teszek rá, gugli és csákolom. Ha nem akkor előbb-utóbb privátban megkapja. Mikor küldi a retard bolt, hogy 2 milla meg per mert neki nem tetszik, hogy leírod az igaz sztorikat meg állásodból akarnak kivágni egy túlbuzgó márkaképviselet miatt aki össze van bútorozva egyes emberekkel...hosszú dolgok na.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80909) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Köszönöm szépen srácok!
Nem tudtam, hogy ennyire egyszerű a megoldás :)

Lenovo ThinkPad Helix Ultrabook™ N3Z6CHV laptop

Ehhez a kicsikéhez mit szóltok amúgy? Ár/Érték arányba ezzel jól járok?

(#80910) Tim82 válasza PlatiaAmos (#80909) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs túl sok tapasztalat vele a topiklátogatók részéről, de az nem túl pozitív.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80911) Tikakukac válasza PlatiaAmos (#80909) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt bent cégnél 1.

Ha Acer Aspire van ráírva, elhiszem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80912) ivana válasza Tim82 (#80904) üzenetére


ivana
Ármester

T420-am van, múltkor beakadt az arduino IDE és 100%-on pörgette a procit (onnan vettem észre, hogy kifejezetten hangos lett a gép netezés közben is), akkor volt 86℃ tartós terhelésen (kb. 1 óra). Arctic MX4 szerintem ennél sokkal jobb nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#80913) sutszi válasza PlatiaAmos (#80909) üzenetére


sutszi
veterán

Ne. Felejtsd el. Kerüld le. Az egy akkora hulladék, hogy szebben le se tudom írni...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#80914) PlatiaAmos válasza Tim82 (#80910) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Mi az akkor amiről több pozitív van? :) Most eléggé elbizonytalanodtam.
Szeretnék találni egy olyat amivel teljes mértékben megleszek elégedve.
Sokat ingázok A-ból B-be erre keresek valami masinát.

[ Szerkesztve ]

(#80915) Grafirka


Grafirka
őstag

Koszonom a valaszt Tim82, Francia91
3D jatekot soha nem mertem laptopon jatszni, azt az asztalin szoktam.A Heroes III rol azt hittem hogy 40 C all majd a cpu homerseklete ( eleg naiv voltam, mert ezek szerint van szamolni valoja a procinak )
90 C csak egyszer lattam mikor friss win7 install utan elindult az update . Arrol sem gondoltam volna soha, hogy kepes igy megizzasztani .

(#80916) Tikakukac válasza PlatiaAmos (#80914) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha találsz ilyen gépet, szólj. 4-5 éve keresem, nem találtam még meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80917) Tim82 válasza PlatiaAmos (#80914) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem egy X220 vagy X230 jobban bírja a mindennapos hordozást egy Helixnél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80918) premete válasza premete (#80840) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, nem ment a dw 5560 a whitelisted biossal; a driverek felmentek, látszólag rendben volt, az internet szolgáltatót kiírta, de a rádió nem kapcsolódott be sehogy, sem w7, sem w10 alatt. Annyit sikerült elérnem, hogy nem edge már vidéken, hanem 3g ~5/1 Mbps. Ehhez csak megcseréltem a wwan kártyán a piros és kék kábeleket. :)
Az a quectel modem pedig 20K-ért elég húzós.....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#80919) Tim82 válasza premete (#80918) üzenetére


Tim82
nagyúr

A hivatalos Lenovo FRU-s Qualcomm LTE modem (amihez X220-nál szintén kell no whitelist BIOS, mert hivatalosan X230 és felfelé támogatott) kb. 2x annyiba kerül sajnos, mint a Quectel modem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80920) premete válasza Tim82 (#80919) üzenetére


premete
veterán

Erre gondoltam.
Nekem elég lenne a 42 Mbps is mondjuk, a gyári f5521gw nagyon gyatra, ehhez képest a DW5560 kb.a duplája, a dw5570 kb. az ötszöröse sebességben, centire ugyanott, ugyanazzal a szolgáltatóval.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#80921) Tim82


Tim82
nagyúr

premete:

Tudom, linkeltem korábban.

Sierra MC7710-et tudom még, mint mini PCI-e LTE modemet, de az sokkal húzósabb. Jelenleg itt a legolcsóbb.

Esetleg Sierra MC8355/Gobi 3000? Nem tudom, a gyakorlatban gyorsabb lenne-e az F5521GW-nél. Ha Linuxot is használsz, azzal nem fog működni, csak Windowsszal.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80922) premete válasza Tim82 (#80921) üzenetére


premete
veterán

Lehet, akkor járok a legjobban, ha veszek egy olyan gépet, amiben benne van gyárilag. Mondjuk inkább csak áprilistól novemberig érdekes, télen nem vagyok lan/wlan nélküli helyen.
Az MC8355 még lassúbb, plusz szeretem, ha linuxon is van net. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#80923) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

X200s-be szeretnék 8GB RAM-ot pakolni, jelenleg 2x2 van. Itt leírt típuson kívül van esetleg valami más, amivel tuti megy?

Expect the unexpected.

(#80924) Tim82 válasza sigidi (#80923) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre ajánlott figyelni, szerintem DDR3L modulok is próba-szerencse kérdése, ahogy a Kingston Value ("KVR...") modulok is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80925) barnam_ válasza Tim82 (#80900) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is nagy álom lenne egy hangtalan advanced dock :)

(#80926) vikcsi válasza barnam_ (#80925) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Venticsere nem lehetséges bennük?

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#80927) Francia91 válasza vikcsi (#80926) üzenetére


Francia91
veterán

De, lehetséges, legalábbis a 2503-asban biztosan

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#80928) barnam_ válasza vikcsi (#80926) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehetséges, de sajnos nem olyan egyszerű a művelet, mint laptopok esetén.
Én inkább nem álltam neki :B

(#80929) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Még mindig vadászok egy jó kis Thinkpadot. L530 tipusról vélemény valakinek?

(#80930) Dhampir válasza sputyi70 (#80929) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy T530 robosztusabb.

(#80931) sputyi70 válasza Dhampir (#80930) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Ilyen otthon netezős , filmnézős, nem játszós gépnek megfelelne az L530 ? Tudom hogy a T530 jobb lenne. :K

(#80932) Tim82 válasza sputyi70 (#80931) üzenetére


Tim82
nagyúr

Arra valószínűleg teljesen oké, itt főleg olyan különbségek vannak, hogy a T530-hoz képest kevésbé erősített a váza, szóval rendszeres hurcolást kevésbé bírná.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80933) Dhampir válasza sputyi70 (#80931) üzenetére


Dhampir
félisten

Amennyiben kedvező áron jutsz hozzá... :)
Azonban ilyen egyszerű felhasználásra akár a T510 (a DisplayPort hangátvitelének hiánya miatt nem a T500-at írom), vagy még inkább a korszerűbb T520 is ajánlható, illetve a többnyire aranyáron kínált W-széria ugyanezen típusai, ha jó áron férsz hozzá.

(#80934) sputyi70 válasza Tim82 (#80932) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Nem lenne hurcolászva sehova. Otthoni felhasználás a cél. :K

Dhampir@ Elvileg lenne egy egész jó állapotú L530 65k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#80935) totron


totron
addikt

Próbálgatom ezt az UltraNav synaptic drivert, a touchpad scrollt szeretném belőni jóra. Linux után iszonyú darabos és buta az egész. Lehet bele egy kis dinamizmust csempészni, hogy használható is legyen? Másik: TPFanControl V0.61, benne foglaltatott konfiggal Smart módban 42˚C fölött is - ritka érték, csak megfigyeltem - 0 RPM-mel operál, ez normális? Szeretném ezt is használni, de nem a gép kárára.

(#80936) Tim82 válasza totron (#80935) üzenetére


Tim82
nagyúr

TPFC-s kérdésre: nézd meg a tpfancontrol.ini-ben az adott Smart Mode-ra beállított értékeket, ugyanis aszerint működik.

Szerintem amúgy normális, én nem nyúlnék bele.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#80937) Dhampir válasza sputyi70 (#80934) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha tényleg teljesen okés a gép, akkor az jó ár érte, de ha magamnak vennék, akkor - persze a pénztárca lehetőségének függvényében - T vagy W-szériásat vennék inkább.

(#80938) sputyi70 válasza Dhampir (#80937) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Itt most a lényeg,egy megbízható alapgép otthoni felhasználásra kicsi pénzből. :K Persze szívem szerint egy W szériát vennék,de most a minél ólcsobb elv érvényesül sajna.

(#80939) ivana válasza sputyi70 (#80938) üzenetére


ivana
Ármester

Nem értem mi értelme lenne W szériának, ha végtelen pénzed lenne akkor se. Kell erős gpu? Nem Kell négymagos szörnyeteg processzor? Nem Akkor miért is kellene w széria? Ami tpnél kb. annyiban különbözik, hogy más a hw meg nagyobb a hűtés (ez hp-nál, dellnél nem lenne igaz)

(#80940) Dhampir válasza sputyi70 (#80938) üzenetére


Dhampir
félisten

Ivys provival nehéz lenne ilyen olcsó gépet találni, ha csakugyan megbízható a masina. :K

(#80939) ivana

A még szebb kijelző miatt, persze attól függ, hogy milyennel szerelték az adott modellt.

[ Szerkesztve ]

(#80941) vtechun


vtechun
veterán

Aliexpress-ről szerintetek érdemes lenne akksid rendelni? T400-hoz kellene, a mostani olyan 30-60 percet bírhat, nem bánnám, ha legalább 3-4 óra lenne. Most 4,76Ah(5,2Ah - 57WH) akksi van benne, gondolom van már vagy 5-6 éves, ha nem több.

[ Szerkesztve ]

(#80942) sss válasza vtechun (#80941) üzenetére


sss
senior tag

Én ebayről rendeltem nemrég x61s-hez, és összességében meg vagyok vele elégedve. Közepes fényerőn wifivel kb. 3 óra tűnik reálisnak, mondjuk nem teszteltem még pontosan le. Az más kérdés, hogy ezeken az oldalakon sok akkut árulnak eredetiként, aztán kiderül hogy nem is az...

(#80943) vtechun válasza sss (#80942) üzenetére


vtechun
veterán

A linkjét meg tudod adni? Akár ide is jöhet, köszi!

(#80944) sss válasza vtechun (#80943) üzenetére


sss
senior tag

Persze: link
De azért várd meg, hogy a többiek mit mondanak, lehet, hogy ők a használt, de jó állapotú eredeti akkukat preferálják inkább.

(#80945) sputyi70 válasza Dhampir (#80940) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Nem Ivy-s hanem Sandy-s. Semmi extra, i3-2370m prockó, int. Vga. Alapgép teljesen. Megy majd bele egy 850 pro ssd,késöbb meg majd egy i5 talán. Kb ennyi. :K

Ivana@ Igazad van,nincsenek akkora igények hogy beleinvesztáljak most 150-200k-t :K

(#80946) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok, azt miért csinálja egy thinkpad (t410s), hogy néha elsötétül a képernyő és villogni kezd, vagy ahol mozgatod az egeret ott alatta kezd visszajönni a kép? amikor nekem csinálta valami képernyőillesztő nem válaszol hibaüzenet is volt. de elég ritkán. leginkább a kivárás vagy újraindítás segített. azt hittem valami driver, de újra lett telepítve...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#80947) Chaser válasza Wolfskin (#80946) üzenetére


Chaser
titán

Memóriát megnézném első körben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80948) Dhampir válasza sputyi70 (#80945) üzenetére


Dhampir
félisten

Biztos, hogy L530? Annak Ivysnek kéne lennie. Az L520 a Sandys.

(#80949) Wolfskin válasza Chaser (#80947) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, de nem valószínű, mert nem ugyanazokkal a ramokkal megy azóta. és most megint csinálta. azok a ramok pedig az én gépemben futnak (1600) és ebben nem csinálja.
vagy hogy tudom kiszűrni, hogy mégis az-e?
más okozhatja még?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#80950) donjohnson válasza Dhampir (#80948) üzenetére


donjohnson
addikt

én is meglepődtem, de nem feltételnül kell ivy-snek lennie.
szerelték 2. generációs procival is: lenovo shop / műszaki adatok

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.