Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79851) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

Egyébként mi a baj az nVidia-s verzióval?

(#79852) metal01 válasza Intruder2k5 (#79851) üzenetére


metal01
őstag

Az esetek többségében kuka lesz a lap a hibás szériás NVIDIA chip miatt.

Szerk.: Lekopogom, de van a családban egy NVIDIA-s T61, ami remekül muzsikál. Évente kipucolom, pasztázom. Eddig nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#79853) Tikakukac válasza Intruder2k5 (#79851) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyári hibás az összes NV chip ami bennük van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79854) Intruder2k5 válasza metal01 (#79852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, köszi, Tikakukac Neked is!

És abban milyen chipset van egyébként? Az is Intel chipset-es, amiben az nVidia VGA van?

[ Szerkesztve ]

(#79855) Tikakukac válasza Intruder2k5 (#79854) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy NV-s a gép vagy csak integrált. Ha integrált akkor nincs baj. Bár T61-et futtatnám kifelé, T400-T500 a jóság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79856) Intruder2k5 válasza Tikakukac (#79855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem T500-am van, ez nem nekem kellene, csak érdeklődöm. Árban a T61 a nyerő, a fő hangsúly ezen van.

(#79857) Tikakukac válasza Intruder2k5 (#79856) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha nagyon az áron a hangsúly akkor beleférhet a T61.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79858) Intruder2k5 válasza Tikakukac (#79857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen sajnos azon. A T500-al helye-közel képben vagyok, a T400 árakat nem ismerem, de mindjárt utánanézek még annak.

Meg a feladat is alap amire kell, semmi grafika, semmi komoly számításigény, programozni tanulás, alapszintű programok írása, szerintem C++, de erre nem esküszöm meg. Jelenleg netbook-ot használ az illető, amivel tökéletesen meg van elégedve, csak a feladat miatt jó lenne egy nagyobb képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#79859) FoxiestFox válasza Intruder2k5 (#79854) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A pontos kérdésedre válaszolva a chipset mindben Intel, természetesen.
A dedikált VGA-sok is, csak azokban ugye egy nV chip kapcsolódik a hídhoz, nem az Intel 4500-as grafika.
A chipset nem elhullós szerencsére, az Intel grafikás gépek pedig kb örök életűek lesznek (én még nem hallottam, hogy egy is meghalt volna a környezetemben, igaz, én nem vagyok szervizes.

(#79860) Intruder2k5 válasza FoxiestFox (#79859) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor jó, nekem az van. :)

[ Szerkesztve ]

(#79861) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Van egy T510-es gépem, i7-es procival, 4 Gb Ram-mal.
Szeretnék egy SSD-t tenni az optikai meghajtó helyére, valamint még 4 Gb RAM-ot.
Hol tudnám ezt megtenni a legközelebb( Kispest) esetleg valakinek van ilyen eladó?
A beépítő keret is kell, én 120 Gb SSD-re gondoltam.
Külső lemezmeghajtóról tenném fel a Windows-t.
Azon kívül,hogy a Biosban átállítom a Boot sorrendet, az SSD-t is látja a gép egyből, vagy kell valamit állítani még?
Köszönöm

(#79862) Chaser válasza Intruder2k5 (#79858) üzenetére


Chaser
titán

Inkább 500-ast nézz 1680-as kijelzővel, lehetőleg lg-vel.

dying_star Én most úgy néz ki kiugrok egy kicsit a tp vonalról, 520-ast alig látni, x220-szal nem kezdem el amit a 200-assal:D Hiányozni fog az 500-as, de van pár dolog már amire kezd lassú lenni nekem.

69pablotaxi Nem kell állítani semmit. Keretben tudok segíteni én is. Ram bővítésnél arra figyelj, oldalanként 4 chipes ramot tegyél a gépbe, 4 chipest nem kezeli a ram vezérlő 4 gigás modulnál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79863) Intruder2k5 válasza Chaser (#79862) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem döntés, hanem pénz kérdése, mint fentebb is írtam, de azért köszi.

(#79864) Tim82 válasza FoxiestFox (#79859) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még pontosabban T61 esetében legfeljebb GMA X3100 lehet az integrált Intel cucc, nem 4500MHD (ami egy generációval későbbi gépekbe került már, mint X200, T400, T500, R400, R500).

Intruder2k5: ha esetleg mondasz egy keretet, az egyszerűbb. T400 38-40k körültől van normális állapotú, és ez még az 1280*800-as, Intel 4500MHD-s alapmodell általában, az alatt általában van valami hiba, ami miatt kevesebbet kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79865) FoxiestFox válasza Tim82 (#79864) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, tényleg.. csak valaki bedobta közben az 500-at, és arra ugrott át a szíj. :D

(#79866) Chaser válasza Intruder2k5 (#79863) üzenetére


Chaser
titán

Bocs azt nem láttam. Ha van rá lehetőség mindenképp 500-ast érdemes venni, nyilván ha nincs akkor nincs. T61 sem rossz, csak drágább bővíteni, a vga-ja nem tud dxva-t. Cpu-t is drágább 500-ashoz képest fejleszteni.

Hogyhogy te topikgazda vagy itt :F ráadásul capslockos, te vagy a gazdafőnök?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79867) Tim82 válasza Chaser (#79866) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hogyhogy te topikgazda vagy itt :F ráadásul capslockos, te vagy a gazdafőnök? :D

Itt nem. Utóbbi igen, ahogy az ármesterek esetében is van "főnök". :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79868) Francia91 válasza Chaser (#79866) üzenetére


Francia91
veterán

így van! T60/61-est el kell már felejteni!
Amit tőled vettem patika T500-ast 40-ért, marhára megéri, de Alfa is 52-ért árul T400-ast T9400-as CPU-val... Ennyit ne sajnáljunk egy jóval modernebb hardverre

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#79869) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van srácok, ismételten köszi mindenkinek a válaszokat! Egyelőre - mivel pontosat én sem tudok a keretről, és mert egyébként is esetleg egy hónap múlva lesz aktuális a dolog -, maradjunk annyiban, hogy ha akkor lesz majd még kérdés, akkor visszatérünk rá. Amit most szerettem volna tudni, azt már tudom. :R

Chaser, nem, én itt nem vagyok Topikgazda, itt Tim82 az egyedüli, én csak érdeklődni jöttem ide. Mi több, nem vagyok én főnök se, csupán egy kicsit több feladatot kaptam, amihez szükséges az emelt jogosultság, így most CAPS LOCK-os vagyok.

(#79870) Chaser válasza Tim82 (#79867) üzenetére


Chaser
titán

Ilyesmire gondoltam én is, csak nem rémlett hogy sűrűn járna, ráadásul capslockos, hirtelen nem tudtam mi ez:)

Francia91 Hát igen, eljárt felettük az idő. Egy hibátlan kijelzős ips 60-asért adnék 500-as árat azért, de nagyítóval se találni olyat már sajnos.

Intruder2k5 Értem főnök:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79871) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Az egyik ismerősöm vett egy Lenovo 500 levoltam döbbenve milyen masszív és tetszett a képernyő felbontása is.Ill nagyon jó állapotban volt igaz német billentyűzet volt rajta.Hol lehet nem leharcolt hanem megkimélt állaplotban ilyen notit venni és mire érdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#79872) totron válasza qwertly (#79871) üzenetére


totron
addikt

Hardverapró. Lehetőleg ne Samsung paneleset (hanem LG-t). Én nem vagyok elájulva tőle, de ha a többihez képest ez a masszív/legjobb, ám legyen, örüljünk.

(#79873) yanna válasza qwertly (#79871) üzenetére


yanna
őstag

T500, bár a kijelző csak 1280x800. Itt érdemes figyelni a felhozatalt.

(#79874) Chaser válasza totron (#79872) üzenetére


Chaser
titán

Mai szériákra sztem köröket ver minőségben. Hűtés is nagyon jó és lg kijelzővel tényleg nehéz letenni. Pedig mára már le kellene:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79875) Dhampir válasza yanna (#79873) üzenetére


Dhampir
félisten

Szokott lenni magyar billentyűzettel is.

(#79876) totron válasza Chaser (#79874) üzenetére


totron
addikt

Hé, állj én még csak kezdtem! :) A próféta szóljon belőled. Viszont az R31 után azt tapasztalom, hogy nagyságrendekkel sérülékenyebb (karcolhatóbb) a palmrestje, műanyag felületei, a billentyűzet meg jóval hitványabb, ugyanakkor a 8 év eltérés miatt nyilván finomabb, igényesebb is egyben, mondjuk vegyük rögtön az alját. Selymes bevonat.
Apropó, te hogyan oldod meg a webezést? Látható méretben már szénné van nagyítva a site, aholis a karakterek is máshogy (hülyén) görbülnek, a kompozíció (oldal) struktúrájának teljes széthullásáról nem is beszélve. Ez a gondom. Viszont a nagyfelbontás adta precízséget meg már nem adnám oda (szinte) semmiért. Jól ki van ez találva.
A kijelző minél kíméletesebb tisztítására vonatkozna a másik kérdésem. Sajnos ez egy probléma itt, mindenhol por van és olyan szép a homogén fehér. Azonban ha sokat törölgetem, csak a karcokat szaporítanám.

(#79877) Tim82 válasza totron (#79876) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szemüvegtisztító folyadék, mikroszálas törlőkendő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79878) totron válasza Tim82 (#79877) üzenetére


totron
addikt

Esetleg ezekből konkrét típusok vagy márkák? Meg legyen-e a folyékony ápolás előtt száraz előtörlés? Nem emberi hámból adódó porra kell gondolni, hanem felverődött homokkvarc-kristályokra főleg, ezért vagyok ilyen óvatos.

(#79879) edk- válasza totron (#79878) üzenetére


edk-
őstag

Legfeljebb fújás legyen először.

Én a papírtörlőre spriccelt Clin ablaktisztítóra esküszöm. Ha nagyon poros, akkor kezdetben itatom, csak aztán törlöm. Eddig nem karcoltam meg így kijelzőt.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#79880) FoxiestFox válasza totron (#79876) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valami hiba nálad lesz, nagyítva semmi gondjuk a karaktereknek, én is nagyítok a böngészőben sok oldalt, ha nem ölben használom a gépet.

(#79881) pippin12 válasza totron (#79876) üzenetére


pippin12
tag

Nálam is 125%-ra van nagyítva és semmi gond. Kijelzőt én is clin el tisztítom, simán jó.

qwertly : Akárhol veszed, mindenképp nézd meg a kijelzőt hogy nem foltos-e, meg az akksit mert ilyen német importos helyeken nincs gari az akksira sajnos (pana cellás előnyben). Samuból is van normális kijelzővel egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#79882) Tim82 válasza totron (#79878) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tisztítófolyadékon nincsen semmilyen márkajelzés, optikusnál vettem, szemüveg mellé. A mikroszálas kendő Tesco-s...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79883) totron válasza pippin12 (#79881) üzenetére


totron
addikt

Mi számít foltosnak?

(#79884) FoxiestFox válasza totron (#79883) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ami foltos.

(#79885) totron válasza FoxiestFox (#79884) üzenetére


totron
addikt

=felhõs? Nekem mindegyik az valamennyire, de tudom, hogy a többség toleranciaszintje máshol húzódik, ezért kíváncsiskodtam, mégis hol kezdõdik ez.

(#79886) FoxiestFox válasza totron (#79885) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem a háttérvilágítás egyenetlenségeire gondolsz, ami valamennyire minden panelnél jelen van.
A felhősödés pedig magán a kijelző felületén található öregedés.

(#79887) totron válasza FoxiestFox (#79886) üzenetére


totron
addikt

Mint a CRT-nél, ahol/ahogy x helyeken jobban megkopott a foszforréteg?

(#79888) Chaser válasza totron (#79878) üzenetére


Chaser
titán

Ha profizmus kell akkor szarvasbőr törlőkendő, meg szemüvegtisztító folyadék. De lehet ezeket készre csomagolva is kapni, át vannak itatva a kis párnák. De én is clinnel szoktam, profi, felületet nem bántja. A törlőkendőre kell figyelni, sok van ami bolyhos.
Nagyítással nálam sincs gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79889) totron válasza Chaser (#79888) üzenetére


totron
addikt

Ok, köszi, a szarvasbőrt el is felejtettem. Ha ti azt mondjátok, hogy a 120% elég, elfogadom. Akkor viszont a szemem romlott ennyit. Hallelujah..

(#79890) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok.
T510 i7, 6gb ram gépembe tettem egy 128-as ssd-t.
Az optikai meghajtó helyére tettem a régi HDD-t.
Próbálom újratelepíteni az ssd-re, de nem megy.
A biosban átállítottam hogy az usb lemezmeghajtóról bootoljon, de semmi.
Valakinek valami ötlete?

(#79891) Chaser válasza totron (#79889) üzenetére


Chaser
titán

Én addig szoktam nagyítani amíg az adott oldal engedi torzulás nélkül, mivel oldalanként megjegyzi így nincs gond.
Takarítást meg nem kell túl spilázni, clean+jó minőségű törlőkendő tökéletes.

69pablotaxi Végső esetben visszarakod a dvd-t, telepítesz onnan aztán vissza a hdd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79892) inferno88 válasza #46129152 (#79890) üzenetére


inferno88
őstag

Gondolom megfelelően hoztad létre a telepítő médiát. Én Yumi-val szoktam csinálni Win és Linux telepítőt is. Az is elképzelhető, hogy nem szereti azt a pen drive-ot(már találkoztam ilyennel is). Azért a biztonság kedvéért nyomkodnám bekapcsolás után az F12-t, hogy én választhassam ki a boot eszközt.

Semper fi!

(#79893) #46129152 válasza inferno88 (#79892) üzenetére


#46129152
törölt tag

Külső dvd meghajtóról szeretnék telepíteni.
Odáig már eljutottam,hogy kiválasztom a magyar nyelvet, majd a tovább gomb után kiírja,hogy nincs illesztőprogram a külső meghajtóhoz. ??????

(#79894) #46129152 válasza Chaser (#79891) üzenetére


#46129152
törölt tag

Igen, ezt is próbáltam, de semmi. Eddig 32 bites volt a gépen, most a 64 bitest akarom feltenni.
Van ennek valami jelentősége?

(#79895) barnam_ válasza #46129152 (#79893) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egyszerűbb lenne egy USB pendrive-ról telepíteni, nem?

(#79896) Chaser válasza #46129152 (#79894) üzenetére


Chaser
titán

Egy gép se hivatkozott még ilyesmire nálam, az default driver, mennie kell alapból. De ha a gép dvd-jéről sem települ ott nagy disznóság van, telepítő biztos oké?

szerk: Aggregátor Ugyanúgy mennie kell usb dvd-ről is. Napokban is telepítettem úgy gépet meg már kismilliót.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79897) #46129152 válasza Chaser (#79896) üzenetére


#46129152
törölt tag

5 napja adtam el a régi kis ASUS EEE pc-met,mert csak itt porosodott.
Rádugtam a külsö lemezmeghajtót,bios átállít,és már indul is a telepítés.
Most ugyanazt, ugyanazzal csinálnám, de semmi!

Vagyis igen. Már odáig elment,hogy jelöljem ki,hogy hova akarok telepíteni.
Erre most nem enged az SSD-re telepíteni,mert azt írja,hogy az a Microsoft számára fenntartott terület.
Kezdek beleőrülni.....

Most bekapcsoltam, / a régi win10 még működik/ az eszközkezelő látja,hibátlan működéssel az SSD-t, viszont a számítógép-meghajtók között nincs!!!
Csak a helyi c: és a helyi d: .(meg van osztva a HDD)

:W [moderálva]

Visszahínék valakit szívesen ha tudna segíteni.
06-20-36-35-888

Ne használj ilyen sok emotikont!

[ Módosította: Qru ]

(#79898) Tim82 válasza #46129152 (#79897) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sormintát ne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#79899) #46129152 válasza Tim82 (#79898) üzenetére


#46129152
törölt tag

Bocs, de már mérgemben megettem 10 gombóc fagyit! :-)

(#79900) Revenge válasza #46129152 (#79897) üzenetére


Revenge
tag

...nekem win10 olyat csinált egy Dell gépemen, 2 napon belül elment a touchpad fosni, sebaj, 3 napra rá elment a billentyázete is. Na mondom oké pár képet amit rátettem leszedek. Bedugtam az usb-s billentyűzetemet, nem ment, az usb-k sem működtek :D csak különlegességnek elmondtam, egy live linuxot tölts le szerintem és dugd rá azt a perifériát amivel gondod van.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.