Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) simonjoe válasza franc0 (#35412) üzenetére


simonjoe
senior tag

...köszi, akkor inkább marad a Samsung 830-as széria.

Joe

(#35652) simonjoe


simonjoe
senior tag

Ahoj!!
Szerintetek létezik SL300-hoz világítós bill.??? :F
thx!

Joe

(#35653) Lacus MD


Lacus MD
tag

Tudnátok segíteni abban, hogy hol találok x200-hoz kijelző körüli keretet? Ebayről nem akarok, inkább innen valakitől :)

(#35654) Chaser válasza Tim82 (#35631) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:)

Rolly: Nem fényes, antireflex glossy. Némelyik - vagy mind?- kombinálva valami gorilla glass szerű anyaggal. Kültérben sokkal jobban használható, benn kicsit tükrözik de nem vészes.

simonjoe: Még TP-ből is csak a legújabbakhoz elérhető backlit bill.

szerk: x200s tulaj tudna nekem mondani netes üzemidőt wifivel, 3-4-es szintű fénnyel? Lehetőleg olyan aki hdd-vel használja a gépet, de az se baj ha ssd.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35655) simonjoe válasza Chaser (#35654) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#35656) kulcsari válasza Chaser (#35654) üzenetére


kulcsari
csendes tag

Nekem elégé el van használódva az akkum(61%-os). És nincs se alulfeszelve se semmi más tuning így kb 2,5-3-órás természetesen hdd-vel mert még csak nem rég vettem a gépet és most kezdem keresgélni hozzá az ssd-t. Aztán jön az IPS is.

A kérdésem az lenne hogy az alulfeszelésnek hol tudnék utánajárni, mert egyelőre ehhez nem értek, viszont szeretném kipróbálni a kicsi x200s-emen. Vagy esetleg itt tudok e nekem segíteni rövid magyarázattal mit hogy és mivel kell. Szeretnék én is valami 5-6 w-ot kihozni a gépből.

(#35657) rizso


rizso
addikt

Kedves Segítők! :)

Köszönöm a segítségeteket és a sok hasznos infót, de végül nem T400 lett a befutó, hanem egy 2530p. Remélem nem bánom meg...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35658) audi100td válasza rizso (#35657) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jó gép, ha szereted a csicsát, de közel nem olyan halk mint a T400, illetve már az a kategória ami szeret hangoskodni. Engem HP-nál leginkább a érintős gyorsgombok zavartak és a használhatatlan pöcökegér. Amúgy megbízható, masszív gépek.

[ Szerkesztve ]

(#35659) Chaser válasza kulcsari (#35656) üzenetére


Chaser
titán

Abból ki lehet számolni mennyit menne teljes akkuval. Erre vagyok kíváncsi, vajh' az én gépem kevesebbet tud-e. Nekem úgy látom 6 óra a reális alulfeszelés és cpu beszabályzás után W7 energiakímélő módban x200-nál.
Alulfeszelés kb annyi letöltöd rmclock nevű sw-t. Ott látni fogod mi a minim fesz. amit a legalsó órajelhez rendel, azt a feszt. 99%-ban használhatod a max órajelhez is. Mivel sl9400 eleve kisebb feszt kap, úh esetedben sztem nem sokat fog számítani. Cpuz-vel most is meg tudod nézni mennyi a 800mhz-hez tartozó feszültség.

rizso: Jó gép, nekem annyi nem tetszik benne hogy ddr2-es. És lehet a hdd is 1.8-as, vagy keverem valamivel. Annak érdemes lenne utánajárni az x200 féle ips panelt bele lehet-e rakni, úgy tényleg jó gép lenne:)

szerk: x220 tabról van valami negatív amit érdemes tudni? Pl nem hangoskodik nagyon?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35660) franc0 válasza Chaser (#35659) üzenetére


franc0
őstag

1,8-as, igen. Hogy örültem, mikor 2 hónapja hardverkerben találtam Intel X18-M 80GB-ot 25 ezerért... Nem lehet bele jó árban SSD-t kapni hivatalos forrásból.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35661) kulcsari válasza Chaser (#35659) üzenetére


kulcsari
csendes tag

Nah és hol a cpu info-ná vagy melyik részen? és hol állítom be neki? Ehhez a progihoz nagyon kezdő vagyok még

(#35662) audi100td válasza kulcsari (#35661) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#35663) kulcsari válasza audi100td (#35662) üzenetére


kulcsari
csendes tag

Köszönöm!

(#35664) Chaser válasza franc0 (#35660) üzenetére


Chaser
titán

Akkor jól rémlett. 2570p-ben van már normál 2.5-es hdd.

kulcsari: Van itt is ezzel foglalkozó topik, de évek óta nem írtam oda, passzolom a nevét. A minimum és maximum órajelhez tartozó feszültségértékeket majd tedd közzé légyszíves, kíváncsi vagyok az enyém mennyire lett ulv:)

szerk: Sztem sata vezérlő gond lesz. T400-nál nem volt ilyenben részem, de T60-nál igen a 830-cal. Tegyél fel másik AHCI drivert. Nem biztos, hogy a legújabb oldja meg a problémát.

szerk: rizso: Én is nézegettem azt a gépet de ddr2 és 1.8-as hdd miatt letettem róla. HDD lassú, ssd macerás bele és drága. DDR2 se jó. 2570p-ben is még talán ddr2 van. Trackpointot akkor nem kell szokni ha jól működik, lásd x200:) Itt nincs touchpad, fél óra után ráállt a kezem mégis. Nekem meg fő gép lesz ami lesz, muszáj hogy valamilyen szinten időtállóbb legyen hw-ben is. Nem szeretem ha több gépem van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35665) metal01


metal01
őstag

Hello!

Pár napja valami kínja van a gépnek. Remélem szoftveres. W7 alatt akadozik minden. Egy-két másodpercre megakad az olvasás, majd megy rendesen. Ezt youtube, mp3, ill. film közben lehet a leginkább észrevenni. (Akad a hang) Ezt random csinálja a gép. Linux alatt semmi probléma.

Egy samsung 470-es 128 GB-os SSD ketyeg a T400-ban. Az SSD-nek semmi baja, szerintem valami szoftveres nyavalya lehet. Volt már valakinek ilyen? Mi lehet a megoldás? Nincs kedvem újrahúzni mindent...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35666) rizso válasza audi100td (#35658) üzenetére


rizso
addikt

8530p-m volt, tudom kb. milyen minőségre számítsak, csicsával nincs bajom, a pöcökegér meg valahogy nem áll kézre számomra (vagy csak meg kellene szoknom). Aztán ha nem jönne be, még mindig ki tudok próbálni majd egy Thinkpadet is, kb. egy árban vannak használtan :)

Chaser: ddr2 és 1,8-as merevlemez - sajnos. Mindenesetre én nem fogom bővítgetni/fejlesztgetni - legalábbis eddig nem terveztem -, csak általános feladatokra kell most, arra meg talán elég lesz.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35667) audi100td válasza rizso (#35666) üzenetére


audi100td
nagyúr

"a pöcökegér meg valahogy nem áll kézre számomra (vagy csak meg kellene szoknom)"

ez bizony a HP sara, nem koppintották le elég jól az IBM-ről :)

(#35668) lapa válasza Chaser (#35664) üzenetére


lapa
veterán

még mindig nem tudni mennyire fogyaszt az ulv-sített p-d. mennyi a minimum fogyi 0 fényerőn?

nem izélgetés, érdekel az igazság. najó, kicsit izélgetés is.

[ Szerkesztve ]

(#35669) Shatterstar válasza brekiisti (#35645) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

A lenovo solution centerből melyiket válasszam? A típusok közt nincs felsorolva a T61.
DFT az mit takar? Rákerestem,de lövésem sincs mi ennek a programnak a teljes neve :DDD
Dobnál egy linket? Előre is kösz!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#35670) Tim82 válasza Chaser (#35664) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor jól rémlett. 2570p-ben van már normál 2.5-es hdd.

+

2570p-ben is még talán ddr2 van.

Elütés? 2540p-ben már normál 2,5" SATA HDD + so-dimm DDR3 van. (Szép is lenne, ha az első generációs i5/i7 mellé még DDR2-t pakolnának.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35671) Chaser válasza lapa (#35668) üzenetére


Chaser
titán

Nem rémlik hogy kérdezted volna de lehet, napokban nem sokat fórumoztam meló miatt. Tegnap linkeltem egy xp-s minimumot, hdd-vel kikapcsolt wifivel 6.5W talán.
Olyat akarok mérni, hogy 800-2550 mhz-ig megnézem prime 95 alatt az egyes órajelek pwm szerint fogyasztását a teljes gépre vetítve persze, mert csak azt írja. Gyári feszültségekkel és alulfeszelve. Gyanítom mivel többen 5-6 órát mondtak 6 cellás akkus üzemidőnek, kb semmivel nem lesz rosszabb a P8700 alulfeszelt állapotában. De ha nem is feszelném alul, akkor is alapból 800mhz@0.875V-ot ad a cpunak win, ha energiatakarékos módba rakom és nem is kapcsolja fentebb. Szóval akkuidőt rmclock nem befolyásolja. Fentebb érdekes a dolog, hogy SL9400 órajelét is tudja ugyanezen a feszen, tehát terhelve se vérezne el x200s mellett a gép. Max órajelhez és IDA-hoz már kell 1 egész V. Ha IDA-t kilövöm valszeg megelégszik 0.95-0.975V-tal is.
Tegnap néztem egy IDA-s prime 95-öt, wifi on, fényerő 4-es, az volt 30W pwm szerint.

szerk: Tim82 Valszeg az:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35672) xcds válasza lapa (#35668) üzenetére


xcds
őstag

A minimum fogyasztás miért lenne kisebb, ha a magasabb órajelekhez van kisebb feszültség állítva?

(#35673) Krix válasza rizso (#35657) üzenetére


Krix
őstag

Hát az elődje a 2510p egy hulladék széria volt. A 2530-as már jobban sikerült, de ezekben is szeret meghalni az alaplap. Az 1.8-as HDD meg nem igazán fürge. Szerintem sem a bill. sem a touchpad nem olyan jó mint a TP-ben. Én biztos nem vettem volna meg.

De, hogy jót is mondjak: ismerek olyat aki évek óta használja és szereti és nem volt vele semmi gondja. Reméljük a tied is ilyen lesz. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#35674) Chaser válasza xcds (#35672) üzenetére


Chaser
titán

Ez jogos:) Kisebb feszt sajnos semmi nem tud beállítani mint a cpu gyári VID-e. Hackelhetne valami okos ember biost, sztem lazán elmenne 0.7V körül is 800mhz-en akármelyik értelmesebb 45nm-es c2d. Legalábbis asztali verziók amik nálam jártak mind mentek, nem nagyon érdekelte őket a 65W TDP-jük.
Ez a minimál érték kb annyit ad meg, mennyit tudna a gép ha hozzá se nyúl az ember. Prime 95 az legalább ad egy műterhelést - illetve valósat -, ha ott a két gép közel egy időt tud akkor egyértelmű mit számot gyári ulv vagy non-ulv alulfeszelve.

szerk: Engem az érdekelne mennyi egy sl9400 v 9600 800mhz-hez tartozó VID-e, de ezt még senki se mondta.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35675) Chaser


Chaser
titán

x220 tabról valami jó reviewt tud valaki? Nem sokat találtam róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35676) tototos válasza metal01 (#35665) üzenetére


tototos
őstag

Pont ezt akartam én is kérdezni, nekem is megakad néha a hang. Nekem is ssd van a gépben, én audio driver gondra gyanakszom.

(#35677) xcds válasza Chaser (#35674) üzenetére


xcds
őstag

Ahogy nézem én is, nem nagyon mozdul el 0.875v ról és 800Mhz-ről még HD filmnél sem. Annak lenne tényleg értelme, ha ezt a feszt lehetne lentebb venni.

Ha vki cpu igényesebb programokat használ, annak persze van értelme alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#35678) metal01 válasza tototos (#35676) üzenetére


metal01
őstag

Eddig nem volt gond a driverrel, de természetesen azt már újratettem, és semmi változás. Ugyanúgy akad. De ahogy észrevettem, nem csak a hang, olyankor minden megakad, az egér is, a gépelés is, minden. És össze-vissza jön elő. De linux alatt nem csak W7 alatt. És csak pár napja, azóta semmit nem tettem fel, vagy szedtem le. Csak úgy random elkezdte csinálni.

(#35679) franc0 válasza Tim82 (#35670) üzenetére


franc0
őstag

Tévedés, a 2540-ben még nem 2,5", csak a 2560-ban.

Chaser
X220t teszt

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35680) Chaser válasza xcds (#35677) üzenetére


Chaser
titán

Ha energiakímélő módban van akkor nálam fix 800mhz rmclock nélkül is. 720p-hez elég, 1080p-ből egyet néztem. Érdekes mód mpchc dxva mdban vitte, de vlc is. Nem tudom, lehet már az is használja a dxva-t és nem sw-es mdban volt. Esetleg az SSE4.1-et fogják be rá. Sajnos T60-nál ugyanaz a film T2400-zal max órajelen is be-be szaggatott.
És igen, feszcsökkentésnek magasabb órajelen van jelentősége főként ott is terhelésnél, idle nem sokat számít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35681) Tim82 válasza franc0 (#35679) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké, akkor téged is pontosítsunk, mert ugyanúgy tévedsz akkor. ULV processzoros verzió esetén 1,8" és 2,5" HDD is lehetséges, akár egyszerre, "normál" processzoros esetén csak 2,5"-ös HDD/SSD van, nincs 1,8", legalábbis a HP saját termékspecifikációja szerint.

"With a standard voltage processor, this 2.5-inch bay is used for any available 2.5-inch hard drive or solid state drive; 1.8-inch hard drive bay is not available. With the low voltage processor and 1.8-inch 250 GB hard drive in 1.8-inch hard drive bay, this 2.5-inch bay can be
used for a 2.5-inch 250 GB secondary hard drive, for RAID configuration.
"

Forrás.

Szerk.: de randán néz ki a pdf-ből kimásolt szövegrész.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35682) franc0 válasza Tim82 (#35681) üzenetére


franc0
őstag

Valóban, kiment a fejemből.
Mondjuk én úgy emlékeztem, az ODD-n múlik. Tehát ha van benne -> 1,8.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35683) Tim82 válasza franc0 (#35682) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, nekem azért ugrott be, mert kifejezetten rémlik a HP laptop topikból, hogy egy 2540p-tulaj 320 GB-os vinyóval használta a gépét. 1,8" microSATA-ból meg nem rémlik, hogy lenne ekkora vinyó (mintha 250 GB-os volna a legnagyobb).

Fura, hogy a specifikáció szerint meg nincsen benne ODD. (Vagy az is a 2,5" helyre férne el? :F ) Újra megnézve, igen, odavaló, tehát igazad van: az ODD-n (is) múlik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35684) Chaser válasza franc0 (#35679) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:) Azóta láttam/olvastam többet is. Nem lenne rossz gép, de egy sima x220 lehet jobb választás akinek nem feltétlen kell tab funkció, nekem meg nem kell. Azért erős a kísértés...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35685) Gondwana válasza Chaser (#35684) üzenetére


Gondwana
addikt

(jövő hét végén talán érkezik egy X220/IPS/9c/i7, majd beszámolok! Kár, hogy csak 1-2 napig lehet majd nálam)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35686) audi100td válasza Gondwana (#35685) üzenetére


audi100td
nagyúr

engem a zajszint érdekelne majd, X200/X201-hez hasonlítva :)

előre is köszi

(#35687) brekiisti válasza Shatterstar (#35669) üzenetére


brekiisti
tag

Az LSC az nem gép függő diagnistics alatt van és e tudod szedni oprendszert kell csak nézni asszem de lehet azt sem.
http://support.lenovo.com/en_US/diagnose-and-fix/detail.page?LegacyDocID=LENV-DIAGS

az hogy nincs a listában mennie kéne bár régi gépen nem próbáltam még

DFT az a Drive fitness test az UBCD n is megtalálod pl

http://www.ultimatebootcd.com/download.html

ui Fórumban láma vagyok nem tudom hogy kell röviden linkeli :D

(#35688) Peter M


Peter M
tag

Tényleg ha már RMclock, van valami hasonló megoldás Sandy és újabb társai alá vagy innentől már teljes egészében felejtős?

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#35689) Shatterstar válasza brekiisti (#35687) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Kösz, így már azért világosabb a dolog! A hosszú linkek nem zavarnak úgy is csak az a lényeg hogy működjenek :D

Why are you wearing that stupid man suit?

(#35690) lapa válasza xcds (#35672) üzenetére


lapa
veterán

semmiért. csak az volt a korábbi állítása, hogy nincs igazán különbség alapjáraton a sima és az s (cpu-k) fogyasztása között. ami az egész gépre is igaz kéne legyen, mert az elektronika (a dupla tápellátást leszámítva) ugyanaz.

@Chaser: tudsz egy screent dobni a power managerből úgy hogy kilövöd az összes appot? engem az elérhető minimum érdekelne nagyon, futó szoftverekkel nem lehet értelmes következtetést levonni. vinyó vagy ssd? ccfl?

@Tim82: anno konfigoltam többször 2530p-t, (számomra) értelmes variáció sehogyse jött össze akárhogy sakkoztam. persze mostanság 1,8" ssd-vel már megint más lenne a leányzó fekvése. de panelt elvileg nem lehet bele rakni, legalábbis eddig se a gugli, se hp totyikos emberek nem tudták megerősíteni hogy van success sztori.

[ Szerkesztve ]

(#35691) xcds válasza lapa (#35690) üzenetére


xcds
őstag

"szerk: Engem az érdekelne mennyi egy sl9400 v 9600 800mhz-hez tartozó VID-e, de ezt még senki se mondta."

Először ezt kéne tisztázni. Paraszt logikával, ha a fesz megegyezik, akkor nem kéne különbségnek lenni fogyasztásban. Persze lehet, hogy kisebb az sl9xxx-nek a fesz, nem tudom.

(#35692) Chaser válasza Gondwana (#35685) üzenetére


Chaser
titán

Nekem i5 is bőven elég lenne..hajaj:) P8700 is elég.

Peter M: nincs

lapa: Hdd, ccfl, 6.5W. Az állítást továbbra is tartom. Futó sw-eket majd 7-en kilövöm, azon a hdd-n volt minden, tegnap raktam újra a gépet. Ha olyan orbitális különbség lenne sl9400 javára akkor 7-8 órás üzemidőről számolnának be a tulajok, nem 5-6 óráról mint amennyit az x200-am is tud. Screeneket is csinálok természetesen.

xcds: Hát jah, a józan paraszti ész na meg az eletrofizika ezt diktálná:) Ezenkívül nem csak az enyém, hanem fórumon elég sok emberke mérése is. Anno ment is a vita, hogy mért fogyasztanak kevesebbet az ulv-k. Hát nagyon egyszerű. Eleve gyárilag kisebb feszt kap és kisebb órajelet a nagyoknál, természetes hogy kevesebbet eszik. Ugyanakkor azt is érdemes megfigyelni egy desktop 65W-os intelből mennyi van..100 biztos ha nem több. Van amelyik fele annyit sem eszik, csak oda került.
Természetesen ha valakinek megy sl9400-gyel 3-4 szintű fényerővel, hdd-vel és wifivel a ccfl-es x200s-e netezgetve 8 órát 6 cellás akkuval, akkor érdemes utánajárni a témának. De ha nem, akkor nincs miről beszélni.
Na de még mindig nem tudom egy sl9400 minimum feszültségét...hova tűntek a tulajok?:)

szerk: Nevükben is benne van..ULV..ultra low voltage, emiatt persze takarékosak. De egy non-ulv azonos feszen és órajelen mért enne többet? Ezt továbbra sem értem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35693) franc0 válasza Chaser (#35684) üzenetére


franc0
őstag

Legközelebb tabletet fogok venni.
Épp most dolgozgattam pár órát Office15-tel, nagyon zsíros lesz ez érintőképernyővel :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35694) Chaser válasza franc0 (#35693) üzenetére


Chaser
titán

Csak nagyobb meg nehezebb mint a non-tablet. Pl az 220t kijelzőjét kültéren nagyon lehúzták mert gorillás. Vannak előnyei meg vannak hátrányai, én még nem döntöttem megvegyem-e. Na ott már fontosabb hogy i3 v i5 van benne, mert az i5-ök jobb energia managementet tudnak. Idle biztosan jobbak az i3-nál és ott ugye nincs külső sw amivel bele lehetne nyúlni a dolgokba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35695) tototos válasza metal01 (#35678) üzenetére


tototos
őstag

Nem tudom mitől de engem is idegesít :(
Valakinek nincs ötlete? :F

(#35696) franc0 válasza Chaser (#35694) üzenetére


franc0
őstag

Ezen kár stresszelned, Sandy Bridge óta zseniális az energiamenedzsment.
Akár i5, akár i3.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35697) mitulabattyi válasza Chaser (#35692) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

SL9400, 800MHz, 0,925V

(#35698) bads1


bads1
aktív tag

T510 procit lehet alulfeszelni RMClock-al?

Kijelzőt kalibrálni van lehetőség/értelme? Valahogy melegebb túnusúra kéne állítani mert kicsit minden fakó és kékes színű.

(#35699) Chaser válasza franc0 (#35696) üzenetére


Chaser
titán

Stressz az nincs:) De jobb az i5-é hidd el. Persze itt sem abban kell gondolkodni hogy i5-tel órákkal többet bírna akkuról.

mitulabattyi: Ez érdekes, nálam 0.875V@800mhz a gyéri érték. A max órajelhez mekkora fesz megy?

bads1: Nem, csak c2d cpu-kat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35700) mitulabattyi válasza Chaser (#35699) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Mivel nézzem meg?
Mert a fenti értéket az aida64 írta ki...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.