Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) brekiisti válasza #19103744 (#36600) üzenetére


brekiisti
tag

A lenovo site on le volt írva a how to install audio résznél :D

(#36602) mitulabattyi válasza audi100td (#36599) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Szerintem csak akkor látszik a boot-menüben, ha benne van a kártya. Nézd meg eszközkezelőben, ha USB-n csatlakozik, akkor biztos lehet.

(#36603) audi100td válasza mitulabattyi (#36602) üzenetére


audi100td
nagyúr

A kártya benne van, de sajnos nem jelenik meg a bootolható eszközök között, gondolom akkor felejtős.

(#36604) toupe válasza brekiisti (#36594) üzenetére


toupe
csendes tag

Ebben én is biztos vagyok, de nem tudom értékelni, hogy a Lenovo nem küld alkatrészt. Új, üzleti kategóriás termékről van szó, nem egy hat évvel ezelőtti ilyen-olyan modellről.

(#36605) #19103744 válasza Gondwana (#36583) üzenetére


#19103744
törölt tag

Még egyszer köszi, nem kellett hozzá semmi más csak sp3!

(#36606) Gondwana válasza #19103744 (#36600) üzenetére


Gondwana
addikt

(Ez itt kollektív tudás, nem egyéni - az egy darab termesz is síkhülye, mégis milyen okosan működik egy egész termeszvár...)

Szerk.:
OOOO: az X-ekben az SD-olvasó USB-re van drótozva, de T-kben PCI/PCIe buszon van, azaz egyedi driver kell hozzá, nem valami univerzális mass storage, tehát BIOSban is tételesen szerepelnie kellene, mint pl. egy RAID kontrollernek. Közvetlen bootolásra alkalmatlan, de ha valamiről beröffen egy kernel-image, onnantól már használható.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36607) Chaser válasza #19103744 (#36605) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36608) audi100td válasza Gondwana (#36606) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, értem, akkor inkább megvárom míg visszakapom öcsémtől a pendrive-omat, thx. :)

(#36609) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Elnézést mindenkitől az offért. lapa részére, és mindenkinek, aki szereti: [link]

(#36610) Minstrel válasza sutszi (#36579) üzenetére


Minstrel
senior tag

Tényleg el volt dugulva, kifújtam rendesen és most 1800Mhz-en megy 60-70 fok között. Eddig max. 5-6 percig ment 1800-on, utána vette le 1200-ra aztán 800-ra. Amúgy a pasztázás is meglesz ha ráérek, meg már tavaly vettem bele egy új ventilátort, mert rossz hangja volt pár hétig, de aztán elmúlt és elmaradt a csere. :B

Köszi a segítséget :)

(#36611) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok!
Barátnőmnek van egy IBM Thinkpad T60-2007-es gépe, win7 van rajta kicsit elfáradt már a rendszer, gondoltam, hogy újra rakom. Eddig nem volt dolgom thinkpad géppel, föl is telepítette a windows7-et, de újra indítás után kék halállal kifagy töltés közben. Leformázni nem tudom nem tudok vele mit kezdeni. Recovery CD nincs, mit tudnék csinálni? Ha lehet tudnátok adni egy részletes leírást? Nagyon szépen köszönöm! :R :R

(#36612) Zsolti23


Zsolti23
csendes tag

Kikapod a merevlemezt leformázod egy asztali gépen vissza rakod azt mehet az új telepítés.
Én is így szoktam.

(#36613) Gondwana válasza csoki46 (#36611) üzenetére


Gondwana
addikt

BIOSban nézz rá a SATA beállítására, hogy AHCI, vagy Compatibility a jelenlegi állapota, és próbáld a másikkal (rendszerint 0x0007 szokott a hozzá lenni a kékhalál)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36614) Zsolti23 válasza Gondwana (#36613) üzenetére


Zsolti23
csendes tag

Igaz ez is egy megoldás.

(#36615) csoki46 válasza Gondwana (#36613) üzenetére


csoki46
aktív tag

Isten vagy! :) Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!! :)

(#36616) brd válasza Gondwana (#36613) üzenetére


brd
nagyúr

No' ez hogy lehet? A Win7 nálam ilyen géppel nem halt még el AHCI beállítással sem (igaz, más, S-ATA-s gépen sem nagyon még, bár előfordul), Compatible módban pedig még az XP is driver nélkül települ. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#36617) Napfénysüti

Ha minden jól megy holnap kicserélem az inverterem. Már izgatottan várom milyen lesz beszerelni. :D
Hiányzik a kis T400.

Més que un club!

(#36618) Gondwana válasza brd (#36616) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha előtte valaki Compatible-n hagyta pl. XP-telepítés miatt és így került fel a Win7, nem feltétlenül fogja kapásból feldobni magától az AHCI drivert - legalábbis nem minden esetben.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36619) csoki46 válasza Gondwana (#36618) üzenetére


csoki46
aktív tag

Közbe vissza állítottam a bios-t a gyári értékekre.
Még annyi segítséget kérhetnék, hogy tudnám leforámázni és üres gépre telepíten a win7-et? Most a régi win7 mellé telepítette. CD-ről valamiért nem bootol, át kell állítani valamit esetleg? Boot sorrendbe 1. a dvd meghajtó, más erre vonatkozó beállítást nem találtam.

(#36620) mitulabattyi válasza csoki46 (#36619) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

a post screennél F12 a boot menu
win7 telepítéskor amikor kérdezi, hova települjön, töröld a partíció(ka)t.
ha egyáltalán nem sikerül dvd-ről bootolni, próbáld meg pendrive-al, lehet rossz a meghajtó...

(#36621) brd válasza Gondwana (#36618) üzenetére


brd
nagyúr

Az ok, de nem írta sehol, hogy telepítés közben/után a BIOS-t mókolta volna. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#36622) csoki46 válasza mitulabattyi (#36620) üzenetére


csoki46
aktív tag

Úgy csináltam, de csak villog a kurzor, de nem lesz semmi, egyszer csak tölti a windows-t

(#36623) !Overdose! válasza csoki46 (#36622) üzenetére


!Overdose!
őstag

Lemez ki-be néha segít.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36624) soldi3r válasza csoki46 (#36619) üzenetére


soldi3r
veterán

nem itt kell az advanced-et bekapcsolni? ott van a formázás menü

E30 (oo=[][]=oo)

(#36625) csoki46 válasza soldi3r (#36624) üzenetére


csoki46
aktív tag

Azt tudom, de el se indul a telepítő

(#36626) brekiisti válasza Napfénysüti (#36617) üzenetére


brekiisti
tag

4 csavar takaró 4 csillag csavar kis pattintás egy csillagcsavar egy lehúz bedug LCD cable/ inverter cable majd vissza fele az egész :D kb Ilyen lesz :D

(#36627) brd válasza csoki46 (#36625) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítőlemez nem koszos/karcos, ill. máshol működik? Továbbá másik lemezzel nem tudod kipróbálni, hogy bootol-e az optikai meghajtóról?

The only real valuable thing is intuition.

(#36628) brekiisti válasza Gondwana (#36618) üzenetére


brekiisti
tag

Soha mindíg behal 0X0000007B vel de vissza állítod win bebút registry átállít asszem 0-1 re rebút és már mehet is a driver install

(#36629) csoki46 válasza brd (#36627) üzenetére


csoki46
aktív tag

Délután írtam ki szóval nem karcos. Egyszer már föltelepítettem róla a windows-t csak akkor windowson belül indítottam a telepítést így nem lehetett formázni.

(#36630) ro_bert17 válasza csoki46 (#36619) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ha előtte is lassult, és továbbra is így vacakol, én ránéznék a helyedben arra a hdd-re.

[ Szerkesztve ]

(#36631) brd válasza csoki46 (#36629) üzenetére


brd
nagyúr

...és honnan van a lemez? Biztos, hogy lehet róla bootolni (eredeti telepítő, érintetlen ISO-ból írva, vagy valaki belenyúlt pl.)?

The only real valuable thing is intuition.

(#36632) csoki46 válasza brd (#36631) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nem eredeti, holnap megpróbálom másik gépen is. Ma már nem lesz rá időm. A hdd-t is megnézem. Köszönöm szépen a segítéget! :)

(#36633) Xmodule


Xmodule
őstag

neha magatol elindul a kurzor felfele. normalis ez? x31

szerelmes lettem az x200(s) be...minösegre van olyan jo mint az x31?
mert ez az x31 egy alom. venti nem pörög csak nagyon neha billenytuzet egyszeruen nem talalok szavakat annyira jo. alom gep. cska mar kar hogy regi a vas YT vidok szaggatnak sajnos. meg a több program egyszerre sem nagyon megy persze ezt tudtam mikor megvettem nem is erre a celra vettem. ezert kacerkodom most az x200al.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36634) audi100td válasza Xmodule (#36633) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, normális, ilyenkor kalibrál asszem.

Hát, volt X31-em és X200s-em is, szerintem utóbbi mindenben veri, anyaghasználatban és összeszerelésben is és az egyik leghalkabb TP ami valaha készült. :)

(#36635) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
Egy 5 éves T60-om van. Múlt héten raktam bele egy SSD-t, és raktam rá egy Windows 7-est, és a legjújabb lenovo drivereket. Minden szép és jó, gyors, meg minden,

Viszont mintha alacsonyabb lenne a fényerő, maximum állásban is csak annyi, hogy keveslem, pedig korábban sosem használtam maximumon, most kimondottan ilyen félhomályosnak érzem...

Pedig nincs is nagy fény a szobában, csak egy kislámpa ég.

Ilyet tapasztalt már valaki? Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36636) ^Clown válasza fokukac (#36635) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Milyen energiagazdálkodási beállítással használod a gépet? Akkuról vagy 230V-ról is kevesled a fényerőt?

(#36637) fokukac válasza fokukac (#36635) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, probléma megoldva, újraindítottam, és jó lett. mindig csak hibernálom, már egy hete így néztem...
most kb a 3-as fokozat olyan (a 7-ből), mint az előbb a maximum.
mea culpa, hogy előbb írtam :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36638) Xmodule válasza audi100td (#36634) üzenetére


Xmodule
őstag

ahh..adod alám a lovat:D nem baj. lehet megprobalom eladni az asztalit azt akkor abbol kijönne egy hasznalt x200 vagy x200s

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36639) fokukac válasza ^Clown (#36636) üzenetére


fokukac
nagyúr

mind kettőnél fennállt a probléma, ezért em értettem. mindegy, megoldódott :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36640) Xmodule válasza audi100td (#36634) üzenetére


Xmodule
őstag

és ezutan az x200s utan mi jön? marmint kategoriaban. ami van ilyen jo. mert most pl nem nagyon ferne bele nekem a keretbe lehet csak mondjuk egy ev mulva de akkor ez mar kcisit elavult lesz vagy nem? lehet akkor mar jobban megerne megvenni a következö generaciot ami az x200 utan jött. minden fele keppen szeretnek az x vonalon maradni mert ennek az x31 nek az össze szerelese az anyag hasznalata es a billentyuje leirhatatlanul tetszik nekem. meg az hogy tenyleg halk. epp csak a hdd ciripel neha egy kicsit. de alig. akkor most egy ssd vel tenyleg no hang lehet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36641) audi100td válasza Xmodule (#36640) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az X201-et tudnám még javasolni, kb ugyanaz csak erősebb hardverrel, X220-at nem próbáltam, de youtube-on van fent pár érdekes videó, részemről inkább felejtem.

[ Szerkesztve ]

(#36642) lapa válasza Xmodule (#36640) üzenetére


lapa
veterán

ha eddig x31-en nyomtad, akkor nyugodtan vállald be.

(#36643) adabra válasza audi100td (#36599) üzenetére


adabra
senior tag

Tuti lehet boot-olni USB-ről. A T61 -emen is lehet.
A BIOS-t nem is nyektettem, hanem F12 -t kell nyomni rögtön a bekapcsolás után. Ha benne volt bekapcsoláskor az USB, akkor felajánlja azt is.

(#36644) lezso6 válasza audi100td (#36641) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az X220-ról én nem sok jót hallottam. Ismerősöm tesójának az van, és vagy háromszor visszavitte szervizbe, szalagkábelhibával.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36645) Gondwana válasza lezso6 (#36644) üzenetére


Gondwana
addikt

(ez érdekes lesz - màr ha kijelző-szalagkàbel volt - mert az màr nincs X220-ban, nem 20pines LVDS hanem elvileg 4pines DisplayPort a kijelzőkábelje)
Szerk: persze +backlight 4x12V, ahogy a szalagkàbelesnél is.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36646) sutszi válasza lezso6 (#36644) üzenetére


sutszi
veterán

:Y

Mit csinál a lenovo a 20-as széria óta....?!
Te jó ég...

Konfigról lehet tudni valamit? (i7, IPS)?

Igaz nem nagy teszt....de nemrég voltunk ügyfélnél tesztelni és két ThinkCenter mellett egy T60 meg egy T420 volt...érdekes kontraszt.

Megnézegettem a T420-at, és amit így első látásra meg lehet állapítani az alapján nem volt rossz, bár aT60-hoz képest vastagabb volt. :F
De a billentyűzet nagyon tetszett...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36647) brekiisti válasza Gondwana (#36645) üzenetére


brekiisti
tag

nem nem 4 es display hanem sok pines csavart de nem szallag kábel
És nem olyan sok nak van LCD cable hibája max nagyon belenyúlt nincs náluk "típus hiba"

(#36648) audi100td válasza adabra (#36643) üzenetére


audi100td
nagyúr

Micro SD volt benne egy adapterben, talán emiatt nem akart róla bootolni, nem tudom, sima SD karim nincs, már megoldottam pendrive-ról.

(#36649) Chaser


Chaser
titán

Francia91 kollega mondta az egyik hirdetésben hogy a T60 coreavc-vel és win mediaplayerrel tudja az 1080p-t ati-s géppel. Jelentem nemhogy az ati-s, de az inteles is tudja :C

szerk:És csak 1.5Ghz-en járattam a T7400-et...mivel nagyon ocsmány módon lehet pasztázva, így alulfeszelve nem ment 70 fok fölé...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36650) Francia91 válasza Chaser (#36649) üzenetére


Francia91
veterán

Így van :). Pár éves és jó megoldás a CoreAVC Codec és Win Media Player párosa gyengébb gépeknél HD problémákra, ráadásul észrevételem szerint fogyasztást is csökkent videolejátszás közben ( a CPU-ról átteszi a terhet a VGA-ra, amennyire tudja)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.