Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Gondwana válasza lapa (#35449) üzenetére


Gondwana
addikt

Az hagyján, hogy lassít, de még át is számozták L3-nak!
(Az nem derült ki, mennyi lenne a teteje, mert akkuról nincs turboboost. A 65W töltő meg már lassan pilácslik a sötétben... Azért majd megpróbálom kigyomlálni, hogy megnézzem, mennyi az alja)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35452) azbest válasza Gondwana (#35448) üzenetére


azbest
félisten

T61 14.1" sata2 módban, utolsó előtti bios, samu 470/pm810 256GB.
Nem tapasztaltam hasonlót, benne van már majdnem 100 napja és folyamatosan megy azóta. Mivel friss volt a win telepítés, csak átklónoztam a winyóról, majd kiigazítottam a win7 telepítő lemezzel az indító particiót.

Csak az airbag protection program dob csak egy hátast ha elindítanám (caddy-be került át a winyó).

A smart adatokat érdemes megnézni, hátha jelez valamit (crystal disk info).

[ Szerkesztve ]

(#35453) brd válasza Gondwana (#35448) üzenetére


brd
nagyúr

Zintel Storage driverből a 10.5.0.1026-ös van? Ha nem, próbáld azt!

The only real valuable thing is intuition.

(#35454) buvartacsko válasza Gondwana (#35451) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az L3 szerintem még többet lassít mint az L2, nagyon vigyázz vele... Múltkor láttam is egy tesztet PH!-n, keresd meg. :P

(#35455) Gondwana válasza brd (#35453) üzenetére


Gondwana
addikt

10.6.0.1002 van most (iaStor.sys, 64 bit, 2011.05.20 dátummal), de keresek egy régebbit, egy próbát mindenképp megér.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35456) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Mik a vélemények a T400-ról? Megéri még manapság is beruházni rá? Otthoni felhasználásra kellene, netezés (ne okozzon gondot neki 5-10 megnyitott oldal), irodai programok, filmezés (720p ne legyen gond, esetleg külső monitorra kötve is használnám) lenne a fő felhasználás.

Olyan gépet akarok, ami csendben teszi a dolgát, hűvös, és nem utolsó sorban megbízható.

Több helyen is olvastam/láttam, hogy előfordulnak különböző hibák, mint pl:
- hullámzó bill
- benyomható burkolat
- hangos, "tekerő" és/vagy süvítő venti

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35457) audi100td válasza rizso (#35456) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tökéletes választás és megfelel minden általad említett kritériumnak, egyik hibát sem tapasztaltam, masszív és nemhogy csendes, hangtalan gép.

(#35458) franc0 válasza rizso (#35456) üzenetére


franc0
őstag

Ez az egyik leghalkabb laptop, amit valaha csináltak.
Ha süvített a venti valakinek, az hibás volt. Intel GPU-sat vegyél, neked az is elég lesz és tartósabb.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35459) Napfénysüti válasza rizso (#35456) üzenetére

Nekem 3 éve van T400 (3,5 éves a gép) és azon kívül hogy most épp az inverter behalt semmi baja nem volt soha, nem is tervezem lecserélni. Csak egy új inverter kell. :D
Szerintem piszok jó kis gép otthonra simán elég. :K

Més que un club!

(#35460) rizso


rizso
addikt

Jajj srácok, valami negatívumot is mondjatok, ez így túl szép, hogy igaz legyen ;] Egyébként a konfig: P8600, Intel 4500M (vagy MHD?), 4GB ram, 320GB HDD, 1280*800p kijelző.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35461) dbius válasza Gondwana (#35455) üzenetére


dbius
veterán

brd szerintem erre gondolt: [link] forrás: [link]

(#35462) lapa válasza rizso (#35460) üzenetére


lapa
veterán

"valami negatívumot is mondjatok"

hát akárhogy nézem, ez k**vára nem x200s. innentől meg elég negatív.

amúgy az 1280-as kijelző nem egy hűde 14"-on. ha már valamit mondani kell.

[ Szerkesztve ]

(#35463) cadeyrn válasza rizso (#35456) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az egyik legjobb gép ever.

Az említett hibák:
- a billentyűzet hullámzás a legelső szériát érinti, utána belekerült egy merevítés ÉS azóta T61 billentyűzettel jön, ami nincs kikönnyítve. Elmúlt.

- a burkolat tényleg benyomható pár helyen, nekem a palmrest ki van tömve szivaccsal pár helyen, home-made. Pár óra, 2mm-es szivacs, 2oldalas ragasztó, és kész.

- a ventit nem hallod. Az eddigi leghalkabb aktív gép szerintem, amit készítettek.

(#35464) rizso válasza lapa (#35462) üzenetére


rizso
addikt

Szerencsére számomra ez nem hátrány, tökéletesen megfelel ez a felbontás - 15"-en is elég volt.

cadeyrn: nem tudom mikori gyártmány/melyik széria. Remélem nem lesz vele gond, mert én nem vagyok egy nagy "gépszétszedő".

Többen írtátok, hogy nagyon halk. Tényleg nem melegszik a halkság mellett? Illetve még egy kérdés: hangszórói mennyire használhatóak? Van olyan, mint pl. egy 8530p?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#35465) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Újratelepítettem a 2008-v91 típusú t60-as masinám, de sajnos a BT nem akar működni: Bluetooth Device Not Found.

Tudtok segíteni? Elvileg mindent felraktam ami kell hozzá, világít is a kis BT led, szóval tanácstalan vagyok.

Segítséget előre is köszönöm!

(#35466) buvartacsko válasza cadeyrn (#35463) üzenetére


buvartacsko
addikt

sztem ugyanolyan halk mint a t500 meg az x200 :) stb stb. ez a széria ilyenre sikeredett, nem csak a t400 ilyen.

(#35467) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

A t500 és t400 modelleknél mikortól javították a billentyűzet hullámzását? :R

(#35468) buvartacsko válasza rizso (#35464) üzenetére


buvartacsko
addikt

brutálisan halk. :) meg hideg is. :) jó gép nagyon !

(#35469) Gondwana válasza ben11 (#35465) üzenetére


Gondwana
addikt

Microsoft-féle bluetooth stack nem mászott már fel, és valamiért az nem engedi? (Van ismeretlen eszközöd device managerben - USB VID/PID: 0A5C:21xx, vagy bármi bluetooth, amit esetleg lehet uninstallni? BIOSban gondolom, nincs letiltva és elöl a kapcsolóval sem...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35470) cadeyrn válasza rizso (#35464) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem találom sehol a képet, leírom:

A T400-nál nagyon sokan panaszkodtak a hullámzásra, ezért két lépést tett a Lenovo: egyrészt a könnyített billentyűzeteket gyakorlatilag kivonta a forgalomból és T60/61 billentyűzetekre cserélte ( így néznek ki ) bárkinek garanciaidő alatt; másrészt a proc. hűtő fölé és a billentyűzet közé az újabb szériák kaptak egy plusz fémmerevítést, ami a rollcage-hez kapaszkodik. ( na erről nem lelem a képet )

Hogy mikori: nézd meg, meddig (volt) jó a garancia; valószínűleg 3 évvel korábbi a gép, hacsak nem hosszabbítottak gart.

(#35471) audi100td válasza cadeyrn (#35470) üzenetére


audi100td
nagyúr

rev1

rev2

parkasz: Nem tudom, de az enyém 2009/04-es gyátás és ki van merevítve, a bill is teljesen merev, nem süpped sehol.

rizso: egyik legjobb valaha készült ThinkPad az X200(s) mellett, kár rajta agyalni

Ritka hűvös és tényleg szó szerint hangtalan, ha nem hiszed nézz meg egyet személyesen. :)

Egyedül annyira érdemes figyelni vásárláskor, hogy tényleg a merevített változat legyen, de szerintem azt csak az első pár hónapban gyárthatták. A gyártási dátum a gép alján lévő matricáról leolvasható, ha 09/04-nél újabb az már egy kiinduló pont, persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ennél régebbi nem lehet ilyen.

Egyetlen típushiba ezeknél a gépeknél, hogy idővel hajlamos megnőni a zsanérok holtjátéka, az alkatrész ebay-ről ~3e Ft, otthon kb 1 óra javítani, tapasztalattól függően +/- fél óra.

buvartacsko: A méretéből adódóan még picit halkabb az X200-nál, mivel ritkábban pörög a venti, ami persze úgy is szinte hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#35472) brd válasza rizso (#35460) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig tényleg az egyik legjobb (bár van, ami szerintem a T60 óta visszafejlődés, pl. a Thinklight), vedd nyugodtan, nem lesz rossz. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#35473) Napfénysüti válasza rizso (#35460) üzenetére

Már említették fölöttem is de nálam is egy hiba jött elő amit negatívumként kell említeni: a zsanérok sajnos idővel tényleg hajlamosak a holtjátékra. Nálam már bizony van 1-2 cm. Igaz ha mondjuk asztalon használod akkor ezt nem fogod észrevenni. De azért kicsit bosszantó egy új korában elég drága géptől.

Més que un club!

(#35474) cadeyrn válasza Napfénysüti (#35473) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Barkácsőrülteknek T400 zsanér javítás, bár én inkább garban cseréltetem évente, amikor már zavar a holtjáték.

(#35475) Napfénysüti válasza cadeyrn (#35474) üzenetére

It a fórumon buherka már csinált maga zsanércserét múltkor mutatta is az új zsanérjait még beszerelés előtt.
Engem annyira nem zavar a dolog mert mostanában inkább otthon használom a gépet asztalon. Az inverter hiba bezzeg keresztbe tett. ;]

Més que un club!

(#35476) asci


asci
tag

Nem ment a hang az X200s-en, garanciában javították. Alaplapot kellett cseréljenek, ilyenkor nem tolódik ki a garancia?
Úgy érzem azóta gyorsabban melegszik, lehet nem pasztázták megfelelően?

(#35477) Csedit


Csedit
aktív tag

Sziasztok!

T500-as gépemnek két hét múlva lejár a garanciája. A zsanérjának kb 1-2 centis lötyögése van és a csuklótámaszon is van a mikrofon dugó felett indulva kb 2 centis repedés.
Ezeket vajon cserélik garban?
Az Infoparkban még megvan a szervíz? Vagy hová érdemes Kecskemétről vinnem?

Edit

(#35478) cadeyrn válasza Csedit (#35477) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

2 hét necces nagyon, mert kb annyi, amíg megjön az alkatrész.

Ha bp-i lennél, azt mondanám, próbálkozz a Smartservice-el, nekem ők cseréltek zsanért, billentyűzetet és ventillátort, elég e-mail írni a részletes problémáról, hamar válaszolnak. Akkor viszed, amikor megjött az alkatrész, max. 2 óra, amíg megcsinálják, ha nyitásra odamész.
Vidéken nincsenek ismereteim.

(#35479) audi100td válasza cadeyrn (#35478) üzenetére


audi100td
nagyúr

A billentyűzettel mi volt a gond?

(#35480) mitulabattyi válasza Csedit (#35477) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A tapasztalatok azt mutatják, hogy zsanércserével a Deltához kell fordulni, az infoparkból valószínűleg elhajtanak, hogy ez normális holtjáték/ez nem garanciális hiba/akármi...
Törésre, repedésre nem szól a garancia, kivéve, ha gyárihibás/szériahibás.

asci: ez jó kérdés, mert régen főalkatrész cserénél a főalkatrészre újraindult a garancia (pl alaplap), de azóta talán változtattak a dolgon, mert amikor nekem cserélték a T400-ban az LCD-t nem hosszabbították meg a garanciát /a kijelzőre/.

mod:
cadeyrn: Szerintem nem számít mennyi idő alatt érkezik meg az alkatrész, mert ha már felvették a gépet garanciaidőn belül, akkor utánna meg kell csinálniuk akkor is ha fél év alatt jön meg az alkatrész, mert amikor a javításba belefogtak, még garis volt a gép.

[ Szerkesztve ]

(#35481) szmissz válasza audi100td (#35471) üzenetére


szmissz
senior tag

"egyik legjobb valaha készült ThinkPad "

Ez szerintem enyhe túlzás, főleg, ha a külsőt nézzük.

-Hiányoznak a piros felfestések a trackpoint gombokról
-Aszimmetrikus a képernyő kávája, ami szerintem konkrétan gusztustalan
-Szintén eltérő méretűek a zsanérok, nem csoda, hogy kilazulnak
-A palmrest és a hangszórópanel közti Mariana árok rés ocsmány
-A fejhallgató kimenet az elején van, hogy ölben fekve pont hasbaszúrja szegény usert

Hirtelen ezek jutottak eszembe, felidézve a csalódottságot, amikor megjelent és megláttam milyen lett. Ugyanezek a hibák a T6-os szériánál is megvoltak részben, szerencsére a T410-től felfelé már mindent kijavítottak, úgyhogy kivártam és ezt vettem.

Nem akarok senkinek a lelkébe gázolni, de egy ilyen kijelentésre reagálnom kellett. :DDD

szerk: Jajj és az extrahányinger, mindenképpen kilógó akksit még elfelejtettem említeni.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35482) brekiisti válasza asci (#35476) üzenetére


brekiisti
tag

Üdv a gari idő hosszabbodik a szervizben töltött idővel amennyiben azt munkalappal tudod igazolni.

Amennyiben lapot cseréltek akkor tuti jól pasztázták meg mert az új alaplappal jön új venti is is és az tuti jól van megpasztázva

(#35483) mitulabattyi válasza szmissz (#35481) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Amiket felsoroltál, a hangkimenetet leszámítva, mind esztétikai jellegű szubjektív dolog.
A különböző méretű zsanéroknak sincs köze a kilazuláshoz, ha megnézed, a T43-nál sem egyforma, de jóval kisebb mint T400-nál, mégsem lazul ki.
Az asszimetrikus kijelző sem zavaró használat szempontjából.
És egy 14"-os gépet nem gyakran használnak ölben, arra van a sub kategória...

(#35484) brekiisti válasza mitulabattyi (#35483) üzenetére


brekiisti
tag

Sokan elfelejtik hogy a Laptop (Hordozható számítógép ) nem azért hordozható mert bárhol bármikor bárhogy lehet használni hanem azért mert csak x KG és kicsi méretet kell cipelni legalább is asztali konfighoz képest

(#35485) lapa válasza szmissz (#35481) üzenetére


lapa
veterán

egyébként számomra a világ talánya, hogy mi akadályozza meg a kapitalistákat abban, hogy lapos L alakú füles dugaszt vagy adaptert állítsanak elő.

upd: mondjuk vannak ilyenek, de én már rca kapcsán szívtam így meg, mert csak a képen volt lapos, a valóságban az L jobban kiállt mintha eleve a kábel egyenes csatiját dugtam volna be. de ha tényleg ilyen szép lapos, akkor szerintem ez vállalható. feltéve, hogy a füles nem ugyanilyen böszme L alakú.

[ Szerkesztve ]

(#35486) szmissz válasza mitulabattyi (#35483) üzenetére


szmissz
senior tag

Szubjektív valóban, bár kíváncsi lennék, hogy 100-ból hányan választanák egymás mellé téve a T400 -at, vagy a T410-et.

Az emberek a szimmetriát szeretik és a műanyag illesztések sem a kedvenceik, ahogy az ormótlanul kilógó akksira is kíváncsi lennék, hogy ki szavazna.

"egy 14"-os gépet nem gyakran használnak ölben"

Erre van valami statisztikád esetleg, mert nekem egyetlen gépem ez és minden helyzetben használom. Költői kérdés volt, mert nyilvánvalóan nem így van. VAGY mindenkinek van a normál notebookja mellé subnotebook! Hihető! :DDD

Szóval mitől is az egyik legjobb gép egyébként? Mondjuk a T410-el összevetve. Vagy az is az egyik legjobb? Akkor a T420? És még sorolhatnám. :U

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35487) szmissz válasza brekiisti (#35484) üzenetére


szmissz
senior tag

Még szerencse, hogy felvilágosítottál, köszönöm!

Akkor most mit csináljak? Vegyek egy kisebbet mellé és kettőt hordjak magamnál, hogy amikor ölbe akarom venni, akkor is szabályosan járjak el?

Te jó ég. :U

Ja, ha már fordítgatással akarunk igazolni: "Laptop (Hordozható számítógép )"

Tegyük inkább pontosan, keress már rá a "lap" szó jelentésére a szótárban. Bár meg is spórolom neked: öl (testrész). top = felső, felszín.

Rakd össze és nézd meg, hogy milyen gépek voltak akkor, amikor a szó született... hát nem 12 colos, fél kilós netbookok.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35488) Napfénysüti válasza szmissz (#35486) üzenetére

Én korábban is írtam hogy nem váltanék a 400-ról 410-re nekem jobban bejön előbbi igaz nem feltétlen a külseje miatt. De az meg olyan szubjektív dolog.
El kell fogadni kinek a pap kinek a papné. ;)
Örülök hogy te elégedett vagy a 410-essel én meg boldog vagyok a 400-assal. :)

Amúgy miért baj hogy valakinek az a legjobb? Nehéz elfogadni hogy van akinek az újabb nem feltélen jobb.
Van egy öreg (14 éves) Honda Civicem. Még 6. generációs. Most jött ki a 9-es ami sok dologban jóval modernebb. Ha megtehetném se jutna eszembe lecserélni mert sokkal többre tartom a régi vasam. Az új egyszerűen nem tetszik ennyi. Ettől még nem mondom sem azt hogy az enyém a legjobb és az új rossz sem pedig fordítva. Ha valakinek bejön és megveheti vegye az újabbat. De ne ítéljük már el azt aki nem így vélekedik. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#35489) audi100td válasza szmissz (#35481) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kicsit vicces, hogy miken lovagolsz, az audio csatik elhelyezésén kívül engem egyik sem zavart, azt aláírom, hogy ritka rossz helyre kerültek.

"Hiányoznak a piros felfestések a trackpoint gombokról"

Húú, micsoda érvágás, nyilván fontosabb mint pl. a halk és hűvös működés vagy egy rendesen alátámasztott billentyűzet.

"Aszimmetrikus a képernyő kávája, ami szerintem konkrétan gusztustalan"

Soha nem értettem hol tud ez valakit zavarni, amikor megvettem anno a T61-et, ott is ez volt amire egyáltalán nem figyeltem fel, pedig az a gép tényleg több sebből vérzik. Nem a keretet nézem, hanem a kijelzőt, lehet nálad ez fordítva van.

"Szintén eltérő méretűek a zsanérok, nem csoda, hogy kilazulnak"

Ne is zavarjon, hogy pl. már a T4x szériában is aszimmetrikusak voltak a zsanérok, mégsem lazultak ki ilyen gyorsan, egyszerűen alul lettek méretezve, vagy anyaghiba.

Ha már ironikus módon a T410-nél lyukadtunk ki, nálam is járt egy beszámításból és ritka nagy csalódás volt nekem. Ezeket tapasztaltam: recsegő palmrest, több helyen is süppedő/rosszul alátámasztott bill, a zsanéroknál megnőtt holtjáték (1,5 év használat után kb annyira mint a 3 éves T400-amnál), hangos ventilátor az idióta lapátkialakításból és a túl magasra belőtt fordulatszámból adódóan, magas fogyasztás => rövid akku üzemidő (ez első sorban az első generációs core i5 számlájára írható, bár X201-nél valahogy sikerült ezt nagyjából megoldani). Ezeket leszámítva tényleg remek gép. Az új fajta műanyaggal sem vagyok teljesen kibékülve amit használ a lenovo, igaz nem süpped, de bennem valahogy olcsóbb benyomás kelt, az érintése kicsit fura, nem ad olyan komfortos érzést. A visszajelző LED-ek is túlzottan ki lettek ritkítva, pl. hiányolom a belső akku visszajelző LED-et, vagy akár a hálózati csatlakozóét.

Másrészt meglehet nézni youtube-on milyen videókat találni az újabb T, de akár X szériákról.

szerk: "Jajj és az extrahányinger, mindenképpen kilógó akksit még elfelejtettem említeni."

a 4 cellás nem lóg ki te okos :U

[ Szerkesztve ]

(#35490) szmissz


szmissz
senior tag

Ja, SD kártyaolvasó sincs benne, csak bővítőkártya opcióval.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35491) franc0 válasza cadeyrn (#35478) üzenetére


franc0
őstag

"2 hét necces nagyon, mert kb annyi, amíg megjön az alkatrész."

És az kit érdekel. Te leadtad időben a gépet, felvesszük a jegyzőkönyvet és csá. A garanciaidő egyébként is kitolódik a szervizben töltött idővel.
Persze ha nem ragaszkodsz a jogaidhoz, akkor nem.

Nekem még SOHA nem volt ebben az országban normális ügyintézésem, de amint levágták hogy vágom a jogaimat, egyből minden ment ahogy kell.
Balkánon így megy ez, jó vele tisztában lenni.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35492) szmissz válasza Napfénysüti (#35488) üzenetére


szmissz
senior tag

"Amúgy miért baj hogy valakinek az a legjobb? Nehéz elfogadni hogy van akinek az újabb nem feltélen jobb."

Lehet érzelmi alapon ragaszkodni valamihez, meg lehet racionális érvek mentén megállapítást hozni.

De itt elhangzott egy szerintem totálisan valótlan kijelentés, amire én tényeket felhozva válaszoltam.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35493) brekiisti válasza szmissz (#35487) üzenetére


brekiisti
tag

Ne haragudj az én észrevételem nem trollkodás flém akart lenni csak a sokéves tapasztalat.Nem is értem miért támadsz le mikor csak beszélgetünk.
Természetesen mindenki miután megvette azt csinál vele és úgy használja ahogy szeretné.
Nem is akarok bele menni mert flém áradatot nem szeretnék ide sem pedig off topic témát oldalakon keresztül.

(#35494) cadeyrn válasza szmissz (#35487) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

@szmissz: T410-en én pl. megőrülnék a tüskés tapipadtól.

Asszimetria nem zavar, az árkot ritkán piszkálom, viszonylat keveset kell arrafele tapérolni.. piros csíkok meg... haggyá má :D

A T400 jóval halkabb, nekem egy nagyságrendekkel fontosabb, mint hogy van-e piros csík, vagy hogy minden illesztés tökéletes-e.
A palmresttel eljátszottam 3 órát, amíg a megfelelő helyeken, gyárinak kinéző szivaccsal aládúcoltam, ez tényleg idegesített ( a jack mellett tartom a hüvelykujjam, ahol kattogott a cucc ), beismerem, h ez tényleg hiba.

@audi100td: a billentyűzettel nem tudom, mit csinálok, nálam kb. 1-1,5 év alatt elkezd erősen változni a nyomáspont, és ki-kihagynak a billentyűk.
Jófejek a smartnál, simán cserélték.

(#35495) tresh válasza szmissz (#35492) üzenetére


tresh
addikt

szerkesztés gombot használd ha van rá még időben lehetőséged köszi :R

(#35496) szmissz válasza audi100td (#35489) üzenetére


szmissz
senior tag

A T410 palmrest része egy botrány, én is papírszalvétával béleltem ki 3 helyen is, hogy ne recsegjen.

A ventit totál kussoltatom tpfancontrollal, mert gyárilag valóban feleslegesen túlvezérelt. Környezetemben nem fut Thinkpad Tpfancontrol nélkül egyébként, mert ez midegyikre igaz az én fülemhez mérve.

A 4 cellás akksi ajánlaton jót röhögtem :DD

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35497) audi100td válasza Napfénysüti (#35488) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Van egy öreg (14 éves) Honda Civicem. Még 6. generációs. Most jött ki a 9-es ami sok dologban jóval modernebb. Ha megtehetném se jutna eszembe lecserélni mert sokkal többre tartom a régi vasam."

Én is ugyanígy vagyok a vasakkal :) , arról nem is beszélve, hogy kb a 2000-es évek óta szinte egyik gyártónak sincs már egyénisége, beleértve az általam preferált audit is, kb tucatjárgányokat gyártanak 5 éves élettartamra tervezve. :U

szmissz: "A 4 cellás akksi ajánlaton jót röhögtem"

Miért? kb annyit megy róla, mint T410 a hatosról, ami inkább vicces.

"Ja, SD kártyaolvasó sincs benne, csak bővítőkártya opcióval."

Akkor az enyémbe mi ez te okosgyerek?

[ Szerkesztve ]

(#35498) szmissz válasza cadeyrn (#35494) üzenetére


szmissz
senior tag

" T410-en én pl. megőrülnék a tüskés tapipadtól."

Sajnos nem lehet nélküle venni, mert én hozzá se érek. CSAKAPÖCÖK! :))

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#35499) Napfénysüti válasza szmissz (#35492) üzenetére

De gondolom az az illető szubjektív véleménye volt. Nyilván mindenki más szempontok alapján ítél. Nincs azzal baj ha valaki megcáfolja csak itt a fórumban nem szoktak fellépni ilyen kicsit agresszívebb stílusban. Általában elég jó is a közösség összehasonlítva más topikokkal. :K

Egyébként SD kártyaolvasó van benne (legalábbis az enyémben van és szoktam is használni). ;)

Hogy szóbakerült a kilógó akksi. Bár sokaknak tényleg hátrány van egy előnye is: mikor az ember kézben viszi akkor elég jól bele lehet kapaszkodni. Nálunk a cégnél van 6-800 TP szóval elég sokat látom hogy így hurcolják meetingekre a kollégák. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#35500) szmissz válasza audi100td (#35497) üzenetére


szmissz
senior tag

"kb tucatjárgányokat gyártanak 5 éves élettartamra tervezve."

Hú, látom jó helyre jöttem, ha demagóg kocsmabölcsességeket akarok hallgatni. :C

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.