Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) audi100td válasza bads1 (#35698) üzenetére


audi100td
nagyúr

érdemes lehet kalibráltatni

(#35702) Chaser válasza mitulabattyi (#35700) üzenetére


Chaser
titán

Cpuz-vel.

szerk: Rev is érdekes, volt még M0, az R0 jobb volt tuningnál és alulfeszben.

szerk: SL9400 órajelét ugyanezen a fesz-en tudja.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35703) xcds válasza Chaser (#35699) üzenetére


xcds
őstag

Nálam is 0,875V. Én aida-val néztem a túlhajtásnál. Érdekes lenne, ha nagyobb lenne az sl feszültsége.

(#35704) gergo0007


gergo0007
tag

T400-as thinkpad d-sub-on keresztül ki tud "hajtani" 1920*1080-as felbontású külső monitort?
Van észlelhető képminőség-különbség dvi és d-sub között?

Kösz

(#35705) bads1 válasza audi100td (#35701) üzenetére


bads1
aktív tag

De akor ezt bármilyen monitorkalibrálóval meg lehet csinálni vagy noteszeknél ez máshogy működik?

(#35706) franc0 válasza gergo0007 (#35704) üzenetére


franc0
őstag

Igen.
Igen. Én vennék alá dokkolót 4-5 ezerért.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#35707) audi100td válasza bads1 (#35705) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kalibráláshoz nem értek, vannak akik ezzel foglalkoznak, pl. Gondwana :) , de az aprón is vannak többen, kb. 4-5e Ft szokott lenni asszem.

(#35708) lapa válasza xcds (#35691) üzenetére


lapa
veterán

elvileg az sl minimuma vid 17, ami ha jól emlékszem 0,700v + 17 x 16mv. de gugli nagyon nem dobja ki ezt a formulát, és régen volt. jó lenne ha valaki megtalálná ez-e a vid formula.

ha a formula megvan, akkor meg a legjobb lenne nyers msr adatokat kiszedni és abból a videt kivenni.

emlékszem, sok programmal kapcsolatban írták hogy közvetetten értelmezi az adatokat, azaz kiírhat kisebb videt is, pedig közben a cpu ténylegesen nem azon fut. a fene se emlékszik melyik programok voltak ezek. de az, hogy a minimum feszt alul tudják egyesek múlni nekem eléggé fake-gyanús. nem akaratlagos fake nyilván.

(#35709) Francia91 válasza gergo0007 (#35704) üzenetére


Francia91
veterán

Még a T60p-m is meghajtja elég jól D-Subon (dokkolón keresztül) a Full HD-s monitort :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35710) Chaser válasza lapa (#35708) üzenetére


Chaser
titán

Minden sw ezt írja, persze lehet mind tévesen jelzi ki. De 1ébként teljesen reális. Asztali 45nm-es procik is simán karistolnak 2.5Ghz környékén 0.8-0.9V-on. Az viszont furcsa lene, ha az ulv nagyobb feszt kapna. Viszont ha azt jól olvassa ezt is jól kell, ugyanaz a család. Műszerrel ezt nem fogom kimérni. De akinek van mérjen egy 800mhz-es primeot, mit mond rá pwm. Terhelt érték reálisabb lesz mint idle. Ha idle 1V-on vagy 0.8V-on járatnám a cpu-t akkor is elhanyagolhatóan kicsi lenne a különbség. Terhelve viszont látszik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35711) BollaFeri


BollaFeri
tag

Üdv! Miféle baja lehet a kis Thinkpad-nak, ha bekapcsolom, és nincs kép, csak háttérvilágítás a kijelzőn. De betölt a rendszer, mert beköszönt a windows hang is..
Aztán kikapcsolom, bekapcsolom, és hibátlan.. BIOS beállítás lehet?

Esetleg BIOS frissítés? Érdemes? Mennyire rizikós?

[ Szerkesztve ]

(#35712) Chaser válasza BollaFeri (#35711) üzenetére


Chaser
titán

Ennek így első blikkre hw-es baja lesz. Talán inverter, de nem értek hozzá..

X200 - P8700, 5k4 rpm hdd, ccfl fényerő 0 szint, wifi off, w7 energiakímélő mód rmclock nélkül 5.88W

szerk: Megjegyzések

- ahogy észre vettem wifi kb semmit nem számított ha nem volt terhelve

- wifi usb egér stickje 2W-ot emel a fogyasztáson!

- nano pendrive kb 0.3W-ot

- a venti rpm-e már láthatóan számít, a mérés 1800 rpm körül volt, előtte 3000-en ment - nem tudom mért - akkor 6.5w-ot mért a pwm

- ha venti 0-n állna amit mondjuk meg tudok oldani és lesz ssd-m én is tudok prezentálni 5W alatti screent, de sajnos akkor se fog a gép 10-12 órát elmenni akkuról net alatt:) De a felét igen!

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35713) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! Mostanában a megszokottnál hangosabb a T400-am. Megnéztem a cpu ventit és teljesen tiszta. Teendő? Ja és nem kell drámai dologra gondolni csak eleinte hangja sem volt most meg hallom rendesen :). Ubuntu 12.04-et használok.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#35714) bads1 válasza audi100td (#35707) üzenetére


bads1
aktív tag

Na találtam egy aktívnak tűnő tagot, meglássuk.
A panel minősége tényleg nagyon jó, csak nehezen áll át a szemem kalibrált IPS monitor után. :)

(#35715) Chaser válasza kiskekko (#35713) üzenetére


Chaser
titán

Ha kezdene csapágyasodni és olaj nem oldja meg, van eladó gyári új ventim. A T60-ba akartam beépíteni de elmaradt.

szerk: 1ébként lehet csak egy takarítás kell neki v pasztázás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35716) BollaFeri válasza Chaser (#35712) üzenetére


BollaFeri
tag

Ha inverter lenne, akkor a háttérvilágítás épp nem lenne, de ennek van háttérvilágítása, csak kijelzőn nincs semmi.. Mintha átrakná HDMI-re, vagy VGA kimenetre a képet. Ha kikapcsolom, és újra be, akkor simán van kép. Párszor eljátszotta a napokban..
Most reseteltem a bios-t, kiváncsi leszek..

(#35717) kiskekko válasza Chaser (#35715) üzenetére


kiskekko
tag

Akkor szerintem átpasztázom, meg teszek műszerolajat a csapágyra.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#35718) Chaser válasza BollaFeri (#35716) üzenetére


Chaser
titán

Lehet mellélövök, de mintha inverter azt vezérelné. Mondom ehhez nem értek.

kiskekko: Első körben sztem csak pasztázd, az is lehet felgyűlt némi por a szellőzőkben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35719) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Ibm t500-as vásárlásán töröm a fejem. Mire érdemes odafigyelnem? Esetleg van valami gyenge pontja? Azt olvastam, hogy legalább olyan jó mint a t400-as. (minőség és halkság)
Megbízható gépet szeretnék hosszú távra és az asszony t61-ese meggyőzően képviseli ezt, de kellene egy újabb típus is.

(#35720) BollaFeri válasza Chaser (#35718) üzenetére


BollaFeri
tag

Épp azért is mondom, hogy az inverter a háttérfény.. :)

(#35721) mitulabattyi válasza Chaser (#35702) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Nem tudom, mi van a progival, az energiasémát beállítottam max performance-re és ez lett az eredménye:

/A core speedet kell nézni.../

[ Szerkesztve ]

(#35722) Chaser válasza BollaFeri (#35720) üzenetére


Chaser
titán

Mondtam hogy nem vágom:D Háttérfény én abban a hitben voltam hogy a ccfl cső, inverter meg invertálja az lcd-t hogy látható képet adjon vagy mittudomén' :B

mitulabattyi: Érdekes, ez így olyan mint egy sl9600. Rmclock milyen üzemmódokat ír rá? Egyébként mivel E0, így valszeg a nagy E8400 kistestvére desktop frontról. Az enyém meg gyakorlatilag 1:1-ben egy E7200. FSB, cache, órajel, minden egyezik. No persze az 65W TDP-s, de ugyanilyen feszeket tudnak a jobbak mint a P8700, sőt 1-2 még ennél jobbat is.

5.6W-ot sikerült elérnem hogy kikapcsoltam 0-ra a ventit. Valamit viszont elállítottam, ha energiakímélő módba rakom a tálca nem megy át olyan halvány aero nélküli felületbe. De nem tudom hol állíthattam el :F
Sztem elég pwm screen van már, most már prime-mal kéne mérni, ahogy látható az én gépem is elhanyagolhatóan eszik többet idle x200s-nél...vagy lehet az a 4.7W-os ssd-vel volt, akkor meg nem is eszik többet.

szerk: Amúgy sztem a tied is IDA-s:) Azért van benne 1 szorzóval több. Rmclock megmondja, de 99% azért több az órajeled. Max performance rmclock nélkül is bekapcsolja az IDA-t.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35723) lapa válasza Chaser (#35722) üzenetére


lapa
veterán

még azt beírhatnád pörög-e a vinyó. már előbb említeni akartam, csak főzök.

(#35724) Chaser válasza lapa (#35723) üzenetére


Chaser
titán

Erősen nem seekel, úgy egyből +2W. Be-bezizzen, valami biztos fut még hátul, talán explorer dolgozna, de az már sztem elhanyagolható. Nem tudom mennyi a standard de jobb ssd-vel tuti lemegy 5W alá ez is. Most kicsit tesztelgetem, ez az első napom hogy nincs más dolgom. Este majd mérek egy prime 95-öt 800mhz-en meg sl9400 órajelén.
750GB toshiba van benne, 2 v 3 tányéros, szóval biztos nem a legtakarékosabb fajta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35725) brd válasza franc0 (#35696) üzenetére


brd
nagyúr

Az rendben, hogy zseniális (C2D-nél is az ;) ), de a gyártás minőségi szórása alapján szinte mindig le lehet menni a gyári feszültségek alá. Vagy talán i5/i3-nál minden egyes darabot kitesztel az Intel, az összes éppen kapható alaplapban, és úgy állítja be a feszültségeit...? Ill. 2 kattintással meg tudom mondani, hogy akkuról, vagy hálózatról működve max. meddig (hányas szorzóig konkrétan) kapcsoljon fel a CPU? Mert az RMClock ezeket is tudja.

The only real valuable thing is intuition.

(#35726) Chaser válasza brd (#35725) üzenetére


Chaser
titán

Bő ráhagyással számolnak, ami végül is érthető. Ha bios szinten túl kis feszt kap a cpu akkor azon csak cmosclr segít. Az sajnálatos, hogy c2d után senki nem foglalkozott külső sw-rel. Mondjuk nem lepne meg, ha az intel nyomása miatt lenne így. Csoda ulv-nek rajtam kívül azért elég sokan már régen se dőltek be. Most hogy nincs ilyen sw akinek kisebb fogyasztású cpu kell az tényleg kénytelen valami ulv-set nézni ha terhelve is sokat használja akkuról a gépet. Ma már desktopban se standard, hogy alul lehetne feszelni sandy óta. Asztaliba még vadásznom kellett olyan lapot is, ami 0.1V-ot enged, de a legtöbb egyáltalán nem tudja. Tuningért is felárat kérnek, downvoltage részt is elnyomják..evvan'.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35727) S3cu


S3cu
tag

Sziasztok, elképzelhető, hogy valamelyik gomb kombinációval ki lehet kapcsolni a tapipadot x121e-n? A pöcök működik, a tapi gombjai is működnek, de nem mozog az egér, vagy szoftveres gond lehet?

Előre is köszi

No Bass. No Fun.

(#35728) Rolly


Rolly
veterán

azt meg lehet tudni valahogy hogy egy ilyen tipusszámnak N1T4YHV_TS mi a felszereltsége? Illetve mit jelent a TS?

(#35729) brekiisti válasza BollaFeri (#35711) üzenetére


brekiisti
tag

milyen gépről van szó kezdjük ott :)

(#35730) ArrayOfLilly válasza S3cu (#35727) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nezd meg, hogy a login elott megy-e, mert az uj driver sokunknak okozott ilyet.

Ha neked is ez a bajod, kuldom a jo driver linkjet, csak ne frissitsd. (system updateban rejtsd el.)

http://www.arrayoflilly.com

(#35731) brekiisti válasza S3cu (#35727) üzenetére


brekiisti
tag

Ha nem látsz piktogramot nem nézd meg eszközkezelőben ill Biosban nincs e letiltva ha egyik se még le csúszhatott a kábel is (szalag kábellel van)

(#35732) S3cu válasza ArrayOfLilly (#35730) üzenetére


S3cu
tag

Igen, ott működik :K

No Bass. No Fun.

(#35733) BollaFeri válasza brekiisti (#35729) üzenetére


BollaFeri
tag

lenovo SL400 2743

[ Szerkesztve ]

(#35734) buherka


buherka
addikt

audi100td...kollégának T500-am súlya.

Akku nélkül

2441 g

Aksival (6cellás gyári)

2755 g

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#35735) ArrayOfLilly válasza S3cu (#35732) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Pü ment, az jó lesz, de előtte teljesen távolítsd el a másikat.

http://www.arrayoflilly.com

(#35736) Chaser


Chaser
titán

Ez melyik gép lehet? képarány alapján régebbi, egér gomb piros. Talán egy T43?
Devil Inside a film címe, sok kamerás rész van benne, ez is olyan. Nem tudtam kivenni a típusjelzést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35737) Tim82 válasza Chaser (#35736) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gyanúsan nincsen touchpad, úgyhogy ez valamelyik R szériás economy modell lesz. R60 és fölfelé a D-Sub kimenet már nem a jobb oldalon van. Tippre R50e vagy R51e tehát.

lapa: te látsz rajta touchpad-et? Látszania kellene valamennyinek (csak a sarkának), ha T4x, vagy nem economy R5x. Persze, lehet, hogy szar a screenshot, azért nem veszem ki. Barátnőm T42p-jénél látszana ilyen szögben. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35738) lapa válasza Chaser (#35736) üzenetére


lapa
veterán

valami t4x, ha jól gondolom 15-ös.

upd: akkor visszaszívtam. a tapin kívül egész olyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#35739) sutszi válasza Chaser (#35722) üzenetére


sutszi
veterán

A feszültséggel kapcsolatban elképzelhető, hogy bug-os a szoftver....
Nekem konkrét tapasztalat, hogy (igaz Merom magos t7500) CPU-Z sem mutat hiteles adatot, és az AIDA64 sem volt sokáig jó. Aztán írtam az AIDA topikba és javították...konkrétan hibásan jelenítette meg mind a szorzó mind a feszültség értékeket.
2.3.1900 van most nálam ennél már biztosan jó volt...
több programmal is néztem...és úgy láttam az RMClock jó értékeket mutatott...tehát ha feszelni nem is akar valaki, de megjeleníteni jó.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35740) more


more
tag

Sziasztok!
Mikor jön ki új modell? Lehet már valamit tudni róla? MI a tapasztalat ilyenkor mennyire megy le a régi modellek ára?

(#35741) Gondwana válasza Chaser (#35736) üzenetére


Gondwana
addikt

15" T4x, szerintem nem R5x, mert vékonyabb a perem az ODD felett, de ami nekem látványosabb, hogy a gép ki van kapcsolva! (Annyi fény nincs a jelenetben, hogy a zsanér meg a VGA dugasz csillogjon, de annyi van, hogy a power meg az akku ledet elnyomja? Illetve a képszél sincs rendben, a bezel széle hiányzik, ráadásul kerekített is a berámolt kép...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#35742) tototos válasza Gondwana (#35741) üzenetére


tototos
őstag

A felirat rajta meg R-nek látszik igaz nagyon elmosódott, de a T szerintem látszana.

(#35743) Chaser válasza Tim82 (#35737) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:) Elvileg elég új film. Jó hogy reklámozzák a TP-t.

sutszi: Nálam aida, cpuz, rmclock mind ugyanannyit mutat. Fesz/szorzó is rendben van mindnél. Csinálhatok arról is screent ha még mindig olyan hihetetlen dolgokat mondok.

szerk: Gondwana: Nincs kikapcsolva, érdekes hogy tényleg a képen nem világít led. A filmben igen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35744) ixtom válasza Gondwana (#35741) üzenetére


ixtom
tag

Tim82-nek lesz igaza az R50e-vel. A fekete zsanérok és a touchpad hiánya valamint a fedlap szélénék törése alapján (a vastagabb rész jobb oldalt):

[link]
[link]

A felirat mosottsága miatt a típust inkább R50e-nek nézem, mint R51e-nek.

A kép utólag van rászerkesztve az biztos, szokásos filmes trükk.

[ Szerkesztve ]

(#35745) S3cu válasza ArrayOfLilly (#35735) üzenetére


S3cu
tag

Köszönöm, hibátlanul működik :R

No Bass. No Fun.

(#35746) ArrayOfLilly válasza S3cu (#35745) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Örülök neki. :-)

Érdekes, hogy nem javították azóta se, pedig elég ciki hiba és van vagy 2-3 hetes.

http://www.arrayoflilly.com

(#35747) audi100td válasza buherka (#35734) üzenetére


audi100td
nagyúr

Remek, nagyon szépen köszönöm. :R

(#35748) Chaser válasza ixtom (#35744) üzenetére


Chaser
titán

Az előtte levő jelenetben mozgókép van és világítanak ledek. Itt állókép van és tényleg nem világít led:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35749) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha már ennyit volt téma mostanában ez az undervolting, akkor gondoltam én is megnézem.
Még csak most kezdtem neki és azon vagyok fenn akadva, hogy max fényerőn kisebb fogyasztást ír a Power Manager mint 0-án. :F
Illetve R500 C2D T6570 esetén a 60 °C load mennyire számít jó értéknek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35750) Tim82 válasza Chaser (#35743) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, ja, utánanéztem, látom, hogy 2011-es. Valamiféle ördögűzős áldokumentum-horror, ha jól vettem ki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.