Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) Peter M válasza Borote (#36786) üzenetére


Peter M
tag

Borote:Ezt néhányszor már előkerült én úgy tudom, h az intel ott "beleégette" a prociba azt a min level szintet egyedül az utolsó Pentium M-ek állíthatóak lejjebb, effektív így csináltak piacot az ULV prociknak.

buvartacsko: garanciás Lenovo-s hátizsákkal sz*ptam, a garanciás w520-al addig sz*ptam amíg pluszba nem vettem helyszíni garanciát, de lehet nem csak én vagyok elégedetlen a Lenovo Magyarország facebook oldala június előtt csak az elégedetlen felhasználókkal volt tele, most letörölték a bejegyzéseket ez is egyfajta javulás...

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#36802) BollaFeri


BollaFeri
tag

Üdv!
Az tényleg igaz, ha az akkun az az FRU P/N szám nem stimmel, akkor nem jó a gépembe?

Mert kinéztem SL400-ba egy T60-as 9 cellás akkut, de azt állítják, hogy nem passzol bele.. Pedig kompatibilisek SL400-al

(#36803) Krix válasza Peter M (#36801) üzenetére


Krix
őstag

Mi volt a baj a W520-al?

Én is ilyet nyúzok, csak azért kérdem.

If it is not broken then don't fix it!

(#36804) fracture333 válasza audi100td (#36794) üzenetére


fracture333
aktív tag

jah értem, ok akk maradok az x szériánál :)

(#36795) franc0 - ok, kösz, azt hittem valami jelentősebb külömbség van

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36805) audi100td válasza fracture333 (#36804) üzenetére


audi100td
nagyúr

Még annyi, hogy az X200-ban nincs optikai meghajtó, igaz ennek ma már nem igen van jelentősége, inkább akkor lehet probléma ha valaki HDD-t tenne a helyére.

(#36806) fracture333 válasza Tikakukac (#36796) üzenetére


fracture333
aktív tag

értem, csak azt hittem hogy a T400-as jobban megérné, mert abban 2,24 GHz-s proci van 3 mb cache-el míg az x200-asban (legalábbis amit ajánlottak nekem korábban) abban csak 1,83 GHz-s proci volt 1mb cache-el. az x200-asban ráadásul a ram se volt olyan sok mint a másikban, és a vinyója se 640Gb-s hanem csak 120, vagy 240. (már nem emlékszem pontosan). de ha kevésbé védett a hardver hurcoláshoz + az aksi nem bír annyit, ráadásul a képe is kicsit nagy akkor valószínűleg maradok az x200-nál

(#36797) Napfénysüti - ok :R

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36807) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

Sajnálattal tapasztaltam meg hogy az x200 (és minden egyéb thinkpad amiben AES2810 van) ujjlenyomat olvasója nem támogatott linux fronton mert nincs hozzá driver. Ennek oka a titkosított kapcsolat aminek a specifikációit a gyártó nem tette közkincsé. Ezért a közösség hanyagolta a témát.

Viszont nemrég meglépte a gyártó. A spec itt olvasható.

Szal aki kedvet érez egy kis driver írásra, csak hajrá :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36808) fracture333 válasza audi100td (#36805) üzenetére


fracture333
aktív tag

az nem baj ha nincs benne, legalább könnyebb a gép, és kevesebb dolog mehet tönkre benne a hurcolás miatt :) és tok szerezni külső ODD-t, HDD-t nem valószínű hogy bővíteni szeretnék majd.

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36809) Tikakukac válasza fracture333 (#36806) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem SL9300 van benne, és általános dolgokra bőven elég. A másik notimban van 2.27-es proci, de az még játékra is bőven sok. Felesleges dolgok, 1,5ghz fölött 2 mag bőven elég. SSD mellett meg hujujj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36810) BoB válasza Tikakukac (#36809) üzenetére


BoB
veterán

"A másik notimban van 2.27-es proci, de az még játékra is bőven sok."

A mahjong-hoz valóban nem kell :)

Aki játszani akar nem Thinkpadot vesz. Nem arra való, nem is jó rá.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36811) audi100td válasza fracture333 (#36806) üzenetére


audi100td
nagyúr

A hardver mind a kettőnél úgy mond rendesen védve van, al-mg vázba van csomagolva. :)

Lényegi különbség csak a méretben és ezáltal a súlyban van, meg az X200 talán valamivel jobban össze van rakva, de a T400-ba sem igen tudok belekötni.

Ha sokat cipeled a gépet mindenképp X-ben érdemes gondolkozni. A RAM igazából mindegy, 8GB megvan 8-10e Ft-ból, HDD helyett meg érdemes venni egy SSD-t.

(#36812) fracture333 válasza Tikakukac (#36809) üzenetére


fracture333
aktív tag

ÉS az SLxxxx és a Pxxxx procik között mi a különbség?

(#36811) audi100td - jah csak az a + 8-10k nekem nagyon sok, most per pillanat ki se tudnám fizetni :DDD. azt meg lehet csinálni hogy kiveszed a HDD-t és helyébe egy SSD-t raksz vagy csak a HDD mellé lehet berakni?

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36813) Giovanny


Giovanny
őstag

Egy kellemes szerviz tapasztalat,hátha érdekel valakit:
Egy X220 problémával "A képernyóillesztő nem válaszolt,és utána helyreállt" találkoztam.Itt is kértem segítséget de minden próbálkozásom ellenére nem tudtam megoldást találni a problémára,a rendszer újratelepítéstől a legfrisebb vga driver telepítésig mindent kipróbáltam.Mivel a gépen garanciás,a múlt vasárnap írtam egy e-mail-t a smartservice-nek,és részletesen leírtam a hiba jelenségét.Hetfőn délben kaptam tőlük egy választ: Szükségünk lenne az Ön adataira(cím, telefonszám), hogy kollégánk az ügyről munkalapot tudjon nyitni és a javításhoz szükséges alkatrészeket be tudja rendelni.Természetesen megadtam minden szükséges adatokat.Csütörtökön d-után kaptam egy hívást hogy alkatrész (alaplap) megérkezett.Mivel nem vagyok Budapesti így kértem hogy a javítást ha lehet legyen megvárható.Körülbelül 2 órá várakozás után kész is lett a gépem,olyan állapotban ahogy ez elvárja az ember,sem karc sem kosz,sőt talán még tisztább állapotú volt mit amikor leadtam javításra. Szóval nagyon elégedett vagyok a szerviz munkájával :)

Zero Defect.No Compromise !

(#36814) Tikakukac válasza BoB (#36810) üzenetére


Tikakukac
titán

W szériás gépek teljesen jók rá, meg akár T-ből is a dedikált karisok. Ha munkára jók, akkor játékra főleg.

fracture333: Valaki írt egy nagyon szép összefoglalót egyszer, nem írok inkább semmit, az nagyon szép volt, ha valaki emlékszik rá akkor belinkeli.
(Nagyon sok különbség nincs, legalábbis utólagos okosítás után. Fogyasztásban lenne az elvi különbség az SL javára.)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36815) audi100td válasza Giovanny (#36813) üzenetére


audi100td
nagyúr

öröm ezt hallani :K

Amúgy mi a véleményed az X220-ról? Neked ugye volt X201-ed is, ahhoz hasonlítva mennyire hangos, összeszerelés minősége, anyaghasználat, stb?

Tikakukac: "Ha munkára jók, akkor játékra főleg."

Nem kötekedésből, de ez ebben a formában hülyeség. :) A TP tényleg nem játékra való és ebből kifolyólag nem is igen alkalmas rá. Igaz egy új, erősebb kiszerelésű gépen azért elfut nagyjából minden (kérdés milyen minőségben), a HD Graphics is generációról generációra egyre inkább erősödik...

[ Szerkesztve ]

(#36816) audi100td válasza Giovanny (#36813) üzenetére


audi100td
nagyúr

öröm ezt hallani :K

Amúgy mi a véleményed az X220-ról? Neked ugye volt X201-ed is, ahhoz hasonlítva mennyire hangos, összeszerelés minősége, anyaghasználat, stb?

(#36817) ro_bert17 válasza Giovanny (#36813) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez érdekes. Ezek szerint hardveres hiba lenne?
Service tag elég volt ugye, mert akkor lehet én is beviszem a T410-et amíg garanciális. Meg rákérdezek erre a zsanér "felkeményedésre" is.

(#36818) Peter M válasza Krix (#36803) üzenetére


Peter M
tag

Én rögtön megvettem bemutatkozás után bugos bios mellett (tiltott volt a throttling) a hűtőegység rakoncátlankodott (stock 90 fok volt) így inkább visszavette a proci a teljesítményt. Szerviz reakciója az volt, hogy a W szériát nem ilyen teljesítményre tervezték, nem munkaállomás és kifújta sűrített levegővel. Megírtam a Lenovonak ahonnan T.Péter a Lenovo Magyarország Channel Managere szerint ez így teljesen elfogadott, használjam így, miközben a Lenovo központi szervize mondta h ők azonnal cserélnék a hűtőt de mivel nem felettese a szegedi szerviznek így nem adhatja utasításba. Ezért vettem helyszíni garit ...

Dühítő volt a Lenovo Mo hozzáállása a dolgokhoz, és ez szerintem nem a pénzhiány hanem emberi szint...

Lenovo Business Backpacknél szintén ígértek fűt-fát, soha többet Lenovo kiegészítő, jó nekem a Logitech és társai...

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#36819) Tikakukac válasza audi100td (#36815) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor finomítom.

Ha van egy NVS, Quadro karis, 3dmark06-ban 15k pöttyöt dobó gép akkor az jó lesz játékra is. Jobban mint egy MSI gééémer, ami csontműanyag és örül, hogy nem olvad le, mint Csernobil. T szériában is akadnak azért elég erős gépek.

OFC nem az 5 éves gépekre gondoltam, vagy ha arra gondolunk akkor korabeli konzumert rakjunk mellé. Na így a tiszta :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36820) Giovanny válasza audi100td (#36816) üzenetére


Giovanny
őstag

Őszintét mivel foglalkoztam az említett problémával,nem nagyon figyeltem másra,mert nagyon bosszantott a dolog.De a javítás után, jobb kedvem lett :) És úgy tűnik hogy halkabb mint X201,lehet azért mert x201-be i5 cpu volt,a jelenlegiben i3 én nem hallom semmi hangot normál használat mellett. Összeszerelésben nem találok eddig semmi különöset,de ami nem tetszik az a mágneses zár illetve a touchpad rejtett gombok.

Zero Defect.No Compromise !

(#36821) fracture333 válasza Tikakukac (#36814) üzenetére


fracture333
aktív tag

tehát mivel az kicsit kevesebbet fogyaszt, ezért gondolom az aksi tovább bírja valamivel. jól gondolom? egyébként ha azt a szöveget valaki be tudja linkelni akk megköszönöm bár ez "Valaki írt egy nagyon szép összefoglalót egyszer, nem írok inkább semmit, az nagyon szép volt..." a meghatározás szerintem kicsit kevés ahhoz hogy megkereshesse valaki vagy akár én :D

[ Szerkesztve ]

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36822) Krix válasza Peter M (#36818) üzenetére


Krix
őstag

Vicces. Nem munkaállomás... Tán nem a Workstation szóból jön a W jelölés véletlen?

Igen, ez így tényleg csak hozzáállás kérdése. :W

If it is not broken then don't fix it!

(#36823) audi100td válasza Giovanny (#36820) üzenetére


audi100td
nagyúr

értem, thx

(#36824) BoB válasza fracture333 (#36821) üzenetére


BoB
veterán

"A HWSW-hez egyszerre érkezett meg a ThinkPad X200 és X200s sorozat egy-egy konfigurációja, jelen bemutatónk elsősorban utóbbira, azaz a teljesítmény helyett a nagyobb mobilitásra fókuszáló példányra koncentrál. A két géptípus külsőre alig különbözik egymástól, első ránézésre nem is lehet megtalálni az eltérést (mindegyik modellből van webkamerával és ujjlenyomat-azonosítóval ellátott, vagy ezek nélkül érkező típus), egyedül a gép bal oldala és az alja árulkodik arról, hogy a sima X200-ban nagyobb teljesítményű processzor dolgozik -- ezeknél a gépeknél ugyanis kissé vaskosabb a hűtőborda."

"A két gép közt elsősorban az akkumulátoros rendelkezésre állással és a tömeggel kapcsolatos igény alapján érdemes dönteni: aki két feltöltés közt több mint egy munkanapon keresztül használná a gépet, illetve minden gramm számít neki, válassza az X200s-t, egyébként biztosak vagyunk benne, hogy az olcsóbb X200 se fog neki csalódást okozni."

Forrás

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36825) fracture333 válasza BoB (#36824) üzenetére


fracture333
aktív tag

thx sir, understood sir mister president SIR! pont ez kellett nekem, egy pontos meghatározása a két gép külömbségének. :R

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36826) xcds válasza mustang28 (#36791) üzenetére


xcds
őstag

1800 alá nem megy sztem. A felső határt nem tudom. Itt a fórumon Chaser árult T500 ventit, nem tudom, megvan-e még neki.

(#36827) Borote válasza audi100td (#36723) üzenetére


Borote
addikt

Én végülis teljesen meg vagyok vele elégedve melegedés szempontjából. A hűtést leszabályoztam, ha 55 fok fölé megy akkor bekapcsol visszahűti 48 fokig, és onnantól megint zajmentesen megy tovább, így az idő kb 60%-ban kikapcsolt hűtéssel megy, ami nekem megfelel, és az első fokozaton a hűtés sem zajos. Magasabb fordulatszám mellett azért már hallhatóbb.
Ezzel persze az is jár, hogy a hő egy részét a váz osztja el, így olyan 38-40 fok körül lehet az alja ebben a melegben, de ezzel könnyen meg tudok barátkozni. Remélem ezzel nem gyilkolom szegény gépet :D

Még kap egy SSD-t meg egy (remélhetőleg Pana) akksit, aztán ha úgy gondolja, hogy nem halálozik el, akkor 1-2 évre velem marad.

(#36828) Gondwana válasza xcds (#36826) üzenetére


Gondwana
addikt

(màr nincs meg a venti, ràm vàr, hogy belefaragjam asszonypajtàs T60-jàba)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36829) soldi3r válasza buvartacsko (#36792) üzenetére


soldi3r
veterán

ha végigolvastad az elmúlt nap történéseit, akkor azért látszik :)
tudtommal a hp is megoldja háztól házig, a dell-t pedig ne is említsük egy lapon a lenovoval

E30 (oo=[][]=oo)

(#36830) fracture333


fracture333
aktív tag

azt meg lehet csinálni hogy kiveszed a HDD-t és helyébe egy SSD-t raksz vagy csak a HDD mellé lehet berakni?

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36831) Borote válasza fracture333 (#36830) üzenetére


Borote
addikt

Persze, hogy cserélhető a HDD SSD-re, nemsokára én is megjátszom, amint találok egy elfogadható árú és minőségű 128GB-os SSD-t :) (értelmes garanciális feltételekkel).

[ Szerkesztve ]

(#36832) fracture333 válasza Borote (#36831) üzenetére


fracture333
aktív tag

nekem ebben a percben lionkelték be ezt. hátha itt találsz megfelelőt. és egyébként laptop HDD-kre mennyire van kereslet?

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36833) Borote válasza fracture333 (#36832) üzenetére


Borote
addikt

Vehetsz hozzá egy külső tokot, Chasernél láttam, 1500 pénzért, és használhatod, mint külső HDD - én nem adnám el...

(#36834) fracture333 válasza Borote (#36833) üzenetére


fracture333
aktív tag

ok de az SSd-re váltás valószínű még jóval odébb lesz, az se biztos hogy szükségem lesz rá

KEEP UP MOTHAFUCKA!

(#36835) zooleeb


zooleeb
csendes tag

egy w500as gépbe belemegy egy t500as alaplap szerintetek?fontos lenne mert megadta magát és lehet hogy nem kapok hozzá csak T500ast!

köszi

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#36836) Gondwana válasza zooleeb (#36835) üzenetére


Gondwana
addikt

Nagy valószínűséggel igen.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#36837) zooleeb válasza Gondwana (#36836) üzenetére


zooleeb
csendes tag

ok köszi! :K

Ami nem kínai az hamisítvány!

(#36838) buca84 válasza buca84 (#36800) üzenetére


buca84
őstag

vki?

ha nincs esetleg bekotve, azt konnyen meg tudom csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#36839) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv Nektek!
Újra itt vagyok egy kérdéssel.
Lecseréltem az X60-ast egy R500-asra amiben sajnos csak 2GB memória van.
DDR3-as foglalat de az oldaluk szerint csak 2GB-os modul tehető bele. Ez nem annyira jó. Én 2x4GB-ot szeretnék bele. Lehetséges?

(#36840) Tikakukac válasza Ryu77 (#36839) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég sokan írják, hogy megy, plusz amit néztem lenovo-s pdf-et abban is megvolt az up to 8gb, szóval mehet bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36841) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Mi a jele annak amikor meghal a T41 videóchipje? Nem jelenik meg se a monitoron se a külső csatin kép? Van nálam egy gép bekapcsolom felpörög a venti de sajna semmi kép egyik helyen sem.

(#36842) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Üdv!
Narancssárgán villog a T61 akkukijelzője. Kalibrálás segítene rajta, vagy csak akkucsere? Pár hete még majdnem 2 órát bírt.
Köszönöm a segítséget!

(#36843) sutszi válasza DjKoxi (#36842) üzenetére


sutszi
veterán

Próba szerencse...de nagyobb esély van rá, hogy "halottnak a csók".

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36844) mdk01


mdk01
addikt

Róluk van vkinek véleménye/tapasztalata?

...vagy a Neumann J. u. kívül ne is próbálkozzak mással?
Jó volna nem felmenni BP.re a szírvíz miatt.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36845) sutszi válasza mdk01 (#36844) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem tudom, de mostanában jókat mondanak a SmartService-ről...pont tegnap is volt egy ilyen vélemény...csak, hogy a legközelebbit említsem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36846) DjKoxi válasza sutszi (#36843) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Köszönöm.
Nem csinál semmit a kalibráció. Nem gondoltam, hogy egyik nap még majd 2 órás, a másikban meg tök nulla. Az akksi állapotjelző a tálcán meg 87%-ot mutat. Olvastam itt, hogy már más is járt így.

Keresek 6 cellás akksit T61-hez. 14,1", 1280x800 kijelzős.

(#36847) audi100td válasza mdk01 (#36844) üzenetére


audi100td
nagyúr

Neumann J. szerintem már megszűnt, de a Smartservice az eddigi vélemények alapján úgy is jobbnak bizonyult. :)

(#36848) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Itt ülök egy T500 as előtt (alfa156 kollega powa' :R ) és két kérdésem lenne.

1. nincsenek hangerő és fényerő indikátorok a kijelzőn ( amikor fényerőt/hangot állítok, nem jelzi, megjelenő skálán, mennyire hang/fényerő van beállítva. Olvasgattam neten, telepítettem szerintem minden fontos Lenovo szoftvert a supportból, olvastam, hogy a HotKeys kell telepíteni, az is megtörtént, de továbbra sincs :F ). Az Fn F4 holdacska és társai gombok működnek, de pl az fn f5 wifis kijelzős stuff se jön be, meg az fn f3 battery s se... van ötletek? (win7 van rajta)

2. Core2duo P8400 proc van benne és olykor ciripelő hangot hallat, amit azt hiszem itt is olvastam már, hogy írtátok, illetve neten is olvastam erről a kellemetlen hangról, de ha jól tudom ez sajnos sok ilyen procis t500 asnak a betegsége. Jól tudom, hogy ezzel együtt kell élni, nincs rá valami házi praktika? :)

(#36849) audi100td válasza Declare (#36848) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

1. Power Management driver hiányzik még ha minden igaz.

2. Nem csak T500-ra jellemző a jelenség, hanem rengeteg notebookra. Meg lehet próbálni kikapcsolni BIOS-ban a "cpu power management-et", ilyenkor nem engedi C4-be a procit, ha szerencséd van megszűnik a zaj, viszont ez a fogyasztás rovására megy.

(#36850) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

kicsit off, de hátha: linuxon kalibrált már valaki TP kijelzőt hardware-rel, mint pl. Spyder?
T400-at szeretnék igazából, csak ismeretlen terület, ráadásul vasam sincs.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.