Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) lapa válasza buvartacsko (#35847) üzenetére


lapa
veterán

power plan --> advanced --> pcie --> ott HIPD+DIPD (a rövidítések tuti nem jók, de elvileg azzal bekapcsolható). ha nincs ilyen opció, akkor registryben egy paramértert át kell állítani.

a t61 nagyonsok watt mínusz ennyire nem drasztikus, 2w körül van, meg 1w a sata link management. meg 10.04 / 2.6.32 (ebben még nem tudsz ilyet megadni) még mindig jóval kevesebbet fogyaszt, mint a precise. amúgy újabb ubikhoz van még egy /sys/module/..... min_power is, ha minden igaz a kettő együtt kell.

mai köröm: win sleep után 6,2 helyett 8,2w és nem megy lejjebb. ubuntunál 6,2 sleep után 7,4, de valahol a hdd power management körül van a bibi, mert miután újra ráküldöm a sata link powersavet meg aktiválom a hdd menedzsmentet (hdparm -B -Y) újra 6,2w. sleepből ébredéskor felpörög. winen nemtom mit lehet csinálni, power plant átrakva másra + visszarakva nem oldja meg. meg ott csak ssd van, nem hdd + pcie ssd.

[ Szerkesztve ]

(#35852) buvartacsko válasza lapa (#35851) üzenetére


buvartacsko
addikt

ja értem, hát természetesen be volt kapcsolva. akkor most érvényes ez a dolog rám, vagy windowson nem?

más: rmclock felhasználók, nekem ha aksin van a gép, és power saver profilon van minden, akkor kb 4-5%-ot zabál szinte folyamatosan az rmlclock, és kb többet fogyaszt így a gép, mint rmclock nélkül. nálatok nincsen ilyen bug? vagy nem volt or nem figyeltétek?

[ Szerkesztve ]

(#35853) lapa válasza buvartacsko (#35852) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ha ez a 6w az idle nálad is amit linkeltél, akkor az oké és ne küzd vele. inkább azt nézd meg érint-e ez a sleepből ébredéskor +2w.

(#35854) Chaser válasza buvartacsko (#35852) üzenetére


Chaser
titán

Valamennyit evett, akkuról nem is használok rmclockot.
Ma reggel bekapcsolom a gépet, lövöm be az appokat, valahogy lassú a gép, nézem 800mhz. Állítgatok mindent, minden jó :F akkor látom nem dugtam visza töltőre a gépet este és akkuról megy :W :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35855) buvartacsko válasza Chaser (#35854) üzenetére


buvartacsko
addikt

altatni kell :P

(#35856) Chaser válasza buvartacsko (#35855) üzenetére


Chaser
titán

Azt nem nagyon szoktam, meg tervben volt egy kis hdd csere, de elvitték a T60-at szóval nincs cserebere :N Lassan jöhet a panelcsere, állambácsi most kicsit berakott - illetve kivett a zsebemből:D - a bürokratikus hülyeségével de előbb-utóbb meglesz az is.
T60 T500 , 90W új ultraslim kombitöltő vkinek?:)
és USB lenovo bill nyári áron 4k-ért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35857) buvartacsko válasza Chaser (#35856) üzenetére


buvartacsko
addikt

pedig az nem egy hülyeség. :)

(#35858) brd válasza buvartacsko (#35852) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem nincs ilyen gondom. A Management szekcióban a felső 2 és a legalsó alsó 1 pipával játssz el picit. Nálam a felső kettő nincs pipálva, a legalsó van.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#35859) Chaser válasza brd (#35858) üzenetére


Chaser
titán

Nálam csak a 800mhz volt megadva energy savernek, mégis pörgött az rmclock vmiért. annyi ha akkuról használom kilövöm, win is 800-at enged max, alulfeszelni meg ugye ott nem kell alapból a legkisebb feszt kapja.

szerk: Amúgy nagyon szép az AUO panel, nem sürget a csere de majd meglesz. Pár fokos tartományban majdnem ips szintű:) Majd ősszel. Előtte még jó lenne 3G modem meg dokk a gyűjteménybe.

szerk2: akkor maximumot válassz, ott add meg a 800mhz-et, pcie, vga stb-t meg win sémában szabályozd át.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35860) buvartacsko válasza brd (#35858) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem segített ez a dolog, 2-7% procit eszik az RMClock hogyha power saver-t lövök neki, maximum performancen meg semmit...

Chaser: akkor nem csak nálam, okés. :)

[ Szerkesztve ]

(#35861) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Emberek én nagyon hülye vagyok a gépekhez, így valószínűleg a kérdésem is balga:)

Van egy T60-as masinám és az a kérdés merült fel bennem, ha beszereznék egy ilyen dokkolót. akkor előfordulhat, hogy menne bele olyan vga, amivel esetleg néha- néha játszani is lehetne? (amúgy x1400 van benne)

A videón egy hd 5450-en van benne :Y

Előre is köszi a választ.

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#35862) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

jelenleg (nagy megelégedéssel) egy 14"-es (4:3 -as képarányú, 1400x1050) T61-est használok (SSD-vel, ultrabay HDD-vel). 4,5 éve napi 8+ órán át használom, de gondolkodom, mi lenne a megfelelő utódja a gépnek.

A T430 -as billentyűzet kiosztása eléggé elkeserítő, különösen a funkcióbillentyűk 4-es tagolása (SAP-t használok, ahol ezek elég gyakran vannak használva).
Úgy veszem észre, hogy a múlt hét folyamán nagyjából eltűntek a piacról a T420 és T420s modellek.
Most lenne lehetőségem megvenni egy T420si -t bruttó 230-ért. 2 hónapja bemutató gép egy szervizben, de állítólag a 3 év garanciát a vásárlás napjától számolják.
Kérdés: ez tényleg így van, vagy a Thnikvantage által mutatott dátumig szól a garancia?

A gépet valószínűleg eltenném, és csak akkor kezdeném használni, ha ez a T61-es már végképp kimúlik.

A másik lehetőségem, hogy várok, hátha lesz még T széria normális billentyű kiosztással (a szigetesség nem érdekel).
Az X1 Carbon talán még némi kompromisszummal (6-os blokk hiánya) jó lehet, de valószínűleg vastagon 400k felett lesz az ára.

Használ itt valaki t420s(i) -t? Akku idővel nincs probléma? Milyen (7mm magasságú) SSD-t ajánlanátok bele?

Bocs a sok kérdés miatt, csak eléggé "dilemmázok". Döntenem kell a T420si -vel kapcsolatban.

(#35863) lapa válasza buvartacsko (#35860) üzenetére


lapa
veterán

most hülyeséget kérdezek, de ez az rmclock kell a freki állítgatáshoz is, vagy az alulfesz miatt használjátok? win 7 nem állítja magának a frekit?

(#35864) buvartacsko válasza lapa (#35863) üzenetére


buvartacsko
addikt

alulfesz miatt, de aksiról kilövöm, ugyanis akkor a legalacsonyabb feszt erőlteti a windows is. frekit természetesen állít a windows is. szóval jelenleg arra használjuk, hogy töltőn max performance módban ne menjen fentebb 0.9250V fölé a proci, így nem melegszik annyira a cucc. :)

(#35865) brd válasza N.GÁBOR (#35861) üzenetére


brd
nagyúr

Igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#35866) Tim82 válasza N.GÁBOR (#35861) üzenetére


Tim82
nagyúr

Párszor már boncolgattuk ezt a topikban. Ami a lényeg, hogy 11,15 cm magas (tehát normál, nem low profile), de 16,7 cm-nél nem hosszabb PCI-E kártyák férnek bele (a dokkoló User Manual-ja + saját méricskélés szerint is). A kártya hűtése sem lehet vastagabb kb. 2 cm-nél.

55 W-os TDP-s kategóriájú kártyánál nem bír el nagyobbat a dokkoló. Valamint a csak PCI-E x1 sávszél miatt észvesztő teljesítményre se számíts, a zajszint viszont nőni fog. Az X1400-nál persze jobb lesz. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35867) brd válasza lapa (#35863) üzenetére


brd
nagyúr

Én az alulfesz', és amiatt használom, hogy ha akku'-ról megy a gép, és mégis kell a teljesítmény, akkor ez 2 klatty.

The only real valuable thing is intuition.

(#35868) buca84 válasza N.GÁBOR (#35861) üzenetére


buca84
őstag

Én annó ezt a cikket találtam.
HD6570-et nézegettem bele. nV kártyákból pedig egy egyszlotos EVGA GT430-at ajánlottak.
GDDR5-ös kártya jobb lenne, de azokból nincs vagy nem nagyon van egy szlotos.

[ Szerkesztve ]

(#35869) lapa válasza buvartacsko (#35864) üzenetére


lapa
veterán

"legalacsonyabb feszt erőlteti a win is" - mármint az előzőleg rmclockban gyárinál lejjebb állítottat alkalmazza rmclock nélkül? vagy akksin így nincs undervolt?

a max performance mód mire szolgál? nem úgy nyomja a win is, hogy magától felnyomja mikor valamit csinálsz, egyébként meg 800mhz? vagy mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#35870) Chaser válasza lapa (#35869) üzenetére


Chaser
titán

Nem, a win csak a minimál órajelhez alkalmazza a legkisebbet. Ugyanis ezt az infot a CPU adja OS-től függetlenül. Minden közts órajelhez is tartozik egy fesz, rmclock nélkül azt látja a win. Rmclockkal meg gyakorlatilag megadhatok bármilyen szorzó-fesz párost bármelyik mdr, akár fixet, akár olyat hogy ha szükségesnek érzi emeljen órajelet - performance on demand -. Hálózatról használva is értékes W-okat lehet nyerni.

szerk: winnél alapbl ezek vannak -
- energiatakarékos / elvileg minimum órajel /
-kiegyensúlyozott / ennél szabályozza az órajelet /
-teljesítménycentrikus / itt minden maxra kapcsol /
De ezeket a sémákat is felül lehet írni tetszés szerint. Viszont rmclocknál figyelni kell hogy összhangban legyenek, hajlamosak 1ébként összeveszni.

szerk: Nálam pl a max IDA-s órajel 2660mhz, ehhez 1.2125V-ot rendel a CPU. Rmclockkal 1V-on is ugyanúgy stabil. Ez fogyasztásban/melegedésben nem kevset jelent, ezt win sémával nem lehet szabályozni.
Itt látható a minimum fesz és a maximum amit a CPU ad infonak a chipset felé. Az egyes szorzók mellett pedig az amikekkel még ugyanolyan stabilan fut, mint a gyári értékekkel. / ezt ki kell tesztelni /

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35871) N.GÁBOR válasza brd (#35865) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a villámgyors választ!

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#35872) N.GÁBOR válasza Tim82 (#35866) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Be kell szereznem egyet:)

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#35873) buvartacsko válasza lapa (#35869) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem 0.9250 az alsó határ, annál lejjebb semmivel se tudom állítani. rmclock nélkül is 0.9250-en van és 800 mhz-en only windowson.

ha meg töltőre dugom akkor meg IDA 1.8GHz és ott erőltetem hogy 0.9250V legyen.

van itt is on demand profile, de én azt nem használom, ha töltőn van akkor pöröghet mindig maxon a proci, csak a feszültség legyen a legalacsonyabb.

aksin pedig a windows is 0.9250V-ot lő be a 800MHz-hez. remélem sikerült érthetően leírni, ha nem akkor kérdezz megint.

(#35874) lapa válasza Chaser (#35870) üzenetére


lapa
veterán

még mindig nem értem mi különbség van a kiegyensúlyozott meg a max performance között a gyakorlatban. hiszen az első is maxra állít mindig, ha kell. nem?

(#35875) Chaser válasza lapa (#35874) üzenetére


Chaser
titán

Az első ha kell, a második mindig. Ez a különbség.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35876) buvartacsko válasza lapa (#35874) üzenetére


buvartacsko
addikt

maxal, állandóan maxon van. :) kiegyensúlyozottban meg csak akkor ha kell.

(#35877) fungi válasza adabra (#35862) üzenetére


fungi
aktív tag

Szia,

T61-et és T420si-t használok. A T420si akkuideje nem különleges, a másfél-kétórás
filmet végighúzza, de többet nem tud,
/Nem tudom erősebb akku tehető-e bele, vagy van-e más mód akkuidőt növelni, messze vagyok az itt fórumozók
tudásától, de nagyon tetszik a 420 si kijelzője /1600x900/ /bár nem IPS/ és a billentyűzete,
jobb gépelni vele mint a T61-en. /Az 16:10es, 1440x900-as, nem rossz, de az új gép
kijelzője, fényereje bizony jobb. /De jó gép a T61 is. én is örömmel használom/

Üdv, J

[ Szerkesztve ]

(#35878) buvartacsko válasza Chaser (#35870) üzenetére


buvartacsko
addikt

hát nem semmi hogy nálad P procival lejjebb lehet vinni...

Mindenkinek: Milyen Power Manager verziót használtok?

Itt 6.32 van.

[ Szerkesztve ]

(#35879) lapa válasza Chaser (#35875) üzenetére


lapa
veterán

jé, mindhárman ugyanazt írtuk. a kérdés az volt mi a gyakorlati különbség? mitől jobb a max perf?

@Chaser: milyen feszen van alapból legkisebb feszen (superlfm)?

@buvartacsko: szóval alulfeszeled, hogy hűvösebb legyen, mert nagyon fűt folyamatosan max frekin tartva? kicsit ellentmondásosnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#35880) buvartacsko válasza lapa (#35879) üzenetére


buvartacsko
addikt

attól hogy nem esik le 800MHz-ra feleslegesen. :)

(#35881) buvartacsko válasza lapa (#35879) üzenetére


buvartacsko
addikt

szóval igen. de nem kell kioktatni, nem véletlenül van így, ilyenkor szeretem ha minden gördülékeny és soha nem akad be semmi.

(#35882) Chaser válasza buvartacsko (#35878) üzenetére


Chaser
titán

Tudod, ULV:D Ha megnézed a te procid max fesz-ét az kisebb mint az enyém max-a. Tehát nem hazudott az intel..az egészen más dolog, hogy a max órajele is jóval kisebb mint az enyémnek. Jééé így készül a 17W TDP-s cpu. Az meg egy 3. dolog, hogy szabályozva kevesebbet is eszik valamivel. Na, ezt mondom én parasztvakításnak. Ha nem az lenne P8700 órajelűből is lenne 17W-os, de ugye nincs,

lapa: A max performance win séma mindent maxra kapcso, értsd vga, pcie kraft, bármi ami csak lehet. Ebbe megint bele szoktak kötni, de performance on demand - kiegyensúlyozott - sztem és fórumon sok ember szerint lassabb, mint a max performance. Kapcsolgatja össze-vissza a cpuórajelét. Anno mikor még játszottam, volt olyan játék hogy egyszerűen élvezhetetlen volt abban a módban, mert ő úgy érzékelte le kell venni cpu órajelét és "akadt" a játék. Mindent maxra fixálva meg gördülékeny volt. Én még winnél is megérzem, ha nem maxon van hanem balance módban. Ha idle van max órajelen a cpu alig eszik többet mint idle minimál órajelen, ha meg terhelni kell gazdálkodhat rögtön az egészből , nem kell felesleges forrásokat arra pazarolnia hogy kiválassza a szerinte megfelelő órajelet.

buvartacsko: Akkor te is tapasztaltad ezt:) Desktopnál is mindig max órajelen tartottam a cpu-t, alulfeszelve ameddig csak lehet.

szerk2: Akár HD filmnél is meg lehet figyelni a jelenséget. Nem mind, de vannak olyan nagyobb bitrátás filmjeim hogy akár 800mhz-en elszaladnak simán, viszont performance on demandnál beszaggat. Figyelve cpu órajelét össze.-vissza ugrál mint a bolond. Ez nyilván erőforrásokat emészt fel feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35883) lapa válasza buvartacsko (#35881) üzenetére


lapa
veterán

nem kioktattalak, kérdeztem jól értem-e. most biztos troll is leszek, de nálam egy más oprendszeren ez gördülékeny. ennek szerintem legfeljebb századmásodpercek alatt kéne megtörténnie.

most végignyaltam a datasheetet, a deep sleepre (c6) meg a felette lévőkre is ugyanaz az 1,3w van megadva P, SP és SL esetén, azzal a megjegyzéssel hogy ez csak irányadó érték. viszon az SU-k itt 0,5w-tal kevesebbet fogyasztanak. na ezt fejtse meg valaki.

(#35884) buvartacsko válasza Chaser (#35882) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, pontosan ezért járatom én is maxon, de egyébként linuxon is ugyanígy van. Nem tolja fel olyan gyorsan az órajelet, és érezhető ott is ugyanez a jelenség.

Egyébként most konfigurálgattam itt a dolgokat. Be van kapcsolva Windowsban ez a ASPM cucc, mégis eléggé úgy tűnik mintha nem lenne.

Platform Power Management Capabilities:PCI Express Active-State Power Management (ASPM) Disabled
PCI Express Active-State Power Management (ASPM) has been disabled due to a known incompatibility with the hardware in this computer.

Így nyáron elég sok időm van, a végén lehet hogy leállok grubot bütyölni, kezd érdekelni a téma... 1-2Watt igen sokat számít nekem. 50%-ot romlott az aksim kapacitása, szal minden csepp jóljön. :D

lapa: eddigi hsz-eid alapján tudtam hogy mi következne hogyha nem írom oda azt hogy ne oktass ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#35885) adabra válasza fungi (#35877) üzenetére


adabra
senior tag

Köszi!

T420si zaj/melegedéssel kapcsolatban mi a helyzet? A T61-esem SSD-vel (és TP Fancontrol -lal) normál használat mellett 55-58 fokos CPU-val elvan kikapcsolt ventilátorral.
Jó lenne, ha a 420si is teljesen csendes lenne...

(#35886) brd válasza lapa (#35883) üzenetére


brd
nagyúr

Ott van ennek jelentősége, ahol egy program egy nagyon rövid műveletet hajt végre, de ez olyan művelet, amelynél nagyon érezhető, ha lassabb órajelen működik a CPU. Hiába látod azt, hogy a CPU-használat a lekérdezési összesítőben (ami pl. 1 másodperces időtartamot összesít) alig van terhelve, ez az adott program szempontjából lehet kevés, mert az mondjuk 1 tized másodpercig terheli másodpercenként a CPU teljesen, a maradék időben pedig alig, vagy egyáltalán nem. Ha a CPU 1 tizedmásodperc után váltana feljebb (RMClockban pl. a Perf.on demandnál ez a minimum), akkor az adott program szempontjából ez úgy fog látszódni, mintha egy 800 MHz-en futó CPU-n futna.
Persze ebben rengeteg egyszerűsítés van, de talán érthető az analógia.

The only real valuable thing is intuition.

(#35887) Chaser válasza lapa (#35883) üzenetére


Chaser
titán

A probléma valószínűleg ott gyökerezik, hogy írtó gyorsan váltogatná az órajelet a rendszer. Hiába századmásodpercek alatt valósul meg a váltás, ezt még a rendszernek le kell reagálnia, de lehet addigra már más órajelet szeretne és így tovább és így tovább. Ez nagyon gyorsan megszűnik kikapcsolt "ugrálásnál", eredmény egy fürge rendszer. Idejét se tudom már mióta használom így a gépeimet.

buvartacsko: Nekem az érdekes a cpu-dban, hogy ULV és IDA-s..ezt azért intelék se gondolták át egészen. 1ébként rengeteg f.......ot elkövettek az évek során, jómagam is nem kevés mailt küldtem nekik adatlapok javítására. / volt hogy TDP osztályt rontottak, vagy feature listát tévesen adtak ki, stb/ Szóval én már nagyon régen feltételes módban kezelem ezeket, majd ha magam is meggyőződtem róla amit mondanak akkor elhiszem..:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35888) BoC1ka válasza buca84 (#35868) üzenetére


BoC1ka
senior tag

a GT 430 befer 50w ala?

YNWA

(#35889) buca84 válasza BoC1ka (#35888) üzenetére


buca84
őstag

Ezt a választ kaptam egy másik topikban.
De végülis arra jutottunk, hogy a 6570 lesz a legjobb választás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35890) lapa válasza Chaser (#35887) üzenetére


lapa
veterán

a dolog olyan szempontból végül mindegy, hogy most leteszteltem és tizedwattra ugyanaz a fogyasztás idlében performance és ondemand módban. még úgy is, hogy defaultra állítottam a feszt (nyilván c6-nál mindegy). ez is egy érdekes következtetés.

mondjuk mivel nekem az idás feszek azért magasabbak a 0.925-nél (vid 21 ill 31, bármit is jelentsen mert ezt nem bírom megfejteni) szerintem hagyom ondemandon. nem tudok hirtelen 2 tökéletesen egyforma "könnyű használat" tesztet csinálni, de gondolom ott azért más lenne a fogyasztás a magasabb fesz miatt (alapfeszen).

hogy mennyivel, az kérdéses de azért annyira nem izgat. mindenesetre az inteles powertop egyből sírt hogy nem ondemandon vagyok, valami oka csak van rá. azt megértettem, hogy ha min feszen tudod járatni mindegy. mivel meggyőzhető troll vagyok most belőttem max frekire a szervert, hogy érezhető-e valami különbség.

szerintem az a tablet proci még mindig csak lv, nem ulv. viszont az is kiderült ma, hogy következő x szervernek más su9400/9600-at akarok, elvileg abban tényleg kisebb az idle fél wattal, ami 10%. nincs senkinek su-s x200s-e egy minimum fogyi nézés erejéig?

+1: érdekelne még az x200 súlya, hogy a datasheet rossz vagy a különbség kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#35891) buvartacsko válasza lapa (#35851) üzenetére


buvartacsko
addikt

most lett kedvem újraindítani a gépet. basszus ! igen , azt hiszem hogy nálam is megvan ez a bug. sleep után 1-2 wattal több.

eddig szerettem ezt a gépet , most viszont rohadjon meg a lenovo amiért ilyen bugokat hagytak benne. :D

(#35892) lapa válasza buvartacsko (#35891) üzenetére


lapa
veterán

ez még mindig win bug. nekem csont 2.0w reprodukálhatóan.

[ Szerkesztve ]

(#35893) buvartacsko válasza lapa (#35892) üzenetére


buvartacsko
addikt

vérszemet kaptam, lehet hogy fel kell telepíteni egy ubuntut és ezt az aspm cuccot belőni...

(#35894) lapa válasza buvartacsko (#35893) üzenetére


lapa
veterán

de azt olvastad mit össze kell molyolnod a regiszterekben, mire kiolvasod belőlük, hogy melyik másikban van szintén kódolva, hogy aspm capable és enabled-e. nekem erre nem lesz időm, de jó lenne ha kiderülne hogy még kevesebb kijön. van valami szoftveres bios is linux alá, lehet hogy azzal ubunak is be lehetne fakelni a kompatibilitást. ez kb olyan mezsgye mint amit anno bejártam a corestore-ral. hajrá.

(#35895) buvartacsko válasza lapa (#35894) üzenetére


buvartacsko
addikt

hát, olvastam. nem tűnik túl könnyűnek. ha lesz valami akkor leírom úgyis ide, ha meg nem, akkor feladtam mielőtt belekezdtem volna.

(#35896) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Nem tudom van-e itt a topikban szervizes vagy valaki, aki a javítási költségekben otthon van...
Van egy T500-as Thinkpad-em és ráesett a sarkára. A kijelzőt védő RollCage alsó sarka a zsanér mellett eltört és törött darab szorul a zsanérral. Ez akadályozta a kijelző lehajtását, illetve le lehet hajtani, de akkor sérül a fedél. Ez meg is történt, lepattant a fedél sarkából egy darab.
Írtam egy szerviznek, hogy mennyi lenne a költsége, de azt mondták, hogy be kéne vinnem és csak akkor tudnak rá mondani valamit.
Szerintetek mennyibe kerülne egy fedlap csere és a RollCage javítása vagy cseréje?

Köszi!
Üdv! :R

(#35897) mitulabattyi válasza fkrinya (#35896) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Ebayről is ~70-80$ :(
Múltkor mintha láttam volna valahol bontáson egy T500-at...

(#35898) Chaser válasza lapa (#35890) üzenetére


Chaser
titán

Tömeget ha minden jól megy este le tudom mérni, többihez fáradt vagyok már.

fkrinya: Teljes rollcage csere lesz abból, javítani nem lehet tudtommal. Az már magában szép ár + szervizdíj + fedlap. Nem lennék meglepve ha 25-30k körüli ajánlatot kapnál rá. Esetleg többet. Be kell vinni és megkérdezni. De bontott alkatrészekkel homemade megoldással biztosan jóval olcsóbban jössz ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35899) fungi válasza adabra (#35885) üzenetére


fungi
aktív tag

Nem biztos hogy mérvadó amit írok, nem nagyon szoktam izzasztani a gépeket, főleg
netezéskor a T61 Tpfancontrol nélkül, tápról, elem kivéve, sokáig elvan 50 fok alatti
CPU-val venti nélkül, aztán bekapcsolgat de nem gyakran, és nem hangos.

A 420si hamarabb eléri a venti bekapcsolást ugyanazokkal a feltételekkel, de nem vészes,
most a nagy melegben mintha gyakrabban kapcsolt volna be a hűtés, nem zavaró a hangja
és hatékony, de szubjektív hogy kit mi zavar. /Engem nem./
Hűtésben azért a T61 nyer a kettő közül. /nálam/ Üdv, J

(#35900) fkrinya


fkrinya
tag

Köszi a válaszokat! :R
Hát mivel már több, mint 3 éves és amúgy is gondolkoztam a cserén, valószínűleg a szülőké lesz, mint asztali gép...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.