Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) inf3rno válasza sztanozs (#79200) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindenképp nézd meg, hogy van e horpadás a belsejében. Ha igen, akkor tűzveszélyes.

Buliban hasznos! =]

(#79202) sztanozs válasza inf3rno (#79201) üzenetére


sztanozs
veterán

:DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79203) inf3rno válasza sztanozs (#79202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig nem viccnek szántam. :D Bár általában szállítás közben sérülnek így, nem használat közben egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79204) Dr. Szilikát válasza sztanozs (#79200) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az is lehet, hogy fárad az automata, kigyengült.

Miután az áramlökést lényegében a hálózati trafó okozza, illetve a csúcsáram függ a szinuszhullám időpillanatától is, amikor bekapcsolod. Ezért szoktak beépíteni ellenállásos lágyindítót, amit egy relé szinte rögtön rövidre is zár.

De a trafónak ilyen természetű baja nem lesz (vagy jó, vagy nem jó, utóbbi lehet szakadás vagy menetzárlat, de azt észrevetted volna).

A szekunderen van egy diódás feszültségkétszerező megoldás, emiatt talán a kondenzátor feltöltése is rásegíthet valamit a csúcsáramra, de az meg idővel nem nő, hiszen a kapacitás inkább még csökkenhet is. A magnetron meg lényegileg egy elektroncső, aminek a katód felfűtésével együtt csak lassan nő az árama.

(#79205) Czimby


Czimby
addikt

Mivel nincs gépjármű villamossággal kapcsolatos topic így itt kérdeznék, hátha.

A motor kb 40-60 perc használat után teljesen random leáll.
Az hogy mennyi idő után, az függ a terheléstől, nagyobb terhelés esetén hamarabb.
A hiba előjött már menet közben haladva(50 - és 110Km/h is) de álló helyben is, le és felhajtott oldaltámasznál is.(Biztonsági körben benne van ugye)

Mikor leáll CHECK hibaüzenet a műszerfalon(azt jelenti, hogy a műszerfal nem kap jelet az ECU felől), sebesség fokozat visszajelző nem mutat semmit. Ha viszont épp túl van melegedve akkor a hűtő venti úgy marad.

A hiba elhárításához elég a gyújtás kapcsolót vagy a kill switch-et megmozgatni(OFF-ON) és utána indítható a motor. Viszont egyre gyakrabban fog eljönni ezután a hiba.
Amikor álló helyben üresben, letámasztott motornál jött elő elég volt a sebességváltó kart megmozgatni(Egyesbe majd vissza üresbe) arra is észhez tért.

Amiket ellenőriztem, próbáltam:
Nincs tárolt hibakód!
ECU csatlakozók mozgatása kontak spray stb.
Kill-Switch kitakarítása + kontakt spray a csatiba is.
Másik oldaltámasz relé
Másik oldaltámasz kapcsoló
Összes biztosíték ellenőrzése

A kapcsolási rajz innen letölthető:
https://drive.google.com/file/d/1u2E2Ks3T4ZcmiuXxWaDsoY4JA7N6NQzP/view?usp=sharing

Szívesen fogadok ötleteket tanácsokat miket kellene megnézni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#79206) Donki Hóte válasza sztanozs (#79200) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Csillámlemez benne van a melegítő tér és a magnetron között?

Sokszor kidobják a csillámlemezt, mert szikrázik, innentől a meleg zsíros pára átmegy a magnetronhoz és idővel elszennyezi, amitől leold a biztosíték (vagy a hőbiztosíték).

Ha a magnetron már koszos, akkor csak kukázni lehet a mikrót :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#79207) sztanozs válasza Donki Hóte (#79206) üzenetére


sztanozs
veterán

Hmm, szétszedem valamikor.
Igazi ősrégi darab egyébként (még valamikor a '90-es évek elején vettük). Ezt a leoldást - meg, hogy néha nem melegít (hallatszik, hogy nem "dünnyög") - kb egy éve csinálja. Kb 5 percet bír jelenleg, utána vagy nem "indul" (a tálca forog, de érdemben nem melegít), vagy veri le a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79208) #85619712 válasza #90088192 (#79183) üzenetére


#85619712
törölt tag

Vagy egy egyetemes fogóval a lábát megfogni és úgy forrasztani, így elkerülve a hősokkot. :P

(#79209) rednifegnar válasza sztanozs (#79207) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat en jartam ugy hogy volt egy markas mikronk, jo volt szerettuk, ment sokat aztan egyszer csak megnyekkent nem melegitett. szetszedtem, lattam az a marha nagy fura spiralos bizti kiolvadt. hat mondom az nem jo, ezt inkabb nem buheralom vigyuk szervizbe.
markaszervizbe be, jo sokaig ott volt (kulon jo hogy kozben elkoltozott a markaszerviz de nem szoltak).
visszakaptuk, mukodott, hepiseg.
fel ev mulva megint pukk nem mukodik.
szetszedtem ujra.

hat a biztit kivulrol egy szal drottal megpatkoltak es becsavartak prespan papirba meg szigszalagot ra. :Y az alatt elolvadt a rapatkolt szal. na es ez egy markaszerviz volt, nem keves varakozas es penz utan. vegul inkabb kidobtuk, igy nem akartam "megjavitani", mert ez valoban tuzveszely meg minden.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79210) inf3rno válasza rednifegnar (#79209) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A horpadás is gond a belsejében, mert máshogy verődik vissza róla a mikrohullám, és rossz esetben emiatt tűzveszélyes lehet. Gondolom olyankor fókuszálódhat egy pontba, és ott felgyújtja.

Buliban hasznos! =]

(#79211) Dr. Szilikát válasza rednifegnar (#79209) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nagyfeszültségű biztosíték (5 kV), azért kell bele a rugó, hogy kiolvadás után összerándulva szakítsa meg az ív útját. Ellenkező esetben a nagyfeszültség ívet húzhatna és állva maradna, amire nem kell mondani, hogy "nem szimpatikus".

Tehát még az is jobb, ha a biztosítékot rövidzárral teljesen kiiktatják, ha csak arra gondolunk, hogy régebben a nagyfesz. kört nem is biztosították egyáltalán, mégis mennek olyan mikrosütők még manapság is.

Azok mondjuk mennek, ezeket az újabbakat meg gyakran kidobják, ilyen semmi apróság miatt, feleslegesen. Értem ezalatt, hogy leggyakrabban csak az olvadóbiztosíték fárad el, egyéb hiba nélkül.

Vagy arra is gondolhatunk, hogy csak addig iktatjuk ki, míg eBayről rendelünk másikat és addig kicsit jobban odafigyelve használjuk. Vagy vehetünk hazai üzletben is belevaló nagyfesz. biztosítékot, többszörös áron.

Annyira azért nem vészes, hogy az a rengeteg fémalkatrész tűz martalékává válna, meg a néhány lángmentes anyagból készült szigetelő máris szétrobbantaná a konyhát, a felügyeletünk alatt és a szemünk láttára, azért ezek a dolgok nem így működnek.

Egy kis bánatos füst felszáll belőle, az sokkal életszerűbb és barátságosabb is.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#79212) Predator2 válasza Predator2 (#79190) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki? :B

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#79213) Jarod1 válasza sztanozs (#79200) üzenetére


Jarod1
addikt

20 amperes kismegszakítót vágja le?

(#79214) rednifegnar válasza Dr. Szilikát (#79211) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ez eleg regen volt, akkor meg ebay kb nem is letezett. a biztije nem igy nezett ki, tarcsa alaku rugesz volt benne. de gondolom funkcioban hasonlo. ennek ellenere markaszerviz nekem ne ugy javitsa meg hogy megpatkolja es becsevarja papirba. lehet hogy nem gyullad fel a konyha meg fembol van a nagyja de akkor se.
a masik meg hogy az a biztosito kiolvadt, nem az a megoldas, hogy cserelgetjuk hanem hogy az okat keressuk. lehet, hogy nehez megkeresni, nem ertek hozza, nem en vagyok a szerviz, max mondja azt hogy javithtatlan. de azzal ne vedd, oket hogy milyen szakszeru volt egy rezdrottal atpatkolni egy kiegett biztositekot.

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79215) Rruuer válasza razorbenke92 (#79197) üzenetére


Rruuer
senior tag

Kipróbáltam jópárat de semmi. Fekete képernyő, led villog, táp nyekereg ( habár ahogy irták ez nem nagy gond). A ledekhez 1.3v megy, nem többnek kéne?

(#79216) Dr. Szilikát válasza rednifegnar (#79214) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

de azzal ne vedd, oket hogy milyen szakszeru volt

Ha ezt olvastad ki, az valami értelmezési zavar lehet.

Pont arra utaltam, hogy teljes rövidzár, teljes kiiktatás annyiból jobb, hogy akkor már többet nem olvad ki és mivel régen ez egy bevált rendszer volt (gyárilag is hiányzott), annyira azért nem ördögtől való.

Ezen felül szokott lenni még hőkioldó, illetve primer olvadóbiztosíték, azaz nem védtelen az eszköz.

Az meg magától értetődő, hogy megnézik ilyenkor, volt-e valami oka a kiolvadásnak, ami legegyszerűbb esetben próbaüzem, illetve rendellenesség megfigyeléséből áll (pl. indokolatlan melegedés stb.), esetleg áramot is lehet mérni, bár egy probléma anélkül is kibukik.

Mindamellett, te azt meg láthatóan nem tudod, hogy ilyen olvadóbiztosítékok szimpla anyagfáradása mennyire gyakori probléma, amit mögött egyéb ok nem áll, persze az még nem jelenti, hogy ilyen "érdekes" módon kellene megoldani.

Már csak azért is, mert soha nem tudhatja az ember, utólag ki néz bele, legjobb gyári állapotba állítani mindent.

Mindennek tetejébe, ilyen témába én nem azért szoktam írni, hogy szakszerűtlen megoldásokat védelmezzek, bármit is látsz bele. Csupán megpróbáltam rávilágítani más szemszögből is, ha valaki esetleg hasonlóan járna, hátha leszűr valami tanulságot.

Mint pl. lehetőleg ne dobd ki a mikrosütőt egy 200 forintos alkatrész miatt!

(#79217) #85619712 válasza rednifegnar (#79214) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az valóban tré, hogy egy márkaszervíz így gányol, de a többiben én igazat adok szilikon dokinak. Teljesen felesleges oda az a bizti, és javarészt ok nélkül olvadnak ki, már-már tervezett elavulás szagúan. :W Anyámék mikróját kb 20 évvel ezelőtt hefteltem meg a mai napig teszi a dolgát, igaz már a nyári konyhába száműzve, popcornt készítés csak a dolga, de azt elég sűrűn. A sajátunk valami noname, ellőtte a biztit, csere majd megint vagy 3x, meguntam, patkolás óta kb 10 éve megy, napi használatban, anomáliákat egyiknél sem tapasztaltam. Én nem azt mondom, hogy ez így jó, és bárki így oldja meg, de működhet mint megoldás, házi körülmények között.

(#79218) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Van egy relés kapcsolás ami DC12 V-os relét használ és ezzel kapcsolok egy chargert (egyelőre fogyasztó nélkül), a jelenség hogy amikor a relé kapcsol akkor "durva" power spike-ok vannak, flyaback diodát tettem a tekercsre (1N4001).
Mellékeltem a képet, mit lehet ezzel kezdeni? SSR-t nem tudok használni mert 2 áramkörös leválasztás kell.
(A kapcsoláson az SSR out helyén van a relé)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#79219) hcl válasza rednifegnar (#79214) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az egyik első Logout postom az volt, ahogyan haver MP4 lejátszóját összegányolták garanciában :D Letört jack aljzat mellett hajszálvékony dróttal átkötve :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79220) rednifegnar válasza #85619712 (#79217) üzenetére


rednifegnar
senior tag

annyira azert megse lehetett ez igy jo hogy nehany honap mulva a patkolt szal is elolvadt...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79221) sztanozs válasza Jarod1 (#79213) üzenetére


sztanozs
veterán

10 vagy 16 asszem, meg kell néznem majd otthon. Mondjuk lassan fáradnak már a kismegszakítóim (szerintem kb 25 évesek), kettőt már cserélni kellett az elmúlt másfél évben...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79222) #85619712 válasza rednifegnar (#79220) üzenetére


#85619712
törölt tag

Persze, minden eset egyedi, nekem szerencsém volt, a szerviznek nem. :D

(#79223) Jarod1 válasza sztanozs (#79221) üzenetére


Jarod1
addikt

azok már elavultak, anno nekünk is 16 A es volt 76 os építésű bérház.
és szintén leverte a mikro, aztán 20 A esek lettek berakva. és minden ok

(#79224) razorbenke92 válasza Rruuer (#79215) üzenetére

A frissítés biztos, hogy jól lefut?

Nekem nagyon sokat kellett bajlódnom a pendriveal. Azt hiszem, csak FAT-ba formázva ment. Volt olyan, ami el sem indult rajta.

Ha minden jól megy, akkor azt hiszem villog a standby led frissítés közben, és a végén a TV magától bekapcsol. Ha csak villog és nem kapcsol be hamarosan, akkor nem veszi be a fw-t.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#79225) Rruuer válasza razorbenke92 (#79224) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ezek szerint biztos hogy nem. Fat 32be van firmázva a pd, de semmit nem olvas.

Ezen a terülezen 2 470-es ellemállás és egy kondi nagyon forró, illetve volt hogy újjal megnyomva a q30as területet bevillant a háttér világítás, 2×is (de nem tudom hogy van e köze hozzá mert csak 2x sikerült, többször nem)

(#79226) baly81 válasza Jarod1 (#79223) üzenetére


baly81
aktív tag

Azért, ha a 76-os építésű bérházban vezetékek és kötődobozok nem lettek cserélve /ellenőrízve, csak a megszakítók nagyobbra upgrade-elve... Azt a szakit sem hívnám magamhoz! Egyrészt azért sem bíznék már bennük, mert akkorikan alu kábelt húzgáltak be, ami már akkor is olyan kemény volt mint egy acéldrót. Ráadásul ugye a kötésük lazul idővel.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#79227) Jarod1 válasza Rruuer (#79225) üzenetére


Jarod1
addikt

Szent xar a q6 helyén az gyári kondi? Olyan mintha egy tranyo helyére kondit tettek, máshol is látom ezt a gányolást.

(#79228) hcl válasza baly81 (#79226) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pontosan! Miénk is hasonló korú, most újítunk fel, még az eredeti olvadóbiztik vannak - full kábelek és minden csere.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79229) #90088192 válasza hcl (#79228) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az olvadó betétek esetében, 0.8 amivel számolni kell a vezeték terhelhetőségét, vagyis ugyan az a vezető, ha kismegszakito kerül a védelem helyére, akkor 25% növelhető az eredeti olvadó betéthez képest. :R
Nálunk legalábbis így van.

(#79230) hcl válasza #90088192 (#79229) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tök jó :) De ezt a 40 éves vezetékelést amúgy is nullával kéne számolni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79231) baly81 válasza #90088192 (#79229) üzenetére


baly81
aktív tag

Ehhez annyit jegyeznék meg.

Átadták a lakásokat/hazakat 16A-es megszakítókkal. Jön egy szaki, aki kicseréli a őket mindeféle papírozás, felmérés nélkül 20 Amperesre, mert leveri a mikró. Eltelik X idő, tulajváltások, feledésbe merülés, stb, aztán igény lenne egy klímára is. De az a 20-asra nem köthető már, raknak helyette 25-öst, mert ugye nehogy véssünk már egy új kábelnek helyet, és biztosítsuk le külön, jó lesz azt a meglévő hálózatra kötni, mert akkor olcsóbb .
És így, a 40-50-60 éves kábelek 16A helyett majdcsak a dupláját kényszerülnek elviselni. Amíg esetleg lakástüzet nem okoznak.
Pedig mindkét szaki, aki kicserélte a megszakítókat helyesen járt el, mivel mindkettő a megengedett 25%-al lépte túl az előző leoldási határt(???)...

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#79232) #90088192 válasza baly81 (#79231) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem, azt írtam ha olvadó betét lesz cserélve kismegszakitóra.
Én azt olvastam, hogy olvadó betét lett behelytesitve.

Ha rosszul olvastam elnézést. :R

(#79233) #90088192 válasza hcl (#79230) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mert te meg nem láttál az első villamosítasi hullámból visszamaradt installációt. :C
Kb 20 áramkör, és a bejövő 6mm² réz, de még a textil/gumi kombó szigetelés cirka 1940. :DDD
Ha bármelyik ausztrál nagyvárosban körbe nézel, találsz kismillió ilyen házat. Aztán csodálkoznak, hogy a kapcsoló tablaban összeégett minden. :K

(#79234) hcl válasza #90088192 (#79233) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon csak azért nem találsz ilyet, mert volt közben háború, falun meg később kezdtek villamosítani :D De cifra dolgok itt is vannak, pl. a mostani lakásunk, ami a 70-es években épült :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79235) #90088192 válasza hcl (#79234) üzenetére


#90088192
törölt tag

Látod milyen jó is volt az háború. :DDD

(#79236) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Hátha Ti tudtok segíteni. Sztori a következő:
Kellene egy olyan "sorsolás" kütyü ami hang alapú. Lenne rajta 2 hang és random válogatná, hogy gombnyomásra melyik hangot játsza le. 2/3 - 1/3 esély lenne, hogy mikor melyiket játssza le. Létezik erre valami kész megoldás, vagy csak házilag lehetne ilyen csinálni? :R

(#79237) rednifegnar válasza bucihost (#79236) üzenetére


rednifegnar
senior tag

es a kütyü nem lehetne egy pc? akkor csak egy egyszeru progi kell ra...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79238) Jarod1 válasza baly81 (#79226) üzenetére


Jarod1
addikt

Tapasztalat alapján tudom miről beszélsz. Panellakás alul lévő konektorok, rákötött lámpa vibrálni kezdett, rámértem, 199V?! , a konektor műanyag háza forró volt. Szétszedtem az alu vezetékek sodorva voltak egymáshoz majd ment további konnektorokhoz, a szigetelés már szénné égve hozzáért a földhöz.. Azonnal kikötöttem.

(#79239) bucihost válasza rednifegnar (#79237) üzenetére


bucihost
senior tag

Sajnos nem, mert biztonsági szempontból kellene.
De azt hiszem meg is van amit keresek [link] :R

(#79240) baly81 válasza Jarod1 (#79238) üzenetére


baly81
aktív tag

Igen, ismerős amit írsz. Legutóbb az idős, nyugdíjas barátom szólt, hogy valamiért nem mindig működik a routere. Vittem UTP-t, meg minden netes cuccot. Hát nem azt kellett volna! A 230-as aljzat kotődoboza már kormos, szenes volt, kábeleken 5cm hosszan szétporladó szigetelés... Éppen az általad említett dolog miatt. Ugyanis a fal túloldalára is innen ment a szufla. Csak azt nem értem, ha már így spóroltak, akkor miért nem a dugalj kötőszemeiről vittek három rövid kábelt a másikhoz? Miért kellett sodorni a kábelszakaszokat :(((

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#79241) PitLee válasza #90088192 (#79233) üzenetére


PitLee
őstag

A nagyszülői házban még minden bakelit meg Bergmann cső, nem is fűtötték télen a jakuzzit az már tény :DDD

(#79242) Donki Hóte válasza bucihost (#79239) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, bakker ilyen kütyüt se láttam még életemben sem. Hogy mit ki nem találnak :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#79243) hcl válasza Donki Hóte (#79242) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyárak ki/bejáratánál használatos, kiszűrni a részegeket/tolvajokat :) (Véletlenszerű ellenőrzéssel.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79244) Panthera válasza hcl (#79243) üzenetére


Panthera
őstag

Én meg azt hittem arra jó, hogy egy random algoritmust ad, kit vizsgáljanak meg pl. egy közterületi becsekkolásnál. Vagy ez inkább egy elriasztó? Elnézést ha értetlen vagyok. :)

(#79245) hcl válasza Panthera (#79244) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Arra is jó, én inkább gyárakban láttam, vagy bárhol, ahol random kell ellenőrizni embereket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79246) baly81 válasza hcl (#79245) üzenetére


baly81
aktív tag

Anno a kilencvenes évek végén dolgoztam egy nagy ipari cégnél. Ott is ilyen volt. Minden kimenő személynek meg kellett nyomnia egy gombot, ha szólt a csengő, akkor táska, illetve testüreg vizsgálat helyett zsebmotozás volt. :D

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#79247) rednifegnar válasza baly81 (#79246) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat nalunk ott allt ket pofa aztan mindenki szatyraba beneztek, pofara motoztak.

mas kerdes hogy ha valaki ki akart vinni valamit, sokkal egyszerubb volt letenni a pakkot barhol a kerites mellett aztan mikor kimentel akkor kivulrol kiemelni. ha volt haver akkor meg egyszerubb mert o kiadta/kidobta. nyomtak az oregek a fusit nagyuzemben..

A camera does not make art, the artist makes art.

(#79248) #90088192 válasza PitLee (#79241) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az igen, nálunk az első installációt nem csőben húzták hanem fa csatornában. Két horony meg egy tető a vezetőknek azt kész. Csak a kiállások amik fém csőben mentek le a kapcsoló/dugalj-hoz.

(#79249) Panthera válasza hcl (#79245) üzenetére


Panthera
őstag

Értem. Így megvan az az előny is, hogy rá lehet fogni a gépre a választást.

(#79250) hcl válasza baly81 (#79246) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt írtam én is korábban ;)

@rednifegnar : Amíg be nem lett kamerázva a terület, addig mindenhol ment ez :D

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.