Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) mezis válasza Rruuer (#79150) üzenetére


mezis
nagyúr

"Nem konkrétan a hangal van a gond, hanem hogy nem kapcsol be." :Y
Ezt nem kellett volna kihagyni! Talán zárlat, túlterhelés miatt zúg.
Kimeneti feszültségeket mérted? Jobbak fel szokták tüntetni a NYÁK-ön.

mezis

(#79152) Dr. Szilikát válasza Rruuer (#79150) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Akkor ennek így nem sok értelme lesz valószínűleg, még csak tápegységet sem lehet így vásárolni, miután alaplaphiba is okozhatja, hogy nem indul. Hang pedig a legkevésbé lesz iránymutató.

Meg olyan "apróságok", hogy a készenléti LED alapból világít-e, mit csinál ráindításkor, tápegység kimenőfeszültségeit mérni stb.

Vagy legszebb az lehet még, hogy működik az egész, csak a háttérvilágítás hibás, ami sokkal inkább gyakori és még rémlik is, hogy ilyenkor beáll egy normális, halk zúgás mindig.

Mármint csak közelről hallható, akár világít a háttér, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#79153) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

CD fejmotor (2 tekercses léptető) + L9110 dual FET H-híd modul + Arduino.

Egy ideig szépen ment, aztán egyszer csak random megáll. Olyankor látom, hogy erőlködik, de nem tud megmozdulni. Nagyon nem kell erőlködnie, könnyen mozgó cucc van rajta. Megmozgatom, utána jól működik. Egy ideig jól ment lejjebb vett sebességgel, de már így is elakad néha. Főleg akkor, ha egy kicsit áll (egy percet mondjuk). Hosszabb mozgásokat viszont gond nélkül végignyom, olyankor nem áll meg közben.

Néha sikerült rosszul összedugni, meg sokszor csináltam olyat, hogy a végállásban rossz irányba indul el, és recsegett pár száz lépést :D Viszont nem melegszik, stb. Tekercsek jók, mérve kb. 0.12ohm mind a kettő.

Mi baja tud lenni ilyenkor egy ilyen motornak (vagy a hídnak?) Kerestem képeket a belsejéről, kb. semmi nincs benne a két tekercsen kívül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79154) hcl válasza hcl (#79153) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közben gyanítom, hogy az a baja, hogy leveszem a motorra menő kimeneteket 300ms után, és a driver kimenő kondijai gondolom kisülnek. Viszont ha rajta hagyom, akkor meg melegszik a motor :S (5V-ról kézzel meg se lehet fogni.)
Van erre valakinek tuti ötlete?

(Gondolom paraszt megoldás, ha mondjuk 100ms-onként kapcsolgatom neki...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79155) Aryes válasza hcl (#79153) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ajánlanám helyette a TB6612FNG drivert, kis feszültségek mellett sokkal jobban működik.
Szerintem a CD fejmotornak nagyon sok az az 5V. Meg az amúgy sem folyamatos üzemre van tervezve. :U

[ Szerkesztve ]

(#79156) hcl válasza Aryes (#79155) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- Nem folyaatos üzemben van, időközönként mozog, általában kicsiket, néha többet
- Perpill. nem akarok másik drivert venni, ebből van pár, sok idő, amíg ideérmásik, meg jelenleg drága is
- 3V-ról meg se mozdult...

Amúgy nem az a baja, hogy leveszem a vezérlést, kipróbáltam, hogy rajta marad, úgy sem mozog jobban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79157) Aryes válasza hcl (#79156) üzenetére


Aryes
nagyúr

Elég nehezen, de talán sikerült összeraknom, hogy mi a probléma. :DDD
Szóval ha megy, akkor egy idő után leáll, állóhelyből meg nehezen indul, viszont melegszik nagyon?
Javítom magam, lehet, hogy kevés a feszültség, viszont sok az áram. A stepper motorok driverében szokott lenni áramkorlát, nem? Legalábbis a 3D nyomtatók, CNC shieldek stepper drivereinél lehet állítani a kimenő áramot.

Kiegészítés:
"a driver kimenő kondijai gondolom kisülnek."
Szerintem a drivernek nincsenek kimenő kondijai, te látsz rajta olyat? :F

[ Szerkesztve ]

(#79158) hcl válasza Aryes (#79157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hosszabb lépéssorokat bármikor lenyom egy hosszban, vagy sok kicsit, pl. 1mp közökkel. 10-20mp vagy több állás után nem tud kis lépéseket menni, de pár próbálkozás után megindul, meg egy hosszúban is megy.

Melegedés csak akkor van, ha nem kapcsolom le a vezérlést (az Arduino Stepper library ilyen, bekapcsolva hagyja a motort, hogy tartsa a helyzetet - nekem ez nem kell, mert orsóval hajtott cucc, nem mozdul el magától). Valszeg attól melegszik, hogy folyamat áram alatt van. Ha 300-500ms után lelövöm, akkor nem melegszik, de amúgy a mozgást nem befolyásolja ez, kipróbáltam lekapcsolással, anélkül is, ugyanolyan. És korábban nem akadt el.

Nem tudom, ezen van-e áramkorlát, szerintem nincs. Az a kisebb gond, amúgy az USB3 is 1A-t bír.
A kondit lehet benéztem, van 2 SMD kondi a driveren, az lehet csak általában a 2 FET VCC oldalán szűr. Meg van egy nagyobb az a tápon lehet puffer.
A modul pont ilyen :

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79159) Aryes válasza hcl (#79158) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezen nincs áramkorlát, de ez nem is kifejezetten stepper driver. Inkább sima DC motorokhoz szokták használni, én is próbáltam, de nekem nem jött be. Lehet stepperhez is használni, de nem az ilyen finom dolgokhoz, inkább nagyobb CNC meg hasonló motorokhoz.
Ez viszont például kifejezetten stepper driver, nézd meg, miket tud, nem véletlenül. Ott van rajta a poti is az áramkorlát beállításához.

[ Szerkesztve ]

(#79160) hcl válasza Aryes (#79159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érteni. Azt viszont nem magyarázza, hogy miért változott a viselkedése :S Közben cseréltem drivert is, és ugyanolyan.
Mondjuk ha ez itthon 1500, akkor lehet még rendelni is megéri majd.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79161) Aryes válasza hcl (#79160) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, nincs-e köze a melegedéshez, mert ezekben a motorokban állandó mágnesek vannak, azok pedig bizonyos hőfok fölött veszítenek az erejükből. Persze fogalmam sincs, hogy mennyi az a hőfok, és, hogy eléri-e ezt a motor, csak más ötletem meg nincs. :DDD Vagy a tekercsnek nő meg melegen az ellenállása.
Van pár fölösleges, arduino CNC shield-be való stepper driverem, most fejből nem tudom milyen driver van rajta, de szerintem ilyen, mint amit linkeltem, ha Debrecen közelében jársz, szólj. :)

[ Szerkesztve ]

(#79162) Aryes válasza Aryes (#79161) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagy talán A4988, csak kifutottam a szerkesztési időből.

(#79163) hcl válasza Aryes (#79161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na de ha lekapcsolom a vezérlést (a driver tápját nem) akkor nem melegszik, tök hideg. Igaz, elég sokáig próbálgattam így. Legrosszabb esetben felcserélem a motor is, csak már össze van rakva a cucc, és a motoroknak más helyen vannak a furatai. :D

Nem járok Deb. közelébe :) De megoldom, ha csak ez lenne a baja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79164) Aryes válasza hcl (#79163) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát annyira nem értek a stepper motorokhoz, de szerintem a lekapcsolt vezérlés nem ideális állapot, rajta kellene hagyni, de akkora árammal, amitől nem melegszik álló helyzetben sem túlzottan. Azt pedig csak áramgenerátoros meghajtással tudod elérni, a fent említett driverekkel. Ha azokkal se működik rendesen, akkor lehet egyszerűen hibás a motor. :U

A vezérlés maga egyébként biztosan jó? Mármint jó sorrendben, jó polaritással vezérled a tekercseket, ahogy kell? Nem lehet, hogy valamit nem teljesen jól csinálsz, és ennek ellenére mégis működik a motor, kivéve amikor mégsem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79165) hcl válasza Aryes (#79164) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :D A motor mérve jó... Hogy elakad-e, azt nem tudom.
Illetve, még az a fura, hogy 1s, 3-4s lépésközzel jó, hosszabbal meg nem. Pont mint amikor egy kondi sül le... :DDD

A vezérlést nem tudom 100%-ra, még túrom :D De elvileg jól van bekötve, mert sikerült már rosszul bekötni, és akkor tényleg meredek dolgokat csinált :D (Rezgés, sípolás, stb.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79166) Aryes válasza hcl (#79165) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem is a bekötést kérdezem, hanem a vezérlést. Ha a tekercseket jó sorrendben kapcsolgatod, de az egyiket rossz polaritással, az okozhat ilyen problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#79167) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Kedvenc léghűtőm megadta magát.A típusa Orion AO1-180R. Addig tudtam szűkíteni a hibát,hogy nem vezérlés baja van,hanem szerintem a légterelő lapát motorja lehet a hibás.A motorból 6 vezeték jön ki,1 közvetlenül a betáp N-ra, 2 egy kondira,a maradék három a vezérlésre van dugva,mint különböző fordulatszám. L,M,H. Multival mérve az N,és az l,m,h kapcsokon külön-külön kiadja a 230V-ot. A motor L,M,H tekercsei között azonos az ellenállás,de N-hoz képest szakadás van mindegyiken. Ebből gondolom,hogy a motor N kötése valahol megszakadt. Vehetnék másik gépet,de a rendszer ellensége vagyok,így addig barkácsolok,amíg van rá lehetőségem.( nagyon halk,és nagy mennyiségű levegőt szállít,a fűtési módja is szuper-nem dobnám ki) Sajnos a motorról már rég elveszhetett a gyári típus cimke,ezért itt elakadtam... Valaki ismeri ezt a típusú gépet,vagy esetleg a motort?Megpróbálok képet csatolni a belsejéről... Köszi a válaszokat előre is!!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#79168) hcl válasza tillatrilla (#79167) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Motoron nincs típusszám?

@léptetőmocor téma : Nagyon fura amúgy, 2 motor van ebben a cuccban, és ezt, amelyik hibázik, elég nehéz forgatni.
Viszont ha megfeszegetem a tengelyt, akkor egy ideig jól működik.
(A másik még nincs bekötve sem, és persze nem lenne jó ötlet felcserélni :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#79169) Rruuer válasza Dr. Szilikát (#79152) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nem, nem világít a készenléti led. 12v megvan. 5 v nincs. És a nagy trafó nyekereg benne, de érdekes hogy ha kiveszem a tv böl, tehát nincs rádugva semmi akkor nincs hangja

(#79170) tillatrilla válasza hcl (#79168) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Semmi típus szám nincs rajta,csak a valamikori papír helyének nyoma... a léptetőmotor a pásztázást mozgatja. Ez a nagy a függőleges terelő lapátot pörgette,míg meg nem unta :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#79171) #85619712 válasza tillatrilla (#79167) üzenetére


#85619712
törölt tag

Szokott lenni ezekben hőbiztosíték, ami adott hőmérséklet felett leold végleg, lehet itt is ez a szitu. Valahol a tekercsek mellé van rejtve, kövesd végig a nulla vezetéket, hátha megtalálod, ha szakadást mérsz rajta az a bűnös. Ha kiszeded a helyéről rá van írva hány fokon old, lehet kapni mindenfélét. Ilyesmit képzelj el, esetleg egy fekete kocka két lábbal.

[ Szerkesztve ]

(#79172) hcl válasza tillatrilla (#79170) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A papír nincs beleesve a hűtő házába? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79173) tillatrilla válasza #85619712 (#79171) üzenetére


tillatrilla
senior tag

És igazad van! Szétszedtem a motort,az N vezeték végén ott figyel egy szakadt 130© hőbiztosíték...Ha áthidalom,az mennyire gáz?ki is gyulladhatna? Inkább ezt nem csinálnám.

hcl,sajna nem találom a papírt...

Üdv: Attila

(#79174) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, mint diesel autó tulajdonos.
Lényeg hogy általában a diesel autókban nem jelzi semmi a regenerálási folyamatot, így szeretnék egy elektronikát készíteni, ami ezt jelezné számomra.
Működési elve hogy a dpf hőmérséklet érzékelőről lesz a feszültség figyelve, ami ha kb. 2V alá esik, akkor kell kapcsolnia egy ledet, ha feszültség 2Volt fölé megy, ki kapcsol. Viszont a 2Voltos feszültséghatár jó lenne, ha állítható lenne, mert ez csak egy körülbelüli érték egyenlőre.

Ha tudnátok, erre egy egyszerű kapcsolási rajzot nagyon megköszönném, sőt még sok diesel tulaj is. :R

(#79175) #85619712 válasza tillatrilla (#79173) üzenetére


#85619712
törölt tag

Inkább ne, 100 forint körül van egy ilyen biztosíték, egy esetleges lakástűz kicsid drágább "mulatság". :R

(#79176) tillatrilla válasza #85619712 (#79175) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Nem az anyagköltség,hanem a beszerzése okoz gondot,mert nekem azonnal kéne :) De,mivel írtam,hogy a rendszer ellensége vagyok,volt egy nemrég kicsi pénzért vásárolt home by somogyi semmitsemérő,ellenben hangos léghűtő elfekvőben.Szétszedtem rögtön,és mit találtam benne? Hát pont ami nekem kell :DD A motor egy az egyben csereszavatos :C És típus száma is van. Holnap szerelünk!! :Y

Üdv: Attila

(#79177) #85619712 válasza tillatrilla (#79176) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ilyen márpedig nincs is! :C :C :C Vegyél egy lottót. :D

(#79178) tillatrilla válasza #85619712 (#79177) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Kicsit korai volt az öröm,mert ezen a motoron a homlok lemezen nincs 4 menetes furat gyárilag.Hanem a két fél házhoz rögzítették azt a műanyag tartót.Ennek a műanyag tartónak a luk osztása stimmel,csak a levegőben áll,ami miatt a tartó keret,és a ventillátorház között van kb. 1 cm hézag. :W De holnap kitalálok valami megoldást,ez már csak nem fog ki rajtam :D

Üdv: Attila

(#79179) Dr. Szilikát válasza tillatrilla (#79178) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hőbiztosítékok kiolvadnak néha ok nélkül, ilyenkor ki lehet próbálni a működést nélküle.

Ha tényleg menetzárlatos lenne a motor, azt észre fogod venni a rendellenes forrósodásból. De túlzott melegedést ezeknél a motoroknál a segédfáziskondenzátor kapacitásának csökkenése is okozhat (szakadása annyiból más, hogy akkor el sem indul, csak belökésre).

Egyébként a "csereszabatos" szavunk a régi magyar nyelvben a szabászattal kapcsolatban alakult ki. Pontosan szabott / rászabott: szabatos. Szabatos beszéd: pontos beszéd.

"Csereszavatos", ilyen nincs.

#79169 Rruuer

12 / 24 V-ot állít elő a trafó, 5V-ot az alaplap, ha jól rémlik, bár van olyan változat is, ahol a táppanelon van ilyen áramkör.

(#79180) #85619712 válasza tillatrilla (#79178) üzenetére


#85619712
törölt tag

A kettőből egy megoldás nem játszik? A jó tekercset vasmaggal együtt nem tudod áttenni a rossz házába ami passzol mindenhez? A végén csak még kell várnod azt a hőbiztosítékot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#79181) Rruuer válasza Dr. Szilikát (#79179) üzenetére


Rruuer
senior tag

Az alaplap hogy tudja előállítani? Láttam a manualban hogy igen van külön áramkör, de nekem nem igen van, vagy csak én nem látom.

(#79182) hcl válasza Dr. Szilikát (#79179) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre van esetleg valami ötleted? :D (Azon kívül, hogy valószínűleg szorul a motor, de az is érdekes, mert mitől? Meg akkor néha miért jó...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79183) #90088192 válasza #85619712 (#79180) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hőbiztositek, sokszor maga a beszerelés öli meg, mint pl forrasztás. Érdemes valami mechanikus elektromos csatlakozást alkalmazni, pl Krimpeles. :R

(#79185) hcl válasza PitLee (#79184) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeken már túl vagyok, be van kötve, mozog, csak nem mindig :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#79186) tillatrilla válasza Dr. Szilikát (#79179) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Hát igazad van,a helyesíráson én is gondolkodtam. Főleg,hogy néhány héttel ezelőtt pont ez a szó került előtérbe,és akkor is valaki beírt. Lehet,hogy akkor is Te voltál? A kondival kapcsolatban nálad lehet a pont,mert már olyan búgós hangja volt egy ideje.Eddig bírta... De már működik :))

Üdv: Attila

(#79187) tillatrilla válasza #85619712 (#79180) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Ez nekem is eszembe jutott,de a rossz motorból aránylag könnyen kifordítva az állórész visszahelyezése valami központosító eszköz nélkül nem megy. Nem tudom egyszerre a két átlós felét nyomni,ezért ezt az ötletet elvetettem. A hibátlanul működő motort nem lett volna jó ötlet szétrobbantani. Viszont a négy rögzítési pont alá 2-2 M6 anyát hosszabb csavarral hézagolva tökéletes lett az eredmény.Csendesen megy,tolja a levegőt,és nem búg. :DD

Üdv: Attila

(#79188) Dr. Szilikát válasza Rruuer (#79181) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hogyne tudná, 24 V a LED-driver tápja, 12 V megy az alaplapra, majd abból lesz több más feszültség.

Annál külön készenléti tápkör nincs, a főtrafó működik állandóan, így a 12 és 24 V folyamatosan él, viszont terhelés nélkül jelentéktelen a fogyasztás, erről gondoskodik egy Green Mode primer vezérlő IC, a kapcsolófrekvencia csökkentése mellett minimalizálva a kitöltési tényezőt. Elég szépen megtervezett anyag- és energiatakarékos Vestel tápegység egyébként.

#79186 tillatrilla

Ebben a topikban keresővel nem látom, mindenesetre a kondenzátor kapacitását érdemes ellenőrizni, ha megint munkára lenne fogva a motor, nehogy emiatt égjen le.

#79182 hcl

Nem ugrik be sajnos ötlet.

#79174 lajos75

Komparátor a kulcsszó, TL431 referenciával lehetőleg, ha jó stabilitás szükséges:

https://www.bristolwatch.com/ele2/comparator.htm

Mint ilyen elven működnek ezek is, de módosítást igényelne:

https://www.aliexpress.com/item/4000116838288.html
https://www.aliexpress.com/item/32945641302.html

(#79189) hcl válasza Dr. Szilikát (#79188) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :D
A motor felőli pár mm-t kihagyva most kb. jó. Elég passzentosan fért be a motor, még az is lehet, hogy a háza feszült meg, és azért szorult (kivettem, úgy könnyebben forgott, wtf...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#79190) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy akkukraft típusú csepptöltőm ami megadta magát, nem világít a power led, és így értelem szerűen a többi része sem működik.
Keresek olyan szakit, vagy szervizt aki megnézné nekem, hogy javítható e, vagy, hogy megéri e egyáltalán javítani!?

Tudnátok nekem esetleg segíteni, hogy kihez/hova forduljak a problémámmal?

Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#79191) Rruuer válasza Dr. Szilikát (#79188) üzenetére


Rruuer
senior tag

Lehet nem is a táppal van a gond, hanem a mainboardal.( 17mb82s ) Ha lehúzom a táprol akkor elhallgat a trafó, nem nyekereg. Talátatam is egy kis zárlatot, levettem de nem ott van a bibi mert az rendben van.

Meg ha segít valamit amit most vettem észre az az hogy ha bedugom akkor a power led elkezzd villogni de annyi. Párszor villog és elalszik

[ Szerkesztve ]

(#79192) tillatrilla válasza Rruuer (#79191) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Amit mutatsz az egy smd kondi. Hogy a táp nem indul,annak sok oka lehet. És így távsegítséggel-nem akarlak megbántani-de a te szakmai tudásod ide kevés lesz. A táp indulna,ha minden feszültség,és visszacsatolás,valamint az amper felvétel a határon belül van. Valami tilt. Kondi,nyúlott ellenállás,fet a háttérvilágításnál,led hiba,és a többi. Próbálj rajzot keresni hozzá,akár az elektrotanyán is kezdheted elsőnek. Végigkövetni a mérő pontokat,külsőtáppal lehet kísérletezni az 5V-os körben az opto-knál.Nagyon keserves lesz,de meglesz a hibás alkatrész. Ez ennek a szakmának a szépsége! 25 éve foglalkozom elektronikával,de ahogy halad a technika,azt mondom,hogy bizony keveset tudok... :K

Üdv: Attila

(#79193) Rruuer válasza tillatrilla (#79192) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ebben igazad van. Rajz van. De más fórumokon olvasom hogy ez lehet firmware hiba. Lehetséges lenne?

(#79194) tillatrilla válasza Rruuer (#79193) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Próbáltam visszaolvasni az írásaidat. A táp nem indul,ennyit tudtam kihámozni. Ez egy tv lenne? Kérnék egy típust,azt látom,hogy mi a main típusa. Szkópod van? A táp felől elindulsz,manual alapján mérni kéne feszültségeket,és nézni szkópon,hogy milyen a táp szűrése.

Üdv: Attila

(#79195) Rruuer válasza tillatrilla (#79194) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nincs szkóp. vestel 17ips71 valahol irtam a tápot (azt hiszem)

(#79196) hcl válasza Rruuer (#79195) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyesmivel én is szívtam nemrég, ha visszakeresel, lehet találsz hasznosat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79197) razorbenke92 válasza Rruuer (#79193) üzenetére

Bocsi, hogy hamarabb nem szóltam közbe, de nagyon felületesen olvastam, és eddig azt hittem, itt valami táphibáról van szó.

A 17mb82s alaplapnak van egy olyan rákfenéje, hogy a flash elfelejti a firmwaret.

ha bedugom akkor a power led elkezzd villogni de annyi. Párszor villog és elalszik
Ez az a szakasz, amikor pendriveon várja az új firmwaret.

Elektrotanyán nagyon sok típushoz van firmware.

Szerk.: Ha nem is találod meg a pontos típust, érdemes próbálkozni a hasonlókkal. Nekem egy Orion T32D-hez kellett, és végül az egyik Schaub Lorenz fw. lett a befutó. (Igaz, hogy csak az egyik HDMI megy vele a kettőből)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#79198) Rruuer válasza razorbenke92 (#79197) üzenetére


Rruuer
senior tag

Elösször én is táphibának gondoltam.Na mondom én hogy firmware. De az mért van hogy ha elfelejti a firmwaret, akkor hogy hogy néhe elindúlt?( nem az enyém a tv, csak hozták hozzám és mondták hogy hol ment hol nem. De már nem indul)

[ Szerkesztve ]

(#79199) hcl válasza Rruuer (#79198) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tippre nem lehet, hogy nem annyira elfelejtette, mint vagy rossz minőségű a flash, és elvesztette a töltést némi cella, vagy döglődik a chip, és nehezen tudja olvasni...?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79200) sztanozs


sztanozs
veterán

Van egy ezeréves solymom mikróm, amit nem szívesen dobnék ki, de egyre gyakrabban vagdossa le a biztosítékot a magnetron beizzításakor. Mi lehet a gond (illetve szerintetek javítható-e)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.