Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) valory válasza And (#7450) üzenetére


valory
tag

okés, akkor maj keresek olyat ami 2V-ról is képes világítani.
Amúgy ha 220ra kötöm a kapcsolót, akkor mind2 szálat rá kell kössem, h világítson (fázist meg a nult is), vagy amúgyis mind2 szálat meg kell szakítsam, ha ki/be kapcsolok vmit? (mert külön erre a célra is vettem "világítós" kapcsolót, csak nagyobbat mint a tápokon)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7452) Batman2 válasza Batman2 (#7434) üzenetére


Batman2
őstag

AND !!!

Tudsz valami infót adni a témában, vagy esetleg tudsz segíteni ezen kapcsolás javításában ??? :F :F :F

Esetleg egy jó inverter, tápegység kapsolást nagy feszültség elő állítására 12V egyenáramból ?? :F

Üdv.: Batman2

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7453) moha21 válasza ElVisZ (#7448) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7454) moha21 válasza Batman2 (#7452) üzenetére


moha21
addikt

ilyet találtam, hátha hasznos valamire [link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7455) Batman2 válasza moha21 (#7454) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nem rossz, köszi szépen !!! :R
A PC táp trafó felhasználhatósága külön öröm számomra, mivel van egy rakás belőle.

Üdv.: Batman2

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7456) moha21 válasza Batman2 (#7455) üzenetére


moha21
addikt

Nincs, mit én önrezgő zero switch voltage építettem, de műszerezettség híján nem tudok mérni rajta normális értéket. Azonban volt még 1 kapcsolásom valahol előkeresem ott 555-el volt meghajtva egy ifrp250 és úgy emlékszem az is 300V körüli értéket adott. Üdv:moha

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7457) moha21 válasza Batman2 (#7455) üzenetére


moha21
addikt

na ez még jó lehet:[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7458) ElVisZ válasza moha21 (#7453) üzenetére


ElVisZ
tag

köszi, de innét nem igazán tudtam meg hogy nekem mekkora legyen az L és mekkora a C... :F

(#7459) mezis válasza valory (#7449) üzenetére


mezis
nagyúr

Óvatosan szétszeded a kapcsolót és a glimm+ellenállás helyére varázsolsz egy alkalmas feszültségű rizsszem izzót, vagy LED+ellenállást.

Ja, és ne felejtsd el összerakni ! :D
(Nagyon régen, egyáramkörösben lehett kapni 12 V-ra kapcsolót, világítósat.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7460) moha21 válasza ElVisZ (#7458) üzenetére


moha21
addikt

Hmm közben gondolkoztam.. Az a bazi nagy tekercs a képen az már a kimenő jelet simítja? Meg a hűtőbordán mi van? valami 5 lábú jószág?(strt ) az elkók gondolom pufferek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7461) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Meg tudná mondani valaki, hogy angolul mi a replusz művelet neve?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7462) didyman válasza moha21 (#7447) üzenetére


didyman
őstag

De nem ezért használunk LC tagot kimeneti szűrésként, hanem a nagyfrekis zavarok, elsősorban a táp működési freki által adott hatások csökkentése miatt. Ebben ugyanis az elektrolit kondik önmagukban nem túl jók, a soros tekercs a működési frekin nagy reaktanciával segít osztót alkotni és hatékonyabban szűrni.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7463) didyman válasza CPT.Pirk (#7443) üzenetére


didyman
őstag

Totál felesleges. Láttad már pl. CPU által felvett áram idő görbéjét? Egy végfok ehhez képest lágy hullámzás, nem kell oda nagy pufferelés, mert a kapcsolóüzemű táp működési frekvenciája bőven betakarja elég jó reakcióidővel a végfok tranzienseit és a pufferek ürülését is. Párezer uF bőven elég még több A-es áramerősségekre is (PC táp: 2200uF jellemző még 20A körül is), az is alacsony ESR legyen, több darabból összerakva, kerámiával megtámogatva, és persze PI tagban. Untig elég. 10.000uF-os kondikat hálózati frekvenciás trafók mögött, többtíz, száz W-os végfokoknál szokás használni puffernek, összesen..

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7464) Batman2 válasza moha21 (#7457) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz Moha !

Ismét köszi szépne a kapcsolást és leírást, jól hasznosítható ki sáramkör !!! :K :R
Mostmár egy tucat különböző kapcsolással építhetek sroboszkópot ! ;)

Közben azért még csak törtem a fejem és próbálgattam ezt a már megépített kapcsolásomat is.

Az gondolkodtatott el, hogy még hallható tartományban van a frekvencia, amivel dolgozik mert ugyan magas, de még simán hallható szomámra (elég magasakat is meghallok ;) ) !

A kapcsolási rajzban szereplő eredeti kondi értékekkel viszon tszerintem már magasabb frekvencián (20KHz vagy fölött) kellene menjen a kapcsolás.

Két kérdés merült fel számomra, egyik, hogy a trafóban alkalmazott ferrit mag már nem bírja a magasabb frekvenciát, másik, hogy az alkalmazott alkatrészek (elsősorban a tranyókra gondolok) nem bírják azt a frekvenciát, azt a tempójú kapcsolgatást, mivel ha kisebb kondik teszek be, akkor elindul ugyan az oszcilláció, de ahogy elkezd töltődni a nagyfesz. kondi, úgy meg is szűnik az !

Kipróbáltam egy PC tápból kivett teljesítményt trafót, azzal sem ment magasabb frekvenciára, ezért arra következtettem, hogy nem igazán azzal van a probléma, mivel az a PC táptban valami 50-52KHz körül megy tán.

Aztán utána néztem kicsit a tranyóknak, amiket alkalmaztam, és amik a leírásban szerepelnek, hogy mi a határfrekvenciájuk.
A legtöbb adatlapban nem leletem meg, ahol leltem, ott meg MHz nagyságrendű érték szerepel, amit valahogy nem értek hangfrekvenciás (BC, BD) alkatrészek esetében, amik max, 800KHz körüli értékig mennek fel ! ?? :U :F

De az biztos, hogy az én alktrészeim így is kevesebbet bírnak, mint a megadottak, és különösen a BD240-es tranyó -amire kicsit gyanakodtam- rendelkezik gyenge paraméterekkel, pl. HFE szempontjából is, ami itt nyilván szintén nem mindegy, a frekvencia maximumot pedig meg sem találtam, de valszeg az is alacsony !

Szóval lecseréltem valami, felt. BD23x valahanyasra (lekopott a felirat ezért nem tudom, csak felépítéséből itélem), és így lecsökkent a fogyasztás a felére, hallhatóan növekedett afrekvencia is, és a feszültség is, a korábbi 230-240V körüli helyett, valamivel kisebb kondival már 300V-ot ad !
Bár a korábban, az áramkör elét tett 3db. 3,3ohmos ellenállás nélkül is már alig nő az áramfelvétel és stabil az oszcilláció (nem úgy mint korábban), de azért egy ellenállás nem árt, így nem vesz fel hírtelen akkora áramot a cső kisülése után és alapban picit kevesebbet fogyaszt, kevesebbet melegszik !

Így már gyak működik, villog rendesen a vaku cső róla, már csak egy zavaraó kicsit, hogy még hallható tartományban fütyül, de ha jobban összeszorítom a fazékmag két felét, illetve bedobozolom, akkor talán már az sem lesz zavaró ! :)

Üdv.: Batman2

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7465) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ha valamelyikőtök jól ért elektronikához-méréstechnikához, és tudna segíteni Digitális fogyasztásmérők mérési elvének és pontosságának kitalálásán, akkor hálásak lennénk érte a topicjában: [link] :R

didyman
#7388 -ban tudnál még segíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#7466) ElVisZ válasza moha21 (#7460) üzenetére


ElVisZ
tag

hát, még nincs nálam az átalakító és a felépítéséről sem tudok semmit, a hűtőbordára csavarozott alkatrészre ez van írva: RFP40N10

[ Szerkesztve ]

(#7467) CYBERIA válasza CYBERIA (#7461) üzenetére


CYBERIA
őstag

Erre gondoltam

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#7468) CPT.Pirk válasza didyman (#7463) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm tényleg, ebbe nem gondoltam bele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7469) mezis válasza didyman (#7463) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy az alaplapokon néha parallel van néhány db a 2200uF, 3300uF-os elkóból.

mezis

(#7470) didyman válasza mezis (#7469) üzenetére


didyman
őstag

Ahol paralell van, az a CPU VRM területe: Itt 60-80A-es áramokról van szó és piszok alacsony ESR-ről a FET-ek tápellátásában helyileg és a CPU tápfeszültségén. Kicsit más igény pufferelésre, mint 0,4A.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7471) moha21 válasza didyman (#7470) üzenetére


moha21
addikt

60-80A? :Y Mégis milyen feszkó mellet? Nem sok az 1 picit?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7472) didyman válasza moha21 (#7471) üzenetére


didyman
őstag

1,1-1,3V körül. 95W TDP-re méretezve, ami még nem is a legtöbb. Továbbá itt nem konstans DC áramról van szó, hanem egy csúcsokkal gazdagon tarkított valamiről.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7473) moha21 válasza didyman (#7472) üzenetére


moha21
addikt

Igen, az gondoltam, hogy nem konstans DC, mivel nem vagyok elméjülve a CPU-k elektronikájában ezért kérdeztem csak. :R De amúgy akkor a +12V-al mit csinál a CPU? Mert abból is megzabál jó pár Ampert.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7474) mezis válasza didyman (#7470) üzenetére


mezis
nagyúr

"alacsony ESR"

Cseréltem pár alaplapon elkót, mert púpos volt, vagy kifolyt belőle a lé. A kiforrasztott elkók ESR-je még meleg állapotban 4-6 körüli volt, hidegen még nagyobb. A csere elkók ESR-je 1-2 körül volt, mert nem kaptam jobbat. Az alaplapok rendben működnek.

mezis

(#7475) didyman válasza moha21 (#7473) üzenetére


didyman
őstag

12V-ból állítja elő azt az 1,1-1,3V-ot :) Vagy mire gondolsz? (Sör, nő, tévé, kérjük, válasszon :D )

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7476) didyman válasza mezis (#7474) üzenetére


didyman
őstag

Őőő, és milyen mértékegység? Ohm? Annak sok-Jóféle kondik ESR-je 5mOhm körüli értéken van, mOhm-nak kevés,mert ilyen jó szerintem még nem létezik :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7477) moha21 válasza didyman (#7475) üzenetére


moha21
addikt

Erre gondoltam. ;) köszi /most nézem a pII Sec moduljának 242 rintkezője közül 27 tápfeszültség, mind különböző feszültséggel és 35 gnd van/ hát nem gondoltam volna.. :Y

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7478) énvagyokAdam


énvagyokAdam
tag

Sziasztok!

Ha egy hozzáértő megoldja a következő problémámat, vendégem egy sörre :)

Szóval adott egy szélesvásznú CRT TV és egy számítógép. A kettőt szeretném összekötni, de úgy hogy a szélesvásznú felbontás megmaradjon. Az s-video kimenet csak 4:3-as oldararányt támogat sajnos. Tudom szoftveresen megoldható a nyújtás de nem az igazi.
Szóval a lényeg: VGA kimenet konvertálható-e valahogy RGB SCART-ra?
Láttam a neten sok féle kábelbekötést, egyik sem működött. A TV-re kötött DVD játszó és xbox képe szinte tökéletes, ezért szeretném a PC-t is RGB-n vinni. Létezik ilyen? Van erre valami megoldás hogy a PC-ből 576p jelet nyerjek ki?

Köszi,
Ádám

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7479) moha21 válasza énvagyokAdam (#7478) üzenetére


moha21
addikt

Rövid leszek. Konvertálható (lehet kapni ilyen kütyüket), de nagyon nehezen. szvsz otthon nem tudod megcsinálni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7480) mezis válasza didyman (#7476) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos Ohm. :(((

mezis

(#7481) énvagyokAdam válasza moha21 (#7479) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Köszi. Akkor körbekérdezek még egyszer itt-ott, hátha okosabbak lettek az elektronikai/számítógépes boltosok...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7482) moha21 válasza énvagyokAdam (#7481) üzenetére


moha21
addikt

"Itt szerintem az lehet a gond, hogy a videókártya vizszintes és függőleges frekvenciája nem egyezik a tv frekijével. és ezért a tv nem tud rászinkronizálni a vga kimenet frekijeire. de ha valahogy be lehetne állítani a videókártyát úgy hogy 50 Hz es függöleges, és 15625 Hz es vizszintes frekin mennyen akkor rendben lenne a kép. persze pocsék felbontással a monitor képéhez képest. Persze ez nem minden TV-re igaz, sőt manapság már ez nem nagyon igaz.:)
Tudni kell azt is hogy a tv váltotsoros letapogatást használ a monitorok 99% a pedig "progresszív"-et.

De a kép alapján az is elképzelhető, hogy meg sem kapja a tv a szinkronjelet."

[link]
De szerintem csak akkor működik, ha a VGA kimeneten az videojelszabványnak megfelelő RGB megy ki.

A TV-den nincs VGA bemenet? illetve a VGA-n másik VGA kimenet? Esetleg DVI? És akkor DVI--->VGA konverter ( 1 ezres).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7483) énvagyokAdam válasza moha21 (#7482) üzenetére


énvagyokAdam
tag

A TV-n nincs VGA bemenet sajnos. Ez eléggé leegyszerűsítette volna a dolgomat.
A link amit küldtél ahogy láttam S-VIDEO és kompozit kimenetet csinál VGA jelből. Sajnos nekem nem erre lenne szükségem, hanem egy 576 soros 50Hz-es szabvány RGB jelre.
Két forrást találtam, két féle kábelt is barkácsoltam hozzá, egyik sem működött. Volt egy szoftver amivel lehetett állítani a sorfrekit, a vízszintes frekit és gyakorlatilag mindent. Váltott soros 50Hz-es kimeneten sikerült annyit elérnem, hogy a kép össze volt nyomva és futott.
Kb semmi nem látszott rajta.
Jelenleg s-video kimeneten át oldom meg, de az 25Hz-es váltott soros, ezáltal a kép már nem igazán hat folyamatosnak, és a képaránya sem megfelelő. A másik ok amiért VGA-n szeretném megoldani az, hogy az alaplapon van integrált VGA kimenet és így kivehetném a videokártyát a gépből, amit csakis az s-video miatt tartok benne...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7484) moha21 válasza énvagyokAdam (#7483) üzenetére


moha21
addikt

[link]
Egy ilyet találtam. Ott állítólag a powerStrip nevű progival lehet varázsolni valamit.:)

Neked leginkább egy ilyen kellene:[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7485) énvagyokAdam válasza moha21 (#7484) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Ezt az átalakító kábelt még nem láttam, de fura is mert olyan helyre köti a vga jelet, ahol tudtommal a hang közlekedik. A fórum amit ajánl ott én is jártam, az ottani kábel kötéssel és a power strip programmal együtt sikerült elérnem hogy szépen fusson a kép. Voltak benne előre beállított értékek, azokkal sem ment, és a neten talált értékekkel sem látszott semmi. Lehet szoftveres a hiba, lehet a videokártya nem szerette a powerstrip-et, a TV oldalon nem hiszem hogy gond lenne mert eddig minden szabvány jelet fogadott, szóval ami a legvalószínűbb hogy én vagyok a béna. Holnap megcsinálom újra a kábelt, rápróbálok még egyszer a dologra. Tényleg a kis konverter lenne a legcélravezetőbb megoldás, de lehet olcsóbban jövök ki ha veszek egy LCD TV-t. Igaz akkor meg a CRT képminőséget sírnám vissza, és amúgy sem állok ilyen jól...

Nagyon köszi a segítséget, rápróbálok ezekre, és megérdeklődöm a konverter árát is.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7486) énvagyokAdam válasza moha21 (#7484) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Közben rájöttem hogy a konverter felejtős, mert csak s-video és kompozit kimenete van. Marad a barkács...

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7487) moha21 válasza énvagyokAdam (#7486) üzenetére


moha21
addikt

Nem teljesen értem a SCART (100 lábú) oda meg a composite-is meg az s-video-is.
Most ha a power strip-el bíbelődsz az nem ugyanolyan szoftveres megoldás, mint a másik?
Most VGA jelről jön ugye az RGB az natúr nem tudod bekötni Scart-RGB-be, mivel van még H-sync, V-sync, meg tudja a gyíkom:) de teljesen különböző a frekvenciája, stb...
Azért is ilyen drága egy ilyen kütyü, mert nem olyan egyszerű átalakítani. Néztem BBS elektronikán, hobbielektronikán, nagyjából ugyanezt fogod kapni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7488) énvagyokAdam válasza moha21 (#7487) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Én azt hittem hogy ha a kábelt átkötöm és szoftveresen utána átállítom a frekiket akkor életképes lehet a dolog. De ezek szerint akkor ez nem lesz kivitelezhető csak valami ilyesmi aktív eszköz segítségével?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7489) didyman válasza énvagyokAdam (#7488) üzenetére


didyman
őstag

A monitorból külön jön sor- és oszlopszinkron, a TV-nél meg van egy sorszinkron (képszinkron meg a hálózati delej 50Hz-éből), az is a zöld szín vezetékén. Szoftver ezt nem tudja összekötni. és szinkronozni egymással.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7490) énvagyokAdam válasza didyman (#7489) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Na ettől is okosabb lettem.
Az átalakító kütyü drága, az új TV drága, szóval marad minden a régiben.

Köszi a válaszokat!

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#7491) delmur82


delmur82
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy honnan tudnék venni ISA foglalatot? Csak maga a foglalat kéne forrasztható legyen. Alaplapból is ki lehet forrasztani de az csak a végső megoldás. Inkább vennék ha lehetne. Nem nagyon találok egy helyet sem. Köszi a segítséget.

(#7492) moha21


moha21
addikt

Na üdv mindenkinek! Probléma következő: kaptam egy inverteres hegesztőt (tecnica inverter 111). Azért kaptam, mert rossz. Hozzá értő ember dolgozott vele( ismerem hegesztő)
nem nagy áram mellett egy durranás. Amikor mutatta szétnyitva semmi külsérelmi nyom nem volt benne, azt leszámítva, hogy a ventilátor félig szétpukkant!!! De mitől? be nem juthatott semmi ez kizárva. most annyit csinál bekapcsolom a venti "rezeg".
De kondik, minden más épnek tűnik. FET/IGBT-ek majd műszerrel megnézem.
Ha valaki ismeri a hibát az szóljon, mert ha a vezérlés(ami nem túl egyszerű) akkor felejtős a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7493) PHM válasza moha21 (#7492) üzenetére


PHM
addikt

Mármint a félig szétpukkant venti rezeg?
Első körben mérd meg a tápfeszültségét.
Lehet, hogy váltóáramot kap.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7494) moha21 válasza PHM (#7493) üzenetére


moha21
addikt

Igen a szétpukkant venti rezeg. És igen olyan, mintha váltóáramot kapna( hogy nem így írtam :W ) na lehet behozom holnap reggel a szobába és szétkapom. De mi tudod vajon ilyet produkálni benne? :Y elég masszív ventilátor...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7495) PHM válasza moha21 (#7494) üzenetére


PHM
addikt

Nem a venti ment először tönkre, hanem amiről a tápot kapja.
A venti "elpukkanása" már csak járulékos jelenség volt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7496) mezis válasza delmur82 (#7491) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy ISA bővítőkártya nem lenne jó ? (Van rajta néhány ISA foglalat, meg pér kondenzátor.

mezis

(#7497) moha21 válasza PHM (#7495) üzenetére


moha21
addikt

Hmm, hát igen csak vajon a vezérlést vitte is magával?:S
Mert még IGBT-t lehet beszerezni, de a panelja bonyolultabb, mint egy mai VGA..:D
Amúgy úgy működik, mint az összes többi kapcs üzemű tápegység. Szóval előbb megszaggatják a 230-at az megy egy nagyfrekis 20-100khz trafóra onnan van több leágazás gondolom az egyik a ventilátoré( ha nem is direkt hanem vezérlőn keresztül). Szinuszos jel viszont nem sokmindent csinál szerintem ezen a trafón max leégeti a primert.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7498) PHM válasza moha21 (#7497) üzenetére


PHM
addikt

Sajnos nem ismerem ezeknek a készülékeknek a lelkivilágát.
Van ugyan egy rossz inverter nálunk is, de még nem volt alkalmam buherálni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7499) valory


valory
tag

Sziasztok,

szeretnék építeni egy VU-méter panelt és segítséget is kértem a szomszédtól, aki fiatalabb korában foglalkozott ilyesmivel, adott egy ledes sztereo vu métert, amin 2 sor led van, egy régebbi román gyártmányú erősítőből lett kiszerelve. Mondta, hogy az egyik IC rosz benne, lemérte nekem, h melyik, mondta h vegyem meg, bár olyat már nem találok, de van helyetesítője és kicseréli nekem rajta. A boltban persze nem volt, és nem is tudta az eladó, mivel tudnám helyetesíteni ... az IC kódja B L 108 (a B az béta). Szóval a segítségeteket kérem.

Válaszotokat előre is köszi!

képek

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7500) ElVisZ válasza ElVisZ (#7466) üzenetére


ElVisZ
tag

Na, nálam van a konverter, de nem lesz jó, mert a kivezetésein 44V-t mértem a 48V helyett így nem hiszem hogy használható lesz az erősítőhöz.
Igaz nem volt rajta semmilyen terhelés, de az meg max lejjebb vinné a feszt nem pedig feljebb, sztem.

nem lehet valahogy az a keveset még kipréselni belőle?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.