Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) DuplaZso válasza valory (#7150) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Digi gépet ne járass nyersen ilyen gagyi tápról !

Legegyszerűbben egy általad is használt stabkocka és egy piros LED segítségével (+ 1-2 kondi) kiegészítve tudod a normális tápellátást biztosítani.
De ha nem tartasz tőle, akkor a sz.gép tápjának 3,3V-os ágát is használhatod hozzá, a biztonság kedvéért egy sorba kötött, legalább 1A-es diódával.

Ha érdekelnek a részletek, csinálhatok róla Mórickaábrát.

Szerk.: a megnyekkent LM317-est valószínűleg a kimenetére adott feszültséggel küldhetted el véletlenül. Általában attól haláloznak el.

[ Szerkesztve ]

(#7152) valory válasza DuplaZso (#7151) üzenetére


valory
tag

hát a sz.gép táp nem jó, nem akarok a lakásban magam után cipelni 1 tápot :) 1 gyufás/cigisdoboznyi cucc okés, gondolom a másik elfér annyiban. Móriackaábra az jó, csak nem tudom leolvasni ;) nem azért mert Móricka, nem értek az elektronikához, szal hülyegyerek ábra kell, mint a ventiszabályzóhoz linkelt oldalon, szájbarágósan :D

az IC meg nemigazán volt hogy kapjon áramot külön, mert akkor lett kipróbálva, amikor elkészült teljesen a nyák, vagyis egyszerre a másik 2vel. A lényeg, hogy volt másik és azzal műxik! :D

hamarosan képek a gányolós topikban :DD

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7153) PHM válasza valory (#7152) üzenetére


PHM
addikt

Lítiumakku sorbakötve egy szilícium egyenirányító diódával.
Ideális hordozható táp, csak a töltése kényes dolog,
azt a legjobb gyári töltővel megoldani.
Magát az akkut kis szerencsével olcsón be lehet szerezni.
Egyszerűen venni kell a bolhapiacon egy notebook akkut.
Ezek zömében nem a cellák, hanem az elektronika a rossz.
Egy ilyen akkupakk általában 4-12 db 18650-es cellát tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7154) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

De ha mégsem az elektronika, akkor is általában csak egy-két cella adja meg magát.
Ha a hordozhatóság a lényeg (amiről persze szó sem esett), valóban ideális megoldás, a dióda pedig 1N400x vagy hasonló 1-2A-es típus és mindenképp alkalmazni kell.

A változtatható feszültségű gagyitáppal is használható az áramkör, ha a potméter helyére (az ADJ kivezetés és a föld közé) beraksz egy LED-et úgy, hogy a katódja (a lecsapott perem felé néző láb) a negatív tápágra van forrasztva, ergo halványan ugyan, de világít. Ha a piros LED nem emeli meg kellőképpen a kocka kimeneti feszültségét, akkor zöldet kell használni. Annak majdnem fél Volttal nagyobb a nyitási feszültsége.

És mielőtt berendezést táplálnál a szerkezetről, mindenképp ellenőrizd a kimeneti feszültséget ! A "trafón" pedig valószínűleg akár 6V-ot is be kell majd állítani, lehet hogy nem lesz elég a 4,5 terhelés mellett.

(#7155) valory válasza DuplaZso (#7154) üzenetére


valory
tag

ha jól veszem ki szavaid, akkor csináljam meg u.azt az áramkört, amit a ventiszabályzónál, csak a potméter helyére egy ledet rakjak?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7156) DuplaZso válasza valory (#7155) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Ja. És adjon halványan fényt a LED, különben szabályozatlan lesz a kimenete, kiengedi a betápot. De nem fogok mindent kétszer leírni.

(#7157) valory válasza DuplaZso (#7156) üzenetére


valory
tag

ok, megértettem, köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7158) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok! Rögtön egy nagyon láma kérdésem lenne. A földelésnek mi a szerepe, és ha egy kapcsolási rajzon föld van, azt a gyakorlatban hogyan valósítom meg? (azaz hova forrasszam?) Ezt szeretném megépíteni.

(#7159) And válasza rauschie (#7158) üzenetére


And
veterán

Ez a jel az adott rajzon nem földelés vagy védővezető. Egyszerűen a 'közös' pontot jelölik így, hívhatjuk 0V-nak vagy épp ground-nak (GND) is. Ez a tápfeszültség negatív ága, galvanikus összeköttetésben a ki- és bemenetek közös pontjaival. Az összes ilyen GND-pontot egyszerűen össze kell kötni egymással, lehetőleg valamilyen csillagpontos formában, vagy kétoldalas nyák egyik oldalán kialakított telefólia segítségével. (Azért ha valaki csöves fejhallgató-erősítő építésébe vágja a fejszéjét, annak általában ez a jelölés nem szokott gondot okozni :U).

(#7160) rauschie válasza And (#7159) üzenetére


rauschie
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, az építő jellegü kritikát is! :R ;]

Ha már itt tartunk: a csöveknek mennyire kell 'beleülniük' a foglalatba? A foglalat teljesen el kell nyelje a tüskéket? Van ugyanis maga a foglalat, meg egy rátekerhető henger, a tetején egy rugóval, ami belenyomja a csövet a foglalatba. Namost ez nem nyomja teljesen bele a csövet (értsd: kb semennyire), beletörni meg nem akarok semmit. Úgy kéne passzolnia mint mondjuk egy ps/2 dugónak, vagy jó ez így?

(#7161) mezis válasza rauschie (#7160) üzenetére


mezis
nagyúr

Sokféle csőfoglalat van (volt..)
Általában az üvegballon és a foglalat össze szokott érni.

mezis

(#7162) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

30ledes izzót készítenék, olyat ami 220Vról üzemel és hagyományos foglalatba használ6om szóval kis helyet foglaljon.
Tippetek lenne hogy lehetne +valósítani?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#7163) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

3,3V-os logika 5V-hoz illesztésére próbanyákon egy 74HCT08-as ÉS kaput használok (a 3,3V-os jel kerül mindkét bemenetre, a kapu kimenete pedig az 5V-os oldalra ). Mivel ebben 4 kapu van, nekem pedig csak 1 kell, arra gondoltam, hogy a végleges verzióban a nyákon 1 kaput tartalmazó SOT-35/5 tokozású IC-t használok majd. Viszont ebből nincs 74HCT08, csak 74AHCT08.

Kérdésem: helyettesíthető a HCT kapu AHCT-vel, a fenti alkalmazásban?

üdv,
Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7164) Nite


Nite
őstag

sziasztok! egy radioantenna erositot szeretnek bekotni a kocsiba, a leiras alapjan az egyetlen? vezeteket a biztositektablaba kene kotni... nade hova?

szamomra mar az is furcsa, hogy egy elektromos eszkoz 1 vezeteken kapcsolodjon a halozatra :F

az alabbi szepsegrol lenne szo

segitsegeteket elore is koszonom :R

Paid my dues!

(#7165) kételkedem válasza Nite (#7164) üzenetére


kételkedem
addikt

A testet az antenna zsinórón kapja. Kösd oda, ahol gyújtás nélkül is van +12V. pl belsővilágítás biztosíték

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7166) Nite válasza kételkedem (#7165) üzenetére


Nite
őstag

csak siman nyomjam be a biztositek laba ala? :F

Paid my dues!

(#7167) mezis válasza Nite (#7166) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Akkor inkább bízd szakemberre. Nem hiszem, hogy örülnél neki, ha pl. előzés közben leállna a motor.

mezis

(#7168) Nite válasza mezis (#7167) üzenetére


Nite
őstag

az valoban kinos lenne :U

Paid my dues!

(#7169) And válasza _Petya_ (#7163) üzenetére


And
veterán

A 74AHCT08-as bemenetei adatlap szerint 2V felett magas, 0.8V alatt pedig alacsony szintet detektálnak. Ezek a feszültségek megfelelnek a TTL szabványos értékeinek. Ugyanez igaz a HCT-re is, mindkét család TTL-bemenetekkel rendelkezik, ezért nem valószínű, hogy problémát okoz az advanced-kivitel alkalmazása.

(#7170) kételkedem válasza Nite (#7166) üzenetére


kételkedem
addikt

Egy csokiért beszereli akármelyik autóvillamosságis. Bízd inkább hozzáértőbb személyre ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7171) KMT


KMT
addikt

SOIC8-as műveleti erősítőt szeretnék DIP8-as foglalatban használni.
Erre a célra megfelel egy ilyesmi átalakító? [link]

Pl ezt a közepénél (vízszintesen) el lehet vágni?

Milyen tüskesor fog nekem kelleni?

Valahogy így kellene kinéznie a végén:
kép

(#7172) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenkinek.
adott egy vízhűtésem, aminek a szivattyúját egy 12V-os relével indítok, de mikor a relé lekapcsol pattanik egyet a hálózatba kötött cucc (HIFI, hangszórók) és azt szeretném tudni, hogy hogyan tudnám ezt megszűntetni? láttam már számítógép tápegységekben, hogy a két pólus össze volt kötve a 0,47-es kondival, ez vajon ez miatt lehet rajtuk? bocsi a láma kérdés miatt :R

(#7173) And válasza KMT (#7171) üzenetére


And
veterán

Itt kapható: (#7001) [link], [link].
De miért nem szerzel rögtön DIP8-as tokozással neked megfelelőt? Nem létezik, esetleg nem lehet kapni? Helyettesíteni sem lehet más opamp-pal, ami eredetileg is DIP8-as?

(#7174) KMT válasza And (#7173) üzenetére


KMT
addikt

Igen, ezt a boltot láttam már.
Reméltem, hogy pesti boltban is találhatok ilyesmit...

Mindenképp ez a chip (ths4032) lesz, mert sokak szerint nagyon jó. Ráadásul a mérési adatok is meggyőztek. Valamint nem akarok még egyszer rákölteni, egyszer már "pórul jártam", hogy nem a "legjobb" chipet vettem meg. :) Most felesleges lesz az előző szett (opa2134/2604).
Ez meg csak SOIC8-asban kapható, ha jól tudom.

(#7175) And válasza KMT (#7174) üzenetére


And
veterán

Ahogy nézem, az egycsatornás verzió (THS4031) kapható ceramic DIP8-tokban, -JG típusvégződéssel. A kétcsatornás sajna tényleg nem létezik ilyen kivitelben. Viszont úgy gondolom, hogy az ilyen opamp-ok valóban impresszív gyári zaj- és egyéb paramétereinek maradéktalan kihasználásához átgondolt tervezés és kivitelezés szükséges. Beleértve a nyákot is, tehát az sem lehet gond, ha csak SO8-as tokban hozzáférhető (SO8 rajzolat simán levilágítható házilag vagy elkészíthető műnyomós-vasalós módszerrel). Mert anélkül könnyen lehet, hogy hiába a párját ritkító adatlap, mégsem az lesz a 'legjobb'. Aztán ki tudja..

(#7176) KMT válasza And (#7175) üzenetére


KMT
addikt

Itt arról van szó, hogy adott hangkártyán szól jól.
pl itt

Az egycsatornás miben más? Csak mono hangot adna vele a hangkártyám? :F

(#7177) PHM válasza KMT (#7176) üzenetére


PHM
addikt

2 darabot kell belőle beépíteni.
Ehhez viszont a nyáktervet is módosítani kell.
Ha nem vagyok indiszkrét: mi készül?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7178) adamka16 válasza adamka16 (#7172) üzenetére


adamka16
őstag

valaki segítsen!! :R

(#7179) KMT válasza PHM (#7177) üzenetére


KMT
addikt

Ott van a linken is. Ezen a hangkártyán cserélhetők az opampok, és ezzel módosítani lehet, hogy hogyan szól.
[link]

Akkor marad a 4032.

[ Szerkesztve ]

(#7180) _Petya_ válasza And (#7169) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm a segítséget!

Újabb kérdésem lenne:

TTL kimenetről (AVR mikrovezérlő) próbálok meghajtani egy piezo nyákos hangszórót: [link]

Az árlistában az szerepel, hogy 1-12V, a katalógusban ([link]) pedig Umax=2V van.

Próbáltam megszólaltatni, egy BC337-tel, 470-es soros ellenállás a kimenetről a bázisára, emitter GND-re, kollektor a hangszóró negatív lábára, pozitív a tápra (5 V).

Így működik, de furcsa "fémes", recsegő hangja van. Egy másik áramkör kimenetén (amibe sajnos nem látok bele..) ugyanez a hangszóró rendesen szól, bár jóval halkabban.

Kérdés: mit csinálok rosszul? Hogyan szokás ilyen kis hangszórót meghajtani?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7181) And válasza _Petya_ (#7180) üzenetére


And
veterán

Milyen módon szeretnéd használni? Mert ha csak szimplán csipogni kell, arra lehet kész, elektronikával szerelt piezo buzzert kapni, pl. Lomex 46-02-23, de általában csak annyit szoktak kérdezni, hogy 5 vagy 12V-ost kérek ;). Én is portlábról szoktam meghajtani, minden egyéb sallang nélkül. Mondjuk ha nincs bedobozolva a nyák, elég idegesítő tud lenni a hangja, nem recseg, de hangos, egy kisértékű soros ellenállással biztos ezen is lehet segíteni.
Ha meg értelmesebb 'zajt' szeretnél kicsiholni belőle, ahhoz nyilván csak a natúr piezolapka kell (akár szintén minden egyéb meghajtás nélkül, ha a portláb egy ledet is ki tud hajtani), de a digit-kimenetnek elég gyorsnak kell lennie, pl. hardveres PWM-modul outputjának. A kimenetre meg érdemes egy 10µF nagyságrendű leválasztó kapacot is tenni, vagy rögtön egy pár RC-tagból álló passzív szűrőt, aluláteresztőnek. Ha ilyen 'analóg' módon hajtanád meg, és halknak bizonyulna, akkor azt a trükköt is bevetheted, hogy a csipogót két portláb közé kötöd, és ellenfázisú jelekkel hajtod meg.

(#7182) Roxy27


Roxy27
tag

Most már sok helyre írtam...ide is megpróbálom, PLEASE HELP!!! :O
Hali!
Van ez a digit gépem: NIKON CoolPix SQ...sajna kislányom addig forgatta az optikát, míg megsérült a szalagkábel, így most folyamatosan zoom-ol és 5mp múlva rendszerhibát ír ki...

Ha tud valaki ilyet, vagy hogy honnan lehet rendelni szóljon!

Szerviz kizárva, mert magam is meg tudom csinálni...csak az a fránya alkatrészbeszerzés... :(((
Előre is köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#7183) zumike


zumike
tag

sziasztok!
tudtok ajánlani kapcsoló üzemű tápot (hol érdemes venni és mire kell figyelni)?
5V 4A routerhez kellene
köszönöm

(#7184) PLaci58 válasza zumike (#7183) üzenetére


PLaci58
őstag

4A? Az nagyon nagy router lehet! Akkora áramfelvétel nekem soknak tűnik.
Nem 0,4A?

5V-osban eddig még 2A-es töltő (mini USB csatival) volt a legnagyobb amit láttam.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7185) zumike válasza PLaci58 (#7184) üzenetére


zumike
tag

van rajta egy usb-s modem ami (gondolom) sokat fogyaszt mert egy év után megadta magát a régi
külföldi fórumokon nagyobbat javasoltak mint a gyári 2.5 A ezért gondoltam a 4A-re
pedig még vinyó sem volt rajta csak egy flash drive

(#7186) remik


remik
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi Deltron tápom, tudnák valamit kezdeni vele, valamivé átalakítani?
Telefonos kép.Előre is kösz!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7187) PLaci58 válasza zumike (#7185) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem nincs ötletem.
1 év nagy idő. Ha a túlterhelés lett volna a gond, akkor pár perc (óra) alatt leégett volna. szvsz.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#7188) mezis válasza PLaci58 (#7184) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha elfér, szerzel egy PC tápot (Dunát lehet velük rekeszteni). Van amelyik 5 V-on 10-15 A-t is lead. Ha csak pár amper kell belőle, a ventilátorját kikapcsolhatod.

mezis

(#7189) #49155328


#49155328
törölt tag

Hali !

Ilyen GU10 To E27 Converter Adapter szeretnék venni, de sajnos itthon nem kapható vagy én legalább nem láttam sehol.
Ez a cég meg nem szállít Magyarországra. :O
Ha valaki tudná hol tudnám beszerezni nagyon megköszönném. :K

(#7190) ttower


ttower
aktív tag

hello

kellene egy pic-es hőmérő kapcsolási rajza/leírása ami 0-80 fok tartományban mér, és eszerint gyújt ki 8 ledet(0fok = 0led, 10fok = 1led, stb...). mindenképp ebben a formában kéne működjön, mert később a ledek helyére más alkatrészek kerülnének.
előre is köszönöm

üdv ttower

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7191) And válasza ttower (#7190) üzenetére


And
veterán

Pont ilyet szinte biztos nem fogsz készen találni, ezért az egyik lehető legegyszerűbb példa: [link]. A hőmérő egy 0,5°C felbontású I2C-buszos szenzor, szinte minden sarki elektrós boltban kapni ;). A PIC is elég gyakori, olcsó típus. Mindkettő beszerezhető a Chipcad-nél, a Microchip az LM75-öt TCN75 néven gyártja, teljesen lábkompatibilis vele. A 8 darab külön ellenállás egy tokozott hálóellenállással is helyettesíthető. A komplett alkatrészköltség <1k. A kontroller vezérlőprogramja sem lesz túl bonyolult, alap PIC-es gyakorlattal megírható bármely megszokott fordítóval. Esetleg bele lehet építeni némi hiszterézist a kiértékelésbe, mert a hőmérőtől kapott kód utolsó bitje még fix hőmérsékletnél is mozoghat, ami a megadott kijelzési határok közelében az adott led határozatlan villogását okozhatja. Azt lehet tudni, hogy mire lesz jó, ha a ledek helyére a 'végleges' alkatrészek kerülnek?

(#7192) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Mennyire könnyű elrontani egy olcsó multimétet? Az előbb még tökéletesen működött, most meg összevissza mutat mindent. Mutató van benne mint a régi zöldséges mérlegekben, és olyan mint ha a mozgató szerkezete arrébb lenne mint ahova a mutató mutatni akarna... Mint amikor a régi rádiót túltekerjük, és utána már más frekvencián áll a pici piros műanyag cucc mint ahol a készülék valójában.

Köszi!

(#7193) PHM válasza kem (#7192) üzenetére


PHM
addikt

Az analóg műszereken szokott lenni 1 offset beállító csavar.
Ez a rugó előfeszítését állítja. A tiéden nincs ilyen?
Nem ejtetted le a műszert?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7194) moha21 válasza kem (#7192) üzenetére


moha21
addikt

ha piaci 830D B vagy hasonló kategória azt könnyű elrontani! Általában az áramerősség
mérés során adja meg magát ha többet kap, mint a mérési határ, viszont feszültséget, ellenállást tudsz még vele mérni. Érdemes még az elemet is kicserélni(vagy 9v-ról meghajtani) arra is érzékeny.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7195) moha21


moha21
addikt

ja hogy analóg műszer akkor nem szóltam bocsánat!:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7196) mezis válasza PHM (#7193) üzenetére


mezis
nagyúr

Az analóg műszert elég könnyű elrontani. A legegyszerűbb a méréshatárt kisebbre választani a kelleténél, kaphat akkora pofont a mutató, hogy elgörbül - tudod, okos enged :D .

mezis

(#7197) kem


kem
addikt

Sajnos ez elromlott:(
Szerintem a legolcsóbb volt amit be lehetett szerezni a környéken ahogy a főnököt ismerem.

Köszi!

(#7198) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Üdv

Kellene egy kis segítség, hőn szerettet akkus fúróm akkuja megadta magát (12V ,2000mAh, NiCd). Nézegettem az utángyártottakat 13e körül, vannak a felújítottak 10e körül, de én nem akarok ennyit költeni rá.
Kitaláltam, hogy rendelek hozzá 10db NiMH 4/5A 1.2v 2200 mAh akkut, mint ez: pl.
Leforraszt, felforraszt, én így gondoltam, hogy ez megoldható. Ha valamiről tudnom kellene, ami miatt nem működne a dolog, akkor kérlek javítsatok ki.
Elég fura mérete van az akkuknak: 23mmX33mm (átmérőXmagasság), kevés ilyen méretűt találtam eddig. Van ennek a méretnek valami neve, mint pl, AA, AAA ?
Esetleg valami olcsó helyet tudtok ajánlani, ahonnan betudom szerezni az akkukat?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#7199) And válasza h0o2a7j6 (#7198) üzenetére


And
veterán

Azt javaslom, maradj inkább a NiCd-típusnál, ha lehetséges. Egy akkus fúró nagy nyomatéknál jelentős árammal képes terhelni az akkumulátorokat, ezt pedig a NiCd fajták sokkal jobban tűrik, mint a NiMH-k. Ez esetben az 'igénytelenebb' NiCd kivitel előnyt jelent, mert hasonló kapacitásnál egy NiCd cella belső ellenállása töredéke (harmada, negyede) lehet egy ugyanakkora tárolóképességű NiMH akku hasonló értékének. Nem véletlenül szoktak a gyártók ilyen gépeket NiCd-akkuval tervezni.
A szokásos méretekről itt egy táblázat: [link], az átm. 23 x 33mm jó közelítéssel megfelel a 4/5 SC méretnek.

(#7200) mezis válasza h0o2a7j6 (#7198) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mindenképp forrfülest vegyél és azt se melengesd sokáig, különben a forrasztással már csaknem ki is végezted az akkut!

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.