Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) atesss válasza moha21 (#7433) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, utánanézek akkor hogy kb. mennyibe kerülhetnének az alkatrészek ehhez a kapcsüzemű táphoz.
Kondi, ellenállás nem nagyon lehet tétel, főleg hogy ahogy látom 150uF a legnagyobb.
Csak feszértékek a kondikhoz, meg esetleg az ellenállásokhoz Watt értékek nincsenek megadva. :F
Megpróbálok a képen kívül valami részletesebb leírást is találni, elvileg ezen az oldalon: [link]
Vagy neked nincs meg esetleg a linked nem csak a képhez ?
És szerintem ezek induktivitások sem olyan drágák, ha boltban veszem őket, akkor sem, nem ?

MÁS:
Van nekem egy tartalék bicikli hátsó villogóm, a szokásos piros ledes, többféle villogási móddal.
Arra gondoltam, hogy ezt átalakítanám első villogónak, fehérre.
De ugye a fehér ledek állt. magasabb feszen működnek.
Van esélye, hogy fehér ledekkel tudjam használni a két darab AAA eleméről (ugye max. 3V, de ha merül kicsit kevesebb) ?
Tudtok olyan fehér ledet, ami elég nagy fényerejű lenne ilyen célra, és elmenne 2,6-2,7V körülről is ?

(#7502) atesss válasza atesss (#7501) üzenetére


atesss
addikt

No a mod idő meg lejárt...
Meg is találtam az erről a tápról szóló cikket: [link] (Fig. 1)
Majd megpróbálom elolvasni, és nagyjából megérteni...

MOD:
Nem nagyon találom itthon ezeket a IC-ket. :F
LM8261 megvan a RET-nél (625ft): [link]
De LM5009-et, és LM5032-t nem találtam eddig.
Illetve LM5009mm elvileg van a Farnelnél [link], de az valami külföldről rendelős, nem ?
Van valakinek ötlete, hogy hol nézzek körbe ?

[ Szerkesztve ]

(#7503) moha21 válasza atesss (#7501) üzenetére


moha21
addikt

Üdv! Gondolom a prios led-ek előtt van 1 ellenállás. Na azt kisebbre cseréled és lesz feszültséged.
IC-t én sem találtam itthon :( És hirtelen nem is tudom mivel lehetne helyettesíteni. :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7504) atesss válasza moha21 (#7503) üzenetére


atesss
addikt

Hát ellenállás nincs, legalábbis láthatóan nincs.
Egy ilyen fekete IC van, amibe "beleöntöttek" mindent, ebben lehethogy benne vannak ellenállások is, de ezt cserélni nem fogom tudni kisebbre. :F
Mindjárt csinálok egy képet is róla.

(#7505) atesss válasza atesss (#7504) üzenetére


atesss
addikt

Itt vannak a képek: [link]
Nem lettek a legjobbak, de remélem a lényeg látszik.
Ha kell alulról a "kapcsolási rajz" miatt próbálhatok jobbat csinálni.
De lehethogy jobb, ha inkább lerajzolom.

Rá akarok mérni, hogy most hány V-ot is ad le a piros ledeknek, de ami találtam hozzá elemet, az nagyon le van merülve; van egy másik, ami az egérben van, azt feltöltöm nemsokára teljesre, és kipróbálom vele.

[ Szerkesztve ]

(#7506) ReJim


ReJim
őstag

van egy eszközöm, amin van 4 kompozit videó bemenet, és egy teszt miatt szeretnék rákötni 4 eszközt. mivel csak egy van, ezért annak a jelét osztanám szét 4 felé. Lehet gondja az eszköznek, ha a 4 bemenetét összekötöm?
azt tudom, hogy erősítés nélkül nem valószínű, hogy a kamera jele elég lenne 4 bemenet impedanciájához, de valami gyors, olcsó megoldás kellene egy tesztre.
(lenne elég kompozit kimenetű eszközöm, csak nem akarok minden vhs-t, dvd-t összeszedni a házból... )
kondival illene leválasztani a bemeneteket egymásról?

(ha számít valamit, az elektronika nélküli kivitelezésnél: tudok a bemeneteken gain-t állítani.. )

</end.?>

(#7507) And válasza ReJim (#7506) üzenetére


And
veterán

Nem hinném, hogy gondja lehet a céleszköznek abból, ha a bemeneteit összekötöd. A jelforrás viszont bizonyosan nem fogja szeretni, ha 75Ω-os véglezárás helyett csak annak a negyedrészét látja. Rossz esetben a jel csillapodik annyit, hogy a szinkron kiesik, a kép összetörik, vagy egyszerűen a fehér szint eltűnik. Kapaccal leválasztani nem szerencsés: jó esetben ugyan a bemeneti eszköz helyreállítja a DC-komponenst, de ha véletlenül mégsem tenné, akkor a kötött szinkron- és fehérszint miatt a jel középértéke a képtartalomtól függően változna, az meg az előbb leírt jelenségekhez vezethet. Tehát a legjobban teszed, ha szerzel négy független eszközt, de ezzel spórolhatsz is, mondjuk egy asztali video- vagy DVD-rekordernek / lejátszónak egy rakás kimenete lehet, azok függetlenül terhelhetők. Pl.: kompozit jel a scart-on, másik kompozit RCA-n, meg egy S-Video kimenet Y-jele (ami ugyan csak monokróm infót hordoz), ez rögtön három jel, egyetlen berendezéssel.

(#7508) ReJim válasza And (#7507) üzenetére


ReJim
őstag

okés, megpróbálom ezt a megoldást. de nem úgy van a dvd játékosnál, hogy be kell állítani, hogy melyik kimeneten szórja a jelet? végülis egy próbát megér, így csak egy eszközt kell kikötnöm és elvinnem a helyéről, nem 3-at.

és ha korrekten elakarnám osztani a jelet? egy opamp-os erősítéssel megoldható?

</end.?>

(#7509) And válasza ReJim (#7508) üzenetére


And
veterán

Természetesen megoldható opamp-pal, ezt már le se mertem írni.. Persze gyors műveleti erősítő kell hozzá, vannak kifejezetten videós célra kitalált típusok, azok adatlapján vannak példakapcsolások is (most épp nem tudok keresgélni).
DVD-nél a diszkrét kimeneteket (RCA-komponens, Mini-din S-video) biztosan nem kell váltogatni, azokon mindig van aktív jel. Esetleg a Scart funkcióját azt igen, mivel az egyes jelfajták részben közös pin-eket használnak. Meg ha van bemenete, mert az eszköz rekorder, akkor azok között természetesen szelektálni kell.

(#7510) valory válasza valory (#7499) üzenetére


valory
tag

UP!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7511) And válasza valory (#7499) üzenetére


And
veterán

Azért ejthetett volna pár szót a szomszéd arról, hogy mégis miféle tok lehet az (op-amp?), vagy egyáltalán, hogy 'mérte ki', hogy az a rossz? Van hozzá rajza? Sejthető, hogy nem egy bonyolult valami, de ezzel a típusjelzéssel, és más hasonlóval (ezeket próbáltam: βL108, BL108, Bi08, L108) gyakorlatilag megtalálhatatlan az adatlapja, így sosem derül ki, hogy mivel is lehetne helyettesíteni. Lehet, hogy valami szoci gyártmányú IC, mániájuk volt, hogy a nyugatival azonos toknak valami totál más típusjelet adtak.
De elnézve ezt a (már bocs, de) tyúkok alól kihalászott vackot, lehet, hogy jobban járnál egy teljesen új panel építésével, ha már úgyis ez jutott eszedbe először. Mert ahogy nézem, azokkal az ősöreg elkókkal meg potméterekkel is meggyűlhet a bajod, nemcsak az ismeretlen IC-kkel. Ledsor meghajtására kész célvezérlőket kapni párszáz forintért, ilyen pl. az LM391x-család (x: 4, 5, 6), amely épp 10 ledhez való: [link], HE-fórumon: [link].

(#7512) valory válasza And (#7511) üzenetére


valory
tag

megérdeklődöm, ha lesz valami, írok

Más: kellene egy nagyon egyszerű kapcsolási rajz amit olcsópénzért összerakok, olyan Knight Rider futófényhez, aminek a futó-sebességét tudom állítani egy potival (amiket találtam, vagy bonyolult volt, vagy nem volt álítható, 8-12 led közötti legyen)
Köszönöm előre is!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7513) siskin


siskin
tag

Hali Mesterek!
Tud valaki olyan átalakítót,ami a slim ide vinyót össze tudja kötni asztali géppel?Egy thinkpad 765D vinyójára akarok oprendszert tenni asztali gépről.
Köszi!

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#7514) PHM válasza siskin (#7513) üzenetére


PHM
addikt

A Hardverapróban hirdetek ilyet, 600 Ft-ért.
Írj privit, ha kell belőle.
(Már ha jól értettem: 3,5/2,5 IDE illesztőről van szó.)

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7515) siskin válasza PHM (#7514) üzenetére


siskin
tag

Igen,erről lenne szó,de ilyen csatolófelülettel:

Ilyen is van?

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#7516) moha21 válasza valory (#7512) üzenetére


moha21
addikt

Üdv parancsolj ez talán egyszerűbb, mint ami a HE-n van.:
[link]
a lap alján nézd át az összes rajzot mégy nyákterv is van pcb.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7517) didyman válasza siskin (#7515) üzenetére


didyman
őstag

Felejtsd el. :) De a klasszikus IDE átalakító oda és vissza is alakít, a kábel másik végre lesz tehát szükséged, vagy az eredeti lemezen lévő átalakítóra. De miért akarsz asztali vinyót rákötni?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7518) valory válasza moha21 (#7516) üzenetére


valory
tag

hmmm.... de ott a 2 fotón egyik sem úgy világít ahogy a filmben, vagy lehet állítani?

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#7519) mcintosh


mcintosh
tag

Üdv mindenkinek!

Egy egyszerű kapcsolást szeretnék csinálni aminek az a lényege hogy alaphelyzetben világít az összes LED (15db csillag alakban), és amint megfújunk egy érzékelőt sorban kialaszanak. Találtam egy hőmérős kapcsolást[link]. Az lenne a kérdésem ha ennek csak az alsó IC-jét használnám az érzékelővel a másik 2 IC kihagyásával, hogyan lehetne működésre bírni?
A válaszokat előre is köszönöm :R

mod: az ic adatlapja[link]

[ Szerkesztve ]

(#7520) mcintosh


mcintosh
tag

És még valami: az IC egy kivezetése egyszerre 8db LED-et vezérelne( szóval nem 15 hanem 24 LED). Párhuzamosan vagy sorosan kellene bekötni őket?

(#7521) j.bravo


j.bravo
addikt

(szívat a mátrix; dupla hsz. Ez törölhető!)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#7522) j.bravo


j.bravo
addikt

(#7478) énvagyokAdam: (béna voltam, nem válasz-t nyomtam hanem új hsz-t)

Nézz körül ebben a topikban :) Remélem, jól értettem, és ez kell neked.

Mondjuk van meló a dologgal rendesen. Az itteni olvasmányok (és rajzok, leírások) alapján építettem egyet, filmeknél teljesen jól működött, nem villogott, a vindóz asztal mondjuk villogott rendesen. Mivel nem használom, ha tudnám hol van, oda is adnám, de valamelyik költözésnél elkevertem.

Whatever.

(#7523) And válasza mcintosh (#7519) üzenetére


And
veterán

Ha csak egy tízes meghajtót szeretnél, akkor jobban jársz, ha rögtön olyan verziót keresel, pl.: [link]. A fújkálós elvre pedig ügyelni kell, mert nem biztos, hogy egy szobahőmérsékletű szenzor hőmérsékletét ezzel nagyon el tudnád húzni. Esetleg lehet próbálkozni olyan trükkel, hogy a szenzor mellé, azzal termikus kapcsolatba ellenállás(oka)t helyezünk, néhány tizedwatt teljesítménnyel fűtünk pár fokot rajta, így a fújás tényleg hőmérsékletcsökkenést okoz.
#7520: Nem teljesen világos, hogy "szóval nem 15 hanem 24 LED". Az LM391x-sorozat 10 ledet kezel, és pont. Kevesebbet valószínűleg nem tudsz rátenni, pl. a dot/bar logikát kiválasztó áramkör miatt. (A felesleges ledeket esetleg ellenállásokkal vagy hagyományos diódákkal lehet pótolni). Az adatlapon ugyan csatornánkénti több ledes megoldásra sincs példa, de ez talán működhet. Mivel a ledeket meghajtó komparátorok áramgenerátorosak, a párhuzamos kötést el is felejtheted (az áram eloszlana a ledek között, így a fényerejük csökkenne, és az egyenlő árameloszlásról is gondoskodni kellene). Soros kötéssel talán működhetnek, de nagyon (!) ügyelni kell a megfelelő Vled-feszültségre. Ha túl kevés a Vled, nem tudod meghajtani a teljes ledsort. Ha pedig túl sok, a disszipáció miatt nagyon könnyen túlterhelődhet az IC. Csatornánként 8 led - a ledek színétől függően - minimum 15..16V Vled-feszültséget igényel, azzal pedig nagyon észnél kell lenni. Érdemes a teljes ledsor adott áramú (szokásosan 10mA-es) nyitásához szükséges feszültséget plusz néhány tizedvoltot választani Vled-ként, ez pedig esetenként nehezen tartható. Alternatív megoldásként minden csatornára kapcsolótranzisztort köthetsz, amely az IC-től függetlenül vezérli a ledsort.

(#7524) mcintosh válasza And (#7523) üzenetére


mcintosh
tag

köszi a választ!
Kapcsolótanyós megoldásra gondoltam, és akkor esetleg a többi csatornára diódákat kapcsolnék. Az elleneállással fűtés dolgot hogy gondolod?

(#7525) vakondka


vakondka
őstag

Tanácsot szeretnék kérni sokledes ügyben.
Biztosan már rengetegszer volt róla szó minden fórumban...de mégsem tudom hogyan lenne optimális a dolog... :U

Szóval:
Adott egy doboz, ami kicsit nagyobb mint A3 méretű és tetjén átlátszó plexi van.
Ennek a doboznak az lenne a dolga, hogy átvilágítson 2 egymásra rakott rajzlapot (átrajzoláshoz).

Az első verzióban beleraktam egy 23W-os kompakt fénycsövet középre, ami majdnem elég fényt adott, de 20 perc után már olyan forró volt, hogy ki kellett kapcsolni.

A második lépésben 4db 30cm-es CCFL fénycsövet raktam bele, ez tényleg nem melegszik, viszont a fényerő, még mindig kevés, legalábbis nappali fényben nem igazán elég :(

Kezdek kifogyni az ötletekből... a fehér LED-ekre gondoltam még, de nem tudom hogy mennyit és milyet kellene beleraknom, hogy egyenletes legyen a fény eloszlása de a fényerő az megfelelően erős maradjon.
Ceruzás rajzot kell átmásolni az egyikről a másikra.

Most van a dobozban egy táp, ami 5V 15A és 12V 2.5A leadására képes,
szóval a tápellátás része már meg van oldva :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#7526) didyman válasza vakondka (#7525) üzenetére


didyman
őstag

T5-ös fénycsövekből építkezz, HO (High Output) verziókból, vagy 18/24W-os FDX (négykivezetéses, két csöves) kompaktokból, elektronikus előtéttel (hellyel-közzel jók hozzájuk a nagyobb teljesítményű becsavarható kompaktok előtétei, és hűvösebbek a szarráhajszolt becsavarhatóknál). Melegedni ezek is fognak, zárt doboz semmilyen fényforráshoz nem alkalmas, még LED-ekhez sem ekkora fényigénynél (szerintem azzal ne próbálkozz, piszok sokba fog kerülni)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7527) vakondka válasza didyman (#7526) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi, ezekre nem is gondoltam :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#7528) mezis válasza vakondka (#7527) üzenetére


mezis
nagyúr

Ventilátoros hűtés nem képzelhető el ?

(Még létezik ilyen "kódexmásolási" technika ? Azt hittem hogy már csak szkenner, digitalizátor, meg CAD programmal dolgozik mindenki...

mezis

(#7529) biker


biker
nagyúr

keresek jó kapcsolást, vagy olcsó beszerzést kész modulhoz:
12V 1A (vagy 0,6A min.) DC kapcsoló üzemű táphoz 230V-ról. a trafósok túl nagyok ide.
a kapcsolás olyan alkatrészeket kell tartalmazzon, amit nem nekem pl trafótekerni :(
tartós üzemre lesznek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7530) biker


biker
nagyúr

autó akkuban kérdés...

renault scenic, 1,6e.
gyárilag volt benne 60Ah akksi, szerviz szerint 55Ah kell bele.
mivel szar volt, kicseréltettem, szerelő táblázata szerint 44Ah 360A indítóval.
eredmény: 30 óra uán 12,3V maradt benne, ami akku nagykönyv szerint "tölteni" fokozat.
gyujtás után 12,2V, indítózáskor 9,6V
nekem ze nem tetszik, most tetetek bele egy 55Ah 600A indító áramú dögöt.

lehet oka a bajnak az, hogy kicsi a kapacitása? bár mikor lezárom a kocsit, ippeg csak az immobiliser megy benne, ami a 0,1A osztású lakatfogóján a tesztelőnek hibahatár, ez esetben 24óránként 2,5Ah fogy csak az akkuból.

szerintetek? vagy szereljek be egy ampermérőt? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7531) PHM válasza biker (#7529) üzenetére


PHM
addikt

12V 1, vagy 1,25A (már nem emlékszem) kapcsoló üzemű dugasztáp?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7532) biker válasza PHM (#7531) üzenetére


biker
nagyúr

negatív
1: dugasztápok 90%-ban trafósak 2A alatt, nem stabil stb
2: nem dugaszolni akarom, beépíteni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7533) biker válasza biker (#7532) üzenetére


biker
nagyúr

nomeg persze kicsit olcsóbb lenne, ha nem veszem meg a burkolatot és dugót és kábelt, amit ugyis kidobok :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7534) j.bravo válasza biker (#7529) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet hogy nagyon láma kérdés, de a 12V-os halogénlámpákhoz kapható elektronikus tápok nem lennének alkalmasak? (vagy itt a tartós üzem kritérium bukik?)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#7535) didyman válasza j.bravo (#7534) üzenetére


didyman
őstag

Azok elég egyszerű rezonáns tápok, nem stabilizáltak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7536) didyman válasza biker (#7532) üzenetére


didyman
őstag

Nekem van másfél A-re kapcsolóüzemű, lehet találni azért bőven. Valami nevesebb gyártó termékéhez adott tápot nézz meg, legfeljebb szétszeded, hűtést megnöveled, kondikat japánra cseréled, gondolom, csinálni nem akarsz olyat, de munka így is lesz vele.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7537) mezis válasza biker (#7530) üzenetére


mezis
nagyúr

Én 1.4 injektorost (Citroen BX) használtam 45 Aó-ás akkuval. Többnyire garázsból indultam reggel, volt lehetőségem éjszaka töltögetni.
Ha csillaggarázsban van, sok városi használat (gyanítom, hogy azért esett le ennyire a feszültsége) és fontos, hogy azonnal induljon reggel, akkor a lehető legnagyobb akkut, ami belefér.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7538) biker válasza j.bravo (#7534) üzenetére


biker
nagyúr

a 12V halogénhez AC szabályzatlan táp való, nem stabil DC, innentől nem értem a felvetést

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7539) biker válasza didyman (#7536) üzenetére


biker
nagyúr

namost vagy kompletten megcsinálom, vagy veszek készen, de a "veszek egyet és jól megjavítom magamnak" dolgot hanyagolnám :)

ha van egy jól építhető kapcsolásod, ne kímélj

a lemásolással az a bibi, hogy általában valami nem beszerezhető.
vagy nem azonosítható és kifejthető a kis trafó, vagy ha igen, akko le van csiszolva az IC teteje :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7540) biker válasza mezis (#7537) üzenetére


biker
nagyúr

ez egy hetes aksi. és az b..na be, ha éjjelente tölteni kellene :(
ott szoktam hagyni pl reptéren egy hétre a kocsit, mégis indulni szoktak (korábbi kocsik)
ebben nem lennék már biztos.

most holnap belevágjuk ezt a bivalyt, ezt meg visszaveszik szépen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7541) j.bravo válasza biker (#7538) üzenetére


j.bravo
addikt

Affranc, ennyire nem lettem volna észnél? Legalább az AC leeshetett volna. Hétfő, na :D

Whatever.

(#7542) PHM válasza biker (#7532) üzenetére


PHM
addikt

Megnéztem, ezek vannak otthon:
12V 1,25A kapcsoló üzemű, egy hordozható DVD játékos tápja volt.
12V 3A kapcsoló üzemű, mobil rack táp, 55x93x37 mm külméret.
Kivehető az elektronika, szvsz állandó használatra alkalmasabb.
Építeni nehezebb és drágább is lesz, de nincs erőszak...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7543) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Kültéri, vízálló dobozba kellene visszajelző LED-eket szerelnem. Szerintetek ezt hogyan érdemes megvalósítani, hogy biztosan ne ázzon be, télen ne fagyjon szét, stb..

Ezek a menetes fém ill műanyag LED-foglalatok mennyire vízállóak?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7544) biker válasza PHM (#7542) üzenetére


biker
nagyúr

értem én, de ha minden jól megy, úgy 5-10db min kelllene majd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7545) Batman2


Batman2
őstag

Üdv. mindenkinek !

Bár nem a témához tartozik szorosan, de

azt meg tudja e nekem valaki mondani, hogy egy dízel piezo, gyútjásbeállító stroboszkóp jeladónak mekkora a jelszintje, hány V-otot produkálban csúcsban ?? :F

Vagy legalábbis milyen tartományba esik, 1V alatt, vagy fölött ?? :F

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7546) Batman2


Batman2
őstag

Illetve vajon öngyútó piezo gyújtót fel tudok e használni kicsi hírtelen méretváltozás (befecskendező cső lüktetése) érzékelésére ?? :F :F

Hogyan működik egy öngyújtó piezó ? :F

Vagy van valakinek még más ötlete, hogy milyen piezo alkatrészt tudnék még felhasználni ilyen célra ?? :F

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7547) Csakénvagyok válasza _Petya_ (#7543) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szia!

Mi ezt szőkőkút világításánál úgy oldottuk meg hogy megcsináltuk a kötéseket egy kisméretű kötődoboza, tető nélkül belehelyeztük, majd kiöntöttük műgyantával és már mehetett bele a vízbe. Kis gondot okozott hogy ha elérett a kábel és felszakadt ottan felszivárgott a víz. De ez minimum egy év, meg külömben is ez víz alatt működött, csurgó vizet SzVSz simán bírja.

(#7548) Batman2 válasza biker (#7530) üzenetére


Batman2
őstag

Igen gyanús a dolog, hogy valahol valami fogyasztó nem megfelelően működik abban a járgányban, és szipákolja az áramot !!! :Y

ha pedig ez van, akkor hiába teszel bele egy 90Ah-ás akksit is, azt is leszedi max 4-5 nap múlva !!! :U

Állásban, legalábbis pár hét, de két három hónap időtartamra nézva sem szabad hogy lemerüljön egy normális ólom akku, ha pedig mégis ezt teszi, semmi fogyasztás, és mégis lemerül, akkor az hibás, valszeg cellazárlatos ! :Y

Szóval megpróbálhatod, hogy magában, lecsatlakoztatva tárolod az akkut egy hétig, és megnézed, hogy mennyire esik a feszültsége !? :U

Aztán akkor lehet következtetni, hogy a járgányban, vagy az akkuban van e a hiba ! :U

Ha az indítózáshoz elég energiát biztosít a 44Ah-ás is, akkor nem az a baj, bár véleményem szerint egy 1,6-os motorhoz azért már körülbelül egy 55Ah-ás akku dukál, még egy benzineshez is, nemhogy, ha dízel lenne ! :K

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7549) Batman2 válasza vakondka (#7525) üzenetére


Batman2
őstag

Ahogy írták, T5-ös vékony csövek, elektronikus előtétekkel,
vagy kompaktból bányászva, vagy veszel külön előtétet és
szellőztetés , mondjuk egy pc-táp ventivel, vagy annak megfelelő 220-as ventivel, akkor nem kell külön trafó a ventihez !

Nekem simán megy egy T5-ös, 8W-os cső egy 8, vagy 9 W-os, tönkerement, OSRAM kompakt fénycső előtéttel, és nagyon jól világít !!! :K

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#7550) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

Úgy alakult, hogy én is szétkaptam egy CD lejátszót :). A motorja illetve a fiókmozgató egysége kellett, nem is volt gond. Kivettem, van benne 5 darab vezeték, ebből kettő (piros+fekete) megy a motorhoz direkt. A másik hárommal egy fehér aljazatban találkoznak, ami olyan, mint egy FDD-é, és a CD elektronikájára csatlakozott. Ez a három vezeték (sárga, zöld, kék) egy pici fekete kapcsolószerűségbe tér, amelyen van két fehér nyomógomb, ez a tálca alatt volt.
Az áldozat egy 40x-es ASUS CD olvasó, a motorra Mitsumi M25E-4 meg R-147832 van rá írva.
A kérdésem, hogy hogyan tudom működésre bírni? A cél az, hogy egy gombbal kinyisson egy fiókot, egy másikkal (vagy akár ugyanazzal) bezárja azt.
google találat nekem nem sokat mond...
és ez se

előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.