Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) cafat válasza Bendegúz_50 (#6449) üzenetére


cafat
tag

Amit megadtál linket a következő fogad: "Az adott fájl nem létezik. Valószínűleg a tulajdonosa már törölte rendszerünkből." :((
CPT.Pirk: Az erősítők legegyszerűbb négypólus modelljénél érdekelne a bemeneti, kimeneti ellenállás ideális értéke.

(#6452) CPT.Pirk válasza Bendegúz_50 (#6450) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, amit linkeltél, majdnem ugyanolyan kapcsolást találtam a nyákon, az állítja elő a nem erősített kimenetet külső szubláda számára. Kivágva a jelútban lévő tranyó lábát, mindjárt eljut a jel a kimenetre, ha a tuner kimenetét rákötöm valamelyik front in tüskére. Aztán ezen kívül van még egy mute szekció ez az erősítős tag mellett, onnan egyszerűen kiszedtem a tranyókat, valamint a tuneren lévő mute szekcióból is. Több ilyen tag nincs, ellenben a rendes hangszórókimenetek mintha be sem lennének kötve, totális kuss van ha rádugok valamit. Két relé van a szerkezetben, érzésre bekapcsoláskor mindkettő behúz, valamint a tápfeszt is mérem a végtranyókon. +-32V... Szóval h. mi lehet még, az jó kérdés.

Ha megyek végig a kapcsoláson, valahol a relék környékén (kimenettől visszafelé) nem jutok tovább, mintha nem lenne hova menni. Valami kötés pontok vannak a relék alatt, szerintem azok a relékhez tartoznak, de relékről nem találtam rajzot (omron GZ5-2A 24VDC-s relék), viszont az alatta lévő pontok között sosem mértem rövidzárat, talán ez lehet a magyarázat.

cafat: na de milyen erősítő van a 4P-ben? Ha földelt emitteres, akkor (emlékeim szerint) kohm nagyságrendű a bementi és a kimeneti, földelt bázisú kapcsolásnál alacsony a bementi és kohm körüli a kimeneti, földelt kollektorosnál kohm nagyságrendű a bemeneti és alacsony a kimeneti ellenállás. Szóval akkor neked az erősítő alapkapcsolás, mint 4P kell ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6453) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6447) üzenetére


Bendegúz_50
tag

PÜ ment :)

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6454) Bendegúz_50 válasza cafat (#6451) üzenetére


Bendegúz_50
tag

PÜ ment

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6455) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6452) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Szia!

Két relé van a szerkezetben, érzésre bekapcsoláskor mindkettő behúz, nem lehet hogy ezek a hangfalvédő relék? Illetve annak az áramkörnek a védelmi része ami nem tranyóval van megoldva hanem omronnal?

Valamiért esetleg leválaszthatja a vezérlést a tranyókról /vagyis megszakítja azt a relék miatt/ és így tudsz ugyan mérni tápot de nem kerül jel rá.
Érdemes volna a reléket kiiktatni, lehet, hogy meghibásodott a vezérlő és állandó védelmet produkál, vagyis leválasztja a kimenetet hogy az ne károsodjon és azért tűnik úgy mintha semmi sem volna rákötve. Csak tipp :U

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6456) CPT.Pirk válasza Bendegúz_50 (#6455) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egyik relénél nem érzékelek zárt kontaktust szakadásnézővel, de tápot kap, ezért kivettem. A típusát rosszul írtam, ez G5Z-2A, felraktam képet a kapcsolásáról, mert nem világos: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6457) Batman2 válasza Bendegúz_50 (#6444) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Erre is ráakadtam én is ! :K
De mindenképpen köszi !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#6458) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6456) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Küldtem rajzot a privátodra, most van egy kis dolgom azután folytathatjuk :)

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6459) CPT.Pirk válasza Bendegúz_50 (#6458) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi, mindkét relé döglött volt, az egyiket áthuzaloztam, a másik lábait meg keresztbe huzaloztam át, most tökéletesen működik mint végfok! Köszi mindent!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6460) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6459) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Nagyon szívesen ;]

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6461) honyike


honyike
aktív tag

Hello!

Van 5db rossz tápom! Az egyik teljesen halott, mert a 2 nagy kondi felrobbant! De van 3 esélyes, aminél lehet, hogy csak a biztosíték rossz! Csináltam róluk képeket, hogy mi nem tetszik rajtuk!

Ez csak ragasztó, vagy kifojott a kondenzátor?

Itt sem tetszik a kondi

Normális, hogy ilyen barna valamik vannak a NYÁK alsó felén?

Köszi!

(#6462) PHM válasza honyike (#6461) üzenetére


PHM
addikt

Szia!
1: csak ragasztó
2: gyanús, a képről nem tudom biztosan megállapítani
3: utólagos forrasztásnál a forrpont mellett maradhat némi gyanta.
Ez annak tűnik. Általában alkohollal lemosható.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6463) mezis válasza PHM (#6462) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Egyetértek, a 2. elkóból szerintem kilőtt, kifolyt az elektrolit.

mezis

(#6464) honyike válasza mezis (#6463) üzenetére


honyike
aktív tag

PHM, mezis KÖSZI!

Még egy kérdés! Ez a cucc, ami kifolyott belőle vezeti az áramot, vagy szigetel? :)

(#6465) mezis válasza honyike (#6464) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem amíg meg nem szárad, valamennyire vezet, azért elektrolyt. Száradtan már igen nagy lehet az ellenállása. Én kefével, esetleg enyhén szappanos törlőruhával szoktam eltávolítani.

mezis

(#6466) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Suliban pár napja csináltam, a gyakorlat előtti nagyszünetben
Hóerősítő

[ Szerkesztve ]

(#6467) PHM válasza Hujikolp (#6466) üzenetére


PHM
addikt

Szép munka! :R
Bár mintha lenne egy kis torzítása. ;]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6468) Hujikolp válasza PHM (#6467) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszönöm :R

Most vettem észre, hogy terhelést nem is csináltam neki :Y

(#6469) PHM válasza Hujikolp (#6468) üzenetére


PHM
addikt

Bizony! Pedig még pont kifért volna.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6470) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Van egy sony ericcson k700i telefonom, de nincs hozzá adapterem. viszont valahogy fel kéne tölteni. A telefonnak már megtaláltam a csatlakozó kiosztását, de nem tudom, h mit kéne hova kötni. Kerestem telefon töltőt, hogy megnézzem annak a lábkiosztását, de egyet sem találtam. Vettem adatkábelt, de azzal sem tudom tölteni a telefont. Ez az adatkábel, rs232-es típusú adatkommunikációt csinál elvileg, de usb-s. (van benne fordító) Most az 5v kimegy a kábel végére, szétszedtem kimértem, de az az 5v sehova nem megy tovább, egyik csatlakozóra sem.

Esetleg gondoltam még egy olyanra, hogy van egy másik típusú se töltőm, hogy azt szétszedem, és valahogy összerakom, de addig nem tudom megcsinálni, amíg nem tudom a telefonnak, h mit hova kéne dugnom.
Amit találtam kiosztást: [link] [link]

(#6471) PHM válasza Hujikolp (#6470) üzenetére


PHM
addikt

A kép alapján a 10-es pontra a test, a 11-esre pedig a +5V kötendő.
Esetleg meg lehet próbálni az adatkábelt átalakítani.
De adatkábel helyett miért nem inkább töltőt vettél?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6472) Hujikolp válasza PHM (#6471) üzenetére


Hujikolp
őstag

Mert nem gondoltam volna, hogy nem fogja tölteni a telefont. USB-s, gondoltam, csak fogja, és akkor olcsóbb, mint venni egy töltőt, mert a géphez is hozzá tudom kötni. :( A másik töltő, meg nem tudtam, h nem jó hozzá :S

Én is erre gondoltam, csak nem merem rákötni, meg nem is tudom, h 5v-ot köthetek-e rá. A töltőt nem is tudom mennyit ad le, még ahhoz sem tudok viszonyítani :( Meg ami van nokia töltőm, abban csak egy Greatz meg valami szűrő kondi van, de semmit nem pufferel. Namost nem tudom, h az se töltő milyen feszt ad ki...

[ Szerkesztve ]

(#6473) PHM válasza Hujikolp (#6472) üzenetére


PHM
addikt

A legtöbb telefon tölthető USB-ről.
Személy szerint az USB feszültségét kötném az adatkábel 10-11-es pontjára.
Kérdés persze, hogy szétszedhető-e a teló felőli csatlakozó.
Mivel az USB kimenet áramkorlátozott, (500 mA) nem valószínű,
hogy túl nagy árammal töltené az akkut.
A biztonság kedvéért sorba lehet vele kötni 1 kb. 250 mA-es lomha biztosítékot.
Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább bízz meg vele valakit, aki
szakember, vagy hozzáértő "amatőr".
Esetleg érdemes érdeklődni az eredeti töltő paramétereiről
valamelyik mobilboltban, vagy itt a mobilaréna fórumain.
Mindenesetre eszedbe ne jusson a gagyi Nokia töltőt rákötni!

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6474) Hujikolp válasza PHM (#6473) üzenetére


Hujikolp
őstag

A nokiát nem is szándékoztam :D Azt csak példának írtam le. Ha holnapig nem találokmást akkor rákötöm. Vagy tölti vagy nem :DDD

(#6475) PHM válasza Hujikolp (#6474) üzenetére


PHM
addikt

Nagyon figyelj a helyes polaritásra, és biztos ami biztos, a kezed legyen
az USB kábelen, hogy gyorsan kihúzhasd, ha baj van.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6476) Hujikolp válasza PHM (#6475) üzenetére


Hujikolp
őstag

Most kipróbáltam stab kockával, plusz egy amper mérő. Töltötte szépen, bekapcsolt a telefon, és kiírta, hogy töltés. Ellenben az ampermérő volt, hgy felugrott 500mA felé is, de olyan 460-470mA környékén állapodott meg. Lehetne valamivel bekorlátozni, hogy ne ugorjon fel, vagy inkább célszerű lenne egy külső áramforrással tölteni, és nem az USB-vel?

(#6477) PHM válasza Hujikolp (#6476) üzenetére


PHM
addikt

Nem kell a stab kocka, az itt csak arra jó, hogy csökkentse
az USB port kimenő feszültségét.
Az, hogy időnként a telefon nagyobb áramot akar felvenni,
normális dolog, más telóknál is tapasztaltam.
Az USB port kimenő árama korlátozott, (tipikusan 500 mA)
nem fogod tudni túlterhelni.
A Motorola V 360-omat egyébként gyakran töltöm USB-n,
sima miniUSB kábelen keresztül, probléma nélkül.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6478) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Segítséget kérek: érdekelne az "S1 tip. sugárzásdetektor (RT-ÉK 2009 124.o.).
Ha valakinek meg lenne ez az odal, kérem küldje el e-mail-ben vagy priviben.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#6479) Hujikolp válasza mezis (#6478) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ment pm :)

PHM: A stab kockával, 12V-ról működtettem, nem az usb-ről. A stabnak minimum 6V kell, hogy 5V-ot ki tudjon adni. Akkor viszont rákötöm, ha többet nem is tud kiadni. Remélem nem lesz baja :B

[ Szerkesztve ]

(#6480) Hujikolp válasza PHM (#6477) üzenetére


Hujikolp
őstag

USB-n keresztül szépen tölti, köszi :R

(#6481) mezis válasza Hujikolp (#6479) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Köszönöm, megkaptam, tökéletes a képminőség. Lehet, hogy megépítem.

Ment pm :)

mezis

(#6482) PHM válasza Hujikolp (#6480) üzenetére


PHM
addikt

Nincs mit. :)
Ha önálló töltőt csinálsz, kb. 9-10 V legyen terheletlenül a stabkocka bemenetén.
A stabilizátort ilyen teljesítménynél feltétlen hűtőbordára,
vagy 1 nagyobb alulemezre kell csavarozni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6483) person


person
senior tag

Üdv szakik. Remélem jó helyen járok és tudtok segíteni.
Elkeseredve kérem segítségeteket mert a kb.fél éve nem használt és nem mozgatott Dual CV1600-as erősítőm meg sem szólalt. Bekapcsolom led világít pár másodperc múlva relé bekapcsol de aztán semmi életjel a hangszóró nem is búg. Belenéztem egyik biztosíték kiment. Bizakodó voltam kicseréltem bekapcs és abban a pillanatban már villant is. Most már mindkettőt kivágta majd a relé ugyanúgy bekapcsolt. :F :O
Soha nem volt vele semmi gond. Öreg darab de az én igényeimnek annó megfelelt.
Kinőttem a dübörgetésből néha szoktam csak bekapcsolni talán ezért adta be az unalmast.
Ha valakinek hasznos ötlete lenne ,hogy hol keressem a hibát annak örülnék.
Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#6484) forceberg


forceberg
veterán

Van egy MSI P35 Neo alaplapom.
S a gond az alaplapi hanggal van. Iszonyú zajos fejhallgatón. Pl. ha mozog az egér, vagy húzgálok egy ablakot. vagy csak pl. szimplán fut a CoD4. Mit lehet ezzel csinálni?
Realtek AL888 a hangkeltő rajta.
Ja, és az egyik PCI-ban lévő Audigy2 sokkal kevesebb zajt "termel".
Kösz a válaszokat!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6485) Bendegúz_50 válasza person (#6483) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Szia!

A rajz szerinti biztik (1-2) valószínű a gyengeáramú táp felől jövő +, - valahány volt (12-15V) biztosítékai. Ha ezek kiugranak érdemes egy mérést végezni - biztosíték nélkül mind két ágon - hogy egyáltalán a biztosítékok bejövő oldalán van e feszültség, ha van akkor minden bizonnyal az erősítő/előerősítő körben van a bibi.

Lehet végfok zárlat is ha pl. 1 tokban van a cucc de lehet kondi zárlat is. Ad abszurdum a kimenetek zárlatai is okozhatnak ilyen hibát de gondolom ezt kizárhatjuk :D

Egy jó tanács: semmi képpen se hidald át a vickman aljzatot dróttal még próbaképpen sem mert akkor nagyobb kár is lehet a berendezésben.

Ha nincs ill. nem tudsz mérni feszültséget a bejövő lábon akkor az egyenirányító és szűrőkondenzátor lehet még a gyanús. Bár akkor a HT trafó körüli biztik is ki szoktak menni...
Ha a kondira gyanakszol esetleg mert fel van púposodva forraszd le az egyik kivezetésről (a +-ról) a vezetéket és forrassz a helyébe egy hasonló kapacitásút de a V az ugyan akkora vagy nagyobb legyen mint ami a gyanús elkón fel van tüntetve és így próbáld ki betett biztosítékkal.

Várom a fejleményeket, addig próbálok egy rajzot keresni a neten hozzá hogy okosabbak legyünk ;)

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6486) Bendegúz_50 válasza person (#6483) üzenetére


Bendegúz_50
tag

A végfokok külön külön vannak szépen rendesen....most néztem meg jobban a rajzot, tehát ez kilőve :K

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6487) person válasza Bendegúz_50 (#6485) üzenetére


person
senior tag

Hali kösz,hogy segítesz.

Nem vagyok szaki de azért igyekszem megérteni amit mondasz és megértetni magamat. Eddig nem volt még időm foglalkozni vele. Kimenetre nincs dugva semmi. Hamar ránéztem és feszt nem tudok mérni a biztosítékoknál. Vagyis mikor rámérek ugrik minimálisat aztán semmi. Viszont az 1-es biztosíték mellett lévő kondit néztem ellenőrző lámpával és nem aludt el, fullon világít.(nem forrasztottam le) Ezen a felén ment ki a biztosíték először. A másik jó. Puffer-kondik-nál 40v-ot mértem. Sérült dagadt égett kifolyt kondit nem látok bár nem szedtem szét,hogy alaposan körülnézzek. Holnap igyekszem előbb észrevenni a hsz-ed és próbálok több időt szakítani a dologra. Ha kép kell csak szólj. :R

(#6488) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vajon mivel járok jobban autóba mp3 hallgatásához? Drága alig pár éves autó, de mit tesznek bele, kazettás magnót, ráadásként nem is lehet kiszedni a műszerfalból, mert egyedi...

Szóval két megoldás van, egyik a rádiós szivargyújtós kártya/pendrive olvasó, ezeken még külső bemenet is van.

Másik megoldás, hogy kazettának álcázott átjátszófejet csempészek be a magnóba egy kazetta tokon keresztül, régebben mikor a telken nem volt erősítő, így működtettem egy autórádiót, nem volt gond a hangzással, ha pontosan illeszkedtek a fejek egymáshoz.

Szóval torzítás meg mindenféle szempontból melyikkel járnék jobban?

Ugye FM megoldásnál korlátozott a sávszélesség, van kiemelés meg csillapítás, a kazettás megoldásnál meg két tekercs, amik meg erősen frekvenciafüggők...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6489) Bendegúz_50 válasza person (#6487) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Szia!

Ha jól látom az erősítő előlapja felöl 8 db árnyékolt kábel megy a panelra csatlakozóval.
Namost...ezeket le kéne húzni és utána betett bizti mellett bekapcsolni a cuccost.
Ha így is kiugrik valamelyik vagy mind kettő akkor szinte biztos, hogy táp hibád van, ha nem akkor a gyengeáramú körben van valahol egy zárlat....kapcsolási rajz jó lenne ;]

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6490) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6488) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Szia!

Én az első megoldást választanám gondolkodás nélkül, :K hiszen menet közben is szeretnéd gondolom élvezni a zenét és ismerve a nagyszerű magyar utakat egy pendrive sokkal strapabíróbb illeszkedést biztosít mint az általad említett másik megoldás ahol kátyús úton, kanyaroknál stb. elmozdulhatnak a fejek. :)

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6491) person válasza Bendegúz_50 (#6489) üzenetére


person
senior tag

Hali!

Épp most akartam írni.Meló után vettem majd kicseréltem mindkét kondit mert rendesen áteresztettek főleg az egyesnél. Összedobtam nagylevegő bekapcs és nem csapta ki !!! :N :DD :C
Mélyláda bedug és szól mint állat. Hihetetlen hogy megkergeti, a mellem beszakad. :DDD
Ha táp gondom lett volna akkor valszeg menne a levesbe. Remélem most egy jó darabig kihúzza.
Még valami ! Kb 30-percenként pattanik egy nagyot a hangszóró. Ez eddig is így volt.Mitől lehet?
Valamint a láda 8ohm-os az erősítő 4. Ha jól tudom a fordítottja jelentene problémát? :R

[ Szerkesztve ]

(#6492) CPT.Pirk válasza Bendegúz_50 (#6490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, vettünk egy fm transmitteres ilyen cuccot, nem is az ócskát, 15k pénzbe kerülő SAL gyártmányt. A hangja akkor sem jó, ha nem jár a motor, sercenések, alapzaj, ha jár a motor, akkor meg különösen sistergős recsegős, majd apu tesz be szűrőkondit a generátorhoz, meg a szivargyújtó tápágába. Nem a cucc hibás, kipróbáltunk egy olcsóbb verziós transmittert, a jelenség ugyanez, de ott szinte alig fogta meg a rádió, pl. csak akkor szolt úgy ahogy, ha hozzáértem a pendriveom fém borításához. :F

No meg a rádió is fog kapni egy antennaerősítőt, mert ezekben a kocsikban a gyári rádió vételi képességei sem túl jók.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6493) Bendegúz_50 válasza CPT.Pirk (#6492) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Nem tudom diesel vagy benyás-e az autó de ha az utóbbi mindenképp zavarszűrős gyújtókábeleket kellene rátenni, persze lehet, hogy élből már ez van rajta csak tipp... :U

Az erősítő jó gondolat de azt vedd figyelembe, hogy ő - mármint az erölködő - nem tesz különbséget a hasznos jel és a zaj között a zajt is felerősíti. Tudom ezt a rádióhoz írtad de ebben az esetben az antennát is a motortól minél távolabb kell elhelyezni - szintén a zajszempontokat figyelembe véve -és nem szabad megfeledkezni az árnyékolt tápodavezetésről sem. ;]

Bocs hogy így okoskodok, lehet hogy ezzel mind tisztában vagy csak leírom, biztos ami biztos :K

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6494) Bendegúz_50 válasza person (#6491) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Ügyes vagy, :C meggyógyítottad a kütyüt csak kicsit beszélnünk kellett a lehetséges gondokról ;] ;]

Alapszabály az, hogy egy erősítő kimeneti impedanciája - ami nálad 4 ohm - nem "láthat" kisebbet, tehát min. 4 ohmos hangfalat tehetsz rá, nagyobbat mindenképpen de kisebbet nem mert elszáll a végfok (ha csak nem rövidzárvédett)

A koppanás nem tudom mitől van de nem ártana talán összedobnod egy koppanás gátlót a hangfalak elé ez biztosan jó szolgálatot tenne :K

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6495) person válasza Bendegúz_50 (#6494) üzenetére


person
senior tag

Köszönöm! :R
Igen hisz ez volt a kérésem,hogy valaki beszéljen a lehetséges gondokról.
Szerencsém volt mert nem volt nagy gondja.
Nekem nem úgy megy,hogy csak összedobok egy koppanás gátlót. :N
Bár most próbáltam többet használni és csak kétszer koppant.
Ha már itt tartunk akkor van még egy apró gondja. Az egyik bemenet egyik csatornáját régebben úgy választottam le,hogy nem halkítottam le előtte és egy hatalmas pattanás kíséretében elnémult és nem szól. Ha ki-be húzom recseg de nem szól. Végül is nem zavar mert bőven van rajt bemenet csak idegesít. Régebben csináltam rá 2x2 csatorna rca bemenetet és pont azok egyike.

[ Szerkesztve ]

(#6496) Bendegúz_50 válasza person (#6495) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Szívesen! :D

Továbbiakban itt van egy [link] kapcsolási rajz, nyákterv, leírás...ez kell neked a végfokokhoz, másodszor meg volna egy kérdésem.

A belinkelt képen látható RCA bemenetek meleg pontját csak nemes egyszerűséggel lepárhuzamosítottad a gyári bemenet megfelelő pontjaival vagy valamilyen illesztő körön keresztül kötötted össze az előerősítő csatoló kondijával?

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6497) person válasza Bendegúz_50 (#6496) üzenetére


person
senior tag

Hát azt hiszem nemes egyszerűséggel megoldottam. :B :DDD

Sirály amit linkeltél csak eltart egy ideig míg megemésztem,hogy mi fán terem. :DDD

(#6498) Bendegúz_50 válasza person (#6497) üzenetére


Bendegúz_50
tag

Nem látom tisztán a fekete kabli az árnyékolt vezeték?
Mert ha nem, egy állandósult "zajgenerátor"-ként működhet :K főleg ha üresen van -nincs rá dugva RCA dugó.

Autónavigációs szoftverek nálam, további info PM

(#6499) person válasza Bendegúz_50 (#6498) üzenetére


person
senior tag

Nem nem árnyékolt. De nem hallok semmi különbséget RCA-val vagy anélkül.
Zajt sem legalábbis azon a hangerőn amin használom. 1/2 hangerőig teljesen néma mély ládán keresztül hallgatva de eddig nem tekerem mert széthullik minden. Viszont ! A jelet egy 5.1-es aktív cuccból kapja. Ezt szoktam vele megtámogatni mély hangzásban ha az kevésnek bizonyul. Ha 5.1-ből hozom a jelet akkor búg de csekély mértékben a használt hangerőn. A búgást az 5.1 okozza mert az is búg.
Ha a mélyet a pc-ről hozom közvetlen akkor tökéletes semmi hangja.De így nem tudom egyszerre hangosítani távvezérlővel csak a pc-ről.

(#6500) CPT.Pirk válasza Bendegúz_50 (#6493) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez diesel autó, és szimplán nem jó a vétele a rádiónak, városok között gyakorta elhallgatnak az adók, ez volt a kocsi elődjével is, oda be lett téve egy kis szerkezet, aztán megszűntek a gondok, a vétel helyrejött, nélküle meg az Alföldön autózva csak a Kossuthot fogta meg a rádió...

Egyébként némileg segít a transmitteren, ha a rádió automata hangolója keresi meg, és nem a transmittert állítom a rádióhoz. Viszont a hangminősége báááh... Szerintem előkeresem az átjátszó kazettát, csak az meg ugye nem fogja telefonos bt-t kezelni. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.