Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Sajnos a chiftec tápom megadta magát, szétszedtem és egy szétéget diódát találtam benne.
De annyira elszenesedett, hogy nem tudom se a típusát se azt, hogy hogyan volt benne.
Van vmi ötlete vkinek, hogy hogyan lehetne megállapítani az irányt és a típusra tippet tenni? Esetleg vkinek kapcsirajza nincsen?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6552) qdak


qdak
addikt

Hello vki elmondaná nekem hogy miért kell condit rakni a mély sugárzóval párhuzamosan ? :

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6553) PHM válasza qdak (#6552) üzenetére


PHM
addikt

Az söntöli a magasabb frekvenciájú hangokat.
Hasonló okból van a csipogóval párhuzamosan egy induktivitás,
csak ott az a mély hangokat szűri ki.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6554) qdak válasza qdak (#6552) üzenetére


qdak
addikt

nálam othon a magas elöt csak párhuzamosan 1 condi van akkor az nem is jol vág ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6555) PHM válasza sonar (#6551) üzenetére


PHM
addikt

Konkrétan hol volt az a dióda?
Egy fénykép nem ártana.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6556) PHM válasza qdak (#6554) üzenetére


PHM
addikt

A magas előtt sorosan lesz az a kondi.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6557) sonar válasza qdak (#6552) üzenetére


sonar
addikt

Azért kell kondi meg a tekercs, hogy csak egy bizonyos frekvenciát engedjen rá a hangszóróra, ezek úgynevezett szűrő áramkörök.
Egy kis érthető irodalom: [link]
a 4. és 5. részben van szó a hangváltókról.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6558) sonar válasza PHM (#6555) üzenetére


sonar
addikt

Majd holnap teszek fel képet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6559) PHM válasza sonar (#6558) üzenetére


PHM
addikt

Ok.
Mindenesetre, ha a leégett dióda a kimenet környékén van, feltétlen
cseréld az utána levő kondit is, akkor is, ha látszólag nem zárlatos.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6560) qdak válasza PHM (#6556) üzenetére


qdak
addikt

uhh bocsi igen sorost akartam irni :B

sonar kösz megnézem :K

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6561) qdak válasza qdak (#6560) üzenetére


qdak
addikt

6 dB/oktávos párhuzamos keresztváltó (ilyesmi van most)

ÚJ: 12 dB/oktávos párhuzamos keresztváltó

vajon hallani fogok különbséget :U ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#6562) DZs válasza CPT.Pirk (#6546) üzenetére


DZs
senior tag

A legvalószínűbb, hogy emiatt búg: tápfeszültség hiányos szűrése.

Köszönöm a részletes leírást! :K Most már csak szét kell szednem. Egyébként egy Altec Lansing, nem gondoltam volna, hogy az is lehet gagyi.

(#6563) sonar válasza qdak (#6561) üzenetére


sonar
addikt

Az a kérdés, hogy milyen jó a füled? :)
Egyébként ez függ a hangszórótól is. De a válasz igen, bizonyos zenéknél biztos, hogy hallani fogsz különbséget.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6564) sonar válasza PHM (#6559) üzenetére


sonar
addikt

Nem a kimeneten van, és pontosítanák egy zener diódáról van szó.
Ha jól nézem akkor az LM339 tápellátásáért felelős. Már csak azt kell kitalálni, hogy mekkora lehetett. Mert a tápfesz 2-30 V között lehet. Szerintem 5 V

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6565) PHM válasza sonar (#6564) üzenetére


PHM
addikt

Nos, akkor nézd meg a zenerrel soros ellenállást, lehet, hogy zárlatos.
A zener szerintem olyan 12-15 V-os lehetett, bár ez nem biztos.
Próbaképp el lehet kezdeni mondjuk egy 5,1 V-os zenerrel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6566) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék a leendő pc házam előlapjába építeni egy Led-es kivezérlésjelzőt.
Vagy valami hasonlót. Pl.:

Kérdésem,hogy hol tudok ilyet készen vásárolni ? Ilyet találtam,de jobb lenne a 2 soros ( L,R egymás alatt).
Továbbá ,mint hozzá nemértő személy ,működőképessé tudom tenni ?
Vagy annál bonyolultabb,mint gondolom ?

Előre is köszönöm!

(#6567) CPT.Pirk válasza zodo (#6566) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen szép kinézetűt szerintem max valami döglött cuccból tudsz kitermelni.

Pl. 1k pénzért kapni ilyen kitet: [link]

Ebből fogsz kettőt, a ledeket meg max vezetékkel meghosszabbítod, és akkor oda és úgy rrakod őket, ahogy gondolod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6568) zodo válasza CPT.Pirk (#6567) üzenetére


zodo
nagyúr

Ja nem pont ilyenre gondoltam, csak nem voltam benne bíztos,hogy így hívják a terméket.
Inkább megerősítésképp linkeltem a képet.

Köszi a linket.
Két sorost ne is keresek ?

Ha találok megfelelőt ,azt hogyan kell bekötnöm ?

(#6569) CPT.Pirk válasza zodo (#6568) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen kitben még nem találkoztam 2 sorossal, de 2 egysoros is ugyanazt csinálja...

Bekötése nem nagy cucc, kell neki egy + táp, egy földelés, valamint a jelvezetékek rákötni a hangkari kimenetére, szóval a molex csatiban ott a +12V meg a föld...
A poti itt nyilván az érzékenységet állítja, mert csak 1 darab van. Nekem van egy 2 potis verzió, ott a frekvenciatartományt is lehet módosítani vele, hogy mire figyeljen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6570) zodo válasza CPT.Pirk (#6569) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem. Köszönöm. :R

(#6571) sonar válasza PHM (#6565) üzenetére


sonar
addikt

Megtaláltam a párhuzamosan kötött kondit: 16V 470uF - szóval 12V-os lesz a zener,
de kicserélem a kondit is, mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy valószinű azért ment tönkre a zéner mert a kondi már nem kondi és a sok tüske kinyirta a diódát.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6572) sonar válasza sonar (#6571) üzenetére


sonar
addikt

Új zenerrel Müxik!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6573) Batman2 válasza And (#6550) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Tehát akkor a tranyó Pd értéke az a teljes áramkör teljesítményéből a tranyóra eső rész, amit az fogyaszt el (és ad le hő formájában), így kell érteni ?? :F

Akkor viszont tényleg igen nagy teljesítményt lehet velük kapcsolni ! :R
Akkor az IRFZ44N adatai szerint akár 2000W felett is összteljesítményben ??? :F :U

A normál tranyó és a FET összehasonlítást úgy értettem, hogy ugyazon Pd max. (vagyis azonos hőkibocsájtás) értékü bipoláris tranyó és MOSFET esetében a MOSFETek nagy előnyben vannak a tranyókkal szemben, mivel sokkal nagyob teljesítményt tudnak kapcsolni, azonos hőkibocsájáts mellett !

Ez az állítás így megáll, ugye ? :)

Azért feszegetem a témát, mert szeretnék végre tisztán látni, érteni, hogyan is kell értelmezni egy tranyó adatlapján megadott értékeket ! :K
Nem csak szakbarbárkodni. :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#6574) And válasza Batman2 (#6573) üzenetére


And
veterán

"Tehát akkor a tranyó Pd értéke az a teljes áramkör teljesítményéből a tranyóra eső rész, amit az fogyaszt el (és ad le hő formájában), így kell érteni ??"
Igen. Ennek a maximális értéke limitált, de mint írtam, ez eléggé elméleti érték, mert végtelen hűtőfelülettel (vagyis a hűtőborda és a környezet között nulla hőellenállással) számol, ez pedig a gyakorlatban csak közelíthető. Többek között ezért sem tervezünk határérték közelébe disszipációt.
A kapcsolóüzemű működés közben keletkező hőt sok dolog befolyásolja. A hő statikus állapotban a terhelés bekapcsolt állapotában (maximális draináram mellett) keletkezik, mivel egy lezárt fet csak legfeljebb µA nagyságrendű draináramot vezet. A nyitott állapotra jellemző Pd= Id^2 * Rds_on érték nyilván nagyságrendekkel nagyobb a lezárt fet által disszipált teljesítménynél. Ezért statikus állapotban az Rds_on értéke a meghatározó. Igen ám, de a kapcsolóüzem ill. a PWM arról szól, hogy időegység alatt rengetegszer kapcsolgatjuk ki-be az eszközt. Ilyenkor jön a képbe a kitöltési tényező, a kapcsolási (PWM-) frekvencia és az átkapcsolás időtartama. A két állapot közötti átmenet (lineáris üzem) a statikus bekapcsolt állapotnál is nagyobb hőveszteséget eredményez, mivel a kapcsolóeszközön még/már folyik valamekkora áram, miközben az Uds-feszültsége sem minimális. Ezért az átkapcsoláskor rövid időre impulzusszerűen megnő a disszipáció értéke. Az átkapcsolás időtartama nem lehet nulla, hanem egy véges érték, mivel a fet bemeneti kapacitása csak limitált Ugs-meredekséget tesz lehetővé. Ez a meredekség pedig a meghajtóárammal áll összefüggésben, mert adott gate-töltést (amely típusra és munkapontra jellemző adat) adott idő alatt mozgatni meghatározott áramot igényel. Vagyis gyors átkapcsolás -> nagy meghajtó áramimpulzus. Pl. az integrált kivitelű mosfet-driverek legjellemzőbb adata az a csúcsáram, amelyet biztosítani tudnak a gate számára. Ahogy az átkapcsolás időtartama a teljes kapcsolási periódus egyre nagyobb hányadát foglalja el, a disszipáció átlagos értéke egyre jobban megnő. Így hiába marad ugyanakkora (akár tisztán rezisztív) a terhelés, a kapcsolási frekvencia növelésével a fet disszipációja növekedni fog.
"A normál tranyó és a FET összehasonlítást úgy értettem, hogy ugyazon Pd max. (vagyis azonos hőkibocsájtás) értékü bipoláris tranyó és MOSFET esetében a MOSFETek nagy előnyben vannak a tranyókkal szemben, mivel sokkal nagyob teljesítményt tudnak kapcsolni, azonos hőkibocsájáts mellett !"
Mégegyszer: általános esetben Pd <> Pd_max! A maximális Pd nem hőkibocsátás, hanem disszipációs képesség. A gyakorlatban ezért nem feltétlenül hasonlítható össze az általad leírt módon egy mosfet és egy bipolár kapcsolóeszköz. A Pd_max nem kiindulási alap, hanem éppen olyan limit, mint az Uds_max / Uce_max, vagy az Id_max / Ic_max, amelyektől szintén függ a 'kapcsolható teljesítmény'. Ha adott terhelőáramnál veszünk egy mosfetet, amelynek az Id * Rds_on szaturációs feszültsége nagyobbra adódik, mint egy hasonló Pd_max értékű bipoláré, akkor utóbbival jártál jobban (statikus bekapcsolást feltételezve). Más kérdés, hogy általában adott terheléshez keresünk kapcsolótranzisztort, és nagy áramhoz szinte biztosan találunk olyan fetet, amelyet extrém alacsony csatornaellenállás jellemez, így jobb hatásfokkal kapcsolható be, mint egy bipolár. Cserébe tolhatjuk bele az A-es nagyságrendű gate-áramimpulzusokat, mivel a kis csatornaellenállás általában nagy gate-töltéssel (gate kapacitással) párosul.

(#6575) djyuri


djyuri
őstag

Üdv mindenkinek!

Egy barátomnak segítek!

Eladna 30 műszaki könyvet és 60-50 folyóiratot.

például szerzők,kiadók:
Ágoston,John Lisliy Hodd,Sipos Gyula

Állapotuk: változó..de nagyrészt kiváló

Ez eladó adatai: (itt érdeklődj)
Parázs Gábor
MSN cím: parazs_gabor@hotmail.com
Tel.: 06-20-413-35-90
Email: pgaudio@citromail.hu

Köszönöm!

(#6576) zssas


zssas
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyon gondom lenne hogy összekötöttem a számítógépem a TV-vel elsőre a TV-n a kép mosott volt és mászott utána video-n keresztül már nem volt gond vele de a monitoron a kép vibrált és nem hiszem hogy jót tett neki!:D
Ha lehúzom a kábeltv-t video nélkül is tökéletes a kép TV-n is,ami persze megoldás de én lusta vagyok mindig dugdosni a kábeleket :D
utána jártam és arra jutottam hogy galvanikus földhurok leválasztóra van szükségem vagyis szerintem!
A kérdés igazából csak annyi hogy jól gondolom-e?:D

Előre is köszi!

(#6577) zodo válasza zodo (#6566) üzenetére


zodo
nagyúr

Találtam egy ilyet ,mint alternatíva.
Ebben jó esélyel megtalálható a vezérlőpanel ,aminek csak a tápot ill. bemeneti jelet kell adjak ?

(#6578) ReJim


ReJim
őstag

történt a szomszédomban egy "baleset":
braun hifi bekapcsolva, és a bemenetre kötött készülékből kihúzta a srác a jack dugót, majd az ujjával hozzáért, és búgott egyet. majd kikapcsolta.
1 óra múlva visszakapcsolás után minden bemenet és a beépített rádió is rettenetesen lehalkult. kontakt hiba nem valószínű, szemmel körbenézve döglött, égett, hibás alkatrészt nem találtam.

mi lehet a hiba? mire gyanakodjak?

előre is kösz.

</end.?>

(#6579) PHM válasza ReJim (#6578) üzenetére


PHM
addikt

Jártam már így, akkor a kimeneti végtranyók közül lett zárlatos az egyik.
Kösd ki a hangszórókat és mérj egyenfeszültséget a kimeneten.
Ha az egyik tápfeszültség közelében van a kimenet, akkor lehet
a végtranzisztorokat méregetni, majd cserélni.
Mindez persze csak galvanikus csatolás esetén igaz.
Érdemes benézni még a kütyübe a kimenetek környékén.
Ha látsz ott kimeneti elkót, annak a bemenetén mérj,
ott kb. a tápfeszültség felének kell lennie.
Ha nem annyi, go a tranyóméréshez.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6580) CPT.Pirk válasza zodo (#6577) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet, hogy panel sincs, csak maga a műszer. Meg a nagyobb kérdés, hogy ez mekkora jelszintekkel dolgozik, szerintem nem lehet csak úgy beépíteni egy hangkari kimenetére, de ez csak tipp, nem igen értek ezekhez a régi műszerekhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6581) zodo válasza CPT.Pirk (#6580) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát hamarossan kiderül,mert de. folyamán ,megnyertem az aukciót.
Ha nincs panel akkor is lehet vezérelni a műszert ?
Úgy gondolom,mint kívülálló,hogy csak kell lennie egy "pótméter szerű valaminek (amit csavarhúzó segítségével lehet állítani)" ,amivel be lehet állítani a jelszintet. Tévedek ?

(#6582) CPT.Pirk válasza zodo (#6581) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy értettem, ezzel a műszerrel úgy járhatsz, mint ha pl. egy mutatós feszmérőt veszel, ami tökéletesen mér semmi körítéssel, de pl. mindössze 1V-ig tud mérni, onnan már neked kell előtét ellenállásokat sorba kötni vele, hogy mondjuk akár 500V-t is lehessen mérni a kis alap műszerrel.

Szóval a probléma, hogy nem tudom, mekkora a maximális kimenő jel a pc hangkártyából, de biztos meg van adva valamilyen szabványban, sőt olyan címszón kell keresni szerintem, hogy vonal szintű kimenet, mert szerintem az. (persze lehet h. nem)
A másik probléma, meg hogy nem tudjuk, mekkora jel hatására megy a műszer végkitérésbe, és még nem sül el a tekercse. Talán lesz benne valami ráírt adat.

Így látatlanban szerintem lesz ott valami panel, ha megjött a szerkezet, feltétlen fényképezd le. Sajnos az megeshet, hogy nem külön panelon van ilyen beállító, hanem egybeépítve a fő nyákkal...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6583) biker válasza CPT.Pirk (#6582) üzenetére


biker
nagyúr

Szóval a probléma, hogy nem tudom, mekkora a maximális kimenő jel a pc hangkártyából, de biztos meg van adva valamilyen szabványban, sőt olyan címszón kell keresni szerintem, hogy vonal szintű kimenet, mert szerintem az. (persze lehet h. nem)

1Vp-p a jelszint max kimeneti szintnél

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6584) zodo válasza CPT.Pirk (#6582) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi,hogy megpróbálsz még így látatlanba is segíteni.
Ha már nálam lesz ,hozom a képeket.
Letöltöttem a deck kézikönyvét ,ilyet már tudok mutatni, ha ez segíti.

Pioneer CT-F2121adatlap
Sajnos az alaplapom kiskönyve, semmit nem árul el a hangkártyáról,legalábbis az ilyen jellegű adatokról. Realtek ,oldalán sem találtam bővebb infot az ALC889a Hd audio int. hangkártyámról.

(#6585) zssas


zssas
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyon gondom lenne hogy összekötöttem a számítógépem a TV-vel elsőre a TV-n a kép mosott volt és mászott utána video-n keresztül már nem volt gond vele de a monitoron a kép vibrált és nem hiszem hogy jót tett neki!:D
Ha lehúzom a kábeltv-t video nélkül is tökéletes a kép TV-n is,ami persze megoldás de én lusta vagyok mindig dugdosni a kábeleket :D
utána jártam és arra jutottam hogy galvanikus földhurok leválasztóra van szükségem vagyis szerintem!
A kérdés igazából csak annyi hogy jól gondolom-e?:D
Tudom már írtam de nem volt válasz!valaki pls!:D
Előre is köszi!

(#6586) zodo válasza zssas (#6585) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!
Ebben a topikban ,megpróbálhatsz rákeresni. (#1.) hozzászólás általában,hasznos ill. néha kötelező olvasmány.

(#6587) DZs válasza CPT.Pirk (#6582) üzenetére


DZs
senior tag

Szia!
Szétszedtem a mélynyomót, íme: hol lenne a tápfesz szűrő itt? Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#6588) PHM válasza DZs (#6587) üzenetére


PHM
addikt

Baloldalt felül az a nagy kék lesz.
Forrassz be vele párhuzamosan egy hasonló kapacitású
és feszültségtűrésű kondit.
Ha a tápfesz elégtelen szűrése volt a gond, jelentős
változást kell tapasztalnod.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6589) DZs válasza PHM (#6588) üzenetére


DZs
senior tag

Ez lenne az? (fekete vonal végén):

(#6590) zodo válasza CPT.Pirk (#6582) üzenetére


zodo
nagyúr

Mérkezett a deck és a beígért képek.
Sajnos ígazad lett, nincs ott panel, legalábbis olyan ,mint amire számítottam.
Elég régi a cucc ( 79-81-ig váltotta fel az elődjét ),ezért még a neten sem találtam, 2 óra alatt ,egy értelmes adatot.

Távlati
Egyik oldala
Másik oldala

Szóval úgy néz ki (bár nem értek hozzá), hogy ez az egy darab vezérel szinte mindent.
Panelnak ,lehet kódja ? Ezen: RNP-209 vagy RWF 043 van feltüntetve,ha ez segít.
Rajta kívül csak egy táphoz, magnó rész mechanikájához ill. a kazetta megvillágításhoz találtam panelt.

Mi a teendő ?

(#6591) PHM válasza DZs (#6589) üzenetére


PHM
addikt

Igen, ő az.
Közben megnéztem kinagyítva, 25V 10000 mikrós a kondi.
Ilyen még nálam is ritkán akad a fiókban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6592) PHM válasza zodo (#6590) üzenetére


PHM
addikt

Mérd meg a Deprez-műszerek ellenállását, és a végkitéréshez
tartozó feszültséget, vagy áramot.
Kerítek hozzá neked kapcsolási rajzot.
Nem bonyolult, 1 dióda, + 1-2 ellenállás és kondi.
(Meg 1 kettős műveleti erősítő, ha kicsi a műszerek belső ellenállása.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6593) zodo válasza PHM (#6592) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm a segítő szándékodat ,de sajnos semmi ilyenhez nincs gyakorlatom.
Vennék,kölcsönöznék egy műszert,se mennék sokra vele ,soha nem használtam.
És akkor még hátra lenne a te általad mellékelt kapcsolási rajzból, megépíteni a vezérlő panelt ?
Nem tudom ez javít-e a helyzetemen, találtam egy képet, pár adattal. (hátha elárul valamit :F ) :B

(#6594) DZs válasza PHM (#6591) üzenetére


DZs
senior tag

Ez nagyszerű ötlet volt, hogy megnézted a képet, mert így nem kell megint szétszednem a ládát! :K

Szóval egy 25V-os, 10000 mikronos ilyet forrasztok be a + -t a + -hoz és a negatívot a negatívhoz. Lehet a lap fölé, közvetlenül ennek a lábaira heggeszteni?

(#6595) CPT.Pirk válasza DZs (#6594) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Feszültsége és kapacitása is lehet magasabb, ha pont ilyen nincs. Nyugodtan ráforraszthatod simán a lábakra, de a hegesztőt hagyd ki a dologból! ;)

No és a polaritásra figyelni, mert különben hang-fény-füst jelenség lesz!

Zodo: talán próbaképpen ráköthetnéd a műszert a hangkari kimenetére, és szépen lassan emelve a hangerőt megnézhetnéd, hogyan változik a mutató. Bár hogy ezt a múszer hogy fogja viselni, azt nem tudom.
Lehet még mindig jobban járnál egy olyan 1K-s kittel, az direktben ráköthető a hangkari kimenetére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6596) DZs válasza CPT.Pirk (#6595) üzenetére


DZs
senior tag

Értem, köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

A polaritás, amit mondtam az jó akkor? Csak az a baj, hogy a képen pont azt nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#6597) zodo válasza CPT.Pirk (#6595) üzenetére


zodo
nagyúr

Rákötöttem a magam módján.
Úgy nézz ki ,hogy a "10" -es dB beosztás a határvonal. Ekkor full hangerőn a hangkari és a lejátszó progi Eq-ja 0 dB-re állítva. Ha feljebb tolom a eq potikat, max. a 7 , esetleg 5 dB szint jelőlést.

Megyek megnézzem a nagy hi-fi cuccon,mit mutat. :)

(#6598) zodo válasza zodo (#6597) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem értem :F Hogy van a helyes bekötése ennek a műszernek, ilyen esetben ?
Párhuzamossan + a + -al?
Egyáltalán jó ahogy most próbálkozom,mert a gyári paneljéről nem forrasztottam le ?
Nem befolyásolja ez a kapcsolat a vezérelhetőséget?

(#6599) CPT.Pirk válasza zodo (#6598) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kellene most egy fénykép, hogy mit mire kötöttél.

DZs: nincs a kéznél egy multiméter? Amúgy egyik felére rá kell valahogy látnod, és megállapítani melyik láb melyik, ha látsz valami eltérő jelölést, az lesz a negatív, mert mindig a negatív lábat jelölik. Amúgy igen, pluszt a pluszra, mínuszt a mínuszra forraszd.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6600) zodo válasza CPT.Pirk (#6599) üzenetére


zodo
nagyúr

Fogtam egy 3,5 jack ajzatot ,ráforasztottam egy 2 eres kábelt és egy-egy végét, mint egy hangszorót ,kötöttem be. Így épphogy megmozdul a mutató.

Előzőekben írtakkor egy noname pc hangfal (aza 500 forintos) jel erősítőjének hang kimenetein keresztül sikerült elérnem. Műszert ekkor is úgy kötöttem, mint egy hangszorót.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.