Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) biker válasza shtml (#6050) üzenetére


biker
nagyúr

Akár jelenthet FinalSettiget is, vagyis utolsó állás -12db :)
franc se tudja...

a bemenetek közti váltást semmiképp sem akarom kapcsolóval, hanem IC és valami, csak a valami mi legyen, árnyékolt HF képes relé, reed relé, vagy opto? marha nagy dilemma.

a hatékonyságot meg nem tudom, mert az a TV nem tudja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6052) ReJim válasza M@nH. (#6048) üzenetére


ReJim
őstag

hi

a kiadómotor 12voltos.
a cd meghajtómotorja pedig brushless. ha minden igaz.
hány kivezetés van? 6 vagy 4?

</end.?>

(#6053) ReJim válasza CPT.Pirk (#6042) üzenetére


ReJim
őstag

"Sima TV-k meg megőrjítenek, mikor elmegyek pl. electrowroldben a régi TV-k sora előtt, iszonyat zavar a sorvégtrafó hangja."
akkor az én TV-mtől megbolondulnál :)
vannak bizonyos műsorok, amiben megjelenik egy-egy felirat (pl. starring a film elején, vagy m1-en az a38-as hajós koncert felvételek közti beszélget feliratozása) amitől hangos brümmögés jön át. de ez a hangszóróból jön. ráadásul max hangerőn is allig hallani a tv-t. :D

volt már ezzel egyszer javítva. valakinek nincs ötlete mi halhat meg? egyszerűen javították. nem volt benne sok minden cserélve. hangszóró, végfok, csatolókondi?

</end.?>

(#6054) M@nH. válasza ReJim (#6052) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Köszi a választ :R

A brushless motorhoz megy vagy 13 ér, amihez a szalagkábel volt forrasztva.

(#6055) CPT.Pirk válasza ReJim (#6053) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csatolókondi, meg hangfrekis rész tápjának elkói talán. Szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6056) mezis válasza biker (#6046) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy nincs gyárilag beépítve ilyesmi ? (Nekem egy néhány éves Thomson 72 cm-esben lehet a beállítások között automatikus hangerőszabályozást választani és működik. A szomszédom most vett egy Sony 82 LCD-t és abban is van ilyen opció.)

Engem viszont egy olyan áramkör érdekelne, ami a reklám kezdetekor levenné a fényt, hangot, aztán a végén visszaállítaná. Szerintem egy ilyen áramkörrel sokat lehetne keresni, amire szükség is lenne, mert a reklámosok biztos perre mennének.

A hangtechnikusok se nem nyomorultak, se nem szemétládák, végrehajtják főnökeik utasítását. Ebből élnek és nem a TV elfizetési díjból.

tudod mi érdekelne még?
olyan automatikus szintszabályzó, ami segít legyőzni a nyomorult szemétláda hangtechnikusokat a TV-ben, mikor a reklám legalább 6db-el hangosabb, mint a film

mezis

(#6057) CPT.Pirk válasza mezis (#6056) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Video felvevőbe fejlesztettek már ki olyat, ami kiszűrte a reklámok 95%-át, csak beperelték a reklámozók, így nem gyártották...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6058) shtml válasza mezis (#6056) üzenetére


shtml
őstag

A "parancsra tettem" már 60 éve sem vált be. ;]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6059) biker válasza mezis (#6056) üzenetére


biker
nagyúr

92-es samsung.
nem az átlója, az évjárata :(

és én meg azt szidom, aki elköveti.

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6061) shtml válasza CPT.Pirk (#6057) üzenetére


shtml
őstag

Erre utaltam én is korábban, csak a pontos részletekre nem emlékszem. Vagyis hogy milyen elv alapján észlelte a felvevő a reklám elejét és végét.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6062) biker válasza shtml (#6061) üzenetére


biker
nagyúr

gondolom annyira "pontos" mint az rds rádió hírek, ott is csúszik néha rendesen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6063) plömplöm válasza CPT.Pirk (#6057) üzenetére


plömplöm
őstag

szerintem erre gondoltál, itt egy bővebb leírás.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6064) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni...
Szert tettem egy igazi ritkaságra, mégpedig egy 1980-as években teljes mértékig kézzel épített Quad 405-ös végfok(ok)ra. A teljesen kézzel alatt értendő: a panelt is kézzel rajzolták és a a forraszpontok között még nincs áthúzva a panelvezeték (tehát az ellenállás két lába között akkoriban még nem vitték át a rezet, hanem megkerülték az ellenállást) Ennyire régi. :)

Szóval ezekhez a gyöngyszemekhez keresek nyákrajzot, kapcsolási rajzot és beültetési rajzot. Már több mint 2 hónapja keresek, de nem találok hozzá.
1980 körül épült és a Hobby elektronikában legelőször közzétett leírás javított verziója (mivel a legelső verzió senkinek sem működött, nem tudni miért)
1995-ben a cikket leközölték újra a Hobby elektronikában, de már módosított kapcsolási rajazal, szóval az nem jó nekem (meg is van).

Ha valakinek megvan az akkori Hobby elektronika, vagy csak simán a rajzok valahol a polc mélyén/apunál/nagypapánál az kérem segítsen és ossza meg velem.
Előre is köszi szépen!

Orbi

(#6065) shtml válasza _Orbi_ (#6064) üzenetére


shtml
őstag

Nocsak, betévedtél a pincémbe?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6066) biker válasza _Orbi_ (#6064) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, de PONT annak, amit vettél, senki nem tudja a rajzát, főleg, ha kézzel rajzolt, lehet, nem is az, ami a HE-ben le volt közölve, hanem "hasonló"

van fent a neten n+1 módosított quad rajz, egyik jobb, mint a másik
megnézem nekem mik vannak nekem, meg faternak, de emlékeim szerint eredeti nincs.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6067) biker válasza _Orbi_ (#6064) üzenetére


biker
nagyúr

nekem egy RT 94/12-ben van egy módosított rajz, aminek elején az áll, hogy az RT 1981/5-6-7 számokban közölték az eredetit, ha ez segít valamicskét

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6068) gefffry


gefffry
tag

"... bocsi, de PONT annak, amit vettél, senki nem tudja a rajzát, főleg, ha kézzel rajzolt, lehet, nem is az, ami a HE-ben le volt közölve, hanem "hasonló"..."

Márcsak azért se találhatja, mert a Hobby Elektronika újságot 1990-ben adták ki először...

Ha jól emlékszem a '95-ös HE-ben megjelent cikksorozat első részeiben közöltek régi huzalozású Quad-405 paneleket, asszem az Orosz Ragyio újságot megjelölve forrásként.

Egyébként, h ne csak kötöszködjek, körbenézek a az elektrós DVD-imen, hátha találok valamit.

(#6069) vakondka válasza biker (#6067) üzenetére


vakondka
őstag

_Orbi_ !

Ehez csak annyit tennék hozzá, hogy ezt a verziót (RT 94/12) meg is lehet venni komplett csomagként, vagy csak a nyákot magában: [link]

Lehet hogy ezzel jobban jársz, mint kűzdeni a nyákkal és az alkatrészekkel... :U
Ez legalább tuti működni fog egyből :)

De ha full önállóan szeretnéd megcsinálni, átnyálazom a Hobby Elektronikákat, mert megvan az első 10 év otthon.

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#6070) biker válasza vakondka (#6069) üzenetére


biker
nagyúr

minden magára adó elektronikai boltban, ahol vannak KIT-ek, van quad405 :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6071) vakondka válasza biker (#6070) üzenetére


vakondka
őstag

Ez így van :K
Mondhatnám, hogy a link csak példa volt természetesen :)
De akkor itt van még 1 : [link]
kicsit olcsóbb ;)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#6072) biker válasza vakondka (#6071) üzenetére


biker
nagyúr

és ez pl szép is, láttam épp tegnap.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6073) mezis válasza _Orbi_ (#6064) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Tudnál egy képet küldeni róla ?

Szert tettem egy igazi ritkaságra, mégpedig egy 1980-as években teljes mértékig kézzel épített Quad 405-ös végfok(ok)ra.

mezis

(#6074) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Sziasztok!
köszi szépen a hozzászólásokat. most jöjjön a válasz személyesen 1enként:
biker:
Tudom, hogy sok van, n darab meg is van, egy még hiányzik :) a gugliben fellelhető összes kapcsolási rajz megvan, de egyik se jó nekem.

Igen segít! Ha az megvan, annak is örülnék, de elvileg volt utána nemsokkal egy RT, amiben javították az eredetit. Köszi!
gefffry
Akkor lehet, hogy RT volt és nem HE. Nem tudom, akkor még nem éltem. :) Ezt a Quadod az elektro tanáromtól szereztem és ő biztosan nem hazudik. Ő saját maga rajzolta a panelt újság alapján. Idézet HE 1995/2.:
Miután a Rádiótechnika és a Rádiótechnika évkönyve még a 80-as évek elején közölte az erősítő leírását, és e régi lapszámok ma már nem szerezhetők be, lapunk még egyszer "műsorra tűzi" a témát
Jól emlékszel, a HE 1995/2. ben az "Örök Sláger: a Quad-405-ös végerősítő" címmel újra leközölték a kapcsolási rajzokat, de kicsit módosítva. A cikksorozat 7 részes volt, az utolsó rész 1995/8. részben volt. 1995/5. részben (4. cikk) van a 155. oldalon a 14-es ábra, ami leginkább hasonlít az én nyákomra, de mégsem ugyan az.
Köszi!
vakondka
Tudom, van komplett csomag, építette már bajielektronika féle quadot. Jófajta, szépen is szól, de azért egy majd' 30 éves erősítő hangját hallani ezerszer izgalmasabb dolog, mint egy új erősítőt összerakni. Azzal nincs szenvedés :) manapság nemlehet olyan alkatrészeket kapni, amik akkor voltak. A modern Quad szépen szól, de hiányzik a hangjából az élet :)
Az erősítő 80%-os, csak rajzok kellenének hozzá, hogy a hibáit ki tudjam küszöbölni.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, jó emberek vagytok! :)
:R :R :R

(#6075) _Orbi_ válasza mezis (#6073) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Szia!
Természetesen!
Quadok
Quad_alkatrész oldal
Quad_alkatrész oldal
Quad_nyák
Annyit hozzátennék, hogy a végtranyók 2N3055-ösek és az A osztályú meghajtó rész végtranyói BD244A-s ok.

Tetszik amit írtam? :)

(#6076) _Orbi_ válasza _Orbi_ (#6075) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Az utsó sor MSN.-re akart menni :B

(#6077) biker válasza _Orbi_ (#6074) üzenetére


biker
nagyúr

... valamint az új quadok hangjából hiányzik az akkori tetemes zaj és torzítás, mely akkor általános volt, ma nem...

Tény, hogy a 30éves verzió jóval zajosabb, joval kisebb jel-zaj arányt tud, kisebb a dinamika, és nagyobb a torzítás.

Persze, érdekességnek jó, de nem véletlen modernizálták őket.

akkor ha valami 0,1% torzítással ment 1W-on, és 10%alatt 100%-on, az már "hubazmeg" kategória volt, előerősítőnél meg már istencsászár a 0,05%, meg a 70-80db jel zaj arány.

ma már a 100db a minimum elvárás sokaknak, meg a 0,0001% előerősítőnél, a végfok meg tudjon 1%-ot, a zaj meg legyen -60db alatt, régen jó, ha -40db volt

(de lehet, ebben megcáfolnak mindjárt, de van itt épp elég 80-as évekbeli lap, amiben itt vannak a "HiFi erősítő 741-es IC-vel" féle kapcsolások :) )

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6078) vakondka válasza biker (#6077) üzenetére


vakondka
őstag

Ez a 741-es IC-vel a HIFI erősítő nekem is rémlik, de akkor az előerősítő volt benne, nem ?
nem is értem, hogy miért nem egy TL071-et raktak bele helyette, ami már akkor is elérhető volt és a minőségi különbség elég nagy :U
Viszont sok TDA IC-s erősítőt közöltek le HIFI-ként, ami szerintem még véletlenül sem HIFI,
főleg manapság...
Pl volt TDA2020, TDA2010, TDA2003 (asszem ez utóbbi szólt a leggyengébben...)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#6079) shtml válasza vakondka (#6078) üzenetére


shtml
őstag

A 741-esnek belső kompenzációja van, akárcsak a TL071-esnek. Ezeknél magasabb frekvencián már csökken a körerősítés és nagyobb jelszinten a slew-rate. Nem véletlen, hogy az eredeti Quad-kapcsolásban is 709-es IC szerepel.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6080) biker válasza vakondka (#6078) üzenetére


biker
nagyúr

én egy hifi erősítőt tudok 741-el, az végfok, és a 741 tápáramvezérelt módban fut, így nem gond a zaj meg a többi vacak, de hogy mennyire hifi, rák tudja.

és igen, a kedvencem a "hifi teljesítmény erősítő tda 20xx sorozatból" :)

de a tda7294 már azért jó kis cucc lett :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6081) vakondka válasza biker (#6080) üzenetére


vakondka
őstag

A TDA 7294 tényleg tök jó, ezzel megy pl a DETONATOR nevű karaoke-s zenegép is...
...teszteltem...mármint nem mérésekkel... :D

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#6082) _Orbi_ válasza biker (#6077) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Adatok...
Nézz meg egy csöves erősítőt, ha az adatait nézzük, akkor az ember bőgve veri szét egy karóval, mondván, hogy mi ez?
De ha beüzemeled... lehugyozod a bokádat, olyan szépen szól.
Szóval engem az adatok hidegen hagynak...

[ Szerkesztve ]

(#6083) biker válasza _Orbi_ (#6082) üzenetére


biker
nagyúr

ezt én is hallottam régen, de a mai napig nem láttam olyan adatokat, ami miatt szarnak kéne titulálni egy csöves erölködőt.

ezért már nem hiszek benne.

De ha tudsz ilyet, ne tartsd vissza, hátha én voltam a figyelmetlen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6084) mezis válasza biker (#6077) üzenetére


mezis
nagyúr

Tény, hogy a 30éves verzió jóval zajosabb, joval kisebb jel-zaj arányt tud, kisebb a dinamika, és nagyobb a torzítás.

Én 30 évvel ezelőtt az RT-ben először leközölt kapcsolási rajz (hazai alkatrészekhez) alapján megépítettem. Maga a végfok teljesen felcsavart hangerőnél (üres bemenettel) semmiféle hallható zajt nem produkált.

akkor ha valami 0,1% torzítással ment 1W-on, és 10%alatt 100%-on, az már "hubazmeg" kategória volt, előerősítőnél meg már istencsászár a 0,05%, meg a 70-80db jel zaj arány.

Úgy látom nem olvastad az RT eredeti cikkét, ha jól emlékszem Sipos Úr azt írta, hogy ez az az erősítő, mely torzításának kimérésére nincs alkalmas műszer (30 éve) széles e hazánkban.

(Az erősítőt egy szilveszteri bulin "mutattam" be, addig egy "profi" többnyire intézmények által vásárolt (? AET.....) erősítő szólt két HS-500-as hangfallal. És akkor próbaképpen betettük a Quad-omat. Óriási volt a különbség, meg lehetett különböztetni a hangszereket. Onnantól csak a Quad-ot volt hajlandó hallgatni a társaság.

Az RT-ben közölt első fóliarajzon van egy apró hiba: hiányzik egy ki összekötés, úgy emlékszem egy ellenállás és dióda környékén. Meg sem szólalt, amíg át nem húztam a hiányon az ónt. Más bajt nem csinált

A fényképeken azt láttam, hogy egy zománcozott vörösréz huzallal helyettesítették a 0.09 ohmos ellenállásokat. Szerintem kellenek azok oda. A végtranzisztorok a fényképen olyan kicsiknek látszanak. Biztos, hogy oda valók ?

Úgy emlékszem, hogy a 741-es IC helyett már 30 éve is a TL071-et javallották.

Megkeressem a 30 évvel ezelőtti leírásokat ? Van még szüksége rá valakinek ?

mezis

(#6085) _Orbi_ válasza mezis (#6084) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Üdv!

Azok a kicsik az A oszt. fokozat végtranzisztorai, csak azok is ki vannak vezetve hűtőbordára, amúgy a B osztályú teljesítményfokozat végtrazisztorai az akkoriban népszerűnek számító 2N3055-ös teljesíténytranzisztorok. 2N3055

csakhogy idézzek megint csak a HE 1995/2. számából:
A mérések alkalmával a műszerparkot igen nagy gonddal kellett kiválasztani, mivel a világon csupán egy-két cég készít ilyen minőségi jellemzők mérésére alkalmas műszereket. A gyakorlatban a torzítás olyan kicsi volt, hogy szinte teljesen eltűnt az egyébként nagyon kis zajban.
Az adódott, hogy az erősítő 10W körül 0.01...0.035% harmonikus torzítású, míg 100W-nál, 1kHz-en a zajösszetevőket kiszűrve a tényleges torzítás fantasztikus, 0.0033%, zajjal együtt 0.0046% értékű
Spektrumanalizátorral vizsgálva az intermodulációs termékeket, azok szintje -80dB alatt van, míg célműszerrel mérve (50Hz+7kHz, 4:1) 0.006% intermodulációs torzítást tapasztaltak, 100W kimenőteljesítménynél.

Az IC-nek utánanézek, köszöm szépen a tippeket! :R

szerk.: konkrétan nem írja a cikk, hogy ne használjuk a 907-es IC-t, csak azt írja, hogy akkor plussz alkatrészek szükségesek.
felveti viszont az LM301A IC használatát...

[ Szerkesztve ]

(#6086) biker válasza mezis (#6084) üzenetére


biker
nagyúr

Én 30 évvel ezelőtt az RT-ben először leközölt kapcsolási rajz (hazai alkatrészekhez) alapján megépítettem. Maga a végfok teljesen felcsavart hangerőnél (üres bemenettel) semmiféle hallható zajt nem produkált.

nem basztatásképpen, de kicsi az érzékenysége a hangfalnak, ha nem hallod.
Cimborám is quad-őrült, van mellé egy 100db feletti érzékenységű hangosításra való hangfala, rendesen zúg az, hidd el, pedig a táp ok, 20.000mikro oldalanként.

Régen én is azt hittem, tök jó erősítőm van, aztán építettem egy profi hangfalat, és kivágtam az erősítőt :)

Úgy látom nem olvastad az RT eredeti cikkét, ha jól emlékszem Sipos Úr azt írta, hogy ez az az erősítő, mely torzításának kimérésére nincs alkalmas műszer (30 éve) széles e hazánkban.

ez meg nem azt jelenti, hogy nem torzít, csak hogy nem tudja kimérni :)

Fater már nyálazza a lapokat, és küldi, amint megvan a 81-es RT

Félreértés ne essék, kiváló cucc a quad, de kellenek bele a modern, alacsony zajú, és jó jel-zaj szinttel rendelkező eszköz.
szerintem...

És igen, a TL071-et ajánlották, csak épp az akkor is 100Ft volt, mint most, csak akkor a fizetés alig volt 3000Ft :(
Ezért vették a 741-eket

Kedvedért elővettem két gyöngyszemet, mert újságok nálam nincsenek, csak könyvek, 1-2, (diszkrónikát is kikukáztam már...)

1: Ezermester kiskönyvtár, 1981, 19. szám: HiFi újdonságok címmel
- hifi előfok no.1: TL071 IC, 79db jel-zaj viszony, jeeeee
- kiváló hifi végfok, bemeneten BC107 meg BC109-el kezdődik, én ma nem tenném be, ha jól rémlik BC556 vagy 546 a helyettesítője
- egyszemélyes hifi, TBA810-el, muhaha kategória, TV-ben elmegy...

2: Csabai Dániel, Hangtechnika amatőröknek
-az összes előfok 741-el vagy 709-el van benne, mint jó eszköz
- előerősítő, mint jó kapcsolás, 0,3% THD 70db-en, jujjdejó
- tegyünk rá hangszínszabályzót, csupa bc107-el, még 0,2% THD

nem is fokozom tovább...

Nem mind arany, ami régi.
Jó dolog érdekességnek, de tegyünk egymás mellé egy régi, de teljesen régi alkatrészekből álló quadot és egy ma építettet, borítékolom a végét

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6087) biker válasza _Orbi_ (#6085) üzenetére


biker
nagyúr

de ezeket az akkori verzióra írja, nem a 81-es verzióra, nem?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6088) _Orbi_ válasza biker (#6087) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Ezeket a 81-es verzióra írja...
A Quad régen is fantasztikus volt, és még ma is az. Hiába a modern alakatrészek, csodát nem tesznek vele. Nem lesz tőlük fényévekkel jobb.

De szerintem a vitát itt abba is hagyhatjuk, mert nincs értelme. kinek a pap, kinek a papné.
Én mindenesetre szeretném régi fényében látni ezt a régi Quadot, szeretném megcsinálgatni, aztán majd meglátom, hogy mi lesz belőle...
Tervezek egy 2x200Wattos modern Quad építést is, de csak azután, ha ezt megcsináltam :)

:R

(#6089) biker válasza _Orbi_ (#6088) üzenetére


biker
nagyúr

nem vitának szántam, beszélgetésnek, sorry.

Van amúgy egy isteni 300W-os fetes kapcsolásom, ismerősöm ezt építette anno egy Belcanto előerősítővel, diszkósoknak adta bérbe, és imádták :)
ha érdekel...

ugyanitt keresek csöves előerősítő kapcsolást ma is kapható csövekkel építhető kivitelben!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6090) biker válasza _Orbi_ (#6085) üzenetére


biker
nagyúr

az összes 80-as évek eleji Quad405 leírás.
Sajnos lassan megy fel, kb 18:00óra utánra ér fel.
Remélem megtalálod a jót benne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6091) _Orbi_ válasza biker (#6090) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

a vitát én sem szó szerint értettem, csak lemaradt az idézőjel :)

Örök hálám, de ha ekkora meló, akkor hagy a francba, elég csak néhány a legeleső rész. amibe a Quad van.
Köszi szépen! :R

(#6092) gerg0 válasza biker (#6090) üzenetére


gerg0
aktív tag

Ez nekem is jól jött. Köszi! :)
Nemrég szereztem két régebbi típusú quadot, ezek szerint a 1983/9-es RT-ből valók, eddig nem találtam sehol a rajzát.

Amúgy most 2db Urbán félé quad van az erősítőmben, de próbára építek egy VF2-t és ha beválik lehet lecserélem arra a végfokokat.

[ Szerkesztve ]

(#6093) biker válasza _Orbi_ (#6091) üzenetére


biker
nagyúr

közte van a jó?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6094) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, végre rájöttem miért hallok ki minden cicergést stb. a gépből.

Rémlett egy régebbi írás, hogy a szoba két felében lévő konnektorok földpontjai ugye messze vannak egymástól, és mindenféle vad jelenség kialakulhat, na most fogtam egy hosszabbítót, és onnan vittem áramot a gépnek, ahonnan a hifi kapja, erre szinte teljesen kuss van.
Hogy ez engem mennyire idegesített... :C

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6095) _Orbi_ válasza biker (#6093) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Igen megvan!!!!!!!!!!!!!!!!
örök hálám, jövök egy láda sörel ;)
Köszönöm szépen!!
:R :R :R :R

(#6096) biker válasza _Orbi_ (#6095) üzenetére


biker
nagyúr

adom a címet :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6097) broaff


broaff
tag

üdv. Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e nekem ajánlani egy nagyon jó könyvet valaki.
Ami az elektronikai kapcsolási rajzokat rendesen kivesézi, középiskolás alapszámításokat átrágja, esetleg még feladatok is vannak.

köszi hali

(#6098) vakondka válasza broaff (#6097) üzenetére


vakondka
őstag

Kedvenc alapkönyveim:
Klaus Beuth -Olaf Beuth: Az elektronika alapjai I. II. III (3 kötetes)
Műszaki könyvkiadó 1990

[ Szerkesztve ]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#6099) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van nekem egy régebbi Kenwood rádiós erősítőm: [link], de nincs meg hozzá a távkapcs, meg semmi, de valahogyan ki kellene szednem a mute módot belőle. Elemelt nem találtam, ami aktív memóriát működtetne, de nem tudom rábírni sehogy, hogy ne mute móddal indítson.

Van valami ötletetek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6100) mezis válasza CPT.Pirk (#6099) üzenetére


mezis
nagyúr

Veszel egy univ. távvezérlőt és ha szerencséd van, működni fog vele. Nekem van egy "HERU FB 2005" és az a Kenwood HiFi-re az 527,531,532,533,534 kódokat írja. (Újabban a kódok négyjegyűek !)

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.