Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Sirandrish válasza whitezo88 (#2899) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ha spellekkel szeretnél operálni akkor mindenképp kell időhúzó lap.
freez, taunt, aoe-k etc...hja és persze draw a card minden mennyiségben :D
De azért legyen néhány low cost minionod is amivel az elején a lehető legtöbb sebzést be tudod vinni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2902) DjDanee87 válasza Sirandrish (#2898) üzenetére


DjDanee87
addikt

Rogue-k szokták előszeretettel használni, nekem sajnos nincs még meg a lap.

(#2903) whitezo88 válasza Sirandrish (#2901) üzenetére


whitezo88
nagyúr

9 choose alatt 2 epic kör, vittem egy pyrot meg egy blood knightot ;]

ezek lettek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2904) Sirandrish válasza DjDanee87 (#2902) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát annak is van 1-2 spellje de nálam a Mage-nek és a Papnak több van azért :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2905) ollie válasza Sirandrish (#2904) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rouge-nak 14 spellje van, ebből három 0 manás, és négy 1 manás. A mage-nek tényleg több van, de csak hárommal.

***

(#2906) Sirandrish válasza ollie (#2905) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az lehet de nekem 7spell van a Rouge paklimban, a Mageba viszont 14 :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2907) kovsol


kovsol
titán

Hmm ma reggel az 5 hunter win meglett 5 game alatt. Egész jó kombókat lehet tolni hunterrel, nagyon durva tud lenni.

Az egyik ellenfél azért pislogott szerintem mikor 5. körben lement a Tundra Rhino, majd 6. körben The Beast charge az arcba és vége is lett a játéknak :)
Vagy a Lap húzos madás lent van és utána lehívom a kutyákat, meg egy hiénát. A kutyákat megöletem abban a körben és ott figyel egy szét buffolt hiéna :) és még sok egyéb nyalánkság van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2908) whitezo88 válasza kovsol (#2907) üzenetére


whitezo88
nagyúr

vettem észre. arénázgatok, eddig 4/0 win. először mage, de szétvertek, most pala, és hunter ver el, hozzá se tudok érni.. mageben is elvert egy, 3 deadly shot, unleash the hounds és barátai...

(#2909) kovsol


kovsol
titán

Magic 2014 le van árazva steamen most. Valaki próbálta már? Milyen játék HS hez képest? Az a topic elég halott azért kérdeztem rá itt. Demot nem tudom leszedni, mert mobilról netezek még pár napig.

May the Force be with you!

(#2910) ollie válasza kovsol (#2909) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, nekem megvan az összes Magic játék Steamen, szerintem nagyon jók, bár engem nem köt le annyira, mint a HS, de a teljes árukat is megérik szerintem. Jóval több kártya van benne, mint a HS-ben, így nagyobb a variációs lehetőség is.

Az expansion packot vedd meg hozzá, az nagyon megéri, a többi nem.

[ Szerkesztve ]

***

(#2911) F-ECT$ válasza whitezo88 (#2903) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó lett, 5+ győzelem van benne szvsz.

Dive ever, work never.

(#2912) whitezo88 válasza F-ECT$ (#2911) üzenetére


whitezo88
nagyúr

0/3. pár kör alatt szétdaráltak mindig.

(#2913) ollie válasza whitezo88 (#2903) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nem lett jó az a draft, majd mindjárt írok részletesen, hogy mi, miért nem jó.

mod:

Arcane missiles: nagyon ritkán jó, célszerű nem választani
Ice Lance: csak akkor jó, ha már fagyasztva van az ellenség, minion
Mirror Image: kifejezetten rossz kártya, max speciális deckbe érdemes beletenni, de ilyen úgysem lesz arénában
Arcane Explosion: ez sem jó kártya
Bloodsail Corsair: átlag alatti, csak abban az esetben jó, ha ellenfél kezébe van weapon, első körös dropnak szörnyű
Ice Barrier: nem jó kártya arénában
Ice Block: lásd előbb
Magma Rager: rossz kártya, mert csak 1 élete van
Cone of Cold: ez sem túl jó arénában
Booty Bay Bodyguard: a rosszabb tauntok között van, érdemes kerülni, mert csak 4 élete van 5 manáért

Minionok mana ár szerinti lebontásban:

2: Faerie Dragon nagyon jó, de nincs más 2 dropod
3: Blood Knight: ez oké
3: Dalaran Mage: csak akkor jó, ha tudsz utána varázsolni, önmagában nagyon gyenge, amúgy átlag alatti lap
3: Harvest Golem: ez nagyon jó lap
3: Magma Rager: rossz lap, lásd fenn
3: Shattered Sun Cleric: nagyon jó lap még a nerf után is
4: Spellbreaker: nagyon jó lap a silence miatt
4: Violet Teacher: nagyon jó lap, ha van sok varázslatod
5: Booty Bay: rossz lap, lásd fent
5: Silver Hand Knight: nagyon jó lap
5: Stampeding Kodo: nagyon jó lap, de igazán akkor, ha van ellenfélnek kitéve kis minionja
6: Archmage: csak akkor jó, ha tudsz varázsolni mellé, mert amúgy sok a 6 mana
6: Frost Elemental: na ezek nagyon jó lapok
6: Sunwalker: nagyon jó taunt

Ebből látható az is, hogy a minionok kb. fele nem jó.

Összességében már csak azért sem jó draft, mert alig van használható varázslatod. Van 2 Frostboltod, 1 Pyroblastod, 1 Polymorphod meg 1 Blizzardod, de az utóbbi is inkább átlagos. Egy ilyen deckkel én örülnék a 3 győzelemnek.

Persze lehet, hogy nem is lettek volna jobb választások, de ezt ugye már nem tudjuk megnézni.

Itt van egy egész jó ranking kártyákról, hogy miket érdemes választani, bár csak a common meg basic lapokat tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

***

(#2914) oxox válasza Sirandrish (#2895) üzenetére


oxox
addikt

warlock deckemben van, nagyon hasznos, foleg ha kijon az a lap amivel 2-vel olcsobban lehozhato...ez is porgeti a decket erossen.

amugy a tobb hp, nagyobb decket, es nem 2lap/deck korlatozast is jelent....jol felepitett nyümi (rengeteg kis, olcso unit) paklinak van ott is eselye, nem is rossz...VTES-ben nekem szavazos nyumi paklim volt, imadtam :DDD ...1v1-be brutal volt, de versenyen is egesz hasznosnak bizonyult

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2915) F-ECT$ válasza ollie (#2913) üzenetére


F-ECT$
titán

Kicsit vitatkozok:
Ice Lance - mivel volt 2 frostboltja is, így jó választás
Minionok - bár volt köztük rossz, de 2-6 manáig mindre volt legalább 1 jó
Spellek - nem a legjobb, de nem is rossz

Egyébként most engem is szétkaptak a wari deckemmel, azt hiszem elértem a mélypontot. 1/3 lett, de nem mondanám, hogy szorosak voltak a vereségek. Utána nyitottam egy ilyet. Minden megvolt belőle :(

Dive ever, work never.

(#2916) ollie válasza F-ECT$ (#2915) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Körönként azzal az egy jó minionnal nem sokat ér. A spellek többsége meg szerintem kifejezetten rossz.

***

(#2917) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Végre minden Hero 23 vagy több..
A Mage kicsit elszaladt a napiknak köszönhetően :C
Kövi golden kártya 25ön jön igaz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2918) ollie válasza Sirandrish (#2917) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Fölé mész, kiírja, hogy mikor kapod a következő goldent.

***

(#2919) Sirandrish válasza ollie (#2918) üzenetére


Sirandrish
legenda

26..a fracba :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2920) kovsol


kovsol
titán

Sikerült szintet esnem. Eddig azt hittem csak csillagot lehet vissza lépni, de a jelek szerint rankot is.

May the Force be with you!

(#2921) Sirandrish válasza kovsol (#2920) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez elvileg az új patchben jött be.
Legalábbis előtte én is azt olvastam hogy rankot "bukni" nem lehet..utána már streamen is láttam ahogy a srác 5-6 között ingázik :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2922) Lézerparaszt válasza Sirandrish (#2921) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Rank 20 alatt (vagy felett) lehet csak rankot bukni, 20-25 -ig nem.

A játék az nem játék!

(#2923) Sirandrish válasza Lézerparaszt (#2922) üzenetére


Sirandrish
legenda

De ez korábban is így volt?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2924) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Valakinek megvan már a lvl 50? Kíváncsi vagyok hogy néz ki golden hero.

Live-Die-Respawn

(#2925) ollie válasza Sirandrish (#2923) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nem

***

(#2926) Wolverine válasza Sirandrish (#2923) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, korábban nem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#2927) Lézerparaszt válasza Sirandrish (#2923) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Mióta ez a számozott rank rendszer bejött, így van. Még valamelyik tooltip-ben is írja a játék.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#2928) Sirandrish válasza ollie (#2925) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor nem mondtam hülyeséget :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2929) DjDanee87 válasza oriic (#2924) üzenetére


DjDanee87
addikt

Golden hero úgy tudom 500 győzelem után fog járni adott classal, de még nincs implementálva a játékba. Ráadásul egy korábbi developer hozzászólás alapján csak onnantól lesz számolva ez az 500 win, hogy berakták a játékba magát a jutalmat.

(#2930) oriic válasza DjDanee87 (#2929) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben utánaolvastam.

"One of the most exciting reasons to try Ranked Play is the epic Golden Heroes. After you’ve won 500 Ranked games with a specific class, you unlock the animated golden hero for that class. Whenever you play that class, it’ll automatically be the golden version of the class rather than the regular one. Each Golden hero has its own special animations, just like the other Golden cards!
[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2931) whitezo88 válasza ollie (#2916) üzenetére


whitezo88
nagyúr

utána még játszottam palával, hunterrel és sámánnal, azokkal nyertem már fejenként 2-3at. főleg a shaman lett jó bár aztán elvertek úgyis már 3x. ha jól jöttek a lapok, pár kör alatt daráltam.
az egész délelőttöm elment ezekkel.

(#2932) kovsol


kovsol
titán

Arrol már van info, hogy a ranked szezonok hogy lesznek? Mikor várható reset. Utána megint mindenki 25 lesz? Várható valami jutalmazás szezon végén?

May the Force be with you!

(#2933) ollie válasza kovsol (#2932) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Havonta lesz reset, legalábbis úgy emlékszem. Jutalomról eddig csak annyi volt szó, hogy ha valaki részt vesz egy szezon ranked játékaiban, akkor speciálisan kinéző kártyahátlapot kap, na meg ugye 500 nyerés után golden herot.

Amit viszont nagyon várok, az a single player rész.

[ Szerkesztve ]

***

(#2934) oriic válasza ollie (#2933) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" single player rész."

Lesz SP?? :C

Live-Die-Respawn

(#2935) oxox válasza ollie (#2933) üzenetére


oxox
addikt

ez valami olyasmi lesz mint a magic of the gathering pc verziojaba? maszkalni kell, es ellenfelekkel kartyazni?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2936) ollie válasza oriic (#2934) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Épp te linkelted a blogot:

Single-player Adventures!

To supplement expansions, we plan to release Adventures! These will come with a smaller set of cards that can be unlocked and will provide new strategies to explore.

(#2935) oxox: nem tudom, összesen a fenti 2 mondat tudható az egészről

Egyébként a fentiekből úgy tűnik, hogy azért teszik bele, hogy ezen keresztül lehessen unlockolni az expansionben jövő basic kártyákat.

[ Szerkesztve ]

***

(#2937) oriic válasza ollie (#2936) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó én csak a goldenről olvastam a többit figyelmen kívül hagytam. :) :B

Live-Die-Respawn

(#2938) kovsol válasza ollie (#2936) üzenetére


kovsol
titán

Ezek az info morszák azért fel tudják csigázni az embert, de szerintem nagyon sokára lessz ebből bármi. :(

May the Force be with you!

(#2939) Kanczy


Kanczy
veterán

Na megvan nekem is az első Legendary ingyenes boosterből, mégpedig egy King Mukla :)

Nem top tier, de lehetne rosszabb is.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2940) DjDanee87 válasza ollie (#2936) üzenetére


DjDanee87
addikt

Olyasmi lesz majd biztosan, mint a tutorial volt a játék elején.

(#2941) oxox válasza Kanczy (#2939) üzenetére


oxox
addikt

en lvl 140 korul vagyok, legendem meg nincs...lila is kb 2

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#2942) kovsol válasza Kanczy (#2939) üzenetére


kovsol
titán

Nem olyan rossz azért, 3 mannáért szerintem egy hunter pakliba beférhet. Mondjuk az ellenfélnek is ad buffot a két banánnal.

May the Force be with you!

(#2943) F-ECT$


F-ECT$
titán

Összejött a dust 1 legendre. Ki mit választana? (Jelenleg Leeroy, Tinkmaster és Black Knight van meg.) Nekem ezek vannak a "csőben":
-Alexstasza: akár magadat tudod vele gyógyítani, akár az ellenfelet sebezni + 8/8 (amit mondjuk a 9-ik körben már könnyen le lehet szedni). Nem jó minden pakliba, de nem rossz lap.
-Bloodmage Thalnos: nagyon jó lap, akár az elején kirakva laphúzásért, akár később a +1 spell dmg miatt. Akárhova el tudom képzelni, de nem egy game changer.
-Ragnaros the Firelord: akár aggro deck végére, akár lassú játékhoz is jó, garantált 8 dmg.
-Sylvanas Windrunner: ez is "mindenhova" beférhet.
-Ysera: főleg lassabb deckben látni, jót tesz a meccs végi laphiány ellen, és sok hp-ja is van.

Class specifikusak közül jelenleg főleg a mágussal nyomulok, de néha tolom rugóval, lockkal és paladinnal is, így innen ezek érdekelnek:
-Archmage Antonidas: az egyik legjobb class spec legend lap, van is hozzá deckem.
-Edwin VanCleef: elég könnyű belőle 6/6-ot csinálni a 4-5-ik körben, bár addigra már leszedni sem nehéz ennyi hp-t
-Lord Jaraxxus: jó lap, de a 15 hp, amit hagy kicsit kevés. (Egyébként a Sacrificial Pact hat rá Warlock mirror meccs esetén?)
-Tirion Fordring: egyszer volt szerencsém vele játszani arénában, tetszett is, de még egy Charge jó lenne rá ;]

"Futottak még" kategória:
-Cairne Bloodhoof
-Captain Greenskin
-Cenarius
-Hogger

Szóval kinek mi lenne az első 3 lap? Nálam: Sylvanas, Antonidas, Thalnos, de ez még változhat.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2944) Sirandrish válasza F-ECT$ (#2943) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én tuti hogy Ragnarost vagy Yserat választanám.
Én személy szerint tuti olyat craftolnék (és fogok is amint összejön rá) amit a lehető legtöbb pakliba be tudnék tenni.
Nekem Ragnaros felé húz a kezem..8sebzést mindenképp kioszt ami nem rossz :N

Bár ha a legtöbbet Mage-el játszol akkor Archmage Antonidas is jó lehet..elég penge kis cucc tud lenni. :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2945) Kanczy válasza F-ECT$ (#2943) üzenetére


Kanczy
veterán

Szerintem Sylvanas, Thalnos vagy Ragnaros. Az előbbi kettőt majdnem mindegyik deckbe játsszák, az utóbbit midrangetől felfelé. Jaraxxus pedig általában nem 15 hp-t hagy, hanem feltölti annyira, mivel addig 3-5x Life Tap-eltél és ütött az ellenfél. A többi szerintem esetleges, 1-1 deckben játszhatóak.

Sirandrish: Ysera nagyon nem az a lap, amit sok deckbe bele lehet tenni. Nem tudod kirakni, ha szarul állsz, és nem hat a pástra, amikor játékba jön.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2946) F-ECT$ válasza kovsol (#2920) üzenetére


F-ECT$
titán

Az előző peccs előtt nem lehetett, de az is bug volt.

Most ahogy írták is 20-25 esetén nem lehet rankot bukni, illetve ha eléred a legend rankot, akkor sem. Egyébként Kripp mondott egy érdekeset: ha nyersz sorozatban, akkor bejön a Winning Streak, és kapsz bónusz csillagokat. Ha vesztesz sorozatban, akkor nincs Losing streak, tehát mindig max 1 csillagot vesztesz. Így várhatóan mindenki folyamatosan egyre előbbre tud jutni (legalábbis rank 5-ig, mert ott megszűnik a bónusz), még ha nem is változik a játéktudása, sem a deckje. (Ezt kompenzálja majd, hogy havonta lesz reset.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2947) xavix13


xavix13
senior tag

Na kíváncsi leszek ezzel a deckel meddig jutok. Ránézésre sokkal jobban sikerült, mint a legutóbbi arena deckem. :) (Kicsit kevés benne a spell, de ezeken kívül összvissz 2 frost novát dobott.)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#2948) Sirandrish válasza Kanczy (#2945) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezért írtam hogy inkább Ragnaros.
Bár szerintem Ysera is sok pakliba befér csak játék(os)függő mert gyors pakliba ugye nem ideális :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2949) F-ECT$ válasza Kanczy (#2945) üzenetére


F-ECT$
titán

Jaraxxus: igen, rosszul fogalmaztam. Arra gondoltam, hogy mikor lerakod, akkor más kártyát nem tudsz már használni, így amikor az ellenfél jön, akkor "könnyedén" ki tud nyírni.

Sylvanas: akkor mi van, ha mindkettőnknek le van rakva, és én megtámadom az ő Sylvanasát. Ki vesz el előbb miniont kitől, és ki jön másodikra?

Dive ever, work never.

(#2950) xavix13


xavix13
senior tag

Eddig 2/0. Volt egy nagyon érdekes meccsem. 5. körnél voltunk amikor a srácnál, szerintem bebugolt a játék vagy én nem tudom. Olyan mintha afk lett volna, nem csinált semmit. Viszont én onnan gondolom hogy bug volt, mert amikor ő jött, rögtön elkezdett égni a kanóc, hogy mindjárt lejár az ideje, gondolom nem bírt semmit sem rakni. Kicsit ideges lehetett. Sebaj én kaptam egy free wint. :D

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.