Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) ígyvanferi válasza kexksz (#3027) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"...ha keveset játszol lapod sincs, hogy több paklit rakj össze, hacsak nem fizetsz súlyos eurokat" - nekem minden kaszthoz van paklim, felváltva játszom velük annak a függvényében, milyen questem van vagy mihez van kedvem. Amint kapok valami használható kártyát arénázás után, update-elem a paklikat vele. Persze nem lehet druid controlnak, temponak, aggro kutyafülének hívni őket (nincsenek is elnevezve a paklik, mert minek), de elvagyok velük a 15-14. szinten.

(#3052) F-ECT$ válasza ollie (#3048) üzenetére


F-ECT$
titán

Napi 17 azért nem gyenge. Mondjuk ha nem várod be a napi q-kat, hogy egyszerre nyomd le őket, akkor egy-egy napi questhez kellhet olyan 2-10 körüli meccs. Emellett még 1 aréna és kb meg is van.

2 kérdés:
-Mennyi időd van lépni egy adott körben?
-Nektek mennyi ideig tart egy átlagos meccs?

Dive ever, work never.

(#3053) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#3051) üzenetére


F-ECT$
titán

Az össze van valahol gyűjtve, hogy milyen típusú paklik vannak, és ezek pontosan mit jelentenek? Én eddig ezeket hallottam: aggro, rush, tempo, control, de nem mondanám, hogy minddel tisztában vagyok :U

Dive ever, work never.

(#3054) whitezo88


whitezo88
nagyúr

megvan első nyitott narancs, a King Krush :)

(azért egy ragnának jobban örültem volna ;] )

(#3055) ígyvanferi válasza F-ECT$ (#3053) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én ezt ismerem ilyen témában.

(#3056) slayer007 válasza F-ECT$ (#3052) üzenetére


slayer007
tag

Szerintem átlagosan egy meccs 13perc körül van nekem.
Volt már, hogy talán még fél órásra is sikerült elhúzni, de sokszor pedig pár kör alatt vége is... változatos, de átlagot valahova 13 perc köré tenném szerintem, 15 már sok lenne.
Tudtommal 90 másodperc a limit körönként. :)

Im insane, what's your excuse?!

(#3057) kexksz válasza ollie (#3048) üzenetére


kexksz
addikt

Azért egy nap lenyomni 17 meccset az elmegy, megesik, de ezt minden egyes nap csinálni kissé más dolog.

Mondjuk nekem is sok meccsem van most időre nézve, mert első 1-2 nap mikor kulcsot kaptam annyira elkapott, hogy szerintem 10 órát minimum toltam vele, az újdonság varázsa. :D

[ Szerkesztve ]

(#3058) Andapace


Andapace
tag

Örül az ember, hogy végre kap egy legendary-t, erre.... :O

(#3059) oxox válasza Andapace (#3058) üzenetére


oxox
addikt

nem tudok zoomolni, de ez a bananos ugye?latom az...de legalabb van legended :K

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3060) Andapace válasza oxox (#3059) üzenetére


Andapace
tag

Igen King Mukla az, nem azt mondom, hogy katasztrófa... de a legendaryk 80%-a jobb nála :D na mindegy még eldöntöm, hogy betöröm-e vagy sem..

(#3061) oxox válasza Andapace (#3060) üzenetére


oxox
addikt

ne panaszkodj majd ha lvl300-on megkapom az elso legendet az tuti abba a 20%-ba fog esni ;]

egyebkent ezt jatek vegen kell kihozni copy-val...lehozod, es copyzod az ellfel lapjaibol, remelhetoleg nincs neki sok egyeb lap a kezeben :B
vagy priestel, ugy, hogy a control lap a kezedben van...es lopod az upgradelt unitot :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3062) whitezo88 válasza F-ECT$ (#3047) üzenetére


whitezo88
nagyúr

megfogadtam a tanácsot, DD és healing repült (utóbbi majd injured blademasterrel lesz jó), a spirit azért többször jött jól (pl nagy lénnyel berobbantani egy másikba és így túléli, stb), a FS bentmaradt (elfelejtettem kivenni), de a +1 totem miatt szintén hasznos volt. 16. szinten vagyok, szinte mindet nyertem eddig.

ha vége a bétának, gondolom csak a rankok törlődnek (bár csúnya is lenne ha a lapok is, hiszen sokan költöttek már rá nem keveset)

[ Szerkesztve ]

(#3063) ígyvanferi válasza whitezo88 (#3062) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezt már sokszor sokan leírták itt (is). Wipe már nem lesz (mondjuk 99%, elvégre a Blizzardról beszélünk), amikor pedig volt korábban, goldban visszakapták a már meglévő kártyáikat a játékosok.

[ Szerkesztve ]

(#3064) Andapace válasza oxox (#3061) üzenetére


Andapace
tag

Azért egy Ysera-m már volt, annyira nem panaszkodom :D Bár ismerek sok embert, aki fele annyi pakkból 3-szor annyit nyitott, mint én.

Nekem amúgy early-ben tűnik logikusabbnak lehozni, 3 manáért egy 5/5-el belehet zúzni sok mindent :D

(#3065) slayer007 válasza Andapace (#3064) üzenetére


slayer007
tag

Nekem eddig 10 körüli pakliból 2 legendary jött, szóval abszolút nincs okom panaszra, bár tény, hogy Lorewalker Cho számomra teljesen értéktelen... a másik viszont ragnaros volt, a legelső pakliból, amit a gyakorló küldikből kaptam. :D
Nem tudom Te mióta játszol és mennyit nyitottál, de van aki 50+ pakliból sem látott még legendaryt, szóval egy Ysera után már nincs ok panaszra :P

Im insane, what's your excuse?!

(#3066) Andapace


Andapace
tag

Annyira szeretek mage-el játszani ezekért a pillanatokért ;]
[link]

(#3067) Sirandrish válasza slayer007 (#3065) üzenetére


Sirandrish
legenda

Egy mage ellen én megnézném azt a Chot azért :K

Témához: most néztem YT-n egy srácot aki 113 paklit nyitott, és ha jól emlékszem 5 legend volt benne..
-Jenkins
-Lorewalker Cho
-Lord Jaraxxus
-Captain Greenskin
-Nat Pagle

Andapace Vicces mikor nyeregbe érzi magát az ellen aztán kap egy taslit visszakézből :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3068) Andapace válasza slayer007 (#3065) üzenetére


Andapace
tag

Cho nagyon jó tud lenni egy Warlock-nak, akik általában 25+ minonnal játszanak kevés spellel :)

(#3069) F-ECT$ válasza Andapace (#3058) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem olyan rossz ez, bár tény, hogy van jobb. Nekem talán Leeroy jött először, az is ilyen felelmás: jó nagy dmg korán, cserébe megy 2 db 1/1 az ellenfélnek.

Andapace: Cho nekem is megvan, kérdés, hogy mikor éri meg kitenni? Ha kiteszed 2 manáért, akkor buksz a rushból. Talán ha 2-ik vagy és kicoinolod...

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3070) F-ECT$ válasza whitezo88 (#3062) üzenetére


F-ECT$
titán

Örülök, hogy segített, viszont nekem ilyenkor szokott bejönni 3 vereség sorozatban :) Azt vettem észre hogy estefelé több a gyengébb játékos, de ez lehet, hogy hülyeség.

Én most 12-ig jutottam, de talán 10-12 órát tettem csak bele: gyakorlásnak jó volt a következő szezonra.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3071) Sirandrish


Sirandrish
legenda

10. perctől...Rugó ellen.
Én sírtam a röhögéstől :D

Az ziher ha egyszer kijön Millhouse Manastorm, azt pakliba be nem rakom :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3072) ollie


ollie
MODERÁTOR

Felvettem az egyik csatámat, kb 16 perc hosszú lett.

Utólag belegondolva csináltam pár hülyeséget. :)

(#3071) Sirandrish: egyik éjjel Kripparian direkt kiválasztotta az aréna draftjába, amikor felajánlotta a játék, és direkt mindig kijátszotta az első vagy második körben, maikor a kezében volt. Érdekes dolgok történtek. :D

[ Szerkesztve ]

***

(#3073) Sirandrish válasza ollie (#3072) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát el is bírom képzelni...veszett lap az tuti :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3074) oxox válasza Andapace (#3068) üzenetére


oxox
addikt

25+ minion?,..nekem 10+ spell van bent, (es nem erzek unit hianyt, es eleg jo winrate-em is van vele).

A jatek korai szakaszaban fogom az alacsony minionokat a spellekkel, vagy unittal, es ha enyem a board control a draw-nak koszonhetoen porgetem ki a unitokat. Tegnap volt egy partym mikor 0-lap maradt a deckemben, az ellenfelnek meg 9! (tehat amig en 27lapot kiporgettem, addig o 18-at :DDD ) igazsag szerint csak a unitjaim minosegen kell majd javitanom (de szegeny ember vizzel foz)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3075) slayer007 válasza Sirandrish (#3071) üzenetére


slayer007
tag

2 sprint basszus :D A rogue handje mennyire szar volt kezdésre.... és bejött neki :D
Ezt hívják úgy, hogy a remény hal meg utoljára gyerekek :D

Im insane, what's your excuse?!

(#3076) DjDanee87 válasza oxox (#3074) üzenetére


DjDanee87
addikt

Warlockok közt elég elterjedt korábban az aggro deck, én is ilyet használok lockként jó win rate-el. Ezekben pedig tényleg 25+ minion van, bár Cho-t ebbe tuti nem tenném be, sokat lassítana a tempóján a decknek. Én pl ezt az összeállítást használom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3077) Sirandrish válasza slayer007 (#3075) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jaja..2x7 mana a 3. körben...:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3078) Andapace válasza oxox (#3074) üzenetére


Andapace
tag

Akik murlockoznak azok bizony max. 5 spellt raknak bele :D De sok deck van amiben szintén csak value minionok vannak pár spellel.

(#3079) oxox válasza DjDanee87 (#3076) üzenetére


oxox
addikt

igen talalkoztam mar hasonlo deckel (tegnap azt hiszem ki is kaptam egy hasonlotol). Ha nem uberszar a kezdo leosztasom akkor nagy sansz, hogy fogom...taunt+spell-el.

full murlockot is fogtam mar (pedig volt benne legend, lila, minden).
Igazsag szerint a deckemben azt a spellt erzem gyengenek amit ranyomok egy ellenfel unitra, aki a kovetkezo cselekedete utan megy a temetobe. Az elejen belassitja a paklit ha benne hagyom/vagy kiosztja, viszont late game-ben nagyon hasznos feltapolt unitok ellen...nincs is szebb annal, mikor van lent 3-4 spec unitom, o lehoz egy brutalt, ranyomom a spellt, es lehozok egy 2/2-es taunt-ot...tamadj egyet halalod elott :DD

jahh tenyleg technikai kerdes
egy rouge lehozott ellenem egy 20manaigenyu unitot? ezt, hogy? azt gondoltam a 10+-os unitokat csak mananyeressel hozhatunk le (pl. druidanak van ra lapja)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3080) Sirandrish válasza oxox (#3079) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Molten Giant azt tudja hogy annyival kevesebbért lehozhatod amennyi sebzésed van..ergo ha 10 vagy kevesebb a HP-d akkor free.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3081) oriic válasza oxox (#3079) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"egy rouge lehozott ellenem egy 20manaigenyu unitot? ezt, hogy? azt gondoltam a 10+-os unitokat csak mananyeressel hozhatunk le (pl. druidanak van ra lapja)"

Ő tudtommal max 10 manad lehet. Ha extra manat kérsz akkor meg egy draw lapot kapunk.

Live-Die-Respawn

(#3082) whitezo88 válasza Sirandrish (#3080) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nyitottam ma olyat, próbaképp beraktam a shamanba de kivettem, mikor 2x is ki tudtam rakni már késő volt. gyors a pakli, ha 1x-et levernek akkor már az se nagyon ment meg. inkább warriba való, ahol van charge. vagy olyanba ahol van taunt buff.

[ Szerkesztve ]

(#3083) Sirandrish válasza whitezo88 (#3082) üzenetére


Sirandrish
legenda

15 HP-val már 5 manáért ki tudod hozni.
Nem hinném hogy az olyan rossz lenne :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3084) ollie válasza oriic (#3081) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kapsz lapdrawt Innervate-tel, semmilyen esetben sem. Wild Gowth ad 1 lapdrawt, amennyiben már 10 manakristályod van.

De igaz, sehogyan sem lehet 10 mana fölé menni, viszont ha 10 alatt van, Innervate-tel lehet kérni +2-t (vagy 1-et, ha épp 9 van).

(#3083) Sirandrish: így van, jó kártya, de csak olyan hősnek, mely sok sebzést kap, pl warrior vagy warlock.

[ Szerkesztve ]

***

(#3085) oxox


oxox
addikt

igen-igen ez a giant volt...igy mar ertem. :R
de druida tud 10mana fele menni nem? van 12manas unitja (az egyik lila lapom ez), a spec-e, hogy minden egyeb lap cost 1less mana

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3086) whitezo88 válasza oxox (#3085) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem. ő kerül kevesebbe: lent

(#3087) F-ECT$ válasza oxox (#3074) üzenetére


F-ECT$
titán

Többféle lock aggro deck van. A murlockban a 2 soulfire az össz spell, míg a "normál" aggorban van több is. Cho max az elsőhöz jó, de a 2 manás ára eléggé sok néhány kapott spellért cserébe. No meg ha Cho-t húzol egy Warleader helyett, az se biztos, hogy jó. Inkább fun card ez szvsz.

Tegnap kérdeztem, hogy ki mit craftolna ha 1 legendet lehetne, úgy gondolom, hogy nyert Sylvanas. A kérdés már csak az, hogyha rank 5-ig is el szeretnék jutni, akkor mivel lehet ezt a leghatékonyabban megtenni. Lock / druid control? Ma délelőtt mentem néhányat mágussal, és úgy tűnik rank 10-12 körülre már nem jó a yolo deckem. (Pedig néha nem is kell 8 kör, hogy nyerjek vele, ha minden jól megy.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3088) Sirandrish válasza oxox (#3085) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha Mountain Giantra gondolsz akkor az azt tudja hogy minden kezedben lévő lappal egyel kevesebbe kerül lehozni.
Tehát ha 3 lap van a kezedbe akkor 9 mana, ha 8 lap van a kezedben akkor csak 4.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3089) Andapace


Andapace
tag

Ismét egy 5 vagy 6 legendary-t játszó full heales paladin ellen így nyerni :D
Jó érzés...

(#3090) ígyvanferi válasza Andapace (#3089) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezért undorító a mage.

(#3091) kexksz válasza F-ECT$ (#3087) üzenetére


kexksz
addikt

Rugó?

(#3092) oxox válasza F-ECT$ (#3087) üzenetére


oxox
addikt

az aggro deck jelenti itt a nyümi paklit? (sok kis értékü, "rush" deck)?

whitezo88 földim, ez hasznos link, danke :R

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#3093) Sirandrish válasza ígyvanferi (#3090) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha feljön néhány spell, akkor szinte mindegy hogy mi van az ellenfélnél :K

oxox Ezek engem is érdekelnének.
Mármint hogy melyik, milyen pakli.
Aggro, control, Constructed(?), ilyesmik...ezek mit takarnak? :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3094) Andapace válasza ígyvanferi (#3090) üzenetére


Andapace
tag

Igaz, de szerintem az undorítóbb, ha a csávó több száz eurót költ a játékra, van vagy 6 legendaryja és mindent szarul játszik ergo veszít :D

(#3095) slayer007 válasza Andapace (#3094) üzenetére


slayer007
tag

Azért mielőtt leszóljátok fizető embertársaitokat, kérlek tartsátok észben, hogy ők tartják életben a játékot. :)
Már rengeteg helyen jártam, ahol az, ha valaki támogatja a játék készítőit, undorító módszernek számított, de nem igazán értettem soha, hogy miért.
Általában a normális egzisztenciával bíró emberek azok, akik nem sajnálnak odadobni 100-200 eurót is akár ilyesmire, mert megtehetik. Pénzük van, azonban idejük nincs kifarmolni a goldot .
Sokunknak pedig ilyesmire pénze nincs, de ideje (se néha :D) van ilyenre. Na mi vagyunk azok, akik az előző kategória nélkül most is a HKK-t gyűjtögetnénk, mert ez a játék nem lenne :P
(Tudom, ott a Magic is...)

Im insane, what's your excuse?!

(#3096) ígyvanferi válasza Sirandrish (#3093) üzenetére


ígyvanferi
addikt

[link]
Nem néztél még egy deck guide-ot sem heartheaden? Konkrétan minden pakli constucted, amit rankeden használsz. Basic decket kivéve, azt talán felesleges constructednek hívni.

(#3095) slayer007: ez mondjuk a jelen esetben kevésbé állja meg a helyét, elvégre a Blizzardról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#3097) Andapace válasza slayer007 (#3095) üzenetére


Andapace
tag

Nem szólom le őket, én is nagy ritkán veszek pár pakkot de ha aztán ötször spammeli a threaten-t, mert van Pyroblastem és csodálkozik, hogy veszít mert 0 tapasztalata van és nem érti miért veszít 5 legendary kártyával az is más tészta.

(#3098) Sirandrish válasza ígyvanferi (#3096) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem szeretem a "guide"kat...szeretem magam megismerni/kiismerni a lapokat, működésüket. Legalábbis próbálok amit csak lehet, saját kútfőből megoldani :K
Erre is csak azért vagyok kíváncsi hogy kicsit jobban képbe legyek..ennyi.

Köszi a linket :R

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3099) Andapace válasza slayer007 (#3095) üzenetére


Andapace
tag

A mage egyébként is nagyon-nagyon overrated és minden profi játékos tudja, hogy egy control druid sokkal erősebb nála.

Bocs a dupláért.

(#3100) F-ECT$ válasza ígyvanferi (#3090) üzenetére


F-ECT$
titán

Többször nyertem már mágussal pyro nélkül is 7-ik körben. És többször kaptam ki úgy, hogy az ellenfélnek 20+ hp-ja maradt. A nerf után szerintem a helyére került a mágus, és még a "leviszem magam 10 hp-ra, kiteszek 2 chargeoló giantet taunttal" pakli ellen is tud legalább mit tenni.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.