Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) ollie válasza OnSeT (#2550) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érdemes egyszer legyőzni az összes expert AI-t, mert kapsz 100 goldot. Amúgy nézd meg az első hsz linkjeit, megtalálod az összes rejtett questet. Pl. 100 nyert meccs után kapsz 300 goldot, és ebbe beletartozik az AI ellen nyertek is (sajnos ez csak egyszer jár).

***

(#2552) kexksz


kexksz
addikt

(#2553) Kanczy válasza kexksz (#2552) üzenetére


Kanczy
veterán

Ez te voltál, te rohadék? :Y :C

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2554) Kashim válasza ollie (#2551) üzenetére


Kashim
őstag

Nem írunk össze egy listát az innen játszó játékosok neveivel a téma összefoglalóba? Vagyis mi összeírjuk te meg berakod, ha szépen megkérünk. :P
Én pl. örülnék, ha összefutnék pár fórumtárssal játék közben. Mármint fel is ismerném, összefutni anélkül is össze lehet. Elég sokan játszunk most már rendszeresen szerintem. Nekem bent van az aláírásomban (kKNd), de nem mindenki teszi bele. Nyilván nem kötelező mindenkinek, csak aki fel akar iratkozni.
Akár rendezhetnénk valami rövid kiesős bajnokságot is belső körben, ha összegyűlik egy jó adag és havonta / hetente ki lehet tenni valakit topra, aki végig nyert.

[ Szerkesztve ]

(#2555) ollie válasza Kashim (#2554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, persze be lehet tenni ilyen listát. Az én nickem gyokzoli#2449

A bajnokság is jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

***

(#2556) kervantas válasza Kashim (#2554) üzenetére


kervantas
aktív tag

Tiberius#2465, én is benne lennék egy bajnokságban.
Egyébként egy régebbi komentedre reagálva, a control maget nagyon el lehet verni chage-okkal.

Szerk.: heartstonehungary-n szokott lenni valamiféle bajnokság.

[ Szerkesztve ]

(#2557) Lézerparaszt válasza kervantas (#2556) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Engem is felvehet akárki, akár friendlistre akár telóra kamerával, kinek mi kell. Bajnokságnak én is örülnék, bár nehéz kivitelezni az biztos. Pl ha kiírnak valamikorra és én délutános vagyok ő meg délelőttös akkor már para van. Max vasárnapra lehetne kiírni, mikor általában az emberek otthon vannak.

A játék az nem játék!

(#2558) F-ECT$ válasza ollie (#2515) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy jön össze a 6 sebzés 2 manából?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#2559) ollie válasza F-ECT$ (#2558) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A shadow formmal a priest gyógyítási képessége sebzéssé válik, a második shadow form használata után hármat sebez. Ezt duplázza a Prophet Velen.

***

(#2560) F-ECT$ válasza ollie (#2559) üzenetére


F-ECT$
titán

A második shadow form nem csak egyszeri 3 dmg-t jelent?

Dive ever, work never.

(#2561) F-ECT$ válasza Wolverine (#2540) üzenetére


F-ECT$
titán

Mage ellen nem mersz mindent kirakni, mert félsz a flamestriketól, utána meg topdeckelsz. De korábban is ott a blizzard, cone, frost, szóval bőven túl tudja élni addig, amíg le tud sebezni.

Egyébként nézek legend streameket, ott sem a mage, sem a rush nem akkora divat.

Dive ever, work never.

(#2562) ollie válasza F-ECT$ (#2560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. A már meglévő 2 damage 3-ra nő.

***

(#2563) kexksz válasza Kanczy (#2553) üzenetére


kexksz
addikt

Ha ettől jobban érzed magad, most visszakaptam. :D [link]

(#2564) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Ezt nem hiszem el hogy ennyire szerencsétlen vagyok, hogy 4x járok így zsinórban... Ja és nem, nincs sok belőlük, de azt jól megkaptam. És ebben már benne van a kezdeti csere is, miután ugyanezeket kaptam vissza...

A játék az nem játék!

(#2565) ollie válasza Lézerparaszt (#2564) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Unranked vagy aréna?

Mennyi 2-3 manás minionod van?

[ Szerkesztve ]

***

(#2566) Lézerparaszt válasza ollie (#2565) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hálistennek unranked, be is diliztem volna ha rankeden megyek. 18db 0-3 -as kártyám van, 9 belőle minion.
Vajon mennyi az esélye annak hogy egyik se jöjjön ki ennyi idő alatt? Na jó, 2 kijött na de akkor is. Végülis 60% körül van az esélye laponként hogy olyat dob.

A játék az nem játék!

(#2567) kexksz válasza Lézerparaszt (#2564) üzenetére


kexksz
addikt

Control the Drakes mostani metában nem túl használható.

(#2568) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Új negatív rekord :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2569) oriic válasza Sirandrish (#2568) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Faerie Dragont én mondjuk szeretem. :) :B

Amúgy a teljes játék megjelenése után nem tudjátok lesznek valami pluszok a játékban? Gondolok itt arra, hogy jópár embernek addigra majdnem minden kártya meglesz már, így lesz értelme még játszani? Vagy bővítik majd a kártyalistát? ÚJ játékmódok?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2570) adrian360 válasza oriic (#2569) üzenetére


adrian360
őstag

ígérték hogy lesz majd valamikor, de biztos nem megjelenéskor :
- új kártya packok (valószínű kiegészítők formájában)
- új játék formák, esetleg co-op valami erősebb ai-ellen
de ez olyan blizzard soon

(#2571) oriic válasza adrian360 (#2570) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagyis minimum 5 év. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2572) Sirandrish válasza oriic (#2569) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is..ezért van már belőle 2..szóval ez nekem nem Faerie Dragon hanem 5 dust.
Mostanság kezdem érezni hogy a free játékosoknak vagy szarba kell nyúlniuk(lucky) vagy szenvednek.
Mostanság egyre kevesebb ellennel találkozom aki legalább egy Ysera-t vagy Ragnarost nem játszik ki, én meg csak nézek hogy akkor ezt most hogy. Ezáltal ofc a napig is egyre szopósabbak..már lassan ott tartok hogy örülök az olyan küldiknek hogy játsz ki 20 miniont vagy sebezz 100at...ezekhez nyerni sem kell ugye.

Persze vannak lapok amikkel le lehet őket szedni de ha épp nincs kézbe és 1-3 körig kint vannak ezek a lapok akkor már annyi "kárt" tesznek hogy nagyon nehéz fordítani. Kb 2 hete mindent betörök ami nem kell, hogy gyűjtsek valamire, de eddig összejött 400dust? Pedig volt közte golden rare is. Ilyen tempóban márciusra lesz elég dustom egy legend craftolására.

Nah mindegy...ráérek :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2573) oriic válasza Sirandrish (#2572) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor én mit mondjak? :DDD Alig játszok, akkor is inkább gép ellen, mert nincsenek normális kártyáim. Pénzt meg gyűjtögetem inkább, aztán eldöntöm hogy vagy nyitok pakkot, vagy arénázok....De hogy pénzt nem áldozok a játékra az tuti.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2574) kexksz válasza Sirandrish (#2572) üzenetére


kexksz
addikt

Rankeden kívül van még három játékmód, nem kötelező azt játszani, ha nincsenek hozzá kártyáid.

(#2575) DjDanee87 válasza Sirandrish (#2572) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ha nem 100 goldos paklikat vennél, hanem arénáznál lenne több dustod is. Szokszor van, hogy ad 60+ dustot is egy aréna után.

Tegnapi friendlistás meccsen megvolt életem első Ragnarosa (nincs meg a lap). Magel le mirror image-eztem mikor lerakta az ellenfél, a probléma csak az volt hogy a 33% esély mellett le is lőtte a köre végén az én másolatomat így nem tartott sokáig a boldogság és ki is kaptam hamar :(

[ Szerkesztve ]

(#2576) whitezo88 válasza oriic (#2569) üzenetére


whitezo88
nagyúr

valaki azt írta aki jó helyen van ladderen kap jutalmat is.

(#2577) Sirandrish válasza kexksz (#2574) üzenetére


Sirandrish
legenda

Unrankedről beszélek..de tökmindegy mert a gold ugye így is úgy is lassan jön.
Kifejtettem már egyszer hogy ez nem feltétlenül baj mert máskülönben hamar meglenne mindene az embernek, de ettől még van egy pont ahol a free user igen komoly hátrányba kerül/kerülhet!

DjDanee87 Viszont kevesebb paklit nyitnék...durván ugyan ott lennék. Meg mint már mondottam párszor az Arena nem tetszik :B

orichalcos Nekem már van pár finomságom, de sajna másnak több van és finomabbak is :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2578) Kanczy válasza Wolverine (#2540) üzenetére


Kanczy
veterán

Ráraktam egy rakás lényt a magere, elmondom hogy ment a meccs az ő oldaláról. Nem biztos, hogy ilyen sorrendben / körökben történt, de a lényeg ugyanaz.

1. Mana Wyrm
2. Frost Bolt a lényemre
3. Arcane Intellect + Coin + Arcane Missiles
4. Kirin Tor Mage + Ice Block + Ice Lance
5. Apprentice + Arcane Intellect + Frost Bolt lényre
6. Blizzard
7. Flamestrike
8. Bedurrantottam az első Ice Blockot, úgyhogy jött egy + Ice Block + Fireball a lényemre
9. Alexstrasza -> 1ről 15 hp-ra vissza
10. nyert

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#2579) whitezo88


whitezo88
nagyúr

level20as warlock 3. legendaryt tolja... Thalnos, Hogger, Leeroy... így könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#2580) Lézerparaszt válasza kexksz (#2567) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Azért még lehet vele haladni mint kés a hajon, kivéve ha ilyen a lapjárás. Igaz nem pontosan az a pakli van, de az tény hogy amikor nyertem vele kb 30-ból 20x, akkor full hp-val nyertem. Csak hát tényleg ki kell bírni ilyen laposztásnál a végéig, és imádkozni hogy az ellenfélnek is hasonló napja van :S
Játszottam a murloc deckemmel is tegnap, ott is hasonlóan mákos voltam lapjárásban, így mire ki tudtam hozni a normális lapokat már az ellenfélé volt a kontrol, így amit kihoztam már le is ütötte szépen egyenként.
Most még egy Divine -os palával kísérletezek, eddig felemás a tapasztalatom, ha nyerek akkor max hp stb, ha vesztek akkor az ellenfélnek max hp. Egy ismerősöm ellen jó lesz, még ha nem is annyira hatékony, elég idegesítő. De azért nem annyira mint a secretes hunter :D

A játék az nem játék!

(#2581) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Úgy szeretem egyesek egy beta játéknál már így meta úgy meta.Most az a meta amit a streamerektől el les az ember vagy amit tapasztalsz rank 10 en ? Arra céloztam hogy nincs még kialakult meta .

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#2582) kexksz válasza adamkaa777 (#2581) üzenetére


kexksz
addikt

Mi az összefüggés? :D Meta mindig van mindenben, nem attól függ, hogy egyesek kitalálják-e, hogy na most legyen egy meta. Meglepő módon épp ezért meta a neve. :D

[ Szerkesztve ]

(#2583) ollie válasza Sirandrish (#2577) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem várhatod el, hogy ugyanannyi epic meg legendary lapod legyen, mint olyan valakinek, aki pénzért vesz pakkokat.

(#2578) Kanczy: ja, mage. Nem kell hozzá sok skill. Tegnap az arénában 9:3-at toltam egy átlag alatti drafftal a mage-dzsel. Hasonló minőségű drafttal, bármelyik másik kaszttal játszok, örülök, ha 3-4 győzelem összejön. Az éjjel néztem Kripp streamjét, és ő is épp erről beszélt, hogy 9 győzelem után az arénában már vagy csak olyan ellenfelekkel lehet találkozni, akiknek vagy nagyon jó draftjuk jött össze, vagy mage-dzsel játszanak.

[ Szerkesztve ]

***

(#2584) Sirandrish válasza ollie (#2583) üzenetére


Sirandrish
legenda

Természetesen nem várom el.
Írtam hogy másképp nehéz is lenne megoldani..de ettől függetlenül még nem tetszik mikor unrankeden hármasával meg négyesével tolják kifele a legendeket, és ráadásul egyre többen és többen.
Két héttel ezelőttig még alig alig láttam, most már szinte nincs olyan meccsem ahol egyet sem játszanak ki ellenem.

Mint mondottam nem várom el..
Szerintem itt egy megoldás lenne (talán) ha több lap lenne és jobban jönne a gold.
A vásárlósok előtt ugyan úgy megmaradna az előny viszont a free user sem maradna le annyira, mert ha nem is lenne annyi legend lapja, de azért lenne 1-2 vagy legalábbis lehetne. Most van egy dinóm amit igazából még szerintem sosem használtam ki, de betörni meg nem éri meg mert csak 400dust. Az más kérdés hogy ha csak 400 fog hiányozni, akkor úgy zúzom majd be hogy öröm lesz nézni :D

SZerk: bezzeg mikor 1,5-2hete én azt mondtam hogy OP a mage akkor leoltottak itt. Mára már tök nyilvánvaló mert Kripp is elmondta? Ejnye Bejnye :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2585) kexksz válasza Sirandrish (#2584) üzenetére


kexksz
addikt

Nem teljesen értem ebben az üzletpolitikában mégis mi lenne jó a Blizzardnak. :D

(#2586) Sirandrish válasza kexksz (#2585) üzenetére


Sirandrish
legenda

Semmi sem változna, csak a free usernek is lehetne néhány jobb lapja.
A fizetős emberkék ugyan úgy megvennék a paklikat.

Mellesleg egy szóval sem mondtam hogy "hm..lenne egy ötletem hogyan kereshetne még többet a Blizzard"..legalábbis azt hiszem :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2587) kovsol válasza Sirandrish (#2586) üzenetére


kovsol
titán

Én már többször is vettem paklit és mégis eddig egy darab legendarit nyitottam és mégse sírok. Ahhoz képest te meg már több használható legendari lappal rendelkezel.

May the Force be with you!

(#2588) Kashim válasza Sirandrish (#2584) üzenetére


Kashim
őstag

Unrankeden nem mindegy ki mit játszik? Úgysincs tétje semminek. Ráadásul az a legjobb hely paklikat próbálgatni, szóval mindig össze fogsz futni olyanokkal akik épp tesztelik a legendary lapjaikat a deckjükben, vagy valami netes összeállítást próbálgatnak.
Szerintem a gold egyelőre jó így ahogy van, max. annyit lehetne változtatni, hogy bizonyos meccs után bedobjon egy plusz questet, vagy adna 50 meccs után is 50 goldot.

Mage-dzsel az a baj, hogy pusztán a direkt spell lapjaival ki tud fektetni, ha nincs vagy 20 HP healed. Ezt egyik másik hőssel sem tudod megcsinálni. Lényeket elég arra használnia, hogy lepöckölgesse a másikakat, míg a többiek küzdenek, hogy egyáltalán hozzá érjenek. Spellekre nincs taunt, semmi védelem, hacsak nem vagy te is Mage-dzsel... Ezenkívül több körön keresztül tud tartani és immunis lenni, továbbá lemosni az összes lényed a pályáról, szintén többször. Minden kasztnak van gyengesége, Mage viszont bármelyik ellen elvan különösebb deck változtatás nélkül. Egyszerűen túl sok jó és univerzális lapja van a többi kaszthoz viszonyítva. Az egészet újra kéne gondolni szerintem, csak 1-1 lap nerfelgetéssel nem lesz egyensúly.
Egyedüli esélyed Mage ellen ha izomból rusholsz, de még oda is mázli kell, mert a gyenge lapokat lemossa vagy feltartja a 0 manás dupla tauntjával. Vagy befagyasztja. Vagy mindkettő.

(#2589) ollie válasza Sirandrish (#2586) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a fizetős emberek nem vennének paklit, ha pénz nélkül is gyorsan tudnának jó kártyákhoz jutni. Ne menj marketingesnek szerintem.

Egyébként meg arénában hülyére keresheted magad golddal, ha jól játszol. Krippnek már 17 ezernél több dustja van, és nem igazán van mit craftolnia az arany kártyákon kívül. Egyáltalán nem költ a játékra, hanem arénázik.

[ Szerkesztve ]

***

(#2590) ígyvanferi válasza ollie (#2583) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tényleg, arénában mi alapján kapunk ellenfelet? Ha jól értem, akkor az azonos pillanatnyi eredménnyel állók közül választ a rendszer? Tehát 0-2-nél 0-2-est, 9-1-nél 9-1-est. És ezen belül?

(#2591) ollie válasza ígyvanferi (#2590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha minden igaz, a győzelmek alapján választ, legalábbis Kripp meg Trump is beszélt már erről, gondolom nem a kisujjukból szopták. Ha egy ideig nem talál ugyanolyat, nyilván lehet eltérés, csak úgy mint rankeden is. Pl rankeden volt olyan, hogy öttel alacsonyabb rangú játékost tett be ellenem, gondolom arénában is lehet ilyen.

***

(#2592) Sirandrish válasza kovsol (#2587) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért számít sírásnak ha elmondom valamiről a véleményemet, ami teszem azt nem egyezik a tieddel?
Komolyan nem értem..ha valaki más véleményen van mint te akkor az már sír?
Az a több használható legendary az 1 egész darab...

Kashim Tudom hogy mi a baj a Mage-el és már el is mondtam...annyi hogy akkor nekem estek itt többen is, holott mint utólag kiderült, mégsem a levegőbe beszéltem. :N

ollie De nem gyorsan, csak picit gyorsabban..nem mindegy. Mellesleg de, vennék mert a több lap miatt arányaiban semmi sem változna, csupán mondjuk én sem érezném azt hogy teszem azt lemaradok azért mert nem veszek 40 paklit. Mert ha nem is olyan ütemben, de mégis jobban/gyorsabban tudnám venni én is a paklikat.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2593) kexksz válasza Sirandrish (#2586) üzenetére


kexksz
addikt

Ha több kártyád van ingyen nyilván kevesebbet fogsz venni. Azok akik meg semmit nem fizetnek és nyafognak (ne értsd félre, az előbbivel semmi gond nincs, sőt, de a kettő valahogy nekem nem fér össze) kb. olyan, mint amikor karácsonykor sír a 12 éves gyerek, hogy ő az anyjától csak iPhone 5-öt kapott, mikor apa pedig iPhone 5s-t vett magának.

(#2594) Sirandrish válasza kexksz (#2593) üzenetére


Sirandrish
legenda

1x7 és 1x2 paklit már én is vettem :)
Persze ez nem 100 euro meg mit tudom én mennyi de költeni már én is költöttem. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2595) kexksz válasza Sirandrish (#2594) üzenetére


kexksz
addikt

Nem személyeskedésnek szántam, csak úgy általánosságban. :)

(#2596) Sirandrish válasza kexksz (#2595) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nincs is ezzel egyébként semmi baj.
És most sem szidom a játékmechanikát vagy bármit..csak elmondtam hogy szerintem hogy lehetne egy picivel talán jobb vagy pörgősebb a történet.
De így is betolom minden nap a napikat, meg lépek 1-2 szintet play vagy practice módban, szóval elvagyok :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2597) ChromeX


ChromeX
addikt

Ez a beta progress megmarad 100%ban ugye? másik kérdés ha veszek packet, abban sincs nagyobb aránya a jobb lapoknak mint abban amit goldból veszek ugye? harmadik kérdésem :D ha bármelyiket megveszem jár a gnóm legend lap?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#2598) Sirandrish válasza ChromeX (#2597) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen(elvileg), nincs, igen! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2599) ollie válasza ChromeX (#2597) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha igazi pénzt költesz, akkor jár a gnome legendary. De szerintem csak azért nem éri meg, mert nem jó lap.

***

(#2600) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Na elhasználtam az első ingyenes aréna lehetőséget. Azért csak most, mert sosem voltam a random dolgok híve, random kaszt (bár ebben nem vagyok biztos), random pakli és utána random lapjárás olyanok ellen akiknek szintén random, így nekem lehet nagyon rossz minden és neki nagyon jó, vagy fordítva (de az ritka nagyon xD). 3-3 ig jutottam, a 2 vereség 1-2 hp-n múlt csak. Kaptam érte némi kis goldot és egy decket amit ki is csomagoltam rögtön. LoL :D

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.