Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47351) King Unique válasza Baggio04 (#47350) üzenetére


King Unique
titán

Van külön Pendrive probléma topik is, mert esetedben az USB = pendrive. Általában utóbbit szokás használni, ellenben a sima USB megnevezés azért tágabb fogalom...

Ha RAW lett, azt normál esetben simán újra lehet formázni / particionálni —► megoldás. Ellenben, ha ezen módszerek nem használnak (pl. diskpart), még a gyártó saját recovery programja (példa) sem tudja helyreállítani, akkor lehet megadta magát a pendrive. Bár ilyenkor esetleg pl. még egy Live Linux alatt is meg lehet próbálni újraparticionálni, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#47352) Baggio04 válasza King Unique (#47351) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm a segítséget és az útbaigazítást!
Kipróbálom az általad linket megoldást. Köszi.
Bár formázni nem bírtam rufussal és windows lemezkezelőjével sem.
Üdv

Baggio

(#47354) Lacc válasza Jarod1 (#47349) üzenetére


Lacc
aktív tag

Mármint az SSD tápprobléma lehet, igaz? Ilyet javítanak szervízben?

(#47355) Qvadusz


Qvadusz
csendes tag

Noss, kiderült, hogy a hdd-nek semmi baja, itt valami más lesz a háttérben 😃. Amikor játszok, teljesen random leesik az fps szám 1-2-re , közben a gpu feszültsége is leesik, a lemezhasználat pedig felugrik 100%-ra. Videókártyát tegnap vettem, de a réginél is ugyanezt csinállta. A tápom egy 500-as cooler master, nemhiszem, hogy bármi gond lenne vele. Én a processzora gyanakodom (i5 3470).

(#47356) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét

Nekem is egy WD EZEX van,kb fél éve vettem.Feljebb már linkelte a Qvadusz a sajátját, remélem nálam is hibátlan de engem az érdekelne mi az a reallocated melletti 140? ez növekedhet? több éves kommentben azt írták, az baj, ha nem 0. Spin up time 21, Raw read error 51. A merevlemez amúgy 100/100.

(#47357) Doky586 válasza Mans20 (#47356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az 'adat' oszlopot kell nézni (hex-ről dec-re kapcsolva) a többi oszlop semmi hasznos infót nem hordoz..

(#47358) abdulka1


abdulka1
őstag

Néhány napja már kérdeztem, de ahogy az eladótól, úgy sajnos itt sem kaptam információt arról, hogy van e valami tennivalóm ezzel a garanciális WD10EZEX-el. Ezért most képpel kérdezem meg.

Köszönöm előre is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#47359) Doky586 válasza abdulka1 (#47358) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az "Áttekintés" fülön van leírva a tennivalód..

(#47360) abdulka1 válasza Doky586 (#47359) üzenetére


abdulka1
őstag

Azt írja, hogy

"Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken." (100/98 jelenleg)

Ezt olvastam, csak azt nem tudom, hogy a program által adott infók, mennyire tükrözik a valós garanciális feltételeket, és sajnos a kereskedő sem ad felvilágosítást.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#47361) Mans20 válasza Doky586 (#47357) üzenetére


Mans20
addikt

Átváltottam, ebből mi derül ki?

(#47362) Doky586 válasza Mans20 (#47361) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"több éves kommentben azt írták, az baj, ha nem 0"
Amint láthatod 0 azaz minden rendben.

abdulka1: egyetlen 'gyanús' szektorod van ami akár el is tűnhet, nincs tennivalód, nem hibás, ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

(#47363) abdulka1 válasza Doky586 (#47362) üzenetére


abdulka1
őstag

Köszönöm.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#47364) Mans20 válasza Doky586 (#47362) üzenetére


Mans20
addikt

Köszi.

(#47365) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok!

Vettem egy 1TB-os, WD HDD-t és annyi problémám lenne, hogy nem ismeri fel a bluray lejátszó és a TV.

NTFS fájlrendszerre van formázva, de nem jó.

exFAT már jobb volt, mert a könyvtárakat láttam, de a fájlokat nem.

FAT32-re meg nem tudom formázni, mert nem kínálja fel lehetőségnek a lemezkezelő sem... Csak exFAT, NTFS és REFS.

Külső programmal próbálkozzak? esetleg más módszer?

[ Szerkesztve ]

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#47366) King Unique válasza SMartin-HU (#47365) üzenetére


King Unique
titán

A Windows csak 32 GB méretű partíciónál ajánlja fel a FAT32 opciót formázásnál, ellenben felette már nem. Illetve nem is tudja afelett FAT32-re formázni. Viszont külső particionáló programok, illetve azoknak az ingyenes verziói simán megcsinálják. Példa: AOMEI, EaseUS, MiniTool.
Vagy egy Live Linux alatt is meg lehet oldani pl. a GParted segítségével.

Egyébként gondolom egy külső HDD-ről van szó. Ezeknek viszont az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete a PC & Mac + desktop OS. Ellenben ettől eltérő környezetben nem feltétlen garantált minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Ha esetedben a FAT32 fájlrendszer sem oldja meg és USB-n nem a tápellátás a gond stb., akkor vsz utóbbi a helyzet. De éppen ezért lett volna célszerű a vásárlás előtt a TV & Audió téma megfelelő topikjában érdeklődni, majd egy olyan típust választani, ami már bevált és biztosan ok az adott készülékeknél.

[ Szerkesztve ]

(#47367) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdésem de nem találtam másik topic -ot ahol meg tudnám kérdezni. Ha még is lenne ilyen topic akkor kérnék egy linket.

A kérdésem valójában nem is probléma hanem az érdekelne, hogyan tudom azt megoldani, hogy a gépemben lévő HDD és SSD egyaránt titkosítva legyenek. Most fogom újra húzni a gépen a windows -t és ezesetben szeretnék beállítani egy teljes titkosítást mind két meghajtón.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#47368) SMartin-HU válasza King Unique (#47366) üzenetére


SMartin-HU
tag

Köszönöm a választ!

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#47369) pjen válasza Ra's al Ghul (#47367) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem jelszavazod az egész gépet?

(#47370) Ra's al Ghul válasza pjen (#47369) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Jelszó már van a gépen itt most olyan esetben kellene a titkositás, hogy a SSD, HDD -n lévő adatokhoz ne férlyenek hozzá akár ugy hogy beteszik egy másik gépbe és ezért kell a teljes titkosítás és ebben kellene a segítség, hogy hogyan és mivel érdemes ezt megoldani.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#47371) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Adott egy toshiba mk1059gsm usb3-as külső házba helyezve. Laptopról kiválóan működik de asztali gépről folyamatosan kattog és ledobálja magát. ( az összes USB-be teszteltem, gép adatlapomon)

Mit lehet ezzel kezdeni?

Ez egy utazó vinyó, kamionba rázkódik össze vissza, sok reményt nem fűzök már hozzá, és csak filmek vannak rajta, de ez így idegesítő, hogy nagy gépről kínszenvedés rámásolni bármit is, viszont laptopról tökéletesen lejátszik bármit.

(#47372) headhunter


headhunter
addikt

Adott egy Seagate IDE (PATA) 200GB-os HDD.

Este szabályosan leállt, másnap délelőtt csak kattogás hallatszott.
Szereztem egy ugyanolyan HDD-t elektronikával együtt, de azzal sem éled fel.

Fejek "parkoltak le" és ezért halllatszik a kattogás vagy más lehet a hiba?

-------------------------------------------------------------------------

Van egy mentett (HDD Clone 4.0.1) rendszerpartícói image fájl (XP).
Vásárolt HDD-n létrehoztam egy ugyanakkora particiót, de amikor visszaállítom a HDD Clone-nal, nem bootol be róla.

Milyen paraméterek beállításával kell elindítani a HDD Clone-t, hogy a rendszerpartíció működjön?

[ Szerkesztve ]

(#47373) Doky586 válasza headhunter (#47372) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

(#47374) King Unique válasza #81556480 (#47371) üzenetére


King Unique
titán

Az adatkapcsolat eldobásának lehetnek különféle okai, ami a téma topikjának az összefoglalójában részletezve van. Viszont, ha a laptophoz csatlakoztatva nem kattog a drive, ellenben PC-n igen, akkor USB-n lehet épp az elégtelen tápellátás a gond. Emiatt eleve USB 3.0 portot ajánlott használni, USB 2.0 esetén pedig Y-kábelt! Illetve PC-ken a hátlapi (alaplapi) USB 2.0 portok használata javasolt, mivel tápellátás terén rendszerint stabilabbak, mint az előlapi portok!

De nyilván a folyamatos rázkódás sem tesz jót egy belső / külső HDD-nek. A gyenge szektorok miatt pedig az sem meglepő, ha akadozik a hozzáférés és az adatátvitel. De egy teljes formázással, vagy pl. ezen tesztekkel (3/4) elvileg lehetne valamennyire stabilizálni a meghajtót. De, ha továbbra is elégtelen tápellátásnak, rázkódásnak stb. lesz kitéve, akkor nem sok értelme van...

Egyébként ilyen célra jobb választás lenne egy pendrive, vagy egy külső SSD. Vagy esetleg egy olyan mobil külső HDD, amely ütésálló és van el van látva rázkódásvédelemmel (példa).

[ Szerkesztve ]

(#47375) #81556480 válasza King Unique (#47374) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ingyen szereztem ezt a vinyót ezért használtam fel erre a célra. És most hátlapi usb-n próbálva tökéletesen kattogás nélkül villámgyorsan megy a cucc ( pedig ugy emlékeztem hogy próbáltam hátul de ezek szerint nem) Mivel windows phone is dobálódik előlapi és utólagos előlapi USB3 csatin, így akkor előlapi tápellátás gondjaim lehetnek.. melyik topicba fáradjak ezzel a problémával ?

ÉS köszi a leírást :R

[ Szerkesztve ]

(#47376) King Unique válasza #81556480 (#47375) üzenetére


King Unique
titán

Értem, az más. Bár vannak a külső hatásoknak jobban ellenálló USB-s külső házak is (példa 1, példa 2). Bár ilyen téren egy gyári kiszerelésű típus bizonyos esetekben valamivel kedvezőbb lehet.

Egyes PC-ken az előlapi USB-portoknál nemcsak tápellátási, hanem egyéb problémák is lehetnek. Például akár az adatkapcsolat eldobása is előfordulhat, szóval ebből a szempontból is stabilabbak rendszerint a hátlapi portok.

A lényeg egyébként már kb. le lett írva, szóval nem feltétlen szükséges másik topikban érdeklődni. De, ha használod a fórum keresőjét, akkor vannak ilyen és ilyen találatok is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47377) krealon válasza Ra's al Ghul (#47367) üzenetére


krealon
veterán

"hogyan tudom azt megoldani, hogy a gépemben lévő HDD és SSD egyaránt titkosítva legyenek. Most fogom újra húzni a gépen a windows -t és ezesetben szeretnék beállítani egy teljes titkosítást mind két meghajtón."

Ha van TPM modul a gepben, akkor a Bitlocker megoldja a titkositast. Windows-bol legalabb Pro verzio kell hozza.

(#47378) Doky586 válasza Ra's al Ghul (#47370) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Menj át a TrueCrypt - VeraCrypt - titkosítás topikba ezzel.. :K

[ Szerkesztve ]

(#47379) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Egy régi winyómat próbálom életre kelteni, igazából nem is emlékszem mi lett vele, csak hogy ezen van minden régi fotóm amik jól jönnének..

Maxtor diamond max plusz 9 80Gb sata/150hdd a típus.
2004-es gyártmány.
Rádugom a gépre, felpörög, hallatszik hogy jár is picit és aztán utána már csap pörög semmi több. Viszont a gép nem ismeri fel. Felraktam több particiós progit is, egyik sem látja hogy rá lenne dugva.

Van esetleg valami mélyre hatolóbb progi ami elérheti?
Vagy ez már csak szervíz lehet?

Köszi : )

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#47380) Doky586 válasza sgery (#47379) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a bios nem látja akkor adatmentő cég, egyébként az adatmentő topikot javaslom. :)

(#47381) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyaman valoszinuleg elhalalozott a winchesterem.
Egy WD Caviar SE16-rol lenne szo (400GB).
A szamitogep bekapcsolasakor semmi eletjelet nem ad, probaltam masik SATA kabelekkel illetve tap kabellel es masik gepen is.
Voltak fontos dolgok a winchesteren, tobbnyire kepek amiknek egy resze sajnos nincs meg mashol.
Arra gondoltam, hogy a vezerlo panelt lecserelem, egy ugyanilyen winchesterere, csak nem nagyon talalok sehol ilyet :D Tudnatok esetleg otletet adni, hogy hol probalkozzak?
Illetve mit erdemes ilyenkor tenni?

(#47382) Doky586 válasza XanD3R (#47381) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Béke poraira...

HDD probléma (nem adatmentés)

(#47383) liksoft válasza XanD3R (#47381) üzenetére


liksoft
nagyúr

NE SZÓRD SZÉT A KÉRDÉSED, NEM KAPSZ HAMARABB VÁLASZT. AZ ADATMENTÉSNÉL VÁLASZOLTAM!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#47384) xcbiker


xcbiker
addikt

Sziasztok!

Lehet már volt ilyen probléma...
Windows 7 esetén is, de most Windows 10-nél is egyszer csak a külsőként USB-n a gépre kötött HDD-k partícióihoz elfelejt automatikusan betűjeleket rendelni.
Van erre valami javítás vagy trükk? Azon kívül, hogy mindig manuálisan adom hozzá a betűjelet.

Köszi!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#47385) King Unique válasza xcbiker (#47384) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hozzászólásban említve voltak a megoldáshoz a lehetséges opciók. Egyébként nálam legutóbb egy program kapcsolta ki, illetve tette inaktívvá az automount funkciót. Szóval érdemes az ilyenekre is odafigyelni!

[ Szerkesztve ]

(#47386) xcbiker válasza King Unique (#47385) üzenetére


xcbiker
addikt

Köszi! :) Megoldotta.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#47387) King Unique válasza xcbiker (#47386) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az automount visszakapcsolása?

Egyébként alapértelmezetten be van kapcsolva a Windowsban, de mint az előző válaszban említve volt, olykor előfordulhat, hogy pl. bizonyos programok kikapcsolják. Tehát ilyen problémánál célszerű első körben mindig ezt ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#47388) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Mostanában lassult és akadozó a Samsung HDD-m. Megnéztem a HDSentinellel mi lehet a gond. Szerintetek ezek az értékek azt mutatják, hogy haldoklik?
A Raw Read Error Rate az elég gáz, nem?

(#47389) Jarod1 válasza Lanash (#47388) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor azt nem zöldel jelezni , az információ fül mit mutat?
csinálj 1 töredezetmentesítést, és check disk progit ráeresztheted..

de amugy 2 db 100 % os Samut látok nálad..

[ Szerkesztve ]

(#47390) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek, ez természetes használatból eredő "kopás" lehet, hogy december 24. óta 100%-ról 93-ra esett a vinyóm állapota? Vagy kezdjek félni?

[ Szerkesztve ]

(#47392) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Napokba észrevettem,hogy 5db gyenge szektor található a HDD-n.
Típus:
Western Digital Blue Caviar WD10EZEX 1TB Sata3 64MB 7200 (Csak háttértárolónak használom )
Teljesítmény:100
Kondíció: 97
Érdemes futtatni rajta HDD regenerátort? Vagy csak akkor,ha nagyon növekedne? Különben ez mitől szokott létrejönni? Áramszünet? Táp? Esetleg sata kábel?

Kép

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#47393) Knobber


Knobber
aktív tag

Ez kuka? ;]

Youtube: Knobber

(#47394) Boxi88 válasza Knobber (#47393) üzenetére


Boxi88
őstag

Nem! Ez merevlemez! Csak nem jól működik... :P

(#47395) realmadrid92


realmadrid92
tag

Sziasztok,
Olyan problémám lenne HDD kapcsán, hogy korábban két partíció volt a lemezen, amelyet eggyé szeretnék alakítani. Nincs a lemezen semmi, tehát minden adat lementve.
Sikerült is lemezkezelőben az összes partíciót törölni, majd létrehozni, átkonvertáltam gpt lemezzé (3tb-ról van szó).

Azonban amikor elkezdtem rá másolni megakadt, és látom a lemezkezelőben hogy NTFS-ről RAW lett a formátuma.

Most már formázni sem engedi, kiírja h hiba, illetve a kötetet sem engedi törölni, illetve a win se látja.
Hogyan lehet visszaállítani ntfs-re?
Köszi

(#47396) King Unique válasza realmadrid92 (#47395) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben a RAW kötetnél is aktív a törlési opció a lemezkezelőben és akár ott is megoldható az újraformázás. De szvsz célszerűbb ilyenkor a diskpart clean + inicializálás + új kötet létrehozása módszerrel teljesen újraparticionálni a háttértárat.

Viszont, ha esetedben a Windows nem ismeri fel a merevlemezt, illetve egy restart után sem, akkor ott vsz egyéb probléma is lehet...Maga a HDD, SATA adatkábel stb. rendben van??

[ Szerkesztve ]

(#47397) realmadrid92 válasza King Unique (#47396) üzenetére


realmadrid92
tag

Újratettem rajta a wint, így sikerült formázni, azonban:
ugye wint csak mbr lemezként tudtam telepíteni, létrehoztam a 3tb-on 2tb partíciót, és gondoltam lemezkezelőben átalakítom gpt lemezzé, és létrehozom a maradék tárhelyet.
Azonban a lemezkezelőben hiába kattintok jobb gomb a lemezre, szürke az, hogy a lemez gpt lemezzé alakítása, illetve a maradék kb 800gb-ot sem engedi létrehozni, mert az is szürke, hogy új kötet létrehozása.

Ebben az esetben hogyan tudom vagy gpt lemezzé alakítani a hdd-t, vagy a maradék 2tb-on felüli tárhelyet létrehozni?
szerk: a win telepítőben se tudom se törölni se létrehozni a 2tb-on felüli tárhelyet...

[ Szerkesztve ]

(#47398) King Unique válasza realmadrid92 (#47397) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban még azt írtad, hogy nincsen rajta semmi és feltehetően adatlemezről van szó. Most újra lett rajta telepítve a Windows. Mármint arra, a 3 TB-os HDD-re, vagy a gépre értetted? Most hogyan is van ez :F

Ha adatlemezről van szó, akkor a Windows lemezkezelője csak particionálatlan lemezen engedi az MBR / GPT konvertálást. Tehát, ha már particionálva lett, akkor értelemszerűen nem. Ellenben külső particionáló programokkal akár utóbbi esetben, illetve adatvesztés nélkül is át lehetne konvertálni (példa). Viszont ilyenkor célszerűbb lenne inkább egy teljes újraparticionálást csinálni az előző válaszban említett módon (diskpart).

Ha rendszerlemezről van szó és azon van a Windows is, akkor nyilván szintén inaktív a lemezkezelőben a konvertálás opció. Valamint, ha Legacy módban lett telepítve, akkor eleve MBR lett a lemez, sőt annál kötelező is. A GPT-hez viszont UEFI boot módban kellett volna telepíteni! Utólag pedig nem nagyon lehet csak úgy átállítani, mert eleve kötődik a boot módhoz, illetve a telepítéshez! Általában csak újratelepítéssel oldható meg. Egyébként, ha a hardver támogatja az UEFI bootot, akkor nyilván lehetne a Windows is aszerint telepíteni. Win8.1/10 esetén rendszerint sima ügy, de mondjuk a 7-esnél a nem teljes támogatás miatt előfordulhat probléma.

[ Módosította: philoxenia ]

(#47399) citt


citt
újonc

Sziasztok Segitséget szeretnék kérni.Egy régebbi HP pavilion DV5000-es laptopomnál mostanra a proci ventilátor sokat ment igy ujramasszáztam a procihütést.A gép elötte jól müködött még XP-t használok.De az összeszerelés után nem idul el.Nem találja a merevlemezt.De a bios diagnosztikai vizsgálata lefutott és ott minden rendben van.Probáltam az XP telepitö lemezzel is de nem tudja telepiteni az XP-t mert nem találja a merevlemezt!Tudnátok nekem segiteni hogy meg tudjam javitani?MIt csináljak?

(#47400) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Problémám akadt egy barátom 500GB-os WD Blue Caviarrajával. Nem mai csirke, kb 5-7 éves lehet. Bios felismeri a winyót, viszont... Win10 bootoláskor a win logós képernyőnél megakad tőle, nem hajlandó a userneves-háttérképes részig eljutni, csak pörög körbe körbe a karika. A winyó alaplapra van kötve. Pár napja mikor próbáltam beindult a win-is. Ekkor a C particiót RAW-nak látta, de a D-t NTFS-nek. Nagyon lassan reagált mindenre. Intéző 1-2 perc volt mire megjelenítette a könyvtárfát. Adatot nem tudtam leszedni róla emiatt. Linux-live-al is próbáltam. Látja a winyót, de nem nyúl hozzá. Chkdsk nem futott le. Parancs kiadása után 4-5 percet vártam, de nem jutott tovább. Úgy hallom mint ha igen halkan, de ritmikusan kattogna. Mit javasoltok? Milyen irányba induljak vele?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.