Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47701) SP4C3 válasza Boxi88 (#47699) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát jah, steam library-nek még jó, de lassú formázást előtte engedj rá, és egy HDTune benchmarkot. Ha nem esik be az olvasási sebesség, akkor játékok mehetnek rá.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47702) kuyarashi válasza Doky586 (#47697) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D Nem mered!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47703) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Van egy vinyóm amit ha rákötök a gépre és elindítom, hangosan elkezd kattogni/kerregni, kb. fél perc után abbahagyja. Ameddig nem hagyja abba, be se postol a gép, miután ezt megteszi természetesen fel sem ismeri.

Ha fejjel lefele fordítva teszem ugyanezt, akkor nem kattog, nincs semmi hangja, de úgy sem ismeri fel a gép...

Tudok tenni én bármit még itthon ezzel kapcsolatban? Szétszedni, stb?

Soha nem volt még ilyenem, és nagyon fontos adatok vannak rajta :(

közben utánaolvastam, nekem tuti hogy adatmentésre lesz szükségem, és ahogy a címben van ez nem az a topik... de nem találok ennek topikot, az lehet :F

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47704) KAMELOT válasza Motion_Blur (#47703) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem ez drága mulatság lesz, ha valaki nem csinálja itt ph-n olcsóbban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#47705) Motion_Blur válasza KAMELOT (#47704) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm a tippet, neki írtam is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47706) Doky586 válasza Motion_Blur (#47703) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#47707) Motion_Blur válasza Doky586 (#47706) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi, de ezek egyike se hasznos nekem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47708) King Unique válasza Motion_Blur (#47707) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy nem hasznos egyik sem...?

A kérdést eleve az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellett volna feltenni (a kereső ad rá találatot, mint mutatták), ahol azért nyilván tudnak és szoktak is segíteni. Illetve itt a fórumon tagokra vonatkoztatva pl. náluk érdemes érdeklődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#47709) Motion_Blur válasza King Unique (#47708) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Igazad van, jogos... csak az idegtől nem láttam/látok :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47710) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

HDsentinel 93%-os teljesítmény, kuka vagy így is használható?

[link]

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#47711) kuyarashi válasza Cimbee (#47710) üzenetére


kuyarashi
őstag

Eddig 4 órát ment a meghajtó?

Ha már nem él a jótállás, akkor is használhatod, esetleg nyomhatnál rá teszteket, javítást Hard Disk Sentinel programmal, de mindenféleképp mentsd le róla a fontos fájlokat, ill. a jövőben lehetőleg csakis letöltésre, pótolható adatok tárolására használd másodlagos meghajtóként.

Egyébként lehetséges, hogy évekig nem romlik tovább az állapota és semmit nem fogsz észrevenni a fennálló problémából.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47712) Doky586 válasza Cimbee (#47710) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akár kukázhatod is felőlem, ámbár célszerűbb elolvasni a zöld hátterű részt és megfogadni a tanácsát.. (mint látható 100% kondíciójú)

[ Szerkesztve ]

(#47713) King Unique válasza Cimbee (#47710) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszokban már említve volt, hogy a HDS rendszerint szövegesen is megjeleníti, hogy mi a probléma. Ami így is lett, vagyis adatkapcsolati hibák vannak. Sőt, még azt is odaírta, hogy miket (kábelek, csatlakozás) érdemes ellenőrizni és szükség esetén cserélni. Illetve az szintén már említve volt előzőleg, hogy első körben azt kellene lecsekkolni, hogy ez a probléma másik USB-s külső házban, másik USB-kábellel, illetve a gépben SATA-n csatlakoztatva fennáll-e. Egyébként maga a kondíció OK és vélhetően nincsenek gyenge / hibás szektorok a lemez felületén. Tehát nem feltétlen kellene kukázni, pláne ha netán csak abban a bizonyos külső házban használva jelentkezik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#47714) SP4C3 válasza kuyarashi (#47711) üzenetére


SP4C3
veterán

:N :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47715) Nixon18 válasza SP4C3 (#47714) üzenetére


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

SP4C3 elnézést. nem válasz akart lenni!

Nem biztos, hogy jó helyre teszem fel a kérdésemet. De szerintem ez áll legközelebb a dologhoz.
Van egy 250 GB-os Samsung 750 SSD-m, aminél mostanában a windows rendszeresen kidobja, hogy kevés a tárterület.
Esetleg tudtok olyan programot mondani, ami megmutatja, hogy mik az utolsó írt adatok mapparendszertől függetlenül?
Mert egyik alkalommal sem történt olyasmi, amitől 50-100 GB-nak el kellene tűnnie pár nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#47716) King Unique válasza Nixon18 (#47715) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-vel kapcsolatos kérdéseket a Flash SSD topikban célszerű feltenni. Valamint van Milyen program, ami...? topik is.

Egyébként azt kellene megnézni pl. a WinDirStat / TreeSize programokkal, hogy mi és mennyi tárhelyet foglal a háttértáron. Ha az megvan, akkor utána lehet tovább ügyködni. Valamint használni pl. a lemezkarbantartót, ha a rendszer, illetve annak bizonyos mappái foglalnak sok helyet. Továbbá, ha több részre lett particionálva az SSD és túl kicsi a rendszerpartíció, akkor annak átméretezése is egy opció.

[ Szerkesztve ]

(#47717) Nixon18 válasza King Unique (#47716) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a programhoz a tippet!
Pont ilyet kerestem. Megyek is át az SSD topikba

(#47718) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos nekem igazándiból nem problémám van, hanem csak egy egyéni kínom.

Adott az adatlapon lévő konfig WD500Gb 2.5" hdd-vel. Ezt leginkább adattárolásra, meg néha torrentre használom. Esetleg ha az SSD szűkös, akkor játék is de ez nagyon ritkán van.
Nos a HDS-ben néztem, hogy eléggé megnőtt az indulás/leállások száma. Általában délután/este kapcsolom be a gépet és 11 körül ki. Hétvégén változó. Most 1-2 nap alatt kb 55-el nőtt.
Tudom, hogy a wd vinyók szeretik parkoltatni a fejet, meg progival lehet állítani. De esetleg milyen megoldás lehetne még? Vagy ne foglalkozzak vele, mert olyan sokat nem árt neki?

Nos bekapcsolásnál elindul a hdd. oprendszer betölt stb, netezek játszok egyebek, ezek mind az ssd-t érintik, tehát a hdd leáll. Ez 1-1 indulás leállás, kikapcsoláskor meg 1 leállás. De akkor ezek szerint valamiért még is sokat parkoltatja indítja/leállítja a hdd-t.

(#47719) King Unique válasza hegegabi80 (#47718) üzenetére


King Unique
titán

Az kb. semmi, mivel ezek a notebook merevlemezek elég sok indulást / leállást kibírnak. Példa: 18 ezer | 62 ezer. A fejparkolásból pedig általában 600 ezer szokott lenni a névleges gyári limit, ami megint nem kevés. De volt már példa olyan meghajtóra, amely efeletti értéknél is kifogástalanul üzemelt.

Viszont nyilván nem arról van szó, hogy az említett értékek hadd szaporodjanak csak a végtelenségig. Ha rövid idő alatt nagyon megnőnek, illetve a működés során túl nagy értékek jönnek össze, akkor viszont már érdemes korlátozni / tiltani. A sok leállást és felpörgést pl. az alábbi hozzászólásban említett módon, a fejparkolás témájának pedig van külön topikja. De a HDS említett beállításai egyébként rendszerint a fejparkolást is mérséklik.

[ Szerkesztve ]

(#47720) hegegabi80 válasza King Unique (#47719) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, köszi. Este ránézek pontosan adatokra, na meg a beállítási lehetőségekre is.

Még azon agyaltam, lehet veszek+ egy hdd-t, van külső hdd házam, és arra lementek mindent. Így nem fog elhasználódni, max porosodni a külső házban. Aztán a gépben lévő-t lehet gyilkolni.
Csak akkor már lehet 7200 rpm-est kellene a gépbe és a meglévő 5400-es mehet a külső házba.

(#47721) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Mitől lehet hogy az eddig hangtalan 4TB WD Greenem zörög működés közben? Úgy tudom leírni a hangot, mint a 15 évvel ezelőtti hdd-k hangja. Semmi nem történt vele, a HD Sentinel 100%-nak írja hiba nélkül. Mozgattam hátha csak hozzáér valamihez, de nem. Amúgy másfél éves.

(#47722) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok!
Van egy külső, USB-s (2.0) WD 1 TB HDD-m. A napokban vettem észre, hogy az mp3 mappában levő zenéim közül pár "mappa" alakzatot vett fel, és nem nyitható meg, és nem is törölhető. Mellékelek egy képet, hogy látszódjon miről van szó:

Ami zöld az korábban mind .mp3 fájl volt, most viszont mappa lett belőle. Még a mappa nevében is benne van az mp3 kiterjesztés. NA ezek a zöld mappán nem nyithatók meg, és nem is lehet törölni. VAn valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#47723) Doky586 válasza sinci01 (#47722) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg win alap filekezelőben is. Beállítások? [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#47724) sinci01 válasza Doky586 (#47723) üzenetére


sinci01
aktív tag

A színeket én állítottam be a Total Commanderben. Az mp3 az zöld, ezért furcsa, hogy a mappa is zöld lett, mert csak kiterjesztésre van beállítva a szín. (exe: piros, nfo kék, mp3 zöld stb...)
Alul látszik is 3 fájlnál a zöld szín.
A zöld mappák nem törölhetőek, és nem is nyithatóak meg. Korábban ezek is fájlok voltak, nem mappák!

[ Szerkesztve ]

(#47725) kuyarashi válasza sinci01 (#47724) üzenetére


kuyarashi
őstag

Vírus.

Checkdisket próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47726) SP4C3 válasza kuyarashi (#47725) üzenetére


SP4C3
veterán

+1 :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47727) sinci01 válasza kuyarashi (#47725) üzenetére


sinci01
aktív tag

Futtattam rajta víruskeresést, de negatív lett. A checkdisket még nem próbáltam, de majd most éjjel lefuttatom azt is.

(#47728) kuyarashi válasza sinci01 (#47727) üzenetére


kuyarashi
őstag

Minimum 99.999999999%, hogy vírus. -bár ez is csak egy vélemény

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47729) sinci01


sinci01
aktív tag

Most néztem másik mappát és ugyanezt csinálta a .jpg-vel is.
Kb 10%-a kuka a képeknek is. :(
Azt hiszem holnap formázás lesz belőle.

(#47730) King Unique válasza sinci01 (#47729) üzenetére


King Unique
titán

Az egy dolog, hogy jelenleg Windows alatt ez a helyzet, de én ránéznék pl. Linux alatt is. Ha utóbbi nincsen a gépen telepítve, akkor egy pendrive-ról bebootolt Live Linux is megteszi. Sőt, ilyen alapon vannak különféle antivírus Live rendszerek is, mint pl. ezek és ezek.

[ Szerkesztve ]

(#47731) kuyarashi válasza King Unique (#47730) üzenetére


kuyarashi
őstag

Kaspersky Rescue Disk 10-et szoktam használni. Többször is bevált.

Bebootolok pendriveról, frissítem a vírusírtó adatbázisát, aztán ráküldöm a féregírtást az adott meghajtó(k)ra.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47732) kekesi132


kekesi132
tag

Üdv!

Egy érdekes problémára figyeltem fel az ma, az SSD-m szinte teljesen megtelt, ez azért szokatlan, mert csak a rendszert tároltam rajta eddig és amikor legutóbb néztem még 69 GB szabad hely volt rajta a 111 GB-ból. Most viszont mindössze 5 maradt, pár mappát áthelyeztem a D-re és így lett 12, majd elkezdtem törölgetni a felesleges fájlokat, dokumentumokat... és arra lettem figyelmes, hogy egyre csak fogy a hely, ahelyett, hogy nőne.

Ez miért lehet? Konkrétan ilyet még nem tapasztaltam és elég aggasztó.

(#47733) kekesi132 válasza kekesi132 (#47732) üzenetére


kekesi132
tag

Bocsi, most vettem észre, hogy rossz topicba raktam a hszt és most beírtam az SSD kategóriába is, tehát ha itt lehet célszerű lenne törölni. Bocsánat a figyelmetlenségemért.

(#47734) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A PC ház 5.25″ drive bay-ebe lehet tenni dokkolót vagy tálcát, nem tudom a pontos nevét, amibe 3.5" HDD-t lehet betenni. Ezeknek a dokkolóknak vannak korlátaik, hogy mekkora kapacitású HDD-t lehet beletenni, sebesség? Nekem elsőre úgy tűnik ez is egy SATA power és data connection a PSU/alaplap és a HDD között, csak a HDD nem a megszokott helyen van.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#47735) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá All!

Olyan problémára tudtok/van-e megoldás, uTorrent indításnál vettem észre, hogy nem indul el (Feladatkezelőben megy, de mégse jön be), a torrent kép fájlok a D:\Cuccos mappában vannak, de nem nyitja meg egyáltalán a mappát!
Amit ki ír: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani
Lenne pár cucc ami kellene onnan!
Kábel cserét még nem próbáltam, a Hard Disk Sentinel 100/98-on áll, mit látható volt már lejeb is, de szerencsére vissza jött.

A rendszerem Win 7 64bit és külön SSD-n van.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47736) Glaz-dozfhut válasza tknof1871 (#47734) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha nézed a leírásokat, itt találhatsz megfelelőt; mounting bracket vagy beépítő keret. De ha másfélére gondolsz, ez például 2,5"-os eszközöknek: [link] plusz [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#47737) #38075904 válasza tknof1871 (#47734) üzenetére


#38075904
törölt tag

Pc-x en van a dokkolóknál. nincs benne semmi extra gyakorlatilag csak kábelezés, nincs fizikai korlát, csak a vezetősávok vannak tovább vezetve.

https://www.pcx.hu/sharkoon-quickport-intern-1-bay-fekete-044381

pc-max - nál volt sokáig ez használtan 2 e -ért én akkor vettem 15db-ot biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#47738) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem probléma csak kérdés:
A Windows 10 Home edition tudtommal nem támogatja a dinamic volumet. Ez mit jelent?
(1) - nem tudja létrehozni de írja, olvassa..
(2) - nem tudja létrehozni de olvasni tudja..
(3) - nem tudja létrehozni, nem írja, nem olvassa..

Igazából adatmentéshez kéne, hogy lementse róla baj esetén az adatokat egy másik gép hibája esetén.

Csak azért kérdem mert a Home mindazt tudja amit tagad a Microsoft, hogy kezeli (r/w) mind a külső mind a belső Bitlockert, csak a létrehozó felületet spórolták le róla, hátha ugyanígy van ez a dinamikus kötetekkel is.. (nem Raid, legfeljebb raid1 egyik lemeze)

.VHD filban tesztelgettem VirtualBox-al, de virtuális lemezként kiakad ha dinamikus, így valódi teszt kéne amire nincs módom, de hátha ti már próbáltatok ilyet..

[ Szerkesztve ]

(#47739) Integrale


Integrale
veterán

Sziasztok!

Jobban témába vágó topikot nem találtam, úgyhogy megpróbálkozom itt.

Adott egy notebook, amiben a rendszer egy SSD-n van, minden más egy Seagate HDD-n, ha filmet nézek, az erről megy. És itt jön a probléma, X időnként, a film képe zavarossá/szürkévé válik, olykor a hang is megtorpan, (nem a tartalommal van a gond, akkor ugyan ott lenne a jelenség minden esetben), majd folytatódik normálisan. HDD-re gyanakszom, vagy valamilyen beállítási problémára. Olyan, mintha pufferból játszaná a filmet, majd ha kiürül, akkor jön ez a jelenség, majd feltölti, akkor jó, ismét ürül stb.

Mi lehet a gond? Mivel lehetne orvosolni?

Előre is köszönöm!

"Bad reklám is reklám too"

(#47740) SP4C3 válasza Integrale (#47739) üzenetére


SP4C3
veterán

Először is az avatar-od zseniális, másodszor jól gondolod, harmadszor pedig a lejátszóprogramban kell megadni nagyobb puffer-t, negyedszer pedig lassú a hdd, vagy valami zabálja. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47741) #38075904 válasza Integrale (#47739) üzenetére


#38075904
törölt tag

Szia, nem találtam erre vonatkozó leírást, szerintem a home alatt is ugyanugy van dynamic volume.

https://technet.microsoft.com/en-us/library/gg318052(v=ws.10).aspx

[ Szerkesztve ]

(#47742) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

A segítséget szeretném kérni az alábbi probléma megoldására.
Tegnap frissítettem a Win10-es rendszert és ezt követően meglepődve tapasztaltam hogy a külön HDD-n lévő D és E partíciókat nem tudom megnyitni, ezt a hibaüzenetet kaptam: "A hely nem elérhető, hozzáférés megtagadva"

Amikor a win10-et tartalmazó ssd helyére beraktam egy win7-es ssd-t (hátha azzal megszűnik a hiba) sajnos továbbra sem tudtam megnyitni a D és az E partíciókat....

Mivel sehogy sem tudtam a hibát javítani (a neten talált infókkal sem) kínomban kivettem a D és E partíciókat tartalmazó HDD-t és beraktam egy újat, amit particionáltam és különböző dolgokat, programokat raktam rá.
Legnagyobb meglepetésemre az újonnan létrehozott partíciókat és a rajtuk lévő dolgokat minden gond nélkül megtudtam nyitni.

A gép ezt követően hibátlanul működik (akár win10 akár win7 alatt), viszont maradt a kivett HDD, amin minden fontos adatom található.
Kérdésem az lenne, hogy tudnám megszüntetni a "hozzáférés megtagadva" hibát, hogy tudnék a HDD-n lévő adatokhoz hozzáférni, szerencsés esetben a HDD-t újra használatba venni?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47743) SP4C3 válasza sz.j (#47742) üzenetére


SP4C3
veterán

Adj magadnak hozzáférési jogot:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47744) Doky586 válasza #38075904 (#47741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezt nekem szántad..

Úgy látom egyáltalán nem tudja a dinamikus kötetet a home. De valóban nem egy elterjedt dolog, főleg hogy még a leírások, tesztek se említik.. Az emberek se találkoznak soha vele, mert inkább az alaplap (hardweres) Raid 0 v 1 funkcióját használják a win beépített (szoftveres) helyett.

Nekem igazából NAS-ról való mentés esetén kellhet ami linuxos és ott még az se biztos hogy dinamikus kötet kell a raidhez, ezért gondoltam hogy win alatt csak egy ext4fs driver kellene csak a win10-home hoz, de ha dynamic akkor abszolút nem kezelné a hdd-t, inkább egy linux pendriveal készülök elő ha menteni kellene.

(Raid0-ról már átálltam két sima 'alap' típusú kötetre a nason, de nem tudom van-e a diskpart-hoz hasonló valami MC alatt hogy megnézzem a lemezek típusát)

[ Szerkesztve ]

(#47745) King Unique válasza sz.j (#47742) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy ugyanazzal a kérdéssel "telespammolsz" több topikot (2. | 3.) is, még nem feltétlen fog előbb megoldódni a probléma... Pláne, hogy mindenhol a hozzáférési jogok átállítását, illetve a saját tulajdonba vételt javasolták. A W7 topikban konkrétan linkelve is volt a lehetséges megoldás a válaszban, ahogyan a W10 topikban is adtak ezzel kapcsolatban hasznos válaszokat: [link], [link].

De, ha netán valami rejtélyes okból kifolyólag mégsem sikerülne megoldani a hozzáférést a jogosultságok Windows alóli átállításával, hát akkor be kell bootolni pendrive-ról pl. egy Live Linuxot, aztán azzal lementeni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#47746) sz.j válasza King Unique (#47745) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Attól, hogy ugyanazzal a kérdéssel "telespammolsz" több topikot..."

Elnézést, hogy ha TE vagy bárki más SPAMnak véli a a témával kapcsolatos hsz-t, de nem annak szántam ..., egyszerűen csak szeretném megoldani a problémát, mert a D és az E partíciók hiányában nem tudok dolgozni ....
Lehet, sőt valószínű, hogy neked ennek megoldása "evidens", sajnos nekem nem az, ezért inkább kérdezek (a jelekből ítélve a kelleténél többet) minthogy még jobban elrontsam a gépet ....Hisz' azért van a fórum.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47747) SP4C3 válasza sz.j (#47746) üzenetére


SP4C3
veterán

Ott a megoldás, írtam...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47748) sz.j válasza SP4C3 (#47747) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nagyon szépen köszi az infót, de nálam nem dob ilyen "ablakot" a win10 .
Esetleg ez win7-es ablak?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47749) SP4C3 válasza sz.j (#47748) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem, ez win10 latt készült screenshot. Jobbclick a partícióra és properties, majd security TAB.

Viszont ha munkára kell, meg fontos adatok, akkor jobb lenne szakemberre bízni...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47750) King Unique válasza sz.j (#47746) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem, hogy fontos, de attól ez még flood, amire itt is felhívják a figyelmet. A másik 2 topikban pedig már leírták a megoldást, Illetve ez inkább szoftveres, az OS-hez köthető dolog, mintsem konkrét HDD hiba. B. tervként meg opció az előző válaszban említett Linux, ami alól rendszerint simán hozzá lehet férni ilyen esetekben is a meghajtók tartalmához.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.