Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47251) DeathAdder válasza King Unique (#47250) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megcsináltam, köszönöm szépen :R

Még egy kérdés: új kötetnél számít hogy gyorsformázással csinálom, vagy jobb inkább kivenni a pipát a gyorsformázás elöl és úgy csinálni?

(#47252) King Unique válasza DeathAdder (#47251) üzenetére


King Unique
titán

A fentebb részletezett probléma szempontjából elég a gyorsformázás is.
Teljeset pl. egy új HDD-nél szoktak egyesek csinálni első alkalommal afféle tesztelés végett. Vagy akkor, ha van a lemezen pár problémás szektor, amelyek állapota nem fixált, mert függőben vannak stb. De akkor is, ha valaki eladja a HDD-t és nem akarja, hogy az új tulaj adatokat állítson vissza róla. Mert utóbbit illetően önmagában a gyorsformázás nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#47253) DeathAdder válasza King Unique (#47252) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, és köszi ismét a segítséget :R

(#47254) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Egyik notebookban egy kb 3 éves ST500LM012 HN-M500MBB azaz
Seagate Momentus Spinpoint HDD van. állítólag más néven Samsung SpinPoint
Olyan gépben van, ami csak böngészésre van használva. A többi csak a szükséges Windows és AV folyamatok.
744 nap, 1233 összes indulás/leállás, de a parkolások száma 965528. Ez a közel 1 millió érték nem túl sok egy kicsit ilyen rövid idő alatt? :F
Az energiagazdálkodást nem lehet tiltani az Intel SATA RAID vezérlő miatt. (ez gyári Dell) Pár perc után magától visszaállítja. Érdemes lenne a HDSentinelben a Lemez Figyelés - Lemezek leállításának akadályozását beállítani? (Persze ahhoz kellene egy telepített HDS is, mivel állandóan futnia kellene, de a portable nem tud rendszerrel indulni. A gép tulaja pedig nem indítaná el naponta külön.)
Igazából már évek óta foglalkoztat ez a parkolás téma, mivel az én gépeimben is ilyen nagyon gyakran parkoló HDD-k vannak, voltak. Sokat olvastam a témában, de már nem tudom igazán mi tesz jót a lemezeknek.
A parkolási idő értékét nem lehet állítani ezeknél, csak a leállítás akadályozása műveletet lehet bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#47255) King Unique válasza Krystal_s (#47254) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A legtöbb notebook merevlemeznél 600 000 a gyári limit a fejparkolást illetően. Így van ez a Spinpoint M8 esetében is. Viszont attól még bírhatnak akár többet is, az egyik kollégánál nemrég 1 millió feletti értékre is volt példa.

Viszont, ha valakinél ennyire megszaporodott a parkolások száma, akkor érdemes lehet korlátozni / tiltani, mivel azért akármennyit valószínűleg nem bír ki a drive! Illetve a S.M.A.R.T.-ban ezen attribútumnál az értékek is már eléggé lent vannak. Aztán, hogy ezt hogyan lehetne kivitelezni, arról pl. az alábbi hozzászólásban is volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#47256) chopin42 válasza Kékes525 (#47249) üzenetére


chopin42
őstag

A korábban kérdezett wd 6401aals-00j7b1 smartja:

Elvileg minden rendben? :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#47257) Kékes525 válasza chopin42 (#47256) üzenetére


Kékes525
félisten

A merevlemezek átlagos becsült élettartama mintegy 5 év. A tied ennél 3 évvel több. Habár a SMART értékek rendben vannak bekövetkezhetnek váratlan hibák. A mentésről, függetlenül a vinyó állapotától, mindig gondoskodni kell. Különösen akkor, ha pótolhatatlan adatok vannak rajta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47258) chopin42 válasza Kékes525 (#47257) üzenetére


chopin42
őstag

Igen,erről a típusról olvastam legendás élettartamokat :) lementek róla mindent mindenesetre-ha sikerül. ugyanis a gépem második nekifutásra sem tudott elindulni...remélem nem most halt meg a videókártyám...a gép elindul,mikor üdvözölne iszonyat lassú, szaggat, majd fekete kép, hangok rendben, ventik felpörögnek,persze minden sokkal később...ez ismétlődik, míg ki nem kapcsolom. köszi, Istenem... :O

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#47259) Krystal_s válasza King Unique (#47255) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Akkor lehet mégis beállítom azon a gépen is a HDSentinel - Lemez leállításának megakadályozását. Úgy tudom ez a parkolást is megakadályozza.
Persze jobb lenne az energiagazdálkodást letiltani, de ezeknek a lemezeknek az Intel vezérlője annyira erőszakos, hogy nem engedi.
Egyik gépemen régebben töröltem az Intel AHCI vezérlőt és hagytam az alap Windows vezérlőt. Úgy már tudtam tiltani az APM-et. Viszont az említett gépen Intel Raid vezérlő van a sima HDD-hez telepítve gyárilag (Dell), amit nem merek törölni.

(#47260) Doky586 válasza Krystal_s (#47259) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért raid módban használod? Ahci optimálisabb lenne.

(#47261) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Sziasztok!

Adott a felállás:
Gép #1: Win 10 Pro, 64bit 2 db HDD,
Gép #2: Win 10 Pro, 64bit 1 db HDD

A Gép #1 behalt a hétvégén, ezért arra gondoltam, hogy kiszedném a Gép #1 2. vinyóját amit csak tárolásra használok (nem ezen van a windows), és átraknám a Gép #2-be, hogy átmásoljak pár játék mentést mert halálra unom magam. :D
Van valami rizikó ebben? Van rá esély, hogy ha átdugom a HDD-t a másik gépbe, akkor nem fog működni?

They don't know... PepeLaugh

(#47262) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
Találkoztatok már ilyennel?
Zsír új a gép, és kattog a merevlemez windows újrarakás és formázás után.

Amikor a türkiz nullára esik, és elindul felfele akkor hallom a kattogó hangot. Más topicban azt a tanácsot kaptam, hogy crystaldisk info-val az APM-et nézzem meg. APM kikapcsolásnál ugyanúgy jelen van a probléma, viszont ha felveszem FEh-ra, tehát maximum áramfelvételre akkor megszűnik a kattogás.
Van valami ötletetek, hogy ez mi lehet? :)
köszi

2x2 néha 5

(#47263) Kékes525 válasza Greentea (#47262) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyél fel egy képet a Sentinellel a SMART értékekről, az adatmező decimális legyen (jobb egérgomb).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47264) Greentea válasza Kékes525 (#47263) üzenetére


Greentea
senior tag

2x2 néha 5

(#47265) Kékes525 válasza Greentea (#47264) üzenetére


Kékes525
félisten

Állj rá a Spin up time-ra (3-as), hogy lássuk hogy milyen meredek a változás. A tápod megfelelő? Kellően túl van méretezve?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47266) Greentea válasza Kékes525 (#47265) üzenetére


Greentea
senior tag


Laptopban van, gyári.

2x2 néha 5

(#47267) Kékes525 válasza Greentea (#47266) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy a SMART értékek rendben vannak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47268) Greentea válasza Kékes525 (#47267) üzenetére


Greentea
senior tag

Köszi! :)
Fura az egész, mert tényleg, ha feljebb veszem az áramfelvétel gyorsaságát, akkor megszűnik a probléma. :U

2x2 néha 5

(#47269) Kékes525 válasza Greentea (#47268) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen márka a laptop pontosan? Ha egyértelműen hallani, kattogást, akkor próbáld meg visszavinni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47270) Greentea válasza Kékes525 (#47269) üzenetére


Greentea
senior tag

Lenovo :DDD
Csak emiatt nem viszem szerintem vissza, mert a Telemaxnál nem lehet tudni. :D

2x2 néha 5

(#47271) Casoli


Casoli
őstag

Van nekem egy pár régi 1.5TB-s Samsung HDD-m a NASomban. Az egyik HDD-nél vettem észre, hogy valami lötyög a nyákon. Szerencsére a HDD még működik. Ragasztópisztollyal rögzíthető a nyákra a keretezett rész? Valami tekercs.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#47272) Blackdeath12 válasza Casoli (#47271) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

hőlégfúvóval, kis folyatószerrel, esetleg nagyon kevés ónnal helyén tartható a dolog de én nem ragasztó pisztolyoznék ^^

(#47273) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok! Van olyan program ami megkeresi a hibás szektorokat a winyón, és oda nem engedi hogy írjanak a programok? A problémám az, hogy torrentezésre használt winyóm az utolsókat rugdossa, és ha megtelik a winyó akkor elkezd a torrent olyan hibaüzeneteket dobálni hogy nem fér hozzá a file-hoz, rosszabb esetben piros lesz a csík és nem tudja írni a file-t.

(#47274) pjen válasza Blackdeath12 (#47273) üzenetére


pjen
félisten

És ha nem engeded megtelni,mondjuk 10% mindíg üres marad?

(#47275) Doky586 válasza Casoli (#47271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A felirata szerint azok 4,7 ohm (tekercselt) ellenállások. Gondolom a műanyag tokja lötyög rajta. Ne csinálj vele semmit, jó az úgy ahogy van..

[ Szerkesztve ]

(#47276) Blackdeath12 válasza pjen (#47274) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

Több helyen hibás, tehát az elején közepén végén. így mindig vannak hibás torrentek, amiket nem törölhetek mert a helyére ír mást és lesz ugyan azt.

(#47277) Casoli válasza Doky586 (#47275) üzenetére


Casoli
őstag

12TB-s NAS része, nagyon jó lenne, ha nem csesződne el a tömb. Az a fura, hogy nem is lett odaverve, szerintem az idő vasfoga eloxidálta a műanyagot. Igen, a forrasztás az fent van, valószínű valami ragasztás szerűség jöhetett szét, vagy szétmállott a műanyag része.

Az a vicc, hogy szimplán rákerestem a google képkeresőben a HDD típusára, erre az első 5 találatban benne volt ez a linkelt kép. Magyarán másnál is szétesik a nyákon az a tekercs.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#47278) Jarod1 válasza Casoli (#47271) üzenetére


Jarod1
addikt

forrasztás is elengedett?

(#47279) Blackdeath12 válasza Jarod1 (#47278) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

" Igen, a forrasztás az fent van"

(#47280) mbt


mbt
csendes újonc

Üdv!
Nem vagyok benne biztos, hogy témába vág a kérdésem, de nem találtam jobb topikot.
Windows 10-et telepítek épp, a gépben van alapból egy 500 GB-os HDD, illetve egy 250 GB-os SSD. Az SSD-re szeretném felrakni a windows-t. Alapvetően eltávolíttanám a HDD-t és sima ügy, viszont a laptopom garanciáját így elveszteném a biztonsági matrica miatt. Meg tudjátok mondani, hol kéne beállítanom, hogy minden az SSD-re kerüljön?
Ebből gondolom, hogy a HDD-n van:

De mimnt látjátok nem értek hozzá, kérlek segítsetek :)

(#47281) Doky586 válasza mbt (#47280) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

BIOS-ban
- a BBS sorrend kezdődjön az SSD-vel
- a boot sorrend kezdődjön az SSD-vel (NEM a pendrive-al)
- Bootoláskor az indításkori boot-menüből válaszd ki a pendriveot.

Ámbár az nem világos ha be tudsz tenni egy ssd-t akkor miért nem tudsz kivenni egy hdd-t :F

(#47282) mbt válasza Doky586 (#47281) üzenetére


mbt
csendes újonc

köszönöm

a hdd alapból bent volt, garanciális matricával leragasztva, az optikai meghajtó helyére pedig be tudok tenni külön egy merevlemezt

(#47283) Casoli válasza mbt (#47282) üzenetére


Casoli
őstag

Milyen gépen van a HDD-n garanciamatrica? :F

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#47284) pjen válasza mbt (#47282) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem rossz ajtót nézel,ráadásul sok gép nem is szeret az optikai helyéról boot- olni.A HDD-t szokták kivenni,helyére az SSD,Telepítés.,Berakni a HDD-t az optika helyére.

[ Szerkesztve ]

(#47285) mbt válasza pjen (#47284) üzenetére


mbt
csendes újonc

casoli:
Használtan vettem egy Dell E6430-at a finnpc-ről és rádobták a matricát a hdd rögzítő csavarra, ezzel kicsit keresztülhúzva a számításaimat...

pjen:
Igen, valószínűleg az lesz, hogy skippelem a garit és oda teszem be, a hdd-t meg az optikai helyére, mivel bár megfogadtam doky586 tanácsait, így se sikerül áttenni a system reserve-et az ssd-re (lehet csak én vagyok béna).

[ Szerkesztve ]

(#47286) pjen válasza mbt (#47285) üzenetére


pjen
félisten

Mennyi gari van még?Mért nem velük rakatod be az SSD-t?Szerintem nem egy vagyon,lehet jó fejek ingyen cserélik,és megmarad a gari.

(#47287) Casoli válasza mbt (#47285) üzenetére


Casoli
őstag

Hajszárítóval ess neki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#47288) Greentea válasza Casoli (#47283) üzenetére


Greentea
senior tag

Ideapad 700-ban pl van

2x2 néha 5

(#47289) AttyVin válasza pjen (#47167) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Végül nekem - kb. "dilettáns" (műkedvelő) felhasználónak - érdekes lett a megoldás.

Informatikus fiam jött a képbe. A működő gépben egyszerűen rádugta az alaplapi SATA-csatlakozóra a HDD-t (én korábban kikapcsolt állapotban próbálkoztam) és a következő újraindítás után már minden működött (meg valami keveset mókolt a BIOS boot priority-ben)...

Üdv, Vino

(#47290) pjen válasza AttyVin (#47289) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk,akinek informatikus fia van... :)

(#47291) AttyVin válasza pjen (#47290) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ja, azért csak ki szokott akasztani.

Főleg, amikor olyan válaszok jönnek a problémákra, hogy "miért nem használsz más programot, Linuxot, W10-et, hát, ez ilyen, rossz a rendszer", stb. és nem valami tényleges megoldási javaslat...

Kissé kifordítva: (informatikus) sas nem kapkod, (laikus felhasználó) legyek után...

Üdv, Vino

(#47292) mbt válasza mbt (#47280) üzenetére


mbt
csendes újonc

Ha valakinek az agyára megyek az bocsásson meg :)
Végül ideiglenesen úgy oldottam meg a dolgot, hogy egy 500 MB-os System Reserved a HDD-re került, a Windows rendszerfájlok viszont az SSD-n vannak.
[kép]
[kép]
Meg tudjátok mondani, hogy ez a gyakorlatban mit jelent? Azaz mikor/mihez használja a gép a HDD-t?

[ Szerkesztve ]

(#47293) King Unique válasza mbt (#47292) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég érdeklődött valaki hasonló ügyben annyi különbséggel, hogy nála UEFI-s telepítés volt. A válaszokban pedig le volt írva, hogy hogyan tudja telepítésnél elkerülni a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók más lemezekre kerülését. Aztán, hogy most így hagyod, vagy esetleg normálisan újratelepíted, az már a te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#47294) mbt válasza King Unique (#47293) üzenetére


mbt
csendes újonc

köszönöm :)

(#47295) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, külső HDD, mely RAW lett, usb csatlakozás után csak kattog egy darabig, aztán csak a lemezkezelőben érhető el (tartalmát nem lehet látni, de nem is fontos, ami rajta van), viszont a Windows nem tudja formázni, folyton sikertelen a kísérlet. Hogyan tudnám esetleg formázni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47296) King Unique válasza junior11 (#47295) üzenetére


King Unique
titán

Ha RAW, akkor nemrég egy hasonló esetnél le volt írva a teendő. De, ha nem cél az adatok lementése, akkor ez nyilván kihagyható.

Ha már kattog a HDD, az nem éppen a legjobb. Milyen az állapota, mit mond rá a HDS? Ha sok a hibás szektor és gyatra a kondíció, akkor már az újraparticionálással sem feltétlen érdemes vesződni...Amúgy Windows alatt diskpart, vagy esetleg egy Live Linux és GParted.

[ Szerkesztve ]

(#47297) junior11 válasza King Unique (#47296) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, azóta már néha hajlandó a Windows a HDD-t NTFS-ként felismerni és tartalmát megjeleníteni, pl. a mappákat, de megnyitni nem - cyclic redundandy check error hibát dob, 50% kondíció, talán 47 hibás szektorral, úgyhogy nincs mit vesződnöm vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47298) King Unique válasza junior11 (#47297) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a korábbiak alapján ez még a My Book a jó kis zöld vinyóval. Hát ezzel tényleg nem érdemes sokat vesződni...Illetve azt hittem azóta már leselejtezted.

[ Szerkesztve ]

(#47299) junior11 válasza King Unique (#47298) üzenetére


junior11
veterán

Jah, már régóta nem használom, ma vettem elő a fiókból, gondoltam hátha jó lesz legalább filmeket nézni róla, de ez már arra sem képes, úgyhogy nem vesződöm vele tovább, hiába rágják a fülem :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#47300) pRoject22


pRoject22
őstag

Sziasztok!

Tudtok ötletet arra a problémára ,hogy a 4 hónapos seagate 1 terrás HDD win 10 x64 alatt miért áll meg majd indul újra random magától?

Az ilyen eseteknél a win jelzi jobb alól ,hogy új kötetet észlelt, erről a lemezről nem tudok játékokat sem futtatni mert mikor ez történik akkor lefagy a játék is.

Ezért vettem egy 250-es SSD-t amit GPT-re formáztam és arról fut a win is meg az a 2 fő játék is amit legtöbbet használok.

De szeretnék játékot telepíteni a D meghajtómra is de ugye nem igazán működik, már kicseréltem a a sata kábelt és átdugtam az alaplapon másik foglalatba de ugyanez történik.

Próbáltam ,hogy vissza teszem a HDD-t MBR-re de akkor is ugyanaz, leformáztam ( nem gyorsformázással ) HDD sentinel azt írja ,hogy a HDD 100%-os viszont sok a start stop hiba.

Valaki ötlet? :/

Előre is köszi a segítségeket :)

¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.