Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46151) ÉNERGIE válasza pjen (#46150) üzenetére


ÉNERGIE
tag

az eszközkezelő/Lemezmeghajtó látja (DT01ACA300) Ez az eszköz megfelelően működik.
Nem jártam még így vinyóval...

(#46152) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

Kötetek:
Állapot: Nem inicializált
Partíció stílusa: Nem használható

De hogy formázzam meg ha meg sem jelenik meghajtóként és nincs nálam win.cd?

(#46153) SP4C3 válasza ÉNERGIE (#46152) üzenetére


SP4C3
veterán

Jobbclick > "inicializálás"

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46154) ÉNERGIE válasza SP4C3 (#46153) üzenetére


ÉNERGIE
tag

jobbclick hova? Nem tudsz mire rányomni a tulajdonságok ablakban...

(#46155) SP4C3 válasza ÉNERGIE (#46154) üzenetére


SP4C3
veterán

A kötetre?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46156) ÉNERGIE válasza SP4C3 (#46155) üzenetére


ÉNERGIE
tag

nem lehet rányomni semmire...ez a tulajdonságok felugró mappába van, leszedtem most egy Easeus nevű partíció progit az látja remélem ha ott formázom akkor megjelenik.

(#46157) ÉNERGIE


ÉNERGIE
tag

na ezzel már van 2TB-om legalább, viszont a maradék 1TB-t nem engedi egybe tartani, formázást csak akkor enged ha NTFS partíciót hozok létre az 1TB-ból amiből viszont max 97GB-t enged most...nem értem miért a 3TB-ból engedte a 2TB-t...amíg meg nincs partíció nem tudom formázni....miért nem tudnak kiadni HDD úgy hogy a paraszt is betegye és tudja használni, lassan mindenhez szerelőt kell már hívni. :U

(#46158) Sanchez638


Sanchez638
addikt

sajátgép--jobb klikk kezelés--lemezkezelő és ott megtalálod.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46159) choco01


choco01
addikt

Hali.

Segéd program nélkül van lehetőség a C rendszer meghajtó kibővítésére?
D-ből csíptem le 32 gigát, de a lemezkezelőben szürke a Kötet kiterjesztése a C meghajtónal.. :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#46160) King Unique válasza choco01 (#46159) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Windows lemezkezelője általában csak akkor tud kiterjesztést csinálni, ha a beolvasztani kívánt rész particionálatlan (nem lefoglalt). De vannak olyan esetek, amikor még akkor sem...Ilyenkor mindenképpen külső programra lesz szükség. Viszont előbbi hozzászólásban is említve van, hogy egy rendszerpartíció átméretezése eleve kényes művelet. Illetve külső programoknál pl. a PreOS mód szintén, amelyet ezen cikk is taglal.

[ Szerkesztve ]

(#46161) GERI 3D


GERI 3D
csendes tag

Sziasztok,
nagyon hálás lennék, ha valamelyikőtök tudna segíteni.

Amibe belefutottam :
korábbi külső toshiba 500gb, normalisan működött, vettem egy wd 750gb-ost, ami jelenleg a gépem szerint "megfelelően működik". Mégsem választható ki sajátgépről, nincs betű hozzárendelve. Másik gép és tv látja.
A számítógép kezelés/lemez kezelés alatt megjelnik és írja a méretet, de egyenlőre nem találtam olyan lehetőséget, hogy bármit is tegyek vele.

Van ötletetek esetleg?

Előre is nagyon köszi!!!!

(#46162) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Kb. 1 éve vettem egy használt 3tb-os Toshiba vinyót, és eddig nem is volt baj vele, de 2 napja az a HD Sentinel üzenet fogadott, hogy az állapota 100%-ról 1 nap alatt lecsökkent 16%-ra. 153 hibás, és 16 gyenge szektort ír. Mi okozhatta ezt a baromi gyors romlást ? Esetleg a sentinel hülye ?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46163) SP4C3 válasza hülyegyerek (#46162) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem a sentinel, az csak kiolvassa a S.M.A.R.T. adatokat, a "smart" a hülye, annak ellenére, hogy a rövidítése azt jelenti "okos". :((

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46164) hülyegyerek válasza SP4C3 (#46163) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akkor a vinyó tényleg ennyit romlott, vagy csak a smart szórakozik ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46165) djculture válasza hülyegyerek (#46164) üzenetére


djculture
félisten

Ennyit romlott sajnos... Mivel nem tudjuk mennyit használtad (meg az előtted lévő tulaja is) hogy csak találgatnánk hogy mi okozta.

[ Szerkesztve ]

(#46166) King Unique válasza GERI 3D (#46161) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azért nem ártana megadni, hogy pl. A és B gépen milyen OS van, illetve pontosan mit mutat a lemezkezelő (screenshot)? Ha látszik rendesen a partíció, akkor normál esetben aktívnak kellene lenni a betűjel hozzárendelésének. De, ha pl. ilyen (nem lefoglalt), akkor az nyilván más eset.

(#46162) hülyegyerek:
Ezen típus nem feltétlen a tartósságáról híres. Tehát nem biztos, hogy a HDS mutat valótlan állapotot. De a különféle tesztek után többet lehetne mondani.

[ Szerkesztve ]

(#46167) Doky586 válasza hülyegyerek (#46162) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mi okozhatta ezt ?"
Csak egy példa a lehetséges egymillióból:
- Az öcséd házibulit szervezett amíg nem voltál otthon, és miközben videókat néztek rajta, véletlenül lelökték a gépet az asztalról... :F. ;]

(#46168) hülyegyerek válasza Doky586 (#46167) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Van 2 macskánk, lehet hogy ők buliztak.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#46169) smallmer


smallmer
őstag

sziasztok,

Egy Asus G751JY Laptopom van,amiben egy ssd és egy hdd van. Mostanában a windows 10 lemezellenőrzést kér. Ezt követően a windows 10 teljesen meghülyül. nem jó a startmenü. 1-1 program nem működik. hiába telepítem újra a latopot ugyanez a hiba jön elő. a windows 10 topicban a hdd-re gyanakodtak páran, viszont a HDSentinel semmi hibát nem mutat. Attól még lehet baja a HDD-nek? illetve valami programot tudtok ajánlani amivel meg tudnám nézni? köszönöm.

(#46170) SP4C3 válasza smallmer (#46169) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet van rajta egy gyenge sector, amit mindig sikeresen kijavít. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46171) GERI 3D válasza King Unique (#46166) üzenetére


GERI 3D
csendes tag

Szia

Bocs a kepert. Egyszeruen nem ment a prt scrn.
Ami latja az win7, masoltam ra filmeket es a tvn meg is neztem rola.
Amin neg ez a fura jelenseg van az xp -s.

Koszonom szepen

(#46172) smallmer válasza SP4C3 (#46170) üzenetére


smallmer
őstag

nem javítja ki mert minden nap kér lemezellenôrzést.

(#46173) Sanchez638 válasza SP4C3 (#46170) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy a smart "be van ragadva"..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46174) King Unique válasza GERI 3D (#46171) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha a Lemez 2-ről van szó, akkor Itt maga a GPT, illetve az XP a gond. Ugyanis utóbbi - legalábbis a sokaknál használt jellemzően 32 bites verziója - eleve nem tudja kezelni a GPT-s lemezeket...A Win7 viszont jóval modernebb rendszer, amelynél nincsen ilyen korlát. Egyébként egy 750 GB-os külső HDD-nél maga a GPT eleve nem indokolt, mert az csak 2 TB felett kötelező.

Tehát, ha XP alatt is mindenképpen használni akarod ezen külső merevlemezt, akkor valahogy MBR-t kellene csinálni belőle. Külső programok elvileg adatvesztés nélkül át tudják konvertálni, de ha megoldható, akkor legjobb lenne Win7 alatt lementeni róla az adatokat és ott tisztán újraparticionálni. Ehhez itt van némi adalék. Aztán utána visszamásolni rá mindent és MBR alapon már használható lenne XP alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#46175) GERI 3D válasza King Unique (#46174) üzenetére


GERI 3D
csendes tag

SZia,

nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Ez volt a gond és a megoldás is sikerült.

Nagyon örülök, köszönöm!!!! :)

(#46176) smallmer válasza smallmer (#46169) üzenetére


smallmer
őstag

semmi ötlet? :(

(#46177) ALFA válasza smallmer (#46169) üzenetére


ALFA
senior tag

hdtune 2.55 ingyenes és a képei adhatnak támpontot.
Amúgy nem értem, minek van ssd, ha hdd-ről megy? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46178) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! A régi Toshiba laptopomból kivettem a HDD-t, hogy külső rack-ba használjam tovább. Viszont a formázása nem lehetséges, több programmal is próbáltam már, de folyamatosan megszakítja azt. Tudnátok ebben segíteni! Előre is köszönöm!

(#46179) King Unique válasza jackal79 (#46178) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem ártott volna pár konkrét infót megadni a hardveres / szoftveres összetevőkről, valamint a pontos hibaüzenetről.

Első körben a HDS programmal rá lehetne nézni a HDD állapotára. Ha az ok és a S.M.A.R.T.-ban sincsenek hibák, akkor esetleg másik USB-portban, illetve lehetőség szerint másik USB-kábellel és másik külső házban is ki lehetne próbálni. De olyan is előfordult, hogy valakinél csak egy adott OS esetében voltak a particionálásnál problémák és egy másik alatt rendben lezajlott a művelet. Ha netán ez a helyzet és maguk az eszközök rendben vannak, akkor az a másik OS lehet akár egy Live Linux / MiniTool bootolható változata is.

[ Szerkesztve ]

(#46180) jackal79 válasza King Unique (#46179) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Jogos a kérés, ezért nekifutok még egyszer :)
Tehát a HDD egy Toshiba Satellite PRO C650 laptopban szolgált kb 6 évig. Win10 van a HDD-n. A napokban kiszedtem, hogy routerre csatlakoztatva fogom torrentezésre használni. Megakadtam ott, hogy OpenWrt alatt SSH-n keresztül nem tudtam formázni. Próbáltam az AOMEI PAS-sal, de folyamatosan a képen látható hibaüzenetet kapom:

Több partíció Managerrel is próbálkoztam, ugyanez a helyzet. Olyan mint ha vmi védelem lenne rajta.
Próbáltam úgy is, mint ha Win-t telepítenék és a telepítő lemezről format. Úgy nem írt semmilyen hibaüzenetet, úgy tűnt, hogy jó lesz, de később kiderült, hogy így sem tudok partíciót létrehozni.
HDD kondícióról a képek:

A rack, amit használok az egyy Captiva és a hozzá való kábel. Sajnos más nincs, ezért ezt nem tudom cserélni.

Van vmi ötletetek, hogy mi lehet a gond? NTFS, EXT2, EXT3-ra próbáltam formázni, de egyikre sem engedi.
Remélem így elég infót tudtam adni.

[ Szerkesztve ]

(#46181) King Unique válasza jackal79 (#46180) üzenetére


King Unique
titán

A screenshotok alapján látszik, hogy a HDD állapota nem tökéletes, szektorhibák vannak rajta. Ezek ugyan már áthelyezésre kerültek a tartalék területre, de úgy látszik mégis problémát okoznak. Legalábbis a hibakód alapján pl. az AOMEI-nek is ez a baja.

Ez esetben Windows alatt a diskpart módszert lehetne megpróbálni a teljes újraparticionáláshoz, illetve az NTFS-re történő formázáshoz. Ahol esetedben értelemszerűen a disk 1-et és part 1-et kell kiválasztani, illetve a convert mbr parancs kell. Ha a művelet során hibaüzenetet dob, akkor max. a fentebb említett live rendszerek alóli particionálás jut eszembe. Illetve, ha Ext fájlrendszerre akarod formázni, akkor azt mindenképpen linuxos környezetben célszerű elvégezni. Továbbá, ha USB-n egyáltalán nem engedi, akkor esetleg SATA-n lehetne megpróbálni, de a fentebb említettek miatt ott sem biztos, hogy sikeres lesz a művelet.

[ Szerkesztve ]

(#46182) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok.
Ha egy HDD-t IDE (enhanced stb bios beállítások) módban kezdünk el használni, és csak tárnak van; lesz valami gond ha elkezdjük sata (ahci) módban használni? -adatvesztés stb.

(#46183) smallmer


smallmer
őstag

Na sziasztok, újabb fejlemény. ALFA a fülembe ültette a bogarat azzal a kérdéssel, hogy minek van a laptopomban ssd, hogyha hdd-ről megy a rendszer. Na itt jutott eszembe, hogy nem a hdd-ről megy a rendszer ezért nem is azt ellenőrzi, hanem az ssd-t. Viszont az ssd-re sem dob semmi hibát. SSD-vel is foglalkozik a topic vagy csak hdd? :)

köszi

(#46184) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem egy Crucial MX300 525GB ssd-t. Leteszteltem a gépet az userbenchmark softverével, és valami nem stimmel az ssd-vel. A tesztekben ilyen 500mb/s körüli írási sebességet hoztak ki erről az ssdről, itt meg alig éri el a 380-at.

http://www.userbenchmark.com/UserRun/2429007

Valakinek van valami tippje, mivel tudom gyorsabb működésre ösztökélni az ssd-t? Sata_3 portra van kötve "fekete" sata3 kábellel. Sajna nincs rajta sebesség adat.

Előre is köszi a válaszokat!

(#46185) King Unique válasza wowpegazus (#46184) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-k sebességét inkább az alábbi cikkben is ajánlott szoftverrel szokták lemérni. Legalábbis Windows alatt igen. Valamint a téma topikjában találni más programokkal végzett méréseket is. Ha a SATA3-as port ellenére majd ezek is a gyári értékeknél annyival kevesebbet mutatnak, majd akkor lehet szóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#46186) ALFA válasza smallmer (#46183) üzenetére


ALFA
senior tag

SSD-nél tudtommal értelmetlen a lemezellenőrzés, de lefogadom, hogy SSD-s fórumban gyorsan megmondják, mi lehet a hasfájása.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46187) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, sajnos meg kell látogatnom ezt a topikot is.
A routerre dugott samsung story station külső vincseszter nem működik. A lemezkezelő látja, a win explorer már nem. A hdd sentintel ezt írja ki rá:

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46188) ALFA válasza ArthurShelby (#46187) üzenetére


ALFA
senior tag

Mi a gond?
Ott a tennivaló: azonnali hdd csere. Vagy tapsra vársz? Tessék: :C

PS:
Még mindig nem korrigáltad az aláírásodban, hogy ez Karinthy-ra vonatkozott és közel egy évszazada történt. :K

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46189) ArthurShelby válasza ALFA (#46188) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Ott a tennivaló: azonnali hdd csere. Vagy tapsra vársz?"
Nem segítségre. Szeretném ha működne, és esetleg le is tudnám menteni az adatokat.

Ui: Tudom, hogy Karinthytól származik, tök mindegy mikor történt, és nem értem ezt a még mindiget, eddig nem is beszélgettünk

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46190) ALFA válasza ArthurShelby (#46189) üzenetére


ALFA
senior tag

Aha, hát nagyon utolsó utáni percekben vagy.
Ideális esetben szerezz egy napra egy nagyjából akkora méretű hdd-t és clonezilla valószínűleg szépen fel fogja ismerni és le tudod menteni vele. (ingyenes, tud magyarul és ha elkerülöd a szakértői módot, akkor pár gombnyomás után mindent szépen megcsinál, csak, ugye, a klónozás mellékhatása, hogy az adott hdd felveszi az adott partícióméretet és a bad szektorokat is beirogatja magának. Ezért utána arról bebutulva célszerű már csak a szükséges adatokat átmenteni az új hdd-re és amikor megvan, akkor az átmenetileg használt hdd-t újrapartícionálni és formázni, hogy elfelejtse a kapott bad szektoros megjegyzéseket.
Ha van időd, és szerencsés vagy, az egész megvan röpke 6-8 óra alatt, mert a clonezilla nem áll le vacakolni szektorok próbálgatásával, viszi a bad szektorokat is, ezért kell utána mentesíteni a hdd-t. ;)

A mindig azért volt, mert jó pár hónapja írtam neked valami hasonlót a lábjegyzetről, úgy látszik, nem olvastad. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46191) ArthurShelby válasza ALFA (#46190) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen a jó tanácsokat!!

Sajnos nem rémlik ilyesmi, hogy írtál volna, viszont az aláírásod ismerős, szóval lehet benne valami. Esetleg az neked megvan melyik topikban volt?

Ui: büszke lehetsz a feleségedre, hogy milyen okos :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46192) ALFA válasza ArthurShelby (#46191) üzenetére


ALFA
senior tag

Nem biztos, hogy jó, csak tudom, hogy a clonezilla távoli kapcsolatra is jó, és ha hardverileg még fel van ismerve, akkor talán ő is látja majd.

Ja, pendrájvra kell kiírni, rufus profi hozzá, és pendrájvról célszerű butulni, így figyelni kell, hogy melyik gépet jelölöd ki olvasásra és melyiket írásra, pláne, hogy linuxos azonosítóként jeleníti meg őket. ;)

Sajnos nincs lehetőség visszanézni, hova írogattam, a fórumosok nem olyan okosak, hogy azt a listát is megmutassák, és tucatnyi fórumba írogattam, főleg os alkalmazások alatt, a statisztika szerint csak 61 napja, úgyhogy valamikor novemberben írhattam valahova. Arra emlékszem, hogy talán két hétig le voltam korlátozva 1-1 beírásra, ha ez segít.

Rosszul olvastad, nem okos, hanem mindent tud. Még azt is, hogy holnap mit fogok csinálni. Tudnám, honnan tudja, amikor még és sem tudom. :U

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46193) Booker87


Booker87
csendes tag

Üdv. SATA3-as HDD-t kezel egy S775-ös SATA2-es lap?

[ Szerkesztve ]

(#46194) pjen válasza Booker87 (#46193) üzenetére


pjen
félisten

Szerintm igen SATA 2 sebességgel.

(#46195) Sanchez638 válasza Booker87 (#46193) üzenetére


Sanchez638
addikt

Sata 1-es port is kezeli. Vissza fele kompatibilis.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46196) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Help!
Asus z-170 alaplapom van,jelenleg egy 480 gigás kingston ssd- vel ,win10- el frankón üzemel.
A laptopomból ,mivel az megdöglött át akartam tenni az 1 T hdd- ét. A hdd 100/100- as nem akartam elpazarolni,azonban mikor beraktam második vinyónak,sajnos nem tud most bebootolni. Szinte mindenfélét kipróbáltam raidban hibaüzivel bejön,de a hdd nem látja.
Amúgy,ha a 3- as satába az ssd,4- be a hdd nem látja a bios,ha megfordítom látja,de hiába választom ki hogy az ssd- ről bootoljon,csak kékhalálozik.
Egymagában mindkettő ok! A hdd üres,tehát nincs rajt semmi. Tegnap pl már odáig fajult,hogy az ssd ujra telepitettem,most ujra ok. Mit kell beállitani a biosba hogy jó legyen,ahci- ban van most.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#46197) King Unique válasza ArthurShelby (#46187) üzenetére


King Unique
titán

Ha fontos adatok vannak rajta, akkor lehet inkább szakemberhez kellene elvinni. Ugyanis korábban egy hasonló esetnél nem hozott eredményt a javasolt program.

Egyébként a 27158 indulás / leállás egy kicsit sok...

[ Szerkesztve ]

(#46198) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e a kérdésem. Most telepítettem újra egy gépet, Win7. Azóta folyton megjelenik a jobb alsó sarokban a "Hardver biztonságos eltávolítása" ikon, és a gépben lévő SSD-t és mindkét HDD-t jeleníti meg. Van ötletetek, hogy ez miért lehet, és hogy lehet kikapcsolni?

(#46199) Doky586 válasza petyus_ (#46198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A biosban állítsd át nem eltávolíthatóra azon lemezeket amelyiket akarod...

(#46200) poli27


poli27
veterán

Hali

Adott egy 2tb os wincsi, és egy 1150 es gép, ami non-stop megy, torrentezik és itthoni file kiszolgáló, a wincsi azt játssza, hogy 1-2 hetente elkezdi nem látni a gép (van ssd is meg még egy wincsi a gépbe ezekkel nincs gond), ilyenkor megmozgatom a kábeleket újraindítom és jó lesz, vagy még fel is szoktam cserélni másik wincsiével. Mi a fene okozza ezt elég idegesítő, a wincsi amúgy 100/100% a hdd sentinel szerint...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.