Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46051) junior11 válasza djculture (#46050) üzenetére


junior11
veterán

Hát nincs rajta semmi, max esetleg ha filmeket teszek rá, ez a probléma vele már idén februárban kezdődött, aztán kb. májusig 77% lett a kondíció, lementettem róla akkor még az adatokat, és nem használtam, ma gondoltam ránézek mi a helyzet vele, 74% volt 19 hibás szektorral, amiből a felület teszt végére 40 hibás szektor lett 57%-ra lecsökkent kondícióval. Megesik, hogy a gép csak úgy ismeri fel, mint "local disk", nem a saját nevén, s ilyenkor meg sem tudom nyitni a Windowsban, aztán magától helyrejön.
Gondolkodom, hogy van-e értelme neki venni új külső racket, mivel a gyári megsérült a szétszedés során, ha még hosszútávon működne megérné, de sajnos ezt senki sem tudja előre... Remélem a másik My Book, melyben 3TB RED van, tovább bírja, mint ez...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46052) Sanchez638 válasza junior11 (#46051) üzenetére


Sanchez638
addikt

az a 40db bad egy 2tb hdd nem sok. Esetleg tolj át egy írás tesztet legalább meg tudod hogy nővekszik vagy van-e más baja.

Én használok sokkal rosszabbat torrent és filmezésre..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46053) junior11 válasza Sanchez638 (#46052) üzenetére


junior11
veterán

Rátoltam komplett olvasás-írás tesztet, 19-ből így lett 40 a végére.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46054) junior11 válasza junior11 (#46053) üzenetére


junior11
veterán

Újracsatlakozás után most felpörög, hallani, a HDS érzékeli szintén, de a Windowsban nem jelenik meg a vinyó egyáltalán, így még nem volt... :((( Eszközkezelőben viszont látni.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46055) Vynx válasza junior11 (#46054) üzenetére


Vynx
tag

Én lefuttatnám a HDD Regenerator. Annyit megér. Hátha javít a kondíción valamit.

[ Szerkesztve ]

(#46056) junior11 válasza Vynx (#46055) üzenetére


junior11
veterán

Adtam neki most betűt és gyorsformázás volt, van értelme a teljes formázásnak?, gondolom az 2TB esetén órákig tarthat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46057) ALFA válasza junior11 (#46056) üzenetére


ALFA
senior tag

Ne is törődj vele, majd, ha adatot írsz rá, lehet, hogy egyszercsak megint eltűnik a betűjele.

Volt ilyen esetem, 40 gb IDE hdd csinálta, soha nem jöttem rá, mi volt a baja, ha szépen dolgozott, formázás és sentinel hibátlannak mutatta. Időnként másolásnál egyszercsak adott egy csattanó hangot és eltűnt a rendszerből. Napokig nem tudtam vele mit kezdeni, majd megint visszajött, párszor kellett formáznom, mire ismét jól működött. Pár hétig, hónapig semmi baja nem volt, majd, amikor ismét hallotam a hangot, már tudta, hogy most megint duzzog egy ideig. Ezért csak másodszori biztonsági tartaléknak használtam, és jó is volt így, amikor meghalt, nem volt adatvesztésem.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46058) Mika1227


Mika1227
őstag

Érdemes úgy beállítani az energia gazdálkodásnál, hogy soha ne álljanak le a vinyók? Vagy ez az élet tartalmat nem befolyásolja?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46059) djculture válasza ALFA (#46057) üzenetére


djculture
félisten

Mivel a panel és a mechanika közötti átvezető fólia kontaktos tud lenni a melegedés miatt, elég sok ilyet megcsináltam és mai napig mennek...

(#46060) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
A problémám a következő.
Vettem itt a ph.-n egy Seagate vinyót. Hdd sentinel látja 100/100, minden rendben. Eszközkezelő látja. Viszont fizikailag nem jelenik meg meghajtóként.

(#46061) djculture válasza Tidus (#46060) üzenetére


djculture
félisten

Mert inicializálni kell és partíciót rárakni itt:

[ Szerkesztve ]

(#46062) junior11 válasza djculture (#46061) üzenetére


junior11
veterán

2TB esetén még az MBR ajánlott vagy már szintén a GPT? A külső My Book-ról lenné szó.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46063) Tidus válasza djculture (#46061) üzenetére


Tidus
addikt

Köszi az infót. De lemezkezelő sem látja. A linkelt menüben is próbálkoztam, hogy megnevezzem mint meghajtót.

(#46064) djculture válasza Tidus (#46063) üzenetére


djculture
félisten

Akkor átvágtak vele, mondjuk jó lenne tudni mekkora vinyó milyen alaplapi vezérlőn és milyen oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#46065) pvt.peter válasza pvt.peter (#46040) üzenetére


pvt.peter
őstag

Esetleg erre vki? #46040

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46066) djculture válasza junior11 (#46062) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ hogy mire használod minden esetre sose tudni mikor kell használni valami régi oprendszer alól is az meg nem kezeli a GPT

(#46067) djculture válasza pvt.peter (#46065) üzenetére


djculture
félisten

Ne idegesítsed magadat ezek ilyenek, használd néha nézz rá az állapotára hd sentinellel és annyi.

(#46068) junior11 válasza djculture (#46066) üzenetére


junior11
veterán

Hát, mivel szektorhibás és 57%-os kondíciója van, ezt már csak max torrent és nem fontos adatok tárolására lesz használva, éppen teljes formázást hajt rajta végre a Windows, de még a felénél sincs, olyan lassan halad.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46069) djculture válasza junior11 (#46068) üzenetére


djculture
félisten

Attól még évekig működhet, sajnos ezek a külső vinyók nagyon függenek az eszköz tápellátásától amire épp rávannak csatlakoztatva.

(#46070) SchumiBácsi

Üdv all!

Van két régi WD5000AAKS HDD. Mindkettő állt pár évig, de most kellenek és ha már úgy is kék szériás a még jó fajtából, akkor blu-ray filmek mennének rá :D

Ennyi állás után gondoltam adok neki egy normál formázást. Ezek még a régi 512bájt szektoros winyók ugye? 2010 körül vettem őket. Nem raktam be csak emiatt a gépbe őket hanem külső USB3-as házon keresztül formázom őket. Gondolom ennek ez esetben nincs nagy jelentősége igaz?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46071) pvt.peter válasza djculture (#46067) üzenetére


pvt.peter
őstag

értem, köszi

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46072) Saltwater válasza SchumiBácsi (#46070) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nincs jelentősége, és annak sem hogy AF-es vagy nem.

https://hdd-adatmentes.hu

(#46073) Saltwater válasza pvt.peter (#46040) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha van biztonsági másolatod, akkor nem kell félni, megy ameddig megy.
Egyébként szerintem vagy gyengélkedik valamelyik fej, vagy a vezérlőlap-fejszerelvény csatlakozás van eloxidálódva. Kemény radírral takarítsd meg, hátha javul a helyzet.....DE biztonsági másolatod akkor is legyen!

https://hdd-adatmentes.hu

(#46074) pvt.peter válasza Saltwater (#46073) üzenetére


pvt.peter
őstag

annyira nem értek a HDD -hez, hogy szét is szedjem

inkább hagyom így :D :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#46075) core i7


core i7
addikt

Sziasztok! Windowst akarok újratelepíteni de nem bootol a pendrive eddig sose volt gond vele NTFS exFat-ba is megpróbáltam és nem megy amikor kiválasztom ,hogy arról bootoljon

kíírja a dolgokat és megjellenek alul a
...

pontok

és semmit nem lehet csinálni mikor lenyomok egy gombot alaplapba pöttyen valamit

legutobb Bios frissítésnél volt de ot sima FAT ba bebootolt
16GB on viszont sima FAT nincs csak FAT 32

[ Szerkesztve ]

(#46076) djculture válasza core i7 (#46075) üzenetére


djculture
félisten

Ha van más hdd /ssd az elsődlegesen kívül húzd le a fenébe és úgy próbáld

(#46077) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

az mitől lehet, hogy már haldoklott a win10-em, raktam egy másik ssd-re egy másikat, de nem ért el pár könyvtárat a nagy vinyómról. A haldokló win10-es rendszer továbbra is elérte. Az újnak aztán engedtem, hogy javítson rajta, de most csak egyre rosszabb, már a haldokló win10, ahol eddig jó volt, már az se ér el könyvtárakat. Nincs jogosultságom hibaüzenet- A vinyó hd sentinel szerint 98%-os 3 gyenge szektorral.

(#46078) light0416 válasza light0416 (#46039) üzenetére


light0416
tag

Valaki? :F

Iphone 14 pro

(#46079) Morris


Morris
veterán

Sziasztok

Vettem egy 1 terás WD RED vinyót. Ketté osztottam. Az egyik a rendszer lesz a másik a sallang tároló. Megformáztam win 7 alatt mindkettőt GPT re.
Most viszont nem tudom feltenni a wint, mert folyamatosan erre panaszkodik.
Mit csináljak?
A rendszer partíció legyen inkább MBR?

[ Szerkesztve ]

(#46080) Sanchez638 válasza Morris (#46079) üzenetére


Sanchez638
addikt

2tb felett kell gpt. :) De majd az okosok modnják :).

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46081) King Unique válasza Morris (#46079) üzenetére


King Unique
titán

1. A GPT egy partíciós séma, amire inicializálni, illetve lényegében particionálni lehet a lemezt, nem formázni. Meg különben is az egész lemezre vonatkozik, nem az egyes partíciókra. Valamint felesleges egy OS telepítése előtt particionálni egy szűz lemezt, mert azt meg lehet csinálni nyilván a telepítővel is. Továbbá azt kellene eldönteni, hogy Legacy / UEFI telepítés lesz-e és aszerint beállítani a boot módot, elkészíteni a boot eszközt stb. Legacy módban MBR, UEFI-ben pedig GPT lemezre lehet Windowst telepíteni.

2. Nincs megadva milyen gép, milyen OS lesz rá telepítve stb. De, ha pl. Win7, akkor annál nem feltétlen kell erőltetni az UEFI módban történő telepítést. Ha most GPT a lemez és még nincsen rajta semmilyen fontos adat, akkor szükség esetén a Windows telepítőben a diskpart módszerrel lehet törölni, illetve átkonvertálni. De lehet a partíciók manuális törlése is megteszi.

3. A Red eleve egy NAS HDD és leginkább olyan környezetbe, illetve desktopon max. adattárolásra való. OS alá egy 7200 RPM-es Blue / Black lett volna a jobb választás, vagy a legjobb nyilván egy SSD.

4. Egy kis olvasnivaló:

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze
Windows 7 telepítése lépésről lépésre (Legacy)
Windows 8.1 telepítése lépésről lépésre (Legacy)
Windows 10 telepítése lépésről lépésre (Legacy + UEFI)
Több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre

[ Szerkesztve ]

(#46082) Doky586 válasza Morris (#46079) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Windows 7 telepítése UEFI módban

GPT-re csak UEFI módban lehet rendszert installálni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#46083) Morris válasza King Unique (#46081) üzenetére


Morris
veterán

Usb pen-ről installálnám. Sőt, sikerült is. Törölni kellett a másik partíciót install közben. Így engedte. Azért szerettem volna ezt elkerülni, mert a másik partíción már ott voltak az egyéb cuccok.
Mindegy sikerült végre. Win7 ment rá, ez is volt a cél.
Ideiglenesen lesz rajta rendszer partíció. Most nem volt pénz ssd-re. Addig megteszi.

(#46084) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Valaki olvasta már vissza a Darik's boot and nuke floppy-s logját (auto módban készített törlés után) ?
Nem tudom mit kellene nézni benne. Hibás HDD esetén érdekelne, hogy a hibás szektorok kivételével valóban megcsinálja-e a felülírást.

(#46085) core i7 válasza djculture (#46076) üzenetére


core i7
addikt

megoldodott pendrivehiba volt :R

[ Szerkesztve ]

(#46086) t181


t181
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion g6 1213eh notebookom, amiben egy 750-es Hitachi HTS547575A9E384 vinyó van. A HDSentinel szerint 1061 napot futott, 3061-szer volt elindítva/leállítva, szóval egy ideje már pörög és az évek során kapta rendesen az ívet.
A problémám a következő: Photoshop, Illustrator (főleg akkor, amikor nagy fájlokat nyitok meg), Dirt2, Dirt3 indításakor (tehát minden, ami jobban, huzamosabb ideig pörgetné a vinyót) megáll a notebook. Ez azt jelenti, hogy a merevlemezt nem pörgeti egyáltalán, kurzor nem mozog, képernyőn nem történik semmi, de a rendszer maga fut, mert például a Winampban elindított zene szól. Illetve csak az az egy, ami éppen a RAM-ban volt, miután az a szám véget ér, nem megy tovább. 10-20 másodpercig tart ez a dolog, utána észhez tér és megy minden tovább. Ma a Dirt 2 indítása (ameddig hajlandó volt eljutni a splash screenig) percekig tartott. Szokás szerint beállt az egész, viszont csak egy pillanatra tért magához, és ezt 3-4-szer megismételte.

A HD Sentinel pár hete szólt, hogy talált 16 gyenge szektort, de nem kell aggódni, minden rendben. Nem foglalkoztam vele, de ez a Dirt2-s eset nem hagyott nyugodni. Lefuttattam, de csak azt a 16 hibát találta meg, gondolom amikről korábban szólt.

2016. 12. 22. 15:56:21 ! Hiba: 23 Data error (cyclic redundancy check)., Szektor: 1151076279, Blokk: 7856

Mind a 16 sort háromszor írja ki, gondolom leellenőrzi.

Szerintetek mi lehet a baj? Rendeljem az új vinyót, vagy máshol lehet a gond? Procira gyanakodtam egy ideig, de ha azzal lenne gond, akkor a zene is megállt volna.

Szerk.: A Windows (10) indítása is úgy történik, hogy még mielőtt megjelenne a töltőképernyő áll fél percet. Ezt viszont már 2-3 hónapja csinálja.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#46087) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy uj HDD-t: 1TB WD Blue 1TB EZEX.
A rendszer egy SSD-n van. Betettem egy régi HDD helyére és a BIOS semmi mást nem lát csak a szériaszámot. Inicializálni csak GPT-re próbáltam, de nem engedi. A lemezkezelő is ismeretlennek látja.
Lehet, hogy most lame vagyok, de ez normális? A régi HDD modelljét látja a lemezkezelő :F

[ Szerkesztve ]

(#46088) Tibor1973


Tibor1973
csendes újonc

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ,hogy a samsung hd204ui merevlemezemről letört a képen bekarikázott 2 alkatrész és azóta csak kattog nehányat és ennyi.
Lehet vele még kezdeni valamit?
Köszönöm a válaszokat.

(#46089) Sanchez638 válasza Tibor1973 (#46088) üzenetére


Sanchez638
addikt

bal oldali egy tekercs, az vissza kerül akkor menni fog.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46090) Tibor1973 válasza Sanchez638 (#46089) üzenetére


Tibor1973
csendes újonc

Köszönöm a válasz.
És hogy lehet ezt megoldani ? Nem vagyok ilyen szerelési dolgokban otthon.

(#46091) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Igaz, nem probléma, de azért rákérdezek.

A NAS-omban 2 db WD RED 3 TB HDD van. Mennyire érdemes állítani a cache méretét a torrent letöltésnél? Alapértelmezetten 4 MB volt beállítva.

- mozi bolondéria -

(#46092) Sanchez638 válasza devil-k (#46091) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha sok dolgot futtatsz egyszerre és vagy nagy fájlokkat töltesz, akkor szerintem érdemes adni neki, mert hirtelen nem ró annyi terhet a hdd-re. Én úgy látom ezt ill úgy logikázom, hogy egyszerre irja ki, és nem pattog jobbra balra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46093) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Sajnos szerintem halott a vinyó, amit ma beszereltem, zsír új, én bontottam ki.
Az alábbi jelenséget csinálja: hdd hang és lemezkezelő
Vélemény? :F

(#46094) Sanchez638 válasza senzaj (#46093) üzenetére


Sanchez638
addikt

szerintem iknább yt-re tölsd fel. És azt linkeld be.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46095) senzaj válasza Sanchez638 (#46094) üzenetére


senzaj
senior tag

Jogos, szerkeszteni sjanos már nem tudom:
YouTube link

(#46096) Sanchez638 válasza senzaj (#46093) üzenetére


Sanchez638
addikt

Tápellátása jó(tehát a kábel jó?)? Ha nem az, akkor garanciáztasd.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46097) Doky586 válasza senzaj (#46095) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemezkezelőről screenshot? HDS smart oldal screenshot? ide feltöltve

(#46098) senzaj válasza Doky586 (#46097) üzenetére


senzaj
senior tag

(#46099) Doky586 válasza senzaj (#46098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

másik adatkábel másik portban..? ha úgy se megy, vidd vissza..

[ Szerkesztve ]

(#46100) senzaj válasza Doky586 (#46099) üzenetére


senzaj
senior tag

Próbáltam, de ugyanez a helyzet. :(((

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.