Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46701) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szép estét, picipuha állandóan b@szogat, hogy mentsek mert hibás a lemez, viszont hds 100% mutat. Másolásnál sincsenek hibák. Merevlemez sem rakoncátlankodik.

Itt mi lehet? Volt tokba és dokkolóban is.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46702) MikaVejneGI válasza SP4C3 (#46699) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Aham , az volt , szétszed-összedug , működik.
Csere érdemes a dolog? milyet érdemes venni?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#46703) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#46700) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megjött a 2TB Toshiba (Germany féle 2016-SEP) Filmek többséget kimentettem, volt kb. 8-10 db amit nem tudtam, (nem olvasható) és azokat újra letöltöttem. A hibás HDD sem olyan hibás. 37 sector hiba, amelyből 37 már helyre is van állítva. Program fut már lassan 10 órája és mindjárt végez. (99.2% complete)

Ez a HDD így majd mire használható?

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46704) ALFA válasza MaxxDamage (#46703) üzenetére


ALFA
senior tag

Esetleg húsvéti ajándéknak nekem adod... :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46705) MaxxDamage válasza ALFA (#46704) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A HDD tökéletes, így már nem aktuális a kérdés.
Meg a csere HDD is úton van, mert küldenek egyet...hmm..tenyleg húsvét lesz és már ajándék is jön. :B
Meg a HGST (2.5" 1 TB) is megvételre került...legalább lesz pár szabad üres meghajtóm is. (ártani nem árt ha van)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46706) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az azonnali kérdések topikjában nem jött válasz, ezért megpróbálom itt is, bár nem hdd-ről, hanem ssd-ről van szó.
Tehát, vásároltam egy Adata SP550 120 gigás SSD-t. A tegnapi napon be is építettem, és feltoltam rá új telepítésként a win10-et. Pakolgattam rá a programokat, és feltettem a Hd sentinelt is. Elindítottam, és meglepve látom, hogy az ssd-re 80%-os kondíciót ír. Hozzá még azt is írja, hogy 1000 hibát talált, amit okozhat az eszköz hibája, vagy nem megfelelő adat/tápkábel.

Mi a fene lehet? Mivel új a cucc, nem hinném, hogy az lenne hibás, valóban gond lehet a kábelekkel? Mert ez így durva, a két éves hdd még mindig 100%-os, hiba nélküli.

Ja, ez egy Fujitsu gyári gép, i2120 procival. Az alaplapon elvileg 4 sataII és egy sataIII port van, ez utóbbiba dugtam az ssd-t.

Ui.: Még este a kábelhibát nagyjából kizártam, egyfolytában cserélgettem a kábeleket, és variálgattam a sata-portokkal is. De a 80% és az 1000 hiba az maradt.

(#46707) varmi2 válasza Voice24 (#46706) üzenetére


varmi2
nagyúr

Gyere át ide
Új a hds, vagy valami régi verzió? Csinálj egy ssdok képet is, abból okosabbak leszünk.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46708) Voice24 válasza varmi2 (#46707) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, most nem vagyok otthon, de este felé megcsinálom, és felteszem a másik topikba a képet. Amúgy a hds régebbi verzió, azt is megpróbálom egy újabbal.

(#46709) junior11 válasza junior11 (#46574) üzenetére


junior11
veterán

Na megint nem akarja az igazat a WD20EARX külső My Book HDD-m, Cyclic redundacy check error hibát dob szinte mindig másoláskor, ha csak olvasok róla adatot, semmi gond, de az írás már nem megy mindig neki. Van értelme lefuttatni vmilyen tesztet a HD Sentinellel? Mit takar ez a hibaüzenet?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46710) pellesmartin


pellesmartin
tag

Üdv!
Nagy bajban vagyok a hülyeségem miatt:
1 hónapja kb raktam a gépembe egy led szalagot,amit molexxel kötöttem be, fél óráig bírta utána kikapcsolt a gép. Nem adott képet. Alaplap kijelzőjén hibakódot írt,ami azt jelentette hogy videokártya hiba,valószínűleg túlfeszültség.Szétkaptam a gépet kivettem a videokártyát,picit át tisztogattam ,visszaraktam azóta azzal semmi gond, gpu-z-vel leterheltem 100%-ra,úgy se volt semmi gond.
2-3 Hete kiadta a HDSentinel,hogy 120 hibás szektorom van,akkor még jól működött a gép. Ezen a héten már 152 hibás szektor, sokszor nem is látja a gép a hdd-t, sokszor befagy, kékhalált kap stb..
3 napja 152 szektor van,azóta nem lett több.
Nos attól tartok hogy a tápom is szar,és amiatt ment tönkre a hdd, erre sok esély van ?
Hogy tudnám letesztelni a tápot?
HDD-be tudok még életet varázsolni Hiren's boot cd-vel mélyformázással?

(#46711) SP4C3 válasza pellesmartin (#46710) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem hinném, hogy a led szalag kavart be, csak simán a végét rúgta a HDD.

Ha hibás =/= gyenge sector-t ír, akkor azoknak már mindegy, mert lezárta azokat, oda többé nem ír adatot.
S.M.A.R.T. reset kellene, de ahhoz meg sok sikert.

Ha gyenge sector-okról beszélünk, akkor meg vagy lassú format, vagy hddregenerator.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46712) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni.

A hét elején vettem egy nast (Asustor) és bele egy új 3,5-es WD red 3terrás winyót.(aqua.hu)
Nem volt még eddig nas-om és nem tudom, hogy az természetes ha a winchesternek
halk kerregő hangja van . Nem hangos, olyan tompa ,de pont hallható amikor dolgozik. A nas egy szekrény háta mögött van tőlen 3m-re és lehet hallani.
Igazából nem tudom hogy ennek ilyennek kell leni vagy csendben kell hogy működjön
Úgy lehet elképzelni mint amikor egy régi PC-be kerreg a winyó adat másolás közben.
Laptop winyóval nincs semmi hangja.
Ha ennek ilyennek kell lenni akkor legyen, viszont ha nem akkor holnap viszem is vissza, a winyót és visszakérem a pénzt. (net-es vásárlás , gondolom él a 15-napos elállás joga)

Köszönöm előre is a választ

[ Szerkesztve ]

(#46713) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Partíciókezelésben kérnék egy kis helpet! :R

Adott egy 1 TB-os HDD az alábbi felosztással:

A probléma röviden, hogy a G:, 150 GB-os szabad terület és a D: partíciókat szeretném összevonni a lehető legfájdalommentesebben.
A helyzet sajnos Dual Boottal van bonyolítva. :)) Azért leírom, hogy mi van az egyes partíciókon:
F: Egy (néha még haszálatban lévő) Windows 7 "C: partíciója", boot, page file...
G: Elvileg csak adat van rajta. Bár régen volt rajta backup, page file... Igazából nem értem, miért "elsődleges partíció".
D: Csak adat.
C: Erre pedig egy Windows 10 van feltelepítve, jelenleg is ezt használom. A Win 7 és a Win 10 telepítése között kb. 6 év telt el, azért ilyen kesze-kusza... :D

Bár gondolom, kitaláltátok, de a Windows programjával nem jártam sikerrel. Az nem engedi hozzácsapni a szabad területet a G:-hez. Egy kicsit utánaolvastam, és elvileg ha sima logikai partíció lenne, akkor hozzá tudnám csatolni, de így nem. Szóval talán egy elsődleges -> logikai konverzió is megoldást nyújthatna, de erről csak olyat olvastam, ami törli az adatokat, azt meg nem szeretném. Mentést sem tudok csinálni kb. 0,5 TB-nyi adatról, úgyhogy valami biztonságos megoldás érdekelne! :DDD

Ötlet? :R

Meizu MX3 32GB

(#46714) Doky586 válasza kutkut (#46713) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem mentsd le az adataidat másik HDD-re, erről pedig töröld az összes partíciót (!), és ereszd rá a win10 telepítőt hogy ő maga töröljön mindent (!) majd csináljon mindent önmaga automatikusan telepítéskor, nehogy mégegyszer te partícionálgass..!!! :W :K

(#46715) yimm válasza yimm (#46712) üzenetére


yimm
aktív tag

Esetleg ha valakinek hasonló problémája lenne :

Nem hagyott nyugodni ez a winyó seek-elés hang.

Előzmények pár hozzászólással lentebb olvasható.

Rájöttem , hogy a nas alján lévő gumi talpak nagyon kemény gumiból vannak és ezek vezetik át a hangot a szekrény aljához és ezáltal felerősíti a bútor a hangot. Vágtam puha egéralátétből 8 db kis kockát amit kettesével kétoldalas tükör ragasztóval össze ragasztottam , majd erre is rakta még egy réteg tükör ragasztó amivel a gyári kis gumi talpakhoz ragasztottam az általam kreált lábakat.
És láss csodát :C :Y olyan szép csendes lett a nas hogy hihetetlen , csak akkor hallok egy kis susogást ha teljesen közel hajolok hozzá.
Így már tökéletes lett

(#46716) kutkut válasza Doky586 (#46714) üzenetére


kutkut
addikt

:P

Tudom, egy kicsit ijesztően néz ki, de ez egy hosszú folyamat eredménye... :D Először volt win7 3 partícióval: F:, G:, maradék. A maradék lett kettéosztva, aminek a végére lett felrakva egy win10 az ingyenes update időszakában - ideiglenesen. Az a szabad terület meg most került oda, amikor össze akartam vonni a G:-t az utána következő résszel...
Azt még meg tudom oldani, hogy a G: utáni részt törlöm úgy, ahogy van, tehát vehetjük úgy, hogy van 3 partíció: F:, G:, maradék szabad terület. De szabad területet így sem tudok hozzáfűzi egy elsődleges partícióhoz. :U Azt ne kérdezzétek, hogy az miért lett elsődleges partíció, 6 éve csinálta a win7 telepítő "varázslója".

Másik HDD mint írtam, nincs.

Meizu MX3 32GB

(#46717) King Unique válasza kutkut (#46713) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Külső partícionáló programok tudnak mindenféle átkonvertálást, összevonást stb. Mindezt pedig adatvesztés nélkül, nem destruktív módon.

Ez a lemez gondolom MBR lehet, mert annál van a 4 db elsődleges partíció, mint korlát. A zöld rész pedig a logikai partíciók, amelyekből lehet akár az előbbinél több is. A fenti programok tudnak logikai - elsődleges között is konvertálni. Én korábban szórakoztam ilyennel egy hasonló lemezen, ahol szépen át is konvertáltam, össze is vonogattam a partíciókat stb. Maga az összevonás viszont eltartott egy ideig, mert a programnak át kellett mozgatni a fájlokat. Viszont a vége felé valamiért elszállt és RAW lett a partíció...Utána pedig külső programmal kellett róla lementeni az adatokat.

Szóval, ha nincs hova lementeni a lemez tartalmát, akkor csak egy szimpla partíció-összevonás miatt szerintem nem feltétlen érdemes piszkálni. Ha meg mégis belevágsz, akkor csakis saját felelősségre! Illetve, ha a jövőben netán újratelepíted az OS-t, akkor célszerű lenne UEFI boot mód szerint telepíteni. Legalábbis, ha támogatja a géped. Annál GPT lesz a lemez, aminél már nincsen az MBR-nél említett korlát és logikai partíciókkal sem kell szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#46718) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Van egy lenovo IdeaPad 510-15IKB laptopom. SSD + HDD van benne egy hdd caddy segítségével.
Az lenne a problémám , hogy a hdd nem működik megfelelően. HD sentinelel lefuttatom rajta a részleges öntesztet meg a felület tesztet és mindig hibákba ütközik. Rövid öntesztnél , viszont sikeresen lefut. Több HDD-vel kiprobáltam már mindig hibák jönnek elő. Adatokat ha teszek a merevlemezre akkor egy idő után lefagy az egész gép. HDD Caddy elképzelhető h nem kompatibilis laptopommal vagy hibás ? Optibay 2. a HDD Caddy márkája.

Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#46719) kutkut válasza King Unique (#46717) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi! :R Én is úgy voltam vele, hogy ha nincs 100%-os módszer, akkor inkább hanyagolom. Amúgy igen, MBR sajnos.

És ha tegyük fel, tudnék csinálni 350-450 GB szabad helyet, minden adatot átmozgatnék a lemez végére (1 összevont partícióra), akkor az elejével nem lehetne kezdeni valamit - úgy, hogy közben a végén ott maradnának az adatok? Így formáznám az F:, G: meghajtókat, a helyükre meg megpróbálnék csinálni 2 partíciót úgy, hogy az egyik logikai legyen. A másikra (az elejére) meg felraknék egy új windowst...

Ez így kivitelezhető lenne?

Meizu MX3 32GB

(#46720) King Unique válasza kutkut (#46719) üzenetére


King Unique
titán

Mint említettem, a külső programok elég sok mindent meg tudnak oldani. De egy ilyen lemezt nem feltétlen érdemes piszkálni, mert akár úgy is járhatsz, mint anno én. Illetve nem értem, hogy minek telepítenél most új Windowst, amikor az MBR / GPT a teljes lemezre vonatkozik? Ennek inkább úgy lenne értelme, hogy lementeni róla mindent, majd full lepucolni a lemezt és csinálni egy tiszta telepítést pl. UEFI-GPT szerint.

Egyébként érdekes ez a screenhot, mármint ha a C a mostani Win10. Ugyanis a Windows hivatalosan elvileg csak elsődleges partícióra telepíthető, ellenben pl. a Linuxokat már lehet logikaira is.

[ Szerkesztve ]

(#46721) Doky586 válasza kutkut (#46719) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Amúgy igen, MBR sajnos."
Gondolom GPT-n szeretnéd kihasználni hogy több tucatnyi paríciót is létrehozhatsz.. :W

(#46722) kutkut válasza King Unique (#46720) üzenetére


kutkut
addikt

Az világos, hogy az MBR -> GPT így kimaradna. Én úgy gondoltam, hogy maradna MBR, de a 2 elsődleges partícióból csak az egyik maradna elsődleges, a másik logikai, amit utána már hátha össze lehet kötni a többi logikaival. És azért csinálnám most, mert már meg szeretnék szabadulni a dual boottól, 1 oprendszert szeretnék, amire feltelepíteném a kellő progikat, és kész. Pl 1-2 fejlesztőkörnyezetet, amivel lassan illene lenne foglalkozni még a ZH-k előtt... :D

Én se értem, de így van, ahogy írtam. A C a mostani Win 10. :D

Doky586: Szerintem hanyagoljuk egymást! :U Ha megnézed, van, akinek sikerült segítőkészen hozzászólni a témához, szóval nem feltétlen kell így reagálni. ;)
Egyébként leírtam, hogy ez egy átmeneti állapot, eredetileg 3 partíció volt (mely állapotot gond nélkül vissza tudnék hozni, de az se lenne tökéletes), és most is 3 partíciót szeretnék, egyet az oprendszernek, egyet az adatoknak, és a végére egy kis méretű backup/tartalék partíciót (bár ez sem olyan fontos). A probléma pont azzal van, hogy nem tudom összevonni őket, amivel kevesebben lennének... Ha nem sikerült elolvasni, vagy megérteni, nagyon sajnálom, de nem tudok mit csinálni.

Meizu MX3 32GB

(#46724) kutkut válasza kutkut (#46719) üzenetére


kutkut
addikt

Erről akkor mi a véleményetek?

Az lenne a terv, hogy akkor maradna MBR, maradna 3-4 partíció (mint írtam, a lemez második felén lévő logikai partíciókat bármikor össze tudom kötni). Nem formáznám a teljes lemezt, csak az elsődleges partíciókat, amiknek a helyére mehetne az új win (~100GB) és egy logikai meghajtó - amit aztán később talán össze tudnék kötni a többi logikaival.

A kérdés az, hogy ez egyáltalán megoldható-e... Gondolok itt olyan buktatókra, hogy hiába formázom a lemez első felét, attól még ugyanúgy csak elsődleges partíciókat tudnék rajta létrehozni... :F

Meizu MX3 32GB

(#46725) Doky586 válasza kutkut (#46724) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lesz még itt sírás-rívás ha nem mented másik HDD-re az adataidat..

(#46726) King Unique válasza kutkut (#46724) üzenetére


King Unique
titán

Valószínűleg megoldható, de mint fentebb már említve volt, ehhez külső particionáló programra lesz szükség. Ugyanis problémásabb esetekben a beépített lemezkezelő bizonyos műveleteket nem engedélyez, vagy egész egyszerűen alapból nem tud végrehajtani.

Viszont az ilyen komolyabb partíció machinálások előtt ajánlott biztonsági másolatot készíteni a fontos adatokról! Ugyanis akár balul is elsülhet egy ilyen, nem véletlenül említettem a korábbi esetemet. Persze jó esetben simán lefut, nem törvényszerű az sem, hogy probléma lesz. De, ha mentés nélkül belevágsz, akkor csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

(#46727) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogyan tudom megkeresni, hogy a merevlemez melyik részén vannak a hibás szektorok?
Azt a részt particionálnám, és így nem lenne használva.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46728) Sanchez638 válasza ArthurShelby (#46727) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pl HD tune vagy HD Sentinel felület teszt. Ha nem talál, akkor valszeg át pakolgatta a tartalék területre.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46729) repa26


repa26
újonc

Sziasztok!

Van egy WD 1T-ás külső vinyóm. Eddig win 10-en használta, de mivel a laptopom be kellett adni szervízbe 2 hónapra ezért lementettem róla mindent. Most egy win 7-es laptopot használok és itt nem látom a külső vinyóm. Az illesztőprogram automatikusan feltelepült de semmi. Lemezkezelésben is bementem ott megpróbáltam betűjelet adni de azt sem engedi. A szüleim gépénél is csinálta ezt de akkor nem izgatott a téma mert itthon meg win 10-en tökletesen működött csak win 7-en nem. Már végig olvastam egy csomó fórumot de sehol sem találkoztam hasonlóval hogy nemlehet csinálni semmit. Mi lehet a probléma?


(#46730) Sanchez638 válasza repa26 (#46729) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha üres akkor töröld a particiót és formázd újra. Ha van rajta adat, akkor valami szaki leírja mi a teendő.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46731) repa26 válasza Sanchez638 (#46730) üzenetére


repa26
újonc

Ez is nyugtalanít egy kicsit mert azt írja hogy üres és van ajta 700 giga cuccom :D

(#46732) King Unique válasza repa26 (#46729) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom valamilyen 2,5"-os gyári modell lehet a tárolókapacitásból ítélve. Azok pedig rendszerint NTFS-re vannak formázva, aminek nyilván nem kellene gondot okoznia Windows alatt. Illetve ez alapján GPT a lemez, de azt megint tudnia kellene kezelni egy Win7-nek. Egyébként Ilyen betűjel és egyéb infó nélküli elsődleges partíció akkor szokott lenni a lemezkezelőben, ha ismeretlen fájlrendszer (pl. Ext4) van rajta. Ilyet viszont nem említettél, illetve azt sem, hogy pl. HFS+ fájlrendszerű Mac modellről lenne szó.

Ha a csatlakozás, kábel, tápellátás stb. rendben vannak, illetve egy restart után sem ismeri fel rendesen az OS, akkor lehet nem fogsz tudni mit kezdeni vele. Mármint, ha fontos adatok vannak rajta, akkor marad az a megoldás, amit pl. RAW kötet esetén szokás csinálni. De, ha van rá mód, akkor előtte azért másik gépen, illetve másik Windows alatt is érdemes lenne kipróbálni. Mert, ha Win10 alatt rendben működött és nem történt semmilyen változtatás, akkor csak úgy nem kellene ilyet produkálnia.

[ Szerkesztve ]

(#46733) KveZ


KveZ
tag

Sziasztok!
Nem régiben újratelepítettem a gépemet win10 oprendszerrel. A telepítés oka az volt, hogy több olyan játék is felkerült a gépre, ami win10 (store) követelményű.
A gond a rendszerrel az, hogy a játékok nagyon lassan töltenek be, van olyan online játék, ami mire betöltene szétkapcsolt a szerver.
Én valamilyen merevlemezzel kapcsolatos softwares problémára tudok gondolni. Próbáltam több driver frissíteni.
A rendszer SSD-n van, annak a software is fel van telepítve, be lett állítva és a szükséges driverek ott is frissítve. Minden segédprogram és benchmark azt jelzi, hogy minden rendben.

Amikor frissíteni akartam az intel RST drivert, azt írja, hogy nem támogatott platform. Ez elég nagy gond, és lehet a probléma okozója, de a gyári verzió fel van telepítve.

A régi op-rendszer Win7 volt, ott nem volt fent minden játék, de egyes meglévőknél már jelentkezett a hiba. Win7 alatt egy 500GB WD Blue-n voltak a játékok. A win10-el átkerültek egy régebbi sata2 WD RE4-re a méretek miatt, de nem változott a probléma.
A további észrevétel, hogy mind 2 hdd-n lévő kisméretű rar fájlok kicsomagolása nagyon lassan megy.
Egy 2-3 megás rart is addig tart kicsomagolni, mint egy 100-200 megásat.

Milyen megoldások lehetnek?

Egy kis adattábla.

(#46734) Doky586 válasza KveZ (#46733) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a TEMP könyvtár át van irányítva floppyra (hogy kíméld az ssd-t) akkor azt most visszairányíthatod az SSD-re.. :B

(#46735) pjen válasza Doky586 (#46734) üzenetére


pjen
félisten

Floppy ;] :Y ,

(#46736) KveZ válasza Doky586 (#46734) üzenetére


KveZ
tag

:)) SSD-n van :O

[ Szerkesztve ]

(#46737) manrick


manrick
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van nálam egy Western Digital WD1000-es (jó régi) 100GB-os HDD. A tulajdonos megkért, hogy próbáljam meg életre kelteni. Próbálnám beindítani, de sem a Windows, sem a Linux nem ismeri fel. A winchester elindul, de az oprendszerek ismeretlen eszközként látják. Utánanéztem ennek a típusnak, és azt írták, hogy ezzel az volt a gond, hogy gyorsan melegszik, emiatt könnyen tönkremehetett az elektronikája. Gondoltam kipróbálom egy másik elektronikával, viszont már egy ideje keresem, sajnos sehol nem találok ilyen típusú winchestert. Két kérdésem lenne:

1. Van esetleg valakinek, vagy ismer olyan helyet/embert, ahol/akinél érdemes utánakérdezni, hogy van egy ilyen típusú HDD?

2. Ha nem találok ilyet, lehet olyan más típusú WD (vagy akár más márkájú) winchester, aminek az elektronikáját felhasználhatom?

Adtam fel hirdetést is a hardveraprón, hátha...
Idemásolom a linket, ide leírtam minden részletet a winchesterről, és képet is csatoltam:
http://hardverapro.hu/apro/wd1000_100gb_winchestert_keresek

Köszönöm előre is a válaszokat!

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#46738) kutkut válasza King Unique (#46726) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi a helpet srácok, de mint írtam, "komolyabb partíció machinálásokat" nem terveztem. Igen, lejjebb vettem az igényeimet... Egyelőre csak fel szeretnék rakni 1 Windowst az egyik partícióra. Ezután formázni egy (másik) partíciót. Nem konvertálni, machinálni 3rd party programokkal, kalapáccsal nekiesni, csak formázni. Attól eltekitve, hogy célszerű mindig a legrosszabra készülni, nem tudom elképzelni, ez miért piszkálná meg a többi partíciót vagy az egész lemezt. :F

Meizu MX3 32GB

(#46739) Doky586 válasza manrick (#46737) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egy 3,5" hdd-ről van szó, akkor veszel egy 2,5"-at, a régit szétszeded, kidobálod a belét, flex-el kibővíted a helyet, és beleteszed az új hdd-t.. :))

~Úgy fog kinézni mint az eredeti. Majd összegzed a munkadíjat: anyag, idő... ;)

(#46740) manrick válasza Doky586 (#46739) üzenetére


manrick
tag

Nagyszerű ötlet :)
A gond csak az, hogy kellene neki róla némi tartalom is. Nyilván magyarázható, hogy miért nincs meg, de azért ennél jobb kapcsolatot ápolok az illetővel. :)

[ Szerkesztve ]

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#46741) Doky586 válasza manrick (#46740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

bocs.. ez nem az adatmentős topik.. ;]

(#46742) manrick válasza Doky586 (#46741) üzenetére


manrick
tag

Tudom és ha a szívemre teszem a kezem, akkor be kell ismernem, valójában az adatokat kellene lementeni róla és ezt próbáltam olyan megfogalmazásba burkolni, hogy beleférjen ebbe a topikba. :)

Az éremnek két oldala van. Nézz a háta mögé is!

(#46743) xlaxix


xlaxix
tag

Sziasztok!

Egy Asus K501L laptopom van. Több, mint egy éve vettem ezt a gépet. Első bekapcsolás óta kerreg a merevlemez. Nem foglalkoztam vele eddig, mivel működött rendesen, de most már érdekelne, hogy vajon mitől lehet ez. Még ha alacsony a lemezhasználat akkor is folyamatosan kerreg.
Érdemes lenne cserélni a merevlemezt vagy használhatom nyugodtan?
Mi lehet ennek a hangnak az oka? Minden ismerősöm laptopja teljesen csendes, csak az enyém ilyen zajos. :D

(#46744) varmi2 válasza xlaxix (#46743) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézz rá egy hds progival.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46745) xlaxix válasza varmi2 (#46744) üzenetére


xlaxix
tag

Letöltöttem egy Hard Disk Sentinel nevű programot.
Kondíciót 100%-osnak mutatja és a rövid nem talált semmi hibát, a részletes teszt sajnos csak a program vásárlása után lehetséges.
Milyen programot lenne érdemes használni és melyik teszteket kéne lefuttatnom?

(#46746) qdam


qdam
csendes tag

Üdv, segítenétek?

Most vettem egy 3TB-os WD my book essential-t és gépen tökéletesen működik, de a tv (LG lm660s) azt írja ki, hogy "A fájl vagy a könyvtár sérült: az USB eszköz nem olvasható". Próbáltam NTFS, exFat és 2tb-ra formázva fat32-vel is, de semmi siker. Van valami megoldás vagy TV nem képes már felismerni és cserélhetem ki egy másikra?

(#46747) pjen válasza qdam (#46746) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy ötlet.Próbáld meg ketté particionálni.Lehet 1 gigát látna belőle.

(#46748) King Unique válasza qdam (#46746) üzenetére


King Unique
titán

Ajánlanám figyelmedbe ezt! Tehát egyazon hozzászólást nem szórjuk szét több topikban csak azért, mert nem jött rá válasz azonnal! Illetve ez a fórum nem fizetős helpdesk! Mindenki olyan ütemben és arra válaszol, ahogyan az ideje és egyéb dolgok engedik.

[ Szerkesztve ]

(#46749) Doky586 válasza qdam (#46746) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a TV csak MBR-t kezel (GPT-t nem) Így csak 2TB -os lemezként tudod használni..

(#46750) qdam válasza King Unique (#46748) üzenetére


qdam
csendes tag

Egyáltalán nem emiatt írtam két helyre. Sajnálom ha ezzel nagy gondot okoztam, segítséget pedig köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.