Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47751) #38075904 válasza Doky586 (#47744) üzenetére


#38075904
törölt tag

Igen véletlen rossz helyre ment.

A nas elvileg ext4 en szokott lenni, hálózaton látod a tartalmát, mentheted bármire.
Ha kivennéd a nasból a hdd-t akkor látnád a tartalmát egy linuxos gépen, vagy w10 alá trükközve/vmi driverrel szenvedne valamit a gép.(anno 7 es alatt tettem fel ilyen ext4 - drivert" de iszonyat lassú volt, egy szenvedés)

Én azt csinálnám, ha le akarnám szedni az adatokat, hogy hálózatról áthúzom bármire w10 alatt.
Hálón kijelölöd, aztán copy, w10 es gépre bárhova.

Ha a nas megpusztult, akkor vinyó ki - asztaligépbe bedob - , az asztali gépeden beröffentesz egy ubuntut pendriveról (telepítés nélkül), áthúzod az ntfs vinyóidra a tartalmát.

De lehet nem teljesem értem a célját.

[ Szerkesztve ]

(#47752) Doky586 válasza #38075904 (#47751) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, nem most kell, mert vannak időszakos offline mentések róla az asztalfiókban, de ilyet nem készítek naponta.. A NAS már öreg és ha az kinyiffan akkor a hdd-kről le akarom menteni az időközben létrejött adataimat, de win-ből csak home verziót használok, ezért lett volna kérdés ez a Dynamic volume, de akkor hagyjuk.. Marad a pendriveos live Linux másolásra.

Minden Linux verzió kezeli a dynamikus köteteket, vagy az is válogatós ?

(#47753) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Vettem egy Toshiba 1T HDD-t, szuperül funkcionál, viszont feltettem a HDSentinelt, és érdeklődnék, hogy ennek a Raw Read Error Rate - értéknek van valami jelentősége?

Mert amúgy 100/100-as a vinyó.

Köszönöm

(#47754) #38075904 válasza Doky586 (#47752) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ubuntu alól másold át és nem lesz probléma elvileg.

Egy nas/linux által létrehozott dinamikus kötet, ami elvileg ext valahanyas, nem fogja látni a w10.

Nem a dinamikus kötetet nem látja, hanem a filerendszerét. (szóval lehet felfogja hogy ez egy dinamikus kötet, csak az ext akárhányon van tárolva és ott megállt a tudomány)
Szerintem a nas szoftverében nem tudtál dinamikus ntfs filerendszert létrehozni, mivel maga az ntfs egy hulladék, és a winen kivül már évek óta nem használja semmi.Biztos ntfs filerendszer van rajta?
Volt 1-2 nasom de egyik sem tudott ntfs-t. (több felhasználó alatt pl meghal az ntfs -en tárolt adatok elérése, ext alatt nincs fentakadás) Emiatt nem is használják ott ahol hálózatról van szó.

a dinamikus tma angolul kivesézve :

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa363785(v=vs.85).aspx

a w10 az a 7 upgrade után a saját dinamikus köteteit sem látta/látja sok esetben.

Ha hülyeséget beszélek szóljatok.

[ Szerkesztve ]

(#47755) Doky586 válasza #38075904 (#47754) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak Te beszélsz ntfs-ről..
Én Total Commander ext4 fs pluginnel gondoltam olvasni a nas lemezeit, de ha ezt lehetetlenné teszi hogy dinamikus a lemez win10-home alatt.. Akkor marad a live linux (?)

(#47756) #38075904 válasza Doky586 (#47755) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ha a kezelésben látod a meghajtót, és dinamikus kötet" nem particio nélküli valami, akkor tudod mountolni progival. Sehol nem irja, hogy ne kezelne a home dinamikus kötetet.
Home-nak a csoportházirend / hálózati része van kiherélve többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#47757) hepuka


hepuka
csendes tag

Sziasztok! Az elmúlt napokban azt vettem észre, hogyha kikapcsol a képernyő, akkor időnként a winchester elkezd felpörögni majd leáll, és ezt folyamatosan csinálja addig amíg el nem kezdem használni a gépet. HDD Sentinel-el leellenőriztem, az nem mutat semmiféle hibát, de 87%-os HDD életképességet mutat. Esetleg valamiféle beállítási hiba lehet??? Köszönöm a segítségeteket!

(#47758) Doky586 válasza #38075904 (#47756) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha a kezelésben látod a meghajtót, és..."
Nem akarom leállítani és nem akarom szétszedni... Olyat mondj amivel ezek nélkül tudnám megállapítani a lemezek típusát (pl telneten)

"Sehol nem irja, hogy ne kezelne a home dinamikus kötetet."
Ezért reméltem hogy van valakinek tapasztalata ezügyben (mert eszerint neked sincs)...
(a google keresés nem egyenlő a tapasztalattal) :)

(#47759) Doky586 válasza Doky586 (#47758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csináltam egy tesztet:
VirtualBox-ba telepítettem egy W10 pro és egy home verziós wint. VB adta nekik a lemezt .vhd formátumban (tehát nem a win kezelte a vhd lemezt)

A pro-val létrehozott (inicializált, dinamikussá konvertált majd formázott) lemezt a home csak idegen-ként ismerte fel, de importálás után már jól kezelte [kép] [kép] [kép] [kép], olvasta a pro-val rámásoltakat és írni is tudta, sőt másik lemezt is tudott dynamikussá tenni, kiterjeszteni..

Egy fizikai win home a vhd lemezt nem kezelte: [kép]

Úgyhogy a home is jól olvassa a dynamicust ha sikerült importálnia..
Win-el létrehozottam nincs gond (linuxos dynamikus azért még kérdőjeles) így inkább csak Ext4 pluginnel készülök TC-hez, ez talán elég.. :B

[ Szerkesztve ]

(#47760) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Olyan kérdésem lenne hogy van valami mód arra hogy folyamatosan monitorozzam azt hogy a HDD-re melyik folyamat mennyi adatot ír? SSD miatt újra lett rakva a rendszer és át tettem többek között a Mozilla gyorsítótárát is az 1TB-os HDD-mre. HDSentinel-t elindítva észrevettem hogy a telepítés óta azon a merevlemezen 251GB-nyi adat került írásra ami 5 nap alatt meglátásom szerint baromi sok, és halvány gőzöm nincs róla mi írhatott rá ennyi adatot mikor gyakorlatilag két játék lett rá feltelepítve azóta, a kettő együtt kb 30GB maximum.

Elképzelhető hogy baromságokat ír? Mert a 7 MB olvasott adat sem tűnik nekem reálisnak igazából.

[ Szerkesztve ]

(#47761) #38075904 válasza PeL (#47760) üzenetére


#38075904
törölt tag

SSD arra van hogy pusztoljon, ne kíméld.

Per még nem volt abból, hogy tönkrement, de a te hibádból mert túl sokat írtál rá.

Azért van hogy kopjon, pusztuljon.3-5 év garancia van rá? Sztem nem kell aggódni. Fontos adatokat meg ssd-n amugy sem tárolunk, régi indián közmondás.
Mondjuk ha rengeteg 1-2 kb-os file-al bombáznád, na akkor tényleg vége lehet pár év alatt.
Lapozofile pl 8g ramnál 8g írás az ssd-re, 24 giga ramnál már kezd necces lenni a dolog. Az ha mindenképp szükséges dobd át hdd-re, meg a hiberfilt.

[ Szerkesztve ]

(#47762) #38075904 válasza Doky586 (#47759) üzenetére


#38075904
törölt tag

Én azért nem is értettem, miért ne látná. (Azonkívül, hogy ugye windows termék :D)

(#47763) PeL válasza #38075904 (#47761) üzenetére


PeL
addikt

Erre már semennyi garancia nincs, ismerősömtől kaptam ingyen, mert neki lett egy másik, új. Ez egy 4 éves 64GB-os Samsung 830-as SSD, 80%-os kondíciója van (100% teljesítmény) a 18.21TB írt adatmennyiségtől ami ha jól értesültem a 4 évre vetítve szinte semmi. De azért kímélném továbbra is én is amennyire lehet. A lapozófájlt nem mozgattam át mert akkor tulajdonképp az SSD értelmét is veszítené mert ugyanúgy a lassú HDD kezelné.

[ Szerkesztve ]

(#47764) SP4C3 válasza #38075904 (#47761) üzenetére


SP4C3
veterán

"SSD arra van hogy pusztoljon, ne kíméld." - Ez így van, ha van rá garancia.

"Mondjuk ha rengeteg 1-2 kb-os file-al bombáznád, na akkor tényleg vége lehet pár év alatt." - Chrome így tesz, nem érdekli. Sőt, szerintem a windóz is.

"Lapozofile pl 8g ramnál 8g írás az ssd-re" - Nettó hülyeség.
"24 giga ramnál már kezd necces lenni a dolog" - Ez meg értelmetlen.

"Az ha mindenképp szükséges dobd át hdd-re, meg a hiberfilt." - A hiberfilt nem lehet mozgatni, sem a swapfile-t.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47765) kuyarashi válasza PeL (#47763) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az Samsung 830 ráadásul MLC, tehát bírnia kell. Ami ellene szólhat, az a kis mérete, de még akkor is évekig kell mennie gond nélkül.
Teszt. Nem kell sajnálni garancián túl sem!

Én sem indexelek az SSD-re szándékosan és Windows alatt kikapcsolom a hibernációt, stb., de egyébként nem aggódom rajta egy jó ideje. Ha bedöglik, nem a ráírt adatok mennyiségétől fog. (Mondjuk erre visszatérhetünk 15 év múlva.)

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47766) #38075904 válasza SP4C3 (#47764) üzenetére


#38075904
törölt tag

Ha nem érted, akkor tanulj tovább.
Egyszer megérted mi az a lapozófile, hogyan tudod áttenni, kikapcsolni a lapozofilet/ hibert, és a chrome-ról is sokat olvashatsz.

Dobj 32 giga ramot a gépbe, aztán nézd meg a lapozofile méretét telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#47767) #38075904 válasza SP4C3 (#47764) üzenetére


#38075904
törölt tag

Nemtudom , az a tipikusan prohardveres belekötök" tipusu ember vagy ami minden topik alatt már lakik egy, amire azt mondod nettó hülyeség indokold is meg.

Ha kimagyarázod akkor lehet elhiszem.

Ha csak kötekedsz akkor kár volt a komment.

(#47768) Doky586 válasza #38075904 (#47762) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg még win7 -ről emlékeztem erre [link]

(#47769) SP4C3 válasza #38075904 (#47766) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha nem érted, akkor tanulj tovább. :))

Inkább neked kéne olvasgatni kicsit, akár itt a fórumon is, nem belekötni akartam a mondandódba, de az amit írtál az tényleg butaságnak hangzik, valószínűleg az is.

8GB ram mellett a windóz-ra bíztam nemrég a pagefile méretét most 512MB-ot állított be magának, eddig mindig én adtam neki 2048MB-ot kézzel, az meg egy másik dolog, hogy telepítés után ha nem állítod be, akkor indokolatlanul hatalmas méretet igényel magának... Hiberfil-t hol tárolod?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47770) kuyarashi válasza SP4C3 (#47769) üzenetére


kuyarashi
őstag

Indoklást kapunk? Engem is érdekelne a témakör, ha már így alakult és nem nagy fáradság.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47771) SP4C3 válasza kuyarashi (#47770) üzenetére


SP4C3
veterán

Persze, mit indokoljak meg? Mire vagy kíváncsi?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47772) kuyarashi válasza SP4C3 (#47771) üzenetére


kuyarashi
őstag

A lapozófájlos részekre, amit más is kért tőled. Kijelentetted, hogy az állításai helytelenek, de nem árultad el, hogy miért, pedig ő is kérte. Ráadásul a megoldásra más is kíváncsi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47773) Doky586 válasza kuyarashi (#47772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az SSD arra van hogy használd, nem kell kímélni, ha nem ssd-n van a pagefile, azzal csak a rendszered sebességét csökkented.. Helytakarékosságból a pagefile mérete visszavehető 400 MB-ra [kép]

(#47774) SP4C3 válasza kuyarashi (#47772) üzenetére


SP4C3
veterán

"Lapozofile pl 8g ramnál 8g írás az ssd-re" - Nettó hülyeség.

Attól hogy 8GB ramod van a gépben, attól nem fog 8GB-ot írni az SSD-re folyamat. A pagefile-ba akkor ír, ha telítődik a RAM... Például nyitva van a böngésződ egy csomó inaktív tab-bal és közben felpattintasz egy játékot, 4GB-ot vitt a böngésződ, viszont a játéknak kell 6GB, mert töltené be a map-ot, ekkor az inaktív tabokat beírja a pagefile-ba. Nyugodtan mehet külső lemezre, egy 1 TB-os régebbi HDD-nek is van 180-200MB/s-os folyamatos írási/olvasási sebessége. Másrészt meg elég elvetemült állatnak kell lenni, hogy 5+ tab nyitva maradjon a böngészőben GTA 5-özés közben, de ha még így is tesz valaki és hdd-n van a lapozófile-ja, akkor sem befolyásolja a felhasználói élményt.

A másik a Chrome és a maga cach-elési technológiája. Jelenleg 662 MB a user mappám, ennek 95%-a cache. Az amúgy ~150-200MB-os böngésző felhízik GB-okra. Sokszáz apró file-t ír az SSD-re, mert cache-el.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47775) fixer92


fixer92
aktív tag

Hello

Adott az alábbi HDD:
WD BLUE 1TB WD10EZEX

SMART adatok
Fél/1 percenként (változó) klattyan eggyet, ilyenkor a fejparkolások számát jelző érték nő, tehát valószínűnek tartom, hogy a fejparkolás hangját hallom.
Fél óra alatt ~30x parkoltatta a fejet. Ez így normális?

Csak azért kérdezem, mert másik gépben van ugyan ilyen típusú HDD-m, csak kb egy évvel ezelőtti vásárlás, ott 1 hónap alatt történt 60 parkoltatás...

Kösz előre a választ!
üdv.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#47776) kuyarashi válasza SP4C3 (#47774) üzenetére


kuyarashi
őstag

Így van; csak akkor fog lapozófájlba cachelni a rendszer, ha betelik a RAM. Na de senki nem állította az ellenkezőjét, tehát nem hülyeség az a 8 GB-os mondat sem, mert kiírhat rá annyit. Ha 24 GB memóriád van, akkor akár 24 GB-nyi 1-2 kB-os fájlt is rátol a meghajtóra, ami nem szerencsés SSD esetén.
Alapbeállításon (Automatikus) a rendszer állítja magának a pagefile méretét. Ez lehet 512 MB, vagy a későbbiekben 2 GB, stb., egészen a RAM méretéig. Gyakorlatilag dinamikusan változtatja magának a rendszer. Az ilyen hízások alkalmával a lemez adatai töredezhetnek, ezért lehet célszerű manuálisan fix méretet beállítani, esetleg kikapcsolni minden meghajtón (legalábbis, ha van miből gazdálkodni, tehát nagyobb mennyiségű RAM esetén). Akinek SSD-re telepítette a Windowst, de nem szeretné kikapcsolni a lapozófájlt, az áthelyezheti HDD-re.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47777) Doky586 válasza kuyarashi (#47776) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ssd-n nem töredezik a pagefile, és töredezettségmentesíteni sem kell...

(#47778) kuyarashi válasza Doky586 (#47777) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem töredezik, de nem is SSD-re értettem (úgy fogalmaztam, hogy "a lemez adatai töredezhetnek"). Majd leírtam, hogy emiatt át is helyezhető HDD-re. Előtte mondjuk SSD-ről volt szó, szóval jogos.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47779) Integrale válasza Doky586 (#47777) üzenetére


Integrale
veterán

Tudtommal SSD-n is töredeznek az adatok, csak az elérési sebesség állandó, így nem lényeges.

"Bad reklám is reklám too"

(#47780) kuyarashi válasza Integrale (#47779) üzenetére


kuyarashi
őstag

Töredezik, de a TRIM funkciónak köszönhetően kevésbé.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47781) kaszas_101


kaszas_101
csendes tag

Sziasztok!

Ilyenkor ez kuka vagy van valami ötlet?
Köszi a segítséget! :R

(#47782) SP4C3 válasza kaszas_101 (#47781) üzenetére


SP4C3
veterán

Kuka, R.I.P. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47783) kaszas_101 válasza SP4C3 (#47782) üzenetére


kaszas_101
csendes tag

Kár érte... 92 napot ment hds szerint és legutóbb még 89%-os volt, de már egy ideje gyanús volt még jó hogy lekaptam mindent róla :)
Köszönöm a gyors választ! :R

(#47784) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok van egy érdekes hibám.

mióta felraktam a Win 10 et azóta véletlen szerűen kattan egyet a HDD van amikor 3-4 secenként valamikor csak percenként.. Ezen kívül nincs vele baj működik rendesen. (Főként adattárolásra használom)
Nem mai darab SAMSUNG HD503HI a HDSentinel nem ír problémát

Valakinek valami tippje?

(A régi win 7 en nem csinálta)

(#47785) Benhill válasza Sn4k388 (#47784) üzenetére


Benhill
senior tag

Helloka.

Ez tök érdekes mert pont ugyanezzel a problémával jöttem ide, és pont ugyanilyen vinyóval csinálja nekem is kb 3 napja... nekem sem ír hibát. :Y

Mondjuk volt fent egy korábbi win 10em semmi baja nem volt, feltettem egy újat és most kattog az utóbbi 3 napban 600x kapcsolt ki-be. Érdekes jelenség hogy terhelés alatt nem kapcsolgat, és hibát sem jelez a teszt.

Én első körben most biztonsági mentést csinálok a vinyóról, majd formázom, hátha megjavul, ha nem visszateszem a régebbit verziot.

15063.632? :)

(#47786) Sn4k388 válasza Benhill (#47785) üzenetére


Sn4k388
tag

Én már formáztam de nekem az nem oldotta meg.

Másik win verzióra kíváncsi leszek

(#47787) nyogo83


nyogo83
senior tag

Hello,

Adott egy vadi uj Wester Digital Blue 1TB (WD10JPVX) optibay-ben, Macbook Proban.
Tegnap beuzemeles utan raneztem a S.M.A.R.T ertekekre, es a kovetkezot talaltam:
- Command Timeout : 551
Ma bekapcsolas utan:
- Command Timeout : 642
- UDMA CRC error count: 2

Igazabol ez a Command Timeout zavar, fogalmam sincs, hogy most mi lehet a gond, mennyire normalis(szerintem nem).
A regi WD Black ami benne volt, azon kivul, hogy rohamosan novekvo G-Sense error rate miatt valamint az egyre surubb kattogason kivul nem produkalt ilyen hibat.

(#47788) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok! Adott egy WD green 1TB 3,5-ös, kb 6-7 éves pc vinyó, eddig hdd sentinel 900nap körül írta a folyamatos futást, most lement 1 napra, illetve hol látom, hol nem a windowsban, egyszer csak eltűnik, próbáltam már másik sata portra kötni, de megint befuccsolt. Kezd bedögleni szegény? Érdekesség, hogy mikor először csinálta, egy másik ugyanebben a gépben lévő két részre osztott vinyóm egyik fele is eltűnt, vagy meghülyült, bár most ez rendben van. Köszi, ha van tippetek, de valószínűleg csere lesz. Hibás szektor nincs rajta, 100/100-as.

(#47789) potyi23


potyi23
senior tag

hali.van egy WD 3TB / WD30EZRX -hdd m ami egyik naprol a masikra nemkapcsol be,es csak kattog .mentheto ez meg? FW-t lehetne valahogy frissiteni?

(#47790) krealon válasza potyi23 (#47789) üzenetére


krealon
veterán

"csak kattog .mentheto ez meg?"

Hazilagosan nem. --> Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

"FW-t lehetne valahogy frissiteni?"

Ez megintcsak nem hazibarkacs tema. Es ha kattog, nem is az a baja. Vagyis lehet, de akkor sem lehet otthon megoldani.
Es minel tobbet nyuzod otthon, annal kisebb valoszinuseggel tud rola adatot viszzaallitani egy szakember.

(#47791) potyi23 válasza krealon (#47790) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi :R

(#47792) emre


emre
veterán

Üdv!

Kaptam egyik kollégámtól egy SD kártyát amiről vissza kellene hozni az adatokat. Én sem nagyon értek hozzá, de a tulaj totál nincs képben ezekkel. Windows nem látja, hogyan fussak neki?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47793) King Unique válasza emre (#47792) üzenetére


King Unique
titán

A Windows nem látja a háttártárat = nem jelenik meg egyáltalán a rendszerben, vagyis sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben, sem külső programban. Itt viszont láthatóan nem ez a helyzet, illetve nem a mezei fájlkezelőben való megjelenés a lényeg...

Az SD-kártya tárolókapacitását felismeri a rendszer, az OK. Viszont a másik oszlopban a 0 bájt nem túl kecsegtető, de ilyen van pl. RAW kötetnél is. Viszont annak rendszerint van betűjele, illetve a MiniTool ott a fájlrendszert "unformatted" néven jeleníti meg. Tehát jó lenne tudni, hogy milyen fájlrendszer van a memóriakártyán, illetve pontosan hol és hogyan volt használva, mi történt vele stb. Windows alatt egyébként első körben adatmentő programokkal (példa) rá lehetne nézni, illetve van külön Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik is, ahová inkább való ez a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#47794) emre válasza King Unique (#47793) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Nem tudom hol szolgált, és milyen fájlrendszer volt rajta én már így kaptam.
Megyek át a az adatmentősbe.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47795) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

A laptop hdd-m erősen haldoklik. Játék közben grafikai beállítástól függetlenül sokszor van az, hogy egyszerűen nem tudja időben betölteni az assetet, ezért droppol egy nagyot az fps majd visszaugrik (tulajdonképpen lefagy a képernyő egy másodpercre). SSD-vel volt lehetőségem kipróbálni a dolgot, ott nem jelentkezett a probléma.
Ha egy méretes usbre átmásolom a játékokat (USB 3) és onnan futtatom az jelenthet ideiglenes megoldást?

UI: a hőmérsékletek rendben, rögtön indításkor is ezt csinálja, kb percenként 10x

[ Szerkesztve ]

(#47796) PeL


PeL
addikt

Üdv. Gondolom ezzel már nem érdemes semmit próbálkozni, tehát kuka?

[ Szerkesztve ]

(#47797) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!
Ezzel lehet valamit kezdeni, hogy valós értéket mutasson? Egy használt laptopban van ezért nem tudom, hogy ténylegesen mennyi lehet a működési idő, de utánakeresve 2012-ben kezdték el forgalmazni ezt a típust, ezért nem lehetséges a kijelzett érték.

(#47798) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

WDC WD10EACS-00D6B0
Most feltűnt hogy olyan hangja van a fent említett merevlemezemnek mintha folyamatosan olvasna vagy írna de a Hard Disk Sentinel és a Win10 feladatkezelő szerint nem csinál semmit.
HDS szerint minden rendben van a merevlemezzel de mivel egy már igen koros(7-8 éves) merevlemezről van szó így nem vagyok nyugodt.

Van okom az aggodalomra?

(Szerkesztés: Most abba maradt wtf? :F )

[ Szerkesztve ]

(#47799) Ezra


Ezra
újonc

Sziasztok!

Van egy 1TB Samsung M3 portable HDD-m. Amit a minap a kedvesem laptopjához csatlakoztattam. Máskor is szoktuk és nem volt baj. Nem használtuk, másnap visszacsatoltuk a PC-mhez. A csatolási hangocska jelzett, alul látható a csatlakoztatott hardver. Ha próbálom megnyitni, "nem található ilyen meghajtó" üzenetet kapok. Tulajdonságok 0bájt-osnak látja. A mellékelt eseménynaplót tudtam előbányászni.

A kérdésem, hogy ez kuka és talán leszedhetők az adatok róla, vagy javítható?

Köszi és üdv, Ez

(#47800) King Unique válasza Ezra (#47799) üzenetére


King Unique
titán

Inkább a HDS programmal kellett volna megnézni a külső meghajtó állapotát, valamint a Windowsban a lemezkezelőt. Ha azok felismerik rendben magát a fizikai lemezt és annak teljes tárolókapacitását, akkor az még a jobbik eset. Illetve, ha a fájlkezelőben van betűjele, de nem lehet hozzáférni és 0 bájtot mutat a tulajdonságoknál, akkor ilyen lehet pl. RAW kötetnél is.

Ha utóbbi a helyzet, akkor otthoni környezetben a javasolt módszer adatmentő programmal (példa) lementeni róla az adatokat egy másik fizikai meghajtóra. Majd utána újraparticionálni az eredeti drive-ot és a másikról visszamásolni rá a fájlokat. Ez lehet időigényes, de ugyanakkor biztonságos az adatokra nézve. Ellenben ráengedni pl. a CHKDSK-t, már nem feltétlen. Valamint az előbbi linkből látszik, hogy az adatmentéses témának van külön topikja Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez néven.

Ha OK az előbb említett program szerint a külső HDD állapota és adatmentés + újraparticionálás után megfelelően működik, akkor nem kell kukázni. Ellenkező esetben nyilván igen, mert az ilyeneket javítani nem érdemes és nem is nagyon szokták. Ilyenkor max. esetleg a garis cserét lehet megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.