Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46601) denko válasza SP4C3 (#46600) üzenetére


denko
senior tag

Hátjó, ugyis szokni kell a win 10et ryzen miatt majd :D

(#46602) SP4C3 válasza denko (#46601) üzenetére


SP4C3
veterán

Méretes egy spyware szenny az biztos, tűzfalat neki!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46603) Vynx válasza denko (#46594) üzenetére


Vynx
tag

Lehet használni ilyen programokat csak nem szabad (soha) engedni, hogy automatikusan telepítse az új drivereket (ki kell kapcsolni), mert az összeakadhat a régivel és ez lesz az eredménye. Letöltés után manuálisan el kell távolítani a régit és telepíteni az újat. Én is így szoktam, ha esetleg nem találok valami drivert és jó minden. Csak figyelni kell rá ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#46604) Vynx


Vynx
tag

Ahogy előttem írták az ilyen HDD, SSD drivereket jobb leszedni a gyártó oldaláról. Ezek a programok leginkább hangkártya, ethernet driverek letöltésére ajánlottak. Más drivereket nem érdemes velük letölteni, jobb a gyártó oldalát felkeresni és onnan beszerezni a szükséges cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#46605) kerxy válasza SP4C3 (#46580) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, megcsináltam. Íme az eredmény (fogalmam sincs mit kell nézni:) ): HDTUNE

[ Szerkesztve ]

(#46606) SP4C3 válasza kerxy (#46605) üzenetére


SP4C3
veterán

Error scan-re gondoltam :DDD

Amúgy szerintem még nincs baja, lehet észlelt pár false weak sector-t, aztán lefutott a defrag és/vagy a chdsk és rájött, hogy mégsincs baja. Azért néha-néha ránéznék.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46607) Elims


Elims
veterán

Ha kétszer inicializálnak egy gép/winchester-t,nehezebben lehet rajta visszahozni a dolgokat vagy ez nem befolyásolja és lehet akár 20x is akkor is ugyannyit tudnak visszamenteni mintha 1x lett volna?

(#46609) King Unique válasza Elims (#46607) üzenetére


King Unique
titán

Tulajdonképpen most adatot akarsz visszanyerni a PS4-ben lévő HDD-ről, vagy el akarod adni magát a konzolt / HDD-t és azt akarod, hogy az új tulaj ne tudjon semmilyen adatot visszaállítani???

A korábbi válaszban egyébként már le volt írva a lényeg. A másik topikban pedig adatmentő program is lett ajánlva. Ha az adatmegsemmisítés a cél, akkor vannak ehhez speciális programok, illetve már egy teljes formázás is elég lehet. Az inicializálás + gyorsformázás nem feltétlen, mert pl. nálam többszöri ismétlés után is megtaláltak minden fájlt a különféle adatmentő programok.

[ Szerkesztve ]

(#46610) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom ide való-e a kérdésem,de majd akkor útba igazítottok,ha nem.

HD Sentinel helyett keresek alternatívát,ami esetleg magyarul is tud.

(#46611) kerxy válasza SP4C3 (#46606) üzenetére


kerxy
senior tag

Oksa köszi!
Errornál nem volt semmi azt azért nem raktam be:)

(#46612) Elims válasza King Unique (#46609) üzenetére


Elims
veterán

A cél az lett volna (már elment a gép),hogy ne tudjanak visszaállítani semmit.
Sok pénzem benne van az account-omban ami a ps4-en volt és nem szeretném,hogy ebből gubanc legyen később...
Először a gépen töröltem az account-ot vele együtt mentek az üzenetek/képek/mentett fájlok (kis fájlok ezek),majd csináltam egy inicializálást+nem gyors,hanem lassú,full format-ot.
Ezt így egyben ajánlotta fel,inicializálás menü után megkérdezte,hogy quick vagy full,természetesen a full-ra nyomtam.
500gb-os winchester-t kb.1óráig vagy picit tovább törölte.
Majd bekapcsoltam a gépet ellenőrzés miatt.
Mintha új lett volna,teljesen üresen.Elvégeztem a kezdeti lépéseket (idő/dátum/stb.),majd megcsináltam újra,inicializálás+full törlés.
Úgy látom,hogy te nem kicsit értesz a témához....szerinted ezek után vissza tudnák hozni a dolgokat?
Kb.400gb. nem érdekel,2-5gb. lenne a lényeg amiben a saját személyes dolgaim voltak.

(#46613) Sanchez638 válasza Elims (#46612) üzenetére


Sanchez638
addikt

Told tele adattokkal..Pl hd filmekkel, azokat hama át tudod másolni. A fenn maradó területre meg másolj kis cuccokat.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46614) ALFA válasza Elims (#46612) üzenetére


ALFA
senior tag

dban-t este elindítod, reggelre végez és kész. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46615) Elims


Elims
veterán

Már nincs nálam. :-/ Nem is tudtam volna megoldani.A laptomomba csak egy ilyen vékony winchester fér a számítógépbe meg vastag való.
Szerintetek vissza lehet hozni rajta dolgokat?
A kb.400gb. játék nem érdekel csak a felh.nevem alatt lévő dolgok.
Mondjuk volt rajta 3 account és abból csak az egyik a lényeg.

(#46616) revneiq


revneiq
csendes tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyamán sikeresen elszállt a partíció a 2TB-os merevlemezemen. Most egy partition recovery programmal éppen a visszaállítási fázis befejezéséhez tartok, de mivel ilyen műveletet még nem kellett végrehajtanom korábban, így egy kis információra lenne szükségem.
A winchester három részre volt osztva, ezeket sikeresen meg is találta, és még olyanokat, hogy boot és EFISECTOR. A kérdésem annyi lenne csupán, hogy a visszaállításhoz ezeket is "pipáljam" be, vagy ezek nem kellenek?

A választ előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

I don't want to live on this planet anymore.

(#46617) revneiq


revneiq
csendes tag

Idő közben megoldottam a dolgot, így csak azokat állítottam vissza ami eredetileg is eltűnt. Ugyanis ha vissza akartam állítani a boot és a(z) EFISECTOR-t azokat is külön meghajtóként hozta volna létre, az meg nekem nem kell, szóval ... problem solved. :)

I don't want to live on this planet anymore.

(#46618) King Unique válasza Elims (#46612) üzenetére


King Unique
titán

A speciális programokkal végzett többszörös felülírás a legbiztosabb, de általában már egy teljes formázás után sem lehet visszaállítani az adatokat. Legalábbis otthoni környezetben nem, mivel a szokásos adatmentő programok ilyenkor már rendszerint nem találnak semmit. Ha esetedben 2x is lefutott, akkor meg pláne. Az meg nem éppen valószínű, hogy az átlagember a puszta kíváncsiság kedvéért spéci helyekre elvinné és megfizetné az "űrtechnikát". Illetve arról korábban is volt szó, hogy a mai technológiákkal elvileg már egy egyszeres felülírás után sem nagyon hozhatók vissza az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#46619) Elims válasza King Unique (#46618) üzenetére


Elims
veterán

:R
Köszönöm! :-)

(#46620) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Érdeklődnek hogy hivatalosan egy merevlemez mikor garanciaztathato? Mik a pontos feltételei? Vagy ez külön bolttól is függ? (használtan vettem 1 év garanciával bolttól) WD Re4 (Enterprise) minőségi darab, de nagyon régi már és futott már eleget...vannak vele gondjaim és kondíciója is folyamatosan csökken.

Választ előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46621) SP4C3 válasza MaxxDamage (#46620) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát nekem még garissal nem volt gondom...

Ha akármit cirkuszolna vinném vissza, kivéve, ha kábel/táp/user hiba okozza a gondot, abban az esetben nem a hdd hibája, hogy romlik a kondíciója. Bad sectorok a legnagyobb ellenségei.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46622) MaxxDamage válasza SP4C3 (#46621) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan! Bad sectorok...
Meg most futtatok rajta egy progit és nagyon hosszas folyamat (másik HDD-vel pár perc)...közben kattog össze vissza...kábel és egyéb user error nincs jelen. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46623) SP4C3 válasza MaxxDamage (#46622) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor mihamarabb cseréltesd. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46624) MaxxDamage válasza SP4C3 (#46623) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak az a baj, hogy van rajt 150 720p és 1080p film...nincs hova lementeni. :D
Többi HDD-m mind tele van... Első lépés venni egy újat, aztán lementeni amit lehet és aztán ezt elküldeni gariba.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46625) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#46624) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

egy tesztet azért futtattam rajta...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46626) biker válasza MaxxDamage (#46624) üzenetére


biker
nagyúr

úristen, elvesznek a filmek. letöltöd újra...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46627) Sanchez638 válasza biker (#46626) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pfúú 10év alatt össze szedtem egy két ritkaságot, amit biztosan nem fogok megtalálni... Ezekről van kb 200gb mentésem.. Van amiért megéri szenvedni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46628) SP4C3 válasza MaxxDamage (#46625) üzenetére


SP4C3
veterán

10-19 gyenge sector.

Defrag, ha nem megy, akkor chdsk.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46629) MaxxDamage válasza SP4C3 (#46628) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Írtam a boltnak, majd írnak valamit. :K :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46630) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azért ezt lefuttatom.... (folyamatosan romlik a kondíció)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46631) bayay


bayay
csendes tag

Sziasztok,

vettem két új Seagate IronWolf 4TB merevlemezt (ST4000VN008), a Smart infóban arra lettem figyelmes, hogy nagyon magas a raw read error rate és a seek error rate. A két lemez értékei hasonlóan alakulnak. A neten találtam olyat is, hogy ez jó, mert a Seagate máshogy számol, meg olyat is, hogy azonnal kuka. Közben pedig a NAS programja okét jelez, a HD Sentinel okét jelez, a SeeTools short testje okét jelez. Most akkor mi az igazság? Valaki ki tud okosítani?
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#46632) VVoid válasza bayay (#46631) üzenetére


VVoid
aktív tag

Sziasztok, van egy WD Black JPLX meg egy Hgst 7k1000. Mindkettő 1TB, mindkettő gyors, hűvös, majdnem azt írtam halk, de nem az. Egy igen néma gépben használtam volna, de mindkettő folyamatosan parkoltatja a fejet. A gép igen halk, ezért jól hallatszik a seek hang. Ok, feltolom a csúszkát HDSentinelben az APM-nél, erre nem parkol, csak folyamatosan, fél másodprecenként mintha seek-elne, ami még rosszabb, mint a parkolás. Akár használom, akár idle, folyamatosan megy a seek.
A gép Asus VIII Impact, i5 6600k, 2x8 G.Skill RipjawsV 2x8 GB, kb ennyi, ami lényeges lehet.
Más laptop vinyót bekötve (WD Blue, Red, meg Seagate) nincs mocorgás, minden oké. A WD Blacket meg Hitachi másik gépre kötve ugyanaz a jelenség.
Van valami módszer, hogy megszüntessem a kattogást? WdIdle3 ezeket nem támogatja. HDSentinel sem segített, neten utánaolvasva sem jutottam dűlőre.
Van olyan gyos, hűvös 2.5-ös vinyó, ami bizonyítottan nem parkol, nem seekel folyamatosan?
Köszi,
VVoid

(#46633) King Unique válasza bayay (#46631) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezen gyártó merevlemezeinél ez mondhatni normális, amiről egy másik topikban is volt szó. Ha az említett 2 program szerint is ok, a kondíció stb. is rendben van, akkor meg pláne nem kell aggódni.

(#46632) VVoid:
Szerintem legjobb lenne ez ügyben a Milyen merevlemezt vegyek? topikban érdeklődni. Amúgy tudtommal a legtöbb notebook merevlemez parkol, de ezt nem feltétlen kell túlaggódni. Illetve, ha ennyire fontos a minél halkabb működés, akkor lehetőleg 5400 RPM-es és minél kevesebb adattányérral szerelt modellt kell venni. Egyébként nekem is van ilyen HGST vinyóm, amelynek tényleg van némi hangja, de engem külső házban nem zavar. Az új Black meg állítólag csendes.

[ Szerkesztve ]

(#46634) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#46630) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Reggelre vége is lett a tesztnek és tovább romlott a kondíció :B
Azért még eldöcög, mire használható egy ilyen HDD ?

[kép]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46635) pjen válasza MaxxDamage (#46634) üzenetére


pjen
félisten

Szekrény nem billeg? ;]

(#46636) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő dolog megoldásában kérném a segítségeteket. Tegnap este azt vettem észre, hogy a kb. 2 hete a gépembe szerelt vadonatúj WD10PURX 1 TB merevlemezem eltűnt a meghajtók listájából, ahol eddig F betűjellel szerepelt. Csak adattárolásra használtam, biztonsági mentés van róla, az op. rendszer (windows 10 pro) egy ssd-re van telepítve. A lemezkezelő nem látja, a hd sentinel sem látja, illetve, ha lekérek egy listát a programmal, akkor kiírja, hogy a merevlemez lekapcsolva inaktív állapotban, pontos időpont feltüntetésével. Az alaplap biosa (Gigabyte Ga-H170-D3hp) viszont felismeri a merevlemezt. Valamilyen javítási lehetőség létezik szerintetek, vagy nagy eséllyel a vinyó szállt el? Előre is köszönöm a segítséget

(#46637) pjen válasza Tappancs2001 (#46636) üzenetére


pjen
félisten

Először nézd át a kábeleket,dugd másik slot-ba,másik táp csati.Hátha..

(#46638) VVoid válasza King Unique (#46633) üzenetére


VVoid
aktív tag

Köszi a választ, van 7k1000, meg WD10JPLX is, igazából nem szeretnék új vinyót venni, csak mindkettő ugyanúgy folyamatosan szöszmötöl, mintha seek-elne, és kíváncsi vagyok, másnál is ezt csinálja-e, illetve, van-e valami módszer, hogy elcsendesedjenek. Amúgy látszólag minden oké velük HD Sentinel szerint.

(#46639) MaxxDamage válasza pjen (#46635) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem! Azzal nincs gond... :P

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46640) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném 2 meghajtónak a betűjelét átváltani, de nem engedi a következővel :

Új betűjelet adnék neki, ami még nincs használatban

Don't hate the player, hate the game ...

(#46641) drmazsi válasza drmazsi (#46640) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Megoldódott, lapozófájlt eltüntettem és oké lett. Bocsi. Lehet törölni

Don't hate the player, hate the game ...

(#46642) M.Zs.


M.Zs.
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy új laptopot, amiben az SSD mellett volt egy 1 TB-os Toshiba MQ01ABD100 HDD.
Mivel a gépben nincs szükségem ennyi tárhelyre, így kicseréltem egy jóval kisebbre, ami eddig egy USB mobil rackben volt, a TB-os pedig ment a rackbe. Itt keletkezett egy olyan gondom, hogy amint kihúzom az USB-t elfelejti a meghajtóbetűjelet, de nem úgy, hogy legközelebb bedugva mást ad, hanem egyáltalán nem ad semmit (több gépen több op rendszerrel kipróbáltam, de ugyanez az eredmény). Eddig minden adattáróló cuccon lett egy System Volume Information és kuka mappa, amit létrehozott a rendszer, de itt ez sincs. Visszaszerelve a laptopba nem felejti el a meghajtóbetűjelet, de ott sem hoz létre System Volume Information és kuka mappát a rendszer ezen a meghajtón. Ilyen problémával még nem találkoztam, így elképzelésem sincs, mi lehet a gond, szóval nagy köszönet, ha valaki tudna valami tanácsot adni miként oldódna meg a meghajtóbetűjel felejtési problémám az USB racknél.

[ Szerkesztve ]

(#46643) King Unique válasza M.Zs. (#46642) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A meghajtóbetűjel-hozzárendeléssel kapcsolatban első körben az automount működését érdemes ellenőrizni. De olyan is volt, akinél ezt a problémát az alábbi művelet oldotta meg. Illetve, ha nálad is rejtett (hidden) a kötet, akkor jó esetben az alábbi leírás alapján a diskpart parancssori tool segítségével is törölhető ezen attribútum.

Egyébként System Volume Information rejtett mappának elvileg lennie kellene a lemezen. A $RECYCLE.BIN pedig akkor jön létre, ha egy fájlt töröltek.

[ Szerkesztve ]

(#46644) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Érdemes ezzel a vinyóval még próbálkozni?


Már lementettem róla mindent, és rendszer sincs rajta, de azért hátha ....

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46645) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sorry mellé ment

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46646) M.Zs. válasza King Unique (#46643) üzenetére


M.Zs.
csendes tag

A linkelt probléma 100%-ban egyezett az enyémmel, így a megoldás is. :C
A GUI-s lemezkezelők tényleg elég haszontalanok néha ... nem elég, hogy semmi sem jelezte, hogy rejtett a kötet, de miután ezt megszüntettem a parancssoros módszerrel, még az újrapartícionálás sem lett jó, szóval parancssori MBR helyrerakás és partícionálás lett végül, de most működik úgy ahogy kell, így nagy köszönet a linkekért, a megoldásért és a segítségért. :R

[ Szerkesztve ]

(#46647) M.Zs. válasza Bacusuz (#46644) üzenetére


M.Zs.
csendes tag

Szerintem attól függ, hogy a hibák egy területen vannak vagy szétszórva.
Nekem van egy HDD-m, amin 291 hiba van, de mind a HDD középső részén. Csináltam 3 partíciót, addig alakítottam, míg a hibás részt a középső partíció teljesen magába foglalta, majd töröltem és csak a másik 2 hibátlan részt használom. Így megy már több, mint egy éve és semmi gondom vele és új hiba sem lett.

(#46648) Bacusuz válasza M.Zs. (#46647) üzenetére


Bacusuz
őstag

hol a hiba az honnan derül ki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#46649) M.Zs. válasza Bacusuz (#46648) üzenetére


M.Zs.
csendes tag

Hát a tesztet megcsinálja például a Hard Disk Sentinel is a Lemez fülnél a Felület Teszt résznél.

(#46650) Sanchez638 válasza Bacusuz (#46644) üzenetére


Sanchez638
addikt

Amíg nem szaporodik szerintem baj nem lesz. Formázd meg, valószínűleg átrakta/rakja a tartalék területre.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.