Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47801) Mustármag válasza Mustármag (#47798) üzenetére


Mustármag
őstag

Ez egy másik hang, korábban ezt sem hallottam. Ezt is időszakosan csinálja és a HDS szerint semmi nem csinált.

(#47802) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
2016.06.03-vásárlás ( 3 év garancia ) és a jelenlegi állapot. Szerintetek érdemes most vissza vinni garanciáztatni vagy meg kell várni,hogy teljesen megadja magát ?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#47803) zolynet


zolynet
addikt

Ma vettem ezt HyperX Fury 120gb ssd-t, miért dob hibát egyből a sentinel? :F

Life is too short to stay stock!

(#47804) King Unique válasza zolynet (#47803) üzenetére


King Unique
titán

Lehetne azért frissebb (5.01) verziót is használni, nem ezt a kőkori 3.70-est...Na meg eleve gyanús, hogy a szöveges értékelés is felemás, illetve a S.M.A.R.T. sem mutat hibát.

(#47802) SirKero:
A HDS-ben a hivatalos garanciális csere = 0% kondíció, ami a szoftver weboldalán is fel van tüntetve. Viszont egy SSD-nél azért kissé más a helyzet a kondíciót illetően, amiről a Az SSD kondíciója, tények és tévhitek cikkben le van írva lényeg. Illetve azt mutatja is esetedben a program, hogy nincsenek szektorhibák és OK a meghajtó állapota.

SSD ügyben inkább a Flash SSD topikban tessék érdeklődni! Ez a topik merevlemezekkel kapcsolatos hibákkal foglalkozik, mint a címe is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#47805) Doky586 válasza zolynet (#47803) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"miért dob hibát egyből a sentinel?"
Mert olyan öreg az a prg mint az öreganyám.. :F

(#47806) zolynet válasza King Unique (#47804) üzenetére


zolynet
addikt

Köszönöm Mindkettőtöknek (+Doky586)! :R
Valóban a kövület Sentinel volt csak a probléma.
Nem is gondoltam hogy az annyira régi. Most megnéztem az nfo-ját, 2011. szeptemberi verzióm volt. :B
5.01-el már 100/100.

Life is too short to stay stock!

(#47807) SirKero válasza King Unique (#47804) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm a segítséget átvándorolok akkor oda :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#47808) nimfas


nimfas
addikt

Sziasztok!

Most szereltem be a házba egy 3,5+2,5" fiókot Swap célból.
Alaplap Asus Z97 Pro gamer, i5 proci.

Bios: ACHI módban van, SWAP engedélyezve arra a SATA csatlakozóra.
Restart megvolt, mégis ha kihúzom a winyót, akkor nem tűnik el a betűjel.
Ha bedugom és bekapcsolom a racket akkor hallom hogy felpörög, de mégsem látom a winyót.

Mi lehet a hiba oka? Megoldás?

Előre is köszönöm a választ, tanácsot. (Tudom, miért nem kapcsolom ki a gépet és cserélgetem úgy....) ;]

(#47809) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

Korábban vásároltam 2db WD BLUE merevlemezt 4TB-os méretben backup célra. Volt mellé egy Sharkoon Sata QuickPort XT USB 3.0 dokkolóm. Használtam is rendesen a fenti két merevlemezt probléma nélkül. Most az a helyzet állt elő, hogy mind a két merevlemezt rá kellene kötnöm USB 3.0-keresztül a gépre, ezért vettem még egy dokkolót, egy ugyan olyan Shnarkoon-t.

A probléma csak az, hogy a korábban használt dokkoló esetén a merevlemezeken lévő adatokat látom, addig az új dokkolóba csak egy 1,6TB-os partíciót látok, azt is csak a lemez kezelőben.

Találkozott már valaki hasonló hibával? A fórumon visszaolvasva nem találtam ilyen problémát.

ASUS M5A99X-EVO R2.0 alaplap és Win10 prof 64bit.

Segítségeteket köszönöm.
ST

(#47810) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Sziasztok,

Volna egy olyan kérdésem, hogy egy SFF ház alsó részén található Toshiba 3TB-os HDD-nél kicsit elszaladt a hőmérséklet, felette is HDD van. A hőmérséklet munka nélkül 47 fok körül van, amikor dolgozik, 51-53 fok.

Használhatom így, vagy ez már nagyon magas?

Előre is köszönöm! :R

(#47811) krealon válasza Petya XT (#47810) üzenetére


krealon
veterán

"A hőmérséklet munka nélkül 47 fok körül van, amikor dolgozik, 51-53 fok.

Használhatom így, vagy ez már nagyon magas?"

Nagyon magas.
Ha hosszu eletu HDD-t szeretnel, akkor 45 fokos homerseklet alatt maradjon a 3.5 colos HDD homerseklete.

Csak viszonyitas keppen: egy 60 fokos homersekletu targyat az atlagos emberi kez mar tuzforronak erzekel es reflexszeruen elenged.

(#47812) Petya XT válasza krealon (#47811) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Rendben, köszönöm. Megpróbálok találni valami megoldást. :)

(#47813) krealon válasza Petya XT (#47812) üzenetére


krealon
veterán

"Megpróbálok találni valami megoldást."

Nem kell semmi komolyban gondolkodni, ha van nehany mm a HDD korul es a hazban van kialakitott levego utvonal (valamennyi levego aramlik a winchester mellett / korul), akkor mar nem szokott gond lenni a homerseklettel.

Vagy ha maskepp nem megy, hovezeto parnat kell alkalmazni, ami a haz fem oldallapja segitsegevel huti a tarolot.

(#47814) Petya XT válasza krealon (#47813) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Az a baj, hogy túlzsúfoltam, még az 5.25-ös helyen is vinyó van, az egész benne egy kis házban, az pedig a TV alatt a polcon. Azóta van ez, mióta tettem bele egy LP 1050-es kártyát, azóta meleg minden benne, ill melegebb...

(#47815) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Vettem egy új gépet, amiben már SSD van, de a régi gépemből beleépítettem a HDD-t , de azt vettem észre, hogy változó időközönként elég hangosan "kapcsol","kattog" egyet. Amikor dolgozik, akkor sűrűbben. Leformáztam már, NTFS. Mi lehet a baj? Kárt tehet valamiben?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47816) Egon


Egon
nagyúr

Adott egy Asus Z87-A alaplap, amelynek az összes SATA portja foglalt volt: 2-2 SSD, HDD illetve ODD üzemelt benne. A két (kisebb kapacitású) vinyó helyett beszerelésre került egy 2 TB-os WD Red merevlemez. A gond az, hogy míg a BIOS-ban látszik a diszk, a Windows-ban nem jelenik meg a Lemezkezelőben. Az oprendszer Windows 8.1. ACHI be van kapcsolva.
Mi lehet a gond? Nekem nincs több ötletem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47817) Nagyboconádi


Nagyboconádi
csendes újonc

Sziasztok.

Western Digital vinyòknàl mennyi időközönkènt èrdemes formàzni?
Köszi.

(#47818) Egon válasza Egon (#47816) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy bios frissítés megoldotta a problémát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47819) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a második Wd Red 3tb-os winyóm lett szektorhibás 2év alatt.
Valamit én csinálok rosszul vagy a belenyúltam?
Minőségi táppal voltak hajtva, mindig volt rajta 20% szabad hely.
Napi 16 órában torrentezésre, film nézésre és zene hallgatásra hasdználtam.
Tudnátok valami tanácsot adni min változtassak, hogy a következő ne nyekkenjen meg ilyen hamar?
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#47820) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

van egy problémám, amire eddig használható megoldást nem kaptam.
Az idén májusban raktam össze egy gépet, amiben van SSD (C és D, C-n van a win 10 64x oprendszer) és beletettem a régi gépemből egy kettéosztott 1 TB WD HDD (E és F meghajtó). A HDD-vel semmit nem csináltam (formázás, ilyesmi) ahogy volt áttettem az új gépbe.
Használatkor, főleg mikor a HDD-n lévő adatokkal dolgozom, vagy oda telepített programot futtatok megfagy a program, ilyenkor elkezd veszettül tekerni a HDD, majd 15-20 mp elteltével minden helyreáll, fut rendesen, de pár perc múlva újra jelentkezik.
Ha formázom a HDD-t szerintetek az megoldhatja? Sajnos dugig van a HDD, olyan filmekkel, fotókkal egyebekkel, aminek a kimentése elég körülményes lenne, így ha lehet elkerülném a formázást.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47821) krealon válasza Rogiii (#47819) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan problémám lenne, hogy a második Wd Red 3tb-os winyóm lett szektorhibás 2év alatt.
Valamit én csinálok rosszul vagy a belenyúltam?
Minőségi táppal voltak hajtva, mindig volt rajta 20% szabad hely.
"

Tippek:
Nincs a kozeleben hasonlo forgasi sebessegu HDD, amivel ossze-rezonalhattak?
Kabeleket is csereltel mar? (Ez is lehet hibaforras, meg ha nem is latszik rajta.)

(#47822) krealon válasza petymeg (#47820) üzenetére


krealon
veterán

"Használatkor, főleg mikor a HDD-n lévő adatokkal dolgozom, vagy oda telepített programot futtatok megfagy a program, ilyenkor elkezd veszettül tekerni a HDD, majd 15-20 mp elteltével minden helyreáll, fut rendesen, de pár perc múlva újra jelentkezik.
Ha formázom a HDD-t szerintetek az megoldhatja?
"

Elofordulhat, hogy megoldja, de van jobb megoldas.

1. A fontos adatokrol legyen mentes
2. A fontos adatokrol legyen megegy mentes ;)
3. S.M.A.R.T. adatok ellenorzese (HD Tune, HD sentinel, CrystalDiskInfo)

4. Ha mar van 2 jo mentes a fontos adatokrol, akkor feluleti tesztet lehet vegezni. (En a HDD Regenerator 2011-et szoktam vegigfuttatni, de a HD Sentinel is tudja, ha nem tevedek.)

5. Power menedzsment-et ellenorizni, nem az kenyszeriti-e ki az esetleges leallasokat.

6. Ha mar elkezdett a HDD botladozni, celszeru lenne atkoltozni egy ujabbra.

(#47823) Rogiii válasza krealon (#47821) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Ez az egy Hdd van a gépben, mellette egy samsung ssd van. Kábelt még nem cseréltem. Nem is gondoltam rá, hogy az is okozhat ilyen hibát.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#47824) Rogiii válasza krealon (#47821) üzenetére


Rogiii
aktív tag

A tápegységem egy Evga gs550. A táp is okozhatja a szektorok meghibásodását?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#47825) krealon válasza Rogiii (#47824) üzenetére


krealon
veterán

"A táp is okozhatja a szektorok meghibásodását?"

Ha a tapegyseg miatt nem egyenletes a tapfeszultseg, akkor az okozhat rendellenes mukodest a winyoknal. Tobbek kozott szektorhibakat is.

(#47826) petymeg válasza krealon (#47822) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi!

Letöltöttem a HD tune prot. Hogy kell megnézni a smart adatokat, meg mit kell látnom majd? Nem nagyon ismerem a programot.
Egy error scant elindítottam.

Itt egy képernyőmentés:

A felületi teszt az mire jó? Meg az letörli az adatokat?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47827) krealon válasza petymeg (#47826) üzenetére


krealon
veterán

"Letöltöttem a HD tune prot. Hogy kell megnézni a smart adatokat"

Health ful.

"meg mit kell látnom majd?"

Ez mar a nehezebb kerdes.
"Relocated sector count" es hasonlo ertekeket erdemes vizsgalni.

(#47828) G33Z@


G33Z@
tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni.
Driver boosterrel frissítettem néhány dolgot és úgy tűnik az új driverekkel bekapcsolódott az állandó fejparkolás is. Kérdésem az lenne, hogyan tudnék visszaállítani egy régebbi vezérlőt, ami nem csapkodja oda a fejet öt másodpercenként a parkolópályára? Vagy egyáltalán hogyan tudom módosítani ezt a parkolósdit.
Sajnos nincs rendszer visszaállítási pontom és most egy jól belakott, ezt leszámítva minden tekintetben tökéletesen működő rendszert nem szeretnék újrahúzni csak a windows meghajtója miatt. WD progija nálam nem működik, a HDParm meg linux ha jól tudom.
Gyakorlatilag ki kellene kapcsolnom az Advanced Power Management-et (ha jól olvastam utána), de a BIOS-ban nincs erre vonatkozó beállítás.
Előre is köszönöm a segítséget, ha van valakinek ötlete..
HDD: Samsung HD105 SI 1TB
Board: Gigabyte Z87-PD3 v1.0

[ Szerkesztve ]

(#47829) Doky586 válasza G33Z@ (#47828) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Driver boosterrel.."
Hát ez jó lecke volt arra hogy NE használj többet ilyen progit amiről azt se tudni mi(ke)t csinál.. :B

(#47830) G33Z@ válasza Doky586 (#47829) üzenetére


G33Z@
tag

A driver booster egy kalap szar volt soha sem használtam eddig. Jelen pillanatban tökéletesen végezte a dolgát az új verzió, bátran ajánlom mindenkinek, (én is előzetes utánajárás után használtam) Az IObit úgy gondolom megbízható és használható termékekkel dolgozik.
A probléma NEM a DB-vel van, hanem a legújabb VEZÉRLŐVEL. Őszintén remélem, hogy így most átment.
Köszönöm szépen a hasznos és építő jellegű hozzászólásodat, a kérdésem továbbra is fennáll...
:))

[ Szerkesztve ]

(#47831) G33Z@ válasza G33Z@ (#47830) üzenetére


G33Z@
tag

Megoldódott újratelepítés nélkül :-) Van egy módszer egy program segítségével, amivel úgy tűnik bármilyen gyártmányú HDD-t be lehet állítani. Egy batch fájl készítése után, majd azt berántva az indítópultba: minden rendbe jött.
Több újraindítást, leállítást követően sem jelentkezett újra a kattogás.

[ Szerkesztve ]

(#47832) G33Z@ válasza G33Z@ (#47831) üzenetére


G33Z@
tag

A történet vége pedig, hogy háromszor húztam újra wint mire rend lett.

(#47833) keszegduda


keszegduda
őstag

Adott egy samsung HD 103SJ hdd és annyi lenne csak a problémám, hogy nagyon búg, így már a házból is ki kellett vennem, mert ott még jobban hallható volt. Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy csökkenjen a rezonancia szint vagy könyveljem el hogy ez "ilyen" és kész. Mellette egy WD10EARS és szinte hangtalan és nem búg. Fél méterre van tőlem, elég irritáló.

(#47834) miti5


miti5
tag

Sziasztok!
3 terrás HDD-m van amit nem ismer fel a gép. Ha bekapcsolt állapotba rádugom felpörög hallani, de nem látja se totalcommandeer,se sajátgép,semmi. Az eszközkezelőbe a keresés után megjelenik de nem látja ugyanúgy sehogy sem a windows! HD sentinel is egyszer véletlen érzékelte,semmi hiba ,de "nulla" tárhelyesnek írta.
Valamivel (progi) helyre tudnám állítani,a rajta lévő dolgokat,vagy mechanikai baja lehet?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47835) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Van egy 320-as WD vinyóm amit csak adattárolásra használok az SSD mellett a gépbe, nincs vele bajom, csak HD Sentinellel lecsekkoltam, és meglepődtem hogy 256 nap üzemidő van benne és több mint 33 ezerszer indult újra és állt le ez idő alatt, ez normális hogy ennyiszer újraindul/leáll?

(#47836) SP4C3 válasza B-L-A-C-K (#47835) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47837) mexel


mexel
veterán

Sziasztok, nem tudom hol kérdezzem ezt meg, talán itt. Hoztak ide egy vinyót ( kamu átverős darab és kérdezték mi ez) de nem tudom beazonosítani a csatlakozót ami rajta van. Nagyon hasonlít a sata csatlakozóra,de a táp ésadatrész között nincs bevágás, egyben van, illetve ott amásik oldalon vannak érintkezők. Ez milyen csatlakozó felület lehet? Nem találtam képet sem így hirtelenjében. beüzemelve nem lesz mert 100%-ig biztos vagyok benne hogy átverésre szánták mert egy kamu matrica van rajta, csak kíváncsi vagyok mi lehetett ez eredetileg :)

(#47838) mexel válasza mexel (#47837) üzenetére


mexel
veterán

Egyre inkább úgy tűnik valami SAS vinyó lesz, de ott töbféle csatit látok, már csak azt kellene kiderítenem milye. Illetve mindegy mert úgysemtudom kipróbálni, nem is nagyon akarom :)

(#47839) King Unique válasza B-L-A-C-K (#47835) üzenetére


King Unique
titán

A notebook merevlemezeknél nem ritka a sok indulás / leállás, pláne ha olyan típus, ami ezt alapból gyakran csinálja (példa). Tehát ilyen szempontból normálisnak mondható.

Abból a szempontból viszont nem normális, hogy ez az értek elég sok... Más HDD a teljes élettartama alatt produkál ennyit, vagy ennek a felét. Illetve a mechanikát a sok indulás / leállás terheli meg leginkább és ha ez túl intenzív, akkor annak idővel élettartam-rövidítő hatása lehet. Persze a 2,5"-os HDD-k azért bírják a strapát és akad példa 18 ezres és akár 62 ezres értékekre is. De ez nyilván nem jelenti azt, hogy akármennyi lehet ez az érték! Illetve szükség esetén akár a tiltást is érdemes megfontolni.

[ Szerkesztve ]

(#47840) Doky586 válasza mexel (#47837) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod feltalálták már a fényképezőgépet..! ne légy lusta.

Sötétedés után vetted valami bevásárlóközpont rosszul megvilágított parkolójában? Mások is jártak már így és fából faragott, festett SSD-t kaptak.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47841) B-L-A-C-K válasza King Unique (#47839) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#47842) Backrau


Backrau
aktív tag

Sziasztok.

Van egy kis problémám. Van egy WD My Passport 1TB külső 3.0-ás winchesterem. A számítógépem nem ismeri fel csak, ha USB 2.0 portba dugom. USB 3-ba felismeri, de nem tudok vele semmit csinálni. A laptop USB 3-nál simán megy. Mi lehet a probléma? Tudtok segíteni?

Opr.: Win 10
Alaplap: Asus M5A99X Evo R2.0

Előre is köszönöm a segítségeket!

(#47843) King Unique válasza Backrau (#47842) üzenetére


King Unique
titán

Ez a felismeri USB 2.0 és USB 3.0 portba dugva is, de utóbbinál nem lehet vele semmit csinálni, mit is jelent pontosan... :F

Meg mondjuk nemcsak a fájlkezelőt kell nézni, hanem ott van a Windowsban az eszközkezelő és a lemezkezelő is. Ha előbbinél ismeretlen eszköz hiba van, akkor első körben célszerű eltávolítani a gépházban / eszközkezelőben a hibás bejegyzést, majd restart után újracsatlakoztatni az eszközt. Illetve a különféle hibakódokra is vannak az MS oldalán megoldási javaslatok. Továbbá, ha esetleg csak a lemezkezelőben nem kapott betűjelet a külső meghajtó, akkor nyilván meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni.

A másik még, amit érdemes kipróbálni az az, hogy a lehetőleg a hátlapi USB-portokhoz legyen csatlakoztatva az eszköz. Az előlapi portoknál előfordulhatnak furcsaságok.

[ Szerkesztve ]

(#47844) mexel válasza Doky586 (#47840) üzenetére


mexel
veterán

Nem voltam otthon és nem tudtam fotót felrakni. :) Nem én vettem, már kérdezték telefonon egy hete hogy mi lehet ez, mondtam ha megyek arra megnézem :) Már akkor gyanús volt az elmondottak alapján, már telefonon megnyugtattama tagot hogy jobb lett volna ha elissza azt a pénzt amit erre költött :DDD .
Amikor ránéztem kb 1,5 mp kellett ahhoz hogy már a matrica gyanús legyen, + 3 mp után már látszott hogy ollóval kivágott, nyomtatott, és egy régi eltávollított matrica helye is észrevehető. A csatlakozót látva egyértelmű volt hogy a vásárlót szépen átverték, de azt mondtam neki megérdemli, mert aki ilyet vesz és nem ért hozzá az pont arra jó hogy átverjék, persze nem iylen szépen körülírva minősítettem őt :) Ez egy régi valamilyen SAS vinyó, egy 4tb-os wd nyomtatott címkéjével :D Rákerestem és volt a jófogáson is ilyen, igaz már nincs meg csak a képek látszanak, de ott a címben azt írta a másik okosan vásárló hogy azt 500gb-nak látja a gép. Őt legalább egy sata vinyóval húzták le valószínűleg ha gépre tudta dugni, az én ismerősömet meg egy SAS-al amit még csak használni sem tud :D Hihetetlen már miket ki nem találnak átverésre :(
Mondjuk nem értem kiket lehet megvezetni azzal hogy utcán pár ezerért vegyenek idegentől egy vinyót :) Ha eredeti lenne se vennék ilyet ( max próbával, de ismeretlennek az kivitelezhetetlen mert be sem engedném)

(#47845) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok,lehet rossz helyen járok,de jobbat nem találtam.Szóval adott egy 160 gb os sata vinyó,100/100- as hibátlanúl működik.Frissen telepített win 10 pro.Win telepítése után még nem állt fen ez a helyzet,egy két program telepítése után viszont a következőt csinálja.Töredezetség mentesítéskor a C-t (azon van a rendszer) teljessen 0%- ra mentesíti.A D-t csak 3%- ra(ezt fogalmam sincs mért :F )és van még egy amit a rendszer telepítésekor hozott létre asszem 100, vagy 500 mb,na azt is csak 20%- ra sikerűl töredezetség mentesítenije :F
A kérdésem hogy mi okozhatja ezt?Valamelyik programom?Idáig nem volt ilyen gondom,és ugyan azokat a programokat használom ugyan úgy.Nem vágom...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#47846) Backrau válasza King Unique (#47843) üzenetére


Backrau
aktív tag

Na akkor írom részletesen.
Ha USB 2 portra dugom (mindegy előre vagy hátra), akkor normálban felismeri minden (fájlkezelő, total commander stb...) tudok másolni rá stb..
USB 3 csati csak a gép hátulján van, ha oda csatlakoztatom akkor a winyó felpörög és megy. Jön egy hangjelzés, hogy új eszköz és kész. Sehol nem látom, se eszközkezelő, se lemezkezelő, se fájlkezelő. Hibakód nincs, ismeretlen eszköz nincs. Ha laptop USB 3-ra dugom rá akkor tökéletesen megy.

(#47847) King Unique válasza Backrau (#47846) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor mégsem ismeri fel az USB 3.0 porthoz csatlakoztatva a Windows, amit és pontos leírást nem ártott volna már előzőleg is említeni. Ha maga a külső HDD rendben felpörög és a PC USB 2.0 portjainál, valamint a laptopon mindkét típusú porthoz csatlakoztatva kifogástalanul működik, akkor nem lehet hibás és az USB-kábelnek is jónak kell lennie.

Tehát felmerül a kérdés, hogy pl. másik USB 3.0-s eszköz működik-e rendesen azokhoz a hátlapi portokhoz csatlakoztatva? Valamint az aljzatban a kábel csatlakozója megfelelően illeszkedik-e, esetleg mozgatás hatására változik-e a helyzet? Illetve a WD gyári kábele helyett egy másikkal kipróbálva mi történik stb. A Windows esetleges hibáját meg úgy lehet a legkönnyebben megállapítani, ha azon a gépen kipróbáljuk az eszközt egy másik OS alatt is. Ha nincsen telepítve másik rendszer, akkor megteszi egy pendrive-ról bebootolt Live Linux is.

[ Szerkesztve ]

(#47848) Backrau válasza King Unique (#47847) üzenetére


Backrau
aktív tag

Arra emlékszem, hogy fél évvel ezelőtt újratelepítettem a windowst. Előtte jó volt. Ha USB2-ős eszközt dugok az USB3 portba (pl. egér, joy stb.) azokat rendben felismeri. Másik USB3 winyóval és kábellel próbáltam, azzal sem akart menni. Más ötlet esetleg?

(#47849) Backrau válasza King Unique (#47847) üzenetére


Backrau
aktív tag

Bezavarhat az Asus AI 2 gyári alaplap alkalmazás?

(#47850) King Unique válasza Backrau (#47848) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha előtte OK volt minden és az USB 2.0-s eszközök működnek a hátlapi USB 3.0 portokban, akkor utóbbiak is jók lehetnek. Viszont, hogy az újratelepítésnél a megfelelő driverek kerültek-e fel, esetleg nem kavar be a működésbe valami spéci (gyártói) szoftver, az már más dolog. Ahogyan az is, ha esetleg a BIOS-ban el lett állítva valami az USB-portok kezelésénél és azért nem működnek megfelelően az USB 3.0-s portok és eszközök. Szóval ezeknek nem ártana utánanézni!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.