Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46301) Sanchez638 válasza SchumiBácsi (#46297) üzenetére


Sanchez638
addikt

Meg nem mellesleg buzi idegesítő, amikor bele kattintasz és beáll egy pillanatra a winfos explorer..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46302) olloczky válasza Doky586 (#46299) üzenetére


olloczky
senior tag

?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46303) Egzee


Egzee
őstag

Szisztok!

Egy barátom nem tud 32GB-nál nagyobb fájlokat helyezni külső merevlemezére és ezt a problémát szeretném megoldani neki. 4K filmet szeretne ráhelyezni, de túl nagy. Azt mondja NTFS-ben csak 8 volt a határ, most exfatban van, így 32GB a határ.

Megoldás? :R

(#46304) Egzee


Egzee
őstag

össze vissza magyarázott, azt mondta próbálta már az ntfs-t és mikor mondtam, hogy csinálja újra akkor már megy... imádom mikor mindent mondanak a hozzá nem értők...

(#46305) Sanchez638 válasza Egzee (#46303) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ntsf be en a 65gb iso-t is tarolom..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46306) King Unique válasza Egzee (#46303) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem igaz...Mindkét fájlrendszer esetében jóval nagyobb a fájlméret & partíciók maximális korlátja. Mondhatni nincs is igazából reális korlát, mármint amit jelenleg főleg egy mezei user ki tudna használni.

Tehát, ha az ismerősöd nem tud 32 GB-nál nagyobb fájlokat rámásolni egy exFAT / NTFS fájlrendszerű külső HDD-re, akkor ott más gondok lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#46307) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy noti HDD, amit megöntöztek egy kis teával. Caddyben volt, ahogy kiszereltem nem látszott rajta, hogy sok folyt volna rá, de ugye egy csepp is kinyírhat bármit.

Nem vagyok túl nagy szakértő a témában, ezért kérném a segítségeteket. Ha jól hallom, akkor nem pörög fel a motorja. Lehet ezzel még kezdeni valamit vagy kuka? Mi mehetett tönkre? Esetleg egy elektronika csere segítene rajta?

(#46308) SchumiBácsi válasza SP4C3 (#46300) üzenetére

1időben valamiért mégis járt néhány WD szériához firmware update hogy a parkoltatást 5percenkéntire/teljesen kikapcsoltra lehessen mérsékelni a gyárban meghatározott 8mp-es érték helyett... pedig parkoltatásnál nem is álltak le a tányérok tudtommal, csak a karok tértek ki... érthetetlen-érthetetlen.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46309) Doky586 válasza wanted5 (#46307) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a tea rontott rajta, akkor a kávéba mártogatás majd helyrehozza.. ;]

(#46310) wanted5 válasza Doky586 (#46309) üzenetére


wanted5
őstag

inkább egy kis gyógyvizes fürdő

egyébként most már felpörög - megáll
PCB-t csak teljesen azonos sorozatszámúval lehetne cserélni?

(#46311) violino válasza djculture (#46253) üzenetére


violino
csendes tag

Köszi a segítséget!

Erre gondoltam, mert a 3TB-os HDD sok problémával jár.
Toshiba 2TB 64MB SATA3 DT01ACA200 merevlemez.
Adapteres SATA 3-as csatlakozót használnék. Azzal működhet a külső merevlemezként?

(#46312) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mit tehetünk? Egy laptopban csúnyán elszállt a HDD. Elindul a gép, de a Windows logón nem jut túl. Másik gépbe betéve van két 0 bájtos RAW partíció, de a lemezkezelő látja, hogy 320 Gb-os, a rendszer számára fenntartott partíción 3 fájl látható is. Természetesen egy rakás hibás szektor van. Getdataback eredménytelen, semmit sem talál, az image készítés sem indul el rajta, a Macrium Reflect az analízisnél megáll, viszont ez az egyetlen program, ami látja, mennyi adat van a két partíción. Teljesen reménytelen a dolog?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46313) ALFA válasza Dilikutya (#46312) üzenetére


ALFA
senior tag

easeus data ingyenessel próbáld meg, ha az látja, akkor érdemes megvenni. Ha nem, akkor vidd el szakihoz. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46314) Dilikutya válasza ALFA (#46313) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi, még nap közben próbáltam azzal is. Szakira nem költünk, mert nem államtitkok vannak a HDD-n, valószínűleg semmi olyan nincs, amit a gazdája nem tud (kisebb-nagyobb macerák után) visszaszerezni. Csak könnyebb lett volna megmenteni, mint pótolni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46315) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Ismerősöm mondta hogy valami nem stimmel a WD MyPassport 1TB-os külső winyójával, elkértem tőle, hát valami tuti nem stimmel vele.
Rádugom a gépemre, mondom HD Sentinellel megnézem.

- Halk kattogó hangot lehet hallani ami periodikusan ismétlődik
- HD Sentinel meghülyült tőle, mintha teljesen lefagyott volna tőle, Kiírta hogy 100% kondíció, de a Smart értékeket meg semmi másra nem tudok rámenni, illetve tárhely infónál ?GB írt ki.
- Kis idő múlva a win 7 is kiírja hogy a lemezt formázni kell

Ja és amikor lehúztam az USB-ről a HDD-t, a HD Sentinel egyből megjavult. Szerintetek ez arra utalhat hogy a külső HDD-nek kakukk van?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#46316) junior11 válasza jozsi252 (#46315) üzenetére


junior11
veterán

Nézd meg más programmal is esetleg, HD Tune pro, Crystaldisk info stb.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46317) jozsi252 válasza junior11 (#46316) üzenetére


jozsi252
veterán

Most úgy próbáltam életre kelteni a HD Sentinelt hogy kilőttem a folyamatokból, rádugtam a winyót, majd megnyitottam a HD Sentinelt. Így sokadjára nagy nehezen elő tudtam hívni a SMART értékeket.

Összvissz 1 hibás szektort ír ki a HD Sentinel.

A HD Tune Pro ugyanúgy meghülyült, nem akar elindulni. A Drive Status-nál meg a Temp illetve a Smart-nál egy piros X-nak. Szóval nem tudja olvasni a Smart értékeket.

Ja és mikor elsőre rádugtam akkor 100%-ot jelzett ki kondícióra a tálcán a HDS most már csak 98%.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#46318) sebgutkopf válasza jozsi252 (#46317) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha a hiba nem a lemezfelület, vagy a motor hibájából fakad, akkor a smart nem biztos, hogy sikeres tud lenni, lévén az adat rendben van és a motor fel tud pörögni. Lehet a vinyó vezérlő elektronikájának gondja, vagy fejpozicionálás, amivel nem biztos, hogy a sentinel tud bármit is kezdeni.
Ha még lehet akkor 1x kéne elindítani és minden fontosat lementeni róla, utána kísérleteznék csak vele tovább.

(#46319) Rolcsao


Rolcsao
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Tegnap megérkezett a rendszeremhez ez a merevlemez, de beüzemelés és rendszer indítás után nem látja a win 10. A biosban látható a csatlakoztatott sata eszközök között de a windowsban nem(az 1. sata porton van de próbáltam a többiben is). Eddig csak egy M.2 es 120 gb-os ssd volt benne azon van a windows is.
Mi lehet a probléma? Újratelepítés nélkül is meg lehet oldani?

A rendszer:
Asus b150i wifi/aura alaplap
Core i3 6100 processzor
Kingston HyperX fury 2x4gb ram
Evga gtx 760 2gb sc
M.2 kingston 120 gb ssd
CM g450m táp

Előre is köszönöm!

(#46320) liksoft válasza Rolcsao (#46319) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Particionálás formázás megvolt? Mert anélkül nem fogja a rendszer adatterületként látni, csak fizikai eszköznek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46321) sebgutkopf válasza liksoft (#46320) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Bizony. Innen teheted meg. Win10 alatt csak szépen elkezded beírni a keresőbe (mert a win10 a vezérlőpultot eldugta, a gépzáz meg nem az igazi).
Felügyeleti eszközök
majd ezen belül: Lemezkezelés

(#46322) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogy lehet a külső vinyót szabályosan biztonságosan eltávolítani?
Nem tudom mi használja, de mindig kijön a hibaüzenet, hogy még egy program használja, fogalmam sincs mi.
A windowsban gyors eltávolításúnak van beállítva, de a mikor kihúzom érzem a házon, hogy még pörög belül.
Az eset smart security-nél már kikapcsoltam az auto ellenőrzést.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46323) King Unique válasza Rolcsao (#46319) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha újan vetted, akkor eleve particionálatlan a HDD és amíg ez nem történik meg, addig az OS nem is fogja rendesen kezelni. Mármint ettől függetlenül az eszközkezelőben és a lemezkezelőben meg kellene jelennie, de például a fájlkezelőben nem fog, mert nincsen betűjele. Értelemszerűen a lemezkezelőben inicializálni kell, majd létrehozni a partíciót.

(#46321) sebgutkopf:
A Win10-ben is van vezérlőpult, rá lehet keresni. De szerintem Win8 óta sokkal, de sokkal kényelmesebb a Start gomb jobb klikkes menüje, ami pl. Win+X gyorsbillentyűvel is előhozható. Sőt, a Win10-ben még látványosabb és onnan egyből elérhető a lemezkezelő. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46324) Vynx válasza ArthurShelby (#46322) üzenetére


Vynx
tag

Szia!

Unlocker-rel tudod feloldani, hogy ne fogja valamilyen program, utána el lehet biztonságosan távolítani. Az Unlocker a rendszer, vagy bármely más telepített alkalmazás által védett, használt tartalmak közvetlen hozzáférését (törlését vagy eltávolítását) teszi lehetségessé. Installálása után a jobb egérgombos menüből érhető el.

Telepítési tanácsok: Mivel az alkalmazás ingyenesen vehető igénybe ezért a fejlesztő a termékbe saját, úgynevezett Delta Toolbart helyezett el ezért az Eset Smart Security/ NOD32 riasztást ad erre, ezért a kivételek közé kell rakni. Telepítés alatt a megfelelő pillanatban ne engedélyezzük a számára hogy a Toolbart telepítse, mivel mi dönthetjük el hogy szeretnénk e használni vagy sem. Ha tiltjuk, nem kell hogy foglalkozzunk a vírusirtók riasztásával.

Ha feltelepítetted, akkor Sajátgép -> Jobb kilkk a meghajtóra -> Mind feloldás Unlockerrel. Majd eltávolítod a meghajtót a megszokott módon.

Üdv,
Vynx

[ Szerkesztve ]

(#46325) King Unique válasza ArthurShelby (#46322) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad milyen Windows, de ez egyébként nem újdonság. Illetve már az XP-nél is probléma volt, de ugyanúgy a 10-esnél is. Egy másik topikban volt erről szó. Ahogyan például az alábbi hozzászólás első bekezdésében a leválasztás utáni leállításról is.

(#46324) Vynx:
Az se mindig működik, sőt nálam leginkább csak Win7 alatt szokott. De a fentebb említett U.S.R. egyébként sokkal jobb program ilyen célra, illetve az minden zároló folyamatot képes megjeleníteni. Viszont előfordul, hogy még az sem tudja leválasztani. Amúgy az fizetős, de 30 napig ingyenesen lehet próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#46326) Mika1227


Mika1227
őstag

Nem sok kicsit az a 48 fok?

A többi gondolom rendben van?!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46327) pjen válasza Mika1227 (#46326) üzenetére


pjen
félisten

Nem sok,nyáron lehet az még több is.

(#46328) Mika1227


Mika1227
őstag

Meddig nem kell aggódni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46329) liksoft válasza Mika1227 (#46328) üzenetére


liksoft
nagyúr

45 fokig. Utána el lehet engedni még 50-ig ha kell, de 50 fölé ne menjen.
Ahogy nézem, Nálad a hűtés nincs a toppon. Elöl szív, hátul kifúj rendszerű csatornát célszerű kialakítani a házból. Ha kell, plusz ventivel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46330) SP4C3 válasza Mika1227 (#46326) üzenetére


SP4C3
veterán

Elég öregecske már, itt találtam róla specifikációkat, samsung nem képes archivumot fentartani, mert szegények és nincs rá keret, hatalmas plusz kiadás lenne egy ilyen kis cégnek. :((

"Maximum Operating Ambient Temperature: 60 °C"

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46331) liksoft válasza SP4C3 (#46330) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Samsung HDD részlegét a Seagate vette meg, így nekik kellene az archívumot is kezelni.
Aki 50 fok felett futtatja, az megérdemli. A NIDEC motorok nem ilyen környezetben ilyen élettartamra lettek tervezve. A garidőt tudják! Valamint a fejeknek és a belső erősítőnek sem tesz jót a nagy meleg.
Van, hogy 2,5"-os drive-ok 70 fokot is meghaladva évekig mennek, mert a laposban rossz a hűtésük, de nem ez az általános. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46332) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Samsung laptopban található HDD egyszer csak kiírta:
lemezszerkezet sérült vagy nem olvasható
Kérdésem, hogy mit lehetne tenni, kellenének a rajta lévő adatok is ha megoldható.
Segítséget előre is köszönöm.

(#46333) SP4C3 válasza liksoft (#46331) üzenetére


SP4C3
veterán

"de nem ez az általános." - Valamint nem is az az egészséges! :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46334) djculture válasza liksoft (#46331) üzenetére


djculture
félisten

Azoknak a vinyóknak már teljességgel mindegy így is úgyis ketyegő bombák. De ezt tudod te is. Ritka patkány megoldás volt hogy mikor egyre több széria lett ezekből rossz, a smart riasztási értékével kezdtek játszani (meghamisították a kapott értékeket)legtöbb felhasználó igy csak azt tapasztalja hogy tegnap még jó volt most meg már olvasni se lehet és elveszett a partíció.

[ Szerkesztve ]

(#46335) liksoft válasza djculture (#46334) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 300-500GB széria volt magas küszöbbel ellátva. A régi mechanikás 160-250 (meg kisebb) még időben szólt (legtöbbször). De az említett nagyobb kapacitásúak szinte mind szétgyalult felülettel jött. Az újabb mechanika már más lemezt tartalmazott, azok megint jobbak voltak. (A 3 lemezt és nagy hőt nem bírták hosszú távon.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46336) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Egy kisvállalatnál üzemel belső használatra egy Win7 gép, mint szerver. Kb. 5 kliens használja, egy ügyviteli program szervere fut rajta, illetve emellett file szerverként is használják. 4 db 500 GB-os hdd van raid 10-ben üzemeltetve.

Azért írok, mert még nincs probléma, de szeretném ha nem is lenne. A vinyók adatai:
4x - WDC WD5000AZRX-00A8LB0
Raid típusa: RAID 10
Raid vezérlő: alaplapi (Gigabyte Z68MA-D2H-B3)
Működési idő: 1756 nap
Hőmérséklet: 36-38°C
Minden SMART érték OK

Szintetikus tesztekben a raid jól teljesít. Azonban a mindennapi használat során az ügyviteli szoftver meglehetősen lassan reagál, illetve ha valaki elindít egy másolást a szerverre / szerverről, akkor minden kb. nullára lassul. Elképzelhető, hogy ez valami szoftveres / driver probléma, de még nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan tudnám orvosolni. Mindig az motoszkál a fejemben, hogy egyszer ezek a lemezek el fognak hullani és akkor mi lesz. Külső gépre adatmentés történik, de jobban szeretném, ha tervezetten kellene a rendszert újratelepíteni és nem mondjuk a nyaralásom közepén hívnának ezzel :)

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy reális kérés lehet-e a cégvezetés felé, hogy a gond nélkül működő, de szerintem már korosnak számító lemezeket cseréljük újakra? Mennyi ideig szoktátok üzemeltetni a lemezeket? Gondolom nem kéne megvárni, míg valami történik.

Illetve, ha cserére kerül a sor, akkor az ilyen alaplapi raid vezérlés megfelelő, vagy érdemes arra is esetleg költeni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46337) Mika1227 válasza liksoft (#46329) üzenetére


Mika1227
őstag

Úgy van kialakítva csak mivel 4 vinyó is van a gépbe ezért nem áramlik jól a levegő! Lehet azt a 80-as vinyót kiveszem a helyéről és szelősebb lesz. Csak úgy be lehet tenni a gépbe nem a helyére. Gondolok itt arra, hogy antisztatikus szivacsra raknám pl.?

SP4C3: Akkor 60-ig mehet!?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#46338) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Tegnap elég hányaveti módon írtam ide egy problémával kapcsolatban, kicsit éberebben szeretném újra feltenni a kérdésem:

Samsung laptopban bekapcsolás, majd újraindítás után is a rendszer nem látja a D partíciót.
A C-nek semmi baja.
Amikor a gép bekapcsolt, akkor futna egy scandisc de hibával, 0%-nál kilép és elindul a windows 10.
A hibaüzenet egész pontosan:
lemezszerkezet sérült vagy nem olvasható

Szeretnék segítséget kérni, hogyan lehetne helyreállítani ezt a partíciót, illetve van-e mód a rajta lévő adatok megtartására?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46339) begyuri


begyuri
csendes tag

Üdv! olyan problémám lenne, hogy van egy 500 gigás WD külsővinyóm ami nem igazán akar műküdni, egyik napról a másikra a gépem nem ismeri fel, se a tv. rádugom a gépre felpörgeti a vinyót és folyamatosan keresi az illesztőprogramot de nem találja sehogysem. próbáltam már direktbe letölteni az illesztőprogramokat de nem jártam sikerrel. van esetleg valami ötletetek hogyan tudnám megmenteni a rajta lévő adataimat?
válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#46340) King Unique válasza begyuri (#46339) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha az eszközkezelőben ismeretlen az eszköz, akkor esetleg az eszközillesztő eltávolítása —► gép restart —► eszköz újracsatlakoztatása módszert ki lehetne próbálni. Továbbá, ha pl. My Passport, akkor azokhoz a SES driver kell, de annak manuális felrakásával max. Win7 alatt kellett csak szórakoznom bizonyos esetekben. Az újabb Windows verzióknál már rendszerint automatikusan települt.

Ha rendesen felpörög a külső meghajtó és nem ad fura hangokat, az már valami. Azonban nem ismert, hogy milyen hatások érték, milyen a benne lévő HDD állapota stb. Illetve lehet az USB-chipnél van valami probléma, lehet maga az USB-kábel xar stb. Utóbbit illetően nyilván érdemes lenne másik kábellel, másik portban is kipróbálni. Továbbá, ha az adatok lementése a cél, akkor kb. ezeket tudnám mondani. Ha Windows alatt nem lehet hozzáférni a tartalmához, akkor esetleg egy próbát megér a b. opció, vagyis a Live Linux. Ha azonban egyik OS-en sem akarja az igazat, de a rajta lévő adatok nagyon fontosak és mindent pénzt megérnének, akkor legjobb lenne elvinni egy szakemberhez.

[ Szerkesztve ]

(#46341) pjen válasza begyuri (#46339) üzenetére


pjen
félisten

Vedd ki a házból és tedd úgy a gépbe,hátha a ház halt meg.Sajnos lehet,hogy a ház titkosított is.

(#46342) King Unique válasza pjen (#46341) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a pontos modellt azt nem említette meg, pedig azért illett volna... Én is csak feltételezem, hogy a tárolókapacitás alapján egy 2,5"-os külső merevlemezről lehet szó. Viszont, ha ez igaz és a gyártó valami újabb modellje, akkor azoknál rendszerint integrált USB-aljzat szokott lenni. Azt pedig nyilván nem lehet betenni a gépbe és SATA-ra kötni, ahogyan másik USB-s külső házba sem.

[ Szerkesztve ]

(#46343) pjen válasza King Unique (#46342) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel gond,ha nem tudja szétszedni esetleg bukta az adatokat.Viszont ha mégis akkor még nyerhet.Ezért veszek én vinyót+házat,két perc alatt összerakom és nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#46344) scabi78


scabi78
senior tag

Hali, haverom ssd-je a sentinel szerint a kondíciója 70%, 78 napot bír még és 24 hibát talált. Mennyire lehet hinni a szoftvernek? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#46345) djculture válasza scabi78 (#46344) üzenetére


djculture
félisten

Minden gyártónak van saját diagnosztikai szoftvere azzal kell megnézni.

(#46346) King Unique válasza scabi78 (#46344) üzenetére


King Unique
titán

Mindenféle konkrétum, S.M.A.R.T. infók stb. nélkül talán nekünk kellene kitalálni, hogy mi baja...?

Egyébként általában lehet hinni a szoftvernek, de érdemes mindig a legújabb verzióját használni. Valamint az SSD azért kicsit más, mint a HDD és a Flash SSD topikban lenne célszerű érdeklődni ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#46347) scabi78 válasza King Unique (#46346) üzenetére


scabi78
senior tag

:R
(#46345) djculture
(#46346) King Unique

Tiszta Windows, rendes ház!

(#46348) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok, van egy 250 GB-os Samsung HDD-m. Nem ismeri fel a windows, kattog. Egy szervizben azt mondták semmi baja, ehhez képest USB rackből sem indul. Felpörög, 3 katt és semmi.

Szerintetek javítható ésszerű áron belül maradva? Nagyon fontos fájlok vannak rajta számomra - tudom előbb kellett volna lementenem.

Ksözi.

(#46349) pjen válasza sum-blink (#46348) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Mért nem viszed el a szervízbe ahol azt mondák semmi baja.5 perc alatt átmásolják és nem is hiszem,hogy egy vagyon.Lehet a. Te gépedben van valami árulás.

(#46350) flatline#2


flatline#2
tag

Erre valaki esetleg?
46338
Vagy szükséges még egyéb információ?

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.