Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46501) Doky586 válasza Abrion (#46497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Csináltam valamit a Windows Xpben..."

Valamit kell csinálni és attól rendbejön..
(de azt nem árulom el mi az a valami, mert te se tetted) :K

(#46502) Abrion válasza Doky586 (#46501) üzenetére


Abrion
senior tag

nem volt hozzáférésem a partícióhoz, és a hálózásban engedélyeztem a hozzáférést az összes fájlhoz.
ennyit tettem.

[ Szerkesztve ]

(#46503) Abrion


Abrion
senior tag

Na újra

Van két HDDn
1TB vinyo
C Win 7 használom és aktivált legálisan OEM
D Videók + képek <--- ezzel van baj, végeztem rajta teljes hozzáférést XP
E Programok ez jó

400GB vinyo
1 XP végeztem rajta teljes hozzáférést XPn de a Win 7 látja és minden jó
2 Lerakat ezzel is van baj Win 7 en
3 Win 7 nem használom és nem aktivált

Végeztem CHKDSK a Lerakaton XPben és semmi hibát nem irt ki, sőt még kvótát is aktiváltam, Win 7-en semmi, ja és a Felügyeleti eszköz ... Számítógép kezelés ... Lemez kezelés nem mutatja ki a lemezcímkét sem.

(#46504) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy HDD-m (csak .mkv Filmek kimentésére szolgál (2TB) WD RE4 - GP (2010. Sept.24.) szóval nem mai darab. Készülhetek a cserére , vagy még bírja majd egy darabig vajon? :R (csak 100% -os lemezeim vannak , így nem vagyok hozzászokva a Kondíció romláshoz...)

Képek:

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46505) SP4C3 válasza MaxxDamage (#46504) üzenetére


SP4C3
veterán

Mentsd le róla a filmeket, majd format. Format után ismét hdsentinel.

Vagy HDDRegenerator.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46506) Sanchez638 válasza MaxxDamage (#46504) üzenetére


Sanchez638
addikt

Formázd le és használd, el fog tűnni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46507) junior11 válasza Sanchez638 (#46506) üzenetére


junior11
veterán

Nem mindig, nekem nem tűnt el, hanem a kondíció tovább romlott (77% - 57%).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46508) Sanchez638 válasza junior11 (#46507) üzenetére


Sanchez638
addikt

Akkor meg előjött... Még mindig jobb, ha tele van és akkor kerül elő.

Úgy vettem a 2TB hdd-met, hogy talán 10gyenge volt rajta, formáztam és használtam. Azóta 100%.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46509) junior11 válasza Sanchez638 (#46508) üzenetére


junior11
veterán

Nekem tele volt, mikor elkezdett bad sectoros lenni, de még lementettem róla az adatokat, formázás volt és komplett HDS teszt, végül 40 hibás szektorral és 57%-os kondícióval használom jelenleg (szintén külső HDD 2TB My Book), de már csak nem fontos adatok tárolására.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46510) liksoft válasza Sanchez638 (#46508) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nálad az előző tulaj tápegysége, vagy tápellátása okozhatta a gondot. Szerencsés voltál. Az érintkezési hibák esetén is szokott a WD ilyen hibát produkálni, de tápellátás is lehet. Viszont ha a tápellátás, akkor a drive félvezetői is károsodhatnak, így kérdéses mennyire használható a későbbiekben ilyen drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46511) Abrion válasza Abrion (#46503) üzenetére


Abrion
senior tag

Milyen programot keresek? Recoveryt vagy valami NTFS Repairt?
Esetleg próbáljam meg Windows 7 DVD-röl javitani vagy XP CD-röl?

Ami furcsa hogy bármelyik partíciós program látja a partíciót és a fájlokat.
És ha valami partíció baja van, miért látja a WIN XP? nem kéne ugyan ez lennie ott is?

(#46512) Doky586 válasza Abrion (#46511) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem semmit ne keress..

Mentsd az adataidat (másik HDD-re), majd win7 alól formázd újra az egész partíciót és másold vissza az adatokat.. Aztán az XP-vel NE piszkáld a jogosultságokat, csak win7 -el ha kell..

(#46513) MaxxDamage válasza SP4C3 (#46505) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

& sanchezsa: Köszi, úgy lesz ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#46514) AdamBatyam


AdamBatyam
csendes tag

Sziasztok!

A tegnapi napon az 1 TB-os Western Digital külső merevlemezem (bő 2,5 éves) elkezdett kattogni.
Hallatszik, hogy felpörög, aztán mintha megakadna valamiben, majd kezdi újra. A gépek nem ismerik fel.
Egy infós ismerősöm azt mondta, hogy lehet, hogy javítható lenne, de mivel speckó körülmények között kell (nem érheti por....stb.), ezért drága és kb. olyan áron (vagy még olcsóbban) kapok egy újat.
A rajta lévő adatok 1-2 kisebb kivételtől eltekintve megvannak a gépemben lévő vinyón is, csak biztonságból tárolom őket duplán.
A kérdésem az, hogy érdemes szerintetek megpróbálni a javíttatást (és ha igen, akkor merre felé érdemes érdeklődni), vagy valóban vegyek egy újat?
Mivel gyakran hordom magamnál, nézegettem most ütés és vízállókat. Árban alig többek a 'normál'-aknál. Érdemes esetleg ilyet venni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#46515) King Unique válasza AdamBatyam (#46514) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Itt azt kell eldönteni, hogy az az 1-2 kisebb kivétel mennyire fontos, illetve pótolhatók-e stb. Mert egy ilyen drive szakember által történő javítása (ha lehet egyáltalán), illetve erről az adatmentés rendszerint drágább, mint amennyibe egy új kerül. Ez ügyben érdeklődni egyébként a téma topikjában tudsz, illetve a külső merevlemezeknek is van külön. Továbbá utóbbiakat illetően egy ütésálló modell csak külsőleg strapabíróbb az átlagnál. A belsejében rendszerint azoknak is normál HDD-k vannak. Na persze, ha sokat hordozod, akkor nyilván jól jöhet, ha véletlenül leejtve egy kisebb esést kibír.

[ Szerkesztve ]

(#46516) Abrion


Abrion
senior tag

Egy Kérdés

Tételezzük fel van egy rossz NTFS partíció, kitudja mitől romlott el, lemásolom a fájlokat egy kitisztított de csak gyorsan formált partícióra, ezzel így nem lesz baj? mármint a fájlokkal nem jön a rossz rész?

Amúgy ezt csináltam
3 partíció lett invalid, fogtam a két partíciót amin nem volt sok fájl átmásoltam a legnagyobb partícióra Win XPn mert csak a win xp látta a partíciót WIN 7 nem, aztán átléptem Win7re töröltem a 2 partíciót a lemezkezelővel de gyors formázással, aztán visszaléptem Win XPre és a 500GB os vinyoron mindent áthelyeztem a formázót partíciókra, 5 óra alatt meg is csinálta :D, most ott járok hogy a Win 7 el formázom szép lassan az 500GB partíciót. ha ez így oké akkor nem formázol le még1x a két másik vinyon, bár kitudja lehet hogy a win xp elrontotta még1x, akkor viszont le kéne törölnöm a két partíciót, de várok amíg valaki nem válaszol a kérdésemre.

Más
Ajánljatok egy jó partíció vizsgáló programot, úgy érzem a Windows 7 partíciója is rossz, de még működően.

(#46517) liksoft válasza Abrion (#46516) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt hiszem, nem értetted meg a többieket.

Tessék egy biztonsági másolatot készíteni az eddigiektől független új drive-ra. Itt legalább lesz egy plusz kópia az adatokról. Természetesen ezen tartalmi ellenőrzést is célszerű végezni, mert ha valóban gond van, akkor elképzelhető, hogy a nevek alatt katyvasz van!

A fenti UTÁN látsz neki a leírt tologatásnak, hiszen már az adataid biztonságban vannak a fiókba rakott eszközön.

Ha a W7 alatt is gondot érzel, akkor miért matatsz eleve hibás rendszerrel az adataid körül? Nem képzelhető el, hogy el fogja rontani? És nincs most biztonsági másolat! Ezt hívják vakrepülésnek!

Ha ennyire bizonytalan vagy, miért nem viszed szervizbe? Igen, pénzbe kerül, de garantáltan kevesebbe, mint egy adatmentés. Ha még egyáltalán lehetséges ennyi tologatás és felülírás után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46518) AdamBatyam válasza King Unique (#46515) üzenetére


AdamBatyam
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen az infókat! A hiányuk annyira nem lenne vészes, mert a lényeg megvan belőle a másik vinyón. Persze átgondolom még, esetleg utána érdeklődöm a másik két topikon is.

(#46519) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Mi lehet a hiba? Vinyót inicializálni akarja, majd ezt dobja:

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46520) liksoft válasza h1ght3chzor (#46519) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg hibás a winyó. Nem USB-s esetleg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#46521) h1ght3chzor válasza liksoft (#46520) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Lehet, hogy hibás, nem tudom, kaptam. Sata csatival csatlakoztattam a géphez. Kuka a vinyó?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46522) laci_1985


laci_1985
újonc

Sziasztok,

Valakinek volt már olyan hiba hogy a rossz vinyó (HD sentinel szerint is halott, bár használható) miatt lagzott a gépen minden játék és olyan mintha a videókártya vagy proci vagy ram lenne kevés.
Kaptam egy tippet hogy ez is okozhatja.

Köszi

(#46523) varmi2 válasza laci_1985 (#46522) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha erre a hdd-re van telepítve az adott játék, akkor elképzelhető, máskülönben nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46524) SP4C3 válasza varmi2 (#46523) üzenetére


SP4C3
veterán

Vagy ha van rajta pagefile.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46525) varmi2 válasza SP4C3 (#46524) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van, ezt kihagytam.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46526) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Szép estét!
Korábban már feltettem ezt a kérdést, de nem kaptam rá választ. Megpróbálom még egyszer. Van egy winchester, amelyen 227 szektor hibás, a HDD szerint ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges. Mi a véleményetek érdemesebb lenne egy új winchestert beletenni a gépbe, vagy teljes formázással, újratelepítéssel megprópálni még használni egy ideig? Köszönöm a válaszokat! :)

(#46527) rtzui


rtzui
csendes tag

Üdv!

Vacakol az egyik vinyóm.

Egy külső ki-bekapcsolhatós házban van, tegnap amikor lekapcsoltam, valami rövid elektromos zajt hallottam.
A gép látja a könyvtárakat, de csak két könyvtárba tudok belépni, a többibe nem. Amibe be tudok lépni, ott látom a file-okat, de nem nyitja meg egyiket sem, azt írja rá, hogy a file-t törölték.
A vinyó amúgy tele van, mégis az jelzi, hogy 1,7GB szabad terület a 3-ból.
WD30EURS WD-AV


Mennyire nagy a baj?

(#46528) King Unique válasza szagnes69 (#46526) üzenetére


King Unique
titán

Nem azért, de ilyenkor szokás több infót megadni a HDD állapotáról, akár HDS screenshotokat is betenni stb. Illetve a programnak mindig a legfrissebb verzióját érdemes használni az esetleges pontatlanságok elkerülése végett! Egyébként a HDS 0% kondíciónál ír garis cserét, de akkor a HDD már kb. kuka. Azt pedig nyilván nem kell megvárni!

Van amikor egy teljes formázás, innen a 4. opció, bizonyos csoda programok (pl.) alkalmazása után eltűnnek a problémás szektorok. De van, hogy nem. Illetve, ha egy HDD elkezdi termelni a gyenge / hibás szektorokat, durván leesik a kondíció stb., az nyilván nem jó. Ilyenkor célszerű minél előbb lementeni róla az adatokat, illetve lehetőség szerint kicserélni egy hibátlan állapotú merevlemezre.

[ Szerkesztve ]

(#46529) ALFA válasza szagnes69 (#46526) üzenetére


ALFA
senior tag

1. A HDD az a winchester, magyarul merevlemez, és nem nagyon szokott mondani semmit. Valami másra gondolhatsz, mondjuk a sentinelre, amiből ezt a szöveget idézted.

2. Az idézett szöveg alapvetően marhaság, ha egyetlen bad sector van, akkor az azt jelenti, hogy a merevlemeznek annyi, már csak a véletlenen múlik, hogy a többi szektor milyen gyorsan válik használhatatlanná.

3. A garancia gyártótól és terméktől függ, számla és egyéb papírok, illetve gyártó weboldala az irányadó.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#46530) szagnes69 válasza King Unique (#46528) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a részletes válaszodat! Nem a saját laptopomról van szó, hanem egy ismerősömé, akinek már pár hónappal ezelőtt észrevettem a Hard Disk Sentinellel a hibákat, akkor a HDD Regenerator programot lefuttattam, de nem lett jobb a helyzet, leformáztam a winchestert, újratelepítettem a Windows 8.1-et, minden rendben működött. Most elég fura dolgokat művel megint a számítógép, nem akarom részletes leírni, mert hosszú lenne, illetve az is, hogy milyen próbálkozásaim voltak a javításra, de már az újratelepítésen gondolkodom. Nála van most a laptop, mert azért tud rajta dolgozni, ezért nem tudtam screenshotokat készíteni. A kérdésemre megkaptam a választ, még egyszer köszönöm. :)

(#46531) szagnes69 válasza ALFA (#46529) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a kiigazítást, valóban a Hard Disk Sentinelre gondoltam. A mondatot valóban ennek a programnak az üzenetéből idéztem és pontosan ez zavart benne, hogy ha ez nem elég a garanciális cserére, akkor ennyi még nem okozna zavart a winchester működésében? Ráveszem az ismerősömet, hogy vegyen egy új winchestert bele. Az biztosabb lenne, az adatokat szerencsére már lementettem róla. :)

(#46532) espeke


espeke
tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni ebben? Két problémám is van hirtelen :)

Az első a fontosabb.

1, Vettem egy 500GB-s WD Blue vinyót használtan, 33 nap van benne HD Sentinel szerint. Típusa: WD5000AAKS. Ez itt.

Beraktam a vinyót, win telepítés és amikor leáll a gépem teljesen (vagy épp az után kicsivel, tehát hdd leállásakor) egy olyan hangod ad kb. 1 másodpercig, amit úgy tudok leírni, hogy mintha megkarcolna egy CD-t. Ez 1 mp-ig van és kész. Attol félek, valami gond van vele :( HDD tökéletesen megy amúgy, kicsit hangosabb, mint az előző, de az nem hiba. Nincs kattogás, fel-le pörgés, minden tök jó. HD Sentinel szerint a Smart oké, 100per100-as, lefutattam egy hosszú öntesztet is, az is tökéletes.

Feltételezésem szerint akkor van ez a csikorgó, karcos hang, mikor visszaáll parkolópályára a fej. Azt nem tudom, hogy okozhat -e valamilyen problémát, menet közbe minden oké. Sajnálnam visszavinni, mert nehéz volt szerezni vinyót, ami nem posta, azt eleve nem preferálom. Ez a hang akkor van, mikor teljesen leáll, nem tudom sleepnél van -e.. Tudom, hogy a hang az sose jó :)

Leszedtem a WD utilitiét és a hosszú self-test is megvolt HDS-ben, de azt hiszem a vinyó beljesével minden oké, csak a karcolós hang van teljesen leálláskor. Ezért szerintem hiába tesztelem órákig az mindig jóra jön ki. Van valamilyen program, ami a HDD-k mechanikai állapotát teszteli ? Sztem a progik már csak a meglévő és/vagy logikai hibákat képesek megtalálni. Hallottatok a SpinDisk nevű progiról?

Tehát ez okozhat később gondot -e?

2, A második egyszerűbb, mindössze arról van szó, hogy a WD 500-ast berakva a régi Samsung 500-as HDD-met nem látja a Win 10. Amint visszarakom a régi 250-est, látja. BIOS látja, HD Sentinel is látja, mindössze a Sajátgépben nem jelenik meg. Ez egy HP 8000 gép, gondoltam rá, hogy 750gb plusznál nem érzékelné, de ez hülyeség volna, mert a biosban látja. Kötet nincs hozzá rendelve, de nem is tudok.

Köszi a segítségetek,
főleg persze a problem 1 megoldása a prioritás.
Persze, jó eladótól vettem, visszavehetem, legfeljebb pénzvisszafizetés lesz.
Vagy tök mindegy a hang, lehet nem okoz galibát?

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#46533) espeke


espeke
tag

Plusz egy kéretlen jó tanács :)
Tapasztalatom szerint a HD Sentinel képek, 99%, 100% stb, nem sokat mondanak el a HDD állapotáról.
Persze, ha már ott gáz van, az nem jó. Nekem a Samsung vinyóm, ami tele van delay-hibával, lassan futnak róla programok, de már 4 éve hibás és amúgy tök jól működik film, zene tárolásra egy gyors HD Sentinel rátekintéssel 99%-os, zöld Smart tesztel :) Tehát használt vinyónál -rosszabb esetben, sajnos- szerintem legalább fél napig kéne tesztelni, hogy kiderüljön róla minden. Írom annak, aki használt HDD-t venne és megijeszteni nem akarok senkit :) Üdv

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#46534) espeke


espeke
tag

HD Sentinel :)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#46535) espeke


espeke
tag

Bocs az offért.

S.M.A.R.T táblában a Seek Error Rate mit jelent és mennyi a kritikus értéke ? Hddstatus.com szerint ez már inkább a sárgában van, mint a zöld régióba. (Seek Error Rate: 100)

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#46536) Doky586 válasza espeke (#46535) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az Adat oszlop a mért érték (célszerű lenne átkapcsolnod HEX-ről DEC-re)...
A 7. sor mért értéke "0" státusza: OK

[ Szerkesztve ]

(#46537) espeke válasza Doky586 (#46536) üzenetére


espeke
tag

Ok, megvolt. Akkor az "Érték" az egy optimális érték? A mért meg az Adat.
Jó dolog ez a Smart.
Köszi

De a nyikorgó hang még mindig nem tudom, hogy komoly dolog -e vagy nem. Tényleg akkor van, ha teljesen off a pc. :( Progi tesztek mind jók. Csak okoz e később gondot ez ?

Most épp a Speedfan extended testje megy. Aztán ennyi elég is lesz tesztből :)

[ Szerkesztve ]

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#46538) Doky586 válasza espeke (#46537) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"akkor van, ha teljesen off a pc."
Akkor egy féreg rágja belülről... :))

(#46539) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

WDC WD40EFRX-68WT0N0 merevlemez energiagazdálkodási módját ki lehet valahogy iktatni? :U

Köszi!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#46540) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok megint hozzátok fordulnék !
Olyan problémával találkoztam hogy van egy 500 GB merevlemezem közel 1 év alatt 6szór lett újra telepitve rajta a rendszer mert mindég volt vele valami volt hogy 5 hónapig semmi baja aztán megint elő jött a baj rendszer le fagy aztán hirtelen meg indul aztán hard disk szerint sérült maga a konzisztencia 1% utána 5 % utána ki írja semmi baja 100% nem tudom ennek így kell e történnie
Hard disk képeket ne kérjetek idegemben 10 szer fölthöz vágtam mert minden adatom elmegy róla :W
Volt rajta rendes hűtés porolva mindég volt
Valami ötlet hogy a későbbiekben el kerüljem ezt? válaszotokat előre is köszönöm :R :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#46541) SP4C3 válasza kisselandras (#46540) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet fostalicska táp az oka, lehet sérüld adatkábel... fene tudja, gyenge sector-ok szaporodhattak meg majd tűntek el és ettől ugrált az "egészsége".

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46542) kisselandras válasza SP4C3 (#46541) üzenetére


kisselandras
senior tag

Á a táp ? 500wat? még garanciális vissza küldhetem ha tudtok jobbat

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#46543) SP4C3 válasza kisselandras (#46542) üzenetére


SP4C3
veterán

500Watt, ez sajna nem sok infó. Nem kattogott esetleg a merevlemez mielőtt megdöglött?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#46544) Sanchez638 válasza kisselandras (#46542) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rendes márkás belsős táp kell és akkor a delej stabil lesz.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#46545) kisselandras válasza SP4C3 (#46543) üzenetére


kisselandras
senior tag

De de kattogott mindén esetben de mindig helyre ált tette a dolgát csak most besokaltam😆a gépet nem ütögttem nem rugdostam 😊stb

[ Szerkesztve ]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#46546) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Van egy régi laptop, és benne egy hdd. Már idős a laptop, így linux megy rajta. Anno volt egy olyan probléma, hogy betöltött egy ideig, és nem ment tovább. Elvileg egy adott területen rossz a hdd, és úgy lett megcsinálva, hogy az a terület particionálva lett, és másik partíciót használva tökéletes.

A kérdésem az, hogy ezt hogy lehet megcsinálni, milyen progammal (megtalálni azt a részt, majd particionálni)? Szeretnék hozzányúlni a géphez, de még hogy ezt nem tudom, nem merek. Nem vagyok számítástechnikai analfabéta, a windows-t sokkal jobban ismerem.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46547) szagnes69 válasza szagnes69 (#46530) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Szia!
Korábban válaszoltál a hibásan működő winchesterrel kapcsolatban. Most elhoztam a laptopot és megnéztem Hard Disk Sentinellel és az alábbiakat kaptam:


Most próbálom lementeni az adatokat a winchesterről, de több fájl másolása esetében a 0x8007045D hiba üzenetet kapom, ha kihagyom a fájl másolását, akkor folytatódik a folyamat. Egy idő után már folyamatosan 58%-on áll a másolás és nem is kínálja fel a kihagyás lehetőségét.

Az ismerősöm úgy gondolja, hogy viszonylag jól működik a gépe és ha lehet nem cserélne winchestert, én azt javasolnám, hogy nézesse meg egy szervízben. Ahogy utána olvastam, ilyen hibákat nem csak a winchester sérülése okozhatja, hanem a nem megfelelő tápellátás, kábelhiba, de nem értek hozzá, tehát lehet, hogy rosszul gondolom. Ma azt is elmondta, hogy korábban leesett a laptop a földre még egy kis műanyag is letört belőle. :(
Szóval mit gondolsz a fentiek alapján szervíz vagy egy újratelepítés formázással megoldhatja a gondot?

U.i.: a Hard Disk Sentinel ablakban a második winchester az én külső winchesterem van, amire menteném az adatokat, azzal nincsen gond.

[ Szerkesztve ]

(#46548) King Unique válasza szagnes69 (#46547) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Azt írtad, hogy korábban már próbálkoztál az újraformázással (teljes?) és azzal a bizonyos javító programmal, de nem lett jobb a helyzet. Tehát erre egy újbóli reinstall után sincs semmilyen garancia. Egyébként problémát valóban okozhat az elégtelen tápellátás, kábelhiba stb. Bár normál esetben egy laptopban elvileg ennek rendben kellene lennie, illetve a S.M.A.R.T.-ban CRC hibák sincsenek. Viszont most kiderült, hogy a laptop le lett ejtve és vsz a HDD is kapott egyet...Szóval okozhatta akár ez is.

Ha fontos adatok vannak rajta, akkor azokat célszerű lenne minél előbb lementeni róla! Otthon ilyenkor jó esetben a manuális fájlmásolás, problémásabb esetekben adatmentő programok jöhetnek szóba. illetve problémás állapotú merevlemezeknél előtte szükséges lehet pl. lemezképet készíteni. De a biztos megoldás nyilván a megfelelő szakember lenne. Egyébként egy ilyen 500 GB-os notebook merevlemez nem nagy tétel manapság, szóval ezen nem érdemes spórolni. Mert, ha tele fontos adatokkal végleg tönkremegy, akkor jóval drágább róla a mentés, mint amennyibe egy új kerül. Az meg gondolom az ismerősödnek sem mindegy. Adatmentéses témában egyébként az alábbi topikban lenne célszerű érdeklődni:

Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez

[ Szerkesztve ]

(#46549) szagnes69 válasza King Unique (#46548) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm a gyors és részletes válaszodat! Most próbálom az adatokat lementeni. Elég nehézkes kikeresni a hibás fájlokat, ami miatt megakad a másolás, ezért is köszönöm a linket a másik fórumba. Szerencsére az előző alkalommal kimentettem már mindent a winchesterről, ezért pótolhatók a mostani sérültek. Engem is megnyugtatna egy új winchester vásárlása, nagyon tartok tőle, hogy rövid időn belül újabb hibák keletkeznekés kezdhetek mindent előlről. :( Még egyszer köszönöm a válaszodat! :R

(#46550) SLYM


SLYM
veterán

Üdv!

Vettem egy HDD-t. Rágugtam a gépre, minden fasza vele, látja az eszközkezelő is, azt írja működik, de én mégse látom az eszközt. C, D, stb meghajtó résznél, tudjátok. Mi lehet a gond? Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.