Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#5451) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Kingston DataTraveler "Exodia" 128gb os pendrivot.
[kép] Normális ha így másol? ExFAT nek van formázva.
33mb/s és 355kb/s között ugrál.

Ezer éve nem használtam pendirve ot, egy külső HDD re szoktam USB-n keresztül másolni, de arra 50-70mb/s el szaladnak fel a dolgok.

(#5452) Derron válasza Derron (#5451) üzenetére


Derron
aktív tag

Ez jött ki eredménynek, elég gyenge. [kép]
Hogy kéne formáznom? Vagy hibás?

(#5453) King Unique válasza Derron (#5451) üzenetére


King Unique
titán

Sikerült a jelenlegi kínálatból kb. az egyik legvacakabb, leglassúbb pendrive-ot megvenni, aminél nincs min csodálkozni, ezeknek ilyen gyatra az írási sebessége...
DataTraveler Exodia helyett DataTraveler Max pendrive-ot kellett volna venni, vagy az ebben a hozzászólásban említett egyéb típusokat, ha fontos a minél gyorsabb írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#5454) Doky586 válasza Derron (#5452) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit akarsz? Már majdnem felveszi a versenyt írásban az én 20éves usb2 Maxell-emel.. :DDD

(#5455) MrChris


MrChris
nagyúr

Adat visszaállítás hibás pendriveról.

(#5456) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet , hogy bármilyen pendrive-ra másolva , max 2-3mb a maximális sebesség

Win11-et használok , chipset driver a legfrissebb

Próbáltam bármilyen portot és 2.0 / 3.0 és 3.2 pendrive-ra

Szerintetek mi lehet a baj ?

:R

(#5457) blendész válasza King Unique (#5453) üzenetére


blendész
tag

Sajnos a Datatraveller Maxnak is erős korlátai vannak. Amíg kevés anyag volt rajta, szépen haladtak a dolgok (bár a gyári értékek közelébe nem tudtam elérni akkor sem), viszont amióta az 500 gigán csak 20-60 giga szabad hely van, azóta átlagban kb 30-40 MB/s sebességre képes... ami meglehetősen bosszantó, tekintve, hogy a gyári spec. kb 5%-át sikerül elérni...

www.meszlenyiandras.com

(#5458) King Unique válasza blendész (#5457) üzenetére


King Unique
titán

A legtöbb belső és külső SSD, valamint SSD alapú pendrive eleve belassulhat, ha kevés rajta a szabad terület és másolásnál (írásnál) elfogy a szabad területet is használó SLC cache, stb. Vagyis a leírt jelenségben igazából nincs semmi meglepő, meg ha csak kevés szabad terület esetén jelentkezik. :N

Az viszont tény, hogy az Exodia és a Max sorozatok eleve nem említhetők egy lapon, utóbbi klasszisokkal gyorsabb még ha adott esetben akár az is belassulhat, sőt még az utóbbi esetben is gyorsabb mint az előbbi, aminek az adatátviteli sebessége amúgy is kb. a vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#5459) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Kb egy éve vettem egy Adata uv128/32Gb pendriveot, Rá lett mentve egy csomó fénykép. Most elővettem, azzal kezdi a win, hogy adatok javítása stb... Fájlkezelőt megnyitva pár kép után bezárja még a fájlkezelőt is, a meghajtó nem olvasható. Ilxenkor csak akkor látja megint, ha kihúzom és visszadugom. Átmásolni is próbáltam a képeket, párat sikerül, utána megint leáll. Indítottam egy formázást, de ha újra bedugom, mintha nem is formáztam volna. Mit lehet ezzel kezdeni?

-

(#5460) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Olyan létezhet hogy ez eszköz " megutálja " az adott pendrive-ot? 😃

Történt ugyanis hogy tegnap még felismerte a pendrive-ot telefon ma meg nem.
Korábbi esetben is így jártam.
Ezért tegnap csináltam a telefonon egy gyári beállítás vissza állítása dolgot, és láss csodát jó lett, erre most megint nem jó, pedig semmi extra dolgot nem csináltam, még arra is ügyeltem hogy mindig normális módon távolítsam el..

A Pendrive a másik telefonban jó, gépen is...

(#5461) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, mitől lehet az vajon, hogy egy régebbi silicon power 8gb-s pendrive, amit kb csak alkalmanként használtam elmúlt 10évben, legutóbb bios flashelésre fél éve, hirtelen írás védett lett. Próbáltam win 10-ben regedites módszert, a diskpart módszert, win 8.1-ben is másik gépen, továbbá ubuntuban is hdparm-t használva, de mindenhol azt írja h írásvédett továbbra is. Sőt Androidon is próbáltam és ott se. Ami furcsa, hogy a rajta lévő fájl olvasható, vagyis nem ment tönkre teljesen, viszont nem tudok hozzá írni, vagy törölni / formázni egyáltalán. Csak a fél éve felrakott bios fájlom van rajta. Most is arra kellett volna, és ez az egy ilyen kis pendriveom van ilyen célra félretéve.
Diskpart infó a meghajtóról Itt annyi látszik, hogy read-only: no, de attól függetlenül read-only state: yes :W (többinél ez No -ra van állítva, csak itt a rossz)

Lemezkezlőben pedig ennyi látszik szintén hogy írásvédett:

Előre is köszönöm, hátha valaki tud segíteni benne.

[ Szerkesztve ]

(#5462) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Lehetne kérni egy összefoglalót a topikgazdától, hogy hülye kérdésekkel nem bombázzam a fórumot? Olyan programokat keresek, amivel teszteket lehet csinálni, hogy adott eszköz - sdkártya, Pendriver, stb - milyen valós kapacitással bír, mennyi íz írási/olvasási sebessége... Köszönöm és elnézést, nem kötekedésnek szántam, hanem építőjellegűnek.

Túrista vagyok

(#5463) King Unique válasza bpmcwap (#5462) üzenetére


King Unique
titán

(#5464) bpmcwap válasza King Unique (#5463) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:R Köszönöm! :R

Túrista vagyok

(#5465) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok :)
Van egy 1.5 éves Kingston Pendriveom, alig használtam, és már csak felismeri a gép, formázni sem tudom, garanciás ügyintézés gondolom többe kerülne, mint egy új Pendrive.
YouTubról sok videót +néztem, azokkal a módszerekkel sem jutok semmire(pl. DiskPart), mert mindig lecsatlakozik menet közben :F
Kuka és vegyek újat? :(( szlovák webshoptól vettem

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#5466) Viktor991


Viktor991
kezdő

Sziasztok! Van egy kis gond ,a pendrive-om formázást kér és azt a hibát irja ki hogy a pendrive írásvédett.Valaki tud valami megoldást ?
És hogyan lehet leszedni az írásvédettséget?
( Kingston pendrive-ról van szó).

(#5467) tatabike


tatabike
őstag

Kösz a semmit, még egy topik, amit nagy ívben....Még jó, hogy ketten is ajánlották, hogy itt tudnak segíteni. Na pá. :C

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#5468) King Unique válasza tatabike (#5467) üzenetére


King Unique
titán

Tudtak is, az utánad kérdező szintén olyan tetű lassú pendrive lassú írási sebessége ügyében érdeklődött, amire a válaszban le lett írva a lényeg, ami esetedben is ugyanúgy érvényes. :))
Az ilyen pendrive-oknál eleve nincs miről beszélni, meg amiknek az adatlapján még referenciaértékeket sem adnak meg nem véletlenül, még ha valami gyors típus lenne, de így. :N

[ Szerkesztve ]

(#5469) King Unique válasza johniee (#5465) üzenetére


King Unique
titán

Ha több USB-porton, másik PC-n stb. is ki volt próbálva a pendrive és mindenhol lecsatlakozik menet közben, meg a cellák elhasználódása miatt letiltotta rajta a vezérlő az írást és azért lett tartósan írásvédett, akkor lehet már a végét járja. Ha még garanciális a pendrive, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége. Ami ha valamiért nem opció, mert pl. többe kerülne a visszaküldés mint egy új pendrive vásárlása, akkor igen, célszerűbb inkább egy újat venni.

[ Szerkesztve ]

(#5470) King Unique válasza Viktor991 (#5466) üzenetére


King Unique
titán

(#5471) grigo


grigo
őstag

Sziasztok.
Gondoltam megpróbálom, hátha tud bártki segíteni.
Vásároltam egy Patriot Supersonic Rage Lite 256GB USB 3.2 pendrive-ot, úgy gondoltam tökéletes lesz meséket tartani rajta a gyereknek. Kb 2 hónapig gond nélkül ment aztán a tévé elkezdte leválasztani, majd vissza újra felismerni, aztán kis idő múlva megint le és utána megint vissza, emellett pedig elkezdett melegedni. De nem úgy hogy langyos, hanem már már azt mondanám rá hogy közelített a forróhoz, igen kellemetlen volt kézbe venni.
Tudok tenni bármit az ügyben szerintetek? Segíthet ha más fájlrendszerre formázom vagy bármi? Vagy csak érvényesítsek garanciát?
Előre is köszi, ha bárki ír valamit.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#5472) King Unique válasza grigo (#5471) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk kipróbálni PC-n is, hogy ott is jelentkezik-e a probléma. Ha csak a tévén, akkor értelemszerűen tévé specifikus probléma ami a TV & Audió témakategória megfelelő topikjának témája, ha a PC-n is, akkor mondható pendrive specifikus problémának.

(#5473) grigo válasza King Unique (#5472) üzenetére


grigo
őstag

Jelentkezik. Most futtatok h2testw-t és igen csak melegszik, már kellemetlen fogni is, azt mondanám, hogy 10mp-nél tovább nem is fogtam eddig.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#5474) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy Sandisk pendrive az alany. nem lehet formázni, igaz nincs is rajta partíció. . Próbáltam pár programmal, nem sikerült. Próbáltam az ImageUSB -vel is.
Viszont a Minitool partitionnal sikerült lementeni róla vagy 25gb. adatot.

Van valami progi, amit esetleg ajánlani tudtok formázásra, vagy javításra?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5475) King Unique válasza embe (#5474) üzenetére


King Unique
titán

(#5476) embe válasza King Unique (#5475) üzenetére


embe
nagyúr

Nem gondolom ez silány lenne, így alakult.
Nem azt jelzi hogy írásvédett. Egyszerűen olyan mintha olyankor lecsatlakozna.
Viszont nem olvasgattam a pendrive-s fórumokat itt, csak most :W , és szembesültem vele, hogy amit vásároltam 4 db. Kingstone Exodia pendrive, vélhetően nem hamis - csupán ilyen vacak. A fene egye meg!
Az említett Sandisk, ami meghalt még az Ebay-s SiencerTrading eladótól van. Tőle anno sok memkarit, és pent vettem. Jó termékek voltak. Elhasználódott.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5477) zafiridas


zafiridas
csendes tag

üdv! adott egy : 128GB Philips Snow Edition USB 3.0 pendrive amire ismerösnek másoltam filmeket ,végig csatlakoztatva volt egyszer sem huzztam ki,de az egyik naprol a másikra behalt az eszköz.csatlakoztatásnál egyet villan a vége és kész.több gépen is nézztük sehol semmi.kuka ?

[ Szerkesztve ]

(#5478) King Unique válasza embe (#5476) üzenetére


King Unique
titán

Hát egy normális pendrive nem is lesz csak úgy írásvédett, szóval nem is a csúcskategória. :N
Attól hogy a DiskPart nem írja, még nyilván lehet írásvédett a pendrive firmware szinten, mert más magyarázata nem nagyon van annak, hogy nem lehet formázni.

A DataTraveler Exodia meg kb. az egyik leglassúbb USB 3.X pendrive ritka gyatra írási sebességgel, amiről már itt is volt szó.

(#5479) King Unique válasza zafiridas (#5477) üzenetére


King Unique
titán

Ha több PC-n, több USB-porton többször próbálva meg se nyekken a pendrive, egyáltalán nem jelenik meg a Windows eszközkezelőben és lemezkezelőben, akkor azzal sok mindent nem lehet kezdeni és ez esetben igen, kuka vagy garanciális csere ha még garanciális.

(#5480) embe válasza King Unique (#5478) üzenetére


embe
nagyúr

Azért a normális pendrivok sem örökéletűek. Sandisk Ultra USB 3.0 elég jó. Nem ma vettem, így végig gondolva legalább vagy 7-8 éve. Idáig bírta.
Exodia: Igen erről beszéltem pont. Megvettem, de azt hittem valami hamisítvány olyan vacak eredményt produkált. Aztán olvastam hogy ez ilyen vacak. Az írási sebessége szinte az USB2-esnek felel meg.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5481) zafiridas válasza King Unique (#5479) üzenetére


zafiridas
csendes tag

sajnos már nincs meg sem a blokk sem a csomagolása kb. 80 gb film ráment majd más napra nemmüködik.

(#5482) embe


embe
nagyúr

Már ha gari a téma.
A Sandisk régi oldala eltünt, beolvadt a WD-be. Viszont nekem sok Sandisk pendrive illetve memkari volt regisztrálva.
Az oldal nem működik, a WD oldalára irányít át. Ott viszont csak a WD vinyó látható. Ha jól emlékszem olyan 10/25 év garikat adott a gyártó. Futár hozta/vitte a cuccot.

Nem tudjátok hol lehet ez a Sandisk saját oldal?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#5483) Viktor991


Viktor991
kezdő

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Kingston 32 GB - s pendrive -ot . Az vele a probléma hogy nem érzékeli a gép a pendrive- ot.
Próbàltam az összes csatlakozóba berakni de egyiknél se működik. Telefonon viszont működik..
Tud valaki valami megoldást?
Itt próbáltam rajta állítani :

(#5484) Viktor991


Viktor991
kezdő

Itt:

[ Szerkesztve ]

(#5485) Viktor991


Viktor991
kezdő

Itt:

(#5486) Viktor991 válasza Viktor991 (#5484) üzenetére


Viktor991
kezdő

..

(#5487) Viktor991 válasza Viktor991 (#5483) üzenetére


Viktor991
kezdő

(#5488) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Az USB3.2Gen1-esnek vett három darab pd közül az egyik csak ennyit tud:

:F :O :W

Speckó teszt, ellenőrzés?

(#5489) King Unique válasza Viktor991 (#5483) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt schreenshot alapján tehát a lemezkezelőben nem jelenik meg a pendrive.
Na és mi a helyzet az eszközkezelőben, ott megjelenik a pendrive, nincsen hibakód, nincsen 3rd party antivírus program telepítve ami letiltotta az USB-s meghajtókat (1. példa | 2. példa)? :F

[ Szerkesztve ]

(#5490) King Unique válasza 5leteseN (#5488) üzenetére


King Unique
titán

Az pont nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen pendrive-okról van szó, hogy meg lehessen nézni azoknál a gyártó milyen referenciaértékeket ad meg (ha megad egyáltalán), mivel pont ez lenne a lényeg. :)
Ha ilyen Kingston DataTraveler Exodia szintű vacakról, mint amiről egy másik válaszban volt szó, akkor eleve nincs miről beszélni, mivel az alapból olyan lassú, az USB 3.2 Gen 1 meg ugye = USB 3.0 5 Gb/s alapon.

[ Szerkesztve ]

(#5491) 5leteseN válasza King Unique (#5490) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ERRŐL van szó(másmilyen vacak ? , remélem nem), USB 3.0-nak írja a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#5492) King Unique válasza 5leteseN (#5491) üzenetére


King Unique
titán

Mármint úgy értettem, hogy lehetőleg a termék hivatalos weboldalát kellene linkelni, ahol 70 MB/s van megadva, de az is vsz az olvasási sebességre, ami még egy USB 3.0-s - ahol a szabvány maximuma ugye ~ 450 MB/s - pendrive-nál is kb. a vicc kategória.
Vagyis ennél a pendrive-nál nincs min csodálkozni, ennek tényleg ilyen gyér az adatátviteli sebessége, bár a 40 MB/s olvasás lehetne ugye 70 MB/s is, de akkor is. :D

Egyébként biztos hogy USB 3.0-s modell lett vásárolva? Csak mert a max. 40 MB/s tipikus USB 2.0-s érték. Valamint jó meghajtó lett tesztelve? Csak mert a mellékelt screenshot a C meghajtót mutatja, ami a Windows rendszerpartíciója. Vagy ez most a másik topikban említett Windows To Go rendszer? Ha igen és már a meghajtó 77%-ban tele van másolva adattal, akkor az is magyarázhatja, hogy miért csak 40 MB/s a 70 MB/s helyett.

[ Szerkesztve ]

(#5493) 5leteseN válasza King Unique (#5492) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Akkor ha ez a percekkel ezelőtti érték :Y :

csak a csillagok szerencsés együttállásának köszönhető, akkor rohanok lottót venni!

... azért már megy az teszt-ismétlés is! ;]

Az a tipikus USB 2.0 érték volt nekem is gyanús, de mintha 3.+ -osnak lett volna tavaly(?) vásárolva. Az Amazonos oldalon (ami valóban nem gyártói oldal, nem vehető "szentírásnak"), direkt néztem: nem is volt a 2,0-ás modellek között 128GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#5494) King Unique válasza 5leteseN (#5493) üzenetére


King Unique
titán

Egy USB 3.0-s pendrive-nál normál esetben nyilván nem lehet 600+ MB/s adatátviteli sebesség, amikor ~ 450 MB/s körül van a szabvány maximuma. Itt inkább a RAM cache dobhatja meg az olvasási sebességet, ezért is célszerű a tesztfájl méreténél legalább 1 GB-ot illetve 1 GiB-ot beállítani, vagy még nagyobb méretet (pl. 2 GiB / 4 GiB).

[ Szerkesztve ]

(#5495) 5leteseN válasza King Unique (#5494) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, ez az érték azért nekem is (cache-)gyanús volt, ez:


az ismételt mérés eredménye, és indítottam egy 1GB-osat is.ű

1: Az írásoksokkal-sokkal kisebb eredménye reális?
2: A pendrive-oknál is van(gondolom) Firmware. Ezeknél leget ezt frissíteni?
3: ...upgrade(+)? ;]
4: Pont a WinToGo-s példány nem tud soha jobbat! A 77% szerintem nem probléma, mert korábban, mikor kaptam ezt lehetőséget egy válaszban sok tesztet csinálta az akkori 92%-os drive-vel és utána ugyanazzal ment a teszt 75%-osan, majd gyakorlatilag üresen(formatálás után), és 1-2-3% sebesség különbség volt.

[ Szerkesztve ]

(#5496) 5leteseN válasza 5leteseN (#5495) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Igen, ez az érték azért nekem is (cache-)gyanús volt, ez:


az ismételt mérés eredménye, és indítottam egy 1GB-osat is.

1: Az írások sokkal-sokkal lassabb eredménye reális?
2: A pendrive-oknál is van(gondolom) Firmware. Ezeknél lehet ezt frissíteni?
3: ...upgrade(+)? ;]
4: Pont a WinToGo-s példány nem tud soha jobbat! A 77%-os szint szerintem nem probléma. Korábban, mikor kaptam ezt az okot az alacsony sebesség problémájára egy válaszban, utána több tesztet is csináltam az akkori 92%-os foglaltságú drive-vel, majd utána ugyanazzal ment szintén több teszt 75%-osan, végül gyakorlatilag üresen(formatálás után), és az eredmény nekem 1-2-3% sebesség különbség volt.

Ez pedig a közben elkészült teszt az 1GB-os fáj-mérettel, nem túl jó eredmény :O :

(...és kíváncsiságból megy a 4GB-os teszt is! ;] )

Letelt a szerkesztési idő, dupla lett. Az előző törölhető valahogyan?

[ Szerkesztve ]

(#5497) King Unique válasza 5leteseN (#5496) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 GiB tesztfájlmérettel már reálisabb értékek jöttek ki, azoknak inkább van köze a valósághoz, meg a gyártó által megadott max. 70 MB/s értékhez.

1. Igen, meg amelyik USB 3.X pendrive-nál nem ad meg írási sebességet a gyártó, az jellemzően nagyon alacsony szokott lenni, pl. ilyen 10-3X MB/s, azért sem villognak azzal és csak az olvasási sebességet adják meg.
2. Van, de ott annyira nem jellemző a házilagos firmware frissítés, meg a termék hivatalos weboldalán sem nagyon szokott lenni firmware és ahhoz való program, nem úgy megy mint pl. a belső és külső SSD-knél.
3. :F
4. Azért számíthat a szabad terület mérete is, mivel ha nagyon tele van másolva a meghajtó és kevés rajta a szabad terület, akkor nem feltétlen fogja tudni azokat a sebességértékeket, mint üresen vagy kevésbé telemásolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#5498) Viktor991 válasza King Unique (#5489) üzenetére


Viktor991
kezdő

Az eszköz kezelőben sem jelenik meg..
Van ott középen az a 3 felkiàltójel azok azt a hibát írják ki hogy:
A Windows leállította az eszközt mert az problémàkat jelzett.
Kód 43.

(#5499) Viktor991 válasza Viktor991 (#5498) üzenetére


Viktor991
kezdő

(#5500) King Unique válasza Viktor991 (#5498) üzenetére


King Unique
titán

Valóban nem látni az eszközkezelőben a pendrive-ot sehol, max azt, hogy az USB-vezérlőknél nem stimmelnek a dolgok-
Adott a lehetőség kipróbálni a 43-as hibakódnál javasolt megoldást. + Ha nincsen naprakészre frissítve a Windows 10, akkor nyilván az sem ártana, meg egy újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#5501) 5leteseN válasza King Unique (#5497) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Közben lement jó pár 4GB-os teszt, döntően ezekkel az eredményekkel(ezért felesleges lenne mindet beraknom):

amiknél az a mindegyiknél ott lévő túl sok nulla a harmadik sorban kicsit zavar! De inkább nagyon!
Az én gondolatmenetem szerint ez egy Firmware(kis-, vagy nagy-betűs?) hiba.
Ez a gyártó forgalmazó szerintem egy átcímkézett terméket forgalmaz(ráülve a német megbízhatóság illúziójára), ezért szerintem ezen a néven nem lesz kb semmi a firmware és az ehhez szükséges program ügyében. Vajon ki lehet az eredeti gyártó, és mivel lehet Firmware-t írni ebbe a kütyübe?

[ Szerkesztve ]

(#5502) King Unique válasza 5leteseN (#5501) üzenetére


King Unique
titán

Na ez megint érdekes. :D
Itt a reális érték az lesz, amit korábban sikerült mérni, meg ha max. 70 MB/s van megadva a gyártó által.
+ Ugye nemcsak a CDM opció a szintetikus teszthez, hanem ott van pl. az ATTO, akár a Windowsok beépített WinSAT eszköze, stb., érdemes lehet akár más programmal is ránézni.

Adott a lehetőség megnézni a modellszámot, amit ha a termék hivatalos weboldalán lévő + a pendrive csomagolása, formája stb. is stimmel, akkor elvileg arról a termékről, arról pendrive-ról van szó.

Szerintem felesleges itt a firmware frissítésén lovagolni és attól várni a csodát, amikor egyrészt a gyártó nem is biztosít firmware-t ehhez a pendrive-hoz és külső forrásút sem feltétlen találni, másrészt ez így is úgy is egy lassú vacak, ha még egy jóval gyorsabb pendrive-ról lenne szó akkor esetleg, de így. :N
Inkább egy normális, jóval gyorsabb pendrive-ot (példák) kellett volna / kellene venni, vagy egy M.2 SATA / PCIe NVMe SSD-t és ahhoz egy USB 3.X külső házat, mintsem az előbbivel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#5503) 5leteseN válasza King Unique (#5502) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A mindig csak USB2.0 paramétereket hozó Intenso esetében az a gyanúm merült fel, hogy azért tudja csak az előző szabvány(2.0) sebességét, mert sérült az USB3.0 szabvány huzalozása és-vagy forrasztása. A vele együtt vásárolt többi példány ugyanis(megbízhatatlanul ugyan), de kb tudja a beígért sebességet, míg a "mindig-lassú-vagyok" darab meglepő módon mindig lassú.
A hiba folyamatos megléte miatt gondosan összehasonlítottam mechanikailag a pendrive példányokat, és a mindig-lassú darabnál a fém USB csatlakozó kis szögeltéréssel áll a változóan-jobb-sebességű darabokhoz képest, vagyis szállítási vagy használati deformáció esete forog fenn.
Ez szinte biztosan összefüggésben lehet a hibával.

A maga korában, 1(-2 éve ?) akkor jó áron beszerzett pendrive-okat ugyan egy gyors "Kikötős" SSD vásárlással kiváltottam, és ezért már nem volt sürgős a használatba vételük(most sem az), ezért lehet, hogy "megműtés"(szétszedéses-ismerkedés) lesz a dologból, frissítve hobbi-elektronikai tapasztalataimat.
Az sem baj, ha nem sikerül-tönkremegy, a sikeresen megcsípett SSD (és a másik két "gyors" Intenso) elegendő tartalék!

Egy kis jó hír a Windows felől végre, hogy a CrystalDiskMark8 ingadozó sebességméréseivel szemben a Windowsok beépített WinSAT eszköze jóval kisebb eltérésű mérési adatokat produkál : megbízhatóbb!
Nálam, és ennél a pendrive-nál!

[ Szerkesztve ]

(#5504) Viktor991 válasza King Unique (#5500) üzenetére


Viktor991
kezdő

"A megjelenő menüben válassza az Eltávolítás lehetőséget"
Azt hol kell eltávolítani ? Kattintok jobb egérgombbal de nem ad ki olyat hogy eltávoltítás..

(#5505) regler19


regler19
csendes tag

Sziasztok van egy Sandisk Extreme Pro 250GB os pendrivom ami megkotlott.
a PC felismeri de nem lehet vele semmit csinálni. Ventoyal formáztam anno igy 3 partició van rajta, se törölni se formázni nem lehet. Bad sectorokat illetően valami noname program 7 et talált rajta. Mit érdemes rajta megpróbálnom hogy életre keljen?
Az adatok nem kellenek
Ha valami FWt kellene rajta fleshelni van egy ugyan ilyen másik pendrivom egyszerre vettem őket elvileg minden ugyan az

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.