Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47601) moya#no1 válasza Doky586 (#47600) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Sorry. Apple Time Capsule.
Már szerkeszteni ne tudom az előző hsz-t :B

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#47602) Pros


Pros
tag

Ezt mi okozhatja caddy beépítő keret vagy hdd vagy én?? gép látja csinálni nem tudok semmit 0 mb

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47603) mgergo76 válasza Pros (#47602) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Másik gépben (asztali) nem tudod esetleg kipróbálni? Ott direktbe kéne csatlakoztatni az alaplaphoz, ha úgy működik, akkor utána a caddy-n keresztül.
Ha ez nem járható út, akkor próbáld meg felcserélni a 2 hdd-t a laptopban: rendszer vinyó a caddy-be, a másik pedig a rendes hdd helyre. A BIOS-ban ne felejtsd el beállítani a boot sorrendet.

Üdv: Gergő

(#47604) Pros válasza mgergo76 (#47603) üzenetére


Pros
tag

Szia az asztali gép tökéletesen látja a winchester 2 fele particionáltam másoltam rá stb. 100/100 új. De a notiba berakva felismeri viszont azt irja 0mb nincs kötet semmi. Lehet a caddy rosz? A notiba m2 ssd van a hdd helyén azt igy nem tudom letesztelni. Valakinek ötlet?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47605) King Unique válasza Pros (#47604) üzenetére


King Unique
titán

Ha a PC-be téve SATA-n normálisan működik a HDD és particionálni is lehet rendesen, akkor valószínűleg a caddy lehet sz@r és nem a HDD... Ami egyébként nem egyedi eset, mert olykor elő szokott fordulni az ilyeneknél. Ha más háttértárnál is ez a helyzet, illetve lehetőség szerint másik laptopban kipróbálva szintén, valamint nem csatlakozási / érintkezési probléma az oka, akkor nyilván cserélni kell. Vagy másik opció, ha pl. egy USB-csatlakozású 2,5"-os külső házban használod a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#47606) Pros válasza King Unique (#47605) üzenetére


Pros
tag

Köszi az infót én is arra jutottam hogy cserélem a caddy keretet, valószinüleg kontakt hibás a csatlakozónál. Amint megtörtént irok mi volt a hiba! :R

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47607) kuyarashi válasza Pros (#47606) üzenetére


kuyarashi
őstag

Amennyiben van rá lehetőséged, kipróbálhatnád másik laptopban is a caddy-t, mielőtt lecseréled.
Egyébként pontosan melyik beépítőkeretet használod, hol vatted?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47608) Pros válasza kuyarashi (#47607) üzenetére


Pros
tag

Lecseréltem a caddyt és ugyan az a probléma! :) azt olvastam még, hogy a win10et kell ujratelepiteni mivel még oddvel volt telepítve utoljára illetve lehet még gond az hogy a wd blue sata 3as és az odd helyére max sata 2es hdd kell. Ma a win 10et rakom ujra. Hátha segit..

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47609) kuyarashi válasza Pros (#47608) üzenetére


kuyarashi
őstag

Gondoltam, hogy a cserét követően is megmarad a probléma.
Újratelepítéssel lehet megoldódik, de nem hiszem, hogy a rendszer okozza. Szerintem simán mennie kellene a HDD-nek, akkor is, ha utólag szereled be.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47610) Pros válasza kuyarashi (#47609) üzenetére


Pros
tag

van változás ezzel a caddyvel, de még mind mindig nem az igazi mégis ujra rakom a windowst.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47611) Doky586 válasza Pros (#47610) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez azért elég gyanús:

Nem szabadítottál rá a hddre valami titkosító progit..?
Egy parancssoros diskpart clean nem ártana rajta, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47612) Pros válasza Doky586 (#47611) üzenetére


Pros
tag

Semmit. Asztali gépben tökéletesen particionálható és lehet rá másolni oda vissza. Azt nem tudom, hogy nem-e a hp 250 g4 noti szivat valamivel, hogy kivettem az oddt.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47613) Doky586 válasza Pros (#47612) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az asztali gépen csináld a diskpart clean-t, hogy a notival kelljen inicializálni és particiót létrehozni..

(#47614) Pros válasza Pros (#47612) üzenetére


Pros
tag

Új win és káosz a köbön. megprobálom asztaliba betenni.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47615) King Unique válasza Pros (#47610) üzenetére


King Unique
titán

A legegyszerűbb lenne pl. egy pendrive-ról bebootolt Live Linux alatti próbával kideríteni, hogy most a W10, vagy a caddy a probléma forrása. Illetve utóbbit lehetőség szerint másik laptopban is kipróbálni. Az, hogy a HDD-t átteszed a PC-be és ott particionálható rendesen, azzal csak annak a hibája zárható ki.

[ Szerkesztve ]

(#47616) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

Van egy Samsug HD204UI 2TB vinyóm, egy ideje ha csatlakoztatva van, akkor W10 nem, vagy 15-20 perc malmozás után indul csak el, de ha el is indul akkor az eseménynaplóban van hiba azzal a meghajtóval kapcsolatban ami a vinyón van..néha kiírja, hogy drive E: repaired és utána indul a win

amint lehúzom az alaplapról, úgy 10 másodperc alatt a bejelentkező képernyőnél vagyok a bekapcsolástól számítva.

a baj, hogy HDD Sentinel képet nem tudok mutatni, mert az is a rosszalkodó vinyón van, de 99/99 az állapota és 1 sector-t írt a SMART ami vagy roszz vagy nem

van a W10-ben olyan lehetőség/kapcsoló, ami nem veszi figyelembe, hogy ott a vinyó, mert van pár dolog ami kéne róla, és szívesen lementeném, az utódja már úton van

ha UEFI-ben átállítom external drive-ra a SATA portot, akkor ha jól sejtem eltávolíthatóként fog megjelenni a winben?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#47617) Pros válasza King Unique (#47615) üzenetére


Pros
tag

Hello. Magamtól is eszembe juthatott volna a linux! Tökéletesen látja. Ilyenkor hogyan tovább?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47618) King Unique válasza Pros (#47617) üzenetére


King Unique
titán

Felismeri a HDD-t és látszanak rajta a partíciók, az OK. Viszont ezeket még a PC-n hoztad létre, vagy Mint alatt pl. a GParted segítségével? Mert nyilván azt is ki kellene próbálni, hogy a particionálás és a fájlmásolás rendben működik-e. Ha igen, akkor a caddy elvileg OK és a W10-nél lesz a gond. Viszont, hogy ott most ezt valami driveres probléma, vagy netán valamely frissítés / annak hiánya okozza-e, az egyelőre nem ismert.

[ Szerkesztve ]

(#47619) Pros válasza King Unique (#47618) üzenetére


Pros
tag

Ahogy az asztalin létrehoztam és amiket az asztalin rátettem azok látszanak. Nekem a win 7 amúgy is jobban fekszik mint a 10 lehet megprobálok egy win 7et feltenni és szerintem az látni is fogja, ahogy a linux.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47620) Primary92


Primary92
senior tag

Van egy alig használt Maxtor M3 1TB külső merevlemezem, amit nem nagyon használok ki, ellenben egy kis NAS-ba szükség lenne a lemezére. Gondolom 5200 rpm-es, viszont van egy gyorsabb 2.5"-s vinyóm, ami 7200 rpm-es. Nagyjából roncsolás mentesen ki lehet cserélni benne, illetve a vezérlője nem fog rinyálni miatta?

USB 3.0-s a vezérlő, elképzelhető, hogy gyorsabb lesz az átvitel a gyorsabb lemezzel?

[ Szerkesztve ]

(#47621) King Unique válasza Primary92 (#47620) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung márkanév alatt futó változatban még az integrált USB-s Spinpoint M8U sorozat merevlemeze volt, amit pont ezért nem volt értelme szétszedni. Viszont az új Maxtor modellek belsejében 1-2 TB-os kivitelben már a Mobile HDD sorozat merevlemezeit használják, amelyeknél nem az előbbi megoldás, hanem normál kialakítású SATA interfész van.

Viszont az M3 Portable egy gyári kiszerelésű külső merevlemez, amely eleve nem arra való, hogy csak úgy tetszés szerint cserélgessék benne a merevlemezt! Ráadásul a megbontás garanciavesztéssel is járhat, pláne ha csak némi roncsolással végezhető el és marad külsérelmi nyoma. Technikailag lehet aztán kivitelezhető a csere, de ilyen célra eleve logikusabb lett volna a külső házas megoldást választani, vagy akár egy dokkolót venni.

Egy 7200 RPM-es notebook merevlemez egyébként rendszerint gyorsabb valamivel, mint egy 5400-as típus. De az M3-ban lévő sem éppen lassú, köszönhetően a nagyobb adatsűrűségű 1 TB-os adattányérnak és a 128 MB cache-nek. Igaz, példaként most egy másik modell tesztje van itt, de a HDD ugyanaz mindkettőben. Sőt, egy másik teszt alapján látszik, hogy egy komolyabb 7200-as típus sem olyan sokkal tud többet. De, ha valami régebbi, kisebb adatsűrűségű modelled van, akkor az vsz lassabb, mint az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#47622) Primary92 válasza King Unique (#47621) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi, ajándékba kaptam, de ha ennyire macera, akkor inkább veszek egy alap USB3.0-s házat, ezt meg USB-n keresztül csatlakoztatom.

(#47623) Pros


Pros
tag

Linux alatt minden tökéletesen működik, particcionálás, másolás stb.win 10 alatt semmi. Ötlet valakinek?

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47624) Doky586 válasza Pros (#47623) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mentsd másik hdd-re ami még menthető.. :K

(#47625) Pros válasza Doky586 (#47624) üzenetére


Pros
tag

Nem igaz, hogy nincs egy kibe...tt driver a win 10 hez ebben az esetben.... Vicc hogy linux jobban megtalál mindent ezen a fo...án. :C :o

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47626) kuyarashi válasza Pros (#47625) üzenetére


kuyarashi
őstag

A Linux mindig jobban fog látni mindent. Windows-nak van a leggagyibb' fájlrendszere. NTFS egy hulladék. :) De most komolyan.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47627) Pros válasza kuyarashi (#47626) üzenetére


Pros
tag

De ettöl még nem oldódik meg a problémám! :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47628) King Unique válasza Pros (#47623) üzenetére


King Unique
titán

Ez tovább erősíti az előzőleg megkezdett gondolatmenetet, vagyis hogy akkor a W10-nél nem stimmelhet valami. Viszont hiába a screenshotok, de bizonyos infók továbbra sem ismertek. Mint például az, hogy a WU felrakott-e minden szükséges drivert, vagy azok a laptop gyártójának oldaláról letöltve manuálisan telepítve lettek-e. Ahogyan az sem, hogy le lett-e frissítve rendesen a rendszer. Valamint a caddy pontos típusa sem lett említve stb.

(#47626) kuyarashi:
Ez csak egy eset volt, viszont ez a "mindig" általánosítva már nem feltétlen igaz... Lehet példát találni az ellenkezőjére is, amikor valami épp inkább Windows alatt működik. Illetve az olyan speciális esetek (pl. laptopok), amikor a hardvergyártóknál is eleve inkább a Windows a támogatottabb. A szoftveres támogatásról már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#47629) Pros válasza King Unique (#47628) üzenetére


Pros
tag

Összegezve eddig ahol tartok. A lényeg van egy HP 250 G4-em amibe beépített 128 GB M2 SSD van természetesen a hdd helyére téve nehogy egyszerű legyen az élet. Vettem egy caddyt amibe beletettem egy Western Digital Blue 2.5" 1TB 5400rpm 8MB SATA3 WD10JPVX hdd-t. Win 10 nem látta rendesen ezért kicseréltem egy másik caddyre. A probléma ugyan az volt. Ezután megnéztem linux alatt látszik formázható particionálható másolni lehet rá viszont win 10 alatt valami driveres gond van amit nem tudok hogy mi. A notebook biosába semmi nincs hogy odd helyett hdd-t látna tudom az odd-t ki be kapcsolni enable disable ezzel a hdd-t kapcsolom ki be. és kb ennyi. Az viszont észre vettem hogy ha windows 10-t telepítek a telepítő is látja a hdd-t lemezként de nem lát rajta elérhető MB-t, ugyan ez a telepítés után a win 10. A win 10 Ide ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlőt telepít gyárilag aminek az illesztője 2006. 06. 21. ezzel annyit érek el hogy látja a partició manager az Eszközök lemezmeghajtók, illetve a HDD sentinel, de ugyan úgy nulla MB nem inicializálható és ki irja, particionálásnál, hogy a rendszer nem találja a megadott filet. na ha a gyári hp 250 g4 drivert telepítem akkor az ATA/ATAPI vezérlőnek Szabványos vezérlő helyett megjelenik az Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller Drivers amivel az Eszközök lemezmeghajtók közül eltűnik a hdd és teljesen láthatatlan lesz. Itt már I/Q eszközhibára hivatkozik a particio manager. Ezért gondolom, hogy vagy alaplapi bios gond ez vagy valami spéci sata driver kéne a win 10 alá mivel a linux tökéletesen kezeli. Vagy SATA 2 1TB vagy kissebb hdd-t kéne nézzek helyére.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47630) kuyarashi válasza Pros (#47629) üzenetére


kuyarashi
őstag

Alaplapban a legutolsó BIOS van?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47631) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Munkahelyen az egyik gépet haza vittem nyárra, leraktam, egyszer sem volt bekapcsolva. Behoztam szeptemberben melóba, be akartuk kapcsolni és nem töltött be a Windows (XP), unbootable mount volume kékhalállal elszáll folyamatosan. SATA - USB csatlakozóval gépre kötöttük, felismerte a rendszer a meghajtót, de hozzáférni nem lehetett az adatokhoz, Nincs meghajtó címszóval. Live linuxot futtatva, fel sem ismeri a HDD-t. Nagyon fontos adatok vannak rajta, valahogy jó lenne visszaszerezni, visszaállítani. Valami tipp?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#47632) kuyarashi válasza olloczky (#47631) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az R-Studio elég jól teszi a dolgát, de ha egyáltalán nem ismeri fel a rendszer, az nagy baj, lehet szakértelmet kíván és sok pénzt.
Alap esetben klónozni szokták a winchestert, majd a klónon futtatni a programot. Ez sok hosszú órába (vagy napba) is telhet. Ha bedöglött az elektronika, akkor lehet keresni kell egy ugyanilyen típusú HDD-t, amiről át kell pakolni a nyákot, stb. Elég kínszenvedés tud lenni.

Jó tanács; használjatok RAID-et a jövőben! Ha fontosak az adatok, akkor az a minimum, hogy tükrözzük a meghajtót.
Általában az embernek egyszer el kell hasalnia, hogy ezt belássa és vegyen még egy meghajtót 10-15.000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47633) Jarod1 válasza olloczky (#47631) üzenetére


Jarod1
addikt

biosban látható a winyó?, partíció manager mit lát milyen formátum? RAW?

(#47634) olloczky


olloczky
senior tag

Közben itt sikerült rádugni egy másik gépre, alaplapi SATA-ra és így működik, le tudjuk szedni róla az adatokat. Aztán lehet csak a rendszer f.sta össze magát, vagy az MBR sérült nem tudom.. megpróbálom majd újratelepíteni.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#47635) kuyarashi válasza olloczky (#47634) üzenetére


kuyarashi
őstag

RAID1!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47636) olloczky válasza kuyarashi (#47635) üzenetére


olloczky
senior tag

Ja igen arra is reagálni akartam, hogy majd most már a fájl szerverre fogunk menteni minden fontosabbat, de lehet, hogy a RAID 1 is szóba jön. Köszönöm a segítséget!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#47637) Doky586 válasza kuyarashi (#47635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Petyát és WannaCry-t inkább segíti a raid1 mint gátolná és megőrizné az adatokat. :P

(#47638) Doky586 válasza Pros (#47614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szabványos (2006. 06. 21) driverrel mit mutat róla a HDSentinel (txt) riportfile..?
(főleg a Security Mode rész vagy azon részek ami nem ismeretlent ad)

[ Szerkesztve ]

(#47639) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen problémás vinyóm hogyaszongya:
[link]
[link]

Ez a vinyó egy Seagate Expansion Desk, de még a régi fekvős fajtából - a gyári honlapon már nem találom, biztosan discontinued, de ilyen: [link]

...vagyis olyan volt... sokáig egy Asus routerre volt kötve, aztán pedig egy HTPC-re úgy, hogy a saját trafójáról le lett vágva a csatlakozója és a HTPC egy molex dugójáról kapta az áramot (mert a saját trafója cicereg), de végig USB-n ment (nyilván mivel gyárilag olyan).

Aztán kb. egy hete a HTPC másik házba költözött amibe már belefér egy 3,5" vinyó, az USB kapcsolata pedig amúgy sem volt tökéletes, szóval fogtam és szétkaptam a házát a fenébe. Azóta szabvány 3,5", belső, SATA HDD-ként üzemel.

Lényeg a lényeg, nem épp ideális körülmények közt volt használva, de amúgy nem venni észre hogy baja lenne. Csak kíváncsiságból néztem meg HD Sentinel-el és meglepetésként fogadott ez a 4/100-as állapot...

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy ez a vinyó valóban haldoklik-e, vagy csak a korábbi hányattatott sorsa folyamán összeszedett "sebeket" viseli - merthogy én erre utóbbira tippelnék. Szerintem nincs neki nagy baja, már olyan értelemben hogy szerintem nem húzza a fejét vagy ilyesmi... csak szimpán van rajta egy rakás hibás szektor, amiket a korábbi USB kapcsolat és tápellátás együttesének bizonytalanságából szedett össze az évek alatt.

Értsd. hun kő rátenni a a ujjamat hogy megnézzem van-e még pulzusa?

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#47640) olloczky válasza olloczky (#47634) üzenetére


olloczky
senior tag

Na.. átraktuk másik gépbe. Átrakáskor a saját SATA adatkábelét használtuk. Ugye írtam, hogy az USB-s SATA csatolóval nem volt elérhető a lemez tartalma. Így viszont egy másik gépben el tudtuk érni. Na mondom akkor csak a rendszer halt meg, visszarakjuk a régi gépbe és telepítek rá egy új rendszert. Bekapcsoltuk a régi gépet és betöltött a régi rendszer.. akkor itt most mi történt ? :) Mi a hibás? Előtte 30 bekapcsolásnál azt írta, hogy unmountable boot volume, átraktuk másik gépbe lementettük az adatot, visszaraktuk a vinyót és megjavult.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#47641) Primary92


Primary92
senior tag

Van egy kb. 500 bad sectorral rendelkező laptop diszkem. Ki lehet ezeket kerülni, és rendszer lemezként használni? 0 db fontos adat kerülne rá, csak filmezés, esetleg egyszerű játék menne róla a laptopon. Vagy felejtsem el, és keressek valami alternatív felhasználási módot?

(#47642) kuyarashi válasza Primary92 (#47641) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az ilyen meghajtókról pont rendszert futtatni a legrosszabb. Inkább a meglévő rendszer mellett, adatlemezként érdemes használni; pl. torrent-ezni.

Egyébként a Hard Disk Sentinel programmal szanaszét lehet formázni, javítani (ha összejön). Az asztali gépemben van egy 160-as Seagate, amin van pár hibás szektor, de az ~1 napos formázást követően nem romlott tovább, 3-4 éve fut. Letöltéshez ideális. Rekkben van, ha kell pillanatok alatt kihúzom.

Szóval megpróbálhatod javítani', majd a laptopban telepíteni, tesztelni, de tényleg ne legyen rajta fontos adat. Csak akkor éri meg, ha a laptop egyébként is elfekvőben van. De inkább SSD-t bele, mellé a hibás HDD, szakítana! :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47643) Primary92 válasza kuyarashi (#47642) üzenetére


Primary92
senior tag

Teszek egy javítási kísérletet. A laptop sem húzza már sokáig, szóval mindegy.

(#47644) Pros válasza Doky586 (#47638) üzenetére


Pros
tag

Ez kicsit hosszú lesz. Sajnos nincs sok időm 2 gyerek mellett kitalálni mi a baj. BIOS F23-at ir a noti a hp honlapon meg csak f22 van utoljára.

Hard Disk Sentinel 5.01 PRO
(unregistered version)
Date and time: 2017. 09. 26. 12:42:34
Install date : 2017. 09. 23. 0:00:00
Kondíció számítási módszer: Adat mező analízise (alapértelmezett) (1)
Command line: C:\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel\HDSentinel.exe

Operating System Information:
Name . . . . . . : Windows 10 Pro [64bit]
Service Pack . . : None
Version . . . . : 6.3 Build: 15063
System Directory : C:\Windows\system32
WindowsLanguage : magyar
SystemDefaultLI : 040E
WinLanguage . . : magyar (Magyarország) [Hungarian]
HDDSelDB . . . . : 1 WDC WD10JPCX-24UE4T0 _
HDS Uptime . . . : 243
System Idle time2: 0
HDD Spin Down . : 1200
Desktop size . . : 1366 x 768 (96 DPI)
GlobalTRIMStatus : NTFS DisableDeleteNotify = 0 ReFS DisableDeleteNotify is not currently set //

Hard Disk Information:
2 drive(s) detected, largest index is: 1

Last Detection Errors:
#0: NONE RS:T DE:0 IS:0 T: 4 ms / Time: ATAID:3 AE ENABLE_SMART:0 SMART_THRESHOLDS:0 SMART_VALUES:0
#1: NONE - SCSI 01 (1164) RS:F DE:0 IS:0 RS:F DE:0 IS:0 RS:F DE:0 IS:0 T: 6735 ms / IDR1 IDR2 Time: ATAIDR1:6628 ATAIDR2:42 SCSI:64 / WMI: 50 ms DEV: 2 ms INQUIRY: 8 ms ATAID0: 1 ms SPTATAID1FAIL SPTATAID2FAIL SPTATAID3FAIL SPTATAID4FAIL SPTATAID5FAIL SPTATAID6FAIL SPTATAID7FAIL

Drive 0: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
Serial number . . . . : S2HUNXAGA03511
Revision . . . . . . : FXT21H1Q
Size . . . . . . . . : 119 GB
Temperature . . . . . : 35
Max. Temperature . . : 35 E:45
Max. Temp. by drive . : 54
Power on time . . . . : 117 nap, 14 óra
Remaining lifetime . : több mint 1000 nap
Days d. by temperatute: 0
Power on time measure : 3600(1104/2805,2805) [1]
Power state . . . . . : 1 / 2
Interface used . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Instance ID . . . . . : SCSI\Disk&Ven_SAMSUNG&Prod_MZNLF128HCHP-000\4&c95cf41&1&000000
Lifetime stats . . . : SS: 1388 WR: -1 BPS:512 TSEC:250067790
TRMENA=1 1 N: 1
ATA control byte . . : Valid
ATA checksum value . : Valid
Attribute1V . . . . . : Yes OK L:
S.M.A.R.T. Parameters :
1 Raw Read Error Rate 2 200 200 000000000000 002F P H OK
5 Reallocated Sectors Count 10 100 100 000000000000 0033 H OK
9 Power On Time Count 1 95 95 000000000B06 0032 OK
11 Drive Calibration Retry Count 1 99 99 000000000016 0022 OK
12 Drive Power Cycle Count 1 98 98 00000000056C 0032 OK
170 Bad Block Count 10 100 100 000000000427 0033 H OK
171 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 0022 OK
172 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 0032 OK
173 Erase Count 5 96 96 000000000045 0033 H OK
174 Unexpected Power Loss Count 1 99 99 000000000016 0032 OK
183 SATA Downshift Count 1 100 100 000000000000 0032 OK
184 End-to-End Error Count 97 100 100 000000000000 0033 H OK
187 Reported Uncorrectable Errors 0 100 100 000000000000 0032 OK (Mindig rendben)
188 Command Timeout 0 99 99 000000000031 0032 OK (Mindig rendben)
190 Airflow Temperature 40 65 46 000000000023 0022 OK
196 Reallocation Event Count 1 253 253 000000000000 0032 OK
198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 1 100 100 000000000000 0030 OK
199 Ultra ATA CRC Error Count 1 100 100 000000000000 0022 OK
Disk Performance . . : 100 %
Disk Fitness . . . . : 100 %
S.M.A.R.T. Raw data :
2 0 8 7 0 91 3 0 1 0 2 30 0 0 0 0 0 0 0 0
S.M.A.R.T. Tests :
SelfTest1: None
SelfTest2: None
SelfTest3: None
IO information:
0000 28 00 00 00 8C 01 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 (...............
0010 28 00 00 00 51 00 00 00 5A 00 00 00 0B 00 00 00 (...Q...Z.......
0020 00 00 00 00 00 00 00 00 53 41 4D 53 55 4E 47 20 ........SAMSUNG
0030 4D 5A 4E 4C 46 31 32 38 48 43 48 50 2D 30 30 30 MZNLF128HCHP-000
0040 48 31 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 H1..............
0050 00 46 58 54 32 31 48 31 51 00 53 32 48 55 4E 58 .FXT21H1Q.S2HUNX
0060 41 47 41 30 33 35 31 31 00 00 00 00 00 00 00 00 AGA03511........
0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
V/P: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
REV: FXT21H1Q
S/N: S2HUNXAGA03511
0000 01 00 01 2F 00 C8 C8 00 00 00 00 00 00 00 05 33 .../...........3
0010 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 09 32 00 5F 5F 07 .dd........2.__.
0020 0B 00 00 00 00 00 0B 22 00 63 63 16 00 00 00 00 .......".cc.....
0030 00 00 0C 32 00 62 62 6C 05 00 00 00 00 00 AA 33 ...2.bbl.......3
0040 00 64 64 27 04 00 00 00 00 00 AB 22 00 64 64 00 .dd'.......".dd.
0050 00 00 00 00 00 00 AC 32 00 64 64 00 00 00 00 00 .......2.dd.....
0060 00 00 AD 33 00 60 60 45 00 00 00 00 00 00 AE 32 ...3.``E.......2
0070 00 63 63 16 00 00 00 00 00 00 B7 32 00 64 64 00 .cc........2.dd.
0080 00 00 00 00 00 00 B8 33 00 64 64 00 00 00 00 00 .......3.dd.....
0090 00 00 BB 32 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 BC 32 ...2.dd........2
00A0 00 63 63 31 00 00 00 00 00 00 BE 22 00 43 2E 21 .cc1.......".C.!
00B0 00 00 00 00 00 00 C4 32 00 FD FD 00 00 00 00 00 .......2........
00C0 00 00 C6 30 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 C7 22 ...0.dd........"
00D0 00 64 64 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 .dd.............
00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0100 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0150 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 08 07 00 5B ...............[
0170 03 00 01 00 02 1E 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 AD ................
DBTY: 11
T: 85
Raw information:
0000 40 00 FF 3F 37 C8 10 00 00 00 00 00 3F 00 00 00 @..?7.......?...
0010 00 00 00 00 53 32 48 55 4E 58 41 47 41 30 33 35 ....S2HUNXAGA035
0020 31 31 20 20 20 20 20 20 00 00 00 00 00 00 46 58 11 ......FX
0030 54 32 31 48 31 51 53 41 4D 53 55 4E 47 20 4D 5A T21H1QSAMSUNG MZ
0040 4E 4C 46 31 32 38 48 43 48 50 2D 30 30 30 48 31 NLF128HCHP-000H1
0050 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 10 80 ..
0060 00 40 00 2F 00 40 00 02 00 02 06 00 FF 3F 10 00 .@./.@.......?..
0070 3F 00 10 FC FB 00 10 01 B0 C2 E7 0E 00 00 07 00 ?...............
0080 03 00 78 00 78 00 78 00 78 00 00 0D 00 00 00 00 ..x.x.x.x.......
0090 00 00 00 00 00 00 1F 00 0E 85 86 00 4C 01 40 00 ............L.@.
00A0 FC 03 39 00 6B 70 01 74 23 41 69 70 01 B4 23 41 ..9.kp.t#Aip..#A
00B0 7F 40 01 00 04 00 00 00 FE FF 00 00 00 00 00 00 @..............
00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 B0 C2 E7 0E 00 00 00 00 ................
00D0 00 00 08 00 00 40 00 00 02 50 87 53 0D 40 47 91 .....@...P.S.@G.
00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 1C 40 ...............@
00F0 1C 40 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 .@..............
0100 29 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 )...............
0110 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0120 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0130 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0140 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0150 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0160 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0170 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0180 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0190 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01A0 00 00 00 40 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ...@............
01B0 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00 00 00 7F 10 00 00 ...............
01C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01D0 00 00 00 00 01 00 00 07 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
01F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 A5 42 ...............B

Drive 1: WDC WD10JPCX-24UE4T0
Serial number . . . . : ?
Revision . . . . . . : 01.0
Size . . . . . . . . : 931 GB
Temperature . . . . . : -1
Max. Temperature . . : -1 E:-1
Power on time . . . . : Unknown
Remaining lifetime . : Unknown
Days d. by temperatute: 0
Power on time measure : [-1]
Power state . . . . . : 1 / 2
Interface used . . . : SCSI
Instance ID . . . . . : SCSI\Disk&Ven_WDC&Prod_WD10JPCX-24UE4T0\4&c95cf41&1&010000
Lifetime stats . . . : SS: -1 WR: -1 BPS:512 TSEC:1953520065
SCSI information . . : TSEC: 1953525168 SBPS: 512 MSBPS: 0
TRMENA=0 0 N: 0
ASC, ASCQ, temp . . . : 0, 0, -1
Elapsed time . . . . : WMI: 50 ms DEV: 2 ms INQUIRY: 8 ms ATAID0: 1 ms SPTATAID1FAIL SPTATAID2FAIL SPTATAID3FAIL SPTATAID4FAIL SPTATAID5FAIL SPTATAID6FAIL SPTATAID7FAIL
Attributes . . . . . :
Thresholds . . . . . :
Attribute1V . . . . . : No L:SCSI
S.M.A.R.T. Parameters :
Disk Performance . . : -1 %
Disk Fitness . . . . : -1 %
S.M.A.R.T. Raw data :
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
S.M.A.R.T. Tests :
SelfTest1: None
SelfTest2: None
SelfTest3: None
ExtInq : 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
CtrlPD : 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
SlfTst : A:0 S:0 P:0
IQ1: 00 00 00 02 37 00 00 02 57 44 43 20 20 20 20 20 ....7...WDC
IQ2: 57 44 31 30 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 WD10JPCX-24UE4T0
IQ3: 30 31 2E 30 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01.0............
IQ4: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
IO information:
0000 28 00 00 00 8C 01 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 (...............
0010 28 00 00 00 51 00 00 00 5A 00 00 00 0B 00 00 00 (...Q...Z.......
0020 00 00 00 00 00 00 00 00 57 44 43 20 57 44 31 30 ........WDC WD10
0030 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 00 00 00 00 JPCX-24UE4T0....
0040 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0050 00 30 31 2E 30 31 41 30 31 00 20 20 20 20 20 57 .01.01A01. W
0060 44 2D 57 58 33 31 41 39 36 44 54 56 43 37 00 00 D-WX31A96DTVC7..
0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00C0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00D0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00E0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00F0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
V/P: WDC WD10JPCX-24UE4T0
REV: 01.01A01
S/N: WD-WX31A96DTVC7
SM:1
DBTY: 11
T: 4317
Raw information:
0000 00 00 00 02 37 00 00 02 57 44 43 20 20 20 20 20 ....7...WDC
0010 57 44 31 30 4A 50 43 58 2D 32 34 55 45 34 54 30 WD10JPCX-24UE4T0
0020 30 31 2E 30 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01.0............
0030 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0040 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0050 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0060 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0070 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0080 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
0090 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00A0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00B0 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ................
00C0 20 53 43 4D 50 5F 49 44 28 30 2C 30 3A 30 20 FF SCMP_ID(0,0:0 .
00D0 FF 00 00 41 54 41 49 44 31 44 49 4F 45 52 52 3A ...ATAID1DIOERR:
00E0 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 31 3A 20 1117...ATAID1:
00F0 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 31 44 42 3A 20 5B []...ATAID1DB: [
0100 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 31 52 53 3A 20 5B 5D ]...ATAID1RS: []
0110 FF FF 00 00 41 54 41 49 44 32 44 49 4F 45 52 52 ....ATAID2DIOERR
0120 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 32 3A : 1117...ATAID2:
0130 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 32 44 42 3A 20 []...ATAID2DB:
0140 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 32 52 53 3A 20 5B []...ATAID2RS: [
0150 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 33 44 49 4F 45 52 ]....ATAID3DIOER
0160 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 33 R: 1117...ATAID3
0170 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 33 44 42 3A : []...ATAID3DB:
0180 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 33 52 53 3A 20 []...ATAID3RS:
0190 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 34 44 49 4F 45 []....ATAID4DIOE
01A0 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 44 RR: 1117...ATAID
01B0 34 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 34 44 42 4: []...ATAID4DB
01C0 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 34 52 53 3A : []...ATAID4RS:
01D0 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 35 44 49 4F []....ATAID5DIO
01E0 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 49 ERR: 1117...ATAI
01F0 44 35 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 35 44 D5: []...ATAID5D
0200 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 35 52 53 B: []...ATAID5RS
0210 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 36 44 49 : []....ATAID6DI
0220 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 41 OERR: 1117...ATA
0230 49 44 36 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 36 ID6: []...ATAID6
0240 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 36 52 DB: []...ATAID6R
0250 53 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 37 44 S: []....ATAID7D
0260 49 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 54 IOERR: 1117...AT
0270 41 49 44 37 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 AID7: []...ATAID
0280 37 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 37 7DB: []...ATAID7
0290 52 53 3A 20 5B 5D FF FF 00 00 41 54 41 49 44 38 RS: []....ATAID8
02A0 44 49 4F 45 52 52 3A 20 31 31 31 37 FF FF 00 41 DIOERR: 1117...A
02B0 54 41 49 44 38 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 TAID8: []...ATAI
02C0 44 38 44 42 3A 20 5B 5D FF FF 00 41 54 41 49 44 D8DB: []...ATAID
02D0 38 52 53 3A 20 5B 5D 2D 2D 55 53 42 2D 2D 20 4E 8RS: []--USB-- N
02E0 6F 20 41 54 41 20 69 6E 66 6F 20 2D 2D 78 78 78 o ATA info --xxx

Partition Information:
0: C: D:

Volumes
0 MBR A 7 1048576 524288000 1048576 524288000 127999 Rendszer számára fenntartott
0 MBR _ 7 525336576 118919004160 525336576 118919004160 29032959 C:\
0 MBR _ 12 119444340736 8589934592 119444340736 8589934592 1047040 D:\ HP_TOOLS

Performance Information: 12 / 32
_Total
0 C: D:
1
T: 0 0 0 PerfMSMax: 1

Disk Information Reported By Operating System:
Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE0
Description . . : Lemezmeghajtó
Index . . . . . : 0
Interface Type . : IDE
Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)
Media Type . . . : Fixed hard disk media
Model . . . . . : SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
Partitions . . . : 3
PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_MZNLF128HCHP-000\4&C95CF41&1&000000
SCSI Bus . . . . : 0
SCSI Logical Unit: 0
SCSI Port . . . : 0
SCSI Target ID . : 0
Size . . . . . . : 128034708480
Status . . . . . : OK

Name . . . . . . : \\.\PHYSICALDRIVE1
Description . . : Lemezmeghajtó
Index . . . . . : 1
Interface Type . : IDE
Manufacturer . . : (Szabványos lemezmeghajtó)
Media Type . . . : Fixed hard disk media
Model . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
Partitions . . . :
PNPDeviceID . . : SCSI\DISK&VEN_WDC&PROD_WD10JPCX-24UE4T0\4&C95CF41&1&010000
SCSI Bus . . . . : 1
SCSI Logical Unit: 0
SCSI Port . . . : 0
SCSI Target ID . : 0
Size . . . . . . : 1000202273280
Status . . . . . : OK

SCSI locations
PD0: Port:0 Target:0 Pathid:0 LUN:0
PD1: Port:0 Target:0 Pathid:1 LUN:0

PNP Detect: WMI(2): 105 ms DCH+DNL(22,69): 130 ms
USB PNP IDs

NVRAID:
Invalid class
Invalid class
Invalid class
Invalid class

Motherboard:
Name . . . . . . : 8136
Manufacturer . . : HP
Serial Number . : PFFYPF2MY9TDOZ

Driver Information
BTH\MS_BTHBRB\6&1968490F&0&1
10.0.15063.502 6-21-2006 Microsoft Bluetooth enumerátor
BTH\MS_BTHLE\6&1968490F&0&0
10.0.15063.502 6-21-2006 Microsoft Bluetooth LE enumerátor
BTH\MS_BTHPAN\6&1968490F&0&2
10.0.15063.608 6-21-2006 Bluetooth Device (Personal Area Network)
BTH\MS_RFCOMM\6&1968490F&0&0
10.0.15063.540 6-21-2006 Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)
DISPLAY\BOE0614\4&F9D56D9&0&UID265988
10.0.15063.0 6-21-2006 Generic PnP Monitor
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0282&SUBSYS_103C8136&REV_1000\4&6231E64&0&0001
6.0.1.7944 9-26-2016 Realtek High Definition Audio
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_2809&SUBSYS_80860101&REV_1000\4&6231E64&0&0201
10.22.0.96 10-5-2016 Intel(R) megjelenítő hang
HID\HPQ6001\3&1F700816&0&0000
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant wireless radio controls
HID\VID_046D&PID_C534&MI_00\7&95B4A29&0&0000
10.0.15063.0 6-21-2006 HID Keyboard Device
HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL01\7&31C5F7F2&0&0000
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant mouse
HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL02\7&31C5F7F2&0&0001
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant consumer control device
HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL03\7&31C5F7F2&0&0002
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant system controller
HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL04\7&31C5F7F2&0&0003
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant vendor-defined device
HID\VID_046D&PID_C534&MI_01&COL05\7&31C5F7F2&0&0004
10.0.15063.0 6-21-2006 HID-compliant vendor-defined device
PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_8136103C&REV_83\4&9C5F6F1&0&00E0
15.201.1101.0 8-6-2015 AMD Radeon R5 M330
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_8136103C&REV_15\4&1387710&0&00E4
9.1.406.2015 4-6-2015 Realtek PCIe GBE Family Controller
PCI\VEN_14E4&DEV_4365&SUBSYS_804A103C&REV_01\4&1436D163&0&00E5
7.35.352.0 11-22-2016 Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter
PCI\VEN_8086&DEV_1903&SUBSYS_8136103C&REV_08\3&11583659&0&20
8.1.10603.192 8-7-2015 Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
PCI\VEN_8086&DEV_1904&SUBSYS_8136103C&REV_08\3&11583659&0&00
10.0.15063.0 6-21-2006 PCI standard host CPU bridge
PCI\VEN_8086&DEV_1916&SUBSYS_8136103C&REV_07\3&11583659&0&10
21.20.16.4542 10-24-2016 Intel(R) HD Graphics 520
PCI\VEN_8086&DEV_9D03&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&B8
10.0.15063.332 6-21-2006 Standard SATA AHCI Controller
PCI\VEN_8086&DEV_9D10&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E0
10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
PCI\VEN_8086&DEV_9D14&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E4
10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
PCI\VEN_8086&DEV_9D15&SUBSYS_8136103C&REV_F1\3&11583659&0&E5
10.0.15063.0 6-21-2006 PCI-to-PCI Bridge
PCI\VEN_8086&DEV_9D21&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FA
10.1.1.11 8-17-2015 Intel(R) 100 Series Chipset Family PMC - 9D21
PCI\VEN_8086&DEV_9D23&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FC
19.3.11.45 12-20-2016 Synaptics SMBus Driver
PCI\VEN_8086&DEV_9D2F&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&A0
10.0.15063.296 4-27-2017 @System32\drivers\usbxhci.sys,#1073807361;%1 USB %2 eXtensible Host Controller - %3 (Microsoft);(Intel(R),3.0,1.0)
PCI\VEN_8086&DEV_9D31&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&A2
10.1.1.11 8-17-2015 Intel(R) 100 Series Chipset Family Thermal subsystem - 9D31
PCI\VEN_8086&DEV_9D3A&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&B0
11.0.0.1166 8-31-2015 Intel(R) Management Engine Interface
PCI\VEN_8086&DEV_9D48&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&F8
10.0.15063.0 6-21-2006 PCI standard ISA bridge
PCI\VEN_8086&DEV_9D70&SUBSYS_8136103C&REV_21\3&11583659&0&FB
10.0.15063.502 7-27-2017 High Definition Audio Controller
SCSI\DISK&VEN_SAMSUNG&PROD_MZNLF128HCHP-000\4&C95CF41&1&000000
10.0.15063.0 6-21-2006 SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
SCSI\DISK&VEN_WDC&PROD_WD10JPCX-24UE4T0\4&C95CF41&1&010000
10.0.15063.0 6-21-2006 WDC WD10JPCX-24UE4T0
STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#0000000000100000
10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#000000001F500000
10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
STORAGE\VOLUME\{11268507-A0C1-11E7-B124-806E6F6E6963}#0000001BCF700000
10.0.15063.0 6-21-2006 Volume
SWD\IP_TUNNEL_VBUS\IP_TUNNEL_DEVICE_ROOT
10.0.15063.0 6-21-2006 @System32\iphlpsvc.dll,-504;Microsoft IPv4 IPv6 Transition Adapter Bus
SWD\IP_TUNNEL_VBUS\TEREDO_TUNNEL_DEVICE
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Teredo Tunneling Adapter
SWD\MMDEVAPI\MICROSOFTGSWAVETABLESYNTH
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft GS hullámtáblás szintetizátor
SWD\MMDEVAPI\{0.0.0.00000000}.{4AAEDF5A-6E42-4D17-AAB8-5515E12EABEA}
10.0.15063.502 7-27-2017 Hangszóró/Fejhallgató (Realtek High Definition Audio)
SWD\MMDEVAPI\{0.0.1.00000000}.{580B06C0-A851-48B1-AA7C-33BF289036DE}
10.0.15063.502 7-27-2017 Mikrofon (Realtek High Definition Audio)
SWD\MMDEVAPI\{0.0.1.00000000}.{D6F48985-0905-46C4-B282-BBFDCD301859}
10.0.15063.502 7-27-2017 Sztereó keverő (Realtek High Definition Audio)
SWD\MSDAS\{CE958E9A-424F-4C88-86F4-11314821E75A}
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Device Association Root Enumerator
SWD\MSRRAS\MS_AGILEVPNMINIPORT
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IKEv2)
SWD\MSRRAS\MS_L2TPMINIPORT
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (L2TP)
SWD\MSRRAS\MS_NDISWANBH
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (Network Monitor)
SWD\MSRRAS\MS_NDISWANIP
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IP)
SWD\MSRRAS\MS_NDISWANIPV6
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (IPv6)
SWD\MSRRAS\MS_PPPOEMINIPORT
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (PPPOE)
SWD\MSRRAS\MS_PPTPMINIPORT
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (PPTP)
SWD\MSRRAS\MS_SSTPMINIPORT
10.0.15063.0 6-21-2006 WAN Miniport (SSTP)
SWD\MSRRAS\{5E259276-BC7E-40E3-B93B-8F89B5F3ABC0}
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft RRAS Root Enumerator
SWD\PRINTENUM\PRINTQUEUES
10.0.15063.0 6-21-2006 Gyökér szintű nyomtatási várólista
SWD\PRINTENUM\{01274329-A3A7-4600-AA90-EF27C068488B}
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft XPS Document Writer
SWD\PRINTENUM\{371A68C8-91F2-4E2F-9BEC-8BB4A85F8797}
10.0.15063.0 6-21-2006 Fax
SWD\PRINTENUM\{AEF76CC6-6D22-40D1-936D-B5499F2F2AFA}
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Print to PDF
SWD\RADIO\BLUETOOTH_606DC7FBAA82
10.0.15063.0 6-21-2006 Bluetooth
SWD\RADIO\{3DB5895D-CC28-44B3-AD3D-6F01A782B8D2}
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Radio Device Enumeration Bus
SWD\RADIO\{F72CA401-1D49-403E-B275-A88CC6AB18AC}
10.0.15063.0 6-21-2006 Wi-Fi
USB\ROOT_HUB30\4&2F0D7774&0&0
10.0.15063.502 7-27-2017 USB Root Hub (USB 3.0)
USB\VID_046D&PID_C534&MI_00\6&8A13450&0&0000
10.0.15063.0 6-21-2006 USB Input Device
USB\VID_046D&PID_C534&MI_01\6&8A13450&0&0001
10.0.15063.0 6-21-2006 USB Input Device
USB\VID_046D&PID_C534\5&32762A5A&0&3
10.0.15063.0 6-21-2006 USB Composite Device
USB\VID_05C8&PID_022A&MI_00\6&F5078B0&0&0000
10.0.15063.447 6-21-2006 HP Webcam
USB\VID_05C8&PID_022A\200901010001
10.0.15063.0 6-21-2006 USB Composite Device
USB\VID_0A5C&PID_216D\606DC7FBAA82
12.0.1.921 1-21-2016 Broadcom 43142 Bluetooth 4.0 Adapter
{5D624F94-8850-40C3-A3FA-A4FD2080BAF3}\VWIFIMP_WFD\5&1E11D6AF&0&11
10.0.15063.0 6-21-2006 Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter

-- Formatted report --

-- Általános Információk --

Alkalmazás Információ
-----------------------
Telepített verzió . . . . . . . . . . . . . . . : Hard Disk Sentinel 5.01 PRO
Regisztrálta . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nem regisztrált verzió, kérem regisztrálja.
Dátum És Idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2017. 09. 26. 12:42:59
Kondíció számítási módszer . . . . . . . . . . . : Adat mező analízise (alapértelmezett)

Számítógép Információ
-----------------------
Számítógép Név . . . . . . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-BV6PARA
Felhasználó Név . . . . . . . . . . . . . . . . : NORBI
Számítógép Típusa . . . . . . . . . . . . . . . : Hordozható
IP Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.167
MAC Cím . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 60-6D-C7-FB-AA-81
Rendszer működési idő . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 19 óra, 14 perc, 18 másodperc
Rendszer tétlen idő . . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 0 óra, 0 perc, 3 másodperc
Rendszer utolsó indítás . . . . . . . . . . . . : 2017. 09. 25. 17:28:41
CPU használat . . . . . . . . . . . . . . . . . : CPU #1: 97 %, CPU #2: 4 %, CPU #3: 0 %, CPU #4: 1 %
Virtuális Memória . . . . . . . . . . . . . . . : 10011 MB, Használat: 2534 MB (25 %)

Rendszerinformáció
--------------------
Windows Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . : Windows 10 Pro
Processzor #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
Processzor #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
Processzor #3 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
Processzor #4 . . . . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz, 2400 MHz
BIOS Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . : HPQOEM - 0 InsydeH2O Version 05.05.26F.23 InsydeH2O Version 05.05.26F.23
Fizikai Memória Mérete . . . . . . . . . . . . . : 8091 MB, Használat: 2534 MB (31 %)
Monitorvezérlő Típusa . . . . . . . . . . . . . : AMD Radeon R5 M330
Asztal Felbontás . . . . . . . . . . . . . . . . : 1366 x 768 (32 bit)
Nyomtató #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Fax
Nyomtató #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Print to PDF
Nyomtató #3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft XPS Document Writer
Hálózati Adapter #1 . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Hálózati Adapter #2 . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter
Optikai Meghajtó

PCI Eszköz Információ
-----------------------
PCI bus 0; device 2; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) HD Graphics 520
PCI bus 0; device 4; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
PCI bus 0; device 20; function 0 . . . . . . . . : %1 USB %2 eXtensible Host Controller - %3 (Microsoft);(Intel(R),3.0,1.0)
PCI bus 0; device 22; function 0 . . . . . . . . : Intel(R) Management Engine Interface
PCI bus 0; device 23; function 0 . . . . . . . . : Standard SATA AHCI Controller
PCI bus 0; device 28; function 0 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
PCI bus 0; device 28; function 4 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
PCI bus 0; device 28; function 5 . . . . . . . . : PCI-to-PCI Bridge
PCI bus 0; device 31; function 3 . . . . . . . . : High Definition Audio Controller
PCI bus 0; device 31; function 4 . . . . . . . . : Synaptics SMBus Driver
PCI bus 1; device 0; function 0 . . . . . . . . : AMD Radeon R5 M330
PCI bus 2; device 0; function 0 . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
PCI bus 3; device 0; function 0 . . . . . . . . : Broadcom BCM43142 802.11 bgn Wi-Fi M.2 Adapter

-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #0: SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1 --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 0, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : FXT21H1Q
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : S2HUNXAGA03511
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 122103 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : C: [] D: [HP_TOOLS]
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 35 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 117 nap, 14 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
Nincs szükség beavatkozásra.

ATA Információk
-----------------
Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 248085
Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA8-ACS version 4c
Transzport verzió . . . . . . . . . . . . . . . : SATA Rev 2.6
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 250069680
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 122104 MB
Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
Leggyorsabb lehetséges átviteli sebesség . . . . : S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps)
Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps)
Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes

Akusztikai jellemzők
----------------------
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Letiltva
Jelenlegi akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)
Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)

ATA Jellemzők
---------------
Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
S.M.A.R.T. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Fejlett energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Bővített energiagazdálkodás . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Műveletek sorbarendezése . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
NOP parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
64-bites egyedi azonosító . . . . . . . . . . . : 025087530D404791
Adatfolyam kezelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Média kártya kezelés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Általános célú napló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Hibanapló . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
CFA parancsok . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
CFast eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Hosszú fizikai szektorok (1) . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Hosszú logikai szektorok . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Írás-olvasás-ellenőrzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás . . . : Nincs támogatva
Nem-felejtő gyorsítótár méret . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Zuhanás érzékelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Zuhanás szenzor érzékenység . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Média forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . : Nem-forgó média (SSD)

SSD Jellemzők
---------------
Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Nincs támogatva
Op. rendszer TRIM funkció . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve

S.M.A.R.T. Teszt
------------------
Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikeresen végrehajtva
Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 1800 másodperc
Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Támogatva
Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Támogatva
Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 30 perc
Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

Biztonsági mód
----------------
Biztonsági mód . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . : 2 perc
Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . : Támogatva
Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . : 8 perc
Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
Biztonsági mód, merevlemez lezárva . . . . . . . : Nem
Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . : Igen
Jelszó számláló lejárt . . . . . . . . . . . . . : Nem
Biztonsági szint . . . . . . . . . . . . . . . . : Magas

Serial ATA Jellemzők
----------------------
S-ATA funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . : Igen
S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . : Támogatva
S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps) . . . . . . . : Támogatva
S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps) . . . . . : Támogatva
Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások véte.. : Nincs támogatva
PHY esemény számláló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
Nullától eltérő tároló offszet . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezér.. : Támogatva, Letiltva
Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . : Nincs támogatva
Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
Native Command Queuing (NCQ) . . . . . . . . . . : Támogatva
Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32

Lemez Információ
------------------
Lemez Információ
Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 128 GB (128 x 1 000 000 bájt)
SSD Vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung S4LN054X02
Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Serial-ATA/600
Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung 40nm TLC V-NAND

S.M.A.R.T.
------------
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
1 Raw Read Error Rate 2 200 200 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai..
5 Reallocated Sectors Co.. 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
9 Power On Time Count 1 95 95 000000000B06 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
11 Drive Calibration Retr.. 1 99 99 000000000016 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
12 Drive Power Cycle Count 1 98 98 00000000056C OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
170 Bad Block Count 10 100 100 000000000427 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
171 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
172 Vendor-specific 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
173 Erase Count 5 96 96 000000000045 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
174 Unexpected Power Loss .. 1 99 99 000000000016 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
183 SATA Downshift Count 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
184 End-to-End Error Count 97 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
187 Reported Uncorrectable.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
188 Command Timeout 0 99 99 000000000031 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
190 Airflow Temperature 40 65 46 000000000023 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai
196 Reallocation Event Count 1 253 253 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
198 Off-Line Uncorrectable.. 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
199 Ultra ATA CRC Error Co.. 1 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Statisztikai

Átvitel Információ
--------------------
Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 75 MB, 29 075 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 22 MB, 42 581 MB telepítés óta
Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 9 691,67 MB
Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 14 193,67 MB
Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 12 KB/mp
Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 24071 KB/mp
Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 12 KB/mp
Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

-- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD10JPCX-24UE4T0 --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SCSI
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 01.0
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : ?
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : ?
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)

Jellemzők
-----------
Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : ?
Státusz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Rendben
Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Lemez
ASC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
ASCQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1 953 525 168
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1 000 204 886 016

SCSI Információk
------------------
Eltávolítható . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Letiltva

Merevlemez Teszt
------------------
Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

Átvitel Információ
--------------------
Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta
Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

-- Partíció információ --

Logikai meghajtó Kapacitás Szabad terület Szabad terület Felhasznált terület
C: (Lemez: #0) 110,8 GB 63,0 GB 57 % ########------------
D: HP_TOOLS (Lemez: #0) 8,0 GB 8,0 GB 100 % --------------------

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47645) Doky586 válasza Pros (#47644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te valami fejlesztőnek szóló riportot tettél be, én pedig az itteni riportra gondoltam:

ennek mérete fele akkora, ezen kívül csak az egyik lemez érdekelt volna (nem mindkettő). :)

(#47646) Pros válasza Doky586 (#47645) üzenetére


Pros
tag

ott csak ennyit ir az 1 TB wd blueról: -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #1: WDC WD10JPCX-24UE4T0 --

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SCSI
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : Szabványos SATA AHCI-vezérlő (AHCI) [VEN: 8086, DEV: 9D03] Verzió: 10.0.15063.332, 6-21-2006
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : WDC WD10JPCX-24UE4T0
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 01.0
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : ?
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : ?
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ? (Ismeretlen)

Jellemzők
-----------
Gyártó információ . . . . . . . . . . . . . . . : ?
Státusz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Rendben
Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Eszköz típus . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Lemez
ASC . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
ASCQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0
Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 512
LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1 953 525 168
Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1 000 204 886 016

SCSI Információk
------------------
Eltávolítható . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Meghibásodás előrejelzés . . . . . . . . . . . . : Letiltva

Merevlemez Teszt
------------------
Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

Átvitel Információ
--------------------
Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta (2017. 09. 23.)
Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 MB, 0 MB telepítés óta
Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 0,00 MB
Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 0 KB/mp
Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 0 %

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47647) Doky586 válasza Pros (#47646) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs másik (asztali) géped amibe betéve látszódna hogy ez a hdd jól működik..?
(csak a laptop, caddy hibáinak kizárása miatt)

(#47648) Pros válasza Doky586 (#47647) üzenetére


Pros
tag

De és abba tökéletes illetve itt a notiba is tökéletes Linux alatt :) ott minden szép és jó. :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#47649) Doky586 válasza Pros (#47648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ssd-hez nem telepítettél valamit..?

(#47650) Doky586 válasza Pros (#47646) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszközkezelőben annak az SCSI-nek nézzél utána és távolítsd el, az nem illik oda, hátha újra felismeréskor jobb dolgot telepít..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.